Fa. A. KLOPPER ZOON Wilt gij veel een 2e HYPOTHEEK, Kwellende pijnen in kiezen, ARIE, ANTJE, Openbare UITMNG op Zondag 14 Dec. 1924, Zangvereen. „Vriendschap" te Breezand. Muziek en Tooneelstukje. DAL NA. EEN HEERLIJK GLAS ■1 ALBERT HEIJN, Bi LOODSGRACHT 69-71 HELDER MEEST GESORTEERDE ADRES VOOR COMPLETE MEUBILEERING. maar Eieren voor uw geld. een MEKEUT. I klamp KLAVERHDOI, 1 Ket, 1 Bakwagen, 1 Boerenwagen, een Knecht, tluisslachten. slachten van varkens aan- en van huis. Zouten en Rooken. C. BAKKER Cz., Motorfiets,4P.K, MOTOR (3 P.K.) BAKER, Huishoudster, ttgd, waarna do belde „waarschuwer*" werden aan gehouden en in arrest gesteld. Tegen hen (een kap per en een hotelhouder waar de aangehoudene had gelogeerd) is proces-verbaal opgemaakt wegens het onttrekken van een persoon aan de nasporingen der politie. HET AMERSFOORTSCHE VERGIFTIG TNGSGIL VAL. Uit Utrecht, 9 Dec. Hedenmiddag werd voor de rechtbank weder'een gevangenisstraf van twintig jaar geëischt tegen den drogist Verhaagh te Amers foort, beklaagd van poging tot vergiftiging zijner echtgenoote. uil KAJR SPEL. Dinsdagavond hield! de propagandaolub „Jong Le ven" van den Bond voor Staatspensionneering afdL Oud kar spulNoordsohaxwoude, een schitterend ge- da^igden avond. De voorzitter de heer Olthoff, sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst, heette allen van harte welkom, wees er op, dat in 1925 het j>remiqvtrij pensioen vrijwel geheel verdwenen zal zyn en dan Ongeveer 80 pet. althans van do vrouwen, gehoei onverzekerd zullen zijn, waarom allo krachten in don strijd noodig zijn- Spreker vond tevens go legenheid mede te doelen, dat hij met toestemming* van het hoofdbestuur voorzitter dezer ardieeling is gebleven, waarom de afd. Xuicfcsoharwoude riin tegenwoordige woonplaats geen reden heeft zioh zoodanig te uiten, als in de laatste ledenvergade ring, dat Oudkarspel zijn leiden niet overschrijft. In alle andere gevallen worden die vertrekkende leden steeds overgeschreven. Het was voor de eerste maal, dat dit clubje op trad en het' mag gezegd worden, dat goed weora. geleverd is. Het waren bijna ponder uitzondering mensohen die we nog nooit op 'de planken gezien' hadden, kloon ze hebben iets geleverd, dat gezien moaht worden. Het propagandastuk „Oud en Arm" in 4 bedrij ven, met een kort naspel is een boeiend spel, weinig overdreven naar de werkelijkheid1 goteé- kend. Het spel gaat om een oud moedertje^ dat eerst liefdevol bn een harer kinderen verpleegd wordt, doch ten slotte door allerlei tegenspoed todh in hot armenhuis terecht komt. Aangrilpend wa* hot oogenblik dat de verhuizing daarnet een feit was, aangrijpend de gang naar het armenhuis in hot naspel. Opoe en de beide kleinkinderen levereö hiér keurig spel. Na het stuk werden we vargast op declamatie van Mej. BankersenBoot, die „de Deerne" van Mevr. RolandHolst gat en daarna ,,'n Standje' Van Justus van Maurik. Indruk wekkend was het eerste, alleraardigst het tweed©. In beiden kwam de juiste toon naar voren. Hoewel' het eerst^ wat lang was, was het hier wal de wijzevan Voordragen die do bijna volkomen stilte in dio zaal bewaarde. Weinig andereen zouden al declameerende een uur lang de zaal in bedwang kunnen Irouden. Ze is er voor geknipt en velen zullen zeker nóg meermalen van haar talent willen genieten. De jongejuffrouw A Weeland gaf nog een voordracht, getiteld „Janus in de Bijenkorf", Ook zij gaf «hierbij blijken op de planken iets te kunnen geven. De muziek van de heeren van Twuiver en Stammes zorgde voor de noodig afwisseling. Kortom, het was