PU ROL Voor Portretten en Vergrootingen ATELIER N1ESTADT - SCHffl. HERDENKING. Van Rijswijk's SCHOENMAKERIJ als Si. Nicolaas-Cadeau Woensdag 19 November 1924. 678te Jaargang. No. 7540. Unyevers N.V, v.h. Co., Scheep EI&STE BLAD. ontvangen wij gaarne tijdige b|e8telling Bixmenlandsch Nieuws» SCHA Alldtti Wiens- Alitritmit- Initmillii, Dit blad vorachijnt viormaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Dondor- dag on Zatordag. BIJ inzonding tot 'o morgons 8 uur, wordon Advor- lonilën nog zoovèoi mogelijk in hot ooraluii komend nummer. goplnntat POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 PrIJa por 8 maanden f 1.05. Looso nu mm ore 0 cont. ADVïCBTEN- TÜN van 1 tot 5'regols f 1.10, iodoro togol moor 20 cont (bewtjsno, inbogropon). (Srooto lotton wordon naar plaatsruimte borokoncL DIT NUM12ER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. In een fijnen, grijzen nevel gehuld, begon de dag. Als een dunne sluier van halven rouvrf lag deee over de duinen en velden, over heti dorp. Straks zou de mist optrekken, de zon doorbreken en !het stra lende licht de ernstige stemming minder drukkend maken, de hoop in de harten levendig) doen wor den Zoo was het zes jaren geleden; dit was de af schaduwing, de herdenking, de oogst der ervaring, Tien jaar geleden woedde de oorlog or het felst, nu lijdt men nog onder de gevolgen, maar het her denken van den wapenstilstand-dag, is, behalve» een herinnering,* eene belofte voor de toekomst een zeker weten dat niet alles voorj niets is geweest. Een week lang hadden er biljetten gehangen aan de ramen der voornaamste café's en winkels, waar- op te lezen was: v, llen November, Verjaardag van den Wapen stilstand. Vredesfeest. Aan de Bevolking van Knocke, Medeburgers! Wederom doen we een beroep op uwe vaden ïandslievende gevoelens, om piert ons, zooals iedet het vredesfeest op een waardige en treffende wijzo te vieren. Den llen November was de dag waarop er aan al uw folterend lijden, aan1 al uwe onnoemlij ke ellende een einde werd gesteld. Het was op dien dag, dat een ieder zioh ontdaan gevoelde van allen dwang1 en bewust werd van zijne vrijheid en zelf standigheid. Op dien dag ook steeg er .uit miljoenei borsten een juichkreet, schreeuwden miljoenen kei len om vrede, voelden de mensehen zien broedera. Maar ook op dien dag was het dat we diep besef ten, hoe groot het ofrer was, dat onze geliefde ge sneuvelden brachten. Gedenk llen November en weesta llen aanwezig bij de verschillen do plech tigheden, dit is onze vurigste wenseh. Namens de Oud-strijders,, De Voorzitter: Fr. Desmidt. Aanduiding der Feestelijkheden 1.' Om 9 uur 's morgens, plechtige lijkdienst tot zielelaveris der gesneuvelden van Knocke. 2. Om 9Vs uur, onthulling van het Grafmonument op het kerkhof. 8. Daarna, optocht van Gemeente-overheden, scho len, Maatschappijen en alle medeburger naar het Gedenkteeken der gesneuvelden; Aanspraken. De stoet wordt gevormd langs de Lippenslaan, rechtover den ingang van het kerkhof. 4. '8 Avonds om 7 uur iiv de Feestzaal' van het Princes' Hotel: Prachtig Tooneelfeest Ten bate van het werk: Gedenkteeken .op het graf der gesneuvelde Knook en aren. DE WEERKOMST. Tooneelspel in 3 bedrijven door J. Bijdekerke. Daarna Dansfeest. Het biljet is versierd door een rand van gele lau weren» en groene eikebladen. In de bovenhoeken en onder den Koningskroon in het midden klauwt de klimmende Vlaamsche leeuw. In de benedenhoeken prijken sterren op een. blauw fond. Om alles heen slingert zich een lint met de Belgische kleuren en „Eendracht maakt Macht" staat bovenaan en het gaat uit van de „Maatschappij zonder Winstbejag". De dag ging dus steeds crescendo. Wij waren in de propvolle kerk, waar door het mannenkoor zeer mooi gezongen werd en veel wierook, met kwistige hand gezwaaid werd. Vóór, bij het altaar lagen de oud-strijders geknield, waaronder