PUROL Dinsdag 6 Januari 1925 68ste Jaargang. No. 75(m>. Uitgevers i O, v.h. TRAPMAN Ce., ScStagea EERSTE BLAD. Buinenlandsch Nieuws. Uw gezondheid WYBERT Reclames. Di Gemengd Nieuws. SCHAGER llltitti Mitiws- COURANT. iiratniit- Liillmllil Dit blad verschijnt viormaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag on Zatordng. Bij inzonding tot 'o morgona 8 uur, worden Advor- tmilién nog zoovool mogelijk In bot ooralnllkomond nummer goplnntat. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 PrIJa por 3 maanden fl.05. Loaao nummoro'0 cont. ADVKRTEN- TïöN van 1 tot 5 rogolo f 1.10, iodoro togol moor 20 cont (howljsno, inhogropon). Grooto lottoro wordon naar ploatflicnlmto borokond. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. LAAG- WATER. 'J cngevolge van den Zuidwesterstorm was bet wa- isr in de Zuiderzee de vorige weak zeer laag. De boot, die de, verbinding van, Marken mei den vasten, wat r-derhoudt, kon zelfs een paar diensten niet va ren. ST. MICEAEL EN DE RJL STAATSPARTIJ. Het hoofdbestuur van het verbond St, Michael is gisteren te 'sGravenhage in voltallige vergadering bijeengekomen. Plet nam kennis van den brief van prof. Aengenent aan prof. Veraart en besloot, aan prof. Aengenent mee te deelen, dat bet hoofdbestuur van St. Michael bereid is, de door hem gewensebte besprekingen met hem te voeren. Met het voeren van de besprekingen werden be last de heeren prof. Veraart, baron Wittert van Hoog land en G. P. Bon. Plet hoofdbestuur vereenigde zich eenstemmig met de zienswijze van de heeren Veraart en Wittert van Hoogland, „dat het allerongelukkigste communiqué van het dagelijksch bestuur van den Algem. Bond van R. K. Rijkskieskringorganisaties, waarin de bemid delingspoging van prof. Aengenent werd aangekon digd, zoowel- als het onware en onwaardige betoog van den heer Van Wijnberen in het interview in De Tijd naar aanleiding van zijn Alkmaarsche ifede uitermate geschikt waren om alle verdere onderhan delingen te verijdelen." Men meende echter, dat er nog volop gelegenheid zou komen, daaraan alle aandacht te wijden, en dat men de zoo welwillende pogingen van- prof. Aenge nent thans niet in gevaar mocht brengen. (Naar De Tijd verneemt, zullen er, op uitdrukkelij- ken wensch van den bemiddelaar, prof. Aengenent, hangende het overleg, geenerlei mededeelingen aan de pers worden verstrekt. Mochten er indiscreties worden begaan, dan zal het overleg onmiddellijk als geëindigd worden be schouwd. ONTDEKT. Onder Vlodrop (L.) is een Romein'&che begraaf plaats ontdekt. VERGETEN. Men schrijft uit Schoonhoven: Zes-en-dertig jaar had hij de gemeente als politie beambte, als nachtwaker vooral, gediend. Hij- was nog van het oude type. Wanneer hij 's nachts langs bet stille haventje liep, dat de hoofdstraat is van1 het' oude stadje, met zijn rustigen stap, z'n ietwat gebogen hoofd en zijn grijzen baard, dam kwam er zoo*!! her innering op aan de vroegere nachwakers, die met een lantaarn de ronde deden. Dan was het of je je door dien eenen man veilig voelde, zelfs tegen brute overvallen. (Hij was van het oude, eenvoudige type, dat met de kennis van een psychiater, de typen te on derscheiden wist en de gevallen van werkelijke en onbewuste overtreding evenzeer. Heel het nachtelijke leven van het kleine stadje was hem bekend en ver trouwd. Nu moest' hij: den dienst gaan verlaten en op pen sioen gaan. De burgerij droeg bij' voor een afscheids cadeau, het bekende gouden horloge en ketting. Het paste zoo heelëmaal bij deze traditioneele figuur, dit traditioneel geschenk. EP natuurlijk zou 't hem uit gereikt worden op hot oude .stadhuis, dat hem zoo vertrouwd was, te midden van de collega's in gala- uniform. door