Abonnementsgelden, Dinsdog 13 Januari 1925. 68ste Jaargang. Na. 7569. TWEEDE BLAD, vóór 1 FEBRUARI a.s. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. ALS EEN ADELAAR BfomeaS&ftdsch Nieuw». Aon onze lezers buiten Scha gen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het vierde kwartaal 1924, ten bedrage van fl.85 (voor courant met Zondagsblad 12.38), aan ons Bureau te betalen; ól over te maken por postwissel ol over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar dit slechts 5 cents kost; formu lieren zijn aan alle postkantoren één oent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kosten f 0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met f 0.11 verhooging!. Toezending is dus voordeoligl Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen; geldt dit verzoek niet Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Modeblad, Gracieuse, of Kinderkleeding enz. zijn geabonneerd, kunnen eveneens het daarvoor verschuldigde abon nementsgeld 4e kwartaal 1924 op dezelfde wijze toe zenden. Voor De Prins is het bedrag 12.33 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.25 Voor Gracieuse f 2.15 Voor Kinderkleeding 10.95 Voor Panorama 12.50 Voor Het Leven f 2.50 DE'ADMINISTRATIE. EEN MERKWAARDIGE LOTERIJ. Men schrijft hit Frankfort a. d. Mam d.d. 7 Januari aan do N. R. Crt.: Toon de gemeente Frankfort oenige jaren voor 't uitbreken van den oorlog met den bouw van do nieuwe groote haven begon, ontstond or oen leven dig debat over de vraag of het mogelijk zou zijn de prachtige oude, door Karei! de Groote gebouwde brug over de Main te behouden. De voorvechters van de seflicepvaartbeïangen beweerden, dat do brug weg moest, omdat de openingen te kl'ein wa ren voor het groote scheepvaartverkeer met de/ moderne Rijnaken van 1500 ton, terwijl1 de kampi oenen van stadsschoon zich met hand en tand ver zetten tegen het afbreken van een dergelijk histo risch bouwwerk. De scheepvaart won ten slotte den heftigen strijd en in het voorjaar van 1914 werd er eon noodbrug naast de oude geslagen en werd met de afbraak van het eerwaardige oude bouwsel begonnen. De brug was natuurlijk al gauw een offer van de sloopers geworden en toen in den zomer van hetzelfde jaar de oorlog uitbrak was er van de brug, die eeuwen lang de Mainovers ver bonden had, al! heel weinig overgebleven." Tenge volge van don oorlog was er van het bouwen van do nieuwe brug geen sprake moor. Men brak dus de laatste resten van de brug af; als de oorlog voorbij was, zou meu wel verder bouwen, voorloopig moest do noodbrug het gehoel'e verkeer maar opnemen. Wat hebben de lange oorlog en de daarop volgende inflatiejaron zich eigenaardig in de geschiedenis1 van deze brug weerspiegeld. De lange duur van den oorlog deed de hulpbrug, die slechts voor een tweejarigen dienst gedacht was, oud en zwak worden. De na-oorlogsjaren waren voor rijk en gemeente zeer moeilijk, bei do beschikten niet over de noodigste gelden, zoodat er van bruggebouw niets kon komen. De hulpbrug werd steeds zwakker en stortte nu een jaar gele den tijdens hevigen ijsgang op de Main in. Aan een herbouw- viel niet te denken en zoo voorziet sedert dien tijd een pont in het verkeer. Onderhandelingen tussohen het rijk^ en de ge meente ovter het vraagstuk, wie nu eigenlijk den bouw zou betalen, hadden maar steeds goen resul taat. Eindelijk werd dit de burgerij toch te kras; 49 vroeg den bekenden Frankfort er bankier Hein- nch Lismann, die voor Frankfort door zijn merk waardig organisatietalent al zoo veel bereikt heeft, of hij niet eens zijn schouders onder deze kwestie wilde zetten. Lismann nam aan en riohtte de Bruggebouwvcreeniging op. Bij iedereen werd aan- geklopt en elk gaf naar zijn krachten bijdragen voor ao goedo zaak. En binnen korten tijd was er ten fonds bijeen, waaruit