Alfllffl Ni»ÏS- Speelgoederen. Reclame-Verkoop Dinsdag 25 November 1924. 67ste Jaargang. No. 7543. ers i «O, v.h. Go., Scbagea EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. Binnenlandse^ Nieuws. Schrale huid? Kloosterbalsem Gemengd Nieuws. Ziet onze Etalage. SCIACB1 COURANT. Mraiimit- laiÉiiillii. -L- Dit blad voraehijnt viermaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 'o morgono 6 uur, werden Adver- (onliftA nog zooveel mogelijk in/hut oor»»luitkwnnMi.ï nimnntu' goplnuint. -POSritRKGNlNO No. 23330. INT. TELEF no. 20 PrIJa per 3 maanden f 1.05. I.ooso nu minera rt cent. ADVKRTKN* TieN van 1 tot 5 rogola f 1.10, iedere rogol meer 20 cent (howijuno. inhegreiien). Groot o lettero worden naar plnataruimto horakond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Anna Paulowna, Nov. 1924. Mijnheer de Red., mag ik naar aanleiding van het P.aadsverslag van Donderdag 20 Nov. uen klein plaatsje in uw blad. Het betreft het leggen van een grintweg met looppad te Kleinesluis. Dit ook in ver band met de komende werkeloosheid. De voorzitter had dit plan al aardig voor mekaar, zocais die mijn heer zeker denkt. Mijn gedachten zijn echter anders; ik geloof dat er nooit iets van zoo'n werk kan komen. De voorzitter spreekt van een schenkingsacte; deze acte zal echter niet tot stand kunnen komen, ten minste, ik kan niet indenken, dat alle mensohen te Iüeinesluis vrij zijn te kunnen handelen. Of zijn de menschen daar zoo rijk, dat alle perceelen vrij van hypotheek zijn? Is het geval zooals ik vermoed, dan heeft de zgn. eigenaar niets in te brengen en kan dus oen schenkingsacte nooit tot stand komen. Ook als de geruchten waar zijn, moeten er nogal enkelen, zijn die hun grond voor niets niet willen afstaan. Dit pian lijkt mij dan ook onmogelijk toe. De gedachten, wel licht ook de droomen der heeren, om voor de som van, ongeveer achtduizend gulden te Kleine9luis een prachtig wandelpad te bezitten, zullen althans nog niet zoo gauw verwezenlijkt worden. Ik had het an ders gedacht. Maak een fietspad naast de rijwegen, die om hunne breedte zich daartoe leenen. Geef de menschen een menschwaardig loon daarvoor; ook dan is het algemeen belang er mee gebaat. Dan ook kunnen wij zonder gevaar voor de schoftige auto mobilisten langs dit pad onzen wtg gaan, zónder ga- vaar. Teeken, HET TWAALFDE RAADSLID. houdende d;e vraag om de bijdrage aan de gemeente in de kosten van onderhoud, vain de wegen te verhoo- gen met f 1 per H.A. per jaar en dientengevolge te brengen op f 3 per H.A. Vervolgens geeft de secretaris voor het be stuur de volgende toelichting: „Aan de hand van de officieele stukken kan wor den medegedeeld, dat de wegen steeds in beheer zijn j geweest bij de gemeente. i De overdracht van dit onderhoud aam de Banne kan j dus nooit op grond van oude rechten aan de Banme worden verplicht. Den 14cn Februari 1881 heeft de Raad' der gemeen te Winkel zich tot het Polderdistrict Winkel vroe gere naam van de Banme gewend met het verzoek om ten hoogste "gedurende zes jaren eene jaarlijkaahe bijdrage van een gulden per Hectare te willen ver- leenen tot tijdelijke tegemoetkoming in do kosten van onderhoud' der wegen. Dit verzoek is, als voorstel van het Bestuur op de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van het Polderdistrict van 19 Maart 1881 ingewilligd met 258 stemman voor en 20 tegen en ter goedkeuring aan geboden aan Gedeputeerde Staten. Bij schrijven van 30 Maart 1881 hebben Ged-. Staten hierop gemeld, dat zij geen bezwaar hadden tegen j genoemd besluit, terwijl zij daarbij opmerkten, dat het besluit om te kunnen werken de goedkeu- I ring van Ged. Staten niet behoefde, j öp de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van 27 Maart 1920, werd opnieuw een verzoek van I het