Bmnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuwe garde velgen» de keuren den rentmeester, d!en de oorfemeeeter gekoron achtte, te brtedifen, en wilde of loten of de quaeetle doen oplossen door den erf- stadhouder. Vandaar een geschil, dat de baljuw f verdijk genaamd, bij de Staten van Zeeland voor- racht en ter oplosaing aan Willem III voordroeg. Het eigenaardige is dat, toen WeatewBJk en de zij nen uit eerbied voor -den 'Koning, dezon gehoorzaam 'wilden zijn, de Goessenaren zeiven reeds partij geko. zen hadden en zich ertegen verzetten om de veran dering van het wethouderschap te aanvaarden, door den last van den Koning-Stadhouder, noodzakelijk geworden. Men- moest toegeven aan den volks- wensch, deed Willem III de redenen daarvan ken nen, doch deze was zeer verstoord en besloot krijgs volk te zenden om de regeering aldaar met geweld te dwingen. Nu behoefde echter weer de stad Goes geen krijgsvolk te ontvangen, dan op z.n. patent van de Staten van Zeeland; een nieuwe schending dua der privilegiën, waartegen burgemeester Westerdijk zich moest verzetten. Zoover kwam het, dat men het leger den toegang weigerde; dat de stedelingen ka nonnen sleepten op den wal en met schroot laad den. Zelfs had er een kleine Vechtpartij' vam een troep burgers ondor leiding van Westerdijk' in do onmiddellijke nabijheid der wallen plaats. Pogingen om de Staten van Zeeland tot bemidde ling to bewegen, hadden geen resultaat. Goes vor keerde in moeilijkheden; het moest do poorten wol openen, maar Westerdijk en do zijnon toonden hun edel en manhaftig karakter en bloven op hun post, schoon hun leven er mede gemoeidi kon zijn. Inder daad, aan de stadsregeering, in hun plaats getreden, werd last gegeven de schuldigen te vonnissen, en nog onlangs werd daarvan gezegd, dat een schan delijker rechtsgeding niet denkbaar is. Vooral Wes terdijk werd wreed behandeld, en het wreedste, na dat het vonnis was uitesprokèn en hem gedeeltelijk gratie was geschonken. Het vonnis luidde, dat Wes terdijk zou worden onthalst; anderen zouden met het zwaard over het hoofd geslagen en verbannen wórden; weer anderen zouden worden gegeesold en verbannen. De ontroering van de ontstelde burgerij was groot; de gilden drongen aan op verzachting van het vonnis en ook Westerdijk deed, op aandrang van zijn moeder, insgelijks. Willem III verzachtte inderdaad de vonnissen; de schavotstraf bleef be spaard, maar de verbanning zou plaats hebben. En nu is het minderwaardige van de heerschende partij wel hierin te vinden, dat zij er een laaghartig genot in vond1 om de veroordeelden zoo lang mogelijk in doodsangst te laten. Eerst dan wanneer de gevange nen op het schip zouden zijn, dat hen zou wegvoeren uit hun woonplaats, zou hun de verzachting' van straf worden medegedeeld. Dat heeft ten gevolge gehad, dat het op 30 December 1692, toen de gevan genen 'moesten worden weggevoerd, bijna tot hand tastelijkheden is gekomen. Het afscheid was hart roerend. maar Westerdijk en de zijnen hielden zich goed. Duizenden waren bij den wal aanwezig om den regenten een vaarwel too te roepen, ongeacht de stokslagen, die ze van de soldaten ontvingen. Toen Willem III in 1702 stierf, woonde Westerdijk reeds in Bergen op Zoom; opnieuw was zijn straf verzacht. Nauwelijks was Willem III gestorven en geheel hot, stadhouderlijk regime gewijzigd, of de Goessenaren dwongen Westerdijk tot terugkeer. Niet allen waren