Schager Koppen KERSTETALABE D. KRUIT, A. M. KOSSEN H. Deutekom, Schagen. een vast Werkman, VGERBIETEN te koop. een flinke Dienstbode, een net Dagmeisje, flinke Bakkersknecht Een Bakkersknecht een nette Dienstbode, een nette Dienstbode. De Gracieuse, Abonneert U thans op Raad Barsingerhorn. Hendrik Matthijs. Dr. Aldershoff heeft de Praktijk HERVAT. HEDENAVOND GEREED. Schagen. Laan mtummmnu EEN HEERLIJK GLAS m RLBERT HEIJN, Eerste Schager Boterhandel loef E 71 Schagen. 60 cent. Voor de keuken. cent. Voor de boterham. Oude Meikaas, een BOERDERIJ LUISTER EENS! doen. Zonder het oude Russische kapitaal sou de liow]et-regeering geen maand hebben kunnen be staan. Frankrijk zal zich dus in deze richting zeer vastberaden toonen. de s.daj». in scandinavi8, De vertegenwoordigers der sociaal-democratiscne partijen van Zweden, Denemarken en Noorwegen hebben te Kristiania een vergadering gehouden om te bcraadschagen over politieke on administratieve aangelegenheden van beteekenis voor de soc.-dem. beweging in Scandinavië. Eenparig is besloten, vol gens een mededeeling in het Zweedsche blad Social- democraten, om in de toekomst te streven naar in niger samenwerking tusschen de partijen in de drie landen, o.a. door de benoeming van twee afgevaar digden uit elk land en zoo mogelijk ook uit Finland, die tezamen een commissie voor samenwerking zul len vormen. vergiftiging. Men meldt uit Hamburg: In den nacht van Zondag werd de politie ervan in kennis gesteld, dat de 83-jarige Elise Zehle, de 89-jarige Dtto Zehle en de 48-jarige Ilermann Zehle bewusteloos in hunne woning lagen. Bij een onmid dellijk. ingesteld onderzoek bleek, dat men met oen geval van vergiftiging te doen had, daar alle drie ge kookte vruchten hadden gegeten, en die weer hadden uitgebraakt. Men vermoedt dat aan de vruchten een flinke dosis vergif was toegevoegd, doch tast men over de oorzaak daarvan volkomen in hot duister. De beide bejaarde personen -zijn intusschen gestor ven, terwijl I-Iermann Zehle tot heden zijn bewust zijn niet heeft teruggekregen, en dus nog niet kon worden gehoord. zich zelf trachten te redden, zich daarvoor verzeke- Armbestmir_gaat, of zoo uit de gemeentekas. keren ,niet zoo gauw aan hulp toe zijn, al ls de uit- Vergadering van den Raad op Dinsdag 10 Decem ber 1924, des middags 2 uur. Afwezig de heer Kistemaker. Voorzitter de' hoer K. Bre eb aart Dz., secretaris de hoer P. Bronder. Voorzitter opent de vergadering, de heeren wel kom heetende, terwijl hij mededeelt dat de heer Kistemaker nog steeds door ongesteldheid verhin derd is de vergadering bij te wonen. Spr. hoopt dat de hoor Kistemaker in de volgende vergadering weer aanwezig zal zijn. De notulen worden onder dankzegging aan den secretaris onveranderd vastgesteld. Goedkeuring van Ged. Staten is ontvangen op het besluit tot onderhandsche verhuring aan de Graaf. Het Harmoniegezelschap betuigt zijn dank voor de toegestane subsidie. Beide stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan de orde wordt gesteld benoeming van een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, we gens aftreding van mevr. G. Spaans-Glijnis. Als no. 2 op het dubbeltal komt voor mevr. T. DekkerWon der. Mevr. G. Spaans-Glijnis wordt met algemeen© stemmen herbenoemd. Als lid van het Weezen»Armbestuur wordt her benoemd, eveneens met algemeene stemmen, mevr. G. Vds-Jimmink. No. 2 van de voordracht was mevr. J. R. Kistemaker-Vis. Tot leden van do commissie tot wering van school verzuim worden benoemd de heeren J. de Groot, J. Schenk Az., D. Gorter, P. Schuitemakor, C. Warde naar, P. Kistemaker, A. do Graaf, J, G. Visser en K. Keetman. Mevr. J. Schenk-Sleutel wordt herkozen als lid van do Commissie van Toezicht op hot Lager On derwijs. Voorzitter herinnert aan de bespreking in do vo rige vergadering over