Raad SI. Pancras. ERNSTIG MOTORONGELUK. Zaterdagavond omstreeks kwart voor acht heeft op de Weteringkade in Den Haag een ernstig ongeluk plaats gehad. De 28-jarige J. K. D. had eenigen rijd vertoefd in een café aan de Weteringkade en wou per motorfiets naar het station Hollandsche 'Spoor gaan. In snelle vaart reed hij de Weteringkade af, week toen plotseling naar links uit om met een scherpe bocht de brug tegenover het Spaarneplein over te rijden. Op dit oogenblk naderde een auto van de andere zijde. De chauffeur zag den motorrijder wel, maar vond het, zooals hij later aan de politie ver klaarde, niet noodlg, signalen te geven, daar beide voertuigen op het Juiste gedeelte van den weg reden. De chauffeur kon niet vermoeden, dat D. plotseling zonder voorafgaande waarschuwing de brug wilde oversteken. Toen deze probeerde nog tusschen auto •n trottoir door te glippen, was dit onmogelijk en moest een aanrijding volgen. De motorrijder sloeg over den kop en werd ernstig gewond. Zijn motor fiets werdi geheel vernield. De auto kreeg slechts ge ringe schade. In zeer zorgwekkonden toestand is D. door den Gem. Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Men stelde daar vast, dat hij een hersenschudding had gekregen, dat zijn beide boenen gebro-ken waren en dat hij bovendien nog in wendig was gekneusd. Zondagmorgen is D. in het Ziekenhuis overleden, VEENHUIZEN. De pogingen, om Allerzielen alhier opgevoerd te krijgen, zijn hier opgegeven daar de burgemeester zijn toestemming tot die opvoering niet wilde geven. Hoogstwaarschijnlijk is het feit dat de groote meer derheid der bevolking katholiek is, wel de reden van dat verbod geweest. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Crescendo" van Schagerbrug, onder leiding van den heer S. Schut van St. Maarten, een uitvoering in het lo kaal van den heer Kossen. Verschillende nummers werden ten gehoore gebracht, terwijl de heer H. Slik ker van Warmenhuizen, voor afwisseling eenige voordrachten ten beste gaf. Wij waren niet in de gelegenheid deze uitvoering bij te wonen, maar naar hetgeen wij er van hoorden, verwierven muziek en voordrachten een dankbaar applaus, wel een bewijs dat het publiek genoten heeft. De opkomst was, jammer genoeg, zeer matig. Een gezellig bal tot besluit. ST. MAARTENSBRUG. Zaterdagmorgen heeft de heer Mol, onderwijzer alhier, wegens zijn vertrek naar Helder, afscheid ge nomen van zijn leerlingen. Na afloop van schooltijd waren het hoofd der school met onderwijzeres en leerlingen van andere klassen in het lokaal van den scheidenden meester aanwezig. In een zeer toe passelijk gedicht, dat uiting gaf van groote dank baarheid voor het genoten onderwijs, reikte Neeltje Veugr namen® de kinderen, den iheer Mol een prachtig souvenir over, bestaande uit een mooi arm bandhorloge. Verder mocht de heer Mol nog van eenige kinderen ontvangen een zilveren lepeltje met inscriptie, kop en schotel, daspeld, sigaren, diverse inktlapje9 etc., benevens eenige brieven van dank bare ouders. De heer Mol, die geheel onder den indruk was van al deze dankbaarheidsuitingen en aanhanke lijkheid, sprak de kinderen toe en dankte hen, zoo wel als de ouders, recht hartelijk voor alles wat hij heeft mogen ontvangen. Wij verheugen ons oprecht in deze blijken van waardeering, omdat wij den heer Mol hebben lee- ren kennen als een uitstekend onderwijzer en een echt kindervriend. Bovendien heeft de heer Mol medegewerkt, tot opbouw van het vereenigingsleven en als burger meegeleefd met de verschillende ge beurtenissen, die er in onze omgeving plaats hadden. Ook dit wil voor een dorpje als het onze heel wat zeggen. Aan dergelijke menschen heeft men meestal gebrek en daarom wordt hun heengaan des te meer gevoeld. Wij