de eersto werkzaamheden betaald konaen worden. Toon werd. er in het oudo Frankfort eon kermis georganiseerd, die wederom aanzienlijke bedragen voor de Bruggebouwvereeni- ging opbracht. En daarop volgde de loterij, die nu al' sedert weken de geheele stad in spanning houdt. Begin December versoheen het prospectus, waaruit bleek,dat er niet mindor dan 700.000 loten) a 1 Mark j por stuk zoudon worden uitgegeven. Do buitenge wone aantrekkigskraoht va deze loterij was dat do eerste drie prijzen bestaan uit volkomen ingerichte woningen. Do eerste prijs is nl een. nieuw huis! met 7 kamers, keuken eto. met meubels, gordijnen etc., Volkomen ingericht, ter waarde van 70000 Mark. De gelukkige winnaar kan er zoo maar intrekken. De tweede prijs bestaat uit een huisje met 4 en de dorde uit een huisje met 9 kamers etc. Nu is de woningnood hier steeds nog buitengewoon groot,/ Duizenden gezinnen, meestal jonggehuwden, wach ten al jaren mot smarte op de vervulling van hun grootsten wensoh: een eigen woning. Daarom was liet. zoo goed gezien, om dozo volkomen ingerichte» j huizen als hoofdprijzen uit te loven. Overal in do stad verschenen begin December op de 1 drukste punten der stad kleine houten- huisjes met dennen groen versierd. De drie huizen, die in aan bouw waren, werden met groote plakkaten voorzien, waarop te lezen stond, dat dit de eerste prijzen van de grootte loterij ten gunste van de nieuw te bouwen brug waren. In de étalages van vele winkels verscho nen au tos', motorfietsen, piano's, naaimachines, en al dergelijke nuttige dingen meer, allemaal voorzien van groote in' het oog loopende schilden: aangekocht Voor de Bruggebouwloterij. Het groote publiek vloog er op af. Voor de loket jes waren steeds menschen aan bet loten-koopcn. Midden December was reeds meer dan de helft ver kocht. Dat do laatste loodjes hot zwaarst wegen, werd hier niet bewaarheid, want de koopzucht werd j eer groote dan kleiner. Het 'komende Kerstfeest zelf j zal menigeen er toe gebracht hebben om loten ca deau te doen of lotenJ op de verlanglijst te zetten. Te- gen Kerstmis verschenen de buizen als model in het midden van de stad in een winkelraam, dat steeds belegerd werd. Toen werd bekend gemaakt, dat er nog maar weinig loten beschikbaar waren en dat men slechts 5 stuks tegelijk zou kunnen koopen en niettegenstaande de sceptici, die in al deze dingen slechts reclame zagen, verscheen er werkelijk op 1 Januari een papiertje aan de kleine lotenhuisjes: „Uitverkocht". Lismann heeft dus eer van zijn werk, want voor den bouw der brug komen weer een 350.000 M. ter beschikking. Opmerkelijk is wel dit, dat een stad als Frankfort a.d. Main, met ongeveer *n half millioen inwoners in staat i9, om in één maand M. 700.000 voor loten uit te geven. - REFERENDUM-MOEHEID. Do correspondent der N.R.Crt. te Bern schrijft: Do tijd, dat meu in Zwitserland bij1 iedere mogelijke gelegenheid maar eon referendum aanvroeg, hetzij tegen een aangenomen wetsontwerp, hetzij voor de de aanbieding van een eigen initiatief-voorstel, schijnt weer voorbij te zijn. Het inzicht heeft zich verbreid, dat volksstemmingen over het geheele land alleen bij werkelijk uiterst belangrijke vraagstukken moeten uitgelokt worden. Twee voorbeelden van niet-doorgegane referendumbewegingen mogen als toelichting dezer instelling dienen. Op Januari is do termijn verstreken, binnen wel ken een referendum had moeten worden aange vraagd tegen het door de volksvertegenwoordiging aangenomen wetsontwerp betreffende den handel in en de vervaardiging van verdoovende middelen, het wetsontwerp, dat noodzakelijk is voor de naleving van de verplichtingen, die voortvloeien uit de ra tificatie van de Opiumconventie. Ondanks alle grond wettige bezwaren, die do belanghebbenden bij de cocaine-industrie te Basol en Zurich tegen het wets voorstel hadden weten op te werpen, ondanks alle dreigementen met een referendum, door de tegen standers van de ratificatie der opiumconventie tij_ dens de parlementaire behandeling geuit, is deze termijn voorbijgegaan, zonder dat een verzoek tot het houden eener volksstemming over de wet op do verdoovende middelen ia ingediend. Het wetsontwerp is thans dus in werking getreden. 