ilitiiti Nieiws- Dinsdag 17 Februari 1925 68ste Jaargang. No. 7589. llilgevers i N.V, ï.h. TRAPMAN Co., EERSTE' BLAD. Ingezonden Stukken. Binnenlandse!* Nieuws» Uw gezondheid WYBERT SCHAGBR c COURANT. Dit blad vorschljnt viocmaal poe wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag on Zatordag. Bij inzonding tot 'b morgona 8 uur, wordon Advor- tontiën nog zoovool mogelijk in hot ooeatultkomend nummoB goplaatat POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 Peijo por 8 mnandon fl.65. Looao nummers 0 cont. ADVKRTEN- TïöN van 1 tot 5 eogolö 11.10, lodoEo jjogol moer 80 cont (bowijono. hibogjcopon). Grooto lotton» wordon nnaa plaatsruimte bciakondi DIT NUMMER BESTAAI UIT TWEE BLADE HET WEGENVRAAGSTUK IN ONZE GEMEENTE. Hebben! wiji im de crisisjaren kennis kunnen nemen en mogelijk ondervindingen opgedaan, ter oplos sing vami verschillende vraagstukken ©n slaakte mien dan bij de verzuchting dezer, de woorden als de oorlogsjaren en eenige naoorlogsjareru voorbij zijn, dan -zullen) wij1 ons neigen® meer over hebben te bekommeren. Helaas, dat zal' zoo niet zijd» en dJat moet ook zoo niet wezen. Doch het vraagstuk, hetwelk' ik hier ga beschrij ven, heeft mooier aanzien als b.v. die der voedsel- Voorziening, werk'tooShe'id', woningnoodi en derge lijke en mag ik dan ook gerust comcludeeren dat het niet behoort te wordlen gerangschikt tot bovengeno'em de, welke zijn voortgesproten uit het lamslaan dter maatschappelijke eenheid'. Juist 't tegenovergestelde kan waar zijd en ik meen dan) ook, dat het wegen- vfttagstuk, hetwelke den laatsten tijd va aan Rijk, Provincie, gemeenten en polders zooveel eisohen, en zorgen vraagt, voortkomt uit de machtige ohtwik keling van1 ons hedendaags verkeer, zoowel wat het person'en-i als het expeditie ver voer, betreft, en kun, men wiji hier dan ook uit opmaken, dat 'het een be- teekenende vooruitgang heeft gebracht, zoowel op economisch als op maatschappelijk gebied. Maar om de ontwikkeling van ons hedendaags verkeer ter zijde te staan, behoort datgene wat er toe kan' bijdragen, dat zonder angst of zorgen die verkeersmogelijkheid blijft voortbestaan met zoo min' mogelijk storingskansen. En als voornaam ste factor moet dan worden aangenomen te zijin, ver zekerde be'harding en breedte der wegen waarlangs dat verkeer als zoodanig kan plaats hebben. Ik twijfel er niet aan1, of deze opvatting zal aan ölk bestuur, wien het wegenondlerhoud) .toebehoort, eigen zijn. Moeilijker is het, de middelen er voor te zoeken waarbij, draagkracht en rechtmatigheid met elkaar samengaan. Zoo is b.v. in onze gemeente het wegenomderhoudi opgedragen aan het polderbestuur. Allicht zou men genegen zijn te zeggen, dat is zeer juist, de wegen zijn aangelegd ten behoeve der landerijen en tenge volge hiervan moeten de lasten ook door de eigena ren 'dier landerijen worden betaald. En dit zal ook inderdaad zijn oorsprong hebben gevonden in dezen stelregel, hoewel ze nu al reeds tientallen van jaren verouderd is. Heel lang na de droogmaking is bet verkeer iin onzen polder gering geweest, of liever gezegd, mioest het gering zijn, daar nog maar pas een halve eieuw de eerste beharde weg daar is aangelegd en de be harding van dezen deg is tot stand gekomen door medewerking der stad Alkmaar. Zeer zeker moet d't in verband gebracht worden met gemakkelijker ver keer vanuit Alkmaar naar het noorden en van het noorden1 naar Alkmaar, waar 'dan. ook