Het nieuwe Landbouw- huis te Alkmaar. Raad Pelten. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws# VOETBAL Markthexfclitea. Plaatselijk Nieuws- LICHT OP! Staatsloterij. CALLANTSOOO. Dezer dagen ia gereed gekomen deverbouw van df brug, welke de verbinding vormt iussohen den pol der Koegras en den polder 't Hoekje. Was deze brug voorheen inderdaad vooral' voor zware vraohten en lange rijtuigen door haar on. 'doelmatige ligging zeer moeilijk te passoeren, thans i& door een groote verbreeding zoowel' van brug oprit het verkeer geheel verbeterd. WINKEL. Vannacht omstreeks half drie ie het burger-woon huis, bewooiid door den heer A. Zeeman door on. bekende oorzaak geheel! 'verbrand. De bewoners (inoesten 'het perceel' op bloote voeten verlaten. CALLANTSOOG. Naar wij vernemen, Jh'eeffc de heer W. Goverstegen 1 Maart as. ontslag aangevraagd alflSanbteiia&r van dan Burgerlijken Stand. c - WIERINGERWAARD Men dient nog steeds rekening te houden met de glteui van de waterleiding, vooral' met zware vrachteiDit ondervond Dinsdagmorgen de werk man van den heer C. B.. die mot een boerenwagen, beladen mot 25 zak gerst naar den schipper moest Onderweg zou hij uitwijken voor een stiistaanden vrachtauto. Do paarden maakten zich oen weinig bang-, 'waardoor net eone gedeelte van don wagen in aen nog lossen grond terecht kwam, mét het gevolg, dat de zakken tzaad bij den wal neer rolden. 14 Zakken bl'eveu droog, doch elf stuks kwauien in do eiooc terecht. De voerman heeft zioh hoewel niet ernstig aan zijn voet bezeerd. ZWARE BRAND. Uit 's Hertogenbosch, 10 Febr. Hedennacht heeft te Geffeii op den Grooten Berg oen hevige brand ge woed, waardoor vier huizen totaal zijn verwoest. Veel vee is bij deze branden omgekomen. ONTPLOFFING. Uit- Leiden, 10 Febr. Hedenmiddag brak, ten ge volge van een explosie brand uit in een houien loods, behoorende tot de Pyrotechniscbe fabrie* van den heer A. J. Kat. Door de aanwezigheid van, vele licht-brandbaro stoffen, stond de loods in minder dan geen tijd in lichtelaaie. Van de twee mannen, die er wekten, werd de 40- jarige J. W. met ernstige brandwonden bedekt uit het vuur gehaald en ter verpleging in het St. Elisa- bethgesticht. opgenomen. De 58-jarige C. van A., een gehuwd man, uit Rot terdam, iis in de vlammen omgekomen. Het verkool de lijk is ter onderzoek naar het Academisch Zieken huis gebracht. HEERHUGOWAARD. Hoewel de vertooning der Malariafilm in het lo kaal van den heer Rus door het verbazend slechte weef in verband ook in et de groote af standen op een mislukking dreigde uit te loopen, mag men met het verkregen succes tevreden zijn. De voorzitter ver klaarde met genoegep onder de gegeven omstandig heden nog welkom te mogen heeten, waarna door Dr. Spiering een kort overzicht der te vertoonen film gaf. Deze werd nu zonder eenige storing afgedraaid' en met groote belangstelling door de aanwezigen ge volgd. (Naar we vernemen acht het bestuur eter Witte Kruis-afdeeling het. gewenscht de film ook te doen vertoonen in een der lokalen in het noordelijk deel der gemeente.) WINKEL. De afdeeling Winkel der vereeniging tot bevorde ring van het vakonderwijs in Westfriesland vergaT derde Dinsdagavond ten huize van don heer D. A. de Bruijn. De opkomst was matig, niettegenstaande het aantal leden tot 44 is geklommen. De heer de Reu®, het voorzitterschap waarnemende, opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering woden gelezen