de opheffing van de opeubaro school te Haringhuizen. Er is toen besloten dezo zaak aan te houden om de ouders in do gelegenheid to stellen een request in te dienen en ook om hot advies van de Commissie van Toezicht op het La ger Onderwijs in te winnen. Ingekomen is nu een adres van ouders on a.s. ouders van schoolgaande kinderen, dio met ontsteltenis kennis genomen heb ben van de plannen tot opheffing van do school te Haringbuizen. Adressanten oordoelen dat het behoud van do school noodig is, dat de finantieele offers voor de gemeente, bij behoud, heel gering zullen zijn en dat er bewijzen voorhanden zijn die de le vensvatbaarheid voor deze school in de toekomst waarborgen. Adressanten verzoeken dan ook in de zen een krachtig geluid tot het behoud van de school bij Ged. Staten te doen houden. Verder is nog ingekomen .een adres van nietlou ders van schoolgaande kinderen, doch bewoners van Haringhuizen, dio eveneens krachtig bepleiten het behoud van de school. Dan is ingekomen een adres van do Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, dio na gron dige bespreking van de zaak, er op wijst, dat een éénmansschool onder krachtige en kundige leiding niet behoeft onder te doen voor een andere school. Ook in dit adres wordt er op gewezen dat do school voldoende levensvatbaarheid heeft, dat er voldoende leerplichtige kinderen zijn. Daarentegen wordt ge wezen op do grooto iast en het ongerief voor de be woners van Haringhuizen uls de school wordt op geheven. Do Commissie adviseert dan ook bij Ged. Staten kenbaar te maken dat de school niet mag worden opgeheven, Voorz. zegt, dat B. en W. het schrijven van! God. Staten naar aanleiding van deze adressen nog oens ernstig hebben bespreken, B. en W. stellen voor aan Ged. Staten te adviseeren de school te Haring huizen niet op te heffen en zeggen in hoofdzaak zich mot de motieven in de 3 adressen genoemd, zich te kunnen vereenigen. De heer Kooijman dankt B. en W. voor dit gun- stige advies in deze zoo ernstige zaak en hij hoopt dat de leden van den Raad zich met dat advies zullen kunnen vereenigen. De heer Blaauboer zegt zich er best mee te kun nen vereonigen, alhoewel spr. van oordeel is dat op een school met 1 leeraar geen goed onderwijs gege ven kan worden. Het blijkt dan nu uit het schrij ven van de Commissie van Toezicht dat het wel kan. Spr. is in zooverre leek en daarom kan hij zich aan <de hand van het ingekomen advies vereenigen met het advies van B. en W. Met algemeene stemmen besluit de Raad aan Ged. Staten to adviseeren de school te Haringhuizen niet op te heffen. Van de afdeeling Kolhorn van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf is het verzoek ingekomen in verband met de te verwachten werkloosheid, maatregelen te wil len treffen door: le. productief werk v,e verschaffen, waart>ij aan georganiseerden den voorrank wordt gegeven. 2o. aan die Reorganiseerden 50 cent toeslag op hun uitkeoring te verstrekken; en 3o. een steunregeling in het leven te roepen voor eventueel uitgetrokken werkloozen. Voorzitter zegt dat B. en W. dit adres hebben be sproken en een onderzoek hebben ingesteld naar het aantal Reorganiseerden. Is voorheen dat aantal wel 7Q 75 geweest, thans is een lijst overgelegd waar op 14 georganiseerden staan vermeld. B. en W. heb ben het verzoek verder niet meer behandeld, zoodat er geen advies van B. en W. is. Spr. zelf is van oordeel dat zooveel mogelijk getracht dient te wor den werk te verschaffen. Straks komt nog ter sprake het dempen van een slootje en het mag niet veel werk wezen, het is toch weer wat. Spr. heeft verder geen bezwaar de georganiseerden den voor rang te geven. Verder zou spreker niet op het adres willen Ingaan, De heer Engel zegt over het algemeen gunstig op het verzoet te willen beschikken. Spr.was niet zoo voor het