Nog enkele SCHEURKALENDERS Boekh. v.h. TRAPMAN Co. - Schagen. Birmeniandsch Miauw»» VOETBAL Gemengd Nieuws. Predikbeurten! wfil ovordfaroa voar, daar «al wel een ,,W' afkon- non, don ie hot nog een enorm cijfer. Inmiddels heb He niet veel vertrouwen In de leiding van Dean Xngo, overigens oen hoogst bq,> kwfwvmen geestig geestelijk man, nis redder van dit ntiiquo bouwwerk, uniquo, omdat hot do grootste koepol tor werel'd borit. De 8t. Paul is „maar" ruim 3 eeuwen oud en mag dus heusch wol gered worden. Laten wij het beste hopen, in elk geval geeft het Engelschc publiek blüj!k van groote vrijgevigheid en zal Sir Harold Bowden's daad weer een uitstekende reclame zijn voor het fonds, hetwelk moet strekken om dezen eerbi.«dwaardigen „grijzen" St. Paul, want grijs, typisoh Engelsoh gpnjs is de kleur van dit prachtige monument, in het leven te hou den., Dottigo grijsaards. Laatstleden Zondag heb ben Lord en Lady Coventry hun 60.jarigen brui loft gevierd. Beide oudjes waren nog zoo flink en vroolijk, dat men gerust kan zeggen, dat het onder zulke omstandigheden een voorrecht is1 om oud te worden. Lord Coventry heeft de verschillende corporaties, welke hem kwamen goliikwensohen, keurig bedankt in alleraardigste kleine rodevoet ringen. Br heersohte groote vreugde op het mooie landgoed Croome Courfc nabij1Woroestor. Natuur lijk hadden de Koning en Koningin, die op San- dringham in het gr;uil"schap Norfolk vertoeven, niet verzuimd hartelijke gelukwensohen aan het dia manten echtpaar te zenden. Nu worden we eohter zoo geweldig deffcig, (een woord; aaraan ik vreeso- lüken hekel heb en dat alleen in één taal. name lijk in het Chineosöh precies vertaalbaar is) dat ik met wil eindigen, zonder U'wat te vertellen, over het losgebroken aapje. Sir William vroeg mij* eer gisteren in den trein of ik oven met hem .meeging naar Regents Park om te kijken óf de aap,reeds gevangen was. Sir William is een groot dievenu; vriend en begreep ik, dat er wel' iets bijizonders was. Er was iets bijzonders. Ik had nl! nogj niet gelezen, hetgeen Sir William mij1 nu vertelde, dat or uit de „Zoo" een aapje ontsnapte, juist toen, zijn kooi aangekomen was. Er had een plank los gezeten en „Smeerkeesje" had kans gezien die plank los te werken en te vluchten. De „Zoo" ia een afkorting van Zoologioal Garden, zooals „Artis van Natura Artis Magistra en Is de Artis van Londen. De „Zoo" ligt in Regent» Park. Smeorkoes was do boomen van Recents Park ingevlucht en trok geweldig veel publ'iok. Men had oen val beu dacht met een banaan er in. Smeerkees had kans gezien den banaan zoo fluks te .grij'pen, dat hij wel den banaan, maar de val niet hem te pakken had- Toen Sir William en ik aankwamen, zou men juist een nieuwe list gebruiken omSmeerkees te vangen. Hij was nu al 4 dagen vrij, leefde van nooten en bananen, die allerliefste flappers en jongere kinderen hem toewierpen en had het besh Het werd voor het bestuur van de „Zoo" een eere quaestie om Smeerkees, te vangen. Een employé van de Zoo, die Sir William kende, vertelde ons dat men nu dadelijk een anderen aap hierheen kwam brengen, die dan als lokvink moest dienen, door eerst met Sm eerkoes' te gaan .spelen en hem dan ,zoo naar binnen to lokken. Ck moet eoru lijk bekennen, dat het goval mij begon to interes seeren. Het duürde niet lang of daar kwaJhi do andere aap. Of die pu verdoofd was of in 'de war door al dio menochon waw, dat weet ik niet* maar