gemeentebestuur, lom de jaarlijksche bijdrage i voor het onderhoud van de wegen te' verhoogen met een gulden per H.A., in behandeling genomen, welk verzoek door heft bestuur werd overgenomen, waarna I het door de vergadering met 28 stemmen voor en 8 stemmen tegen werd aangenomen. BARSINGERHORN. Bij de verkiezing van Hoofdingelanden voor de banne Barsingerhorn, gehouden op Zaterdag jl., is herkozen als zoodanig de heer K. Jonker, en zijn voor de vacatures Schoorl en Bakker gekozen die heeren J. Brommer en S. Koopman», HOOGWOUD, Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan J. Schimmel, broodbakker in de Kerkelaan al- i hier,, vergunning verleend tot het plaatsen en in wer- king brengen van' een eüectromotor vaai lY P.K. in J het 'perceel kadastraal bekend gemeente Hoogwoud, sectie D no. 1048 en gelegen in de Kerkelaan wijk I C no. 43. HOOGWOUD. Vergadering van het departement Hoogwoud van de Maatschappij tot Nut van.'t Algemeen, met dames, op Vrijdag den 21 November jl., ten huize van den heer O. Schermer. Aanwezig zijn 10 heeren en 7 da-, mes. Na opening door den voorzitter, die allen welkom heette, in het bijzonder den nieuwen secretaris, den heer I. Hoekstra, worden de notulen der vorige ver gadering geAezen en onder dank goedgekeurd. Volgt punt 3 van de agenda, namelijk bespreking j filmavond. Beslóten wordt dit aan het Hoofdbestuur I over te laten. Hierna volgt-de lezing van den heer I. Hoekstra. Deze las met veel gevoel een gedeeflta voor uit het boek „de Raderen van den Tijd", geschreven door Florence L. Barclay. De lezing werd door de aanwe zigen met aandacht gevolgd en een welverdiend ap plaus beloonde spr. dan ook voor zijne boeiende rede Vervoflgens worden nog enkele liederen ten gehoore I gebracht door mej. C. Donker-Gutker en den heer F. Houter. Door voorzitter worden enkele woorden dan dank gesproken aan flen heer I. Hoekstra voor zijne lezing en aqn de beide anderen voor hunne bij dragen. De volgende bijeenkomst wordt bepaald op Vrijdag den 19 December a.s., met waarschijnlijk Ds. Klaver uit Hoorn als spreker. Hierna volgt sluiting. EENÏGENBURG. Op onzen eersten ouderavond, welke dezen winter gehouden werd en waarop ook vele belangstellenden buiten de oudercommissie om tegenwoordig waren, werd de hoofdschotel gevormd door een) interessante inleiding van den heer A. de Vries, hoofd der open bare school, over handenarbeid in de schóól. Op hel dere en bevattelijke wijze schetste spr. de ontwik ke- ling. die de school doorloopen heeft, van leesschool tot luistersohool en vervolgens tot aanschouwiqgs- school. Toch bleef nog een leemte over, welke eerst aangevuld zal worden wanneer de arbeidsschool in het middelpunt komt te staan. Vocrvhet passief luis teren is dan do scheppende zelfwerkzaamheid van het kind in de plaats getreden. Een1 der middelen cm dit doel te bereiken is de invoering van' handen- arbeid op de school. Deze komt. aan do behoefte van het kind tegemoet, bevordert de activiteit, do orde- lijkheid cn het zelfvertrouwen. Een. nieuwe wereld gaat voor het kind open, wanneer het ook zijn' hand leert beschouwen als een kostbaar werktuig) om zich kennis toe te eigenen. De heer De Vries heeft dit leervak thans,ook op! zijn school ingevoerd'. Enkele staaltjes van boekbind- kunst, door de kinderen met zeer eenvoudige hulp middel onvervaardigd, werden onder groote belang stelling van de aanwezigen vertoond. i Bij de gedachtenwisseling werd groote waardeering' voor het werk van den heer De Vries uitgesproken. waarin oen bewijs werd gezien van den nieuwen geest in het onderwijs, die in de school to Eenigen-'i burg. als iq zoovele andere schólen van ons vader land begint door te dringen. Met nieuwe gedachten over het zoo moeilijke vraag stuk van de kinderopvoeding