verschillende po- litie-agenten, die meermalen gedecoreerd waren. De meesten hadden vier ridderorden, éen van hen zelfs acht. De vaandeldragers stonden vooraan en bliezen aan het einde der gezongen mis hun fanfare, ge- naartld. „aux champs". Dit wordt gespeeld' voor den koning en bij begrafenissen. Daarna bewoog een lange stoet geloovigen zich, steeds rechts houdend naar het altaar, waar een priester klaar stond met de relikwie die gekust werd; dit was hier een verguld ■schoteltje. Telkens werd het met een doekje afge- veegd. Alida Babeïuut zag ik terugkomen van deze ver richting. met een trance van geluk op het verweer de gelaat, onder het verkleurde, groene gebreide ijs- mutsje. Gehuld in een zwarten mantel, school zij tua- schen de anderen in, plechtig naar buiten, waars schijnlijk het hart vol romantische en dramatische gevoelens. Voor dezulken is het Koninkrijk der .He melen! Kleine koorjongens gingen rond met een ..slof' voor de armencollecta. Dit houten bakje, don kerrood en uitgeschulpt, deed mij sterk denkon aan Hindeloopsche houten meubels on bakjes. Daar gin gen de verschillende oud-strijders, gevolgd door de bonden, met hunne vaandeldragers vooraan, de kerk uit; de gemeente volgde. Heel tactvol waren om de graven der oorlogshel- deni en slachtoffers, lintjes met de Belgische kleuren gestrikt. De Engelsche vliegenier, een Engelsohe on bekende matroos, nog een soldaat, twee Russische krijgsgevangenen, allen waren met een lintje versierd. De schare groepeerde zich aan het oorlogsgraf, be staande uit een marmeren, afgeknotten zuil op een vierkant blok waarop de namen zijn uitgebeiteld Twaalf vendels telde ik. Daar waren vooreerst de muzikanten, t orkest) en de turners, genaamd'; „de Duinenzonen", dan de tooneelspelers, do Maatschap- pij van de paardenverzekering. do Herberglersver- eeniging. de Boogschuttersvereeniging, de Maat schappij der postduiven en vele anderen, behalve de gemeentescholen,.die van de jongens en van de meisje* en de verschillende instituten der oorlogs weezen. Allen hadden een krans of bouquet om als hulde op het monument te leggen Na een korte, gevoelige toespraak van den secre taris der gemeente, welke door den ouden, grijzen burgemeester daartoe aangezocht was. legden de voorgangers der clubs hunne bloemen aan den voet van het monument. Daarna verliet men het kerkhof. Eigenaardie was het. de fiTaven der Duitsfche soldaten, •met de kale zandheuvels, vlak naast het monument Een pnar warme WOLLEN PANTOFFELS mei leeren zooien vanal 1150 bil sparen U een zlekle. VETLBEREN SCHOENEN f 5.75 en LAARZEN vanaf f 15.75. te zien. Niemand had er aan geraakt. Onberoerd la gen ze daar. Do schare had er omheen gedrongen ge staan, maar geen voetstap, geen kuiltje was er in het mulle, bijgcharkte zand te bespeuren. Onder de tonen van een vroolijken marsch begaf men zich naar het monument op het Plein, «aan de groote Avenue. Ik was zoo gelukkig op eon hoop bouwsteenen te kunnen klimmen cn vanaf mijn verheven standplaats zag ik hoe allen zich in een vierkant om het oorlogsmonument schaarden. Dit is een vierkante zuil met stutsels, waarvan in de 4 hoe ken de 4 bronzen beelden staan van Belgische sol daten, met het geweer in rust, op wacht. Do muziek zette de Brabanconne is. De turners, die het koud hadden gekregen in hunne wit katoenen pakjes, trok ken de blauwe jasjes aan, alles op maat en com mando. De heer de Smidt, de wethouder trad naar voren en sprak de Maatschappijen en de menigte belangstellenden toe. (De Herbergiers-vereeniging was even in een estamlnet verdwenen om1 een hart sterking te nemen, maar op het hooren van de Brn- banconne hadden zij zich weer naar buiten gespoed.) De heer de Smidt dan wees er op hoeveel men ver plicht was aan de gesneuvelde Knockenaren en hoe dankbaar men mag zijn dat de benauwde tijd van zes jaren geleden, voorbij is. Maar ook, hoe men moet