een schitterende avond, waarop de afd. met trots, kan terug zien. Na dank aan al len door den voorzitter was een gezellig dansje het •Blot van den avond. EEN CENTRAAL ZIEKENHUIS VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Naar wij vernemen heeft Zaterdag j.1. in café „Cenr tral" alhier een vergadering plaats gehad van enkele Alkmaarsche inwoners en vele ingezetenen van bui tengemeenten, in welke vergadering is opgericht een commissie, die zich ten doel stellen zal, gelden in te zamelen, en die gelden aan te bieden aan de ge meente Alkmaar, ten einde te bevorderen dat het Stads-Zieken'huis alhier worde omgezet tot een Cen traal Ziekenhuis met klasseverpleging. Deze vergadering, hoewel zeer op prijs stellende hrtgieen van Roomsch-K&tholieke zijde voor de zie kenverzorging te Alkmaar werd gedaan, stelde als haar oordeel vast, dat door de niet-R.-K. bevolking van Alkmaar en Omstreken reeds sinds Jaren de be hoefte wordt gevoeld aan een Centraal Ziekenhuis met klasseverpleging, dat niet uitgaat van een be paalde godsdienstige richting en waarin aan een ieder de beste medische en chirurgische behande ling kan worden gegeven. De vergadering achtte het bestaan van een zooda nige ziekeninrichting voor Alkmaar en omgeving een algemeen belang, doch was van meening, dat, waar door de R. K. bereids financieele offers zijn gebracht, het thans de plicht is van de niet R.-K. bevolking van Alkmaar en omstreken een som gelds bijeen te brengen en die gelden de gemeente Alkmaar aan te bieden, met het dringend verzoek om binnen een bepaalden tijd over te gaan tot uitbreiding van het bestaande Stads-Ziekenhuis, of zoo noodig over te gaan tot de oprichting van een gToot naar de eischen des tijds ingericht Centraal Ziekenhuis met klasse verpleging. waarin het bestaande stadsziekenhuis wordt opgenomen. De vergadering besloot ter bereiking van dit doel zoowel te Alkmaar als omliggende gemeenten Sub- Commissies in het leven te roepen, die zich zullen belasten met het bijeenbrengen der geiden- Het Bestuur der Hoofdcommissie heeft zich als volgt geconstitueerd: Mr. A. M. Ledeboer, le Voorzitter: W. Holsmul- lor. 2e Vooras.; Mr. O. A. de'Groot/ Nassau plein 41, Secretaris: Mr. M. Moens, Penningmeester; A. van der Horst, Arts; T. N. Ringere; W. van de Vall. Al km. Ct UIT DE RK. STAATSPARTIJ. De R.-K. Staatspartij houdt op 31 Januari ajj. te Utrecht haar bondsvergadering. 'De agenda bevat o,m. een voorstel tot goedkeuring van het besluit van het bondsbestuur in zake het verbond St. Michaël en voorts zal aan de orde ko men de behandeling van het volgonde program van actie 1925. le. Handhaving der Christelijke beginselen in de huwelijkswetgeving. 2e. Handhaving van de gelijkstelling van open baar en bijzonder onderwijs: 3e. Voortgezet herstel en behoud van het. finan cieel evenwicht; verlaging allereerst van die belas tingen, welke het zwaarst op de onu en minvermo genden drukken of de noodzakelijke'kapitaal vorming het meest tegenhouden, meer vrijstelling of aftrek voor groote gezinnen; 4e. Krachtige medewerking met de plannen van den Volkenbond, die met de voorstellen van Bene. dictus XV volkomen overeenstemmen ter oplossing van internationale geschillen door scheidsrechterlij ke uitspraken en ter gelijktijdige en wederzijdsche' vermindering van bewapeningen; 5e. De organisatie van leger en vloot dient beperkt te zijn tot hetgeen noodzakelijk is voor do handha ving der neutraliteit en de verdediging der onaf hankelijkheid binnen de grenzen, door eventueele internationale regelingen te stellen; 