wenschen den heer Mol in zijne nieu we omgeving alle goeds toe. Moge de' tijd, dien hij te St. Maartensbrug heeft doorgebracht, hem steeds als een aangename herinnering bijblijven. LANGENDIJK. Het bestaan van vele Langend ijkers ls wisselvallig, dit ls van algemeene bekendheid. Ze kunnen eens een goed' jaar hebben, maar vele zijtn er middelman tig of slecht. Voor onze Staatspensioeneerdera heeft dit zijn schaduwzijde ook nog, zooals In- de afgcloo- pen week verscheidene van hen ondervonden. Zooals men weet, wa® het vorige jaar gunstig. Er waren er toen onder die eenvoudige bouwerij es, die een inko- van i 2000 juist overschreden. De fiscus ia de laatste jaren, op haar qui vive, om de schatkist te stijven. En zoo kon het dan gebeuren, dat verschillende van deze tuinbouwers, die het vorige jaar een inkomen van f 2000 hadden, een aanschrijving kregen van de Rijksverzekeringsbank, dat hun Staatspensioen werd, geschorst. Gevraagd wordt daarbij niet, hoe veel diezelfde menachen vorige jaren te kort kwa men. en hoe het dit jaar loopen zal. Met de wet wordt in Nederland niet gespot: do Staatspensiomneerders mogen op een houtje bijten, al is het dan ook wat hard. De broodkruimels mochten hun anders eens gaan steken, ZUIDSCHARWOUDE- We vernemen, dat het 25-jarlg bestaan van de samgvereeniging „Gemengd Koor" eenigazins feeste lijk zal worden herdacht. ZUIDSCHARWOUDE. De heer J. Groen Az. alhier, ls van R.K. zijde can- didaat gesteld voor lid van de Tweede Kamer. Aan gezien de heer Groen ook lid is van het adviseerend college, zal hij voor één van beide moeten bedanken. NOORDSCHARWOUDE. De izangvereenjging „Crescendo" onder directie van den heer Willem Hespe, te Amsterdam, gaf gis teren een concert in het Parkhotel te Hoorn. Zooals we dit van deze vereeniging gewoon zijn, stond dfl concert weer op hoog peil. Jammer, dat door ver schillende omstandigheden het bezoek niet zoo groot was, als men wel had mogen verwachen. Velen heb ben nu iets moois gemist. ZUIDSCHARWOUDE- In de zaal van den heer Kramer werden door „Ge mengd Koor" onder ledding van den heer P. Pranger te Noordscharwoude twee uitmuntend geslaagde con certen gegoven. Beide malenj was er veel en aandach. tig publiek, dat ten volle genoot van de ten gehoore gebrachte liederen. Niet het minst vielen in den smaak die nummers, welke door het kinderkoor werden gezongen. Gemengd Koor heeft zijn ouden roem. gehandhaafd en velen met deze 2 concerten ten zeerste aan zich verplicht. BURGERBRUG- Eindelijk hebben we Daan Pool dan in ons midden gehad. Hij vertelde, dat hij 4 of 5 jaar geleden te Burgerweg, was opgereden, maar dat was nog in zijn kindsheid1 en dan nog maar te Burgerweg, een stuk of drie'huizen om een kroegje bij de kaasfabriek! Neen, maar nu trad hij1 op in de zaal van den heer Piet Langedijk, die tjokvol was, ik bedoel de zaal, en de wanden hebben getrild van het ladhen en het applaus van het dankbare publiek. Daan Pool ls eenig in zijn kunst van voordragen, hij; kent het Westfriesche dialect volkomen en zal daarmee bui ten onze Westfriesche grenzen etvenveel succes in- oogsten, als de Veluwsohe zanger van Riemsdijk. Zijn komische voordrachten bevielen ons beter dan zijn ernstige. Dat komt, omdat hij niet mooi zingt Maar hij heeft muzikaliteit genoeg, om zijn stem. te verbe teren. Laat hiji zich daarop toeleggen en voorloop ig alleen vioolijke voordrachten «even. We zien hean hier graag weer terug. BURGERBRUG- Naar wij vernemen, zal de zadelmakerij alhier na het vertrek van den heer Melker voortgezet worden door den hoe P. van Dijk te Schagebrug. BURQERBRUG. Wy vernemen, dat de R.K. school alhier op 1 Aug. a s. zal geopend worden en dat tot hoofd der inrich ting is aangesteld de heer