een Timmerman. Koe- en Varkensmest, Maifethfrichtm, LICHT OI? Plaatselijk Nieuws* Binnenlandse!* Nieuw*. Voerbiefen, een Noodhulp, vast Werkman, WEER EENi E ennieuw financieel schandaal ie beteren te Ber lijn ontdekt. Onverwacht heeft de geheime regeering3- raad N'ehring, leider van de „Landespfandbrief an- stalt" te Berlijn ontslag uit den dienst genomen. On der zijn leiding zou de instelling aan twee hem be kende officieren groote credieten hebben verstrekt om hen in staat te stellen in grond te speculeeren. Beweerd wordt dat Nehring hun in het geheel 4 mil- lioen mark heeft verschaft. Een officieel onderzoek is geopend. EEN ZEER VERSTROOIDE ARTISTE. Woensdag kiwam het bericht, dat de Engelsche pi aniste Ethel Leginska te New York spoorloos verdwe nen was. De kunstenares was nergens te vinden en een zaal vol monschen wachtte tevergeefsch op haar optreden. De dame is nu teruggevonden. Niettemin zijn d'e bijzonderheden van Üet geval nog wel het vermelden waard. Maandagavond zaten in de reusachtige Camegie Hall tweeduizend menschen op het optreden van Ethel Leginska te wachten, toen haar impresario naar voren trad en mededeelde, dat de concertgeefster op haar weg naar de zaal spoorloos verdwenen was. Do politie werd er van in kennis gesteld; detecti ves doorkruisten die heele stad ponder. resultaat echter. Volgens inlichtingen der politie verliet de musi cienne haar woning onmiddellijk na het diner. Ze wachtte op den straathoek, terwijl haar secretaris een taxi haalde. Toen hij daarmee terugkeerde, was Ethel Leginska verdwenen. Ze verwittigde haar im- pressario niet van de reden van haar wegblijven en bleek vier en twintig uur niet in haar woning te ruggekeerd. ïn Carnegie Hall was de consternatie natuurlijk niet gering. De impresario holde door het gebouw, op zoek naar een plaatsvervanger, en vond' ten slotte een jonge Poolschenpi anist, die juist met den trein uit San Francisco was aangekomen. Deze hield het publiek den geheelen avond bezig. Dinsdagavond eerst kwam de oplossing. Aan een der bladen werd uit Brooklyn getelefoneerd dat mej. Leginska aldaar bij bloedverwanten vertoefde. F.ii zoo was het ook. De pianiste, die zeer zenuw achtig en uitermate verstrooid is, had zich Maandag avond', terwijl haar secretaris naar de taxi zocht, doodeenvoudig naar Brooklyn begeven! De begaafde kunstenares die 35 jaar oud is heeft nóg eens een muzieklievend publiek o pdeze ongewone manier verrast. Zestien jaar geleden zou ze in een concertzaal te Londen optreden; maar het auditorium) wachtte tevergeefs, en ook daar moest worden meegedeeld^ dat de pianiste verdwenen, was. Ze was haar geheugen kwijtgeraakt en werd drie dagen later te Birmingham teruggevonden! EEN WINTER ZONDER SNEEUW. In een brief uit Helsingfors aan het „Berl. Tag." schrijft Paul Schelf er, dat terwijl de sneeuw in nor male tijden in Januari twee meter hoog moet lig gen, daar thans geen spoor van sneeuw te vinden is. ïn plaats vttn 20 graden onder nul is er In Helsing fors een voorjaarstemperatuur. Maar Finland; leeft van den winter, het leeft van de natuurlijkste aller rails: de sneeuw! En nog slechts betrekkelijk korten tijd is de ejgenlijkc lente verwijderd! Vijf en tach tig procent van den geheelen export betreft het ruwe en bewerkte hout. De tienduizenden woudarbeiders hebben geen werk. De zaagmolens merken reeds de kraphoid van het materiaal. Voorloopig wil men er nog niet aan, dat men de houtproductie van een ge heel seizoen, in