om Konijnen en Koek, Prijsbiljarten Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Reclames. Plaatselijk Nieuws. Marktbericfcwsa. Zaterdag 6 Decemb., eoek ingang ral vtnden bij <le Kerst vierder». Want de Kerstbeurzen van althans zes millioen Amerika nen zijn goed gespekt. Dat blijkt uit de cijfers van de „Incorporated Christmas Club", een organisatie die ongeveer tien jaar geleden werd opgericht en die het publiek opwekt om bij haar Kerst-spaar rekeningen te openen, die dan elk jaar tegen Kerst mis kunnen worden opgevraagd om er feest mee te vieren. Dit jaar hebben zes millioen spaarders aan dien oproep gevolg gegeven en niet minder dan 3*13.855,540 dollars bijeen gespaard, dat is gemiddeld *40 dollar per hoofd. Er zullen dus heel wat dennen aan moe ten geiooven en de stadwaartsche opmarsch der pijn- bosschen zal ook dit jaar wel weer met het gewone enthousiasme worden begroet. EEN PREEK VAN DE RIJKSTE MAN TER WE RELD. John D. Rockefeller Jr., waarschijnlijk do rijkste man ter wereld, houdt er van te preeken in de Zon dagsschool, waar hij zich vooral wijdt aan de geeste lijke en godsdienstige ontwikkeling van kantoorbe dienden en aankomende jongelieden in zaken. Zoo heeft hij dezen Zondag in de Park Avenue Baptist Church te New York, zijn gehoor weer eens toege sproken en daarbij de volgende dingen gezegd: De wereld is zoo vervuld van de bevordering der ma- terieele dingen, dat de godsdienst voor het oogenblik aanzienlijk achterop geraakt is. De menschen moeten meer aandacht wijden aan het creestelijk leven, willen rij de nachtmerrie van een nieuwen oorlog vermij den. De godsdienst moet op menschelijke zaken wor den toegepast in den vorm van onderwijs, meer hos pitaion. plannen voor woningbouw, reglementeering van den handenarbeid enz. „Willen de menschen blijven voortleven in onze moderne nauw-verbonden maatschappij", dan dienen zij 'zeide Rockefeller Jr. „zich te laten leiden door beginselen die voort- spruiten uit de liefde tot God en, als gevolg, daarvan uit broederliefde". SLUIKHANDEL IN GOUD. Heden verschijnen voor de correctioneele rechtbank van Toulouse 51 personen, die. zich te verantwoorden hebben wegens t'rauduleuzen handel in goud. Een jaar geleden reeds kwam de Parijsche politie op het spoor van een aantal goudhandelaren, naar aanlei ding van de aanhouding van een zekeren Duhamel, die in het bezit werd gevonden van zeven staven goud en twaalf staven zilver. Duhamel had verschil lende juweliers in Toulouse opgezocht, en bij een onderzoek bleek dat een speciaal toestel voor het smelten van munten zich in zijn woning bevond. Na een uitgebreid onderzoek kwam de politie tot de ze kerheid dat de handej in gouden en zilveren munten voornamelijk in Bordeaux, Pau en Bayonne werd ge dreven. Onder de gearresteerden bevond zich een ju welier, die erkende voor twee millioen francs aan munteil te hebben opgekocht. De vorige week werd zelfs in den expresstrein Pa rijsToulouse in de bagage van een reiziger voor een waarde van 75.000 francs aan goud, zilver en platina gevonden. DE ACHTVOUDIGE ROOFMOORD TE SIEGEN. De Berlijnsche redacteur der Msb. seint nog: Te, oordeelen naar de nog iotwat verwarde te legrammen in de avondbladen moet de achtvoudige moord te Siegen zich als volgt afgespeeld hebben: De heer Angerstein, procuratiehouder van de Van der Zijpen's kolengroeve, had de gewoonte, het geld,, bestemd voor de loonen zijner arbeiders, bij zich aan huis te bewaren. Uit dien