L Bolte, Schagen. Speelgoederen. Reclame-Verkoop Ziet onze Etalage. Plaatselijk Nieuws. werfrijer tnede, a^Fqrirantecr), eti hoorcamf- deoling en in do roraohillende afdeelin&'en iö. kfra nig worfc geleverd. Ter afwisseling werden enkele geestige voordraonten gegeven. Het een met het ander maakte het tot een gcnoogeïyk geheel iij een goede stemming, welke by het bal nog tot na middernacht erin gehouden werd, WINKEL. Als gevolg van een destijds door demi Raad'genor men beslissing als gevolg der behandeling van oen verzoek om hot pnderhoud der wegen dü de Banne te brengen is aan heb Baiinebostunr ver zocht dc bijdrage in de kosten van onderhoud der wegen van f2 op f3 per H.A. to brengen. In toen op Zaterdag a.s. to houden vergadering van stem gerechtigde Ingelanden van de Banne zal daarop worden beslist. - OUDE NIEDORP. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente heb ben er bij het onderwijzend.* personeel alhier op aangedrongen om de jeugd to wijzen op deigevaren verbonden aan hot niet naleven van de regelei^ van den weg. Daarbij is .tevens verzocht op gezette tijden den leerlingen een uiteenzetting 'to g won van do verkeersregels, zopalis deze herhaaldelijk vanwege den A.N.W..B. rijn gepubliceerd. NIEUWE NIEDORP. Door do Biljart-vereeniging „Hollands Noorder- fawfextior" had Maandag in het lokaal van den heer Jn. Peetoom te Nieuwe Niedorp du einduit slag* plaats van de eerste afdeeling, waarvoor in aanmerking kwamen 24 deelnemers, wegens gemid delde van hun speelsterktc, met als uitslag r le prijs Joh. Veerman to Aartswoud; 2e prijs Jn. Broer te Schagerbrug; 8e prijs A;> My'tss te Verlaat. De serieprys van den wedstrijd werd gewonnen door den neer Nio. Stammes te Nieuwe Niedorp, met als hoogste serie 29, terwijl door den heer C. Slik ker de serieprijs van den voorwedstrijd werd ge wonnen, met als hoogste serie 73. De prijzen werden door den voorzitter, den "heer Jn Broer, met een toepasselijk woord uitgareikif aan de heeren winnaars. Vorder dankte spr. voor de groote belangstelling van het publiek, en bracht te vens een woord van 'dank aan den! heer 'Peetoom voor diens prima biljarts en aam den arbiter, don heer van Bodegraven, voor diens oorreote l'oiding. Do heer Slikker kon aan dezen emdwedstrijdi liiot deelnemen, omdat hij1 te Hoorn was uitgenoodigd, te kampen op het biljart, wat voor vele .belangstel» lenden wel ©enigszins een teleurstelling was. BILJARTEN. De heer O. Slikker pit Arftia Paulowna Was jl. Maandag uitgenoodigd te Hoorn te komen "biljart spelen in hetlokaal „de Witte Engel" van den boer Bakker, tegen, zoo men zeide, den sterkstenc bil- jartspelerr van het Oosten, den heer Haas van An- dijk. De uitslag hiervan zegt genoeg. Er werd ge speeld cadre van 35 centimeters. Slikker: 300 punten in 23 beurten; hoogste serie 58, gemiddeld 12.60; Haas: 170 punten in 22 beurten, hoogstd. serie<26r gemiddel'de 7.75. Haas: 80 punten in 18 beurten, hoogste serie 13, gemiddelde 4.44. Slikker: 300 punten in 18 beurten, hoogste porie 78, gemiddéldo 16.60. Er was heel wat belangstelling voor dezen kamp strijd en men was door dozen uitslag overtuigd en ten zoorste voldaan over het mooie ojl vaste spel van den hoer Slikker. Hoeren biljartspelers en lief hebbers van dit spel, zul Ion zeker wel trotsch rijn, op hetgeen Jp hoor Slikker in dezen, kamp pres teerde. Aan folioitatio bij de terugkomst to Nieuwe Niedorp, van onzen held, ontbrak het dan ook niet. OUDESLUIS. Maandagavond vergaderde do IJsel'ub alhier in het lokaal Kroyger. Aanwezig waren 12 leden. Ook al niet te veel, als men weet dat er ongoveefl 100 leden zijn. I Nadat door voorzitter do vergadering was ge opend en de notulon zijn voorgelezen, die, na een kleine aanmerking door oen der aanwezigen1 werden goedgekeurd, volgde rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat deze sloot mot oen voordoelig saldo van f 140.26. 