vergeten en vergeven en algemeen© menacheu- liefde kweeken en zich allen voelen als broeders en kinderen van één onzienlijken Goddelijken geest en de verschillen moet uitwisschen. Een zeef opwekkende en krachtige rede, duidelijk uitgesproken, welke tot ieder hart doordrong. Toen traden de bloemengevers weer nader. De gemeentenairen hadden een grooten krans bestemd voor hunne helden. „Aux champs" werd weer geblazen en men ging uiteen, de jongens van het oorlogsweezen-buitenbuis, met een aardig saluut, den arm en rechterhand uitgestoken, strak en stil,, zijdelings, onder het wegmarcheeren. Ieder ^ing zijns weegs en sprak kennissen aan. De verschillende Engelschen uit de hotels hadden natuurlijk niets be grepen van wat er gezegd werd en deden allerlei vragen. De Belgen gingen allen aan hun werk, want het •was een weekdag. Dit was de eerste maal dat deze herinneringsdag op den datum» zelve gehouden werd. Toch Was de deelname algemeen. 's Avonds had de comedievertooning groot succes. Men speelde vlot en in goed, zuiver Vlaamsch. dat bijna niet van 't Nederlandsche verschilt. Wij hebben eens eene opvoering gezien van een Vlaamsche klucht genaamd: „Toon Hêe 't miljoen!" Maar dit werd in' Gentsch dialect gespeeld! en Ve verstonden er in 't begin niets' van. tot ik maar in héél plat Haagsch begon te denken en toen drong er wat tot mij door. „Kaak zaa nou 's staan te kaake" enz. 't Was afschuwelijk. Dit stuk voor déze gelegen heid: „de Weerkomst" was een frisch. en geestig blij. spel en er werd vlot geacteerd. Het bal na was zeer geanimeerd. Er waren families die pas om 4 uur thuiskwamen. Gesprongen Handen Pet doos 30, 60, 90 Ct. Bij apoth. en drogisten Pbarm. Fabriek A. Mijnhard* - Zeist En zoo verliep de dag in- steeds opgeruimde etem- ming en eindigde in de grootste harmonie. In andere landen, bijv. in Duitschland, is deze dag zelfs gevierd en wel te Keulen, door de Engelschen die daar gedetacheerd zijn. Het „Rijn-leger", zo'oals het daar genoemd wordt, hield in den Dom te Keu len een eeredienst of „parade-dienst", waarschijn lijk de laatste die daar gehouden werd. Daarom was er enorm veel belangstelling. De trappen van den Dom, die gereserveerd waren voor Britsche en .ge allieerde" burgers stemden stikvol en men had de vroegere gewoonte weer gevolgd1 en Duitsche burgers veroorloofd op het midden van het Domplein plaats te nemen, zoodat duizenden Duitschers getuige wa ren van het indrukwekkende schouwspel dat zich voordeed, toen het Britsche Rijnleger het eeresaluut bracht aan zijne kameraden, die in den oorlog vielen Men had alle verkeer in de straten, die op het Domplein uitliepen, stop gezet, zoodat er de grootste stilte heerschte. Er waren detachementen van onge veer 1500 man, in groot uniformen van de verschil lende wapens van het garnizoen. Verscheidene milL taire orkesten spoelden uitgezochte muziekstukken, o.a. Psalm: „Rots der eeuwen", waarbij het dof ge rommel van de met rouwflours bedekte trommels, bijzonder indrukwekkend was. Met den eersten slag van elf uur, dat van den Domtoren klonk, begon do twee minuten stilte. Daarop klonk het comihando, „Ter herinnering aan onze roemruchtige dooden. presenteert de wapens". Een groot aantal trompet ten bliezen „the Last Post" en de vaandels werden neergehouden. „O God, onzo hulp, door eeuwen heen" werd gezongen, een kort gebed gehouden door den oudsten dominé en de Réveille was het slot van de korte, maar tndrukwekkendo godsdienst oefening. Het Keulsche Tageblatt uitte eene huldebetuiging door te schrijven: Het Britsche bezettingsleger vier de den Wapensiilstandsdag. den verjaardag van het eindigen der slachting, op de meest indrukwekkende en plechtigew ijze. Hei tijdsverloop vóór het begin, werd doorgebracht, niet met het zingen van oorlogs liederen, maar van gewijde muziek en psalmen van dank. passend bij de herinnering aan de dooden. De