Klaver te Hugowaard. WIER IN GEN. Naar wij vernemen, nal' op Woensdag 11 Maart 1925, des voonniddags te ll uur, ïn net gebouw der Zuiderzeewerken te 's Gravenhage, Zeestraat 120, worden aanbesteed het verhoogen en verzwa ren van een gedeelte van den Noordoever en vain den Miolgerdijk op Wieringen. (Raming f74000. WIERINGEN. Naar wij vernemen heeft de heer J. Viseer zijn halve winkelhuis te Hippolytuahoef, waar thans do scheersalon van den heer A. Gieiii is gevestigd, verkocht aan Mtej. T. Hennink voor f8200 WIERINGEN. Naar wij vernemen had het zoontje van den heer W. do Jongh, achter een paard langs loopende, het ongeluk or een trap van te krijgen, dat het dijbeen van den armen jongen gebroken werd en heelkundige hulp van Dr. Piccard moest worden ingeroepen. De werkman D. de Haan geraakte met paard en kar van zijn baas, den heer Ant. Keijzer, op hol viel' van de kar en bezeerde zijn heup izoodanig, dat ook voor hem geneeskundige hulp van Dr. Piccardt moest werd ingeroepen. Cor Lont Pz. welke met 2 (paarden voor de 'kar op 'hoi' ging, wist tijdig van de kar te springen, zonder zioh te bezeren. WIERINGEN. Gevonden: oen siavenarmbandeen knipmes. Verloren: een rijwielbelastingplaatje van minver mogende. Tul, bij den Gein.-veldwachter. WIERINGEN. Ten overstaan van Notaris Obreen had jL Zater dagavond in 't café van den heer D. Heij blok te de Haukes en ten vez^oeke van Mej. de ïwed. G. KeijzerPo6t de vrijwillige openbare verkooping plaats van de volgende onroerende goederen: Huis, erf en bij behoorend lbnd, groot 29 snees, kooper de heer S. Russeliman voor - f 2676. Een perceei land, genaamd „de Osseweid", groot 22Vs snees; kooper de heer Oorn. Mulder P. Jz. voor f 12 0. Een perceel' land genaamd „Het Zoutland", groot 30 snees; kooper de heer Èv. Baia Jaoobusaoon voor f1645. Een perceel land genaamd Vuurbaken*', groot 16 sneèskooper de heer P. Kooij Oz. voor f 1775. Een perceel' land genaamd ,,de Oosterkoog", groot 7 snees; kooper de heer R Kuufc voor !f 390. Een peroeel land genaamd „het Vetlaad", groot 12Vs snees; kooper de heer S.. Russelman voor x 800. Een perceel' land genaamd ],de Marskeven'', groot 22V2 enees; kooper de'heer 9. Russelman voor f1850. In totaal groot 3.98.40 H. A.opgebracht f 9836. Verder werd ten verzoeke van den heer S. Rus selman gepresenteerd een huis met tuin, boet en 10 snees weiland, tezamen groot 19 snees, hetwelk werd opgehouden voor f5000. WIERINGEN. Voor belangstellenden .en genoodigden (meta, had de pers vergeten) gaf de her Jan Kos van Noord scharwoude jlL Zondagnamiddag met zijn viool- en pianoleerlingen een oonoert in het hotel de Haafc- Velen waren heengegaan ocm te luisteren, want na de prestaties der leerlingen volgde nog een .ander concert. Wat het leerlingenoonoert betrof, dat was hooi' aardig en er waren er bij 'die een mooi stukje muziek lieten hoor en. Het is anders lang geen ge makkelijke (taak om imet al die kinderen ojmie epnn- fen en ze wat letterwijs te toaken, doch |ie heer [oe heeft or slag van, in de toekomst izulien de ▼orderingen ons aat we/ vertellen. Hierna kregen wij het tweede gedeelte. Dit was toor de aanwezigen nog aantrekkelijker. Nu speelde Mjej. J. Sluis van Barsingeiihorn met den heer J. Koe gezamenlijk. Beiden waren zoowel op de piano aks op de viool zeer goed thuis on brachten keurige muziek ten gehoore, welke zeer in den smaak viel.. Wij hopen zeer, in de gelegenheid te zijn, ze later opnieuw te hooron. WIERINGEN. Zaterdagavond werd vanwege on«5e afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond in 't hotel vaniden heer S. A. Veerdig een feestvrgaderiug gehouden. De opkomst was best, een volle Zaal. Na opening door pastoor da Rooij werd l^eaatmenlijk het bonds lied gezongen. Hierna