hoest: Anga Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. TREINBOTSING! TE DORDRECHT. Uit Dordrecht, 10 Dec. Hedenmorgen te f au* heeft op het Stationeemplacement alhier een- bot sing plaats gehad tusschen een van Rotterdam ko menden goederentrein en een rangeerend treinge- deelte dat achteruit geduwd werd, op weg naar het spoordok. De achterste wagens van het rangeerend deel grepen de voorste wagens van den aankomen den trein. Enkele liepen boven op elkaar, anderen vielen om. Een deel werd versplinterd. De locomotief van den trein uit Rotterdam verloor een buffer en een lamp en werd verder aan den kop ernstig be schadigd. In totaal geraakten acht wagons onklaar Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Tet trein verkeer met Rotterdam moest over enkel 3poor wor den geleid en ondervond een half uur vertraging. ZIJN EIGEN OPVOLGER. Uit Heer (L.), 10 Dec. De heer Piters Sr. heeft op 29 November schriftelijk aan den burgemeester T. medegedeeld, dat hij ontslag nam als lid van den gemeenteraad. Op die ontslagname kwam hij later terug, doch in een spoedvergadering van den Raad werd zijn brief vodr kennisgeving aangenomen, zoo- dat hij werkelijk raadslid hf was. Het hoofdstem bureau heeft hem echter opnieuw tot lid van den Raad benoemd, hiervoor gebruik makend van art. 16a van de Gemeentewet, waarbij de mogelijkheid is opengesteld, om een candidatenlijst welke is uitge put, weder aan te vullen, met candidaten die als raadslid zijn benoemd, doch als zoodanig ontslag hebben genomen. Dit was hier het go va}. Op zijn lijst stond nog éón persoon, doch deze wens'chte niet voor een benoeming in aanmerking! te komen. De heer Piters volgde dus zich zelf op; hij z&l binnenkort opnieuw als raadslid beëedigd worden. REORGANISATIE VAN DEN VEEARTSENIJXUN- DIGEN DIENST. Het hoofdbestuur der Groninger Maatschappij van Landbouw, dat gisteren te Groningen beeft verga derd, heeft aan de leden der Tweede Kamer Ebels, dr. Bierema, De Boer, Zljlstra, mevrouw De Vries Bruins, mevrouw Bakker—Nort cn Schaper een tele gram gezonden, waarin het zegt, dat naar zijn oor deel de voorgenomen reorganisatie van den veeartse- nijkundigen dienst een desorganisatie van dien dienst beteokont, waardoor wezenlijke landbouwbe langen ernstig worden bedreigd en geschaad. HET VERVOER VAN BENZINE EN PETROLEUM. De minister van waterstaat heeft aan de Gede puteerde Staten der provincies geschreven: Van verschillende zijden wordt mijn aandacht be vestigd op het brandgevaar, dat het vervoer van benzine, petroleum en dergelijke brandbare stoffen oplevert, inzonderheid het vervoer langs wegen dat, door het toenemende verkeer met motorrijtuigen ge schiedt" onder in belangrijke, mate veranderde om standigheden. Daarbij wordt gewezen op het onlangs op een weg te Lonneker in brand geraken van een \Ta,chtauto, geladen met een groote hoeveelheid van genoemde brandbare stoffen, welk ongeval echter door gunstige omstandigheden' tot geen) ernstiger gevolgen heeft geleid. Ook hot meevoeren van ben zine in autobussen, zooals dit thans plaats vindt, zou de uit een. vciligheidsoogpunt te wenschen laten. De vraag rijst, in hoeverre aanleiding zoude kun nen bestaan, van regeeringswege ten deze tot het treffen van maatregelen over to> gaan. In verband daarmede zou ik het op prijs stellen, van u te ver nemen, of zich de laatste jaron in. uw provincie onge vallen van vorenbedoclden aard hebben voorgedaan, en, zoo ja, welke, alsmede tot welke beschouwingen de kennisneming van het vorenstaande overigens nog