onderzoeken naar het aantal leden van de organisatie. In het algemeen belang acht spr. het gewenscht op het verzoek in te gaan. De menschen die niet georganiseerd zijn worden heelemael door •het Armbestuur geholpen, terwijl de menschen die keering dan ook onvoldoende. Het idee van het Arm bestuur is nu eenmaal, dat het menschen helpt dio er het slechtst aan toe zijn en zij dio zich dus ver zekeren staan er finantieel naast. Spreker erkent dat het Armbestuur van dat standpunt kan uitgaan, want de georganiseerden hebben het niet zóó slecht, maar de uitkeering is onvoldoende, cn minder dan de ondersteuning die de niot-georganiseerden van hot Armbestuur genieten. Spr. acht het dan ook een gemeentebelang, dat de menschen zich organiseo- ren en in verband daarmee bepleit spr. het geven van toeslag op de geringe uitkeoring. Er zijn men schen die zich direct tot het Armostuur wenden, ik zeg niet dat ze te veel krijgen, maar wanneer de raad aan het verzoek van de georganiseerden voldoet, is dit ccn aansporing om zich te verzekeren cn dit is in het belang van de gemeente. Ook het eerst to werk. stellen is gewenscht. Wanneer do menschen bij het Armbestuur aankloppen, zorgt het Armbe-N stuur dat die menschen aan hot werk komen, ook in dat opzicht worden de georganiseerden achteruit gezet. Op grond van do orvaring en mot het oog op de toekomst, wil spr. het verzoek inwilligen. Voorzitter vindt het een mooi ding dat de mon- schen zich zelf verzekeren, dat is in de menschen te prijzon, on daarom hobl)en B. on W. ook gezegd do georganiseerden in de eersto plaats aan work tohelpem Van hot geven van toeslag is spr. geeni voorstander. Do personen die nu op de lijst van georganisoorden voorkomen, zijn niet van de slechtsten, maar' ook onder de georganiseerden is het voorgekomen dat ze liever trekken dan aan het werk te gaan. De heer Smit is van oordeel dat wanneer de go- organiseerden in de eerste plaats aan werk worden geholpen, we daarmee toonon dat we ze genegen zijn, on daardoor sporen we reeds de anderen aan zich te verzekeren. Voorzitter merkt nog op dat er menschen zijn die niet werkloos komen, zich toch: verzekeren en daardoor anderen steunen. Do hoer Smit geeft den heer Ebgel gelijk, waar deze zegt dat het Armbestuur de ge organiseerden misschien te lang heeft laten wachten, 't Armbestuur helpt het eerst waar het 't meest noodig is. De heer Schenk informeert wat de kosten van de verzekering zijn. Toegelicht wordt van ongeveer 30 cent per week. De heer Engel wijst er op dat de landarbeiders een grooten strijd voeren tegen de werkloosheid. •Voorzitter: Er zijn er te weinig die zich verzeke ren. •De heer Burger: Daarom juist is het gewenscht de georganiseerden 50 cent toeslag te geven, want an ders zeggen ze beter naar het Armbestuur te kun nen gaan. Voorzitter zegt n^maals er respect voor te heb ben dat de menschen voor zich zelf willen zorgen. Maar sfcr. geeft liever werk dan toeslag. De heer Engel: Ik ook. De heer Burger: Zeker, maar als er geen werk is? Voorzitter wijst er op dat B. en W. steeds hun best doen werk te zoeken. Met dat oogmerk is ook de publieke verhuring zoo geschied dat we do slooten aan ons hielden. Spr. zegt niet dat we zullen slagen in het vinden van werk, maar we doen toch ons bost or voor. Do heer Engel zegt, de zaak uit oen algemeen oog punt to willen beschouwen, niet alleen zicji to bepa len tot den toestand momentooi. Do menschen moo- ten zich in do toekomst verzekeren en dan is dit do weg, om dat te bereiken. In moreol opzicht staan de menschen dan ook veel hooger. Voorzitter erkent, dat de gevraagde regeling pro paganda voor verzekering is, maar spr. wil ze aller eerst aan werk helpen. Do heer Engel: Dat is ook de goede weg. Voorzitter: Er zijn er die liever naar het Armbe stuur gaan, maar gelukkig