zoowel in de school als in het huisgezin, keerden wij naar huis terug. WINKEL. Vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van de Banne Winkel op Zaterdag 22 November 1924, 's middags te half twee, ten huize van den heer Wessels te Winkel. Aanwezig of vertegenwoordigd 50 stemgerechtigden. Voorzitter, de heer C. Meurs. opent de vergadering met welkom aan de aanwezigen. Secretaris de heer G. Nobel, leest hierna het ver- i zoek van het gemeentebestuur van Winkel voor,1 helpt direct Het thans ingediende verzoek heeft het Bestuur overwogen en het is daarbij tot de conclusie gekomen om aan de vergadering te adviseeren het verzoek niet in te willigen. 1 Het Bestuur is vam oordeel dat door) hot steeds toe nemende motor- en -automohiel verkeer do wegen zeer veel hebben te lijden; het vindt het. daarom niet juist da kosten van onderhoud te verhoogen in den vorm van meerdere bijdragen vaai de ingelanden van de Banne, die niet in meerdere mate gebruik maken van de wegen dan voorheen." Na eenige bespreking wordt (het verzoek in stem ming gebracht; 120 stemmen verklaren zich er tegen en 6 voor, zoadat het is afgewezen. Aangezien de rondvraag niets oplevert, volgt daar na sluiting der vergadering, ander dankzegging vóór de goede samenwerking. DE R~K. STAATSPARTIJ EN ST. MICHAEL/ Vrijdagmiddag is een nieuwe conferentie gehouden tusschen een commissie uit het bestuur van den Bond van R. K. Kiesv^reenigimgen en een afvaardiging van' het hoofdbestuur van St. Miohael, die naar de Res.Bode meldt, weer zonder resultaat geëindigd is. ALKMAAR. Teneinde te komen tot een geleidelijke afschaffing van het tonnenstelsel bij den gem. reinigingsdienst hebben B. en W. een wijziging van de bouw- en wo ningverordening ipanhangig gemaakt, volgens welke het maken van waterclosets met septictanks voor taan verplicht zal zijn bij nieuwen bouw, róaar even zeer bij uitbreiding, verbouwing en van bestemming veranderen van bestaande gebouwen. GAS VERSTIKKING IN HET ZIEKENHUIS. Vrijdagnacht heeft zich in het gemeentelijk zieken huis aan den Tapijtweg een ernstig ongval voorge,, daan, meldt de „Res. bode". Tegen den avond werd daar een patiënte binnen- 'hoofdverpleegsters op de zaal kwam om een der gebracht die in bewusteloozen toestand verkeerde. Door dó twee wachtzusters van de zaal werd de pa tiënte in ontvangst genomen en naar de badkamer gebracht, zooals bij opneming gebruikelijk is. Toen- geruimen tijd later in den nacht een der zusters te zoeken, vond zij niemand. Men zocht en zocht, maar geen der beide wachtzusters was te ont dekken, hetgeen begrijpelijkerwijze een groote con- slernatie gaf. Eindelijk begaf men zich ook naar de badkamer, maar men kon de deur hiervan niet openen, daar de ziekenwagen, waarin de patiënte naar de badka mer was vervoerd, zoodanig was geplaatst, dat de deur naar den binnenkant niet open kon. Ten slotte werd met heel veel moeite de deur geopend. Men vond de pktiënte op den grond liggen, daar over een zuster in bewusteloozen toestand en verder in het vertrek de andere zuster, eveneens bewuste loos, terwijl bleek dat er een sterke gaslucht in het vertrek heersebte. Onmiddellijk werden maatregelen genomen om de levensgeesten op te wekken, wat zoowel bij de patiënte als bij, een der zusters gelukte. De andere zuster is eerst den volgenden middag tot bewustzijn teruggekeerd. Bij onderzoek bleek, dat de geyser, waarover reeds herhaaldelijk was geklaagd, zooals men ons mede deelde, defect was. waardoor bij het gebruik er van gas kon ontsnappen. I Naar aanleiding van het bericht geeft do directie van genoemd ziekenhuis de volgende lezing aan het Haagsche Corr. Burejau: Een 71-jarige vrouw, die op straat door een be roerte getroffen was, werd in de badkamer gebracht om flink verwarmd te worden. Do