't Hierna volgde verkiezing van drie bertuundeden, wegens periodieke aftreding van do heeren Jb. Stammes en, J. Slikker en vertrek van den heer O. Schagen. Geen was herkiesbaar. Bij eerste stem ming werden direct gekozen de heeren O Nannis, P. Huiberts em. K. Kreyger, welke allen) dd functie aannamen, waarna als plaatsvervangend afgevaar digde naar de a'lgemeone vergadering van don IJ.B» H.N. werd gekozen de lieer UrGoefc Hierna bracht de afgevaardigde verslag uit van do algemeene vergadering, het vorig jaar gehouden. Bij de rondvraag, die nu volgde, brengt een der aanwezigen naar voren, dat door sommige afdoelin gen zoo slecht do hand wordt gehouden, aan de Ooin- munioatiebajion. Wel hebben zij alles op met ijs- feesten en -wedstrijden, doch aan verkeei^banen wordt niet gedacht. Do afgevaardigde zal dit punt op de algemeene vergadering fcr sprake brengen. Hierna volgt sluiting, nadat dank was gebracht aan de aftredende bestuursleden, voor alles wat zij voor de afdeeling hadden gedaan. EEN BISSCHOPPELIJK VERBOD. Naar „Het Iiuisgez." verneemt, heeft de Bisschop Voor alleu die sukkelen mot moeilijken en onreglmatigen stoelgang zijn Mljnhardfa LaxeertaWetten onmisbaar. Zijwerken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp Dcos 69 ot. Bij apoth. en drogisten. tlge meisje in het cachot aan de Schoolstraat gestopt. Haar verloofde had intusschen een zelfde verhoor te doorstaan, ook tegen hem speelde de commissaris de onwaarheid uit, dat het meisje reeds bekend1 had. De jongen, wiens psychologisch inzicht blijkbaar mindep oppervlakkig dan dat van zi!n rechter was, zeidê oa. nog zeer terecht: „Als u me van zoo'n vreemde vernieling, verdenkt, stuur me dan liever naar een gekkenhuis!" Deze openhartigheid hielp hom niet veel, ook hij kwam in de cel terpeht! Van s morgens ongeveer elf uur, tot 's avonds bij zessen, zijn de „twee, afwisselend in de cel of op het politiebureau, vastgehouden. Toen kwam de verontwaardigde vader van het meisje, die nota bene langs een omweg gewaarschuwd moest worden, dat zijn dochter gearresteerd' was, naar' het bureau, om het kind, tegen wie geen zweempje van bewijs was ingebracht kunnen worden, op to eischeri. De commissaris stuurde de man naar.den Introkken wethouder. En toen deze telefonisch zijn toestemming li.ad. gegeven, kreeg de vader zijn doch ter. totaal van de kook en ziek van zenuwachtigheid, terug! liet meisje heeft zich onder geneeskundige be handeling moeten stel Jen.. Ook haar verloofde mocht huiswaarts gaan. Ter completeering van 't gebeurde meldt de Rijnbode onder voorbehoud', dat de zoon van den betrokken notabel uit wraak .de kleeren toetakelde. De vader van het meisje zal een aanklacht bij den officier van justitie indienen. DE STUDENT MET DE BUKS. Tegen den student P. te Leiden, die bij ongeluk zijn hospita, mevrouw De V.jS. door het afgaan van een geladen buks een wonde aan den hal» toebracht, ten gevolge waarvan deze overleed, is rechtsingang verleend. De officier van Jueritie gelastte een lijkschouwing, welke heden door de heeren drs. Hulst en Lignae, beiden privaat-docent in de gerechtelijke genees kunde aan de Universiteit