daarmede, gelijk te begrijpen is, ver heugd; integendeel, de pamfletten van minder lieflij ken aard tegen dezen terugkeer waren ijlet zeld zaam. Figuren als deze Adolf Westerdijk, wiens naam bij den gemiddelden Nederlander, vermoedelijk zelfs bi} den gemiddelden Zeeuw en Goessenaar niet be kend is, zijn niet zoo heel zeldzaam in onze ge schiedenis. Zij toonen ongetwijfeld een zekere mate van koppigheid, die aan ons volk eigen i9 en aan ge deelten van ons volk in het bijzonder. Maar zU too nen toch ook een karaktervastheid, die ertoe bij droeg, dat de toevertrouwde Techten werden gehand haafd en verdedigd, en dat geen macht der wereld zelfs niet de in die tijden almachtige macht van Kei zer of Stadhouder, in staat was haar tot toegeven te bewegen. Zijn dergelijke voorbeelden van karaktervastheid in den tegenwoordigen tijd nog even menigvuldig? M. SCHOORL. In het lokaal van den heer P. Breed «Jzn. had de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier, een algemeene vergadering belegd, welke door eeri 30- tal leden werd, bijgewoond. De opkomst was niet groot, wanneer men bedenkt, dat er ruim 100 leden zijn; vooral' ook daarom verwonderde ons dat,, waar do agenda ons deed weten dat het geheel'e, bestuur collectief ontslag had genomen en we dus kwamen te »taan voor het benoemen van een geheel' nieuw bestuur. De heer R. Wognum Sprak als voorzitter; de aan wezigen in 't koert toe en opende de besprekingen. „Och zie je, Blake", ze keek hem even weife lend aan „ik ik heb het je nooit verteld, maar ik ben veertien dagen met hem geëngageerd ge weest. toen we samen in Simla waren." Tot haar verademing zag ze geen verandering cp Blake's vriendelijk gezicht. ..Dat hadt je mij niet behoeven te vertellen, kind lief". zei hij bedaard. „Wat doet er dat toe?" „Ik wist wel, dat het voor jou geen verschil zou maken. Jij bent in dat opzicht niets bekrompen. En dat engagement is altijd een beetje tegen mijn zLi geweest. Maar toen ik het afmaakte was hij zou boos. dat ik een oogenblik bang was, dat hij mij zou dooden. Het was verschrikkelijk, verschrikke lijk „Lieveling", zei Blake, „je moet niet te lang bi], die dingen stilstaan! Je'doet. beter, ze te vergeten'.. „Dat weet ik wel, dat weet ik wel. Maar ik kan het zoo moeilijk van mij zetten. Jij moet mij helpen, Blake. Zul je?" „Ik beloof het je", antwoordde hij. En de toon, waarop hij dit zei, steunde en sterkte haar. HOOFDSTUK XXIX. c Een' intiem onderhoud. ,,Nu begint het tijd te worden, dat ik wegga" zei Nick, die op een sofa in Dr. Ratoliffe's stu deerkamer lag. „Neen neon daar komt vanavond niets van in'' antwoordde Dr. Jim beslist. „Ik heb oeni uur ge leden den auto naar Redlands gestuurd, om je goed te laten halen." „Wat drommel Dat is verduiveld bemoeiziek van je." bromde Niok. „Best mogelijk, maar dat brengt mijn beroep soms mee. Als je denkt, dat ik je in je tegenwoordigen gezondheidstoestand uit mwn oog I'aat gaan, heb je het. glad mis. Wil je nu wel eens stil blijven liggen r Stil zeg ik je" Nick, die zijn voeten roeds op den grond had, ging weer liggen en daoht even na. t,Ik kan heu9oh niet bij je blijven, Jimmy" zei hij ten slotte. „Vannacht wel, natuurliik; met alle mogelijke genoegens. Maar morgen ga ik naar Red 1'ands. Je kunt mij daar zoo vaak opdoeken als je wilt en al je wetenschap op mij toepassen, om nog van dien vervloekten arm te redden, wat er van te redden valt." „Weet je wel', wat er