opvoering van twee too- neelfctukjes, getiteld ,,De Hellas*', tooneelspel in 3 bedrijven en „De familie Schelvisch", blijspel in drie bedrijven. Beide stukjes werden zeer goed opgevoerd, belangstellend gevolgd en vielen in goede aarde. De heer Zomerdijk bedankte de medewerkenden voor het welslagen van dezen genoegelijken avond en sloot de bijeenkomst, waania een gezellig dansje do aanwezigen nog eenigen tijd bijeen hield. WIERINGEN. In een gecombineerde vergadering van) de Kerk besturen der Ned. Herv. gemeenten van -Hippoly tuahoef e .a. en Oosterfand e.a., jl Vrijdagavond in de benedenzaal! Van het Kerkgebouw te HippolyfcuBl. hoei" gehouden, waarbij tegenwoordig waren de con sulenten der beide gemeenten, de neeren Ds. van Loon van Barsingernorn en Ds. Buiskool' van Soha- gerbrug, is thans definitief besloten bovengenoemde gemeonten te combineer en. Door deze combinatie hoopt men een goed pre. dikant te bekomen, daar beide gemeenten thans stefds vacant blij'ven wegens te weinig salaris. Hot nieuwe salaris werd bepaald op v359i) met vriië pastorie- Wij willen hopen, dat het door deze combinatie de gemeenten gelukken mag weer een goedên voor ganger te verkrijgen. VERZET TEGEN DE POLITIE. Te Eindhoven werden twee agenten van politie, die een dronken man wilden arresteeren, lastig ge vallen door drie personen, die te kennen gaven te zullen beletten, dat de arrestant werd meegenomen. Een van hen bracht op een gegeven oogenblik den agent Brok een steek met een mes toe. De andere agent loste een schot in de lucht, waarop het drie tal de vlucht nam. De arrestant werd naar het po litiebureau gebracht en de gewonde agent werd in een café binnen gedragen, waar bleek dat hij in de borst gestoken was. Een dokter achtte 's mans over brenging naar het zekenhuis noodzakelijk; de ver wonding is echter niet levensgevaarlijk. In verband met het gebeurde is de 32-jarige P. T. R. uit Eindhoven, die zeer ongunstig bekend staat, aaneehouden. EEN JEUGDIG AVONTURIER. Te Enkhuizen is Zaterdagavond een knaap van 14 jaar gearresteerd, afkomstig uit Hamburg en in het bezit van een groote som aan Duitch bankpapier, benovens een pak ongebruikte Duitsche postzegels, alles door diefstal verkregen. Hij- was met een der eerbooten uit Friesland te Enkhuizen aangekomen en gaf voor op reis te zijn naar N.-Amerika. Hij is overgebracht naar Nieuwe Schans en daar aan de Duitsche autoriteiten overgegeven. VALSCHE GULDENS. In de Drentsche grensplaatsen worden bij herha ling valsche guldens in betaling ontvangen. VA^ï KOL IN HET ZIEKENHUIS. Het oud-Eerste Kamerlid Van Kol, die sedert eenige dagen lijdende is aan een vrij ernstig ongemak, dat hem in zijn vrije bewegingen belemmerde, is voor verdere verpleging in het ziekenhuis opgenomen. AMBTSWONING VAN DEN MINISTER VAN BUI TENLANDS C HE ZAKEN. Onder voorbehoud van goedkeuring door de Sta- ton-Generaal de indiening van een spoedeischend wetsontwerp is te verwachten heeft de rijksge bouwendienst aangekocht het huis Plein 1813 no. 2, eigendom van mevrouw de Wed. J. van StralenDe Fremerij. De nrijs, die voor dit huis bedongen is, bedraagt f130.000. Het is de bedoeling, het grootendeels te sloopen en op de plaats er van een nieuwe ambtswoning te stichten vcor den minister van bnitenlandsche za ken, die, zeoals men weet, het paleis van Prins Alexandere dat hij thans bewoont, dit jaar moot ontruimen. De kosten van de verbouwing zouden naar verluidt ongeveer twee ton bedragen, alzoo te zamen met de koopkosten ongeveer $K ton. Geen peulenschilletje! DE ZOMERTIJD. De vereeniging tot bevordering van het vreemde lingenverkeer te Bergen (N._H.) heeft aan de Twee de Kamer verzocht, het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd niet aan te nemen. Een gelijk verzoek heeft de vereeniging voor vreem delingenverkeer te Hilversum gedaan. CALLANTSOOG. Zaterdag 14 Februari werd in Hotel „Duinzicht" do feestavond van de Ver. tot Bevordering, van het Vreemdelingenverkeer gehouden. De voorzitter der vereemging, de heer P. Vbs, opende dezen avond met een kort welkomstwoord, waarin hij tevens wijst op de zeer groote belang stelling, die voor dezen avond, getuige het aantal aanwezigen, bestaat. Wat betreft de opgevoerde stukjes, deze vielen over het algemeen bij het publiek zeer in den smaak. „Callantsoog in 'tjaar 1825 en 1925", was een sa menspraak op rijm (samengesteld door den heer P. Vos), waarin de verschillende verbeteringen van de zen tijd werden gememoreerd, o.a. electrisch licht, waterleiding, nieuwe weg, fontein, dennenaanplan- ting. De tableaux waren keurig verzorgd; het decora tief, ook al van de hand van den heer Vos, was wer kelijk zeer mooi. Na afloop der tooneelstukjes besloot een gezellig bal het einde. ANNA PAULOWNA. Politie. Aan komen loopen een klein bruin hondje. Inlichtingen te bekomen ten secretarie. ANNA PAULOWNA. Maandag 16 Februari j.I., des namiddags van 5 t'it 7 uur, had hier de verkiezing plaats van 4 ge machtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk. Het resultaat was* dat 136 stembiljetten werden in geleverd, waarbij 94 stemmen werden uitgebracht op den heer C. Wijdenes Spaans (aftredend), 94 op den hoer A. Tiel Gz. (aftredend), 94 op den heer A. de Boer, 91 op den heer C. Wuis, 42 op den heer D. Lubbert, 42 op den heer J. Keur, 42 op den heer C. Wiggers Jr. en 42 op den heer F. C. Verbrugge, zoo- dat de 4 eerstgenoemden zijn gfkozen. JULIANADORP. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afd. Helder. Zaterdagmorgen hield bovengenoemde afdeeling een algemeene vergadering in het café „De Blauwe Keet", van den heer J. Marees te Koegras. Te ongeveer tien uur opende de voorzitter der af deeling, de heer J. J. Verfaille, de vergadering. De notulen van de laatste algemeene vergadering werden door den secretaris, den heer H. Bakker Dz., gelezen en zonder op- of aanmerkingen onder "dank voor de goede redactie, onveranderd vastgesteld. Door den voorzitter werd vervolgens medegedeeld, dat er van de verzekering voor slachtvarkens enz. niet veel terecht is gekomen, hetwelk niet alzoo had behoeven te zijn, wanneer de medewerking algemeen geweest was. Verder werd een kort overzicht gegeven, en werd vervolgens aan de ingekomen stukken begonnen, die alle met een toelichting van den voortitter, voor ken nisgeving werden aangenomen. Volgde rekening en verantwoording. De bescheiden waren even voor de vergadering nagezien door de heeren D. de Graai Dz. en P. Swaerts en werd door laatstgenoemde verslag uitgebracht. De ontvangsten hadden bedragen f885.17, da uitgaven f646.20, met een voordeelig saldo van f238.97. Alles was in goede orde bevonden en werd voorgesteld den penning meester décharge te verleenen voor het beheer over het afgeloopen jaar. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten, en tevens den penningmeester, den heer J. C. Maters, dank gezegd voor gehouden be heer. Het ledental was eenigszins gedaald en bedroeg thans 76 gewone en 3 zoons van leden. Volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftre den is de heer G. W. Jimmink Mz. De aftredende werdt met algemeene stemmen herkozen en zal, nu niet aanwezig zijnde, met zijne herbenoeming in ken nis worden gesteld. Bij de rondvraag wordt de aansluiting bij de Wol- federatie besproken, en worden aangaande dit punt verschillende zienswijzen geopperd. Verder dat de Paardenmarkt te Julianadorp niet in den kalender van het jaarboekje is opgenomen, doch bij nadere beschouwing is deze te vinden in de 'lijst der jaarmarkten. De zomertijd werd ook ter sprake gebracht en voor het platteland ongewenscht geacht. Afschaffing hier van zou een groote bevrediging zijn en zal om hier toe te geraken, alles in het werk gesteld worden. Tenslotte wordt besproken de totstandkoming van de noodslachtplaats bij den heer A. van Stipriaan, en verzocht bij eventueele voorkomende noodslach- tingen daar nu gebruik van te maken. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering met dank aan de aanwezigen, vopr de gevoerde besprekingen, door den voorzitter gesloten. JULIANADORP. De heer G. K., die Zondagnamiddag bij den vee houder P. J. v. d. O. bezig was met het verrich ten van de gewone stalwerkzaamheden, kreeg op een moment zulk een geweldigen trap van een koe te gen zijn lichaam, dat hij niet meer in staat was iets te verrichten en naar huis gebracht moest worden. De heer Vonk werd ter assistentie geroepen, welke het noodig oordeelde om den dokter te ontbieden. JULIANADORP. Maandagavond vergaderde de afd. Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het L.-, T. en Zui- \elbedrijf, ten lokale van den heer K. Veul, ter be spreking van eenige huishoudelijke zaken en vooral de propaganda tot het wervan van nieuwe leden. ONTSMETTING VAN ZOMERGRANEN. Dit jaar zal bij de ontsmetting onderscheid ge maakt worden tusschen goed geoogst zaad, waaron der in het algemeen verstaan kan worden het zaad dat vóór den regen is binnengehaald en minder goed geoogst zaad, dat na de regenperiode is geoogst. Haver.. yoor goed zaad kan tegen haverotuif- brand en Fusarium de warmwaterbehandeling toe gepast worden. Het zaad wordt zonder voorgeweekt te zijn, 10 min ondergedompeld in water van 52—64 pet. C. Voor goed als ook voor minder goed zaad kan ook gebruik gemaakt worden van formaline, Uapu- lun. of Germisan. Formaline wordt aangewend ter sterk.e van 1/4 pet. Hiervan 4—6 L. per H.L. Van Uspulun of Germisan gebruikt men per H.L. 50 gram. opgelost in- 4 L. water. Grootere hoeveelheden dan 50 gr., vooral van Germisans moeten niet geno men worden, daar anders bij het zwakke zaad kie'm- krachtvermindering plaats heeft. Zomertarwe. Bij goed zaad kan ter bestrijding van steenbrand en Fusarium tegelijk, per H.L. tarwe gebruikt worden 200 gram kopervitriool opgelost in V/t L. water of 100 gr. Germiean opgelost in. 3 L. wa ter. M'en zal echter over het algemeen bij zomertarwe voorzichtig moeten zijn, mét deze sterke oplossingen, daar 'dé tarwe veel door regen geledon 'heeft. Voor zwakkere partijen doet men beter een slap pere oplossing te gebruiken van Germisan, nl. 50 gram op 4 liter water per H.L. of wel men gebruike Uspulun in dezelfde sterkte; dit laatste levert voor zwak zaad minder gevaar op voor kiem vertraging. Met deze slappe oplossingen zal echter de steen- brand niet steeds geheel bestreden worden. Vorig jaar zijn ook goede resultaten verkregen tegen steenbrand, met een Tillantinoplossing. Van dit middel waarvan' de aanwending als proef aanbe veling verdient, wordt t ook per HL genomen 50 gr. opgelost in 34 L. water. De tarwestuifbrand kan alleen bestreden worden door een warmwaterbehaDdeling (IK uur voorwee- ken in water, 4K uur naweeken buiten water cn daarna 16 minuten in water van 53 gr. C.). Weinig partijen zullen dit jaar echter zulk een behandeling zonder sterke kiemkrachtvermindering kunnen door •taan Zomergerat. Goed zaad behandelt men met Ger misan en wel per H.L. gerst, 100 gr. opgelost in 3 L. water. Strepenzdekte, steenbrand en- kiemschimmels worden hierdoor tegelijk bestreden. Evenals bij zo mertarwe wordt voot minAer goede partijen de ont smetting verricht met Usp-uUH' of Germisan. Per H.L. gerst 50 gr. opgelost in 4 