hoofde was er reeds oonigen tijd geleden een aanval op zijn woning geploegd, dien hij echter afgeslagen bad. Met groote zorgvuldigheid hebben de moorde naars toen een nieuw plan beraamd, en dat gis teren tot uitvoering werd gebracht. .Berst wera do waakhond vergiftigd en/ toen Angerstein tegen het vallen van den avond naar het postkantoor ging om zijn brieven af te halen, bestormden vijftien k twintig man zijn eenzame villa. Zij drongen naar binnen en sloegen alles neer, /wat hun in den weg kwam. De schoonmoeder werd in de keuken gesleept en daar met bijlen afgemaakt. De vrouw des huizes, 'die ziek te bed lag werd door tal van dolksteken doorboord, alleen een dienstmeisje wist In haar kamer te ontkomen, doch werd later een prooi der vlammen. Aldus werden acht mensöhen op de meest brutale wijZo vermoord. Er volgde een explosie, tengevolge waarvan twee kinderen gedood en twintig personen gewond werden. De rooverbende had reeds te voren de telefoon afgesneden, zoodat geen hulp te krijgen was. Zij had den hetzelfde met de waterleiding gedaan, vermoe delijk in de hoop, dat de brand, welke zij van plan waren te stichten, niet gebluscht zou kunnen worden en daarmede alle sporen van hun misdaad verdwij nen zouden. Inmiddels kwam Angerstein van het postkantoor terug. Hij werd in den trein door twee wachtende in dividuen overvallen, die hem talrijke dolksteken toe brachten. Hij slaagde er desniettemin in om hulp to roepen en bij de buren te vluchten. De roovers sta ken toen de bovenvertrekken van de villa met pe troleum in brand. De politie is dadelijk met groote voortvarendheid opgetreden. Er is een speciaal commando met tien speurhonden afgezonderd om zich met deze aange legenheid bezig te houden. Alle stations in de om geving van Siegen zijn bezet. Vermoedelijk hebben de moordenaars het tooneel hunner misdaad met een vrachtauto verlaten en zich vervolgens in de bosschen verspreid. Een der huisgenooten, een meisje van twaalf Jaar, is spoorloos verdwenen en men vreest, dat het mee genomen werd. Angerstein's toestand wordt hoogst ernstig ge noemd. De aanvallers slaagden er niet, zich van eenig geld meester te maken. F.r is nog geen spoor van de misdadigers ontdekt kunnen worden. Uit Siegen wordt gemeld:, dat het onderzoek der politie naar den 12-voudigen moord te Siegen een be langrijke wending heeft genomen. Het schijnt vast te staan, dat de heer Angerstein, directeur van de Kalksteengroeve Haiger, die de villa bewoonde, zelf het gruwelijke misdrijf heeft gepleegd. De chemicus dr. Poppé heeft verschillende vingeraf drukken gevonden, die overeen komen met die van den heer Angerstein. Vérder is komen vast te staan, dat de heer Angerstein belangrijke bedragen had verduisterd en vermoedelijk als gevolg daarvan ge tracht heeft zich en zijn familie om het leven te brengen. De heer Angerstein, die zelf ernstig gewond werd, wordt in het ziekenhuis verpleegd. GRAMAFOON IN DIENST DER INDUSTRIE. In een fabriek te Tottenham (Engeland), waar veel meisjes werkzaam zijn, heeft de directie een groote grumafoon geinstalleerd, waarmee voortdurend de nieuwste „platen" ten gehoore gebracht worden. Doel van deze gratis muziekuitvoering is de meüa. jes aan het zingen te krijgen en ze daardoor af te houden van het praten. De directie ziet graag, dat de meisjes zingen, wijl dit den arbeid aanwakkert en de aandacht van het werk geenszins afleidt terwijl niets zoo zeer de pro ductie benadeelt als het praten. Met