alhier, heeft plaats gehad. HET N OO KD-HOLLAND SC II KANAAL. In de Maandagavond, op initiatief van de K.' v. K. voor Hollands Noorderkwartier, ten stadhuize te Alkmaar gehouden^ vergadering van het voorloopig comité ter herdenking van het 100-jarig bestaan van het Groot Noordhollaridsch Kanaal, is met algemeene stemmen besloten ongeveer half December de juiste datum zal nog nader worden vastgesteld' een spreker uit te noodigen, die de betrekking van dit kanaal in vroeger tijden en thans in een feest- vergadering zal uiteenzetten, waarbij verschillende autoriteiten, vertegenwoordigers van gemeentebestu ren, Kamers van Koophandel, groote en kleine stoomvaart maatschappijen en vereenigingen op scheepvaartgebied genoodigd zullen worden. Voorts zal een gedenkboek worden samengesteld, dat. voorzien van' foto's cn illustraties, de geschie denis van het kanaal zal bevatten. Het voorloopig comité constitueerde "zich tot eeni comité van uitvoering, waartoe nog een aantal hee ren. die op oen of andere wijze met de-.scheepvaart of 'het N.-1I. Kanaal in contact staan', zullen worden uitgenoodigd, toe te treden. Aan verschillende auto riteiten zal gevraagd worden zitting to nemen in een oere-comité. Het laat zich aanzien, dat de herden kingsplechtigheid te Alkmaar van grotesken om vang zal worden. Het uitvoerend comité heeft het voornemen voor dezo gelegenheid' in het stadhuis een kleine tentoon- I stelling te houden van schilderhen, platen, teekenin- gen em andere bescheiden, op net N-H. 'Kanaal be- trekking hebbende, waarvoor de heer D. J. Scheffel, I secretaris dor Kamer van Koophandel. Oude Gracht to Alkmaar, zich aanbevolen houdt voor toezending van bescheiden. Filiaal Gebr. Bischoff. LAN O EN DIJK. We vernemen, dat, nu het plan oml een.verkeers-» .«.««vu,!, wog aan te leggen tusschen Koedyk—Bergen en! van Roermond in. Limburg, alle openbare demonstra- Dangondijk, uitkomende in Noordsoharwoude, is op ties van katholieke meisjes- en dames-turnclubs ver- geheven, men thans weer pogingen in heil werk stelt boden. 1 om 0611 verbindingsweg door de Daalmeer te» krygen Volgens „Het Centrum" heeft het Episcopaat orm van Koedyk naar St. Panóras. Er naar_door ons trent deze aangelegenheid een besluit genomen voor verkregen inlichtingen, reeds een conferentie van het heele land. PETTEN. f Zondag gaf de Alcmaria Bioscoop hier eenige voor stellingen, die heel goed in den smaak zijn gevallen, 's Middags had een vertooning plaats voor de kinde ren, die zich aardig amuseerden, terwijl s avonds de ouderen oen beurt kregen. Als hoofdnummer betrokken gemeentebesturen uitgeschreven. BURGERBRUG. Wü vernemen, dat de nieuwbenoemde Gemeente veldwachter voor Zuid-Zype begin December in functie zal treden. ST. MAARTENSBRUG. Men deelt ons mede, dat de heer L. Doorn alhier, werd gegeven: „Verloren dochters", een film over ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag hoeft aam den handel in blanke slavinnen. Dat deze film in gevraagd als doodgraver der Algemeene Begraaf- den smaak viel, bewees wal het hartelijke applaus plaats dezer gemeente. der talrijke aanwezigen,. Ook hot bijprogramma was ~.ST- MAARTENSBRUG. goed verzorgd. Toch zouden we den directeur willen Bij beschikking van den Minister van Financiën aanraden in het vervolg een hoofdfilm te kiezen, die i is aan den heer D. Smit, laatstelijk! veldwachter der ook geschikt is voor de talrijke zeer jeugdige per- gemeente Zijpe, een jaarlyksoh pensioen van f 1094 BARSINGERHORN. By de stemming voor leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier, zijn de aftredende hoeren Jb. Bakker Ajs., C. Bellis, J- Smit Gz. en K. Beek herkozen en voor de 3 vacatures gekozen de heeron J. -Pascha, C. Prins en. "W". Schild. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND—INDI8. De heer Van der Hoop hoeft geseind, dat zij Maan dag zonder moeilijkheden te Rangoon zijn opgestegen en, na een schitterende vlucht boven gebergten en oerwouden, te Bangkok zijn geland. Alles was wel aan. boord1 van het vliegtuig. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. De N.V. Maatschappij tot aanneming van water- bouwwerken v.h. A. Hofman te Haarlem heeft in een adres aan den minister van waterstaat geschreven dat zij bij de op 29 October gehouden aanbesteding van de Zuiderzeewerken no. 17 (Z. W. no. 17) laag ste inschrijfster was met f 1.168.000 en de op één na sonen, die doorgaans op zulke avonden aanwezig zijn. VALKKOOG. Zondag trad Daan Pool op in het lokaal van den heer A. Buik. Als altijd voor een tjokvolle zaal. Ook hier heeft men weer eenig genoten in hetgeen Daantje ten gehoore bracht, maar....... ook dit was zijn laatste optreden en alzoo zullen wij hem hier niet meer zien,, wat wij eerlijk gezegd, betreuren. .-.Een druk bal als slot. EEN „MALSCH" VERHOOR. Een 18-jarige dienstbode en haar verloofde te Al phen aan den Rijn zijn door do politie in verhoor ge nomen als verdacht van vernieling uit wraakneming ten huize van een wethouder aldaar, ,waar het meisje diende. Dien avond bevonden zich ten huize van do 18-ja- rige dienstbode, haar .verloofde en een zoon des huizes, welke laatste omstreeks acht uur op den motor ^stapte en verdween. Zich van niets bewust, werd den volgenden morgen de dienstbod© door do laagste inschrijfster was de Hollandsche Aanneming politie gehaald en naar het bureau gebracht, als veer-j Maatschappij (H.A.M.) voor een bedrag van pl.m. dacht van kleeren bij haar patroon te hebben ver- f 13.000 hoogor; dat het werk echter niet aan re- nield. Pok haar vrijer werd van zijn werk gehaald en j questrante als laagsto inschrijfster,, doch aan de op beiden werd verhoord. Tot het meisje zeide de i één na laagste inschrijfster is gegund, commissaris van politie o.m.: „Zeg maar -dat je hetZij betoogt dat door deze nietgunning aan de ven- gedaan hebt, Jo vrijer heeft al bekend", en „ja, meisje, nootschap groot nadeel wordt berokkend en dat de aan je oogen kan ik hot zien dat je kleedingstukken j handelwijze van het departement, van waterstaat te- hebt vernield! Als Je het niet zegt, sluit ik je op en genover haar zeer grievend en onbillijk is. Adressante kom je vandaag niet meer thuis!" Het meisje werd komt ten slotte met het verzoek, „alsnog te bewerki- nog gedreigd met overbrenging naar Den Haag, doch stelligen; dat het bewuste werk aan requestrante en daar het kind volkomen onschuldig was, bleef zij niet aan no. 2 der inschrijfster* worde gegund, of al- natuurlijk voor dit zonderlinge verhoor onvatbaar thans aan requestrante schriftelijk meedeeling te en zij ontkende. Ten slotte drukte de commissaris doen van de motieven die hebben geleid tot het niet op de echel $n werd het hevig ontdane en zenuwach- gunnen van de werken aan requestrante, althans een onderzoek te doen instellen naar d» oorzaak van de zen abnormalen gang van zaken en de resultaten daarvan schriftelijk aan requestrante mee te deelen". FIETSPLAATJES. Ter wegneming van gerezen twijfel, wordt in de Dienstorders van de posterijen moegedeeld, dat rij- wielracrken alleen