en goedgekeurd. De begrooting; voor 1926 wordt opgemaakt In' ont- vanst en uitgaaf tot een bedrag van f 995.90,. De rekening over 1924 wordt onderzocht en goedge keurd in ontvangst op f 1449.78)4, in uitgaaf op f 935.64)4, saldo f 514.14, waarvan nog enkele betalin- gen zijn ie doen. Als ingekomen stuk komt ter tafel een klacht om trent het gedrag van een. der leerlingen, terwijl nog een paar andere leerlingen ook herhaaldelijk aanlei ding tot klagen geven. Besloten wordt do ouders dier leerlingen aan te schrijven. Di do vacature /bestuurslid ctoor het bedanken van den heer J. J. van Groos, wordt benoemd de heer P. Krapman, terwijl' de heer K Toornstra, die aan de beurt van, aftreding, is, wordt herkozen. Tot afgevaardigde naar de Allgemeene vergado. ring en de tentoonstelling te Hoogwoud wordt be noemd |de heer S. de Beurs en tot diens .puaatever. vanger de heer P. Krapman. De rondvraag levert niets op. Sluiting volgt. Dinsdagmorgen te ongeveer 11 uur, had in tegen woordigheid van verschillende autoriteiten, de offi cie el e ,overdracht plaats van het nieuwe Landbouw- huis. Zooals bekend, had de gemeente Alkmaar aan het Landbouwhuis huisvesting toegezegd en was het vroegere Burgerweeshuis daarvoor ingericht en nu gereed; gekomen om betrokken te worden. De heer G. Nobel, de voorzitter van het Landbouw huis, sprak de aanwezigen t.oe, en begon met te zeg gen, dat de Minister van Landbouw en Binnenland- sche Zaken niet was vertegenwoordigd, omdat men wel dacht, dat deze toch wel verhinderd zou zijn. Wel uitgenoodigd was de Directeur-Generaal van Landbouw, die echter door ziekte was verhinderd. De waarnemende 'Dir.-Gen., de heer Swaving, was tot zijn leedwezen ook verhinderd, maar had schrifte lijk zijn beste wenschen voor het Landbouwhuis uit gesproken. Uitgenoodigd was eveneens de Commissaris der Koningin, maar deze kon ook niet komen. Maar wel aanwezig waren de heeren D. Kooiman en Michols, leden van Ged. Staten, die spr. hartelijk welkom heette als de vertegenwoordigers van hot Gewest Noordholland, wier tegenwoordigheid op, zeer hoo- gen prijs werd gesteld, als blijk van belangstelling in de stichting, van dit Landbouwhuis. Spreker riep .daarna het welkom toe aan het col lege van B. en W. van Alkmaar, dat in zijn geheel present was. Daarna werd het woord gegeven aan Burgemeester Wendelaar van Alkmaar, die het gebouw namens de stad aan de Vereeniging Het Landbouwhuis over droeg, ter vervulling van een destijds gedane be lofte, om voor een betere huisvesting voor deze te zullen zorg dragen. De burgemeester sprak daarbij de hoop uit, dat wat Alkmaar in deze had gedaan, zou beantwoorden aan de verwachting der vereeni ging. De heer G. Nobel nam hierna nogmaals het woord en bracht in de eerste plaats dank aan 't gemeente bestuur van Alkmaar voor de voortreffelijke wijze waarop Alkmaar het Landbouwhuis heeft ingericht. Dat is geschied op een wijze die de ver-, wachtingen verre heeft overtroffen. Spr. bracht zijn besten dank voor de zoo groote bereidwilligheid hierbij betoond. In verband hiermede richtte spr. een woord van hartelijke waardeering tot den heer Margadant, Directeur der gemeentewerken, voor de groote toewijding geschonken bij de inrichting, van dit gebouw en de keurige uitvoering van het werk. Spr. richtte zich vervolgens tot de Vereeniging Hollands Noorderkwartier, die, nadat de plannen van den Bond van Zuivelfabrieken niet geslaagd waren, het