hoe langer h'oe meer behoefte aan werd gevoeld door droogleg ging van verschikende polders aan' den kop van Nocrdhoiland. Maar hoe geheel ar.ders is do toestand nu groote gedeelten van onzen polder zijn bevaarbaar gewor den on wórden langs die vaarten de producten en opbrengsten der landerijen naar markten of opslag plaatsen gevoerd, waarbij nimmer gebruik wordt gemaakt van' den' weg. Zeer zeker zijn er nog groote stukken in onzen polder, waar dat niet zoo is en wordt dan ook hiervoor de weg ter afvoering dezer gebruikt. Doch bij; lange na niet zooals het voor eendge jaren was. Dus gaat mien ©enerzijds aan' het verminderen, wat het vervoer betreft, van land- en tuinbouwpro-. ducten', langs den weg, anderzijds neemt heit verkeer in zoodamgen omvang toe, dat alle aandacht moet worden geschonken aan het in ordle houden der wegen en begint zulke groote financieel e offers ie vragen, als tot heden niet bekend zijn geweest. Dat zijn de redenen geweest, die het polderbestuur van Hugowaard op de gedachte hebben1 gebracht, om ziph af te vragen: Is het nog langer gemotiveerd j dat het totale onderhoud1 der wegen voor rekening' dir betrokken landeigenaren komt? Hetwelk na tuurlijk het logische gevolg is, wanneer het onder houd wordt opgedragen aan het polderbestuur. Ze meenden met het oog op het zoo veelvuldig gebruik der wegen in het algemeen gerechtigt te zijn' een verzoek aan het gemeentebestuur van Hu gowaard te doen, om. bij te diragen tot het onderhou den en beharden der wegen van haren polder, Daar de ernst van dit vraagstuk door het gemeen tebestuur wel degelijk werd ingezien', ia al direct besloten, om naast B. en W. een commissie samen tc stellen uit vier personen, om deze aangelegenheid nader te onderzoeken en dientengevolge mettertijd oen rapport omtrent hare bevindingen' aan den Raad over te leggen. Als lid' van bovenbedoelde commissie ben ik dan ook zoo vrij, eens meer deze bekendheidi tel geven aan de ingezetenen van Hugowaard omtrent deze kwestie. Toch wil en kan. ik in geen enkel opzicht mijn meening. daaromtrent vastleggen alvorens een bijeenkomst heeft plaats gehad waar het voor en tegen is besproken. Hoewel ik er ten volle van overtuigd ben, dat het wegenonderhoud op het moment op een' ver keerde basis berust, zult gij' mij' ook moeten toege ven, dat er zooveel verkeer plaats heeft door hen, hetwelk dan niet zoo direct, toch indirect samen hangt met-datgene wat gerangschikt kan- worden als zijnde te bebooren *tot land- en tuinbouwbedrij ven, zooals b.v. melkrijders, handelaren1 in veevoe der en kunstmest, vrachtrijders, enz. enz. Overigens zal door de raadscommissie rekening moeten worden gehouden' dat onze burgerlijke grens scheiding geheel anders is dan die van den poldter Hiermede wil ik zeggen, dat b.v. de polder Veen- huizen zijn eigen bestuur, zijin1 eigen bemaling, be- harding en verder onderhoud der wegen heeft. Zij 'die met onze plaatselijke toestanden op de hoogte zijn, weten dat geheel Veenhuizen behoort tot. de gemeente Hugowaard en zou het dan niet billijk kunnen worden- geacht, diat steun vanuit Veenhui zen zou worden gebruikt tot beharddng der wegen in Hugowaard* Toch zou dit het gevolg zijn, ais zon der meer aan het polderbestuur Hugowaard1 werd gesubsidieerd. Toch zou dit kunnen worden ondervangen door ook het polderbestuur van Veenhuizen een tegemoet koming, per proportioneel in verhouding, met die van het polderbestuur