met je gebeurt als je niet heel' voorzichtig bent? Dan ga je dood," zei de dokter bruusk. Nick schaterde het uit. „Met die bedreiging ben ik ook uit ïndië weg- NotuTen van da laatste vergadering moosten nood wonülu woruen uitgesteld tot later. daar de »oto toris, Mr. P. Longovold, na zijn ziektö op reis was gegaan en verzuimd had om het notulenboek in Randen van het bestuur te stellem Precies zoo ging het mot de ingekomen stukken, welke evenmin de bestuurstafel hadden bereikt. Mot algemeene stemmen werd goedgevonden, dat j in dit seizoen weder, evenals in 1924, een klein gidsje van Schoor!' in groote .oplage, gratis zal worden verspreid. Er zal dan met den wenk van een dor aanwezigen, om dit gidsje van doelmatige illustratie te voorzien, rekening worden gehouden. Dit kleine gidsje bleek in 1921 een goede reolame te zijn naast ao mooie, groote gids. De vergadering kon medogaan met het bestuurs voorstel om, evenals vorige jaren, in 1925 weder een verloting te houden, welke ten spoedigste zal worden aangevraagd. Nog werd het bestuur uitgenoodigd, om in de gewon - Maartvergadering een oooept-Hwshoude lijk reglement ter tafel te brengen.^ Tot leden der finantii ele oommissie werden aan gewezen de heeren P. Kneijiiisberg en T. Timmer man. l Over het voorstel van het bestuur om aLsnog een pa .j winterboenkometen te organiseeren, Hoppen, de meeningen uiteen. Do heer Van Leeuwen wilde 't liefste op deze, avonden een specialiteit laten ko men, wel'ke dan eventueel zou .spreken over ver- keersaangelegenheden of daaraan verwant, terwijl de heer D. Lührs, zich verbazende over de weinige belangstelling der leden, doorcursussen en vooral ook door persoonlijke propagahda waar maar mo gelijk is, die belangstelling voor V.V.V meer wilde aoen opwekken. De heer Schermer vond, dat wat de iaatste spre ker wilde, altijd natuurlijk moest gebeuren; ieder lid moet een geboren propagandist blijken voor Zijne belangen, aoch een spreker, als door den heer van Leeuwen bedoeld, zal .ook geen bevrediging ge wen. daar 't publiek van den bedoelden avond ineor belust is op een gezellig samenzijn, zooals we dat tot heden hadden, 't Beste zou arfin 't nuttige met het aangename te verbinden, in dit verband werd dejn ,aam genoemd van den heer van der Ven. t Bestuur zal' het dien kant uitsturen. Hierna kregen we de bestuursverkiezingen; drie van de vijf heeren wilden voor geen benoeming in aanmerking komen, terwijl1 do heeren Wognum en Groen respectievelijk tot voorzitter en seoietaris werden benoemd. Verder lieten zich de heeren D. Rus, D. Braak en A.. Gutter een bestuursbenoeming welgevallen, zoodat V.V.V. thans weer een defini tief bestuur rijk is. Dit is een' eerste eiseh, want deze nuttige vereeniging heeft een poos ieeüjke stagnatie meegemaakt. Als laatste punt op de agenda de rondvraag. De heer van Leeuwen vroeg, wanneer de wan delt eek ens in de duinen hun beslag krijgen. Reeds in den loop van 1924 heeft 't bestuur deze aangele genheid op zioh genomen. De voorzitter antwoordde hierop, dat de ambte naren van. het Sfcaatsbosohbeheer op hun antwoord lieten wachten, wat natuurlijk van den kant van vrager de wensch uitlokte, dat er dan tooh eens spoed achter gezet zou worden. De lieer D. Lührs zou graag eens .zien, statis tische gegevens van het vergaderingbezoek, van de lëdentoename enz., liefst over eenige jaren. De secretarie zegde toe, dit te doen in de Maart vergadering. -Tevens