'Hef tweede geval betreft bet wetsontwerp, waarbij voor oen nieuw aantal jaren de aanbouw verboden wordt van nieuwe of de vergrooting van bestaande hotels. Ondanks den krachtigen tegenstand, die in de October-zitting van het parlement vooral van West- Zwitsersche zijde geboden werd tegen deze nieuwe uiting van staatsbemoeiing met het particuliere be drijf, heeft het zich toen gevormd hebbende referen dum-comité thans uitdrukkelijk medegedeeld, dat het ervan afziet een volksstemming togen deze wet (holel- bouwverbodswet genoemd) aan te vragen, omdat het comité de overtuiging gekregen heeft, dat zelfs in liberale Duitsch-Zwitserscho kringen geen voldoende belangstelling, voor een stembusstrijd tegen deze in- door ETHEL M. DELL, uit het Eagolsch door W. J. A. ROLDANUS Jrs 14. DERDE GEDEELTE. HOOFDSTUK XVH. Neef en Nicht. •Ziedaar," zei Daisv en mot het hoofd schuin, güiff ze op een afstand van de tafel staan, om haar werk te bewonderen. „Als Blake dit niet op prijs stelt, is hy een on* dankbaar schepsel. Kom eens kijken,. Muriel" Muriel, op ae ouderwetsche vensterbank gege ten, keerde zich lachend om. Het bewuste werk bestond uit een enorm stuk rood carton, waarop met groote, witte letters ge schreven stond: „Hulde aan den held van "Wara." „Ik heb nooit geweten, dat Blake zoo moedig was," merkte Daisy op. .JHy is zoo verlegen, zacht en teruggetrokken van aard. Ik heb niet het gevoel^ dat er zoo n held bij ons komt logeeren. Hyl had, dunkt mij, al' hier kunnen zijn. Kom mco. wij zullen Jnijn kunstwerk in do vestibule gaan ophangen." Zo stak haar hand door Muriehs arm on koek haar wat bevreemd aan, toen ze dien voelde boven. „Prettig om hem weer te zien, hèP'* zei ze. „Ja," stemde Muriel! toe, met eau liohto trilling in haar stem. De omstandigheden, waaronder ze het laatst de zen man ontmoet had, lagen haar dien avond weer versch in het geheugen. Acht maanden, die haar voorkwamen als zoovele jaren, waren sedert dien treurigen tijd. voorbijgegaan, maar nog had het oude verdriet zün angel niet voor haar verloren. Hot was haar alsof ze voorbeschikt was, haar ge heele verdere leven eenzaam door to brengen én alleen het geluk van anderen te aanschouwen. Ze uitte hiervan echter niets tegenover haar bekenden en zelfs Daisy kon zeldentot haar innolijk leven doordringen. Maar toch begreep ze iets, van wat er in Muriel! omging, op dien bitterkouden Januari-avond, toen ze samen naar de hall gingen, om op Blaks Grango van fcawflnrm met bet xvcM van particu lier Initiatief bwtaat. ue wenech om de bestaand» hotel», die roo moeilijke Jaren hadden doorstaan, thans ln de tijden van herleving van het vreemde lingenverkeer tegen nieuwe concurrenten te bescher men gedurende een overgangstijdperk, dat de be staande hotels in staat moet stellen de in de jaren 1914—1921 geleden verliezen weder eenigszins goed te maken., had ook kringen, die op zich zelf tegen uit- brolding van staatsbemoeiing gekant zijn. tot het be sluit gebracht aan een eventueel refrendum tegen deze wet geen steun te verleenen, Onder deze om standigheden hebben de Fransch-Zwitsersche te genstanders van de hotél bouwverbod-wet besloten ln de aanneming ervan to berusten, FRANKRIJKS BEVOLKING. Op verzoek van Herriot had het Nationale Ver bond voor de toeneming van de bovolking van Frankrijk bij den minister-president eon rapport ingediend betreffende het vraagstuk van don ach teruitgang van het