Hugowaard, te geven. (Lastiger wordt het voor die gedeelten welke in onze gemeente zijn gelegen en een onderdeel uit maken van een omliggenden polder, zooais b.v. een gedieelte van de Berkmeer. Dat moeten dan ook volgens mijn inzicht de lastigste vraagstukken zijn en zal dan ook de commissie ter beoordeeling 'krij gen, of het voor zwaarder zal wegen dan het tegen. Wel wil ik hier verklaren, dat ik ten opzichte van het wegenvraagstuR over het algemeen een ruim standpunt zal innemen. Ik hoop, dat de samenwerking van gemeente en polder te dezer plaatse in de naasts, toekomst tot een gewensohte oplossing zal komien, hctwolk niet anders kan zijn dan in 't belang der gemeente en- polder en tot nut van; het algemeen verkeer. Hugowaard' (Noord). P. KOSTELIJK Pz. OUDE NIEDOHP. Vrijidagavoind vergaderde -die gasvereeniging alhier in het lokaal van meij. dte Wed. T. de Jong. Nadat de vergadering door dien voorzitter, en' heer Jb. Fluis ter was geopend, en de notulen' na lezing werden goedgekeurd, werd de rekening over het afgetoopen jaar door de heereni A. van Zoomen en W. Lange- diijk onderzocht en op advies van) genoemde heeren goedgekeurd. Ontvangen was f 10352$, uitgegeven f 96.50, alzoo een voordeelig saldo groot f 7.02$. Tot bestuurslid! werd herkozen de heer G. Liefheb ber. Hierna weid overgegaan tot uitbetaling van rente aan de aandeelhouders, waarna die werd gesloten. N O ORDSCHAHWOUDE. De opvoering van „Allerzielen" in ConcordÜa kan als uitstekend geslaagd wordten beschouwd. Het aantal bezoekers schatten we op 850. De club Fal'klaöd van Heilöo heeft met die op- voering het beste beentje voorgezet en de aanwezLI gen waren over het spel uitstekend tevreden,, zoo, j dat soms meermalen gehaald moest worden. kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desinfecteer rend en oplossend werkende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts* maar. de districtsvergadering zal de heer Van» der Molen heentrekken, terwijl bij1 verhindering de heer Groen hem zal vervangen. Uitvoerig bracht de secretaris verslag) uit van de' lezing van den heer Vas Diaz te Schagen, over de ziektewet in verband met het bestaan van zieken kassen. 't Blijkt wel, dat, zal het voorontwerp van de Omgevallen-, en Ziekteverzekeringswet, tot wet worden' aangenomen, de ziekenkassen hebben te zor gen, dat ze 't beft in handen houden, daar dit alle kostbare bureaucratie vermijd, wat toch wal inl t belang der aangeslotenen zal zijn. Met algemeene stemmen aanvaardde de vergade ring een1 motie, waarin dit gevoelen tot uitdrukking kwam' en waaruit tevens sprak hoe ongelukkig of in dit voorontwerp de samenkoppeling vanl omge vallen en ziekteverzekering wordt geacht. De heer D. Groen bracht uitvoerig verslag uit van de door hem bijgewoonde honds- en districtsverga!- deringen, in 1924. Beide heeren kregen dei dank. der vergadering voor 'hunne flinke verslagen. Twee aanvragers, beiden de grens tot toelating als lid) overschreden hebbende (16—30 jaaT) kregen in deze dispensatie en werden in 'dit geval door de algemeen© vergadering als lid toegelaten. Bij' de rondvraag raadde de heer D. Groen aankom een abonnement op het maandblad „Zelfbeheer" te meffnen a f 1 per jaar. De yereeniginig. zal 4 abonne menten nemén, 4 om onder de bestuursleden te circuleeren en 0 welke bi| leden ter lezing zullen liggen voor elk die 't wil nazien. Voor deze 6 weiiden aangewezen de navolgende