moge'n worden ingewisseld, indien onmiddellijk na den verkoop door de koopers wordt vastgesteld, ,dat de merken ongeschikt of minder ge schikt zijn om aan' een fiets te worden bevestigd. Rij. wielmerken, beschadigd bij of na het aanbrengen aan het rijwiel, mogen niet worden ingewisseld. EEN MOOIE BATE. De heei Henri Ter Hall, voorzitter van het Doms Rijkersfcnds, heeft van de directie van zijn revue gezelschap f16.756 ontvangen, zijnde de bruto op brengst /an den verkoop bij revue-opvoeringen van het boekje over het Doms Rijkers fonds. BRANDEN EN GEVALLEN VAN SABOTAGE BIJ DE MARINE IN DEN HELDER. Men schrijft uit Den Helder aan de N.R.Ct.: De kort achtereen op 9 en 16 Novemner plaats gehad' hebbende branden te Willemsdiep. waarbij met groote zekerheid van kwaadwilligheid kan worden gesproken, en verschillende gevallen van sabotage, als het laten wegloopen van eenige duizenden liters olie, bestemd voor onderzeebooten wat in het mid den der vorige week geschied moet zijn zouden een verkeerden indruk omtrent het marine-personeel kunnen vestigen. Het lijkt ons daarom goed, de zaak tot haar juiste proporties terug te brengen. Het is namelijk vrijwel zeker dat het enkelingen zijn, die zich aan sabotage schuldig maken. Althans staat het vast, dat de hoofd besturen der verschillende organisaties het gebeurde streng afkeuren en hun leden waarschuwen, zich niet met een dergelijke actie in, te laten. Ten bewijze diene de volgende waarschuwing, voorkomende in het Algemeen Marineweekblad van 23 October, afkomstig van de hoofdbesturen van de bij het C. A. M. B. O. aangesloten bonden: „Aangezien den hoofdbesturen van de bij het C. A. M. B. aangesloten Bonden ter oore is gekomen, dat in het commandemetnt' Willemsoord zich onregel matigheden hebben voorgedaan, welke den schijn wekken, bedoeld te zijn als uiting van misnoegen over de wijzei, waa.rop de regeering de salarleering van het marinepersoneel meent te moeten regelen, en welke onregelmatigheden als sabotage kunnen worden aangemerkt, achten zij het noodzakelijk den leden onder het oog te brengen, dat dergelijke handelingen strenge afkeuring verdienen, en dat zij op grond van hun inzichten in deze een ernstige waarschuwing tot de leden richten om zich van die handelingen te ont houden en. mocht hen van eenig verder voornemen daartoe blijken, het mogelijke te "betrachten, zulks-te verhinderen". Het bestuur van de afdeeling Den Helder van dén Bond van Minder-Ma rinepersoneel gaf in niet rpin de re mate zijn afkeuring te kennen over een geval van sabotage, dat zich had voorgedaan aan boord van Hr. Ms. Heemskerk. In het nummer van 6 No vember van het Alg. Marine-Weekblad zegt dit be stuur: „Bij een onderhoud, dat wij een dezer dagen had den met het bestuur van de afdeeling Heemskerck, werd ons medegedeeld, dat men daar aan boord ge tracht heeft, waarschijnlijk om uiting te geven aan zijn groote ontevredenheid, een rolstopoer onklaar te maken, dat als gevolg zou hebben, dat de ankerket- ting b{J het uitloopen niet gestopt zou kunnen won- den. He een en ander is dan ook gebeurd en hot is waarschijnlijk te danken aan het feit, dat er, op niet te diep, water geankerd1 werd, dat -men de uitloo- pende ketting heeft kunnen stoppen. Meermalen is er door het hoofdbestuur op gewezen, dat dergelijke onregelmatigheden strenge afkeuring verdienen. Het. bestuur van de afdeeling Heemskerck acht het dan ook nooddg, den leden er nog, eens op te wijzen, dat dergelijke handelingen een goed lid van ORzen bond onwaardig