den burgemeester. Het was het glorie moment in zijn leven, dit slot van zijrn loopbaan. Van particuliere zijde werd 'hij per auto afgehaald op Oudejaarsmorgen, hij en degene, die het initiatief nam voor het afscheidsgeschenk. Vreemd was de stilte op 't stadhuis.Buiten niemand, die hen wachtte. -In de vestibule geen ontvangst. De oude bode, o-ud' als de jubilaris zelf, verwonderd' over de mooie uniform van den nachtwacht. Geen enkele col lega.... Stilletjes en bescheiden wachtten beiden vroegen aanvankelijk niets. Volgde er wellicht een verras sing, straks in raadszaal of burgemeesterskamer? Zij wachtten. Een pijnlijk half uurtje! Vroegen eindelijk. De burgemeester? Voor dienstzaken in Den Haag. Van een afscheid bij' niemand iets bekend. Toen ging hij in zijn gala-uniform, die hij zoo extra opgepoetst had, weer in de auto naar huis. Met. een! triest en bitter gevoel, een verwijtend gevoel, De oude getrouwe hij was vergeten. DE KONINGIN EEREDOCTOR- De senaat van de Rijksuniversiteit te Leiden heeft in zijn vergadering van 3 Januari aan de Koningin het doctoraat honoris causa in de rechtsgeleerdheid verleend. De senaat heeft daarop het volgende tele gram aan Hare Majesteit verzonden: Op heden, den dag, waarop voor driehonderdvijftig jaar op voorstel van Prins Willem van Oranje door de Staten van Holland en West-Friesland besloten word! tot stichting van de Leidsche Hoogeschool, heeft de senaat der Rijksuniversiteit te Leiden op voordracht der juridische faculteit aan Uwe Majes teit 't. doctoraat honoris causa in de rechtsgeleerdheid verleend en zijnen rector, lid dier faculteit, opgedra gen Uwe Majesteit met die waardigheid ta bekleeden. De senaat vraagt eerbiedig verlof deze plecht.igheied te doen plaats hebben op 9 Februari a.s. in de Pie terskerk, na het uitspreken van de rectorale oratie. De rector magnificus («et.) A. J. Blok. Hierop heeft de rector het volgende antwoord ont vangen: Het Loo\3 Januari 1925. Met groote waardeering heb ik kennis genomen van het besluit van den senaat der Leidsche Univer siteit, om mij op dezen historischcn dag het eere- doctoraat in de rechtsgeleerheid te verleenen en van de aanwijzing van uw hooggeleerde tot promotor. Zeer gevoelig voor deze bijzondere onderscheiding aanvaard ik haar volgaarne, terwijl ik mij geheel kan vereenigen met het voornemen om de promo tie op de voorgestelde wijze te doen plaats hebben op 9 Februari a.s. (gel) Wilhelmina. WINKEL- Zaterdagavond vergaderde de afdoeling Winkel! van het Deoparfcamenfc Winkol' der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Tot deze bijeenkomst hadden uitsluitend ae leden met hunne jïuisgenoo- ten toegang. Verschillende dames en heeren had den medewerking toegezegd, terwijl Dr. A. van der Horst van Alkmaar bijzonder verdienstelijke vioolsolo's uitvoerde, welke door Dr. Oudendal uitstekend begeleid, zeer in den smaak vielen van de aanwezigen. Met waardeering moet melding wordon gemaakt van den zang van iMevrouw Bree- baartKaan, die met haar mooi orgaan een zes tal' liederen deed hooren. Mevr. StrijkerMolenaar declameerde met gevoel een paar gedichten van Holtrop en Berghuis, terwijl eenige heeren-leden, w.o. de heer Egmond een paar pianosolo's en een paar inslaande verhalen ten beste gaf uit de iEnkhuizer Oourant, terwijl de heer Van Leersum zich niet onbetuigd liet. De voorzitter was zeker !de tolk van de ongeveer 100 aanwezigen, toen hij! alle medewerkenden, den gast van dezen avond en den heer Jarmgs, die zijn piano ter beschikking had gesteld, hartelijk dank bracht en de leden opwekte om 5 Februari den voordrachtavond van den heer Sternheim te komen byWnen. NIEUWE NIEDORP. In een Zaterdagavond gehouden