aanleiding geeft MOORDAANSLAG. De Haagsche politie heeft gisterochtend oetu man gearresteerd, die verdacht wordt, op zijn vrouw, van wie hij gescheiden leeft, een moordaanslag te héb ben gepleegd. Hij heeft zich Maandagavond bij! haar vervoegd en. toen zij do deur van haar woning in de Newtonstraat geopend had, getracht, haar met een bijl een slag toe te brengen. De vrouw heeft ech ter op het juiste oogenblik de deur dichtgegooid, zoo dat de bijl is terecht gekomen op het paneel van de deur, dat zwaar beschadigd is. DE ARBEIDSTIJD IN DE PROV. HERENHUI ZEN VAN N.-HOLLAND. In een te Alkmaar gehouden vergadering van ver tegenwoordigers der afdeelingen Haarlem. Bloemen- daal. Castricum cn Medomblik van den Centralen Nederlandschen Ambtonaarsbond werd besproken het in de pers gepubliceerde voornomen van Gede puteerde Staten van Noords-Holland om den 8-uren- dag voor het verplegend personeel van de provinciale ziekenhuizen op te heffen. De vergadering was eenstemmig van oordeel, dat verzet tegen dit besluit geboden is, niet alleon om dat "het onbillijk mag hoeten eventueel© bezuinigin gen op één bepaalde groep af te wentelen, maar ook, omdat hot verdwijnen van den 8-urendag in de Noord-Hollandsche ziekenhuizen van nadeeligen en bcslissendon invloed zou blijken te zijn voor het in voeren on behoud van don verkorten arbeidstijd in allo verplegingsinrichtingen hier te lande. De vergadering besloot op deze en andere gronden alles in het. werk te stellen, wat er toe leiden kan, dat de 8-urendag in de provincieale ziekenhuizen ge handhaafd blijft. JULIAN AD OKP. Woensdagavond hioM de vereeniging „Koegirassor Belang" een algemeen© vergadering tem lokale van den heer J. Cz. Slikker. Vijftien' personen. hadden aan de uitnoodlging gehoor gegeven en ln zijn ope ningswoord, bracht de voorzitter, de heer J. Kossen, dan ook zijn dank aan do thans aanwezigen, om he denavond hier tegenwoordig te zijn. Want, zeide hij, het is de bedoeling de zaak weer wat te doen ople ven en dus ook weer wat actiever werkzaam te zijn. Het is ruim drie jaar geleden, dat er een vergadering is geweest, maar secretaris en penningmeester hob- ben al dien tijd de aan de vereeniging toebehoorende bescheiden zorgvuldig in orde gehouden, zoodat er op den gewonen voet vergaderd kan worden. Met deze woorden de aanwezigen welkom heetende, verzocht hij vervolgens, dén secretaris, den heer L. Tichelaar, de notulen van de laatste vergadering te lezen, wel ke onveranderd worden vastgesteld. Het volgende punt der agenda was de rekening cn verantwoording, en dit liep eveneens over drie Jaren. Do vergadering wordt geschorst en de heeren C. van Bodegraven! en P. Swaorts worden verzocht ztch met den penningmeester, den heer J. Blaauboer. af te «onderen en de bescheiden met het kaaboek te con- iroleeren. Bij do voortzetting déelt de heer Vani Bo degraven mede, dat alles in goede orde is bevonden en er nog oen! klein, heel kleini, saldo is van, f0.89H De voorzitter brengt woorden van dank aan den pen. ninjgmoestor, daar hij in al dion tijd op eigen houtje de zaak heeft bijgewerkt en verder aan rapporteurs voor gehouden controle. Omtrent de uitgave van één post wordt opheldering gevraagd en door den voor zitter wordt op de meest welwillende en uitvoerigste wijze dit punt toegelicht, waarna de vrager en ook de vergadering zich met het antwoord konden ver- «enigen. Het volgende punt was de bestuursverkiezing. Toe gelicht wordt, dat er eigenlijk geen bestuur meer is, dsar er elk jaar drie aftreden. Do voorzitter geeft omtrent