soldaten maakten een uitstekenden indruk. In Brussel was een plechtige samenkomst bij het •graf vaji den onbekenden soldaat, waar vele kran sen werden gelegd. Dito in Parijs, 250 vaa?ndels zijn weer uit het Pa lais des Invalides gehaald, waar ze sinds den oorlog werden opgeborgen. Men groepeerde zich om het graf van den onbekenden 'soldaat. Alle wapens, alle marine-soldaten en matrozen, cadetten en adelbor sten. marcheerden door den Are de Trlomphe, vete ranen uit Alsace Lorraine, de "maarschalken, geno- real», diplomaten, ou<tatrijder§. oorlogsweezen wa ren present. Om 5 uur werd aam het hoofdeinde van hot graf het Herinnerlngsvuur ontstoken. Garib&l- dianen en de I tal laan sche volontairs in Frankrijk waren daarbij, de Pooleche bondsleden van de Framsch-Poolscbe wapenbroeders. Vlaggen en bloe men. Toespraken, behalve van de R. K. geestelijk heid. door een protestanten dominé, en een Jood- schen Rabbi. De Franschen zijn een romantisch, martiaal volk, vol parade-kleurigheid, en. denken aan 'alles, willen, exact als ze zijn. er iedereen 't zij ne van geven. Hunne „mise en scène" ia het die het hartelijkst aandoet. Een kardinaal heeft het JDe Pro- fuhdis" vooigedrgen. - 'In .Canada, Australië, Indië zijn eeerediensten ge houden en overal de 2 minuten stilte gehandhaafd. Eigenaardig is dat in Frankrijk en> België slechts één manuut stilte gehouden wordt. Het levensrythme in de Latijnsche landen gaat sneller, men vindt die eene minuut ah ruim voldoende. Zegt men ook niet, dat er minuten zijn die eeuwigheden gelijken? In Londen was natuurlijk de dag, vol plechtighe den, het meest aangrijpend. 'sMorgens voor dag en dauw stonden er al groepen vrouwen, met bloemen in 'de hand. te wachten in Whitehall. De uren volg den elkaar op en deze voorposten-groep groeide aan tot een menigte van groote afmetingen, Toen het kanon het signaalschot afvuurde stonden er honderd duizenden om het oorlogsmonument. Toen de koning daar zijn krans legde, was er al een berg bloemen, maar nog waren er duizenden dieb loemen klaar had den en toen de godsdienstoefening geëindigd was, vormden deze pelgrims een lange rij van acht per sonen. dik en bewogen zij zich langzaam voort, langs den gedenksteen, links en rechts hunne bloemen neerviel end tot ze ex prachtig kleurig kleed vorm den. Een ziekenwagen met open kap reed langs. Twee jonge mannen lagen op bedden. Voor hen was het deelnemen aan 't dagelijksche drukke leven afge broken. Ooor den grooten oorlog. Aaoi de voeteinden dier bedden stónden twee pleegzusters. De mannen keerden hunne hoofden naar het monument en bo gen licht, het eenige saluut dat zij konden brengen aan de nagedachtenis hunner kameraden., die vóor- I gegaan waren. Deze herinnering aan de afschuwelij- ke tragedie van den oorlog voor degenen die ble- ven leven, werd gevolgd door wagens en wagens vol I manüen die allen in meerdere of mindere mate ge loden hebben, maar allen ernstig. Er waren mannen zonder beenen, mannen zonder armen, blinden, man nen wier leven op andere manier gebroken was door de groote oorlógsramp. Zij, die konden, stonden op en gingen het monument voorbij met opgerichten hoofde. Zij die niet konden zonden een groet. Een verlamde werd op den rug van een kameraad gedra gen. zoodat hij zijne bloemenhulde "kon plaatsen. Deze eerbewijzen der verminkten en lammen was mooi, maar verschrikkelijk treurig om aan te zien. Toch waren zij opgeruimd) en begrootten lachend den omnibus „ouwe Willem", die meereed, hum vambu- lancewagen, die ook in Frankrijk had gereden over de gaten, door de bommen in den grond geslagen. Er was een request ingediend om het graf van den onbekenden sqldaat in Westminster Abbey niet onder bloemen te begraven, maar gedurende den namiddag hebben toch duizenden hunne hulde, in den vorm van klaprozen, willen brengen en 's avonds was het graf bloedrood van de „Vlaamsche