initiatief had genomen voor de stichting van een •Landbouwhuis en in verband hiermee werd een woord van welkom, toegeroepen aan den heer Prof. Dr. Bakker, lid van de commissie van voorbereiding. die met den heer K. Zijp, thans door ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn, en spr. zelf» de plan- Inen voor dit Landbouwhuis heeft voorbereid. Spr. verklaart dat het Prof. Bakker aangenaam zal zijn om nu tegenwoordig te zijn Wj de opening van dit mooie Landbouwhuis. i Daarna sprak voorzitter tot de voorzitters en secre-1 tarissen van de Holl. Maatschappij van Landbouw en van den R'.K. Land- en Tuipbouwbond, welke I groote vereenigingen wel geen lokalen in het Land- bouwhuis betrekken, omdat zij bun kantoren in de provincie Zuidholland hebben, doch wier aanwezig heid hier zeer gewaardeerd wordt, omdat verwacht mag, warden dat.in de toekomst ook zal worden be schikt over de gewenschte lokalen in ons Landbouw huis, wanneer zich later de behoefte daartoe doet j gevoelen, wat niet anders kan zijn dan' zeer bevorder- j lijk aan de goede samenwerking. Spr. heet nu welkom de vertegenwoordigers der vereenigingen, die zich bewegen op het terrein van het onderwijs, n.1. de Vereeniging van het Landbouw- huishoudonderwijs, de Vereeniging van OucUeerlin- gen der R ijkslandbouwwinterschool to Schagen, wel ke vereenigingen haar sympathie betuigden door een geregelde bijdrage aan het Landbouwhuis te schen ken en tevens gaarne bereid zijn om do belangen van het Landbouwhuis te bevorderen. Vervolgens worden de leden van de Vereeniging Het Landbouwhuis welkom geheeten, n.1. de Bond van Zuivelfabrieken, Zuivelbank, Kaascontrole, Boter- controle, de vereenigingen op het gebied der veefok kerij werkende, als die van Rundvee, Schapen, Var kens en daarna de Centrale Commissie uit de Vei lingen, welke laatste wel geen lid ris der vereeniging, al heeft zij kortgeleden hier onderdak in het Land bouwhuis gevonden. Spr. hoopt dat het deze conrmis- sie hier goed zal bevallen, zoodat zij als lid zal .toe treden. Een bijzonder woord van welkom richt spr. tot de vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Hollands Noorderkwartier, waarbij hij er op wijst, dat meerdere samenwerking tusschen deze Kamer en de landbouworganisaties van groot belang genoemd wordt. Spr. wendt zich vervolgens tot Dr. Mol, directeur van de Keuring voor Waren, waarmee spr. een nauwe samenwerking ook zeer nut tig en noodig noemt. Den heer Mr. 0ffer3, den rechtskundige adviseur van het Landbouwhuis, ziet spr. met genoegen tegen woordig en dankt hem voor de steeds zoo welwillend verstrekte voorlichting in juridische kwesties. Voorzitter brengt daarna een woord van hartelijken dank aan de verschillende bestuursleden voor de aangename wijze waarop de moeilijkheden aan de inrichting van het Landbouwhuis verbonden, wer den overwonnen, en spr. noemt apart de secretaris, de heer J. Dokter, die in vele gevallen weer zorgde voor de uitvoering der besluiten en aan mevrouw Strijker werd hulde gebracht als de deskundige waar het betreft de inrichting van het gebouw. In verband met de uitvoering, van een en ander brengt spr. lof voor" de wijze waarop de firma Vroom en Dreesman te Alkmaar alles heeft opgeleverd. Op keurige wijze is voor de aankleeding van het ge bouw gezorgd. Spr. brengt dank aan den conciërge Van Rijswijk en zijn echtgenoote, die door hun beste zorgen het Landbouwhuis tot een waar thuis