zou de hoer Lührs -gaarne zien, dat de Raad dezer gemeente nog eens opmerkzaam werd gemaakt op ejenmaal geweigerde vragen van V.V.V. Helpen, onthouden en nog eens vragen, helpt soms wel'. Het Bestuur zegde dit toe. De heer Koeten zou gaarne 't achterpad wat meer begaanbaar willen maken. Gevraagd werd aan den heer Schermer, die dit indertijd in den Raad ter sprake bracht, hoe de plannen stonden. De heer Schermer antwoordde hierop, dat het gedeelte waar het bij hem om ging, weldra in den Raad wel een onderwerp van bespreking uit zou maken, doch wanneer men voelde voor een behard pad, geschikt voor rijwielen, dan zei spreker, wende men zich. tot de Rijwielpad vereeniging Noord-Ken. nemerl'and, onderdeel van den A.N.W.B., welke zich speciaal' bezfig houdt met die aangelegenheden. Het Bestuur zei, gaarne in dezen dien kant uit te willen. Hierna gaf de heer Schermer het bestuur in overweging, om in Maart met plannen te komen voor een aideeling V.V.V. te Groet en Kamp, om dat die mensohen daardoor beter hunne belangen gediend zullen zien. Vooral waar de heer Meden- aorp. de eenige Groeter, het Bestuur gaat verlaten, is alle verband met dat gedeelte aar gemeente weg, terwijl V.V.V. dan alleen goed kan zijn, wanneer zy de geheele gemeente dient en helpt. Ook de pensionhoudersvereeniging diende een ai deeling te i2?ijn van V.V.V., opdat meer eenheid in alle dingen tot stand komt. Vooral voor" reolame is» dit zeer gewenscht. De vergadering kon hierin, mee gaan, zoodat in Maart deze aangelegenheid ter estuurd. Dat begint een beetje' afgezaagd te wor- en. Ik ben van plan op Redlands te gaan wo nen en Olga voorloopig mee te nemen om mij gezel schap te houden. En alk je 't goed vindt, gaan we reeds morgenochtend.'* „Je zult dat kind nog heelemaB bederven,'' zei Jim. „Daar hoef je niet bang voor te Zijn. Ze moet precies doen, wat ik zeg. Dat is mb wel toever trouwd. Vraag Muriel' Roscoe maar eens.-* „Je weet toch, dat Muriel geëngageerd is met Grange? Nick sloot de oogen. „Zeker. Ze heeft er wel voor gezorgd, mijl dat te laten weten. Ik heb haar mijn zegen gegeven.'' „Ik kan niet zeggen, dat het engagement mij bijzonder aanstaat. „Waarom niet? Heb je iets opi Grange tegen P' „Dat niet bepaald. Maar Zy( is niet verliefd op hem." j Jim boog zich voorover en keek! zy'tn broer iohorp aan. „Kan wel zijn,' zei Nick zonder de oogen op te sl'aan. „Maar waarom kijk je mijl zoo aan? Je denkt toch niet, dat ze verliefd op mij ia? Je weet, hoe een vrouw kijkt, als ze bij ongeluk een worm midden doorsnijdt-, nietwaar? Welnu^iookeck itbhéi Rosooe mij' vandaag aan. toen ze mij haar spijt betuigde over mijn ongeluk.'* „Dat zou zo niet zonder reden doen," merkte Jim barsah op. „Dat zou zo ook niet,'' etemde Nick kalm toe. „Wat duivel waarom heb je haar daartoe dan aanleiding gegeven P" „Dat kan ik jo niet atoggen. Ik heb nooit uitge blonken in het geven van verklaringen.'* Jim begreep, dat dit een wenk was, er niet verder op door te gaan, en even zaten zo zwijgend. „Apropos,' zei Nick, ik wil' Daisy morgen nog even opzoeken vóór mijn vertrek.'