niet veel. Do hesr Blaauboer weet dat do 30 cont contributie voor sommige menschen een groot bezwaar is cn dan) hebben diezelfde menschen ondervonden, dat, om dat ze mot het werk niet meer zoo goed. bij kunnen blijven, lichamelijk niet. ze eruit gewerkt worden. Om die redenen hebben de menschen zich terug ge trokken uit do verzekering. De menschen die het initiatief hebben genomen tot deze verzekering, zijn mee van de beste krachten en die zoeken elkaar bij het werk/en dan kunnen de andere menschen niet gelijk op met dezen werken; het is jammer, maar er is geen saamhoorigheid. Laten we daarom zooveel mogelijk naar werk zoeken. Voorzitter wil de georganiseerden, wanneer er geen werk is, er» ze hebben hulp noodig, eenigszins steu nen, door ze een tegemoetkoming te geven voor con- tributiekosten, maar erg hoog loopt spr. ar niet mee. Liever verschaft spr. werk. De heer Engel: Wij allemaal, dat staat voorop. De hoer Blaauboer.: De saamhoorigheid is er niet. Do heer Engel: Maar hoe is dat ook mogelijk in deze maatschappij? Als de menech niet meer vol- doende kan produceeren, dan wordt hij bij ieder. oen achtergesteld, maar dan Ls het toch een dwaas j idee dat de menschen die door de heelo maatschap- pij uitgestooten worden, door de arbeiders zullen wor_ den geholpen. Spr. waardeert, dat voorzitter de men- j schen allereerst aan werk wil helpen, en ook waar noodig, steun verleenen, dat is het begin', maar alleen goed is, wanneer de Raad volkomen, mot het verzoek meegaat. De heer Smit zegt, dat waar da voorzitter, lndion er geen werk is, toch wil steunen, dan ben ja toch waar je wezen wilt. De heer Burger beploit ook het geven van 50 cent toeslag en wijst er op. dat er georganiseerden. zij] die niet aan ondersteuning of het zoeken van werk gelegenheid toekomen. Voorzitter meent, dat hij nu vrijwel hetzelfde heeft toegezegd, als wat de heer Engel wil. De heer Engel ontkent dat Voorzitter, zegt spr., wil zich alleen bepalen tot de menschen die op 't oogenblik georganiseerd zijn, terwijl mijn idee is voor de algemeene organisatie een toeslag te bepalen opdat dit een aansporing is om zich te verzekeren. Het stuit de menschen tegen de borst, dat de men schen, die zich tot het Armbestuur wenden,, de on dersteuning krijgen. Niet omdat die menschen het 'krijgen. Spr. waardeert ook het werk van het Arm bestuur, dat heeft een moeilijke taak, is gebonden aan de reglementen en moet eerst steeds een onder zoek instellen, al zal de een dan wel eens krapper kijken dan de ander. "Spr. kan: zich voorstellen, dat de menschen bij de tegenwoordige regeling zeggen: „ik verzeker mij niet meer". Maar er zijn er. ook die zich verzekeren uit moreel gevoel en dat moreel e standpunt moeten wij steunen. 'Voorzitter vraagt, of het dus goed is dat aan de georganiseerden de voorrang zal wordeb gegeven. De heer Engel wil daaraan verbinden het voorstel de georganiseerden 50 cent toeslag te geven. Dit 'voorstel wordt verwdhpen met 4 tegen 2 stom men, voor de heeren Burger en Engel. Met algemeene stemmen wordt goedgevonden aan de georganiseerden den voorrang te geven. Voorzitter wil met 't volgende punt van de agenda beginnen, doch de heer Engel herinnert aan het de de punt van het verzoek, het vaststellen van et steunregeling voor uitgetrokken werkloozen. Voorzitter verzoekt den heer Engel deze kwestie dan maar te willen toelichten. De heer Engel zegt, dat dit is een za<ak van over wegend principieelen aard. Als de werkloozen na 0 weken uitgetrokken 2?ijn, moeten ze zich vervoegen bij het Armbestuur en indien nu een steunregeling wordt gemaakt, kunnen zij uit de gemeentekas hun uitkeering krijgen, over den afdeelingspenningme. s ter. Het correspondentschap op de arbeidsbemidde ling kan voor voldoende controle zorgen. Voorzitter meent, dat het een zeldzaamheid