die bleef zitten, waar hij, (of vrij) neergezet was eu keek alls van Lotje getikt. Srncorkoes Hot niet lang op zioh wachten. Hij ver toonde zijn slimme kopje boven tn oen boom, keek eerst: „den kat uit den boom", en maakte met ge weldig mooie acrobatische toeren, alsof hij aan ons wilde zeggen: „Wat zeg je me nu van zoo'n aap?" de tocht naar beneden en bleef toen dicht bij den lok aap op een tak zitten kijken. Hij keek naar den lok aap, schreeuwde eens, maakte grimassen, maar lok aap bleef zitten als van lotje getikt. Plotseling is Smeerkees in bewegjng, vóór wij goed en wel beseffen wat er gebeurt, is hij beneden, is hi) bij lok-uap, heeft die (of dien) in den nek en geelt hem (of haar) een geweldig pak rammel en zit even later met een oenslim gezicht hoog in den boom naar ons te kijken. Ik barstte bijna van het lachen., en liep maar gauw weg, want de „meneer van de Zoo", die Sir William kende, stond vlak bij ons. Een kleine jongen vroeg aan rijn moeder: „Toe moesje, mag ik hem hebben?" De moeder, een aller beminnelijkste philosophe, antwoordde: Zeker, dear, als je hem vangtl WINKEL. De aangekondigde groote voordrachtenavond bij den heer R. Laan, door de Andijker heeren Brink- man, Boeijer, Singer, Dekker en Brouwer, was slechts zeer matig bezocht. Vermoedelijk tengevolge van het« ongunstige weer, vermoedelijk door de onbekend heid met de spelers. De meeste belangstelling werd getoond voor het snelteekenen, wat zeker een der beste en mooiste nummers van het programma was. Waar het bezoek gering was, was het bal na af loop ook niet druk bezocht. ZUIDERZEEVTSSCHERS. Het centraal-comité van Zuiderzee-visschers Inzake afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee, had te gen Zaterdagmiddag een vergadering te Amsterdam belegd, ter bespreking van het ingediende wetsont werp, regelende de tegemoetkoming aan genoemde \isschers bij de afsluiting en drooglegging van da Zuiderzee. De voorzitter, de heer Demmers, gaf een uitvoerig overzicht van de pogingen, tot nu toe bij de regee ring in het werk gesteld tot behartiging van de be langen der in het gedrang gekomen visschers. Resumeerende noemde spr. als de billijke wenschen van de visschers: 1. vergoeding van de waardevermindering van net en tuig; 2. kosteloos onderricht zoowel voor de visschers als hun kinderen, zoo noodig met vergoeding van reis- en verblijfkosten; 3. een uitkeoring in. geld, zoodat het gemiddelde inkomen niet achteruitgaat; 4. voorkeur voor aanstelling in vaste betrekkin gen; 5. credieten op billijke condities; 6. voorkeur voor de Zuiderzeevisschers bi] het verleenen van verlof tot visschen op het IJsselmeer. De burgemeester van Edam—Volendam de heer Kolfschoten, sloot zich geheel bij de woorden van den voorzitter aan. Het wetsvoorstel is opgesteld zon der dat de gemeentebesturen gehoord werden; het t legt echter aan de gemeentebesturen verplichtingen op, dio deze niet kunnen nakomen. Ook ie het zeer onbillijk, de lasten te leggen alleen op de bewoner» van de gedupeerde streek. Ook burgemeoster Kolff, van Wieringen, verklaar de zich in hoofdzaak met het gesprokene eens. Het Kamerlid Michiolsen verzekerde, met groote belangstelling het gesprokene te' hebben gevolgd on van hot goed recht van de visschers overtuigd te zijn. Dc vergadering nam tenslotte bij acclamatie oen motie aan, waarin verklaard wordt, dat het wets ontwerp onvoldoende rekening houdt met de belan gen van de betrokkenen en waarin de vergadering besluit een krachtige actie te voeren voor de ver-1 betering ervan. OUDKARSPEL. Gisteren is de eerste kolfmatch gehouden van de vier, welke zijn/ uitgeschreven door de Langen- dijker Sociëteiten en de jonge kolfclub „Volharding" te Oudkarspel. De match had plaats in de baan van den heer Vis en de uitslag is als volgt: B. a. V. te Oudkarspeb J. Vlug 182 punten; S. Evers-11, K. Quant 195, A. Eecen. 