* Dit bleek echter overbodig te zijn, want reeds vroeg in den ochtend kwam Daisy zelf, om Nick te spreken. Ze vond ham op een rustbank in den tuin. „Mijn arme Nick/* zei ze, en overstelpt van aan doening boog ze zich over hem heen en gaf hem een kus op net voorhoofd. „Hé, dat doel een mensoh goed/' zei Niok. Ga eens naast mij zitten, Daisy, ik heb je een hoe Ie massa tevertollen" Over haar pas geleden verlies repte hiï nog geen woord. Hij drukte haar alleen hartelijk da hand en hield die stevig vast. „Ik heb op weg hierheen een nacht bij' Wil! •door gebracht," begon hij. „Hij Iaat je hartelijk groeten. sprake zat komen. Dit kan niet ander», dan de bolanghobbendon ton goede komen. Hierna sloot de vooreifcfcer de vergadering, dan kend nog don heer Schermer voor het tohrijvon van de tekst der groote gids, dio door zoovelon «1» oen waardevol boekjo au een mooie rooi ome voor Sohoorl, wordt erkend. WIERIN GER W AARD Woensdagavond vergaderde de afd. Wieringerwaard van den Bond voor Staatspcnslonneerlng bij don heer Schouten, onder leiding van den heer Limpers. Aan wezig 10 leden. Voorzitter vindt 't treurig dat er weer zoo woinig belangstelling is, doch daar schijnt nu eenmaal niet veel aan te doen. De heer Kok leest de notulen, welke worden goed gekeurd. Daarna het jaarverslag, waaruit we hebben aangeteekend dat de afdoeling 428 leden telt, waar van 228 betalenden. Ook wordt door denzelfde ver slag uitgebracht van de gehouden federatievergade ring. De periodiek aftredende bestuursleden H. Limpers, en H. Kok. worden natuurlijk herkozen. De verkiezing van een afgevaardigde ging niet zoo vlot. Daarvoor waren noodlg 2 stemmingen, 2 herstemmingen en oen loting tusechen den -heer A. Woestenburg en H. Kok. Eerstgenoemde was de ge lukkige; de heer Kok wordt als plaatsvervanger be noemd. De heeren A. Schouten en H. Sijbrands worden aangewezen om de rekening van' den penningmees ter na te zien. Bij: monde van den heer Schouten wordt meegedeeld, dat de ontvangsten hebben bedra gen met inbegrip saldo vorig jaar f 598.72; de uitga ven f 479.16, zoodat er nu een batig saldo ia ten be drage van f 119.56. De rekening wordt goedgekeurd., terwijl dank wordt gezegd aan penningmeester en commissie. Van den heer W. v. d. Ham krijgen we thans een uitgebreid verslag van de gehouden algemeene Bondsvergadering te Amsterdam. Het laatste punt is: Ingekomen stukken. Een daar- van geeft aanleiding tot eenige discussie, nl. een verzoek van het hoofdbestuur van de federatie Hol lands Noorden, om een zeker bedrag beschikbaar te stellen voor een waarborgfonds. Men wil nl. in ver band met de a.s. verkiezingen 5 rin-glanddagen hou den op 5 achtereenvolgende Zondagen, tegen de ver kiezing, en wel te Schagen, St. Maarten, Winkel, Heerhugowaard, en Anna Paulowna. Vanuit Cc vergadering komen 2 voorstellen, nl. een van 20 gulden en één van 25 gulden. Bij stem ming is de verhouding 37, zoodat door onze afdoe- ling f 25 zal worden gestort. Nog wordt medege- deel, dat de propaga-ndaclub op 8 en 10 Febr. een uitvoering zal-geven met een blijspel, getiteld „Een groote Nul". Met de be9te wenscben voor den Bond wordt de bijeenkomst gesloten. THEATER ROYAX» Die houdt van sensatie, ven Wild-Westfilms, met al de spanning en dramatische mom-enten, daaraan verbonden, kunnen deze week hun hart eens echt ophalen. Tom Mix als commandant draait deze week in het Theater Royal. De verkorte inhoud vertelt ons van deze film het volgende: Ongeveer tachtig jaar geleden, toen de Wjld West nog zijn naam met eere droeg en die strgken het tooneel waren van ongekenden moed en onversaagd heid, was Kit Carson Boone een der helden van de prairiën. Voor hem was geen berg te hoog, geen paard te wild, geen Indiaan en Roodhuid te slim. Hij was