waarheid van een geheel jaar, door do weersgesteldheid zou moeten missen. Want, wan neer thans het hout, dat in 1024 ia geveld, niet weg gesleept kan worden, dan zal er in den volgenden zomer veel minder kunnen worden gekapt of mis schien heelemaal niet. Het wegblij'ven der sneeuw doet zich overal ge voelen. Sinds jaren is er een weliswaar kleine, maar toch toenemende werkeloosheid. De havenstad Albö, die bijna steeds vrij van ijs is. heeft thans niet de gewone transporten. Nu gaat bijna alles naar Helsingfors. Een abnormale warmtegolf gaat over het Noorden van Europa, die ook Zweden en Noorwegen treft en diep in Rusland doordringt en daar niet alleen de houtindustrie bemoeilijkt, maar ook het zaaien van het winterkoren, tot bij Zarizin aan den Wolga, tot di£p in de Oekrajine, omdat het zaad thans niet door sneeuw tegen de strtnge vorst is beschermd. In het zuiden is het daarentegen abnormaal koud. In de Krim vriest het, zelf9 Trans-Kaukasus. de war me Kaukasus met zijn tabak en mandarijnen, wordt door zware sneeuwstormen getroffen. AMERIKAANSCHE DUIKBOOT GESTRAND. Uit New York, 29 Jan. De duikboot S 48. is dicht bij de havenvan Portsmouth (staat New Hampshire) op de kust geloopen, terwijl er een felle sneeuwstorm woedde. Er is een bemanning van 35 koppen aan boord. De duikboot zendt seinen uit om hulp, de p'rk. waar het vaartuig op de rotsen zit, wordt als uiterst gevaarlijk beschouwd. Schepen die waren uit gestuurd om hulp te verleenen. konden, wegens den verblindenden sneeuwstorm niet tot de gestrande duikboot doordringen. De knstbewakingsdienst pro beert hulp te bieden van de landzijde door over een afstand van zeven mijl over door sneeuw onbegaan baar gemaakte wegen een mortier naar de kust te brengen teneinde een verbindingskoord over de duik boot te schieten. De bemanning van do gestrande duikboot la heden morgen gered. De duikboot ligt voor de helft onder water. DE ARGENTIJNSCHE VLIEGER ZANND2. De Argentijnsche vlieger Zanni, die bezig was een vliegtocht om de wereld te maken, doch die wegens het slechte weer en een motordefect in Japan was blijven steken, heeft thans den tocht voortgezet. Hij is te Osaka aangekomen. Men herinnert zich dat Zanni zijn vliegtocht was begonnen te Amsterdam. WERVELSTORMEN. Kolonel John P. Finey, van de Insurance Press heeft een rapport uitgebracht over de schade in het afgeloopen jaar door wervelstormen teweeg ge bracht in de Ver. Staten. Deze statisticus komt tot het verbluffend hooge bedrag van ongeveer 30000.000. VERMORSELD. Een auto van een te Breslau gevestigde cigaret- tenfabriek is gistermiddag door de afsluiting van den spoorweg bij Kunzendorf (in Silezië) gereden en door den trein gegrepen. Een passagier, zekere Kurt Grass- mann, werd op slag gedood, de chauffeur, die 300 meter werd meegesleept, is zwaar gewond. TREURIGE TOESTANDEN. De Prawda meldt, dat het aantal onverzorgde en zender toezicht zijnde kinderen in den Kaukasus op een onrustbarende wijze stijgt. Hierop schijnt van invloed te zijn de groote voedselschaarschte in deze streek, waar de laatste oogst vrijwel mislukt is. Vol- ens een officieele statistiek zouden in deze streelt ijna 45.000 kinderen beneden de 13 jaar honger lij den. DE DREIGENDE HONGERSNOOD IN IERLAND. De toestand in de districten in Ierland, waar de aardappeloogst is mislukt, heeft volgens den cor respondent van de „Daily Chronicle" te Dublin over eenkomst met dien, welke heerschte in „black 47", teen de aardappeloogst