klaproos". Ge vangenen van het eiland Wight en Park Hurst wer den naar de godsdienstoefeningen gebracht. Gevan genentoren zongen: „Wij zullen niet vergeten", van Kipling. De dokwerkers hebben s' avonds een plech tige fakkeloptocht gehouden. In Ierland, te Dublin was een groote herinneringsviering, voor duizenden, welke vielen voor hunne idealen. In onze residentie, 's Gravenhage, is op het kerk hof een herinnerings-godsdienatoefening gehouden voor de Britsche soldaten die, gedurende de inter- neering- in Heiland stierven en daar begraven zijn. Het Engelsche Volkslied werd aan. de graven ge zongen. lederen dag geopend lot 's avonds 9 uur. Ook Zondags. NOORDSCHARWOUDE. De markt. De aanvoer van aardappelen, was, hoewel iets-grooter dan de vorige week. ook nu weer miniem. Slecht9 een partijtje schoolmeesters die voor 5 gulden en een partijtje drielingen, die voor f 4.50 verkocht werden. Ook de uienaanvoer wordt steeds kleiner, deze was bijna de helft lager dan de vorige week. De prijzen waren weinig verschillend aan aie 'van de vorige week. Van de grove was de laagste noteering f 8.10 en de hoogste eenmaal f7.10, van de gewone eenmaal fö.10 en meermalen f7.50, zelfs eenmaal f8.10; van de drielingen f 6.90 en f 7.80 en van de nep, die wei nig aangevoerd wordt, 8.10. f 8.50 en f 8,80. Ook met den peenaanvoer is "het wel te zien, dat de tuinders momenteel alleen oog voof-de kool heb- ben. Het binnenhalen van de kool neAit nu al hun tijd en aandacht in beslag. Vooral toen het in het begin van dé week reeds wat begon te vriezen wa ren er handen .tekort. De prijzen van de peen hielden zich goed; de laag ste noteeringen van f 1.60 tot f2.20 en. 'de hoogste van f 2.10 tot f 2.30. De prijzen "waren vaster dan die van de vorige week, doch dooreengenomen geeft de op brengst weinig verschil. Kroten worden alleen Maandag, Dinsdag en Zater dag aangevoerd, voor prijzen van f2.40 tot f2.70. zoo- dat ook hier geen no om ens waardig verschil met de vorige week is. De roode koolaanvoer was veel grooter, wal wel te vorklaren is. omdat veel wat van het land komt. niet in de schuren geborgen kan worden. Voor deze prijzen is het trouwens verklaarbaar, dat niet het minste bezwaar bestaat ze direct maar te verkoopen. De prijzen van de kleine kool. die van omstreeks 2 kilo. waren vrij wat hooger dan de eerste 5 dagen van de vorige week, ja soms hooger dan den vori- gen Zaterdag, toen de markt hoog stond. Voor de kleine kool, werd deze week van'f5.20 tot f5.80 ge maakt en voor de groote van f2 tot f2.20.1 Hieruit valt dus op te merken, dat voor een kool per stuk van 3 pond meer gemaakt wordt dan voor een van 3 kilo. Het was weer Zaterdag toen de markt het hoogst stond, zoodat dit voor de nieuwe week weer, althansals de vorst op de verzending geen* na- deeligep invloed uitoefent. Van de gele zijn vrijwel dezelfde verschijnselen waar te nemen, een grootere aanvoer, een vaster mark: en hoog» re prijzen voor de kleinere soorten. Deze brachten de geheel© week tusschen f4.10 on f 4.90 op cn de groote maten van f2 tot f 2.40, eenmaal een mooie partij nog f 3.10. Van de gewone witte was de 'aanvoer ook deze week weer vrij wat minder dan de vorige week. De beste daarvan brachten hoogstens f 1.60 op en de mindere kwaliteiten van 80 cent tot 1 gulden. Hiermee wil het du8 nog niet bijzonder vlotten. De hoogste prijzen stemmen tot tevredenheid, doch alle witte moesten voor dien prijs weggaan. De aanvoer van Deensche witte- is zeer belangrijk toegenomen; de vorige week klein 8 wagons en nu ruim 25. Wat de prijzeni betreft, stemmen deze tot tevre denheid. De kleinere soorten brengen steeds om streeks 4 gulden op, eenmaal zelf f 4.40 en de groo tere brachten tusschen f 1.80 en f2.10 op Alleen Maandag, toen de aanvoer het' minst was, stond de markt vrijwat beneden het peil van de vorige week en werden de groote voor f 1.60 en de kleine voor f3.60 verkocht. Dinsdag was dit reeds f 2.10 en f 4 en nadien gin gen de grooten een tikje omlaag en brachten de kleine meestal nog even hoogeren prijs op. De bloemkool wordt belangrijk minder. Nu mot de vorst zal het wel vrijwel heelomaal gedaan zijn. De prijzen hieven, hoewel de kwaliteit met de week minder wordt, zeer goed. Do eerste soort van f 12 tot f24.70 en de tweede soort van f3.20 tot f7. fn totaal werd deze week aangevoerd 2000 kilo aardappelen. 