zijn. Het bestuur stelt zich voor, deze kwestie op een zoo spoedig mo^lijk te houden vergadering met de leden ernstig te bespreken. Het hoofdbestuur verwacht, dat de leden de waar schuwing van het. bestuur Heemskerck zullen be grijpen. en dat zij zullen toonen, ernstige médestrij- decs met hun organisatie te zijn". Uit een en ander blijkt wel voldoende, dat de indruk dien men uit de verschillende berichten zou kunnen kri^en,, dat een groot deel van het mindere perso neel aan de daden van kwaadwilligheid en sabo tage debet zou zijn, geheel onjuist is. Veeleer zijn deze gevallen het werk van enkelingen, aan wie het zal zijn te wijten, diat de dienst' voor allen moge lijk zal worden verzwaard door het instellen van sterke bewakingsdiensten. AANRANDING EN POGING TOT DIEFSTAL. Gisterochtend is getracht een winkeliersier in de Kleine Houslraat 125 te Haarlem te berooven. De politie was echter tijdig ingelicht en had zich in een tegenover gelegen perceel opgesteld. Ongeveer half 9 kwam een man in den winkej, een drogisterij, en '-roeg een flescn zoutzuur. De 'w inkelierster, een nejuarde vróuw, ging naar achter, doch werd plot seling van achteren aangevallen door haar 23-jari- g*n loopknecht. Toen deze haar op den grond had geworpen, kwam de eerste man hem te hulp en een derde kwam bhrnen, waarop 'zij de vrouw vastbon den^ Op dat oogenbllk kwam de inspecteur van po litie. die zich verborgen had, te voorschijn en na een worsteling gelukte het hem een der mannen te over meesteren; de beide anderen namen de vluclit. De rechercheur, die zich aan de overzijde had op. gesteld, ging den vluchtenden achterna en het ge bukte hem een hunner te grijpen. De derde weid aort daarna in zijn woning gearresteerd. De mannen bleken alle drie in het bezit te zijn van een masker. Zij bekenden en verklaarden voorne mens tc zijn geweest de vrouw van al haar geld en sieraden te berooven. DE VROEGE WINTER. Men schrijft uit de Betuwe: De plotselinge winter heeft den landbouw in dit gedeelte van Gelderland volkomén verrast. Op het veld; liggen nog groote hoeveelheden bieten en man gelen op vervoer wachten, anderen zijn nog niet eens zoo ver en moeten deze producten nog uit den grond halen. In de fruitloodsen en andere plaatsen op boerderijen, waar het winterfruit wordt opgetast, is men druk doende de kostbare voorraden tegen bevriezen toe te dekken. Het i9 gelukkig, dat de vorst blijkbaar nog niet binnen de muren kan doordrin gen, dus heeft men thans eenigen tijd om het fruit te beveiligen. Het vee is dezer dagen op stal ge haald. Hbld. BRAND TE SCHIEDAM. Ben heer uit Vlaardingen, die gistermiddag met zijn auto uit Rotterdam kwam, bemerkte op de Westvest «te Schiedam, dat boven uit een pond vlam men sloegen. Hij wraarschuwde de politie, die de brandweer alarmeerde. Dezo rukte met veel mate rieel uit naar de Westmolenstraat, waar bleek, dat de fabriek van Munstermann's isoleerwerken één vuurzee was. Met niet minder dan veertien stralen werd deze aangetast- Het blusschingswerk ging met groote moeite gepaard, daar het bluschwater door: de vorst bevroor en de straten spiegelglad maakte. De brandweer deed alle moeite de belendende per- ceelen te behouden, wat haar ten deele gelukte. Het pakhuis naast de fabriek, van een slager, brandde geheel uit Een lompenpakhui9 kreeg veel water-1 schade. Circa 5 uur had de brandweer de overwin- j ning op het vuur behaald. Enkele stukken muur zijn de eenige overblijfselen der fabriek. De oorzaak van dezen hevigen bramdi is niet be