volkomen mislukte en de re geering de bevolking met een som van tien mlllioen pend sterling bijsprong, en in 1879. De ellende heeft reeds den dood van enkele menschen tot gevolg ge had en gevreesd wordt voor het uitbreken van koorts in verscheidene van de ergst getroffen districten. De ellende wordt vergroot door de omstandigheid, dat de turf, de brandstof van de Iersche bevolking, ten ge volge van het aanhouden van hot natte weder, met kon worden gestoken en ook door het feit, dat de Ieren, die gemeenlijk naar Engeland en Schotland uit hooien gaan en zoodoende voor de wintermaanden eenappeltje voor den dorst vergaren, het vorig jaar zoo goed als niets te doen hadden. De Ieren zijn dien tengevolge schier zonder geld om tlder» levensmid delen en brandstoffen in te slaan. In verschillende Iersche huizen zijn de haardvuren inderdaad voor, den eersten keer sedert geslachten, uitgedoofd. Regeering, plaatselijke besturen en liefdadigheids genootschappen, zijn reeds bezig met het brengen vau hulp, bestaande in het verschaffen van werk, steen kool en brandhout en het uitdeelen van dagelijksche maaltijden aan schoolkinderen. LLN MLTHUSALLM. In oen dorp van den Peloponesus is de laatste overlevende van den Griekschen onafhankelijkooorv van 1821overleden Do man was 128 jaar oud. Een chronologische dwaling moet niet mogelijk zijn, daar deze Methusalem Gardas onder de bevelen van generaal Coloootronis heeft gediend en 2iijin mjaam in de registers van dien tijd staat in geschreven. Cardas J>ehield al Zijn vermogens tot op het laatste oogenblik. Zes dagen yoor zijn dood maakte hij' nog een flinke wandeling. Het oudje was een levende kroniek. Gaarne vertelde hij anea. doten uit de gebeurtenissen van Griekenland van een eeuw terug. DE ENFLUENZA-EPIDEMIE IN ENGELAND. In Londen en andere deelen des landa heersoht volgens den Britsohen draadloozen dienst veel in fluenza. Zij draagt een goedaardig karakter, doch is besmettelijker aan gewoonlijk en de voornaamste symptomen zijn van gastrisohen aard. EEN hKONZHRN" VAN OPLICHTERS. Onze tijd staat in het teeken van het concern waarom zouden oplichters en gauwdieven ook niet die methode van groote zaken doen gaan navolgen? Een zestal Berlijnsche leden van dit gilde, „toffe" jongens van 22 tot 24 jaar, hebben dan ook reeds den weg ingeslagen en hel-ben het „Fürsorgekonzero" of tewel de „Füco" gestfeht. Zelfs de „Generaldirektor" ontbrak niet. Deze bepaalde zich niet tot het voeren van de leiding, maar „werkte" zelf in het „Gesch&ft" mede. Dat „Geschaft" bestond in het z.g. inzamelen van gelden voor een „Berl. Winterhilfe", een „Berl. Kinderhilfe",, een „Berl. Obdachalosenhilfo", kortom, de heeren bewogen zich uitsluitend op liefdadigheids- tererinen. Het zestal had de zaakjes keurig voor el kaar: gedrukte lijsten, voorzien van stempels van po litie en burgemeester. Zulk een liist. waarop reeds eenige firma's voor vrij groote bedragen hadden ge- teekend, wed door twee leden van de „Füco", die per auto voorreden, aan een of andere bank gepresen teerd, waar men de namen ziende van de andere mil de gevers, zich haastte eveneens een tastbaar bewijs teg even warm hart voor den noodlijdenden eveiu mensch. Aldus groeide en bloeide het Fürsorgekonzem en leefde het ze9tal er goed van in groote Berlijnsche hotels, totdat onlangs de „General-direktor" in hoogst eigen persoon een domheid beging. Wéér deed hij een beroep op de goedgeefschheid van een banlcdirectie en legde 