bevolkingscijfer, welk r pport als basis moest dienen voor een program van aotie van de regeoring in deze materie. In dat rapport wordt gezegd, dat het doel van een regoering, die de dal'ing van het bevolkingscij fer vil tegengaan, moet zijn de actieve bevolking op haar tegenwoordig aantal to houden. Om dat doel to bereiken moéten er per jaar 900.000 kinderen geboren worden en er worden er reeds niét meen dan 750.000 geboren. Gemiddeld moéten er per gezin drie kinderen worden geboren, welik aantal tot 1896 werd bereikt. Om er de Franschen toe te brengen, dat gemiddelde aantal kinderen te hebben, moet men nun lasten in overeenstemming brengen mot die der Franschen. die minder kinderen hebben en een nationale nataliteitskas in leven roepen, die door deze laatste Franschen volgens hun vermogen gevoed moet worden. Het Nationale Verbond legt nadruk op de nood zakelijkheid om het gezin te bestendigen, gezins- stemming (bij verkiezingen) 'in te voeren en dc< naturalisatie te bevorderen. Het rapport geeft verder ook middelen van moreel'en aard aan ter bestrijding van hot euvel. Het wil het land het gevaar duidelijk maken, die het by een afnemend zielental bedreigt, en ook do onderwijzers van alle scholen in dit opzicht een rol' toebedeelen. In het rapport worden verder de wenschel'ykheid betoogd dat de regeering de uitvoering van hot program, dat zij wenscht vast te stellen, niet zal toevertrouwen aan een commissie met een zeer groot aantal1 leden, maar aan een man van de GOUDKOORTS. Uit Tonopah, in den Staat Nevada. wordt gemeld, dat in dien staat een herhaling wordt verwacht van de goudkoorts van 1906. In de buurt van het dorpje Gilbert is een igoudhoudende kwartsader aangetrof fen. Met koortsachtige haast worden in het genoemde gebied wegen aangelegd en huizen gebouwd. DE RIJKSTE MAN. Senor Simond Patino geniet de reputatie de rijk ste man uit heel Zuid-Amerika te wezen. Hij is go- zant van Bolivië te Madrid. Hij brengt echter thans een bezoek aan do V. St. en is met een gevolg van zes personen te New-York aangekomen. De vorstelij ke weelde die Patino daar ten toon spreidt, heeft zolfs die New-Yorkers, die toch heel wat gewend zijn, geöpateerd, Patino heeft zijn introk genomen in hot Plaza-hotel, waar hij een ongehoord aantal kamers voor zich en zijn gezelschap heeft laicn re serveeren. EEN NIEUWE TRUC. Een wirikelier te Hamburg is de dupe gewerden van een nieuwe truc .Een ongeveer 25_jarige elegant gekleede vrouw kocht in zijn zaak voo reen waarde i van M. 750. Zij1 zeide geen geld bij zich te hebben, waarom zij den chef verzocht haar een bediende met de goederen mee te geven om ze thuis te kunnen betalen. De koopster riep een huurauto aan, waar- in ook de bediende meereed. Dnderweg liet zij voor een andere zaak halt houden, dc vrouw stapte uit en kwam eën oogenblik later mei een ander pakket te rug. Mon reed verder, totdat zij yedorom bij een an- deze zaak liet stoppen, waar de vivuw den bediende verzocht het tweede p&k'-.et even to 'villen afgeven, terwijl zij zelf in de auto zou wachten, foen .de jon ge man, terugkwam, was de auto verdwenen. Het tweede pakket bleek slechts papier te bevatten, a..^- dat de winkelier, ondanks zijn voorzichtigheid, voof' M. 750 in den nek is gezien. VERMAKELIJK. kEen Engelsch blad vermeldt dc volgende verma kelijke geschiedenis: Een kunstschilder sloot zich I aan bij de artiesten-kolonie in een klein pjaatsjo I aan de kust van Coröwallia, de Engelsche Riviera, en kocht er een schilderachtig landhuisje. Hij liet eenige veranderingen en verbeteringen aanbrengen, waartoe o.a. de installatie van een bad met geyser behoorde. Zeer in haar schik nam zijn vrouw zoo spoedig mogelijk een bad, maar het was avond en. alle lichten in het haventje gingen uit. Den volgen den dag kwam de kustwachter de