kend. Inventaris en fabriek zijn verzekerd, eveneens het uitgebrande pakhuis. - BROEK OP LANGENDÏJK. In de Raadszitting van Maandagavond werd mee gedeeld, dat voordoodgraver geen voldoende solli ed tanten waren ingekomen. Goedgevonden werd,, een nieuwe oproeping te doen en dan voor een ver hoogd salaris van f 290 op f 280. De heer D. Borst, die een strook gemeen aohter zyn huis kon krijgen, als hiji een strookje frond er voor afstand om de straat te verbroeden, eeft gunstig berioht gezonden, zoodat doorgaat. De gemeentebegrooting dienst 1924 is goe^gekeurt teruggekomen en de begrooting voor 1925 werd 2ca. der eenige bespreking vastgesteld op een ontvang en uitgaafvan f 75.114.b6V2, een kapitaaldienst vi f 15.000 en f 4385 voor onvoorzien. Het schrijven van de Kamer van Koophandel in zake den Twuyverweg, werd aangehouden. De begrootingen van de liohtbcdryven weiden goedgekeurd; eveneens de b^groofing van het bur- gerlijk armbestuur op f3815.05, waaxby f1300 go. meentesubsidie. AIS gemeente-ontvanger werd benoemd de heer H. van Zuylen, thans tijdelijk als zoodanig werk- zaam. Een nieuw lijkenhuis je zal gebouwd worden. - ÖÜDKARSPEL. In de jaarvergadering van den Ned. Schaatsen- ryderebond ia o.a. meegedeeld, dat op de banen van ^Volharding" de proerwedstrijden en de wedstrijd in schoonryden gehouden zullen wonden. De wedstrijd om het kampioenschap van Noord k Holland zal to Nieuwe Niedorp en de yredstryd. nm het Ned. Kampioenschap zal' te Heerenveen gehon- den worden. - OUDKARSPEL. We vernemen, dat de heer A. Timmerman dankt heeft als eere-voorzitter van de IJscli „Volharding". - OUDKARSPEL. Het Nuts-dept. houdt a.s Zaterdagavond een bui tengewone algemeene vergadering voor leden en genoodigden, waar mei. Nelly Menagé Challa uil Niexiwe Niedorp voor het voetlicht zal brengen de oomedie „Rika. van den Dominee" en „De Plaat» vervanger'. NIEUWE NIEDORP. Bij de alhier vanwege^ de Ned, Herv. Gemeente gehouden NotabelenverTdezing rijn als Notabelen herkozen de heeren C. Rutsen en J. B. Wilken. Voor vervulling der vacature Jb.Heinstman Coverleden) moet voor verkiezing van een Notabel' herstemming laats vinden tusschen de heeren A, Houtkooper en Rezelman, NIEUWE NIEDORP. Bij de Dinsdagavond gehouden verkooping in „de Prins Maurits", ten overstaan van Notaris de Boer van Hoogwoud van twee huizen en erven van den heer C Rutsen, alhier, werd by' combinatie vai alles de kooper: de heer P. GlaS ie Heerhugowaai* voor f6301. v ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van Dinsdag 18 November 1924: H. de Jonge, Bergen, appèl' vonnis kantonge recht, kinderwettenzaak, (gesloten deuren), vryr gesproken. L. Krijnen, Den Helder, diefstal* terugverwezen naar den rechtercommissaris tot nader onderzoek. OUDKARSPEL. Heit Nut9departement hield! Dinsdagavond eene ledenvergadering, welke door 10 léden be<zocht was. De voorzitter, de heer A. C. Kroon, opent met een Woord van welkom de vergadering, die spreker lie ver beter bezocht had gezien. Het is wel gemakkolijk alles aan enkelen over te laten, doch vooral nu een bespreking zal plaats hebben over een te hou den tentoonstelling, waarmee de vereeniging voor vier jaar zooveel succes gehad heeft, was oen heter bezoek wel gewensebt geweest. Met de hoop, dat de besprekingen mogen leiden tot een goede tentoon stelling, wordt-de vergadering geopend. Twee nieuwe leden, die zich hadden aangemeld, worden aangenomen. Daarna kwam in bespreking de te houden ten toonstelling. met de diverse vermakelijkheden eü werden voor