'hij zijn'papieren over; maar toevallig was hier de directeur niet aanwezig, zoodat een employé verzocht de lijst achter te laten en den volgenden dag antwoord te komen balen. Hetgeen werd goed gevonden. Aan de bank kreeg men echter eenige ach- tordocht en waarschuwde men voor alle zekerheid de recherche. Deze constateerde, dat alle stempels en handteekeningen van politie, burgemeester en giften- gevende banken waren vervalscht. Zoodat, toen de „Herr Generaldirektor" den volgenden morgen uit zijn auto stapte en het bankgebouw binnenging, hij op hetzelfde oogenblik geknipt werd, evenals zijn makker, die in de auto was achtergebleven. Twee andere steunpilaren van de „Füco" worden in hun ho tel gearresteerd'; nummer vijf en zes is de recherche op het époor. In hot bezit van de heeren werd een dikké porte feuille gevonden metl ijsten, reeds voorzien van de noodige handteekeningen. Ook werd beslag gelegd op de „koopmansboeken" van het concern, waarin keurig inkomsten en uitgaven benevens de verdeeling van den buit stonden aangeteekend. Hbl<L EEN WEDLOOP MET DEN DOOD. Een opwindende jacht tegen den dood is begonnen te Nennana in Alaska, Een slede, getrokken door sterke, halfwilde Samojedenhonden, vertrok vandaar onder leiding van' een halfbloed, Joe Amoonsa, een expert in de behandeling van dit vervoermiddel, voor een tocht van 500 mijlen over de ijsvelden van Alas ka naar Nome, op de Westkust. De slede was bela den met. medicijnen, ter bestrijding van' do diphte- ritis-epidemie, welke zooals gemeld onder d.e inboor lingen hoerschende is. Twee dagen te voren had de eenige dokter van de zevenhonderd inwoners van Neme een telegram om hulp gezonden aan de regee ring *o Washington. Het telegram, hield in, dat diph_ teritis, de „zwarte dood", het bewuste gedeelte van Alaska op vreeselijke wijze teistert, en dat. daar de voorraad anti-toxine uitgeput was, gevreesd wordt, dat een gebied zich over duizend mijlen tot den Pool cirkel uitstrekkende, door de ziekte zal worden aan getast. Nome is van de buitenwereld afgesloten door een gordel van sneeuw en ijs, en kan slechts bereikt wor_ den per vliegmachine of hondenslee. Het bleek dat de vliegmachines te Farrbanks, het naastbijzijnde luchtvaartstation, met het oog op den winter gede monteerd zijn. Bleef dus slecht® over de hondenslee. Drie honderd duizend doses anti-toxine zijn als vracht meegenomen door Amoonsa, terwijl 21 van de beste honden, die verkrijgbaar waren, hem er moe ten brengen. Gewoonlijk duurt de rei9 over de sneeuw en ijsvlakte tusschen Nenana en Nome 14 dagen. De ervaren halfbloed hoopt echter alle records te slaan en den afstand binnen de 11 dagen af te leggen. Zelfs indien hij daarin slaagt, zullen echter nog velen sterven. Alaska heeft dit jaar een buitengewoon kouden winter te verduren; de thermometer wijst bij wijlen 60 graden beneden nul aam. Sneeuwstormen en vorstwimden Zullen de refb dan ook uiterst moei lijk en gevaarlijk maken, doch volgens het zeggen dere xperts, zullen deze man en deze honden „er door komen". Men zag nimmer beter span. ZWARE SNEEUWVAL IN HET REUZENGEBERGTE Uit Hirschberg, 30 Jan. In het Reuzengebergte heerscht sedert gisteren een zware sneeluwval. Op de tc-ppen ligt de sneeuw zestig centimeter hoog, en in de bergdorpen twintig tot vijfentwintig centimeter. Het sneeuwt voort bij drie craden vorst. In het dal heeft het herhaaldelijk geregend. WINKEL, 80 Januari 1925. Appelenf512.50, peren fl6, kool ff1.60; uien