dame het beleefde verzoek overbrengen, om in het vervolg overdag van haar badkamer gebruik te willen maken, want tegen zulk een druk als van een geyser was de gasfabriek niet bestand. Natuurlijk beloofde zij zulks en sinds dien flikkerden de kleine havenlichtje» weer ong.v étoord. to wachten. En zo gaf dit door een warmen' hand druk te kennen. ,,Hy zal1 bevToren zün, de armp jongen." zei zo. „Ik hoop, dat Dr. Jim Ratcliffe niet vergeten heeft, zyn auto naar het station te sturen, zooais hy' mij beloofde." „Ik ben overtuigd, dat die nooit iets vergeet," zei Muriel vol vertrouwen. Daisy lachte. „Ja, dat is zeker, men kan altyd op hem! aan. Hij mag misschien een dwingeland zyn, maar dat is allen dolktoren eigen. Zo regeeren, ons vrouwen, met ijzeren hand. Ik ben eon beetje bang voor Dr. Jim on ongelukkig weet hij dat maar al to goed.'' MuriePs zwijgen drukte oen zekere ongeToovig heid uit, wat Daisy èen glimlach ontlokte. Ze was dien avond buitengewoon vrooiijk gestemd. „Heusch ikvorzekcr ie, dat hot waar is. Muriel. Is het jo nooit opgevallen, hoe volgzaam ik in zijn tegenwoordigheid oen? Ik heb aftyd het gevoel, alsof ik hem al mijn zonden- moet opbiechten. En het zou mij goed doen, zijn opinie daarover eens te vernemend „Waarom doe je dat dan- niet?" „Om voormelde reden omdat ik niet durf". Ze zong een paar maten van een opera-deuntje en ver volgde: „Ik heb de familie Ratcliffe al gekend, vóór dat ik mij met Wil] engageerde. Dr. Ratcliffe was, zooals je weet, zijn voogd, Will woonde bij hem aan huis, hij en Nick zijn samen grootgebracht. Ze zijn net als broeTs. Ik denk, dat Dr. Ratclife de handen vol gehad zal hebben met hen." Muriel bukte zich over het vuur. Nick's naam werd' zolden tusschen hen genoemd, hoewel het feit dat Daisy zich en haar kind onder behandeling had gestold van zijn halfbroer, daartoe allicht, aanleiding gegeven zou hebben. Daisy hing het carton op een in 't oog vallende, plaats en ging toen naast Muriey bij het vuur zit ten* Haar wangen waren hoogrood getint, haar oogen schitterden. Muriel vond, dat ze er nog nooit zoo goed en gelukkig had uitgezien, sedert zij: haar kende. Wat ben je opgewonden, Daisy", zei ze. Daisy drukte de hand tegen haar verhitte wangen. „Ja, is het niet belachelijk? Maar Blake cn ik zijn ons heele leven lang al vrienden geweest en natuur lijk ben ik blij, hem eindelijk eens weer te zien. En 't is zoo prettig, dat Lady Bassett ons ditmaal niet kan bespieden." „Keurt die het dan1 niet goed?" OUDKARSPEL. In navolging van deze gemeente worden thans ook in de andere drie Langendijker gemeenten de eerste voorbereidingen getroffen voor do oprichting van een vereeniging voor ziekenhuisverpleging. Ook in de gemeenten Bergen, St. Pancraa, den Burg op Texel en Koodyk zijn aan de vereeniging hier aanvragen om inlichtingen ingekomen» welke natuurlijk verstrekt zjjn. In laatstgenoemde ge meente is de vereeniging reeds met ongeveer 400 leden in werking getreden. De vereeniging in onze gemeente telt reeds bijna 600 leden Ie n heaen is de eerste patiënt voor reke ning der vereeniging in een der ziekenhuizen te Alkmaar opgenomen. OUDKARSPEL. Zaterdagavond waren het bos tuur van het Nutsde- Eartement en de commissieleden voor de te houdeü uis vlijt tentoonstelling bijeen, om versoliillende re* dingen te treffen en onderwerpen te behandelen. Medegedeeld werd, dat van den Minister do goed keuring ingekomen is op de te houden verloting. "Er zullen 2000 loten h 50 ots.. worden uitgegeven. "Sis Aoofdprys zaf een buffet of andor moifLelstifk van gelijke waarde naar verkiezing worden beschikbaar gesteld. De tentoonstelling word vastgesteld op 7 tot en met 18 Maart. 