vergadering in café „de Prins Maurits", is besloten tot oprichting van een kolf- en biljartclub, waarvoor zich dien avond'12 leden opgaven. Deze vereeniging zal', gehoord de voorloopige besprekingen, ten doel hebben, iederen Zaterdag avond uitsluitend te beoefenen net kolf- en biljart spel. Verder onderlinge wedstrijden, en eenmaal per jaar een feestavond te organiseeren. Tot voorloopige bestuursleden, om de verdere werkzaamheden te regelen, werden gekozen de heeren J. Peetoom, voorzitter, Joh. Faus, penning meester, en J. Keetman Jr., secretaris. De nieuwe vereeniging zal' den naam dragen: Kolf- en Biljartclub „De Prins Manrits". na de wasch VEtzachl dadelyjs. OUDESLUIS. Zaterdagavond had alhier, uitgaande van de afdeeling Oudesluis van den Bona van Arbeiders in het L.-, T.- en Zuivelbedrijf, een oursusvergade ring plaats in het lokaal Kreijger. Als spreker trad op de heer O. Nannis, met als onderwerp: „Wat iedere landbouwer en arbeider behoort te weten van de Landbouw-ongevallenwet." Van de zijde der arbeiders was nogal belangstel ling, doch van die der werkgevers was het nihil, geen enkele was er aanwezig. Nadat de vergadering door den heer K. de Graaf was geopend, werd het woord gegeven aan den spreker. Deze begon met zijn leedwezen uit te den directeur, als vergoeding voor de velé avon den, die zij haar man heeft moeten afstaan aan „Ondor Ons". I Vervolgens krijgt het woord do Burgemeester, die „Onder Ons dankt voor do bereidwilligheid, waarmede "steeds medewerking 'wordt verleend bi] openbare gelegenheden. 1 Namens Zang-, TooneeN en Gymnastiekveroeni ging complimenteert de heer P. Biesboer het jubi- leerende Muziekcorps, onder aanbieding van een prachtig bouquefc. Zoo zitten nu weldra directeur en echtgenoote heel' aardig in de bloemetjes. Nadat nog enkele particulieren de feestvierende vereeniging op waaraeerende wijze hebben toege sproken, is het offioieele gedeelte achter den rug een aanvang gemaakt met de afwerking feestprogramma. •den verversahingen worden ii en wordt van het eigenlijke Terwijl allen gent aangeboden, wordt de heer Schoorl tot leider van het feest benoemd, waarna de riji wordt geopend door den heer O. Francis, met een levensbeschrij ving van Onder Ons' 'op rijm. Hierna volgden muziek en zang, afgewisseld door voordrachten, elkander geregeld op, het een al schooner dan het andere. Toen wij' te middernacht de mooie feest zaal' verlieten, was het feest nog in vollen gang. Het 25-jarig jubilé van de Muziekvereeniging, is op prettige en waardige wijze herdacht. EEN GEHEIME DISTILLEERDER? De correspondent der Maasb, te Middelburg meldt: Nadat tte belastingambtenaren reeds geruimen tijd het vermoeden koesterden, dat op Vijvervreugd, een buiten, liggende onder de gemeente Kouae- kerke, dicht bh Middelburg, een geheime distil leerderij bestond, hebben zij tegen Vrijdagmorgen, gesteund door maréchaussee en andere rijk3" en Kp" meentepolitie, een inval voorbereid. liet terrein rond het buiten werd door tal' van belasting- en politieambtenaren afgezet, waarop de inval ten huize van den heer S., den bewoner van het buiten, plaats had. Later werd het onderzoek voortgezet tot in enkele woningen in de omgeving, van welker bewoners men dacht, dat zij ook meer van de zaak afweten. Over het resultaat kunnen wij geen juiste mededeelingen doen, maar wel vernamen wij nog. dat tegelijk met dezen inval, ook in een ander deel van ons land, waar de heer S. ook bezittingen heeft, een inval1 moet zijn «©daan. De velé ambtenaren, die aan den inval deelnamen, hadden veler aandacht getrokken en het optreden gaf aanleiding tot verschillende fantastisch! halen. ONVEILIGHEID. Te Eindhoven en omgeving begint de onveiligheid