6e. Bevordering vam zoodanige ontwikkeling der arbeidswetgeving, dat steeds meer de regelingen be treffende de arbeidsovereenkomst in bedrijf en on derneming getroffen kunnen worden door de or%a-, nisaties van werkgevers en werknemers, behoudens goedkeuring en toezicht door de overtieid binnen de grenzen, door de wet gesteld; daarom wettelijke re geling van de collectieve arbeidsovereenkomst, in clusief de mogelijkheid tot verbindend-verklaring; de uitvoering der sociale verzekeringen worde voorzoo- veel mogelijk opgedragen aan de samenwerkende organisaties van werkgevers en arbeiders, een en ander voor zoover niet verwezenlijkt met hei uit- vcerig beginselprogram 1922. ST. PANCRAS. Maandagavond had ten locale van den heer Ger ritsen een biljart de cadre plaats tusschen den Prof. John Malrn, ex-amateur kampioen van1 Rotterdam. en onsen plaatsgenoot den boer J. Ruls Etrstgenoem de heer zou 500 caramb. en de heer Ruis 250 carambo les spelen. En evenals reeds twee keer hiervoor, was de heer Ruis een partner waarop misgerekend wordt. Algemeen wordt te veel van het Wee uitgegaan, dat in de plattelandsdorpen wel niet zulke zware spe lers zullew zijn. De heer Ruis was eerder aan zijn 260 dan zijnt egenstander aan zijn 500. Toen de heer Ruis er 250 had, had de Prof. er 387. De partij doorspelen de, was de einduitslag dat de Prof. 500 en de héér Ruis 408 caramboles had. Nadien gaf de Prof. nog eenige kunst- en fantasiestooten ten aanschouw©. HET NOORDHOLLANDSCHE WEGENPLAN. De besturen der gemeenten Bovenkarepel, Groote broek, Hoogkarspel, Westwoud, Blokker en Andijk hebben gezamenlijk bezwaren Mj GedL Staten inge diend tegen hun voornemen om een geheel nieuwen primairen weg aan te leggen, afgescheiden van den Streek er-straatweg, van het Arkje naar Enkhuizen. Deze weg wordt wegens gering doorgaand verkeer naar Enkhuizen onnoodig geacht en zou veel kost baar Streeker bouwland aan de steeds toenemende cultuur onttrekken. Ook zou het verkeer je water er zeer door worden belemmerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Uit 's-Gravenhage, 8 Dec. Met betrekking tot de onbewaakte overwegen deelt de minister van Water- stuat in zijn Memorie van Antwoord op het Voorioo- pig Verslag van de Tweede Kamer het volgende me de: Het valt zeer zeker te betreuren, dat de opheffing van de bewaking, welke bij vele overwegen heeft plaats gehad, tot ernstige ongevallen bij enkele over wegen heeft geleid, zij het dan ook door onvoorzich- tigheid van de getroffenen. Vergeten mag intusschen Diet worden, dat buiten de spoorwegen het verkeer i eene dikwijls grootere mate van oplettendheid eischt. Inmiddels is het meerendeel dor daarvoor in aan merking komende overwegen thans reeds onafgeslo ten, zoodat een aanzienlijke vermeerdering van het aantal onbewaakte overwegen voorloopig niet meer te verwachten is. De tot dusver verkregen jaarlijkache besparing door de opheffing: van de bewaking van overwegen, kan op ongeveer ïVt millioen worden geschat. Plaatsing van de gebruikelijke waarschuwingsbor den uitsluitend op grooteren afstand van de over wegen en wel ten behoeve van het snelverkeer, ver dient in het algemeen geen aanbeveling, omdat deze borden ook dienen voor het gewone verkeer en het ge- wenscht is, dat dit verkeer op het laatste oogenblik vóór den overweg aan de noodzakelijkheid om uit te zien wordt herinnerd. Overigens is thans een voorstel in behandeling, om bij die overwegen, waar de waarschuwingsborden niet goed op afstand zichtbaar zijn en snelverkeer van beteekenis plaats heeft, een