zal wezen, als de werkloosheid langer dan 0 weken duu «t maar spr. heeft geen bezwaar. Of het nu over h«t De heer Engel erkent, dat het hier niet ls een fi nantieele zaak, maar de georganiseerden willen een dergelijke regeling liever. De heer Blaauboer ziet er een streven in om het Armbestuur kwijt te raken. De heer Engel: Daar streven we allemaal naar. Dat zit ook voor bij uw Landbouwonderlinge en dat zit ook voor bij de ziekteverzekering. Als we er goed over denken, willen we allemaal armenzorg kwijt, maar in de tegenwoordige omstandigheden kunnen we baar nog niet missen. De heer Blaauboer zegt oen ander inzicht te bob ben. Er zijn menschen, dio de contributie voor de verzekering niet kunnen betalen, en die 't laatst aan werk worden geholpen. Dio menschen moeten door het Armbestuur worden geholpen. Voorzitter wijst er op, dat de zorg voor de werk loozen feitelijk niet bij het Armbestuur behoort. De heer Engel onderschrijft dit, voor ouden van da gen strijden we voor staatspensioen. Do heer Blaauboer meent, dat onder de georgani seerden or ook' zijn die liever naar het Armbestuur loopen dan te werken. De heer Engel wil in doze zaak de personen uit schakelen. Do heer Blaauboer: Dat wil ik ook wol doen. Voorzitter gaat nog eens het lljstjo van Reorgani seerden na en gelooft niet. dat daaronder menschen zijn die eerder bij het Armbestuur aankloppen dan werk te zoeken. Do heer Kooijman heeft geen bezwaar tegen een steunregeling. Voorzitter ziet er weinig verschil in, misschien' is het een aansporing om zich te verzekeren, 't Is niet prettig om1 Zaterdags naar het Armbestuur te moe ten gaan. Do heer Smit oordeelt, dat het verzoek om de steunregeling weinig om 't lijtf heeft. De heer Schenk: Het is feitelijk een propaganda middel voor verzekering. Met algemeene stemmen wordt goedgevonden een stounregeling in het leven ite roopen. B. en W. stellen voor, in- samenwerking met de een riool te leggen. D eSchager Kogge zou voor het baggerwerk zorgen, de gemeente voor rioleerlng. De kosten zullen rond f400 bedragen. Algemeen goed gevonden. Wat betreft de heining bij Pool, machtiging wordt gevraagd om in de plaats van die heining een hek voor rekening der gemeente te plaateen. Goedge vonden. Voorzitter deelt nog mede. dat de mest verkocht is aan P. Meuleveld voor f135, een prijs waarover enkele leden zich verbazen. Bij de rondvraag zegt do heer Schenk, dat de be woners van den; Meeldijk zich vrijwel algemeen heb ben uitgesproken voor electriciteit. Spr. vraag,t of door den administrateur van het G.E.B. eens kan worden nagegaan of aansluiting mogelijk is. Voorzitter zegt, dat B. en W. zooveel mogelijk overal in de gemeente de electriciteit willen brengen en als de bewoners van den Meeldijk toonen, dat zo electriciteit wonschen, dan twijfelt spr. er niet aan, af dit zal gebeuren. De heer Smit: We zijn niet in Schagen. De heer Burger acht het nu ook wonschol ijk dat do menschen van Moerbeek naar de Look aan het electrisch net worden' aangosloton. Do heer Kooijman, ©enigszins verbaasd: Nou jon gen! Laten ze or dan maar om vragen. De heer Blaauboer wijst op do stinkboel bij Wed den Adel. Voorzitter deelt 'mode, dat B. en W. hun aandacht aan deze kwestie schenken en de heer Engel tleelfc mede, dat de menschen daar het niet met elkaar eens konden worden, anders was de sloot daar reeds eerder gedempt. Het is daar een eigenaardige toe stand. De heer Schenk meent toch, dat er in de politie verordening bepaald; wordt, dat de mestvaalten zoo ver van de huizon af moeten zijn'. Voorzitter, zegt, dat het wel eens lastig is om daar aan de hand te houden. De heer Blaauboer geeft verder de wonscheiijkheid te kennen, om, wanneer do haven uitgodiopt is, de bakens weer to zetten. De heer Engel doet hierover medodoellngon. Als do met g Schager Kogge een sloot te dempen bij „de Fa- nieuwe geul klaar is. worden de bakens geplaatst, briek" te Kolhorn. en achter de Gereformeerde Kerk I Hierna sluiting. Advertenti'ên. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon P. VAN ZOONHN' A. VAN ZOONEN- Molenaar. Winkel, December 1924. Voor de vele bewijzen van deel neming en hulpvaardigheid onder vonden, na het overlijden van on zen zeer geliefden Man en Vader JAN BROMMER, betuigen wij onzen hartelijken dank Wed. M. Brommer-de Boer en Kinderen. Dirkshorn, Dec. 1624. Dankt zeer hartelijk voor de vele belangstelling, gedurende zijne ziekte ondervonden. Uit de hand te koop BOERDERIJ met schuren en 17'/, Heet. vruchtbaar Weiland f 45000, half uur van Alkmaar. BOERD^piJ met schuren, bron. gas. ierkelder, met 13'/, Heet. zeer vruchtbaar Weiland 'en Bouw, hall uur van Alkmaar, f 40000, beiden hypotheek beschikbaar. 10'/. Heet. WEILAND bij Alk- maar, f 18000. Inlichtingen bij den Makelaar A. v. DIEPEN, Spoorstraat K 3, Alkmaar. Telef. 574. Twee TUINDERSBHDRIJVHN te Heilo, groot 46 en 56 aren, prijs f 5500, f 6000. Perceelen overal. KRUIDENIERSZAAK te Scber- merhorn f 3500, wegens vertrek, met overname van goederen. SAUTERNES, GRAVES of ROODE BORbEAUX WIJN Bestel eens bij ons: Bordeaux SP Julien p. fl. f 1.30 Sauternes p. fl. f 1.40 Graves -1.201 Bisschopwijn -0.90 Een superieure kwaliteit tot lagen prijs. SCHAGEN. LAAGZIJDB 6«. r 5>7 Winkels door geheel Nederland. Alléénverkoopers WlorlngeoAlb. Lonl. Ulppolylusboef. Joh Takcs. Weslerland. B. Bakker, Deo Oeverdnna PaulownaJb. van Bekeren Oude Nledorp IJ. Hossen j OudeslulsW. Munljewerf; Wieriogerwoatd H. SllbrandsWinkelE. Bomer. OVERJARIGE 40 LEKKEH PIKANT, 12.50 p. slik. Er biedt zich aan, op 1 Maart: goed kunnende melken, met Doch ter, genegen te kunnen dienen, zoo noodig met Kerstmis in dienst te treden. Brieven onder fetter A 2, bureau van dit blad. te koop: groot ruim 40 H.A., waarvan 23 H.A. Bouwland en 17 H.A! Weiland, met nog nieuwe behui zing. gelegen in den Eierland- schen polder te Texel. De helft der koopsom beschik baar als le hyp. tegen 5'/, 'sjaars. Te bevragen bij P. SWAERTS, Jnlianadorp, Telef. no. 16. P. J. VISSCHBR, Wleringerwaard. Wanneer gij lusteloos of moedeloos zijt: wanneer gij lijdt aan algemeene zwakte; geen eetlustdadelijk vermoeid; slecht slapen; wakker worden met hoofdpijn; duizelig of benauwd. Neem dan eens des morgens, na uw. ontbijt, cn des middags, een uur vóór den maaltijd, één eetlepel SANGUINOSEen gij zult heel spoedig de goede gevolgen ondervinden. De San- guinose wordt door de zwakste gestellen verdragen. Zij ver sterkt uw bloed en maakt het rijk; voedt daardoor uw zwak ke zenuwstelsel en verschaft U een algemeene levensopge wektheid. Honderden en duizenden in ons land hebben er de goede gevolgen van ondervonden. WACHT U VOOR NAMAAK I VAN DAM Co, De Riemerstraat üc/4. Den Haan. SANGUINOSE kost per flesch f 2.—, 6 fl. f 11.—, 12 fl. 21,—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. GEVRAAGD, voor hulp in de huishouding, bij bejaarde lieden omstreeks 30 jaar, ol een jonge Weduwe, met 1 kind geen bezwaar. Br. onder No, 235, bur. v. d. blad. bevraagd! niet beneden 16 jaar, van 's mor gens 8 uur tot 's middags 2 uur. Adres: J. H. VELDERS, Cor nelis Bokstraat, Schagen. Tegen 1 Januari een gevraagd, Oudkarspel bij W. VERKROOST, gevraagd, bij T. HÜUTLOSSER, Anna Paulowna. GEVRAAGD, tegen begin Jan.; voor dag en nacht ot dag, in kl. gezin, loon f 5.—. Brieven onder No. 1643, vódr 20 December, aan P. SPRUlT's Boek handel, Helder. Mevrouw POLAK, Kanaalweg 145, Helder, vraagt alleen voor bovenhuis, GEVRAAGD, wegens Huwelijk der tegenwoordige: in gezin van 1 persoon, bedrijf, bij C. Sint Maarten. met klein GOVERS, Stroet, I' TRAPMAN 4 Co., SCHAGEN.

Schager Courant | 1924 | | pagina 3