r75.25, koolrapen f0.600,75, witlof f811. spruitkoolf 58.50, alles per 100 pond. Boerenkool' f0.50f 1 per 100 stuks. ALKMAAR, 80 Januari 1925. Appelen f 7 a 24, peren f 3 a 15, spruiten ff© «122, per 100 Kg. BoorenkootT f .040 a 4.90f per 100 stuks. Roode kom1 f 2.80 a 6.10, gele kool 2a 4.60. Wocrf- telen fl.40 a 2.40, uien f8.10 a 13.10, koolrapen f 1.40 a 2, bieten f 1.60 a 2.70, alles por 100 Kg. Witi, lof ïe soort f 17 a 25, 2e soort f 9 A 14 (dl 100 Kg. HOORN, 29 Januari 1025. Aanvoer 9 stapels kleine Fabriekskaai, f61.50 iem., wegende 8854 Kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 29 Januari. Roode kool, le soort f3.10 a 7, 2e soort t 2.50 a 6.40. uitschot f 1.30 a 3.40. Gue kool, le Boort f4.50 a 5.10, 2e soort r i.50. uitschot f2.50 a 3.50. Deensche witto kool, le srt. 12.70 a 4.10, 2e soort f2.30 a 2.80. Uien f 11.20 a 1", drielingen f 10.70 a 11.40, grove uien f 11 a 11.40. Peen tl.70 a 1.80. >ni\oer 77500 Kg. roode kool, 6700 Kg. ge'e kool, 18300 Kg. Deensohe witte, 11600 Kg. uien, 19(H/Kg peen. WARMKNHUIZEN, 30 Januari. Roode kool, le soort f3 a 7.30, 2e öoort f2.60 a 5.40, uitschot f2.20 a 2.40. Gele kooi, ie soort 1«J./Ü a 5.30, 2e soort f2.90 a 3.80, uiteonot fl.30 Deenscho witte kool, le soort f 2.70 a 3.60, 2e soort f* a 2,70. Uien f 11.30 1* drielingen *10.40 a 11, grove uien f 10.50 a 11.10. Aanvoer: 50000 Kg. roode kooL 18000 Kg. gele kool, 890U Kg. Deensohe witte, 760 OKg. uien. NÓOi\DERM..R.vT^OND. Noo.ds ha woude. 30 Jan. Grove uien f9.60 a 11.30, drielingen f 10.20 a U, uien f 10.50 a 12, peen fl.30 a 1.60. Roode kool f2.80 a 7, doorsohot f2.60 a 5.60. Gele kooi'f3.20 a 5.30, doorsohot f2.50 a 4.70. Deeneche witte, f2.80 a 4.70, doorsohot f2.10 a 3.50; alles p. 100 Kg. Aanvoer: 195^0 Kg. uien, 6500 Kg. peen, 83000 JECg. roode kool, 56400 Kg. gele kool, /310Ö Kg. Deensohe witte kool. ALKMAAR, 30 Januari. Op do heden gehouden graanmarkt waren de prijzen als volgt: tarwe f1020, gerst ohev. f 13.75 tot f 15.75, haver f 11—14.50, paardeboonen f 14. bruine boonen f 2135, citroenboonen f 4044, duL venboonen f 15.75, witte boonen f5054, karwijzaad f3840, blauwmaamzaad f4244, erwten groene (kleine) f16-22, groote f2326.25, grauwe f44; vale f35, alles per 100 Kg. ALKMAAR, oO Januari. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd: 89 stapels, wegende 71023 kilogrammen- Fabriekskaas: kleine met rijksmerk f62, zonder rijksrererk f59, commissiekaas met rijksmerk f62. Boerenkaas: kleine met rijksmerk f61, zonder merk f63, commissiekaas met merk f65. Handel vlug. EIERVEILING 8CHAGEN, 21 Januari 19». Kipeieren f7.50 a 9.20, middelprijs f8, eend eieren f7.80 a 8.20, middelprije f8. Aanvoer: 18545 kipeieren, 132 eendeieren, totaal 18677 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Januar. Langender Groentenveiling. Wortelen fl.30 a 2.10. Roode kool, le soort f3.50 ,a 6.20, 2e soort f2.10 a 3.40. Gele kool, le soortf f3.40 a 5,50, 2© ®rt. f2.10 a 3.30. Witte kool', le soorti, f 3 'a 4.80, 2e soort f2.10 a 2.80. ieUn f 10.50 a 12.60, drielingen 10.60 a 11.70, alles per 100 Kg. Aanvoer: 2250 Kg. wortelen, 54500 Kg. .roode kool, 74000 Kg. gele, 55030 Kg. witte 1900 Kg. uien. Voor auto's en rijwielen moet het licht op: Zaterdag 31 Jan. 5.11 uur, Zondag 1 Febr. 5.13 uur, Maandag 2 Febr., 5.15 uur. VERKOOPING. Uitslag der verkooping in de Cérès te Schagen, ten overstaan van Notaris Mr. van der Heide te Alk maar. 1. Boerenwoning, waarin veestalling met