tweede bord op grooteren afstand, bijvoorbeeld 250 M. van den over weg, te plaatsen. BROOD GELEVERD, DAT SLECHTS DE BEREN LUSTTEN. Uit Maastricht, 9 December. Omtrent de militaire knoeierijen komen langzamerhand meer bijzonderhe den aan het licht Thans is do kolenhandel aar D. als verdacht van medeplichtigheid, gearresteerd. Daardoor wordt het verklaarbaar, hoe bij iemand van de medeplichtigen, in den kelder een voorraad kolen werd gevonden, wel voor twee winters voldoende, die des avonds tus schen licht en donker bij gedeelten, door den kolen handelaar zelf, in den kelder werden gebracht. Het brood, dat tijdens do herhalingsoefeningen, door een andere firma dan de gewone leverancier werd: geleverd (door de aanbesteding kostte het de helft minder, n.1. 71/8 cent per portie, waarvoor geen deugdelijk brood te leveren was) was van zoo een inferieure kwaliteit, dat het bijna oneetbaar was; het kraakte tusschen de tanden, was nu en dan muf, on viel bij het snijden in brokken en kruimels uit elkaar, zoodat het grootste gedeelte van de, aab de In do tenten kampeerende soldaten uitgereikte ra tiona, in groote manden in de nabijheid gelegen her tenkampen en berenkuil werd! gebracht, waarbij meermalen werd geconstateerd, dat de herten het brood lieten liggen. Wij vernamen nog, dat de reserve-luitenant van de mil. administratie, De J. en dia sergeant V., nadat zij hun aandeel in de zaak hebben bekend, weder op vrije voeten zijn gesteld. De le-luit.-kwartiermeester S., die nog niet bekend heeft en nog in het Huis van Bewaring zit ingesloten, schijnt echter de hoofdschul dige te zijn. Men meent dat ook fraude in de boeken, voor niet onaanzienlijke bedragen, in het spel is. Tel. tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanaplrtn- Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth, en drogisten. ZTJIDSCHARWOUDE. We vernemen dat bij een bespreking in het Nut gehouden over een voorstel om b'ij den Raad een adhaesiebetuiging in te zenden voor medewerking aan de verbreeding van den Twuyvërweg, er zich allen, op een enkele uitzondering na, tegen verklaar den op grond van de overweging, dat zulks niet op den weg der gemeente Zuidscharwoude ligt. BELGISCHE DANKBAARHEID. Men meldt uit Brussel dat daar het denkbeeld steeds meer instemming vindt om het monument ter herinnering aan de vlucht der Belgen naar Neder land' in October 1914 te plaatsen te Bergen-op-Zoom of in de naaste omgeving daarvan, omdat daarheen de meeste vluchtelingen getrokken zijn en ze daar het langst een onderkomen gevonden hebben. BERNARD ZWEERS. t Uit Amsterdam, 9 Dec. Hedennacht is op 70- jarigen leeftijd overleden de bekende componist Bor- nard Zweers. VERDUISTERING TE HAARLEM. De justitie en de recherche zetten het onderzoek in de zaak van den makelaar S. en den zaalchef D. te Haarlom voort. Het blijkt, dat op verschillende tijden onregelmatigheden gepleegd zijn. Het juiste bedrag van hetgeen aan de rechtmatige eigenaars is ont houden, valt nog niet vast te stellen, maar verze kerd! wondt, dat nu reeds te zeggen is, dat 'het zeker meer dan f 10.000 bedraagt. Het verdere onderzoek van de in beslag genomen, boeken en bescheiden zal op last van de justitie door een accountant geschie den. De recherche heeft, zooals i9 gemeld, twee ver- koopingen geheel nagegaan; er moeten evenwel een honderdtal gecontroleerd worden. De beide verdachten zijn aan de justitie overgele verd en thans naar het huis van bewaring overge bracht. Ook de staat is benadeeld door te weing betaalde rechten. Het eindbedrag van een veiling