176, J. Schrieken 179, K. Kroon 162, totaal 1105 punten. „Op Maat" te Zuidscharwoude: W. Kostelijk 187 punten, P. Hagenaar 186, P. Molenaar 192, P. Glaa 174, R. Luyting 171, J. J. Reijne 185. totaal 1095 p. „Vriendenkring". Noordscharwoude: L. Dekker 151 punten, T. Pranger 206, T. Kostelijk 172, J. Timmer man. 178, G. Langedijk 175, C. Pranger 179, totaal 1061 punten. „Ons Genoegen", Noordscharwoude: D. Keppel 162 punten; J. Goudsblom 177, G. Langediijk 187, C. BaL der 168, D. Blom 161, P. Jes 190, totaal 1045 punten. „Volharding", Oudkarspel: Jb. Gelder. 144 punten, C. Vlug 180, H. ^.arts 165. P. Kat 153, P. Gelder 167, C. Paarlberg 155, totaal 964 punten. PETTEN. Zaterdagavond trad alhier voor de afd. Petten van de Ned. Ver. tot.Afsóh. v. Al'c. houdende Dr. de propagandaolub van Anna Paulowna op met het tooneefspel„Vrij1", van Schuitmaker. De keuze van dit stuk is voor de dub niet oen .gelukkige geweest. Voor een goede opvoering van <lit stuk worden geroutineerde krachten - gevraagd, die be houdens een enkel© uitzondering,oij dit gezelschap niet aanwezig sohenen te rijn. Er waren t slechts een zestigtal belangstellenden. Zou de weinige pu. blioiteit daarvan ook niet ©enigszins Je sohuld rijnP HOOG WATER. Tengevolge van den Noordwester storm steeg het water der Zuiderzee tot 1.20 M. boven A. P. De havenbuurt te Monnikendam stond gisteren nog blank. Op Marken, dat bij 1.40 M. onderloopt, heeft men een angstigen nacht doorgemaakt. Dank zij het stillen van den vrind? .week het gevaar van oventrooming. v I l •DE MAAS WAbTI Uit Maastricht, 1 Febr. Door de hevige regens der laatste dagen is de Maas weder aanzienlijk ge wassen. De grienden zijn opnieuw overstroomd en het water is weder verschillende kelders binnenge drongen. De was van de Maas bedroeg de laatste 24 uur 70 centimeter. België seint eveneens was. Uit Roermond, 2 Febr. Gedurende de laatste twee etmalen is het water van do Maas 'ruim twee meter gestegen. Voor de derde maal in dezen winter is de rivier buiten haar oevers getreden. Tel. EEN GRUWELIJK DRAMA. Te Amsterdam in de Wormerveerstraat is een dra ma gebeurd. Daar woonde een' 42-jarig man, die al geruirtien tijd werkloos was, die een tuberculoselijder én een slecht huisvader wordt genoemd, vaak dron ken thuis kwam en zijn vrouw sloeg. Maandagmiddag werd de politie gewaarschuwd, dat daar weer iets gaande was. Maar nu was het bij Van Dam, zoo heette de man, alles stil en vreemd. Er waren geen vrouw, noch kinderen te zien. De politie vond de deuren gesloten en dezo moesten worden opgebroken. Toen dit geschied was en de politie binnendrong, vond men in de slaapkamer Van Dam geheel ge kleed op bed liggen, hij. had een touw om den hals en scheen bewusteloos. Maar nog een andere ontzetting wachtte den po litiemannen die rondkeken. Op een ander bed za gen zij twee meisjes, de kinderen van Van Dam, Louise 2 en Margaretha 7 jaar oud, dood uitgestrekt liggen. Omtrent den dood van deze kinderen was al aan stonds