de diverse aangelegenheden de diverse commissies besproken. Allereerst zal noodig zijn een loterijcommissie, welke zal bestaan uit alle bestuurt loden, een commissie voor de ontvangst der goederen^A voor versiering, .betimmering, vermakelijkheden controle enz. Goedgevonden wordt als commissiel®, den aan het bestuur toe te voegen de heeren P. Kos. telijk, G. Hart, C. Paarlberg, J. H. Keizer, A. Schène, P. Kroon Jbz., KI. Dekker, A. Timmerman. P. Kroon Az„ A. Ootjers Jz., en C. looves. In elke commissie- zal minstens 1 bestuurslid zitting hebben. De tentoonstelling zal plaats hebben eind Fe bruari of begin Maart en zal gehouden worden van Zaterdagavond tot Vrijdagnamiddag, terwijl den daarop volgenden Zaterdag de prijsuitreiking en de tweede gezellige avond zal plaats hebben. Do vorige tentoonstelling was gedurende 4 dagen, doch bleek 'ekort te zijn; de ruimte was wel wat be krompen, waarom goedgevonden wordt nu de kolf baan van den heer Vis te benutten. Aan de alhier woonachtige schoolkinderen van alle scholen zal gelegenheid gegeven worden de tentoon stelling onder geleide te bezoeken en de leden en hunne gez:nneu zullen tweemaal gelegenheid tot gra- •is bezoek krijgen. Een propagnndacommissie werd samengesteld uit de heeren Paarlberg, Keizer. Schrieken en van Loo. Verder werd veel van de regeling der vorige tentoon stelling overgenomen. De inzendingen zullen be staan uit nuttige handwerken, fraaie handwerken, kantklossen, teekenen, w.v. hand- en bouwkundig teekenen, kunstschilderen (olie- en, waterverf), fi guurzagen, houtsnijden, tarsoarbeid, catonwe'rk, ama teursfotografie, kuntselarbeid', inlegwerk, boetseeren en diversen ter opluistering. Enkele medailles zijn reed9 toegezegd en meerdere, zullen worden aange vraagd. Daarna wat algemeene besprekingen. Met de hoop op een welslagen der tentoonstelling sloot de voorzitter de vergadering. PEN GESCHENK. De Duitsche ex-keizer heeft, door tusschenkomst van den burgemeester van Ilpendam, voor een baz ir ten bate van de Ned. Herv. Kerk aldaar, twee vazen ten geschenke aangeboden. VERVROEGING DER ZOMERVACANTIE. Naar „Het Vad." verneemt, zijn de adviezen der Inspecteurs van het Onderwijs omtrent de vervroe ging der zomervacantie beslist ongunstig, zoodat de Memorie van Antwoord ook in dezen ongunstig zal luiden. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND—INDIS. Het is de bedoeling, dat de F VII, thans op weg naar Batavia, in Indië blijft. Van der Hoop en zijn reisgenooten zullen dus eerlang over zee naar Neder land terugkeeren. DIEFSTAL TE HILVERSUM. De Hilversumsche politie kreeg dezer dagen uit Blokker bericht, dat daar twee, personen waren aan- gehouden wegens inbraak; zij hadden bij hun verhoor i tevens verklaard, zich te Hilversum te hebben schul-1 dig gemaakt aan inbraak in vier onbewoonde villa's aan den Noodweg. De gestolen goederen waren opge borgen in een kamer te Amsterdam. Het onderzoek maakte verder uit, dat meer dan 350 voorwerpen uit deze villa's waren ontvreemd. Verreweg het groot ste deel is op bedoelde kamer teruggevonden. DOODELUK MIJNONGELUK. Uit Heerlen. 18 November. In de Staatsmijn Emma te Hoensbroek is gisteren de 47-Jarige houwer O. B., woonachtig te Nuth, door vallende steenen gedood. De ongelukkige was gehuwd. DTRKSHORN. Benoemd tot voorzitter van den polder Westerend de heer W. Govers te St. Maarten. SCTKAOEH IJSCLUB. Gisteravond vergaderde de IJsclub alhier in hqt Noordhol], Koffiehuis. Het bezoek wee als altijd niet

Schager Courant | 1924 | | pagina 2