de <ramofoon heeft men uitstekende resultaten bereikt; NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. Een bericht uit New-York meldt, dat bij het feest ter eere van het optreden van den nieuwen president van Mexico, Galles, in de stad Mexico een vuurpijl is gevallen op een militairen transportwagen, waarop ontnloffintrsstoffen werden vervoerd. EEN SCHEEPSRAMP. Aan het Petit Journal wordt uit Bordeaux ge meld, dat de Capldonia, een Finsche viermaster, op weg naar La Palisse, in de buurt van Chassiron door den storm, op een rot» geworpen en vergaan is. De bemanning uit vijf-en-twintig tot dertig koppen be staande, i» omgekomen. DE OOGST EN DUITS TTHLA ND. Volgen» een officieus bericht uit Berlijn kan op gTond van de in November bekend geworden oogst- cijfers worden vastgesteld, dat de toestand veel gun stiger is dan algemeen werd aangenomen. De oogst aan broodgraan zal ongeveer 72.10 pet van dien van verleden jaar beloopen, terwijl de aardappel oogst grooter dan die van vorig jaar is. Er behoeft dus geen vrees te bestaan voor de voorziening der be volking met levensmiddelen. EEN SLECHTE REIS. De Leviathan, (voorheen de Vaterland), is te New Y'ork aangekomen, na op zee ontzettend door boos weer te zijn geteisterd. Er waren aan boord dertien passagiers, die in en door den storm letsel hadden gekregen. CHARLEY GETROUWD. Charley Chaplin, de bekende film-komiek, is dezer dagen voor de zooveelste maal in het huwelijk ge treden. Het blijkt nu achteraf dat de nieuwe mevr. Chaplin op 15 April 1908 was geboren en dus nog geen zeventien jaar is. De Amerikaansche couranten wijden allerlei beschouwingen aan het geval. Som mige bladen willen dat de rechter zich met dit hu welijk zal bemoeien en het jonge mevrouwtje tot haar 18e jaar naar school zal terugzenden. Dat is vroeger al eens in dergelijke gevallen gedaan, zulks in verband met de leerplichtwetgeving. WAT BETEEKENT DAT? Te Madrid heeft een zeer veel geruchtmakend on derhoud plaats gehad tusschen den markies van Magaz, waarnemend voorzitter van het directorium, en de hoofd-redacteuren der koningsgezinde bladen, die op zijn verzoek bij hem gekomen waren. Bij dit onderhoud, dat heel kort geduurd moet hebben, was Magaz zeer ontroerd. Het zal u niet onbekend zijn, zoo moet hij tegen de journalisten gezegd hebben, wat er in het buitenland gaande is. Men bereid daar... de revolutie voor. Frankrijk steunt die beweging openlijk. Ik druk mij verkeerd uit, zoo verbeterde Magaz zich, die van zenuwachtigheid haast niet kon spreken. Ik bedoel de Fransche regeering. Ik weet wel, dat die regeering slechts een deel van de Fran sche openbare nieeiring vertegenwoordigt, maar het is het deel, dat de meerderheid heeft. Ik vraag u niet, vervolgde de waarnemende voorzitter van het directorium tot de hoofdredacteuren, Frankrijk aan te vallen. Ik heb u bijeengeroepen omdat het noodig is den koning te beschermen. De koning is het va derland. Richt uw aanvallen maar op ons. Wij zijn bereid de censuur minder gestreng toe te passen. Valt ons maar aan, maar beschermt den koning. In ruil daarvoor zullen wij tegemoetkomend ziin, wij zullen u toestaan het directorium aan te vallen. De woorden van markies Magaz werden in de grootste stilte aangehoord en volgens de Temps werd ook het ijs door een enkel woord, dat de hoofd redacteur van de ultraricatholieke Siglo Futuro sprak, niet gebroken. Mqgv.z, nog zenuwachtiger dan bij het berin der bijeenkomst, drukte de