wederom toe te nemen. Vrijdagavond werd een juffrouw op den Boschdijk te Woensel door een man omvergeworpen en van haar taschje beroofd,'waarin zich 17 aan geld be vond. i Een ander persoon werd nabij Best door een on bekende aangevallen, die ar met het rijwiel van den aangerande vandoor ging! Op de binnenplaats van bet postkantoor te Eindhoven werd een rijwiel van een der postambtenaren ontvreemd, terwijl een be woner van de Catharinastraat, die uitstedig was ge weest, tot de ondekking kwam, dat tijdens zijne af wezigheid in' zijne woning was ingebroken, waarbij f 400 aan geld en een aantal gouden en andere siera den) werden ontvreemd. he ver- spreken over de matige opkomst, vooraf van de/ kunt U tegen de gevaren zu'de der werkgevers. Ter inltóding sprak spr.van verkoudheid het beste over het groote verschr A tegenwoordige regeering i Zijne meening, nuttigste over het groote verschil der bedragen, die de uittrok voor een der, naar HPBHVHBW Departementen, nl'. dat van Landbouw, tegenover het Departement van Oorlog, die dat bijna vijfmaal grootere bedrag voor militaire doeleinden gebruikte, en alzoo voor het overgroote deel van net Nederlandsche volk geen nut afwerpt. Hierna kwam spreker tot Zijn boven- genoemd onderwerp. Op een zeer onderhoudende en duidelijke wijze zette spreker, met de wet in de hand, uiteen wat iedere arbeider stond te doen I bij een eventueel' te overkomen ongeval. Wat de werkgever dient te weten, hierover had te aan doen, beschutten metdedesinfectee- rend en oplossend werkende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts. •iiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiii''. De adspriftnten van de, voetbalveroeniging Vrona verloren met 30 van Alcmaria, BURGERBRUG. Voor rekening van do heer 01 Nieuwl'and alhier zal' door den aannemer A. Eriks een boerderij' ge bouwd worden te Koegras, gemeente Helder. Als gij: last krijgt van hoofdpijn, gedruktheid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever "an 6treek. Enkele doses Foster's Maagpillen. heb ben een verrassende uitwerking. Zij' beteren lever- stoornissen en genezen galzucht, verstopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogist zaken. HHi spreker L_ mr 0 verzekering ,,De Landbouw Onderlinge", die in woest dat de organist tijdens de godsdienstoefeningen haar uitkeenngen bij' voorkomende gevallen soms wat „teveel op den voorgrond" trad in het kleine STAKING IN EEN ROQMSCHE KERK. M enschrijft aan „De Tijd": Putten op de Veluwe is een kleine Katholieke ge- 'Niettegenstaande dat, door kan gebracht worden, was van meening ge- hooger mag gaan dan de Rijksverzekering. Nadat onderling nog eenige eventueele mogelijk heden werden besproken, werd deze leerzame bij eenkomst door den heer de Graaf gesloten. DIRKSHORN. 25-Jarig jubilé van „Onder Ons". In de keu rig versierde en feestelijk verlichte zaal van den heer Bruin heeft Zaterdagavond de Muziekvereeni- kerkje in verhouding tot het gezamenlijk geluid der zangers en bad hem derhalve verzocht het harmo nium wat minder krachtig te bespelen. De heeren van het koor hebben dit echter naar het schijnt als een beleediging opgevat, in leder geval het resul taat was, dat zij besloten op de 'Kerstdagen niet te zingen. Op den eersten Kertstdag, toen de hoogmis moest .Onder Ons" alhier haar 25-jarig bestaanbeginnen, was er niemand op het koor, en waren de t. Daarbij waren uitgenoodigd de feest- „stakers" beneden in de kerk gezeten. De plechtige commissie voor net aanstand concours, benevens hoogmis werd een stille H. Mis haar dames. Voorts de besturen dor zustervereeni- Ook op den tweeden feestdag was het geschil nog gingon „Nieuw Leven'', U. d. I. en de Zang