voor allen hebben gemaakt. Tenslotte eindigt spr. zijn rede met den wensch uit te spreken, dat mag 'blijken dat de Vereeniging Het Landbouwhuis de groote medewerking van Alk maar waardig is en dat de vereeniging tot eer van Alkmaar en tot het welzijn van den Landbouw in Noordholland, veel en goed werk mag doen. (Appl.) Daarna werd een rondgang gemaakt door het ge bouw en alle lokalen, kantoren en vergaderzalen be keken. En algemeen was de indruk, die ook werd uitgesproken, dat .Noordholland wat het Landbouw huis betreft, aan de spits staat en beschikt over een voortreffelijke huisvesting. Het gebouw was passend en smaakvol versierd', terwijl tal van bloemstukken bewijs gaven van veler belangstelling in dezen dag. Er werd een foto ge maakt, waarop al de aanwezigen werden vereeuwigd. Werkelijk, het moet gezegd worden, dat alles er doeltreffend en keurig uitzag en alle vereerfigingen zeer goed zijn ondergebracht. Het Kaas- en Boter- controlestation beschikt over een uitnemend labora torium, de Zuivelbank over de gewenschte lokalitei ten, terwijl ook; d'e vergaderlokaliteiten niet ontbre ken. Daarna vereenigden de aanwezigen zich allen aan een noenmaal in een der groote zalen van het Land bouwhuis aangericht.. De heer O. Nobel opende de tafel met een dronk in te stellen op het welzijn van Alkmaar, dat zich zoo verdienstelijk heeft gemaakt voor den landbouw van Noordholland. En toen volgde er een lange reeks van speechen, te veel om hier weer te geven. Wij memoreeren alleen nog dat het woord werd' gevoerd door: Burgemeester Wendelaar; de heer Kooiman, lid van Ged. Staten; de heer P. Stapel, voorzitter van Noorderkwartier; de heer D. de Boer, voorzitter H. M. v. L.; de heer N. Dekker, voorzitter R.-K. L.- en T.B.; de heer A. Com mandeur; mevrouw Styijlcer, bestuurslid van het Landbouwhuis; de heer H. K. Koster, voorzitter Bond van Zuivelfabrieken; de heer H. W. Ktihn, vertegen- wcordiger'RundVeefokkeriii; de heer P. Olie, secretaris H M. v. L.; de heer J. Zuurbier, voorzitter Wol federatie; Prof. Dr. Bakker; de heer J. Dokter, secre taris Landbouwhuisde heer W. Balk, secretaris van de Prov. Commissie van 4© Veilingen; de heer G. v. d. Sluijs, voorzitter Zuivelbank; de heer Joh. de Veer, voorzitter Oudleerlingen; de heer Arntz, voor zitter Kamer van Koophandel; de lieer Dr. Mol, di recteur Keuringsdienst voor Waren; de heer D. Go- vers, voorzitter Afd. Alkmaar H. M. v. L.; de heer Judell, voorzitter Varkensfokvereeniging; Mr. Lees berg, wethouder van Alkmaar; de heer Marganant, Directeur Gemeentewerken en allen waren vol lof over de inrichting van het nieuwe Landbouwhuis en velen brachten hulde aan de werkzaamheid van den heer G. Nobel, die als steeds met alle zorg en toe wijding zijn werkkracht in dienst van deze nuttige inrichting had gesteld. De heer G. Nobel sloot het gezellige samenzijn met een woord van dank voor de algemeene hulde aan de inrichting van het Landbouwhuis gebracht en voor de woorden van waardeering aan het bestuur en hem g6wij'd. Hij stelde voor een telegram te zenden aan den oud-Burgemeester Ripping, namens de feestvie rende vereeniging, hem dank zeggend voor de des tijds betoonde medewerking. Voorts sprak spr. het vertrouwen uit in het we'- slagen van de Vereeniging Het Landbouwhuis, wat spr. mogelijk leek, wanneer wij ons allen op het standpunt plaatsen om steeds bereid te zijn te willen arbeiden ter wille van anderen. GEMEENTE