hooi- borgüng, met nieuw burgerhuis en bloembollenschuur, benevens 8.10 H.A. bloembollenland te Breezand, aan de Zand vaart, gemeent Anna Paulowna. Opgehou den op f31299.46 2. Boerenwoning te Breezand aan d'e Zandvaart, groot 5.89.85 H.A., eigendom van den heer J. Wes- sels, Breezand. Opgehouden op f 14894.12. UITSLAG AANBESTEDING. De verbouw van het perceel Laagzijde no. 88, vau den heer F. Poorter, is opgedragen aan de firma Overtoom alhier. MARK TO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was een Donderdag jl. niet groot. De koeien werden wel verkocht, de han del was goed. De prijzen liepen van de 50—60 ct. per pond;. Veel gang in gelde- en kalfkoeien waa er niet. Het was matigjes in de vaarzen. De handel in stieren was ook zeer traag., 40 ct. per pond werd besteed. De graskalveren liepen tot f 130 per stuk, met een lauwen handel. De nuchteren kalveren wilden ze weer graag heb ben; handel vlug. De handel in paarden leek tame lijk goed. Tegenwoordig worden er weinig overhouders aan gevoerd, handel matig.; noteering tot f 52 per stuk per koppel. Fokschapen werden duur verkocht; er werden 8 stuk» aan koppel verkocht van J. Mijt» te Oude Niedorp, voor den prijs van f 68 per stuk, een reuzenprijs. De biggen werden merkelijk duurder verkocht, bij de vorige week, met een vluggen handel en een groo- ten aanvoer. De schrammen worden ook bast ver kocht. De prijzen van de vette varkens liepen niel op, de 'handel met zoo'n grooten aanvoer was toch goed te noemen. Eien koopman uit Alkmaar, B. Hoog land, kocht er 63 stuks. De, handel in bokken en geiten was stug. De prij zen die besteed werden voor kippen, eenden en ko nijnen liepen niet hooger, wel een beetje minder in prijs, met niet al te vlugge markt. De prijs van de boter was gewoon, hoogste markt f 2.60. HALVESTUrVERSVEREENIGING. De Halve Stuiversvereeniging voor on- en minver mogende lijders aan vallende ziekte, ontving in £et 4e kwartaal de volgende bijdragen voor de aanvül- lingskas van afdeelingen uit Hollands Noorden: Breezand met 90 leden f 11, Julianadorp met 82 le der f29 30, Schager'jrug met 19 leden f 19.80 MARKTAANVOER. In het jaar 1924 werden op de Schager markt o.m. aangevoerd: 380 paarden, 196 stieren, 4827 gelde- ki.eien, magere, 3317 vette koeien, 1663 melk- en kalfkoeien, 968 vaarzen, 556 graskalveren, 3443 nuch tere kalveren, 8125 vette schapen, 9192 overhouders, 5929 lammeren, 68397 biggen, 405 magere varkens, 3619 vette varkens, 456398 eieren. HOE ZIT DAT7 Toen de metercontroleur van onze gasfabriek bij een der aangeslotenen verscheen, kreeg hij de bood schap: u is te laat, de meter is al gjelicht. Groote verbazing bij den controleur. Wie of het dan wel geweest was? Ja. dit kon men niet zeggen. De zaak is thans bij de politie in onderzoek. WINKELWEEKFEESTEN VAN SEPTEMBER 1024. Donderdagavond hield de feestcommissie, welke bovengenoemde feesten heeft georganiseerd, hare slotvergadering. Bijna alle leden waren aanwezig. Hoofdschotel der vergadering was het doen van rekening en verantwoording. De penningmeester, de heer G. Bruggink, deelde de ontvangsten mede, waar uit bleek, dat door de burgerij f 1240.20 was getee- kend, dat de gemeente f800 had toegekend, dat uit verschillende andere baten was ontvangen ruim f800, zoodat de totale ontvangst had bedragen f2860.64. De uitgaven waren ruim f29 minder, welk over schot is uitgekeerd aan de commissie dier Jubileum feesten, 1923. over overname vaan aan deze oude com missie nog