adressen: J. HakOf, K. Wiedijk, P. Dalenbergy C. Olie, W. Hoebe en C. Kreijgsman. Verder kwamen' biji deze rondvraag veld practi- sche bezwaren en wenken naar voren, welke allen tot aller tevredenheid! werden opgelost en aanvaard. Toen kreeg de burgemeester als nieuwbenoemde voorzitter, gelegenheid om de vergadering te sluiten. Hij deed, zoo zeiidüé hij, dit gaarne, daar hem dan de gelegenheid werd gegeven om hulde! en dank te brengen aan den heer Hoogvorst, welke de vergade ring op zoo keurige wijze had1 geleid), waardoor de be sprekingen zulk een uiterst nuttig effect hadden be reikt. Dankbaar was spreker voor de uitnoodiging welke hem van de zijde van het bestuur had be reikt en waardoor bijwoning van deze vergadering hem mogelijk was gemaakt 't Had spreker getraf. fen, dat een zoo prettige geest getuigend van het „dóór allen, vóór allen", wat ook het devies da van Witte Kruisafd'eelingen, dezen' avond had! gedomi neerd, waardoor f bijwonen voor hem een genoegen was geweest. Als nieuweling in bestuur, had spre ker de discuades wel met belangstelling gevolgd, doch er niet aanl meegedaan', en slechts gepoogd iets te loeren. Daartoe toch, is een mensoh nooit te oud. Geleerd had spreker hier, dat deze vereenigilng veel en nuttig werk verricht, in 't belang van! den werk man' en kleinen middenstander. Wordt allen propa gandist voor uwe belangen en voor de belangen uwer medemenschen! Ga niet, als enkelen, uit het vereenigingsverbond wanneer de belangen soms klei ner worden. Dit brengt uw systeem dóór, allen, vóór allen niet mede. En nu gaan) we allen' samenwer ken, nietwaar? Dit zal mij) het gemakkelijkeiP mar ken, en het geëffende pad van mijn voorganger zal Zoolang! en voor zoolang het contact met een orga nisatie of een vakvereeniging door de reg.eering is verbroken, is het lidmaatschap dier commissie onver- eenigbaar met het lidmaatschap dielr organisatie ol vakvereeniging. Het bestaande lidmaatschap dezer commissie vervalt alsdan van rechtswege. DE AFSCHAFFING VAN DE STAATSLOTERIJ. Naar wij, aldus de Tol., uit parlementaire krin gen vernemen, is het ontwerp tot afschaffing van de Staatsloterij, in de aideelingeni van de Tweede Ka mer zeer ongunstig ontvangen. Alleen! de anti-revo lutionairen en christelijkJtiistoiischen zullen er voor stemmen. OUDE MUNTEN. Te Made is biji het graafwerk in dien Zeggepolder een 'kan gevonden met 226 zilveren muntstukken, waarvan sommige grooter zijn' dan' een rijksdaalder. De munten' dateeren uit verschillende jaren tua- schen 1000 en 1606. AANVRAAG OM SCHADEVERGOEDING. Een autobusondernemer te Hengelo kreeg meer malen proces-verbaal, omdat hij' zonder vergunning van B. en W. een plaats innam op de markt. Bij die gelegenheid werd zijn bus in' beslag genomen. Hij is thans door dien kantonrechter vrijgesproken' en nu vraagt hij; vanl de gemeente f '1240 schadevergoeding. PROEVEN VOOR HET VERKEER. De Algem. Nederl. Witerijdersbond zal dezer dagen proeven nemen met het aanbrengen van witte stre pen op enkefte punten' van den weg Deventer—-Apel doorn ter aanduiding van wegbochten', punten, waai» maximum-sn'el'heidsborden zijn geplaatst, en spoor wegovergangen. DE FIRMA VAN HASSELT CONTRA BRENNINK- MEÏJER. Uit Amsterdam, 14 Febr. Hedenochtend is voor den Rechtercommissaris mr. E'schauzier het getui genverhoor gehouden in zake het concurrentiege- schil tusschen de firma's C. en A. Brenninkmeijer ■en Van Hasselt, wier