dit punt ook nog eenige toelichting, en zegt, dat deze stille periode ook zijn ontstaan heeft te danken aani het niet ter vergadering komen der le den, waardoor ook het bestuur soms niet in de ge legenheid was, zich aan te vullen, en ook dat men op het laatst den moed in de schoenen liet zakken, en dat heeft „Koegraaser Belang" niet verdiend, want er is reeds veel door haar werken tot stand gekomen. Hij vertrouwt dan ook, dat er ln1 de toekomst weer meer activiteit mag zijn. Besloten wordt, om die leden) die in 1924 aftredend zijn. aan stemming te onderwerpen, en de vacature aan to vullen. De andere vijf leden konden dan op hun plaats blijven, als deze er mee aocoord gaan. De daarvan aanwezigen vinden dat goed en wordt er dus gestemd over de aftredende heeren L. Hgche- laor, S. Eriks en C. van der Kijk, welke aftredenden worden hesJkoMW. De h®w Tigchelaar bedankt eek- tér, do overigen nemen do herbenoeming aan. In oen volgende stemming wordt de heer W. Vonk geko zen en na nog drie stemmingen1 te hebben gehouden de heer G. Hoornsman. Ook dezen nemen hunne be noeming aan. De heer J. Blaauboer deelt vervolgens mede, dat hij de functie van penningmeester neerlegt De agenda is hiermede teneinde en rest nog de rondvraag, waarbij naar voren wordt gebracht, de opheffing dor afsluiting van den spoorwegoverweg bij post 4b Aan dezen overweg is een bijzondere ge schiedenis verbonden, maar daar dit een gevaarlijke overweg Is, zal ei* onderzocht wérden, tot welken tak. van dienst men zich in- deze heeft te wenden. De contributie zal te beginnen met 1925, weer wor den geind. Ook wordt er gevraagd naar reglementen, Deze zijn bij den penningmeester te bekomen. De waterloozing op het dorp komt ook ter sprake en eveneens het plantsoentje, en verder nog eenige kleinigheden, en wordt er vooral op aangedrongen om meermalen te vergaderen. De voorzitter brengt daarna dank aan den heer Tigchelaar voor al datgene wat hij in hot tiental ja ren, dat hij, secretaris is geweest, voor ae vereeniging heeft gedaan, waarmode de vergadering instemde. En voorts, dat er in de toekomst weer meer productief werk door de vereeniging mag verricht worden en volgde daarna sluiting met danik voor de gezellige samenwerking. JULIANADORP. Men deelde oné mede, dat Daan Pool met een ge heel nieuw repertoire zal optredén in het café ,De Blauwe Keet" Van den heer J. Marees. Als datum was vastgesteld' 25 Januari. EENIGENBURG. Dr. J. L. Snethlage zal de rede, die hij 11. Woens dag te St. Maartensvlotbrug gehouden heeft en he den te Winkel houdt. Vrijdag aa. ook te Eenogen- burg in) het café de Burcht, uitspreken. KOLHORN. Het bouwen van een huis op de hoeve Akkerendam, Groetpolder, voor rekening van den heer F. Melchior, wond opgedragen aan de heeren A. Droog, timmer man, en P. Bood, metselaar, alhier. Het schilderwerk zal worden verricht door don heer J. Kooijmaa, me de te Kolhorm. KOLHORN. Het bestraten van de Streek alhier, werd door het bestuur der Banne opgedragen aan den heer P. Bood, alhier. KOLHORN. De motorbaggermolén in de haven alhier, is nog maar steeds in werking. Bergplaats der specie in den polder Waard vol zijnde, zoo wordt vervolgens in den Groetpolder aan! havenberm uitgelost. De schip pers zullen nu de meerdere diepte wel opmerken. Doos 60*90cl Bij^polken Drogisten. £J ANNA PAULOWNA. Voor de Jaarvorgadoring van het Noonderdisfcrict( van Tien 'IJsbond Hollands Noorerkwartier, dia ditmaal in onze gemeente en wel op de kleine bovenzaal van hotel „Voorburg"'' plaats had, was da opkomst