handen der jour nalisten, wier merkbare verbazing hem nog meer in de war bracht. Men verklaart deze ongewone bijeenkomst door de ongerustheid, die er in de omgeving des konings heerscht, waar men zich bezig houdt met de vraag wat er wel gebeuren zal als de bij de grondwet ge waarborgde rechten hersteld worden. Tevens is men cr zenuwachtig over betoogingen, die er twee Madrileensche schouwburgen in het bijzijn van de koninklijke familie hebben olaats gehad. EEN GIFT. Do heer Geoffrey Duveen, lid der bekende familie van kunsthandelaren van dien naam heeft aan het University College Ziekenhuis een gift van zes ton doen toekomen voor de oprichting en instandhouding van een nieuwe af deeling voor keel-, neus- en oor ziekten. (De heer Duveen die zelf doof Is, schrijft aan het bestuur van het ziekenhuis dat deze derde schenking bedoeld is als herinnering aan zijln vader Henry Du- veon den oprichter der firma. Verleden jaar had hij reeds vijftien duizend pond geschonken voor den grondi waarop de nieuwe kliniek gebouwd zal war. den. en tien duizend pond aan de Londensche umver- sitoit voor socialen leerstoel voor de ziekten van het oor. EEN REUZENCONTRACT. De Daily Express maakt bekend dat zij: met het be kende warenhuis John Barkers (Kenslngton) een advertentiecontract hleeft gesloten dat een nieuw record vormt voor transacties tusschen een firma en een courant. Voor een geheel jaar heeft John Barkers de ge heel e derde pagina van de Express besproken. Met aftrek van Zon- en feestdagen verschijnt de Express 312 maal per jaar en het contract loopt dus over 2184 kolommen of ruim 260 vierkante meter publiciteits- ruimte. Sir Sidney Skinner, de directeur van Barkers en haar filialen Derry en Toms en Pontings, zeide na het afsluiten van het contract: „Alleen door advertee- ren zijn wij groot geworden, en wij hebben ons altijd gehouden aan do stelregel: „als een zaak de onkosten voor adverteeren niet kan dragen, adverteer dan liever om de heele zaak te verkoopen". DE RAMP TE WONOSOBO. Uit Batavia. 2 Dec. Modjotengaa is bedolven; het aantal dooden is onbekend. De herstelde verbin dingswegen zijn weder vernield. Er zijn vluchtelin- genbarakken opgericht. Te Wonosobo worden nog drie militairen gemist De dessa Nangtjoloredjo, welke 125 bewoners telt, is vernield. Slechts 35 van hen hebben zich aange meld bij het bestuur.. De scholen te Wonosobo zijn gesloten en het herstellingswerk is gestaakt De drie vermiste militairen zijn prevonden. GROOTE DIEFSTAL IN BELGIS. De Antwerpsche redacteur der Msb. meldt: De Haagsche ingenieur Tburkow die gister met den expross uit Parijs naar Nederland terugkeerde, is in. België bestolen van een valies, inhoudende twee credietbrieven van 10.000 gulden, een som vaia 300.000 frank en een pelsjas. De diefstal werd waarsohijnlijk gepleegd terwijl de heer Thurkow in den restauratiewagen dineerde. Tusschen Antwerpen en Esschen miste de inge nieur zijn valies; hij stelde de Belgische politie on middellijk in kennis van zijn ongeluk. EEN NIEUW SERUM TEGEN TUBERCULOSE. Uit Kopenhagen, 2 Dec. De Deensche professor Mol 1 gaard beweert een nieuwe behandeling van. tu berculose ontdekt to hebben door injectie van een serum, dat met goud wordt bereid en dat hij „San- crysin" noemt De substantie kan gemakkelijk in water worden opgelost. In eenige Deensche zieken huizen zouden reed9 goede resultaten zijn bereikt BRAND AAN BROADWAY. Uit New York, 2 Dec. Bij een brand in een blok