ZTJPE. Inrwtahrrren van 4 tot en mot 6 F#bT. 1W». Geboren: Maria Anna- doch tor van Pieter Glas en Catharina Elisabeth Bruin, Ondertrouwd: Gerard Deutekom. oud 21 jaar, koopman, won. te Noordscharwouae en Elisabeth Wit, oua 21 jaar, zonder beroep, won. te Zij-po. Ingeschreven van 7 tot en met 1v Februari. Geboren: Kees Niooiaas, zoon van Jan Gerrit Nieuwlhnd en Mario Rensos. GEMEENTE WI ERIN GEN. Geboren: Gerda, dochter van C. Ru ijler en G. Strand. Cornelia, dochter van D. Doves en A. Kuut; Willem, zoon van M. de Haan en N. de Haan1; Elisabeth, dochter van S. Wagemaker en G. Koom; Trijntje Eli sabeth, dochter van P. C. de Haan en G. Bosken Ondertrouwd: Jacob Lattdman on Hiltje Doves. Getrouwd: Geene. Overleden: Geertje Keijzer, oud 72 jaren, echtgen. van Jb. Doves; Pieter Keijzer, oud 56 jaren, echtten, van G. Bais. Jan Tijsen, 71 jaren, ongehuwd; Mijntje Halfweeg, oud 65 jaren, echtgen. van D. Tijsen; Aal tje Rinne, oud 68 jaren, wed. van Jb. Lont. GEMEENTE ST. MAARTEN. Ingeschrevon gedurende de maand Januari 1025. Geboren: Geene. Ondertrouwd' en getrouwd: Cornelia Pastoor, oud 49 jaren, wonende te Warmenhuizen, weduwnaar van Elizabeth Pastoor en Grietje Brommer, oud 45 jaren alhier, weduwe van Dirk Niorop. Overleden: Jacob Amhuul, oud 68 jaren, weduw naar van Aagie Glas. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Henderica Ne eitje, dochter van M, Bar- telse en van N. Hop. Adriaan Lambertus, z. v. A. Langerei& en van A. C. Keppel. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Jansje Smit, oud 60 jaar, echtgenoote van Jochem Blaauboer. GEMEENTE WIERINGERWAABD. Ingeedhrerven over de maand Januari 1925. Geboren: Maart je Mullna, dochter van CL Roeto :en G. van Roojj. Ai'bert, zoon van O. Bakker en Gr Brouwer. Andriee, zoon v. 'A. Wink en M. Doekes. Gehuwd: J. Ruigenduin en M. Kep/pol'. Overleden: J. van Leeuwen, 83 jaar, echtgenoot van Jannetje Dekker.. S. P. Kok, .1 jaar, zoon van S. Kok en A. Langedijk. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 15 tot en met 31 Januari 1925. Geboren: Nicolaas Hendrik, zoon van Jacob Kieft en van Johamna Elisabeth Revers, Ainna, dochter van Gerrit Wever en van Aafje Groot. Hendrik, zoon van Dirk Bakker en van Siebrigje Mulder. Jannie, doch ter van Jan Keppel en van Pietertje Karmelk. An na, dochter van Willem Koom en van Adriane Ma ria Bruijn- Overleden: Marijtje van der Hof, oud 79 jaren, we duwe van Klaas Hoogland. Lourentius Groot, oud 16 jaren, zoon van Gerbrand Groot en van Elisabeth Pronk. Ondertrouwd: Jan Stapel, weduwnaar van Aafje Rol, oud 33 jaren, te Hoogwoud, met Aagje Stapel» oud 22 j aren, te Abbokerk. Getrouwd: Jan Waal, oud 24 jaren te Amsterdam, met Trijntje Rempt, oud 21 jaren, te Hoogwoud. Jan Stapel, weduwnaar van Aafje Rol, oud 33 jaren te Hoogwoud, met Aagje Stapel, oud 22 jaren te Abbe- kerk. kooT, 8800 Kg, Deenrioho witte, 2000 Kg. uien, 1800 Kg. poen PURMEREND, 10 Februari Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 11 at. kleine Fabriokskoas tf 38.50. met rijksme/k f62, 3 et. kl'oine Booroukaaa met ittjksmerk f 61, 314 runcLoron, w.o. 180 votto f0(901.25, 152 melk. en gol'dekoeien f175450, handel matig; 12 - stieren; 27 paarden f 100200, handoi' stug; 1/ vette ka-lvo. ren fl.701.90. handel! matig; 449 nuoht. kalveren voor de eflacht 115—48, voor ae fok f 1638, handel ttnatig: 786 vette varkens voor de zou terijl 68 -73 ot., voor de slacht 7277 ct., handel vlug; 110 magere varkens f24'18, handeie! vlug; 110 biggen f 1221, handel vlug; 241 (schapen: vette f 5<) -60, overhou. ders f3545, handel matig; 28 bokken. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND, (in het gebouw der Af&lagvoreeniging) der AJg. Noordhou. Pluimvee-Ver. Eendeneieren, kwaliteit A f8.308.50; aanvoer 4239 e tuks. Kippeneieren: kwal. A f7.50—8.60, aan voer 12480 stuks. Idem, kwali B f6.106.40, aanvoer 590 stuks. EIERVEILING PURMEREND, Hotel' ,.Panu dyk'- Eendeieron aangevoerd 5000otuks. prisj fö.308.45. Kipöieren: aangevoerd 12000 sthks. f 7.507.80. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1925. Geboren: Nicolaas Leonardus, z. v. ES. van Leeu wen en A. Bakker. Margaretha Dievera, dochter ven iM. Smit en C. M. Kager. Anna Margaretha Gerda, dochter van K. van der Oord en T. Blaauboer. Fia- I ter, zoon van C. Veldman en M. J. P. Pronk. Mar- 1 garetha Veronica, dochter van As. Groot en E. Ver duin. Petrus Gerardus, zoon van W. A. Scholten en J. Spruljt Ondertrouwd! en Getrouwd: C. Kuiper te Heerhu- gowaard en A. Wltsmeer, alhier. Overleden: Johannes Cornelis, zoon van J. Ur- sem en A. Bakker, oud-2 weken. GEMEENTE CALLANTSOOG. Id geschreven gedurende de maand Januari 1925. Geboren: Elisabeth Jannetje, dochter van J. Schil der en C J. Kreijger. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. MIST OP ZEE. Uit New York, 9 Februari. De Empress of Soot- Jand, die vanmorgen New York verlaten heeft -met een gezelschap toeristen aan. boord, op weg naar de havens der Middellandsche Zee, is tengevolge van den mist in botsing gekomen. De schade bleef be perkt tot den bovenbouw en het schip heeft haar reis voortgezet. 'Het andere schip, de Scottaburg, was ern stig beschadigd, maar kon ook maar de haven) op- stoomen. HET PROCES-HAARMAN. Uit Hannoyer, 9 Februari. De ter dood veroor deelde moordenaar Haarmann heeft o.a. in een brief aan den' verdediger vap zijn med'ebeklaagde Grans zijn ernstige beschuldiging jegens deze teruggeno men. De verdediger van Grans zal nu verzoeken het proces tegen deze weer ter hand te nemen. INFLUENZA, 'De goedaardige influenza^epïdemie te Londen blijft toenemen. Te Willesden zijn alle lagere scholen ge sloten, omdat er 900 kinderen influenza hebben. In het district Londen' zijn er in het geheel 800 onder wijzers ziek. DE ETNA GEFILMD. De vulcaan Etna is door vliegers gefilmd en de geheimen van den vuurspuwenden berg zullen nu weldra aan het publiek worden vqxloond'. Twee militaire vliegtuigen, elk bemand door twee cinematografen, vlogen over den vulcaan en maakten' mooie foto's van de erupties.. Bestuurders en fotografen moesten gasmaskers dra gen, toen zij het gevaarvolle werk uitvoerden, waar bij zij door wolken verstikkenden damp moeiten vliegen om dicht genoeg bij den krater te kunnen komen, teneinde hun opnamen te maken. Gok die Stromboli, het vulcanisch eiland van Lipari, zal gefilmd worden. SCHOORL. De Sohoorlisohe voetbalvereeniging 8.V.V. had Zaterdagavond in het zeer gezellige zaaltje van den heer Kroon een clubavond georganiseerd, alleen toegankelijk voor leden en donateurs.. Groot waa de opkomst niet, dodh het was er bepaald gezellig. Door muziek en voordracht werden do aanwezigen f ©bracht. Zulke avonden weeken een goeden geest ondor de leden en donateurs. Toen echter den volgenden dag. Zondag das, S.V.V. I naar het VA..F.O,-terrein te Alkmaar trok, voor de oompetitie, waren er toch zeker