werd op het kantoor van S. opgemaakt. De notarissen vertrouw den er op, dat de lijsten goed waren, en teekenden ze, Veelal werden bij het opmaken van den stant voor het vaststellen van het eindbedrag groote bi- dragen „vergeten" te vermelden, zoodat het eindbe drag vaan de veiling soms f 1000 minder werd. Het ge volg van die knoeierijen was dan, dat het rijk van die f 1000 geen recht kreeg. In totaal is op die manier een belangrijke som aan de schatkist onthouden. Gemiddeld werden er twintig veilingen per jaar ge houden. Ook zijn notariseen en deurwaarders door S. benadeeld; zij immers ontvangen een percentage, berekend naar het totaalbedrag van de veiling. AHRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van Dinsdag 9 December 1924. L. Baker. Zeist, T. Kraaijeveld, Sliedrecht, 'het ver oorzaken van den dood door schuld (de zaak van het vergaan van den baggermolen op de Zuiderzee) bei de beklaagden vrijgesproken. J. Jong, Oude Niedorp, appélvormia Kantongereci t, niet bewezen, vrijgesproken, met vernietiging ven ▼onoia des KanTomvchtartk J. Borst, Oudkarspel, appèlvctnnis Kantongerecht, vonnis bevestigd. J. Frederiks, Oudkarspel (kinderwettensaak met gesloten deuren), f 10 of 10 d. h. Uitspraken in de zaken van de drie Langendijkers die wederrechtelijk beschikten over wat paling en worst, van den kraamreiziger Harder, worden 8 da gen aangehouden. Th. w. de Vriee, Hoorn, appèlvonnis Kantonge recht, nader onderzoek gelast. P. J. van: Nimwegen, Alkmaar, (ged.), verduiste ring, 4 mnd. gev. Vandaag werden er geen nieuwe zaken behandeld. HOOGHEEMRAADSCHAP N-IH. NOORDERKWAB- TIER. Men meldt uit Alkmaar: Uit de begrooting voor het dienstjaar 1925 van het Hoogheemraadschap N.-H. Noorderkwartier stippen wij aan, dat de ontvangsten en uitgaven sluiten met een bedrag van f 1.423.320. Dijkgraaf en Hoogheemraden betogen bij de aan bieding dezer begrooting o.m., dat het vraagstuk van de vereenvoudigde inning dar lasten tydroovend zal blijken te zijn. Reeds spoedig na het vaststellen der begrooting voor 1924 had het bestuur een onderhoud met den hoofddirecteur van de administratie der directe be lastingen te s'Gravenhage, omtrent de inning der lasten van het Hoogheemraadschap door don dienst van 's rijks belastingen. Eenigen tijd geleden ont ving het bestuur van den Minister van Financiën bericht, dat er nog vele moeilijkbeden te overwin nen waren vóór een voorstel tot vereenvoudigde in ning der lasten zal kunnen worden ingediend. Het bestuur heeft echter alle vertrouwen, dat deze moei lijkheden zoo niet geheel, dan toch ten deele zullen kunnen worden opgelost en dat ook langs dezen weg in de toekomst eenige verlaging der lasten mogelijk zal zijn. Zonder den verderen loop dezer aangele genheid af te wachten, heeft het bestuur intusschen een onderwerp ter hand genomen, dat reeds eenige vereenvoudiging in det administratie zal brengen: nl. den afkoop der Hond9bossche lasten. De gelden, benoodigd ter bestrijding der jaarlijk- sche ondertoouds-, bestuurs- en verdere ko9ten van het Hoogheemraadschap worden o.a. gebracht ten la9te van de waterschappen, gemeenten en verzame lingen perceelen, vermeld op den bij het bestuurs reglement behoorenden staat A. In totaal werden verzonden 2255 circulaires tot afkoop van bedragen minder dan f0.25 en 667 tot afkoop van die van f0.25 en daarboven. Het resul taat is, dat tot heden respectievelijk 1739 en 70 afkoo pen tot een bedrag van f3830.40 hebben plaats ge had. De mogelijkheid om tot een verplichten afkoop te geraken, zal in studie worden