behoorend marteriaal. Alle bescheiden waren nagezien door een drie tal commissieleden, welke alles in de meest vol maakte orde had bevonden. In een uitgebracht rap port werd dan ook geadviseerd, de rekening en ver antwoording goed te keuren. Dank werd gebracht aan het dagelijkscih bestuur der feestcommissie voor de uitstekende afhandeling van alle financieele aan gelegenheden, zoowel wat de ontvangsten als wat de uitgaven betreft, terwijl aan den penningmeester een apart woord van hulde en waardeering werd gebracht voor de accurate, zuinige, en consciëntieuze wijze, waarop de gelden waren beheerd. Overeenkomstig dit rapport werd besloten. Daarna werd een inventarislijst opgemaakt van nog voorhanden z^nde artikelen en voorwerpen en besloten, deze goederen ter beschikking te stellen van een eventueel nieuw te vormen commissie voor nieu we wifnkelweekplannen. De gemeente-opzichter, de heer Rezelman, belastte z,ich met de zorg voor deze bezittingen en ontving van den, voorzitter hiervoor een woord van dank. Nadat nog hartelijke woonden van waard'eering wa ren geuit aan het adres van den heer Schmalz als Voorzitter, voor zijn krachtige leiding der feesten, en eveneens aan het adres van Secretaris en Pen ningmeester, was de commissie feitelijk met haar taak gereed ea ontbonden. Bij de rondvraag echter werd de wensch uitgespro ken. nu er zooveel eensgezindheid en samenwer king in deze commissie had bestaan, een permanente commissie te vormen. De voorzitter was van oordeel, dat dit dan moest geschieden door de vereenigingen, die de winkelweek- feesten hadden voorbereid en de commissie hadden samengesteld. Er werd dan ook besloten op eerst volgende ledenvergaderingen der betreffende vereeni gingen dit punt, n.1. het samenstellen van een per manente feestcommissie, aan de orde te stellen. Nog werd afgesproken dat de afgevaardigden ieder in zijtne vereeniging een rapportjezo udon uitbrengen over de financieele afwikkeling der feesten. Ten slotte bleek uit besprekingen, dat het gewen&cht was, onmiddellijk de eerste stappen te doen tot het verkrijgen dit jaar in onze gemeente van de groote gewestelijke Gymmastiekuitvoering vvan het Gewest Noordholland, van het Nederlandsch Gymnastiekver- bond! en nam het Dagelij'ksch Bstuur der feitelijk ontbonden feestcommissie op zich, die eerste stap pen te doen, en wel met den meesten spoed. I)e ver gadering was van meening, dat een dergelijke uit voering een prachtige inzet zou zijn voor do winkel week in dit jaar. Daarna volgde «luitlng der geanimeerde verga dering. ST. MAARTENSBRUO. Naar ons werd medegedeeld, is de heer H. Kuiper te Koegras, gem. Helder, benoemd' tot koster bij' de Ned. Herv. Kerk alhier en doodgraver van de Alge- gemeene Begraafplaats te Zijpe. ST. MAARTEN. Op bij advertentie nader bepaald tijdstip, zal door de afd. van den Bond voor Staatspeni&ioninieeriing een propaganda-avond worden gehouden, alwaar door welwillende medewerking van eenige dames en hee ren opgevoerd zal worden „.Zwoegers", tooneelspel tn 2 bedrijven, door U. G. Dorhout, van Hoorn, bene vens zang en voordracht enz. Ook verleent de sym- phonie, onder leiding van den heer S. Schut, hare ge waardeerde medewerking. Dit belooft weer een go- notvollen avond. AARTSWOUD. Woensdag 28 Januari jl. werd ten huize van Joh. Veerman alhier, een voorwedstrijd1 gespeeld door den Biljartbond Hollands Noorderkwartier. De uit slag was als volgt: S. Koorn, Hoogwoud, handicap 65, gewonnen 2 