gTooter daa wij in de laatste jaren ge wend waren. Zeven ijsclubs hadden haar afgevaar digden gezonden, die door den heer D. Koorn, voorzitter van Anna Paulowna I# hartelijk welkom werden geheeton. /Hierna opandte de distriotsvoorzitter, do hoed H» Limpors van Wieringérwaard, de verandering, Bosprokon wérd, het op tijd afzetten der wak ken, het voor handen hebben van reddingsmateriaal, het maken van vorkeersbanen{ de aansluitingen! der banen van de verschillende ijsclubs ten behoeve van hot doorgaand verkeer, het plaatsen van weg wijzers, arbeidsloon, en*. Over al deze zaken ont spon Zich oen uitvoerige discussie, inzonderheid over de aansluitbanon van Helder naar Alkmaar. „Anna Paulowna I" zal nu in 't vervolg1 op zich nemen de baan van Oudesluis tot Van Ewijeksluis on van Kleineeluis tot 't Noordhollandsch Kanaak „Anna Paulowna 2" zou dan het geheele Balgka- kanaal voob zijn rekening nemen en „Helder'' zou de baan van Helder tot de Kooij in ordle maken. Dan hleef alzoo nog over de baan Do Kocdj''t Zand Het Bestuur der ijsolub „Heldeer" zal trachten een voorbereiding te treffen tot het opricih(- ton van ot£i ü'eolub voor laatstgenoemd gedoelt^. Gelukt dit, dan zal een vergadering tot oprichting worden gehouden, waarbij lue Hlstureii van „Hel der" en ,,'t Zand", met den distriotsvoorzit- ter aanwezig zullen zijn. Daar do hoogo arbeids kosten, die met het klaar maken en onderhoud der banen gemoeid zijn,. door do jjschibs finantioel niet te dragen aijn, wijl do contributie van haar leden zoor spoedig verwerkt is, werd in överweging gfee- ren, .een verzoek om subsidie to doen of anders een j omtrent die kosten mot de gemeenten te treffen. Als voorbeeld werd genoemd gemeen té Zojpe, waarmee de ijsolubs een finantieele regeling hebben getroffon. Over de regeling van eon uniform loon voor het geheele district kon men niet tot overeenstemming komen. Ook over het houden van wedstrijden on ido al of niet^aansluiting, bifjdan druk Nedv Schaatsenrijdersbond weid' zeer ousseerd. De voorz. gaf eenige inhohltingen omtrent dien Bond. „Anna Paulowna I", zelf aangesloten geweest zijnde, meende aansluiting te moeten om raden. Het was te duur. Het verzoek .van» „HeMetf"». om de ijsschaaf van „Zijpe" te mogen gebruiken, zal nader overwogen worden. Na de rondvraag sprak de voorzitter de wensoh uit. dat volgend jaar met 7 ijsclubs, maait alle op tie districtsvergadering vertegenwoordigd zouden zijn. Het was nu weer gebleken, hoe hoog noodigf deze vergaderingen waren. 'Men moest steeds voeling? houden met elkaar, opdat meer en meer zou blij ken» dat de Ijsbond „Hollands Noorderkwartier)' onmisbaar is voor-het ijsvermaak. Nadat nog was ezegd, dat reéds in 't voorjaar weer opnieuW aderd zou worden, sloot d!e voorzitter met voor do aangename besprekingen. JENEVERTABRIEK IN HET BENGALENGASOHE. Do heer Gorhard heeft tot den Minister van Ko loniën de volgende vragen gericht: - Is het bericht juist, dat de directeur van finan ciën in Ned.-Indië de oprichting van een jenever- fabriek in het Bengalengasche heeft toegestaan op voorwaarde, dat de ondernemer hot salaris van den douane-ambtenaar zal betalen? Indien ja, is de Minister dan niet van oordeel, dat deze toestemming niet strookt met het herhaaldelijk vorklaarde streven, der Indische regeering om het opkomend alcoholisme in Nederlandsch-Indië te be strijden en evenmin met het uitgesproken gevoelen der Kamer? Is de Minister bereid, in dat geval de noodige maat regelen te treffen tot het doen intrekken der boven bedoelde vergunning? HET