badkamer was pas geverfd en er hing dus een sterke lucht. Het werd or door het lang openstaan van den geyser zeer benauwd. Dit moet de oorzaak zijn geweest van het. flauw.vallen van de twee zusters, die door de hoofd verpleegster naar buiten werden gebracht, waar zij direct bijkwamen. Er was in de badkamer geen spoor van gaslucht waar te tnemen. De geyser was nieuw en slechts en_ kele weken in gebruik. EEN BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN INBRE KERS TE ROTTERDAM. Toen Zaterdagavond eenige rechercheurs de ronde deden bemerkten zij, naar het V. D -bureau meldt. in 'heti gebouw vair den F,ransoh.cn Bazar, dat aan de achterzijde grenst aan de Kipstraat en aan; den voor kant aan do Hoogstraat is gelegen, onraad. Zij waar schuwden eenige surveiileerende agenten. Nadat alle voorzorgsmaatregelen waren genomen, drongen drie rechercheurs ihet gebouw binnen, waar zij drie man nen ontdekten, die probeerden zich te verschuilen. De rechercheurs trokken hun revolvers en na het be vel: „Haltl Politie!" losten zij eenige schoten in de richting van de inbrekers. Dozen trachtten te ontko men en daarop losten de rechercheurs opnieuw en kele schoten. Een 40-jarig los werkman word in den linker schouder geraakt en zakte in elkaar; eenigen tijd later was hij bewusteloos. Een 29-jarige schilder uit Amsterdam, werd in hot rechterbeen getroffen, ter wijl de derde, een 40-jarig los werkman, ongedeerd bleef. De wee gewonden werden naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. De gewonde los werkman moest in levensgevaarlijken toestand worden opge- homen en mocht niet worden verhoord. De Amster dammer werd, na verbonden te zijn, naar 'het politie bureau in de Lange Torenstraat overgebracht en met den laatste in bewaring gesteld'. Een vitrine, waarin voorworpen van waarde wa ren geborgen, hadden de inbrekers opengebroken, en met een groot aantal gouden ringen, broches, speld jes, dames, en heeren-horloges hun zakken gevuld. Bij fouilleering bleken zij voor r^Jm f 1000 in' hun bezit te hebben. VÏE BURGEROORLOG IN CHINA. De Ver. Staten -en de andere groote mogendheden pogen het eens te worden over het houden van een conferentie, welke do belangrijkste diplomatieke con ferentie zal wezen die over de vraagstukken van het Verre Oosten ooit gehouden is. Aam de conferentie zouden deelnemen: de Ver. Staten, Engeland, Frank rijk en Japan. Het doel zal zijn een plan voor te bereiden, dat aan dó regeering te Peking zal worden voorgelegd dat economisch.cn en politieken steun, aan China beoogt, zonder dat dit interventie zal zijn. Als voorwaarde zal worden gesteld, dat de verschil lende Ohineesche fracties ophouden met den burger, oorlog, en de thans tijdelijk tegen WóeiPei-Foe in het veld staande generaals hun wederzijdsche ge schillen zullen hebben bijgelegd. Frankrijk st?lt zich op het standpunt dat de Ohineesche regeering moet verklaren, in staat te zijn, haar bij verdrag aan vaarde verplichtingen tegenover dó andere mogend heden na te leven. Platonische verzekeringen van den kant, van China hebben geen nut. Echter zijn nog geen definitieve besluiten getroffen omdat; Japan en de Ver. Staten van mecning zijn dat er tot dusver in China geen regeering bestaat aam welke voorstel len kunnen worden gericht. GEEN VLEEStH. Te Madrid staken de vleeschhouwera ald protest tegen het verbod van het gemeentebestuur om d'e vleeschprijzen te verhoogen. Sinds drie dagen is er nu te Madrid haast geen rundvleeeoh meer te krij gen. L Bolle, Schagen. Filiaal Gebr. Bischofï. Vraagt condities aan van LEVERING en BETALING. HET VERPLICHT U TOT NIETS. Fa. P. Th. Ypma, ALKMAAR, - Plano en Orgelhandel.| Opgericht 1842.