huizen aan Lower Broadway, zijn zeven personen, vier mannen en drie vrouwen, in de vlammen om gekomen. DE ONWETTIGE IMMIGRATIE. Volgens een schatting van het Amerikaansche de partement van landbouw, zoo meldt de „Daily Tel." zijn in het afgeloopen fiscale jaar 850.000 immigran ten op onwettige wijze de Ver. Staten binnengeko men. Het is niet duidelijk, hoe het departement aa.i dit geweldige cijfer komt. maar de regeering meent, dat er overvloedige redenen zijn voor het nemen van maatregelen. De meeste indringers kwamen via Me xico en Canada, velen ook deserteerden van sche pen. Een Amerikaansche immigratie-ambtenaar te Montreal verklaart, dat van de 57.000 personen, die van die stad uit „tijdelijke" bezoeken aan Amerika wilden brengen, er 40.000 niet terugkeerden. MOEDIGE REDDER. Te Sheffield (Engeland) vernam een brievenbe steller, toen hij bezig was poetstukken rond te brer - gen, dat ergens in een huis een jongen door een bulldog aangevallen werd en dat men tevergeefs doende was, den knaap uit zijn benarden ioeetand te bevrijden. De postman droog de woning binnen, «ree» hou en Jongen en poogCe hen «e schelden, Maar era©*» resultaat. Ziende, dat de hond zijn prooi niet wenachte los ts laten, ging hij het woedende dier met een tang en een pook te lijf, doch mocht hiermee al even weinig succes inoogsten. Als laatste redmiddel sleurde hij den Jongen door de gedeeltelijk geopende deur en trok den hond zoo \er mee, dat deze met zijn kop tusschen deur en deurposi bekneld raakte. Dit eenigszins met notenkraker identiek zijnde middel om overspannen hondenzenuwen te kal- meeren bleek werkelijk op den hijtlustigen viervoe ter een bedarenden invloed uit te oefenen en be woog hem tenslotte zijn slachtoffer los te laten. Ooggetuigen van het voorval verklaarden, dat de brievenbesteller door zijn kordaat optreden den jon gen stellig het leven had gered. GOED BEWAARD. In de omstreken van Dublin woonde een bejaarde vrouw, die in tien jaren tijds mot groote moeite een bedrag van 14 pond sterling in biljetten van een pond en van 10 snilling had opgespaard. Dit geld had zij' in een holte tusschen het dak en den muur van een scheur, die in haar tuin staat geborgen. Dezer dagen nu bemerkte het oudje, dat de „schat" verdwenen was. Buren kwamen haar helpen bij haar nasporingen en ontdekten, dat er in de ledige „safe" een rattengat zat. Ze maakten dit grooter en belandden ten slotte in een rattennest, waar het stapeltje papiergeld onbe schadigd werd teruggevonden. DE ENGELSCHE OFFICIERSOPLEIDING. Er valt een belangrijke toeneming te. constateeren in het aantal adspiranten voor officiersplaatsen in het geregelde leger tengevolge van nieuwe voorschrif ten die nieuwe wegen openen om in het leger te komen en die in hoofdzaak er toe strekken het dienst nemen vcor bekwame en eerzuchtige jonge lieden aantrekkelijker te maken. Zij, die hoewel zij intellectueel geschikt zijn, toch tengevolge van hun leeftijd niet kunnen worden toegelaten tot de militaire .scholsn van Sandhurst of Woolwich. zullen voortaan toch een rang kunnen bereiken, zonder bij de anderen achter te staan. Elk jaar zullen er honderd officlers- piaatsen worden opengesteld voor jongemannen aan gewezen door vijftien bepaalde universiteiten in het Vereenigde Koninkrijk. Bij de halfjaarlijksche aan wijzing, die de vorige maand plaats had waren er meer candidaten aanbevolen, dan gedurende het ge- heele vorige jaar, er staan nog een aantal op de