KAMERLID DUTS. De heer J. E. W. Duys legde gisteren met goed gevolg aan de universiteit te Leiden het candidaats- examen in de rechten af. ONTVLUCHT UIT HET HUIS VAN BEWARING TE ROTTERDAM. Dezer dagen is een beruchta vrouw uit het Huis van Bewaring alhier weten te ontvluchten. Het is gebleken, meldt de „Msb", dat deze vrouw, de bewaakster, die haar eten kwam brengen, heeft over weldigd. ..Nijmeegsche lansje"' is een stevige vrouw cn het schijnt haar niet veel moeite 'te hebben ge kost. do bewaakster onschadelijk te. maken en op to sluiten in de cel. Men vermoedt, dat de vluchtelinge van buiten af goholpen is. Eenige dagen tevo|5n heeft men een ongunstig bekend staand Individu wen zien rondzwerven. langs de gebou Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes De vluchtelinge is dezelfde vrouw, die de hoofd- sterdam; no. 12. KI. de Vries, Amsterdam, rol speelde in een mislukte berooving op klaarlich- Dit advies zal aan de leden der Kies vereeniging ten dag op de Delftschevaart, vijf weken geleden, worden uitgegeven, terwijl ook bij andere kicsver- waarbij eenige mannen werden gearresteerd, Juist eenigingen voor deze volgorde instemming zal wor- toen ze een buitenman van f620 beroofd hadden. De den gevraagd. politie had toen al het geld in handen, vóórdat de be- GEMEENTE SCHAGEN. roofde tot de ontdekking was gekomen, dat zijn dui- Geboren: Jakobus, zoon van Tjork Boekema en ten verdwenen waren. Alida Helena Rasch. Arie, zoon van Arie Marees en Men zal zich misschien ook nog herinneren, dat Iefje Brommer. Cornolis Gerrit, zoon van Roeber- kort na de arrestatie der mannen en van de vrouw, tus Gerrit Bosch en Alida van Buuren. v i een heerschap het roofhol was binnengedrongen, Ondertrouwd, getrouwd en overleden geofne. uit wraak, omdat de vrouw hem kort te voren verla ten had. Die heeft toen de garderobe van „Nijmeeg sche Jansje", die een waarde van ongeveer duizend gulden vertegenwoordigde, met een mes totaal ver nield. De opmerking werd toen al gemaakt, dat de vrouw 1 „een goede kracht" in het berooversgilde scheen te zijn. Deze veronderstelling wordt wel bevestigd door haar ontvluchting en de wijze waarop ze«daarbij ge holpen moet zijn geworden. Want niet alleen heeft ze het gevangenisgebouw ongehinderd kunnen verlaten, maar ze is er reeds in geslaagd over do grenzen te glippen. Volgens ontvangen berichten moet de vrouw zich reeds in België ophouden. EEN ERGERLIJK SENSATIEVERHAAL. Men is wij hebben er onlangs nog op moeten wijzen— schrijft het Hdbld., in het buitenland over ons land meestal niet best ingelicht; misschien over andere landen ook niet, maar dat is onze zaak niet. Wat men over ons land al zoo gelooft, en als ge loofwaardig, als goed onderzocht zelfs, meent te kun nen vertellen, blijkt uit een verhaal dat thans ln de buitenlandsche pers de ronde doet omtrent prin ses Juliana. Wij hebben het 't eerst gevonden in een Weensch blad, dat zeide het ontleend te hebben aan een ons onbekend „Frankfurter Abendblatt' Daarna is het in andere Duitsche bladen overgenomen ep nu vinden wij het ook in de New Yorksche „World". Het ia een voor ieder denkend menach apert onjuist verhaal omtrent een verliefdheid van prinses Juli ana op een voorzanger in een Joodsche synagoge te Amsterdam. Wie iets weet van do levenswijze van do koninklijke familie, voelt terstond, dat het verhaal met bijzonderheden over bezoeken van de prinses aan de synagoge om den voorzanger te hooren zingen, van a tot z verzonnen moet zijn. Het is des te bru taler van de „World", dat het blad het verhaal op- discht na zich zoogenaamd van de juistheid ver zekerd te hebben! Het is. dunkt ons. de plicht van iederen Nederlan der in binnen- en buitenland, het buitenland, en in het bijzonder buitenlandsche pers. op de on waarheid van dit dwaze sensatie-bericht te wijzen. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Uit Arnhem, 10 Dec. Hedenmorgen om kwart voor negen heeft op den spoorwegovergang van Zij- pendaal, dia de verbinding vormt van den zuidelijken Parallelweg met de Zijpendaalsche laan, een tragisch ongeval plaats gehad. Twee werklieden, dndienst van den brandstoffenhandol van H. Kooy, de chauffeur A. Gemming, en zijn helper A. Al-dus, wilden met een grooten 5-tons vrachtwagen1 den spoorweg overste ken. Nu wordt om 5 minuten voor half negen langs dezen overgang het paoseeren verwacht van een los se locomotief ,die 's morgens een trein met fabrieks meid ers en -arbeidsters naar Ede heeft gebracht. De locomotief was echter te laat en bovendien hing er een dikke mist, zoodat men niet kon onderscheiden of de machine naderde. De spoorwegwachter meende, dat de auto den overweg nog wel kon passeeren, opende de afsluitboomen, maar juist toen de auto de rails was genaderd, dook plotseling de locomotief uit den mist op. In) volle vaart greep deze den vracht auto, die ongeveer 60 meter langs de spoorlijn werd meegeslourd. De machinist remde onmiddellijk; hij en zijn helper wisten de beide slachtoffers spoedig uit hun benarde positie te verlossen. De vrachtauto is vrijwel geheel vernield. De slachtoffers werden dan ook gekneld tusschen een chaos van houtwerk, ijzer, ijzeren stangen, enz. Zij werden binnengebracht in den wachtpost van de spoor en daarna per Roode Kruisauto naar het Diaconessenbuis alhier vervoerd. De chauffeur is zeer ernstig gewond; een zijner boenen is verbrijzeld. A. heeft zijn been gebroken, doch zijn toestand is overigens bevredigend. Onmiddellijk is aangevangen met het opruimingswerk. dat onder de belangstelling van zeer veel publiek plaats heeft Ook .de locomotief werd niet ernstig beschadigd. Tel. EEN PLAATSELIJKE SCHOOLSTRIJD. Uit Stift Weerselo. 10 Dec. -- De leerlingen der openbare school alhier allen van protestantsche ouders, werdeni Maandag door hét nieuwe hoofd der school weggezonden, met de mededeeling, dat hij Zendag had (Maria Onbovl. Ontv.) De raad van Weerselo heeft nl. voor deze school een katholiek, hoofd benoemd ondanks het feit, dat no. 1 en no. z der voordracht, protestanten waren. Ter gelegenheid van hei optreden van dit nieuwe schoolhoofd. oenL ge weken geleden, hadden alle oudere de kinderen als protest een dag thuis gehouden. GEVAARLIJK SPEL. Uit Ouder-Ainstel, 10 Dec. Twee Jongens hadden een carbidbus met een restant van den inhoud,/ ge vuld met water en een lont er aan gemaakt, met de bedoeling, de omgeving, bij ontploffing, in rep cn roer te brengen. De lont wilde evenwel niet Lest branden. Een hunner zou de zaak onderzoeken en begaf zich naar de carbidbus. Nauwelijks had hij deze aangeraakt of dé bus ontplofte met het gevo'g dat 't jongmensch de «tukken om het hoofd vlogen on een oog zeer ernstig werd getroffen. Onmiddellijk moest hij overgebracht worden naar Amsterdan LANGEREIS. Woensdagavond 10 December werd in bet lokaaj, van don heer L. Galis Nutsbüeenkomst gehouden door het gezelschap „Vriendenkring". Do voorzitter, de heer B. Verhoeven, opende mét welgekozene woorden de bijeenkomst, waarna da heer D. Olie de lezing-deeidMijn'hoer Fokum als Globetrotter, een mooi verhaal, ^waarnaar