23600 Kg. uien, 64900 Kg. peen, 5300 Kg. kroten, 649400 Kg. roode, 403400 Kg. witte cn 99200 Kg. gele kool. 255600 Kg. Deensche witte en 17600 stuks bloemkool. In totaal berekenen we den aanvoer op ruim 158 wagons, waarvan bijna 147 wagons kool. De aan voer was al zoo een achttal wagons meer dan de vo rige week. OUD KAR SPEL. De vroeg ingetreden vorst heeft velen van onze tuinders danig overvallen. De meeste hunner hebben nog vrijwat op het land staan, enkelen naar we ze met name hoorden noemen, nog 'zeer veel. Slechts een klein aantal is zoo gelukkig dat ze juist Zaterdag klaar gekomen zijn. Velen hadden nog «deze week ongeveer geheel noodig. Het zijn, zooals we uit .de gesprekken opmerken, meestal gele die nog te veld staan en zeker is, dat ze al aardig van de vorst geleden hebben. Deze koolsoort kan er wel hot best tegen, doch de vorst schijnt er al reede tamelijk 'diep in te zitten. Een feit ls, dat als ze de eerste paar dagen nog geschikt genoeg zijn; om op de markt te worden aangevoerd, dat de prijzen er aardig door gedrukt zullen worden, Als het aanhoudt, is het natuurlijk spoedig geheel af geloop en. Het is met deze weersgesteldheid wel te verklaren, dat de Zondag door velen geheel benut is. om nog van het veld te halen wat mogelijk was en alzoo de strop tot een kleinere proportie terug te brengen. Dat het voor velen een tegenvaller is. staat vasb EN DAT IN NOVEMBER! Op het Spartaterrein te Spangen is gistermiddag de loswerkman J. K.. uit Overschie, die toeschouwer was bij den wedstrijd daar. door de koude bevangen en bewusteloos in elkaar gezakt. Hij word door dr. Vuylsteke, die in het stadion aanwezig was, na een half uur weder bijgebracht. STAKENDE VROEDE VADEREN. De Raadsmeerderheid van het Zuid-Limburgsche plaatsje Banholt-Mheer bezoekt sedert goruimen tijd niet meer de raadszittingen. Oorzaak hiervan is het feit, dat de burgemeester onlangs bij oen brand de brandweer eener naburige grootere gemoente requi. reerde en de meerderheid van den raad de kosten hiervan niet wenscht te betelen. BLOEDVERGIFTIGING. Een driejarig kind van dem heer v. d. D. te Hein- kenszand kreeg bij het spelen met oen schaar oen wondje aan den voet. Daardoor ontstond "bloed vergiftiging. met het gevolg, dat do kleine spoo« dig aan do gevolgen overleed. SCHOORLSCHE SPORTCLUB, SCHOORL Ingosohreven paarden Zondag 23 November: Consolatie-prüs, voor Ned. paarden. Rijden naar keuze: Laura II, Aura, Newton B, Max Medium, Letha, Osoar, Floiis V, Du.nas. Mignon. Markies, Nap, Lieda B, Maggy Henry, Barones, Roosje W, Leo, Kam; 8. Kenn» Vlaggy Henry, Barones, Koosje W, jnpioen B, Amio, Fini, Mora K, Martinus letn, Kathive, Morgoaroth. Jan Beeldman-prijs, voor. allo paarden. Rijzon a II, Aura, Max Medium, Emi| voor. allo naar keuzo: Laura H, Aura, Max Senator Axbond, Peter Stanley, Oscar Meteor, Flo ris V, Dumas, Rautenkranz, Nap, Lieda B, Maggy Hen:Tr~~~"T T T" - Tr oen P, Door den, heer J. Beeldman, eigenaar van) café „De Rustende Jager" to SchoorI, is uitgeloofd' een mand cognac voor den winnenden rijder in den Jan Beeldman-prijs. WINKEL De gymnastielcvereeniging ..Sparta" gaf onder leiding van haar Directeur, de neer S.. Keesman, op Donderdag- en Zondagavond een intvoenng in de kolfbaan van den heer D. A. de Bniyn. Was het 'bezoek Donderdagavond maar mati«r. Zondag avond was hot zooveel te beter. Alle afdeelingen

Schager Courant | 1924 | | pagina 1