lijst voor de volgende aanwijzing. HET PROCES-HAARMANN. Morgen begint te Hannover het proces tegen den massamoordenaar Haarmann. De geweldig uitgebreide akte van beschuldiging legt Haarmann 27 moorden ten laste; zijn medeplichtige Graus aansporing tot moord en heling. Volgens Haar mann zou Graus hem tot twee moorden hebben aan gezet, maar waarschijnlijk heeft deze veel meer op zijn geweten. De beide advocaten van beklaagden hebben hun functie neergelegd en zijn vervangen door toegewe zen verdedigers. Wegens de uitgebreidheid van de te behandelen materie en het groote aantal te hooren getuigen, n.1. 190. is het niet mogelijk gebleken een termijn voor het proces vast te stellen. Verwacht wordt echter, dat het voor 20 Dec. zal zijn afgeloopen. „VLIEGENDE DOODKISTEN" IN POLEN. De correspondent van de „Frankf. Z." te Warschau meldt, dat thans eindelijk door de regoering is inge grepen in het schandaal van de z.g. „vliegende dood kisten", zo.oals de vliegtuigen in Polen tegenwoordig worden genoemd naar aanleiding van de vele onge lukken, die tengevolge van fouten in het materiaal, dat voor een gedeelte uit het buitenland komt, terwijl Frankrijk en Italië ook afgewerkte vliegtuigen leve ren. Polen zelf heeft maar een fabriek, n.1. te Lablin, welke eerst door den minister van oorlog in bescher ming is genomen tegen het oordeel van zijn vlieg- officleren, terwijl zelfs een ondergeschikte van die fa briek openlijk beweerde, dat zij minderwaardig ma teriaal leverde. Nadat nu enkele weken geleden een vliegtuig van die fabriek tijdens oen rustige tocht plotseling een vleugel verloor en ter aarde stortte, heeft het ministerie van oorlog ingegrepen en den eisch gesteld, dat onmiddellijk drie directeuren wer den ontslagen en vervangen door Franschen, die bet ministerie zelf zal aanwijzen. DONDERDAG, 4 DEC. NED. HERV. GEMEENTE ta: Dirkshorn, mam .-7 uur, Da Schermerhorru ZONDAG, 7 DEC. NED. HERV. GEMEENTE ts: Schagen, voorm. 10 uur, ,Ds. van Dijk. Doop. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. H. Buiskool. Avondm. St. Maartensbrug; voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. van Loon. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Dr .Snethlage. Dirkshorn, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Veen huizen, voorin. 10 uur, Dsl Hornstra. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. van Meura DOOPSGEZ. QEMEENT t»: Barsingerhorn. geen dienst. Burgervlo brug, voorm. 10 uur, Da v. d. Veen. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, Nam. 7 uur, Da Haara EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Poathuma. Nam. 6 uur, de heer Posthuma. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Groenewegen, van Halfweg. Nam. 2 uur, Ds. Groenwegen. Anna Paulowna, 3 Dec. 1024. Mijnheer de Redacteur, Mag ik Ui, naar aanleiding van het verslag der al- gemeene vergadering van de V.V.V. te CalTantsoog, plaatsing verzoeken van het onderstaande? Bij voor baat mijn -beleefden dank. lm bedoeld verslag wordt melding gemaakt van een besluit dier algemeene vergadering tot verkoop van het motorrijwiel (le prijs der gehouden verlo ting) omdat de winner daarvan zijn lot niet meer vertoonen kan. Vooral verdient deze aangelegenheid eenige opheldering, omdat de commissie, voor de verloting ingesteld, reeds besloten had het motorrij wiel wel toe te kennen. Ze meent daartoe volkomen gerechtigd te zijn. De regeling en afwikkeling der verloting worden en werden