14 Maart zullen dé inzendin gen kunnen worden weggehaald on den avond vaTi dien dag wordt een feestavond gehouden. Voor, do sohooi jeugd uit deze gemeente, die onder leiding eenmaal gratis toegang hebben, in de volkomen medewerking toegezegd door het onderwijzend per soneel der O.L. school en van de R.K. school, welke laatste daarbij nog in herinnering bracht de mooie tentoonstelling, voor drie jaar terug gehouden. Voor do kinderen der O.L. sohooi zal op Maandag en voor (d ie van de R.K. school' op Dinsdag gelo- Sonheid worden gegeven. 'o toegang wordt voor eiken dag op 25 ets. be paald; alleen Zondag zal dit 50 ets. .zijn, doch daarbij is dan de gelegenheid voor bal inbegrepen^ By de opening nebben de leden en hunne go- zinnen, benevens de inzenders vrije toegang, ter wijl voor de leden en hun gezinnen op een tijd door hen zelf te bepalen, nog eenmaal gelegenheid voor gratis toegang bestaat. i Verder zullen doorloopende kaarten worden be schikbaar gesteld voor f 1.Deze zijn echter strikt persoonlijk. De tentoonstelling zal dagelijks van 210 uur geopend zijn. i De jury voor de beoordeeling der inzendingen zal uitsluitend uit personen buiten denLangendijk bestaan. Alleen de inzendingen van kinderen rul len door anderen beoordeeld worden. Enkele toezeggingen voor. medailles of kunstvoor werpen waren wederom ingekomen. De verloting wordt gehouden 25 Maart, 's avonds 7 uur. Alle inzendingen zullen weder geassureerd wouden. Inzendingen die den vorigen keer een ilen prijs "hebben behaald, mogen niet ingezonden worden. Het tooneel in de kolfbaan zal vrij wor den gehouden en worden ingericht voor een ge zellig zitje. ii HOOGWOUD. Na een poos rust speelde de korfbalclub U.D.I. in het nieuwe jaar haar eerste competitiewedstrijd te gen do korfbalclub „Houvast" van' Heerhugowaapd. U.D.I. verloor dezen wedstrijd met 34. AANSLAG. Op den nachtwaker de Wit, die dienst doet aan den Westerdokdijk te Amsterdam, zijn gisteravond twee revolverschoten gelost door een man, die zich .achter de heining vai> het spoorwegemplacement bevond. De kogels troffen den nachtwaker in de borst, Hij kon zich nog melden aan de goederenloods, waar hem de eerste hulp werd verleend. Hij is daarna naar het Binnengasthuis gebracht; zijn toestand is thans redelijk wel. De vermoedelijke dader is iemand, die zich daar meer ophoudt, en dan tracht chantage te plegen, wat de nachtwaker hem meermalen heeft belet. Deze man is aangehouden, hij ontkent iets met de zaak te maken te hebben. OPHEFFING VAN AFSLUITING VAN OVERWE. GEN- Naar aanleiding van een desbetreffend door de .Ver. eeniging van Nederlandsche Gemeenten tot den mi nister van waterstaat gericht verzoeft, heeft deze haar dezer dagen meegedeeld, dat in den. vervolge voordat omtrent de opheffing van afsluitingen van overwegen een beslissing zal worden genomen, vanwege het rljk9toezicht op, de spoorwegen, de betrokken ge meentebesturen zullen worden gehoord. REORGANISATIE STAATSBEDRIJF DER POSTE RIJEN, TELEGRAFIE, EN TELEFONIE. De heer Oud, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vraag ge steld: Is de minister bereid aan plannen tot reorganisatie van hot Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Te lefonie geen uitvoering to geven, alvorens de Staten- Generaal in de gelegenheid zijn geweest om een oor deel uit te spreken over de rapporten der commissie» ingesteld om den minister te ddler zake van advies te dienen? „Och, Jawel, maar ze wilde nooit bedenken, dat we .volle neef en nicht zijn. Het was ondraaglijk. Maar" met een luchtig lachje „alles is ondraaglijk, tot men de schouders leeft optrekken en er om lachen Hoorl Daar komen ze!" £e luistorden gespannen. Voetstappen naderden het huis. Daisy sprong naar de deur en rukte die open. Maar het was de avondpost. Ze kwam terug met een brief in de hand, een uitdrukking van) teleurstel ling op het gezicht „Van Will", zei ze. „Tk had heelemaal vergeten, dat de mail vandaag aankwam. Er