een paar clubleden, die nog niet doordrongen waron van den waren olubzin, althans B.V.v. kon piet 9 man aan het werk, on gaf desondanks, schitta rend partij;. Ze verloren met 2—3, waaronder een penalty voor V.A.F.O., doch 't was de juiste ver houding van spelkwalitoit niet, daar S.V.V. vaak 'fc spei' in handen had. S.V.V. H won met 21 op eigen terrein van Rood Wit in uit Alkmaar. BROEK OP IANGENDIJK, 10 Februari. Langendijker Groento:ivei!ing. Wortelen tl.70. Roode kool: leeoort f a bod. 2e soort f2.20 a b. Gele kool: le soort f3.10 a 5.90. 2e soort 12.10 a 3. Witte kool': lo eoort f2.80 a 3.80, 2e soort tl.10 s 2.60. Uien f 11.30 a, 11.90, drielingen f 10.80 a a 12, alles per 100 Kg. Aanvoer: 875 Kg. wor telen, 121200 Kg. roode kook 91400 Kg. gele kool, 62100 Kg. witte kool', 26200 Kg. uien. NOORDlilÜlARKTBOlsrD, JSToordsOharwoude. 10 Febr. Grove uien f 10.70 a 12, drielingen 110.70 a U.80, nien 10.70 a 12.30. Peen 1 ft 1.70, Roode kool f 3 a 6.50, dosreahot 2.80 a 5.80. Gelo kool f3.80 a 5.60 dooraohot f330 a 5.30. Doensohe witte kooT f2 a 3.50, doorschot fl.70 ft O, alles per i00 Kg- Aanvoer: 17100 Kg. uien, 12200 Kg. peen, 161800 Kg. roode kool, 3840Ö Kg. gele kou, «5500 Kg. Doensohe witte. W ARMENHUIZEN, 10 Februari.: Roode kool1: le soort f 2.80 a 6.10, :2e soort f2.70 a 4.80, uitschot fl.70 a 2.50. Gele koor: le soort f4.30 a 5.10, 2e soort f2.60 a 4.10. Deensche witte kool, le soort f2.70 «4 3.30, 2e soort f 1.60 ft 2.50. Nep f 12.90. drielingen f 1O.30 a 1060, uien flUO a 12.40, grove nien f 10.60. Peen fl.70. Aanvoer: 60000 Kg. roode kool, 11100 Kg, gele OMGEWAAID- Tengevolge van den £fcorm woei Dinsdag de oon. eumpriefcent in den muziekfcuin, die reeds geheel klaar was, geheel uit elkaar en gedeeltelijk over de sloot. VERPACHTING". De openbare verpachting, gehouden door de Banne en den Polder Behagen, Zaterdag jl. gehou den, had tot uitslag, dat 37 porceelen grasgewas langs de wegen opbrachten x 510.50 on het riet gewas van 5 peroeelen f20.25. Over 1924 was de opbrengst grasgewas over 30 teroeelen f570 en van het rietgewas over 5 pereee an f27.50. POORTEN UITGELICHT. "Van enkele peroeelen in de Landbouwstraat sdjg vannacht de poorten uitgelicht en netjes voor de 'diverse huisdeuren gepuaatsfc. Een flauwo aardig heid. Het politietoezicht in onze gemeente nu.g wei wat worden verscherpt. VERBA NDCURSUS. De verbandcursus, welke alhier gehouden is door do afdeeling van ,.Het Roede Kruis" en onder ISi- ding van Dr. Aldershoff, is gisteravond gesloten. De cursus is onder groote belangstelling ih twee af dee lingen gegeven in een lokaal der Rijkslandbouw- winterschool (daartoe welwillend beschikbaar ge steld) en werd gevolgd door ^en 60-tal leerlingen. Op deze laatste les werd' door den voorzitier van „het Roode Kruis", den heer J. Helder, dank ge bracht aan'jDr. Aldershoff voor zijne nuttige lessen, aan de cursisten, voor hunne belangstelling en voorts aan den Directeur der Landbouwschool voor het beschikbaar stellen van een schoollokaal. Hij wekte voorts op om lid te worden van de zoo nutti ge vereeniging „het Roode Kruis". Namens de cursisten werd aan allen dien dank toekwam, deze dank gebracht, door den heer Boer- ■1'ing, spediaal aan' Dr. Aldershoff, die een blijvend aandenken ontving in den vorm. van een paar pracht boeken, terwijl zuster Boks en de conciërge, de heer Waiboer, voor hunne gewaardeerde hu Lp mot eene attentie werden