zakten dicht bijelkaar, gevestigd zijn op den Ndeuwendiijk. De firma Van Hasselt heeft de hulp van den rech ter ingeroepen, om een eind te maken aan het op» koopen van goederen' uit haar magazijn door vrou wen, die door de firma Bionninkmeijer daartoe wa ren uitgezonden. Door dit optreden worden voor hot magazijn van de fima Van Hasselt relletjes veroor zaakt, waarbij de politie genoodzaakt werd tusschen- bedde te komen. Eendgen1 tijd geleden waren in deze zaak de con clusies gewisseld en pleidooien gehouden. Voor de firma C. en A. Brennönkimeijer werd gepleit door mr. Joh. Berden, vóór de firma VanJ Hasselt tzad mr. D. Wierstra op. De Rechtbank beslisttevervolgens, dat het opkóo- pen van de goederen geen onrechtmatige daad op leverde, mits ddt niet gepaard ging met het ont staan van' relletjes. Het getuigenverhoor had!' ten doel de firma Van!' Hasselt dn) de gelegenheid te stellen te bewijzen dat die firma Brenninkmeijer, aan' daartoe door haar be taalde vrouwen opdracht gaf, wanorde te verwek ken in en bij het magazijn van dte firma Van Hasselt, Gdagvaard was een elftal' getuigen, van wie o.a. een winJkelchef van de firma Brenninkmeijer ver klaarde, dat hij aan verscheidene vrouwen opdracht SCHOOKL De ziekenkas „Hulp in Nood" belegde jl. Vrijdag te Groet, in het Lokaal van den heer A Kuijper hare jaarvergadtering, die als gewoonlijk, zeer druk was bezocht. Aan de bestuurstafel merkten we op de burgemeester, de Edelachtb. heer Van Fridagh, ter wijl de heer S. Hoogvorat als Ioco-voorziUer de ver. gadering leidde. Biji de opening sprak deze heer een welkom uit tot die aanwezigen, inzonderheid tot den burgemees ter, welke de uitnoodaging van het bestuur, tot bij woning van deze vergadering zoo bereidwillig had aanvaard). Met dankbare herinnering dacnt de voorzitter terug aan het vele en goede werk dat de heer A. J. Peeck, sedert de oprichting tot aan zijn overlijden voorzitter geweest zijnde, voor de vereeni- ging had' gedaan. „Hulp in Nood" was hem' alles en hijl was alles voor „Hulp in Nood". Zijn werk zal bij ons in h-ooge ©ene blijven. Ook het overleden be stuurslid, den beerl Chr. van Duin», werd als een goe de kracht voor de vereenigrag, in dankbare woorden herdacht. De notulen werden door den secretaris, den heer W. v, <L Molen, gelezen én door de vergadering als goed aanvaard. De heer G. PoLle bracht als penningmeester ver slag uit van den ftnantieelen toestand en het bleek de vergadering thans wel', dat 1924 en gezond jaar was geweest voor de ledten, wat ten slotte voor de ka® ook een gezonden toestand meebrengt. De geld middelen waren namelijk in dit jaar vooruit gegaan' met een bedrag van1 f 553.62., waardoor zich thans een reserve heeft gevormd groot f 1916.45. Bij monde van den heer D. Groen adviseerde de commissie welke de bescheiden had! nagezien, om deze jaarrekening te aanvaarden en den penning meester te dechargeeren voor zijn gehouden beheer. Dit geschiedde ook. De penningmeester had, zeer verdiend, dien dank van dien voorzitter in ontvangst te nemen. De bestuursverkiezingen kregen in' een minimum van. tijd haar beslag. De aftredende heeren S. Hoog- vorst, G. Polle en A Zwagerman, werden bij accla matie herbenoemd, terwijl in de vacaturen der twee overleden bestuursleden werden benoemd) de heeren Baron van Fridagh tot voorzitter en J. iveete tot bestuurslid. Allen namen gelukkig hunne benoeming aan, zoodat het tijdroovendte «temmen niet plaats had* Het Bestuursvoorstel om de uitkeering bij ziekte te brengen van f 8 op f 9 per week, had haast ieder® bijval en werd met overgroot© meerderheid aange nomen, als proef alleen voor 1925. Wel tokte het eenige bedenkingen uit van enkelen, en stelde nog een der led'en voor, om de cont ributie te verlagen, inijplaats de uitkeering te verhóogen, doch de mees- ten gevoelden voor een hoogere uitkeering. De in gang dezer verbooging zal zijn 16 Februari Tot leden van de finantieele commissie over 1925 werden benoemd de donateurs J. Kaag en J, Kruijf, en de leden Jb. Stam en K. Wled'ijk. Tot afgevaardigden naar de bondsvergadering werden benoemd de secretaris, de heer W. van der Molen en de heer D Groen, terwijl de heer W. Wogr num tot plaaisvervanger werd aangewezen. üok daardoor voor mij, als uw nieuwe voorzitter, gemak heeft gegeven bij' de firma v. Hasselt verschillende keiijker te begaan.' zijn. Ik dank u voor uwe tegen- geëtaleerde goederen op te koopen. Zijl ontvingen woordigheid en laten we hopen, dat in 1925 heel wei-1 daarvoor een vergoeding van f 050 of f 1 per voor- nig zal voorkomen, dat de verhoogde uitkeering bij i werp. i ziekte zal moeten worden uitbetaald; dit teekent danEen 7-tal „voorvtouwen" was in dienst, die het een voor de ledteD gezonJd jaar. Met deze woordengeld bewaarden en dit aan de andere vrouwen bij stoot de voorzitter deze goedgeslaagde bijeenkomst haar inkoopen verstrekten. Hij ontkende aan de MODERN CENTRAAL ZIEKENHUIS TE AT-ir. vrouwen opdracht te hebben gegeven om relletjes te MAAR. I veroorzaken. Uit Alkmaar 13 Febr. In verband met de plan-! Andere getuigen verklaarden, dat wel' degelijk rel- nen' tot stichting van een modern centraal zieken-1 letj.es ontstonden door het optreden dien opkoop» huila werd in eene besloten zitting van) den Raad opstem 25 September jL in beginsel besloten gebouwen en j Van de politie word gehoord rechercheur Do Boer terrein van de Cadettenschool van den staat in erf-1 die verklaarde, dat het bureau Pieterahal veel last pacht aan1 te nemen, onder voorbehoud dat over- met het gebeurde heeft gehad en vaak om assisten- eenatemmdng zou worden verkregen over den canon, j tie werdi geroepen door do firma V. H. De onderhandelingen die B. en W. op den grond-1 Eenige tegengetuigen verklaarden wel degelijk slag van dit besluit met den Minister van financiën opdracht te hebben gekregen tot het veroorzaken voerden, hebben er toe geleid!, dat het geheele oom-j van relletjes. plex, hetwelk een oppervlakte beslaat van 3 HJL,| Binnenkort zal dn deze zaak een coaTtra-enquóto 66 A, en 30 c.A. aan do gemeente in erfpacht is aan- j worden gehouden, waarbij de getuigen door de fir- geboden tegen een jaarlijkschen canon van f 11000. ma Bmaar vor engebracht zullen worden gehoord. B. en W. meenen, dat dit aanbod aannemelijk is te Tel. achten en stellen derhalve den! Raadi thans voor hen ROEKELOOZE DAAD. te machtigen, in dien zini aan den Minister te be- Men meldt uit de Haarlemmermeer: richten; omtrent den inhoud der overeenkomst' kan Woensdag was de vrachtrijder v. T. aan den' Hujg- dan later eene beslissing worden' genomen. stoterdijk in een slop tusschen twee woningen bezig Verder vragen zij; machtiging om voorbereidingen óen wagen met stroo te laden. Zijn zoon was op te treffen voor de verbouwing en inrichting van de d6h wagen, om de bosschen stroo aan te pakken en voormalige