ook het vorig jaar geheel aan' haar overgelaten en behooren tot hare competentie. Door de algemeene vergadering werd geen enkele bepaling vastgesteld; dat alles behoort tot de taak der Commissie. O-m. werd door de Commissie voor een goeden gang van zaken de bepaling in het leven geroepen, dat de prijs tegen afgifte van bet lot den winner wordt ter hand ge steld. Zooals bekend, werd de verloting tot 30 October JL uitgesteld. De winner van de motorfiets, die van uitstel geen kennis droeg en in de meening verkeer de, dat op zijn lot geen prijs gevallen was, verscheur de dit vóór den later vastgestelden datum der ver loting. Het is zeker en kan bewezen wo rden, dat aan hem het bewuste lot verkocht werd. Waarom hem: dan het motorrijwiel niet te geven? Alleen om deze administratieve bepaling? En, waarom zou de Commissie niet de bevoegdheid bezitten om voor dit exceptioneel* geval van die bepaling, welke zij zelf gemaakt beeft en waarvoor een bewijs van minstens gelijke kracht ia de pleats gesteld kaa woeden, *1 te wijk ent Zoo goed a?s t[J Öe voegt? Ie de verloting uit te stellen, mag tij ook daartoe overgaan, temeer nog, wijl juist het uitstel der verloting de oorzaak is. De nadeelige gevolgen van, dit uitstel behoort zij op te heffen. De Commissie heeft zich in deze zaak alleen uit een oogpunt van billijkheid laten leiden, heeft toet eenige humane standpunt ingenomen, dat ingeno men kon worden. Zij heeft èn de belangen dér V.V. V. èn die der verloting naar haar beste weten be hartigd en is dan ook niet voornemens aan het on billijke en ten onrechte genomen besluit der alge meene vergadering gevolg te geven. Het motorrij wiel zal door haar niet worden verkocht. BAKEN, Lid der Commissie, Bestuurslid der V.V.V. Lijders aan aambeien kunnen niet beter doen dan Fosters Zalf aan te wenden, welke onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat genees middel. Per dood fl.75; per tube fL RAADSVERGADERING. In de gisteravond gehouden raadsvergadering, waar afwezig was de heer Hopman, werd eervol ontslag verleend aan den heer J. J. Houwink, onderwijzer aan de Openbare Lagere School. Afwijzend werd beschikt op verzoeken om subsidie voor de bibliotheek van de katholieke Sociale Actie en van de voetbalvereniging „Sparta". De gym- nostiekvereeniging „Lycurgus" kreeg voor 1925 een subsidie van f75.—. Besloten werd tot opheffing, van de eiermarkt voor „Cérès". De Algemeene Politieverordening werd aangevuld met een verbod tot het bezigen van een zichtbaar ter rein in de kom der gemeente tot opslagplaats van oud-roest enz. Besloten werd tot electrificatie van Magnusstraat, Roosstraat, Willem van Beierenstraat, Johanna van Hodenpijlstraat, Laantje, Bierkade en Rensgars. Inzake H voorstel van. een 2-tal raadsleden om tot vaststelling van een verordening op de heffing van belasting op bouwterreinen over te gaan, werd ten slotte een voorstel gedaan om de beslissing over deze zaak te verdagen tot de volgende vergadering. Over dit voorstel tot verdaging staakten te stemmen. Daarna werden de diverse begrootingen ongewij zigd vastgesteld. In het volgende no. uitvoeriger verslag. MALARIADISTRICT. Het Malariadistriot Schagen bestaat uit de ga- meenten Schagen, Harenkarspel, St, Maarten, Bar- singerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp. Afgevaardigden uit die gemeenten kwamen gis teren te Schagen bijedh, ter bespreking over plan nen en middelen der Malariaverdelging. Besloten werd, een