geen twijfel meer mogelijk. Zelfs kwam het den politie op het eerste gezicht voor, dat een en ander zelfs reeds eerder was geschied. In een aan grenzende kamer vond men het lijk van de vrouw van Van Dam, die vermoedelijk door worging om het loven was gebracht. Latere berichten bevestigen dit drama en ook dat de moord reeds eenige dagen geleden moet hebben plaats gehad. Er hing een sterke lijkenlucht in de vertrekken. De dader zelf, de 42-jarige Van Daan, zat in de keuken. Toen de beambten binnentraden, zat hij naast de tafel, met het hoofd in de handen ge-, steund. Zijn linkerpols vertoonde een ondiepe snede, toegebracht met een mes. De polsslagader was niet geraakt en het bloedverlies was zeer gering. De man schijnt ook .een tweede poging tot zelf moord te hebben aangewend. De gaskraan stond open, maar er ontsnapte geen gas meer, daar de toe voer had opgehouden ten gevolge van afwezigheid van munten in den meter. Na zijn overtwenging zat Van Dam in zijn cel zachtjes te weenen. Op dat ooge-nblik waren geen bepaalde kenteekenen van overspanning en opge wondenheid waar te nemen. Wat de man tot zulk een gruweldaad heeft ge bracht, is nog niet met alle zekerheid, te zeggen/ ONDER DE AUTO. Naar het „U. D." meldt is Zaterdagavond te Utredht een voetganger in de Biltstraat, die'trilde oversteken, door een automobiel' gegrepen. Hij1 is waarschijnlijk achter een auto den weg overgesto ken en aangereden door eon van den anderen "kant komende automobiel'. Vallende is hij met zijn hoofd tegen een der voorlantaarns gebotst en een der wielen van de auto verwondde den man ernstig aan 'het gezicht. Toen hij' in de woning van dr. Daubanton was binnengedragen, bleek hij reeds overleden te zijn. Te Wierden geraakte de zestigjarige Wassink onder een auto.. De ongelukkige overleed binnen enkele oogenblikken. dat een groot aantal verkeersongevallen in Japan ontstaat oTh er vrouw3ii lri hot voortuig zitten, en dat deze omstandigheid hierdoor aoo noodlottig Ls, „omdat de chauffeurs teveel aandacht wijdon aan do gevaren adhtar rioh on te weinig aan die voor EEN ONDERÖRONDSCH GEWELF IN HET WIN TERPALEIS. In het vroegere Winterpaleis te Petersburg hoeft de directeur, belast met de zorg voor de vertrek^ ken, die een historische boteokonis hebben, oen geheimzinnig keldergewelf gevonden, aldus de „Iiweatia". Onder den vloer van de kleine paleid- kork werd een deur van metaal' ontdekt, afgeslo ten met oen zwaar hangslot en verzegeld met de «egels van het jninsterie van het keizerlijke hof. Achter deze deur werd een trap gevonden, dio naaf een onderaardsoh gewelf larat, dat geheel inet jj'zeren pl'aten beschermd wordt. Er werden geen voorwerpen gevonden, zoodat do veronderstelling gewettigd is, dat dit onderaardsoh gewelf bestemd wua eeu veilige schuilplaats to rii'n voor de kei- KOLHORN. Op eon heol slecht terrein speelde K.F.C. haar laat- sten competitiewedstrijd tegen B.F.C. II van Breezand. Als te ruim-twee uur scheidsrechter Woud de elftal len in het veld fluit, is B.F.C. volledig, terwijl K.F.C. mot negen man verschijnt.-K.F.C. wint den toss cn verkiest voor den wind te spelen. Wanneer or een kwartier verstreken is, maakt' onze rechtshalf uit een corner het eerste doelpunt; kort daarna een 'B.F.C.- speler het tweede. Als weor is afgetrapt is de K.F.C.- verdediging heelemaal niet op haar plaats en weet de B.F.C.