langzamerhand de legendarische held ge worden. Men vertelde zijn heldendaden van vader op kind en toen op zekeren dag de Sheriff van het dorp weer aan het vertellen was, van den beroem den Kit, moest Tom, de kleinzoon van den vermaar den held, het ontgelden, want men verweet hem, dat hij: geen bloed.d och karnemelk in de aderen had. Men noemde hem een lafaard en een hazen- hart en het was alsof -het bloed van den beroemden voorzaat' in den, nakomeling begon1 te bruisen. In Die arme jongen verlangt toch zóó naar je, Lij' kan het haast tnjot langer uithouden. Je gaat dezen winter zeker naar hem terug?'* „Dat hangt er van af," zei Daisy, hem onrustig aanziend. Niok bleef even in gepeins verzonken. 1 „Hoe lang is Muriel al met Grange geëngageerd? vroeg hy zoo onverwacht.' dat Daisy er van sohrok. „Stel' je gerust," zei hij'. ,Ik ben er niet boos om. Het geeft haar een beetje ondervinding. Wan neer is het tusschen hen in orda gekomen P'* „Een paar weken geleden." „Precies zooalö ik dacht; Zoodra ze hoorde, dat ik kwam. Grappig toah van haar. En is Blake ver liefd?" Hij keek haar bij deze woorden scherp aan, dat Daisy blozend haar gezicht afwendde. „Natuurlijk mag hy' haar heel graag, lijden." Niok lachte cynisch. „Waarom zeg je het op die manier? Zou jij bijvoorbeeld ook zeggen, dat ik haar heel graag mag lijden?" „Neen, Niok, van ipu zou ik dat moeilijk kun nen beweren. Jij-en Blake zijn totaal verschillende typen. Hij is een kind vergeleken bij iou maar een goed kind. Hij zou nooit iets verkeerds doen, tenzij de verleiding hem te machtig werd.'* „Dat is met de meesten van ons het geval'," meen de Niok minachtend. „Wees billijk, Niok" verzocht ze. We zijn niet allen goboron met een ijzeren wil. zoodis jij. Ik weet, dat je zoo bitter gestemd bent, omdat jo hem niet goed genoeg aoht voor haar. Maar vindt je voor Muriel wel één man goed genoeg? Denk niet, dat ik het engagement in ae hand; gewerkt heb. Ik Was geheel op jouw hand. Geloof myi, Maar ik had liet toen zoo druk met andere dingen, dat ik het niet heb zien aankomen." Niok's gezioht verzachtte zich. „En toen ik het hoorde, had ik alles willen ge ven, om het te beletten. Maar het/ was te laat. Wil je het mij vergeven, Nick?" Hij klopte haar zacht op den schouder. „Na tuurlijk, natuurlijk. Maak je over mij' niet bezorgd „Hoe kan ik anders P" fluisterdo ze heftig. ,Ik weet immers hoe vreeselijk pijn het doet." „Mevrouw Musgrave," zei hij, pas op; ik doorz'e de dingen heel gauw. En sommige kaarten ken ik aan den achterkant:" Daisy trok snel haar hand terug. Ze hoorde in s/ijn woorden, in zyn toon een waarschuwing. In haar oogen "kwam een schuwe schrik oa ze -vroeg hem niot. wat hy bedoelde. „Vertel' mij nu nog eens iets van Will," zei ze. „Ik ben van plan hem vandaag te schrijven." En voi geestrift verdiepte Niok zich; in een leven» 9 mlndtr dan g»»n tijd sprong htj over »to»Un en ta fel». Hij begon tlch zoo uit alle macht to verwsron, dat men meende, dat hU plotseling gek wa» gewor den en maar al to spoodig had Tom den engon stadsmuur verlaten on ging de wijde wereld in, op 1 avontuur uit. Voortdurond was er revolutie of oproer in deze streken. De eene president was nauwelijks aan het bewind of de Regeering werd weer omvergeworpen. Tom's eerste ontmoeting was met. oen schoons 'Spaanscihe, Castagnetta genaamd. Ze stond in voort durend contact met de Republiek Bombastora, waar voor de zooveelste