blijvend comité te stichten, teneinde de plaag voortdurend te kunnen nagaan. Tot voorzitter van dit comité werd verkozen Co heer Dr. Th. W. Beek er ie Barsingerhorn en tot secretaris de heer H. Tan Nuland te Schagen. EEN GELUKKIGE. Mej. H. in de Magnusstraat kocht een stuk zeep, en was zoo gelukkig daarin een bon aan te treffen, waarop ze twaalf zilveren lepeltjes kan ontvangen* GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Willpm Neefke». oud 88 jaren, echtge noot van Trijntje StTuljf. Trijntje Struijf, oud 77 ja ren, weduwe van Willem Neefkaa. SCHAGEN, 4 Dec. 8 paarden f 150 325, 5 stieren f200 300, 27 geldèu koeien, mag. f225 a 350, 74 idem, vette f300 a 480, 10 kalfkoeien f350 a 450, 40 vaarzen f150 a 250, 12 graskalveren f 70 a 120, 14 nucht. kalveren f 10 a 28, 50 schapen, vette f 46 a 56, 1027 overhoudera f 30 45, 7 bokken en geiten f 4 a 10. 33 varkens, magere F1880. 64 idem vette, per Kg. f 0.76 0.82, 170 biggen rlO a 20, 59 konijnen f 1 a 8, 145 kippen fl.25 a 2, eenden f 1.501a 2.50, 118 Kg. boter f2.30 a 2.50, 2e soort f2.10. EIEREN VEILING- Heden was de aanvoer: 30 partijtjes kipeieren, 2980 stuks, prijzen van f 10.80 tot f12.—. Eén partijtje ging voor f 10.30. 1 partijtje eendeieren, 20 stuks, f7.90. AMSTERDAM, 3 December 1924. Aangevoerd: 212 vette kalveren kle kw. f 1.30 .•tot f 1.40, -2e kw. f 1.15—1.80, 8e kw. f 1—1.15 per Kg.: 40 nuchtere kalveren f 15—25 per st.: 576 ve.te varkens Holi. Ie kw. f 0.950.96 2e kw. r 0.920.95 per Kg.; overz. en Geld. Ie kw. f 0.95—0.96 2e kw. f 0.930.95 per Kg. HOORN, 8 December 1924. Aanvoer 110 Varkens: vette varkens f0.760.80, Londensche varkens f0.64, zouters f0.70. Handel matig. LANGENDIJKER GROENTENVEILNOG. S Deo. Bloemkool: le soort f 16.60 a 22.70, 2e soort f2.80 a 7, per 100 Kg. Wortelen fl a 1.60 Roode kool, le soort f2.80 a 5.40, 2e sóórt f 1.10 a 2.50. Gele kool, le soortf*f 2.20 a 3.20, 2o soort, fl a 2. Witte kool' le soort f 1.70 a 2.90. Uien f 6.70 a 7.50, drielingen "f8.20 a 9.10, nep f 10.70. Bieten fl.50 a 8.40. Rapen f0.90. Rammenas f5.10, alles per 100 Kg. Aanvoer: 1400 stuks bloemkool, 5500 Kg. wortelen, 60000 Kg. roode kool, 88000 Kg. gele kool. t10700 Kg. witte kool. 6200 Kg. uien, 2050 Kg. bieten, 875 Kg. rapen, 300 Kg. rammenas. NOORDERMARKTBOND, NoodsoharwouTK 8 Deo. Grove uien f5.40 a 5.60, uien f6.20 6.60, drielingen f9 a 9.10, nep f9.80. Peen fl.10 1.70. Roode kool' fl.40 a 4.60, doorsohot fl.80 a 2.90. Gele kool fl.50 a 3, doorschot fl.70. Witte kool f0.6ö a 0.80. Deensche witte fl.50 a 3, door sohot fl.10 a 2. Kroten f2.80 a 3. Kapen f0.70. alles per 100 Kg. Bloemkool f10 a 13.50, 2e soort f 0.30 a 2.30 oor 100 stuks. Aanvoer: 6000 Kg. uien, 7900 Kg. peen. 125200 Kg. Toode kool, 28300 Kg. gele kool, 12200 Kg. witte kool, 55800 Kg. Deeoiscne witte, 3700 Kg. kroten, 700 Kg. rapen, 850 stuks bloemkool. WAkMENHUIZEN, 8 December 1924. Roode kool le soort fl.70 a 4.40, 2e srt. fl',70 la 2.50, uitschot f 0.50 a 2.10. Gele kool: le soort fl.70 a 2.60, uitschot f0.80 »a 1.50. Witte kool', le soort fl.05. Deensche witte, fl.70 a 2.70, 2© soort fl.30. Nep f9.50 a 10, drielingen f7 a 9, uien f6.90 a 7.10. grove uien f5.10 a 6.20. Peen fl.50. Aanvoer: 65000 Kg. roode kool, 16100 Kg. gele kool. 11150 Kg. Deensche witte, 7800 Kg. witte kool, 200 Kg. nep, 4100 Kg. oien, 750 Kg. peen, 1260 Kg. bieten. in Café D. ZON, ,'t Centrum". Breezand. Aanbevelend, JOHS. WALRAVEN.

Schager Courant | 1924 | | pagina 3