genomen. Ten aanzien van overneming der dijksmagazijnen en inventarissen deelen Dijkgr. en Hoogh.raden nog mede. dat de onderhandelingen met de betrokken waterschapsbesturen zijn geopend en tot nu toe een vlot verloop hebben gehad. Zij stellen zich voor thans spoedig te dezer zake met een voorstel te kun nen komen. De uit de overneming voortvloeiende kosten, welke zij op Tuim f 110.000 begrooten, zullen naar hun aard uit de buitengewone middelen moeten worden gevonden; deze zullen bij suppletoir© begrootióg kunnen worden aangewezen, HOOGWOUD. Algemeen© vergadering van de vereeniginfl van/ Watorsdhapsbelangen en Verkeerswegen te Hoog woud op Maandag 8 December 1924. des avonds 7 uur, ten huize van den heer J. Modder alhier. Aanwezig 13 loden en 3 gasten. De voorzatter, de heer J. Broobaart Dz., opent met welkom de vergadering. De nt tulen worden door den sparetans den heer P. Donker Ja., gelezen en goocUjekourd. Naar aanleiding der notulen wordt meegedeeld: a. door den heer Donker: dat van het bestuur der Vier Nooitler Koggen belicht is ingekomen, dat aan verdieping vaiihot vaarwater te. Opmeer aandacht aal worden ge schonken. b. door Voorzitter: dat do kwestie over heft maken van een weg vanuit de Tropweere naar den Zeedijk te K. arts- woud nog hangende is. De uresident-kerkmeester te Aartswoud zal de zaak bij het bestuur 'vart de ktfrk aanhangig maken. Binkt het Kerkbestuur er in begir.sei voor te gevoelen, dan zal Voorzitter met do bciar ghobbend©n in de Weere gaan spreken. In de»1-» is ous voorloopig afwachten de boodschap* Nu de weg in de Tropweere besproken wordt, komen van verschillende kanten klachten over den slechten toestand van dien weg oD voorzatter van het Bannebestuur en een Hoofdingeland dier Bannd zullen den toestand opnemen en naar aanleiding! van hun rapport zal door de Banne 'bij! het bestuur der Vier N border Koggen op verbetering worden aangedrongen. I dat voor verbetering van de postbestelling actie wórdt gevoerd. Voorzitter hoopt op gunstigen uitslag. dat de prijs van den eleotrischen stroom voor kleine motoren onveranderd ia gebleven. Verinoó deljjk komt op don duur in deze zaak wijziging, indien het Gemeentelijk Eloctriciteite bod rijf oen' provinciaal bedrijf mocht worden. Voor 20 Auir. 1925 komt er wel oen beslissing. Het P.E.N. heeft eventueele overname op het oogenblik in onder zoek. i Daarna stelt voorzatter aan do orde: Candidaateteilling van twee leden voor het Ban nebestuur, wegons periodieke aftreding van do hoe ren P. Dónker Ja. als lid van dagolijlcscll bestuur en A. Zijp Ca, als Hoofdingeland. Met algemeone stemmen, 1 blanoo, worden beid© heeren wed,^ candidaat gesteld. Namens het bestuur zullen ze bij' de ingelanden Worden aanbevolen. Verkiezing van! 4 leden van het bestuur voor de Vereeniging, wegens periodieke aftreding yan d< heeren P Donker Ja K. Braak en. A. Rood 'Ka. en P. Deken. Met op een na algemeen© stemmen worden dq 4 genoemde heeren herkozen en verklaren dé be noeming^ aan te nemen. J x Rekening en verantwoording door den penningi meester, den hoor P. Deken, over 1923. Door een daarvoor door voorzatter benoemde oómmissie, ba staande uit de heeren P. Helder Ka., N. Beeta en N. Klaver, wordt de rekening nagezien en in orde bevonden, sluitende in ontvangst op f 39.36y2, in uit gaaf op f 21.45, voordeelig saldo f 17.91Va, voorwaar oen gunstig resultaat, waar do rekening van 1922 sloot met een saldo van f l.llVt. Aan den penning meester wordt dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Rondvraag. De heer Donker bespreekt