Ihati aandacht werd geluisterd. Na hem kwam mej. Benit—Houter met een nummer: ,,Het Orakel", Mej.. HooglandKorven met do bijdrage: „Een Redmiddel", de heer Gal aard droog iets voor ült den bundel: Zingende stemmen, van Adema van Scheltema; d© heer Q Bankert: „Nutslezing van een Texelsohe boer' en gaf daarna ten beste: „Sermoen van de vrouw*" van dien boer op die Nutslezing". En zoo wisselden ernst on. luim elkaar op gezellige wijze af, en hadden allen veel succes. Samenzang en voorts nog aardige vrijwillige bijdra gen zetten aan den genoegelijken avond, die goed was bezocht, nog meerderen luister bij. WINKEL. Naar wij1 vernemen, is de autodienst Winkel' Sohagon, in aansluiting aan de diensten Winkel) Hoorn en WinkelAlkmaar opgeheven. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 6 tot en met 9 Dec. 1924. Geboren: Jantje, dochter van Jan de Leeuw en Cornelia Groet. Antje, dochter van Pieter Bruin en Neeltje Oosterman. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand November 1924. Geboren: Johanina Maria, dochter van Gerardus Bernardus Delis en van Wilhelinina Groot Jan, zoon van Jan de Wilde (overleden) en van Anna Hoekstra. Geertruida Maria, dochter van Pieter Goudsblom en van Johanna Meijer. Ondertrouwd: Pieter van der Aarde, oud 24 jr., en Johanna Louisa Koedijker, oud 22 jaar. Willem Koorn, oud 23 jaar, en Anna Catharina Pastoor, oud 22 jaar. Willem Blankman, oud 29 jaar en Trijntje Biersteker, oud 26 jaar. Getrouwd: Pieter van der Aarde, oud 24 jaar en Johanna Louisa Koedijker, oud 22 jaar. Overleden: Pieter Duinmeijer. oud 2 jaar, zoon van Hagger Duinmeijer en van Trijntje Mink. DONDERDAG, 11 DEC- EVANGELISATIE t«: Breezand, nam .7 uur, de heer Boon. Onderwerp: De eigenschappen Gods. ZONDAG, 14 DEC. NED. HERV. GEMEENTE t«: Schagen ,nam. 7 uur, Ds. van Dijk. Peten, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Birkshorn, voorm. 10 uur. Ds. Staal. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. J. M. Doorenboa van De Leek (Gr.). Bevestiging van Ds. G. Hornstra Nam. 2 uur, Ds. G. Hornstra. Intrede. St. Maarten), voorm. half tien, Ds. TinholL Schagerbrug, nam. 2 uur, Zondagsschool. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Callantsoog, voorm. 10 uur. Ds. H. Buiskool. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. de Kloet. Barsingerthorn, geen dienst, vac. Eenigenburg, nam. 7 uur, Dr. Snethlage. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. Heerhugowaard, voorm. halftien-, Ds. Broekoma. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Da. Boeke. Veenihuizen .geen dienst» Winkel, geen dienst. Nieuwe Niedorp. nam. 7 uur, Ds. Schermerhorn. On derwerp: Mahatma Gandhi. DOOPSGLZ. GEMEENTE te: Barslngerhorn. voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. Haar». EVANGELISATIE t«: Schagen, voorm. 10 uur, de heer Posthuma. Nam. 6 uur, de heer Posthuma. In beide diensten collecte Bouwfonds. Breeizamd, voorm'. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te; Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Leerdienst- Nam. halfdrie, Leerdienst. CANDIDAATSTELLENG TWEEDE KAMER. Woensdagavond vergaderde de Vrijz.