-voorhoede het eerste tegenpunt te maken. Na nog een poosje te hebbon gespeeld, maakt onze voorhoede nog twee doelpunten; spoedig daarna komt rust. K.F.C. leidt mot 4-1. Wanneer er is gedraaid, pakt K.F.C. goedJ aan, doch zij kan niet verhinderen dat B.F.C. doelpunt door ge zichtsbelemmering van den koeper; tien minuten la ter maken onze gasten nog een punt. Daar het ter rein intus&chem heel wat slechter is geworden, is ver der doelpunten onmogelijk, zoodat al heel gauw het DE VROUW ALS VERKEERSPROBLEEM. Do „Vereeniging tot het voorkomen van verkeers •ongovallen in Japan" is tot de conclusie gekomen zerliijke familie in geval vaai eon aanslag tijdens öinde komt met een 4 3 overwinning voor K.F.C. - - - - De leiding van dezen wedtrijd was lang niet safe. K.F.C. heeft door deze overwinning de tweede plaats op de ranglijst der 2de klasse, gekregen. Ofschoon K.F.C. maar met negen man speelde, heeft zij zich toch lang niet slecht gehouden. De volgende week tegen BJF.C. I voor de medaille wedstrijden. Maakt dat jullie present zijn, jongens! ST. PANCRAS- Zondag waren een drietal clubs weer in actie. Oudorp 1 wist de reeks zijner overwinningen met een uit te breiden, door met 41 van Alkmaar. 3 te winnen. Vrone 2 won met 51 van D.T.S. 2. De Vrone-ad.spifaii.ton verloren met 51 van do Alomaria dito's. Zijl speelden echter niet ^en oix- volledig elftal. NIEUWE NIEDORP. Do eerste nederlaag van N.V.V. I in .deze oom': petitie. Zondag hadden wiji hier Excelsior I van Anna Paulowna en het was te voorzien, dat dit voor de N.V.V.'ers een zworen strijd zou wor den, wat ook wel is gebleken. Voor de rust «peelde E. voor den wind én. .wist do godsdienstoefening. Het gewelf is nu bij de historische vertrekken van liet paleis gevoegd en is voor het publiek te bezichtigen. HET GEZANTSCHAP VAN FRANKRIJK BLJ DEN PAUS. De FrajLsche Kamer heeft id het verwerpen vani een voorstel tot verwijzing naar de commissie van het artikel, waarbij de credieten ten behoeve van het gezantschap bij den paus worden geschrapt, feitelijk aangenomen om dit gezantschap bij dien paus op te heffen. De Fransche premier Herriot heeft dus in deze' zijn zin gekregen. BANKSCHANDALEN IN DUITSCHLANDv Het zooveeLsto bankschanraal in Duitschland wondt aangekondigd. Nu is het weer de Allgemeine Garantiebank AG., waarover allerlei geruchten loo- pen. Er ls ook een ochandaal mot het Rijksmonopolle voor brandewijn. Geheimrat Steinkopf i9 reeds afge treden. Een zekere Cohen zou wondien gevangen ge vangen genomen, maar de man nam vergif in en j het to brengon pp 21 in hun voordeoi, Maar. na, moest naar het ziekenhuis worden getransporteerd. HUURKAZERNE VERBRAND. Eeni moodlottingé brand heeft Zaterdagochtend vroeg te Chicago hi een groote huurkazerne gewoed. Daaromtrent worden de volgende bijzonderheden gemeld: Het gebouw werd bewoond door 86 gezinnen, som mige met veel kinderen. Het totaal aantal bewoner» was tusschen de 200 en 300. Ze lagen allemaal rustig te slapen, toen er in het gebouw eensklaps „Brand 1" werd geroepen. Door dien kreet uit hun »laap gewekt, renden de meeste bewoners in paniek van hun bed de trappen af naar buiten. De meeaten gunden zich geen tijd om boven. kleeren aan te trekken en holden in hun nachtge waad d© bitterkoude straat op. De brand greep zoo snel om zich heen, dat vele bewoners niet tijdig naar buiten konden komen en zich door het vuur den uitweg versperd zagen. Man nen, vrouwen en kihd'eren verschenen op de boven verdiepingen voor do