ver- niet bijgelegd. De pastoor heeft toen van af den eeniging, wat met elkander maakte een mooi be- preekstoel zijn koor-schaapkens geducht de les ge zette zaal. i lezen. De voorzitter van „Onder Ons", de heer L. v. DAT LIEP MIS. d. Oord, opende de feestvergadering met een 't Gebeurde Zaterdagmiddag voor een van de loket- geestige rede, waarin hyi de geschiedenis van het ten vaar die Twentsche Bank te Amsterdam, Een do- Fanfarecorps de revue liet passeeren. Het enthou- me was bezig geld in ontvangst te nemen, toen plot- siaetisch begin, de aanbieding van een vaandel door seling een arm onder den hare doorschoof en een wijlen Mevr. Swan, de verslapping der ambitie, hand egn zevental biljetten van tien gulden weg- •het optreden van den nieuwen directeur, den heer graaide. Blaauw, üe reorganisatie, de ernstige eerste prijs behaald, enz. enz., tot thans de ver eeniging door de goede leiding van den heer Blaauw, is opgevoerd tot de afdeeling „Uitmun tendheid" in den Bond van Westfriesohe corpsen. Op hetzelfde pogenblik zag die dame, dat de man bij wien de arm behoorde, doodkalm weg wandelde, waarschijnlijk in de zoete hoop, dat men zijn ma noeuvre niet hadj gemerkt. De bestolene volgde den zonderlingen gast. die, Als blijk van waardeering biedt de, voorzitter den nadat hij door de eene deur de bank had verlaten directeur namens de vereeniging een gouden hor- dood kalm langs een anderen ingang het gebouw loge met inscriptie aan, 't welk door den heer weer binnenwandelde. De portier, van het gebeurde Blaauw met vriendelijken dank wordt aanvaard en op de hoogte gebracht, hield hem» aan en waar waarbij deze de hoop uitspreekt, dat de geest op schuwde de politie. Bij fouilloering vond men inder- de repetities steeds een „goede" zal blijven. daad de zeven biljetten. Het bleek dat men te doen Daarna worden door den voorzitter nog gefeïi- had met een vier en zeventig jarigen Bngelechman, citeerd de heeren C. Dam, M. Klerk en P.. öohrij- in het bezit van: een Duitsch- Indischen pas. ver, die de volle 25^ jaren hebben meegewerkt en De dief bevindt zich thans in verzekerde bewa- wordt hun elk een zilveren vulpotlood aangeboden, ring. Hbld. Nu verschijnt op het podium de heer G. Schoorl, KOEDIJK (ZUID-EINDE), die namens de feestcommissie een fraaien ruiker Zondag speelde „Oudorp" een competitiewed- ofireert aan Mevr. Blaauw, de echtgenoote van strijd tegen Schoorl' 1 en wist met 30 te winnen. OVERAL STORM. Ook de Fransche kust heeft van den jongsten storm in het Kanaal haar deel gekregen. Ernstige rampen worden evenwel nog niet gemeld, al heeft bijvoorbeeld te Brest de storm heel wat schade aan gericht. De boot, die elke week de eilanden Finistère van levensmiddelen voorziet, heeft geen kans gezien daar aan wal te komen, zoodat de bewoners gebrek aan meel, brood en vleesch hadden. Do zeeprefect besloot een sleepboot met levensmiddelen naar de eilanden te zenden, zoodra het weer wat bedaard was Natuurijk hebben ook de telegraaf- en telefoon lijnen het zwaar te verduren gehad en zijn er tal van verbindingen gestoord. Ook Parij9 heeft van den storm zijn deel gehad, ïn de Suffrenlaan is een muur ingestort, die het ter rein afschutte, waar eens het groote xad gestaan heeft. Drie lieden werden onder de brokstukken be dolven, van wie een 23-jarig meisje dadelijk dood was, haar 22-jarige zuster werd slechts licht gewond, doch het derde slachtoffer, een 59-jarig man, werd zwaar gewond en is 's avonds overleden. Vanuit Engeland komen nog steeds berichten over storm en overstroomingen. De Theems en vele an dere rivieren zijn opnieuw gestegen. 