Cadettenschool, volgens de plannen van ordenen. dr. Wortman, tot een modern» centraal ziekenhuis Vlak boven hem waren een paar dradien van het voor 180 bedden' (voorloopig zou echter met 132 electrische laagspanningsnet. Een ander vroeg hem: bedden kunnen worden volstaan). Het' benoodigde durf jij die wel aan1 te pakken? Zijn antwoord was: stichtingskapitaalwordt berekend op f 490.000, de go'-ust, ik ben niet gevoelig voor den stroom. En de kapitaalsbaten, uit anderen hoofde dan leenimg ver-daad! bij' het woord! voegende greep hij de draden aan. kregen (waaronder een post van f 150.000 als giften Onmiddellijk werd hij erg benauwd en blauw, bo- van particulieren) worden geraamd op f 310.000. &oni hij vreeselijk te schreeuwen en te slaan, met Het verschil dezer beide totalen', f 180,000. zal uit een dit gevolg dat hij" door zijn rukken en stooten de leenimg moeten worden verkregen. isolator uit den wind/veer losrukte. DE KORPORAALSBOND EN DE DIENSTNEMING Toevallig kwamen de beide draden daardoor te- Uit Helder, 14 Febr. Naar wij vernemen, werd 8e« elkaar, kwam er een oogenblik kortaluitng en dezer dagen het bestuur van den Korporaalsbondi bij, gelukte het hem in dit oogenblik los te komen, ech- den commandant der Marine alhier ontboden, ito, ver-1 ter met zoo'n vaart dat hij boven vani den stroowa, band met de door dien Bondi gevoerde actie imj zake afviel op den grond, waar hij dieels werd ©pge- dienstniemdng. Door den Bond wordt het standpunt vangen, zonder ernstige kwetsuren, ingenomen, dat de actie niet gaat tegen de dienstne-l Het is wel een groot wonder dat diezie Jonge mar ruiing zelve, dóch tegen de voorstelling, die gegeven! i zijn onvoorzichtige baldadigheid' niet, met den dood wordt van' de opleiding, de vooruitzichten en dan I heeft gekocht, behalve flinke brandwonden aan' de toestand bij de marinie i beide handen, schijnt hij' gaan verder letsel bekomen Ue hebben. Msb. „AANGETEEKENDE" POSTZEGELS. Men schrijft uit Baraeveld: Ten postkantore alhier overhandigde eeri De autoriteiten, die zich op het standpunt plaat sen, dat deze actie neerkomt op een actie tegen dienstneming^ hebben thans de bestuursleden ge plaatst voor de keuze van' ontslag uit den dienst of stopzetting der actie. Men heeft het laatste gekozen-, in verband waar mede een verklaring werd opgesteld en' geteekend. GEORGANISEERD OVERLEG BU HET P.T.T~ BEDRIJF. Tengevolge van' d'e verbreking van, het contact tus schen de regeering en den neutralen postbond, heeft de minister van waterstaat maatregelen getroffen, voudig gekleedi vrouwtje den dienistdotenden ambte naar een geldswaarde bevattenden brief met ver zoek dien' te willen frankeeren. Toen de ambtenaar hierop de vereisch'te zegels hadi geplakt, zeide het vrouwtje heel ernstig, dat er aamgeteekende post zegels op moésten; de opgeplakte deugden niet. En of de ambtenaar het goede zieltje al bezwoer, dat aangeteekend'e postzegels niet bestaan), zij liet zich niet overtuigen». Als de door haar bedoelde zogels op om het georganiseerd! overleg in het P.T.T.-bedrijf dit kantoor niet voorradig waren, dani zou. zij ze wel voortgang te dóen vinden. Het Volk verneemt al- el-dors halen, zoodat den ambtenaar niets anders thans dat do minister de volgende beschikking hooft overbleef, dat de opgeplakte zegels er weer af te bekend gemaakt: trekken en de vrouw don brief terug te geven. Mab.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1