-Dem. Kies- vereeniging alhier in hotel Igesz onder leiding van den heer A. de Heer. De vergadering was opgeroepen om het referen dum voor de candidatenlijst Tweede Kamer en een eventueel te geven advies te bespreken. Na een geanimeerd debat werd aangenomen de volgende rangorde: no. 1. Mr. H. P. Marchant, 's-Gra- venhage; no. 2. Mevr. Bakker—Nort, Groningen; no. 3. Mr. P. J. Oud, 's-Gravenhage; no. 4. Th. M. Kete laar, Amsterdam; no. 5. F. E. H. Ebels, Groningen; no. 6. D. Kooiman, Purmerend; no. 7. Mr. Joekes '«Gravenhags; no. 8 Jac. Welleman. Krabbendijke; no. 9. Mevr. Itallie—-Van Embden. Leiden; no. 10. Mr. van Aalteni, Rotterdam; no. 11. Dr. van Raalta, Am. EIERENVEILIN G. HeJen was de aanvoer: 39 partijen kipeieren, totaal 5798 stuks. Prijs f 10 tot f 11 80; 4 partijtjes eendeieren 94 stuks, prijs f 6.10 tot f 7.70. SCHAGEN, 11 December 1924. 6 Stieren f200 a 300; 20 geldekoeien mag. f225 a 350; 74 idem vette t'300 a 500; 8 kalfkoeien f300 a 450; 29 vaarzen, 150 a 240; 8 graskalveren f70 a 110; 12 nuchtere kalveren f 15 a 30, 240 schapen vette f48 a 62; 842 overhouders f38 a 50; 5 bokken en geiten f 6 a 14: 50 varkens mag. f 18 a 30; 124 idem vette per K G f074 a 0 82. 136 biggen f 9 a 15, 37_konijnen f0.50 a 3, 19C kip pen f 1.75 a 2.25, eenden f 1,10 a 1.75, 138 Kg. boter f 2 a 0 35 HOORN, 10 December 1921. 178 Varkens: vette varkens f 0.76—0.82, Londens- sche varkerts f0.70, zouters f0.72. Handel vlug. LANGENDIJKER GROENTEN VEILING 1 ^December 1921. Bloemkool, le soort f 12.10 17.80. 2e soort f 1.50 a 2.10, per 100 stuks. Wor telen f l.GOl a, 2. Roodo kool, le soort/ f2.0) a 4.50, 2o soort f 1.20 a 2.40. Gele kool, le soort f2.60 a -L20, 2e soort f 1.,50 a 2.40. Witte kool. le soort f 1.80 a 3.60, 2e soort f0.50 a 2.10. Uien f6 g, 7.20, drielin gen f9.40 a, 10.20. Bieten f2.70, alles per 100 Kg Aanvoer: 2627 stuks bloemkool, 427o Kg. wortelen, 71300 Kg. roodo kool, 42400 Kg. gele kooL 23300 Kg. witte kool', 15800 Kg. uien, 1100 Kg. bieten* NOÓRDERM ARKTBOXD, Noordscharwoude. 10 Dec. Grove uien f5 oa 6, drielingen f9.50t uien fo.90 7.10. Peen fl.40 a 1.70. Roode kool. f2.20 a 4.60, doorschot fl.70 a 4. Gele kool f2.50 a 3.10, doorschot fl.70 a 3.10. Witte Jcoof f 1.10^a 1.40. Deensche witte fl.90 a 3.20, doorschot f fl.50 a 2.30. Rammenas f6.90, alles per 100 Kg. Bloemkool f 15 a 20, 2e soort f 1.30, per J0Ö «tuks. Aanvoer: 8800 Kg. uien, 8300 Kg. peen» 99001) Kg. roode kool', 19400 Ka. gele kool, 10900 Kg. "witte kool, 53700 Kg. Deensche witte, 1200 R& rammtr nas, 700 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 10 December 1924. Roodo kool', le soort f 1.80 a 4.80, soort f 1.70 a 2.80, uitschot f0.90 a 2.40. Gele kool, le »soori fl.70 a 2.60, 2e soort f 1.40, uitschot f0.90. Witte kool, le soort f0.70 1.05. Deensche witte f 1.20 a 2.60, uitschot f0.60 a 1.10. Nep f9.30, drielingen f8.80 a 9.20, uien f6.60 a 6.90, peen fl.50 IBoeren- kooi fl.50 a 1.70. Aanvoer: 22950 Kg. roodo kool, 6565 Kg. gele kool, 39900 Kg. witte kool, 10500 Kg. Deensche witte, 3137 Kg. uien, 1250 Kg. peen, 188T struiken, boeronkool. AMSTERDAM, 10 December 1924. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 178 vette kalveren le kw. fl.501.60, IL fcw. f 1.35—1.50, 3e kw. f 1.201.35 per Kg. levend gewicht, 37 nuchtere kalveren f 16—28 per stuk, 644 vette varkens Holl. le kw. f0.960.97, 2e kw. f0.900.94, Overz. en Geld. le kw. f 0.96—-0.97 per Kg. riachtgerwicht. EEN TOCHT PER MOTORFIETS DOOR DE WOESTIJN. Men schrijft dd. 19 Nov. uit Bagdad aan. het HblJ.: Twee Nederlanders, de heeren De Gelder en Skene, f zijn hier uit Aleppo met een Harley Davidsonmotor- fiets aangekomen, nadat zij daarmede een afstand van 600 Engelsche mijl door de woestijn hadden af- ge»egd- De reizigers zijn op een wereldtournée n.et het doel in verschillende landen de boschcultuuj te bestudeer*n. Zij vertrokken t September uit Kon-

Schager Courant | 1924 | | pagina 2