maal de revolutie spookte onder de bevolking. Tom leek de schoone Castagnetta de aangewezen persoon oin haar correspondentie met den Generaal Lopez de Looppas, over te brengen. Per vliegmachine zou hij vervoerd worden, en voor 1000 dollar zou hij zorgen, dat de brief in goede handen kwam. Maar helaas, de tegenpartij van den Generaal was hem te slérn af en Tom werd veroordeeld als spion gefusilleerd te worden. Hij- weet echter aan zijn ver volgers te ontkomen en valt midden in de revolutie van de Republiek Bombastora. Hij zoekt een schuil plaats en komt bij ongeluk terecht in het huis van den President, hetwelk bewoond wordt door diens dochter Juanita, die alleen achtorgebleven is. (Vader en broeder zijn aan hot vechten.) Grootvader Iüt's nagodaohtenls is nog steeds bezig Toni te inspireeron. Met moed en doodsverachting trotseert hij de rebellen. Hij' laat zich doorgaan voor Juanita's broer en leidt zoo den vijand op een dwaalt spoor. Hij verkleedt zich met behulp van Castagnetta in de uniform van legercommandant en weet den Generaal Lopez de Looppas, die zich als dictator wil doen uitroepen, te overmeesteren, en tenslotte wint hij Juanita's liefde en de dankbaarheid van haar vader, den President. Zijn vermomming als Commandant is waarheid geworden, want de President benoemt Tom tot Com mandant van- zijn actieve en non-actieve legermacht. KANTONGERECHT SCHAGEN. Uitspraken van 15 Januari 1925. J. S., Anna Paulowna, Arbeidswet, f 12 of 8 d. en 2 m. f 6 of 2 m. 3 d. L. N„ St. Maarten, Alg. Pol. verord. St. Maarten, f 10 of 10 d. A. C. M., Zaandam, M. en Rijw.wet, f 30 of 15 -d. J. v. D., Zijpe, Vogelwet, 1 5 of 5 d. C. v. E., Anna Paulowna, idem, f 5 of 5 d„ verb. verkl. in beslaggen. geweer. D. J., Zijpe, Keu- ringsverord. Zijpe en Warenwet, f 15 of 7 d. M. M., J (S. en D. T., Zijpe, Jachtwet le en 2e f 7 of 4 d., 3e f 8 of 4 d. elk verb. verkl. in beslaggen. geweer enz. C. N., v. Ewijcksluis, Jachtwet, f 20 of 10 d., verb. verkl. in beslaggen. geweer C. J., Zijpe, M. en Rijw. wet, f 10 of 5 d. T. R., St. Maarten, Art. 427 6o, W.v. Sr., f 3 of 2 d. D. de G., Anna Paulowna, Trekhonden- wet, f 3 plus f7 of 2 d. plus 4 d. E. de V., Zijpe, Alg. regl. v.d. Dienst op de Spoorwegen, f 20 of 10 d. A B., Harenkarspel, Visscherljwet. 2 maal f 7 of 2 m. 4 d. P. v. L., St. Maarten, idem, f 150 of 1 d., verb. verkl. in beslaggen. vischtuig; W. M„ J. N„ Warraenhuizen, idem, elk 2 m. f 5 of 2 m. 3 d., verb verkl. in beslaggen. vischtuig; G. H. v. d. L.. Alk maar, Tramwegregl., f 8 of 4 d. E'. S„ Oudorp, M. en Rijw.regl., f 15 of 7 d. P. F., Schagèn, Drankwet, f 4 of 2 d„ bevel tot vem. in besl. gen-, drank; J. H. L„ Schagen. Alg. Pol. Verord. Schagen, f 1,50 of 1 d„ bevel tot verin, in beslaggen. vuurwerk. A. J. K., Alk maar, M. en Rijw.wet, 2 maal f 6 subs. 2 m. 1 week tuchtsch.; P. B., J. Z., N. S„ Schagen. Art. 426 W.v.Sr, le 12 d. pr. hechtenis, 2e f 15 of 7 d., 3e f 8 of 4 d. J. P., Barsingerhorn, Art. 458 W.v.Sr., f 12 of 6 d. C. P., A. L„ Zijpe, Alg. Polv. Schagen. elk f2 of 1 d. J. v. D., Harenkarspel, Leerplichtwet, f 2 of 2 d. R. J. W., Zijpe, Arbeidswet, 9 maal f 8 of 9 in. 3 d. J. D., en M. K., Oudkarspel, Art. 424 W.v.Sr., le f 10 of 5 d.. 2e f 5 of 2 d. P. H.. Oude Niedorp, Art 426 Wv.Sr., f 8 of 5 <L C. v. d. K., Nieuwe Niedorp, Art. 459 W. v.Sr., f 10 of 5 d. J. B., Wieringerwdhrd, Art. 458 W. v.Sr., 2 maal f 10 of 2 maal 6 d. M. W., St. Maar ten, Vogelwet, f 2 of 1 d. S. G. M„ Harenkarspel, M. en R.wet, f6 of 3 d,. 