vereerd. Dr. Aldershoff dankte daarna voor do attentie, ook voor de belangstelling betoond bij, do lessen, die hij verklaarde met veel genoegen te hobben gegeven» waarna het gezelschap uiteenging. We vernamen, dat een 10-tal nieuwe loden tot het Roode Kruis zijn toegetreden. POSTBEZUINIGING. Door de besturen onzer Middenstandsvereeniging en Algemeen Bolang is oen adres gezonden aan den Directeur-Generaal der posterijen, en. telegrafie, met het verzoek, om niet over te gaan tot eenige inkrim ping van den dienst in onze gemeente. Verder is gevraagd voor de telefoon het- kantoor open te stellen van 's morgens 8 tot 's avonds 9 uur en nog eens herinnerd aan het verzoek inzake het in het leven roepen vam een streeknet voor Behagen en omgeving. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is adhaesie aan dit adres betuigd- Voor auto's en rijwielen moet Woensdag 11 Febr. om 5.32 uur, het licht op. Trekking van Maandag 9 Febr. 5e Klasse. 13e Lijst. Noö. 2088 11182 11613 en 15772 elk fKXJO. Nos. 3146 8232 8233 15244 en 18780 elk f 100. Nos. 7483 12856 15488 15835 19167 209G9 0lk f 200. Nos. 185 1756 2769 334? 5033 5269 8190 U460 11569 13365 14363 15013 15636 16053 16327 16482 16612 1/770 20192 2Ü719 20835 en 20905 elk f 100. Prijzen van f70. 16 89 316 845 423 489 491 583 718 758 966 1138 1264 1239 1283 1720 1739 1769 1773 1810 1972 2115 2119 2310 2335 2-462 2199 2532 2595 2685 2714 Z766 3068 3177 3209 3511 3628 3666 3728 3783 3799 3872" 4136 4227 4342 4488 4528 4569 4657 41M3 5019 5071 5112 5156 5168 523$ 5264 5307 5470 5550 —85 5034 5636 5674 5784 5804 5825 5872 5918 61(58 6337 6389 6411 6595 6744 6763 7621 7708 7709 7961 7986 81.25 8375 8702 8788 8842 9007 9305 9352 9479 9491 9866 10013 10019 10075 10198 10214 10329 10615 10555 10615 10727 10803 11075 11142 11196 11240 11275 —308 —393 11514 11713 11724 11739 11816 —810 —90.1 11918 11953 12024 12098 12221 12324 12527 12665 12688 13245 13275 43312 13338 13393 13443 13530 13559 13614 1379.1 13833 13857 13975 14155 14166 14318 14506 11523 14657 14723 14773 14917 15001 15210 1541# 15539 15549 15571 15629 15862 15864 15874 15878 15889 15924 15971 15978 16018 16117 16U8 16207 16259 16369 16486 16736 16805 16830 16879 16952 17023 17339 173ÖU 17465 17497 17596 17820 17851 18003 1819.) 18433 1849) 18545 18553 18583 18606 18608 18613 18717 18883, .18983 19042 19197 19369 1948-4 19551 19574 19633 19779 19798 19883 20036 20038 20058 20077 20100 20120 20183 20416 20732 20803 20879 20889 21042 21214 21100 21416 21466 21511 21529 21902 21630 -21766 21779 21889 22070 22134 22191 22229 22483 22516 22662 22731 22777 22802 22827 —838 -^875 —971 Raad der gemeente Petten op 9 Februari 1025. Aan wezig alle ledien. De voorzitter opent de vergadering, waarna lezing der notulen piaat9 had, welke zonder op- of aanmer kingen werden vastgesteld. Ingekomen 'stukken: De nota's van het Electrici- teitsbedrijf, over 1924, van het Raadhuis, school- en gymnastieklokaal en straatverlichting. De laatste viel den Raad' niet mode: De totaalkosten van deze ver lichting was f 333.20 over 12 lampen. De maximale belasting gaf een cijfer van f 135. De Raad erkende, dat wij wel een goede straatverlichting hebben, maar de kosten zijn toch bezwaarlijk voor de gemeente. Be sproken werd, om voor het volgende seizoen enkele lampen van minder sterkte aan te brengen voor ver schillende lantaarns was dit uit te voeren en de ma-

Schager Courant | 1925 | | pagina 3