het verbroeden aanvankelijk van de Noordërpade; later kan zoo mogelijk ook overgegaan worden tót v©r- breeding van de Zuiderpado. Het zou de bedoeling Zijn den weg 2 (Meter t© verbroeden, de belang hebbende eigenaren moeten medeWorkén door hun land af te staan tegen f 1500 per H.A. Gevraagd zal worden aan do gemeente het land aan te koopen* omdat de wegen gemeenteeigendom zijn, aan de Banno do kosten van het werk voor hare re kening te# nemen en aan do Vier Noorden Koggen de beharding. Verschillende eigenaren gevoelen voor medewerking. Do vergadering ziet het groote nut van de zaak in, zoodat door voorzitter en sooretarid verdere stappen zullen worden gedaan. Een der aanwezigen bespreekt do aankoop van eeai eigen geljouw door liet Hoogheemraadschap Noordhól- lands -Noorderkwartier voor don zoor hoogen priis van f60.000. waarbij nog gevoegd moeten worden do inrichtingskoeten. Hierfrgon wordt roods actie g<*- voerd. Na ged achten wisseling zal moegowork't wor den tegen dozon aankoop oppositie te voeren. Vol gens hot oordeel van do vergadering ligtjjhet op den weg van do voreeniging, die onder leiding van wijlen den heer P. Vcqburg tegon do hoogo lasten van het Hoogheemraadschap stelling heeft genomen, thans ook onpoöitio .te voeren. Ton slotte wordü nog aan het bestuu rin overweging gegeven door een deskundigo een besproking te doen houden over het wegen-vraagstuk. Vermoedelijk is .hiervoor do Hoofdingenieur van de provincie. Jhr. Reigerhmau, of oen van rijn ingonieurs wel te vindon.. Voorzitter zal' dit onderzoeken. Hierna sluiting mot dank voor do aangename be sprekingen. Advertenti'ên. INPLAATS VAN KAABTEN Gebaren: Zaan tiq A. MAREES Cl. en I. BROMMER. Schagen. 9 Dec. 1924. Geboren: Dochter van P. BRUIN N. BRUIN—Oosterman. St. Maartensbrug. 8 Dec. 1924. Hiermede betaigen wij onzen harteiijken |dank aan buren en kennissen, voor hunne belangstel ling bij ons 25 jarig Echtvereeni- ging ondervonden. In het bijzonder onzen dank aan den heer Krans en Echtgenoote voor hunne medewerking. H. KRAMER. S. J. KRAMER-Schmidt. Schagen, Dec. 1924. 's avonds 8 uur, ten lokale van den heer Jb. BORST, te geven door de Gemengde Afgewisseld door Entrée f 0.50, plus belasting. mmamamm#** SAUTERNES, GRAVES of ROODI! BORDEAUX WIJN Bestel eens bij ons: Bordeaux St' Julien p. fl. f 1.30 Sauternes p. fl. f 1.40 Graves 1.201 Bisschopwijn «0.90 Een superieure kwaliteit tot lagen prijs. SCHAGEN. LAAGZIJDE M. K m Winkels door geheel Nederland. LAGE PRIJZEN PRIMA KWALITEITEN. en vroeg eieren van Uw Kippen, vraagt dan uw winkelier TIMMER- MAÏVsOchtendvoer, hetwelk door zijn juiste samenstelling uit zuivere bestanddeelen aan alle eischen vol doet. Geen Cadeaux of mooie platen, GEVRAAGD: leeftijd onder 18 jaar. tegen 2 Febr. J. OOSTERMAN, Schagerbrug. TE KOOPl BIEDT ZICH AAN bij R. MOLENAAR Meerweg, Breezand. t om In het boerenbedrijf opgeleid te worden, melken leeren, hoog loon geen vereischte. Brieven aan P. BAKKER, Vij verlaan 103, Arnhem. GEVRAAGD, op solide zaak: orool 3500.—. Brieven letter W, bar. v. d. blad, Biedt zich aan voor het Beleefd aanbevelend, GROOTS KEtTEIH. Te koop: een goed onderhouden Brieven onder letter E. F, bur. ▼an dit blad. I E KOOP, dóór aanleg electri- citeit: een in goeden staat ver- keerende Br. bur. v. d. blad onder no. 412. GEVRAAGD: eind Februari. Fr. br. lett. R, bur. dezer Cour. GEVRAAGD: middelbare leeftijd, in klein bur gerlijk gezin. Adres: Vischstraatx 38, Helder. gevraagd, melken geen vereischte, bij C. G. SCHOO—Ticht te Velsen

Schager Courant | 1924 | | pagina 3