- DE BOEREN HEBBEN OVERWONNEN. De laatste dagen is er af en toe melding gemaakt van den wateroorlog, die er was uitgebroken tus schen de boeren in de vallei van de Owens-rivier en de stedelijke overheid, van Los Angeles. De boeren in genoemd dal hadden' de leiding, die het water van de Owens-rivier afvoerde naar Los Angeles waar door de irrigatie van de landerijen in het dal zelf zeer aanzienlijk werd geschaad afgesneden. Drei gementen met vertoon van militaire macht hielpen niets. Los Angeles, dat watergebrek kreeg, kon niets gedaan krijgen, van de boeren, 'die, gewapend, er voor zorgden dat zij zelf het water hielden van: hun ri vier en Los Angelos er niets van kreeg.. De boeren waren niet per se onredelijk, doch zij wilden niet langer dulden, dat do belangen van een ver verwij derde stad' hun zou to staan komen op een verar ming van' hun indertijd waardevolle en duurge kochte gronden. Zij wenschten volstrekt niet het on derste uit de kan. maar drongen er op aan, dat ver tegenwoordigers van de stad met hen, dalbewoners, zoud'en overleggen over een billijke waterverdoeling. Nu hoeft de stad zich ten slotte bereid verklaard, met) de boeren te onderhandelen; en zoodra dezen dit vernamen, hebben zij de waterleiding hersteld. Men zal nu wel een modus vindon, die hef mogelijk maakt dat zoowel de belangen van Ij>s Angeles als die van de dal-boeren behoorlijk worden ontzien. WOLVENPLAAG. Nu de winter in de Russische Karpathen weer zijn intree heeft gedaan, begint in de bewoonde streken weer de wolvenplaag. De dieren komen uit de bergen naar de dalen en dringen 's nachts de dorpen bin nen, waar zij vee en huisdieren afmaken. Een enke len keer vallen zij ook menschen aan. DAKLOOZE KINDEREN. De centrale commissie, die voor do daklooze kin deren in de Gekraine moet zorgen, deelt mede. dat in het hengergebied van de Oekraine op 10 November 486 000 daklooze kinderen rondzwierven, Hiervan werden in asyls ondergebracht 72.000,' terwijl 198.000 door de plaatselijke commissies worden gesteund. De overigen hebben geen middelen van bestaan, en moeten leven van bedelen of van diefstal. DE WONINGBOUW IN PRUISEN. Voor dit begrootingsjaar wordt lm Prulden het be drag, dat met de huurbelasting ter beschikking staat voor het bouwen van nieuwe huizan, geschat op ruim 200 millioen mark. Het aantal van dat bedrag te bouwen woningen zal niet beneden de 50.000 blij ven. De vermindering van den dwang op woninggo- bied' is begonnen door het geleidelijk opheffen der huurcommissies. ELLENDIG BESTAAN. In het Noorden van'Berlijn heeft eergisteren de vrouw van een slager getracht, met haar drie kinde ren zelfmoord' te plegen. De vrouw had tijdens de af wezigheid van haar man de gaskraan in de slaap, kamer opengedraaid. De man kwam echter vroeger dan gewoonlijk en moest, daar de deur gesloten bleef, met geweld de woning binnendringen. De vrouw en de kinderen waren reeds bewusteloos, maar konden allen nog gered worden. De vrouw werd wegens poging tot moord op haar kinderen in hech tenis genomen. Zij beweert, een' einde aan haar leven en dat van haar kindoren te hebben willen maken, omdat haar man een dronkaard was en zij nooit ge noeg geld ontving om voor de kinderen te zorgen. HET STADHUIS TE BRUSSEL. Vrijdagamiddag tegen drie uur bemerkten voorbij gangers dat vlammen opsloegen uit het dak van den linkervleugel van het stadhuis te Brussel. Ze waar schuwden de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Met verscheidene slangen kom het vuur in enkele minuten gedoofd worden. De brand was door kort sluiting ontstaan in een zaal van een dienst vam het archief. Alleen een klein deel van het dak is ver nield. Een talrijke menigte moest door een sterke politiemacht op oen afstand' worden gehouden, STTEDS ERGER. Het aantal beroovingen to Londen stijgt met den dag. De sensationeelste diefstal van gisteren had plaats in