vensters, schreiend en schreeu wend om hulp. Sommigen gunden riohi in hun doodsangst goch tijd om de toesnellende brandweer af te wachten, sprongen uit do vensters op str&at en werden mep. rend'oels door den Val ernstig gowon-d'De aangeko men brandweermannen «panden snel netten uit, waarin de achtergebleven bewoners ongedeerd neer sprongen. Het geheele gebouw brandde uit Naderhand wer den 10 verkoolde lijken ontdekt en men vreest dat er nog meer lijken onder het puin liggen. ONTPLOFFING VAN EEN AMMONIAKTANK. Uit Straatsburg, 2 Febr. Vijf arbeiders zijn ge dood en tien ernstig gewond door het ontploffen van een ammoniaktank te Dilligen. Het vuur was zoo hevig,, dat de brandweerlieden, die gasmaskers voor hadden, onmogelijk iets tegen het vuur kon-" den uitrichten. EEN PASGEBOREN KINDJE IN EEN DAKGOOT. .Uit Rotterdam, 2 Febr. Hedenmorgen werd de politie gewaarschuwd, dat in de dakgoot van een perceel in het ZSvaanhals, kindergehuil gehoord werd. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld. Een agent van politie klom naar hoven en hij vond tot zijn verbazing in de goot oen pasgeboren kindje van het mannelijk geslacht, spiernaakt en zelfs met modder en' vuil overdekt. Het wichtje leefde nog. Onmiddellijk is het naar een der ziekenhuizen ge bracht. i Een inspecteur van politie doorzocht inmiddels de aan de dakgoot grenzende woningen en trof in één daarvan een 27-jarige juffrouw aan, die bezig was eten te koken. De vrouw zag zeer bleek. Nadat zij ondervraagd was. bekende zij in den afgeloopen nacht moeder geworden te zijn en haar kindje in de dakgoot te hebben gelegd. Het kind had ongeveer een kwartier in de goot gelegen vóór de politie het vond. De vrouw werd gearresteerd en naar het zie kenhuis gebracht Proces-verbaal is tegen haar op gemaakt wegens poging tot zware mishandeling. De toestand van het kindje is gelukkig uitstekend. Men hoopt dat het geen ernstige gevolgen van de handelwijze zal ondervinden. Tel. DE EX-KROONPRINS IN EEN OPENBARE VER GADERING. Uit Berlijn t 2 Febr. De voormalige kroonprins Wilhelm, die riöh pedert zijn terugkeer uit Neder land tot dusver in politiek opricht zeer terughouu. de rust zou N.V\V. hot or wel beter afl brengon, dachten wij, maar dat was verkeerd bekeken, want de polderjongens bleven hun de baas en wisten het te brenp- - met het einde op 3—2 voor E. En ziij hebben verdiend. ZÜj' waren de sterk sten. Wij hadden in .V.V. een slecht genoegen. Het geheele spel was niet best. Ondank» het slechte weer waren er nog veel supporters. WARMENHUIZEN, SI Jan. 1025. Roode kool le soort f2.90 a 5.80; ld. 2e soort f2.50 a f 3.80; ld. uitschot f 1.20 a f2.60; gele kool le soort f2.40 a 4.90; Deensche witte kool le soort f 1.70 a f3.20, id. 2e soort f 1.00 a 3.40, id. uitschot f 0.60 a 0.90; Drielingen f9.80 a 10.80.' uien f 10.30 a 11.30, Aanvoer 34635 K.G. roode kool, 11735 K.G. gele kool, 16800 Kg. Deensche witte kool, 5165 Kg. uien. WARMENHUrZEN, 2 Fobr. Roode kool f 3.20 a 3.80, idemi 2o soort, f 2.80 a 3.20, idem uitschot f 2, Deensche witte kool f 2.70 a 2,80, ldom uitschot f 2.40 a 2.50, drielingen, nep f 10.20 a 1050, uien f 11.20, grove uien f 9,50,. Aanvoer* 11300 Kg. roode'kool, 4300 Kg. Deensche witte, 1700 Kg. uien. ALKMAAR, 31 Januari 1925. Op do heden gehouden weekmarkt waren aangA roerd: 28 jmarden f 100360 11 melkkoeien f300 tot f450, 1 graskalf, 28 nuchtere .kalveren slacht f1234, 34 vette schapen f48—54, overhouders f4248, 43 schrammen f2232, 116 biggen 10 vj. f1022, per, stuk. Botorparysle soort f 1.20—1.40, 2e soort fl1.10. Kipoieren: groothandel f6.258.25, kleinhandel f7 tot 8.25, eendeieren f8 per 100 st. ALKMAAR, 2 Febr. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 14 vette koeien f 275:175, 3 vette kalveren f 125—150, per ned. pond f 1.60—1.80, 32 nucht. kal veren, slacht, per stuk f 10—32, 851 vette varkens, zware, per ned. pond f 0.72—0.76, zouters f 0.70—0.73, Londensche varkens f 0.70—0.72. ALKMAAR. 31 Jan. Eieren geveild door de eierveiling voor Holland» Noorderkwartier te Alkmaar: Kipeieren: aanvoer 26500 stuks. Prijzen: 48—50 Kg. f 6.50. 50-52 Kg. f 7.40-7.60, 52-54 Kg. f 7.90-8, 54-56 Kg. f 8-8.20. 56—58 Kg. f 8.20-8.40, 56-60 Kg. f 8.40—8.60, 60—62 Kg. f 8.60-8.70, de 100 stuks Eondeieren: aanvoer 1083 «tuks Prijs: f 8.60—8.80 de 100 stuks. AMST.ERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 2 Febr. Aangevoerd 400 vette koeien, le kw. f 1,251,30. 2e kw. f 1.05-1.15, 3e kw. f 0.85 —0,95 per Kg.; 135 melk- en kalfkoeien f 400425 per stuk, 85 vette kalveren, 2e kw. f 1—1,10, 3e kw. f 0.90—0,98 per Kg. 78 nucht. kalveren f 16—27 per stuk, 79 schapen f 40—55 per stuk, 821 vette varken» le kw. f 0.90—0.92, 2o kw. f 0.86—0,88 per Kg., Over- zeesche en Geldersche le kw. f 0.90—0,92 per Kg., 21 paarden f 200—350 per stuk. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 2 Febr. Grove uien f 10.76—11,20, drielingen f 10.10-10,80, uien f 10,60-12,10, roode kool J 3.50- 6^70, idem doorschot t 2.70—6.10, gele kool f 4.10— 5.30, idem doorschot f 3—5, Deensche witte f 2.50— 4.20, idem doorschot f 1.80—3.10, alles per 100 Kg. Aanvoer: 7300 Kg. uien, 69100 Kg. roode kool, 24000 Kg. gele kool, 60600 Kg. Deensche witte. ALKMAAR, 2 Febr. Heden werd besteed: Appelen f 10—19, peren f5— 17, spruiten f 919, per 100 Kg. Boerenkool f 1.10— dend heeft betoonc Lis thans voor de eerste maal op 6.30, per 100 stuks. Roode kool f 26.70, gele kool den voorgrond getreden. Zaterdagavond nam hij f 1.80—4.70, uien f 11.1013,20, bieten f 1.802.80, deel aan een openbare meeting van den Silerisohen bond, waarin ae eisohen van de agragiërs om be schermende rechten werden bepleit en waarin ook krachtig t«ren links en de verzoeningpolitiek werd geageerd. De vergadering bereidde den kroonprins een groote ovatie. AARDBEVING GEREGISTREERD. Uit Karlaruhe, 2 Febr. In den afgeloopen nacht is hier een aardbeving, welke eendge minuten duurde, op een, S afstand van 300 K.M. geregistreerd. AARDBEVING IN ENGELAND. Een aantal lichte aardbevingen, die gisteren In het zuidwestelijk deel van Engeland voorkwamen, j brachten ontsteltenis teweeg, doch veroorzaakten, voor zoovel tot nogi toe bekend, geen. persoonlijke ongelukken. koolrapen f 1.40-220. Wiüof I f 24—32, idem n f 12—18, alles per 100 Kg. LANGENDIJKER GROENTEJNVEILING, Br. op L. 2 Febr. Wortelen f 2.20, roode kool. le soort f 3.80—5,70, idem 2e soort f 2.30—2,70, gele kool, le soort f 3.4Ó—5.40. idem 2e soort f 2.10—3.30, witte kool, le soort f 3—5.40, idem 2e soort f 2.20—2.80, uien f 1212,40, drielingen f 10.60—11.10, alles per 100 Kg. Aanvoer: 1475 Kg. Wortelen, 80300 Kg. roode kool, 61000 'Kg. gele kool. 52300 Kg. witte kool( 8600 Kg. uien. WOENSDAG, 4 FEBR. NED. HERV. GEMEEN TE4 Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Buiskool.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6