2 m. f 3 of 2 m. 2 d. en f 8 of 4 d. D. B.. Warmenhuizen, Vogelwet, f 6 of 3 d. J. B„ Schagen, idem, f 8 of 4 d., verb. verkl. geweer, teruggave in besl. gen. vogel. A. N„ Zijpe, Jachtwet, f 10 of 5 d„ verb. verkl. in beslaggen. geweer. O. v. S„ Schagen, Arbeidswet, f2 oij 2 d. Jl. P. Anna Paul'owna, 453 W. v. Sr., f2 of 1 ,'d. G. H., Harenkarspel', Leerplichtwet.,, f2 of 2 d. J. P. J., Oude Niedorp, Bouwverord. O. Niedorp, f2 ofr 1 d. A. B„ O. Niedorp, idein, 2 maal f 1.50 of 2 maal 1 d. O. N., Petten, Mot. en Ryw. reglement, f 1 of '4 cL O. B., J. B., J. E., en K. K. allen te Oudkarapel; Bouwverord. Oudk., allen^ f2 of 1 d. K. B.. Oud- karspel, idem, 3 maal f2* of 3 maal 1 d. G. B., O. S., S. B., A. S., allen te .Oudkarsjpel; idq/m; allen f2 o(f 1 d. G. 0„ Anna Paulowna, Mot. en Rw. »veglement, f3 subs. '1 week tuchtschool. T. de V., Bergen, W Z., Zijpe; A^L-, Anna Paulbwna J. T., Zijpe, F. 'B., Wieringerwaard en W. S. Harenkarspel, allen Mot. en Rijw. reglement, allen f4 of 4^ d. F. T„ Langereis, 4o3 W.' v. Sr.; prino. heahtenis gedurende 3 weken. J. v. D, Warmenhui zen, Mot. en Rijw. regl'., f4 of 4 d. J. 'v*. D., War menhuizen, Mot. en Rijw. reglement, f 3 of 3 d. dige beschrijving van den man, die dagi en nacht zwoegde op de brandend-hoete Indische vlakte, voor do vrouw, die hij liefhad. HOOFDSTUK XXX. Een pijnlijke ontmoeting. Op dringend aanraden van Dr. Ratcliffo besloot Daisv het buitentje te Brethaven te huren, dat hem in alle opzichten geschikt voor haar leek. Muriel had op dit pl'an niets tegen, wetend, dat het voor Daisyrs wèlz/yn was, maar als ze er aan daoht, Niok weer te kunnen ontmoeten, kre^g ze koude rillingen. Op zekeren oohtend reed zij er op verzoek van Daisy met Blake heen om de noodige schikkingen te maken. Toen ze, van het strand terugkomend, een scher pe bocht omgingen van de dorpsstraat, waar zo van plan waren de lunch te gaan gebruiken, zagen zo aan den kant van den weg een auto staan. En voordat ze konden zien, of er iemand in zat, riep een vroolijko stem hun een opgowekten morgenyroot toe en zagen ze Nick op de trede zitten, druk bezig mot het maken van ae rem, waarbij Olga hem behulpzaam was. „Verheugd jehii te zien," riep hij'. ,Je komt al» geroepen; ik heb hier juist een werkje onderhanden, dat als geknipt is yoor jouw Herculeskraoht, Gran ge. Kom eens hier en help mijl oen handje.' Blake overhandigde Muriel .met een lioht schou derophalen den teugel van zij'n paard. „Ik ben niot veol waard bij zoo iets," mompelde hy onder het afstijgen. „Dat heb ik ook geen oogonblik verwacht." ant woordde Nick opgewekt. „Muar je kunt toch wei precies doen, wat je gezegd wordt. Deze schroot moet hier stevig ingedraaid worden. En dat gaat boven de kracht van een dwerg als ik Bij deze woorden keek hy Muriel spottend' aan, die snel' haar oogen afwendde en zioh voorover boog, om met Olga te praten. „Oom Nick leert mij den auto besturen," zei het kind met stralend gezicht. ,.0 Muriel, het is zalig. Jii zou het ook verrukkelijk vinden, dat weet ik zeker." Muriel luisterde verstrooid naar het gebaobol. Een hevige lust om zoo snel mogelijk naar hui» terug te rijden roes in haar op. Ze had gemeend, dat Blake's bijzijn haar voor dergelijke aanvech tingen zou beveiligen, dooh dit bleek miet üet gevai te zijh. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6