een gebouw te Fartngdon, waar dieven, die van het dak af het gebouw waren binnengedrongen, 25 kantoorlokalen doorzochten. De inbrekers slaag den erin over de daken to ontkomen, ofschoon de politie spoedig was gealarmeerd en hot gebouav had omsingeld. Hun buit was betrekkelijk gering. In Sommorsethouse verschenen twee personen, die zich uitgaven voor ambtenaren van de Bank van F/ngeiand en op een chèque duizend pond inden. Korten tijd' daarna kwam de echte ambtenaar om het geld te halen. De oplichters zijn spoorloos verdwe nen. In een bank van leening werd een man aangehou den. die dezer dagen don directeur van de Northern Bank op een landweg van een bedrag van 4000 pond had beroofd. Verder houdt de politie zich vooral bezig met het verdwijnen van drie baren goud ter waarde vaïl 10.000 pond. Er werden van Salisbury in Rodesia 28 kisten elk met 1 baar goud per posttrein naar Kaap stad vervoerd en vandaar met een schip van de Unica* Castle naar Engeland, waar bij do aankomst drie kisten werden vermist E UILEN PEST IN ZUID-AFRIKA. Te De Aar is volgens bericht aan do „Daily Te- legraph" builenpest uitgebroken, met het gevolg, dat veertien inlanders stierven. De autoriteiten maken zich erg bezorgd over t optreden van deze ziekte, om dat het bekend is dat in het gebied rondom Kirnber- ley met pest besmette ratten aanwezig zijn. De ziekte deed het eerst haar intreden in Zuid- Afrika in'1899 en werd .toegeschreven aan ratten, die'afkomstig waren uit" •Zuid-Amerika. Sedert is pest van tijd tot tijd opgetreden. |HTet staat thans echter vast, dat over groote uitgestrektheden in het binnenland, vooral in den Vrijstaat en Transvaal, de veldratten in de zomermaanden aan pest lijden. Hetzelfde is het geval in de oostelijke doelen van de Kaapprovincie. DEENSCHE BOTER. Deensche boter word in Engeland verkocht, zonder dat -deze als Deensche fabrikaat werd aangeduid. In het bijzonder kocht de reusachtig groote firma Maipole Dairy Companv groote partijen Deensche boter op en verkocht deze in haar duizend winkels tegelijk met koloniale en Nederldndeche boter, als „Maipole-boter" De klanten vertrouwden op de repu. tatie van deze firma en niet óp den goeden naam der Deensche boter. Wanneer de veihruiker er hekend mee was. dat de voortreffelijke boter, welke hij con sumeerde. Deensche J>oter was. begeerde hij deze ook en do EWgelsche handelaren moesten dan voor hun klanten Deensche boter koopon. De Deensche pers heeft eenigen tijd haar best ge daan om reclame in Engeland voor het Deenscho'pro duet to maken, maar men was er bevreesd voor om aan do Engolsche Empire-beweging onredelijke eischen te stellen. I Tn deze aangelegenheid is thans, naar wij in het officieel orgaan van den F.N.Z. lezen, een groote om mekeer gekomen". De Maipole Dailry Co. heeft een 'Deen, don heer Valdemar Grade, tot administrateur benoemd en tegelijkertijd dat hij deze betrekking i heeft aanvaard, heeft hij het besluit genomen om aan het verlangen in Denemarken tegemoet te ko- men en Deensche boter als Deensche product te ver- koopen. j Verder heeft do'Maipole Dairy Co. het besluit ge- i nomen om een groote reclame voor de Deensche boter te maken als de ter wereld erkende beste Deensche boter. Tn heel groote advertenties in de Londensche dag bladen maakt gemelde firma die boter bekend ..als 's werelds beste boter, met eigen schepen dagelijks uit de Deensche zuivelfabrieken verscheept." Men is van plan deze reclame, die ongeveer 160.000 Deensche kronen per week zal kosten, op groote schaal over geheel Engeland door te voeren. NEGEN VISSCHERS DOOR EEN MIJN GEDOOD. Reuter, meldt uit Duinkerken, dat negen visschers. door een ontploffing werden gedood, terwijl zij in hun netten een drijvende mijn ophaalden.

Schager Courant | 1924 | | pagina 1