'In het geheel zijn in Engeland thans 222 intercom munale telefoonverbindingen gestoord. Van de 14 telefoonlijnen naar Parijs is er nog slechts een bruik baar. Het telegraafverkcer ondervindt daarentegen weinig storing. Men verwacht nieuwe stormen. Nabij Borgoed is een goederentrein van den spoor dijk gestort, die tengevolge van de regens was ver zakt. De locomotnof is diep in de modder gedrongen; de machinist en de stoker werden gedood. Op het station te Morpeth nabij Aberdeen sloeg een seinpaal van twee ton zwaar om over de rails, enkels seconden nadat een sneltrein veilig was ge passeerd. De storm op de Belgische kust heeft in alle kust plaatsen aanzienlijke schade aangericht. Tengevolge van de vele regens zijn de Maas en de Sambre weer buiten haar oevers getreden. Gisteren, midden op den dag, is e en spoorwegbrug over de Heure in het gebied tusschen Sambre en Maas, in de buurt van Cerfontaine, ingestort, toen er een goede rentrein over reed. Twaalf geladen goederenwagens zijn in het water gestort. Het verkeer over deze lijn is gestremd. J Ook Zuid-Dultschland is door een zwaren storm geplaagd, die hier en daar schade heeft aangericht, Bij Offenbach woei oen boom om op den spoorweg en sleepte de telefoondraden mee, waarin de loco motief van een D-trein verward raakte. Het verkeor moest dientengevolge verlegd: worden. MAATREGELEN IN ENGELAND TEGEN HET TOEVOEGEN VAN SCHADELIJKE STOFFEN AAN LEVEN SMXDDELEN» Sir Kingsley Wood, parlementair secretaris van het ministerie voor volksvoeding heeft in een rede te Landen, strenger wetgevende maatregelen aange kondigd: tegen toevoegen van schadelijke stoffen aan levensmiddelen. Spr. zeide dat men niet alleen goectkoope, maar ook zuivere levensmiddelen noodig had, daar dit van het hoogste belang was voor een gezond on krachtig ras. Goed, zuiver en gezond voedsel was een afdoend wapen tegen ziekte en ontijdigen dood. Men had' graag dat sommige groenten er mooi groen uitzagen, en dus werden zij. vóór zij in blik verduur zaamd werden, gekleurd. Vuile, stoffige melk, het achteloos omspringen met vleesch en brood, met „mieat-preserve" behandelde worst, boter met een be derfwerend' middel om haar vensch te houden, kunst, matige kleurstoffen on bepzoö-zuur, dat soms den naam van gemberbier droeg, waren niet de beste illustraties van vooruitgang op het gebied van volksgezondheid. Het was zeer goed mogelijk, dat men tegenwoordig hij een enkelen maaltijd 20 of meer grein boorzuur behalve andere bederfwerende middelen binnenkreeg. 'Engeland was in dit opzicht bij vele andere vlan den ten achter. Neville Chamhrlain wijdde zijn volle aandacht aan de zaak en er worden thans regle menten ontworpen volgens de aanbevelingen van een commissie van deskundigen, die onlangs de hoelö kwestie had onderzocht. Sommige van die aanbeve lingen zouden niet te verwezenlijken zijn zonder nieuwe wetten en die zouden voorgesteld worden, zoodra er tijd voor was. Te Stoke-on-Trent waren twee vischvorkoopers gedagvaard wegens het verkoopen van: verduurzaam de garnalen, waaraan een overmatige hoeveelheid boorzuur was toegevoegd. Een monster ervan dat on derzocht was, bevatte 80 grein boorzuur op een En- gelsch pond garnalen. Ter verdediging werd aangevoerd dat boorzuur volstrekt noodzakelijk was, om de garnalen tegen bederf te vrijwaren. Een getuige, die lid van een groote firma in gar-i nalen was, zeide. dat ingemaakte garnalen, zelfs als zij met een bederfwerend middel behandeld waren, binnen vijf datren verkocht moesten worden, VERSCHRIKKELIJK ONWEER. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat een ver schrikkelijk onweer de stad onder water heeft gezet en tal van gebouwen verwoest. Er zijn elf menschen om het leven gekomen.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1