partijen; A. Winkel, Benningbroek, han dicap 65, gewonnen 2 partijen; Joh. Bakker, Aarts woud, handicap 50, gewonnen 1 partij; J. Koomen, Aartswoud, handicap 70, gewonnen 2 partijen; Joh. Veerman, Aartswoud, hand. 120, gewonnen 3 partijen. Overgespeeld door Koorn-, Winkel en Koomen was het resultaat: A. Winkel no. 1, S. Koorn no. 2 en J. Koomen no. 3. Het was voor biljart liefhebbers een mooien wedstrijd. BROEK OP LANGENDIJK, De Weled. heer F. H. Hoek. leeraar aan de Rijks school voor leerlooiers en schoenmakers te Waalwijk gaf in het cafó Welgelegen alhier, een tweetal cur susavonden, met lichtbeelden voor de Schoenma,kers Patroonsvereoniging „Langendijk en omstreken". De eerste' avond wa9 gewijd aan een speciaal overzicht van leerlooierij, huidensoorten en conser veering, alsmede huidbeschadiging. De tweede avond meer bepaaldolijk voor de moderne snel- of vacheleerlooierij, verzwaring van leder door looistof fen en de practische toepassing van zool leder voor de schoenmakers. Beide avonden waren zeer leerrijk voor do schoenmakers, die in. flink getal deze cur sussen volgden. BROEK OP LANGENDIJK De heer J. v. Vliet, thans woonachtig te Zuidschar- woude, hoopt 3 Febr. a.s. den dag te herdenken dat hij 40 jaar aan den Lahgendijk als schoenmaker werkzaam is geweest. BROEK OP LANGENDIJK Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat aan de los- en daadplaats von het spoor alhier, heden de eerste wagen met petroleum arriveerde, bestemd voor den heer A. ten Bruggecate alhier. SLAPTE. Het geheels personeel, ten getale van 25 man, van Ruiter's. Schaatsenfabriek, te Bolsward. heeft ontslag gekregen. Een gevolg van den zachten winter. DE HIK ZIEK TE TE GRONINGEN. Uit Groningen, 30 Jan. In Oostelijk Groningen heerscht in vele gezinnen een hikziekte, die eerder toe, dan afneemt INBRAAK Gisternacht i» in de fabriek van oliën, was enz. der firma Derolin M. Rrillo te Haarlem ingebroken. De dader heeft zich toegang weten te verschaffen door het opschuiven van een raam, waardoor hij in het magazijn kwam. Hij heeft daar uit de brandkast een groot bedrag weggenomen. VERMIST. Te Huizen wordt sedert veertien dagen vermist de kaasventer J. B. Medio Januari heeft hij met zijn compagnon A. B. kaas afgeleverd; na dien tijd is hij niet meer gezien. INBRAKEN. In den. nacht van Woensdag op Donderdag is in twee villa's in de Prins Hendriklaan te Raam inge broken. Hoewel alles is doorzocht en veel werd' be schadigd', kan niet worden uitgemaakt of er veel werd ontvreemd', aangezien de bewoners afwezig waren. PER AUTOBUS. De Veldhovensche politie heeft twee jongens uit Eindhoven aangehouden,r esp. 9 en 12 jaar oud, die, naar deN. R. Crt. meldt, In vereeniging met nog een derden jongen, in vier kerken de offerblokken open gel roken en de gelden daaruit ontvreemd hadden. Eerst bezochten zo de R.K. kerk te Gestel en daarna achtereenvolgens de R.K. kerken te Aalst, Valkens- waard en Veldhoven. Ze reisden per autobus van de eene plaats naar de andere. TYPHUS- Uit Volen-dam, 30 Jan. Alhier doen zich verschei den gevallen van febris typhoidea voor. O.a. bij een melkveehouder. A dvertenti'èn. C. DEKKER te Eenigenburg, vraagt ten spoedigst TE KOOP! bij J. GOOTJES, Groenveld. Voor direct gevraagd bii Wed G. WONDER, Landbouw- straat 105, Schagen. Gevraagd, 1 Mei best kunnende melken, woning met tuin beschikbaar, door A. WIT CzOpmeer. Te koopEEN STUIT bij P. KAMP te Winkel.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2