zal wel niets bij zonders in staan." Ze stak het couvert vóór ln haar japon en luis terde weer. „Hij zal den trein toch niet gemist hebben? Het wordt wel wat laat. Misschien was het wel mistig op de lijn. Wat is dat? Luisterl Daar zijn ze nu toch werkelijk ik hoor Dr. Ratcliffe's stem." In oen oogwenk had ze de deur weer geopend en stond op de stoep, om haar gast het welkom toe te roepen. Muriel bukte zdch nog lager over het vuur, haar handen gevouwen. Het weerzien viel haar zwaar der dan ze gedacht had. Een ijzige tocht woei door de open deur naar bin nen en ze hoorde Dr. Ratcliffe Daisy kort en scherp gebieden, weer in huis te gaan. Toen hooide ze een tweede stem, zacht al® die van een vrouw, en over stelpt door aandooning, bedekte ze het gezicht met de handen. Opkijkend zag zij den hall inkomen: Daisy, stra lend, ademloos,' van opgewondenheid, allerlei vragen doende; Blake, rechtop, krijgshaftig, knap, met den verlegen, innamenden glimlach op het gezicht, dion ze zoo goed kende. HU zag haar niet dadelijk en ze bleef aarzelend staan, tot Daisy, die aan den arm van haar neef hing, zich omdraaide en haar riep. „Muriel waar ben je? Waarom kruip je zoo weg? Zie, Blake, hier is Muriel Roscoe. Je weet zeker, dat we samen wonen?" Hij ging met uitgestrekte handen op haar toe, „Neem me nief kwalijk, juffrouw Roscoe", zei hij met zijn vriendelijken glimlach, „dat ik u niet zag. U weet niet hoeveel genoegen het mij doet, u weer te ontmoeten." Hij keek op haar neer vol oprecht medelijden en zijn handdruk was zoo warm. en hartelijk, dat ze dien nog lang daarna voelde. Maar het was haar op dit oogenblik niet mogelijk 'n woord uit te brengen, Hij begreep, dit en wendde zich dadelijk weer tot Dai- „Dr. Ratcliffe heeft mij verteld, dat je hem naar het station hadt gezonden om mij te halen", zei hij. „Ik ben hem en jou daar heel dankbaar voor". „Ik wist wel, 'dokter dat u mee hier zandt komen", plaagde Daisy, „u is altijd bang. dat ik niet voor zichtig genoeg ben, hè?" Hy veegde eeniga sneeuwvlokken van haar japon en merkte droogrj'es op: „Zooals je ziet, had ik geen ongelijk. Wat be zielde je toch om in dien yzigen noordoostenwind naar buiten te gaan?" Daisy maakte een grimas tegen hem. Maar hy keek haar boos .aan en trok de wenk- bronwen op. Algemeen werd hij als een brombeer beschouwd, deze barsdie dokter met zijn viarkante schouders, peper en zoutkleurig haar, dikken, (zwarten snor en scherp kritische oogen. Men zei van hem, dat hy zijn pillen nooit versuikerde, maar toch was zyn populariteit heinde en ver verspreid, en werd zijn ^hulp gevraagd in dnizenden fovallen, ook buiten zijn beroep om. Als men zijn rachtig gezicht zag glimlachen, was het alsof de zon doorbrak op een somberen dag. Maar Daisy*» rrooïyko plagerij kon dien op dat oogenblik niet te voorschyn roepen. „Je moogt je niet zoo roekeloos aan gevaar blootstellen," bromde hij. „Hoe is het met den jongen?" I f Daisy werd dadelijk ernstig. „Hy heeft op 't oogenblik last van de tandje* Ayah is by hem. Wilt u eens naar hem gaan kijken P" Dr. Ratcliffe knikte en keerde zich om, om do trap op te gaan. Hij had de bovenste trode nog niet bereikt, of Muriel liep hem snel achterop. „Laat mij met u meegaan, dokter," verzocht Be. Hij legde zijn hand op haar arm. „Juffrouw Roscoe," zei hy, „voordat ik het ver geet, ik heb een boodschap voor u van my n' kleine j meid, Olga. Ze vraagt, of u lust hobt den. volgenden Zaterdag met haar club hockey te soelen." Muriel keek hem droevig ontsteld aan. „Neen, dat kan ik niet aannemen. Ik heb inleen tijden gespeeld niet sedert ik schoolging. Boven dien „Hoe oud is u?" viel hy in. Bij na twintig. Maar Hij liet zijn hand krachtig op haar schouder neerkomen. „Dan zal ik je nooit weer juffrouw Roscoe noemen.

Schager Courant | 1925 | | pagina 5