L. water. Een afdoende bestrijding van strepenziekte en steenbrand is hiermede echter niet steeds te bereiken. De stuif- brand in de gerst wordt op dezelfde wijze bestreden als de stuifbrand in de tarwe, met dit verschil, dat de temperatuur vain -het water niet hoogcr mag zijn dan 5152 gr. C. Voor minderwaardige gerst zal kiemkrachtvenninidering optreden door de wamwa- terbehandeling. Na de ontsmetting moet er korg voor gedragen worden, dat het behamdeldo graan ndet opnieuw l>e- smet wondt. Dit kan geschieden door het b.v. uit tó spreiden op een dorsvloer, door hot in, dezelfde zak ken te storten* als waaruit het gekomen is, zonder dat ook de zakken zijm ontsmet. Ook de zaaimnoliL ne kan; een1 brom vam besmetting zijn; vooral rond gaande machines zijn in dit opzicht gevaarlijk. Hot omscheppen moet met zorg geschieden Nadere inlichtingen bij den Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen en bij de aan den Dienst werkzaam zijnde ambtenaren. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Alida, dochter van D. Winkel en van A. van Twuijver. Maria Ida Matthoa, dochter van A. M. J. Braam en van S. M. Zwirs. Overleden: Pieter Wolthuis, oud 46 jaar, landar beider, echtgenoot van Cornelia Kooiman. Maandagmiddag vergaderde de Raad dezer ge meente voltallig. Het was de eerste vergadering m dit jaar. Uit het rapport van' den accountant bleek, dat boe ken en kas van de lichthedoijven in volkomen orde bevonden zijn. Ingevolge een ingekomen verzoek, hebben B. en W. besloten op 25 en 26 Febr. een collecte te laten hc'i- den voor het Neutraal Centraal Ziekenhuis te Alk maar. B. en W, stelden voor, om aan mej. Lieuwen, die gedurende 3K maand als volontair in de school werk zaam geweest is, een gratificatie toe te kennen van 75. Wethouder Duijf verklaarde zich daartegen, om dat haar diensten niet gevraagd, doch aangeboden «ijin. Met een stem tegen werd het voorstel aangeno men. Op het aangehouden verzoek van D. Koning Jr. om plaatsing van zijn dochtertje op een school voor ach terlijke kinderen stelden B. en W. voor, afwijzend» te beschikken. Wel voelen- B. en W. er voor, dii kind voor rekening van de gemeente en het Armbestuur ter verpleging, te Gheel te laten opnemen. De beide le^en, tevens leden van het Armbestuur, verklaarden, dat het Armbestuur daartoe finantieel onmachtig is. De heer Lek wilde het verzoek van Koning toe staan, omdat hij van oordeel is, dat het kind nog wel iets kan leeren. -Het slot was, dat met 1 stem tegen besloten werd' op het verzoek afwijzend te besohikken en het oor deel der ouders te hooren, omtrent opname te GheeL Als leden van het stembureau voor de komende Ka merverkiezing werden aangewezen B. en W. met Slijker en Kloosterboer, als plaatsvervangers. Thans komt het rapport ter tafel betreffende een betere gasvoorziening te St. Pancras. Er blijkt uit, dat het doel is om een gashouder te St. Pancras te plaat sen waarmede op afdoende wijze in het euvel' van t© weinig druk voorzien i>s. De kosten zouden ongeveer f 10000 zijn, doch waar de gascommi-ssie in de gele genheid is'een gebruikte ketel aan te koopen, worden de kosten slechts op f 4000 geraamd. Als de Raad hiermee accoord gaat, stellen B. en W. voor, om een stuk terrein, groot ongeveer 10 bij 10 meter, achter het brandspuithuis in erfpacht af te staan voor L20 per jaar, waarmee de gascommissie accoord gaat. Goedgevonden wordt het voorstel tot plaatsen van een gashouder voor hoogstens f 4000 en het voorstel betreffende erfpacht.. De heer Lek zou eventueel grondweik door ingeze tenen willen laten uitvoeren, waarmee rekening ge houden zal worden. De voorzitter deelt mee. dat voor den gashouder geen leening behoeft te worden gesloten, on;d'at liet electrisch bedrijf daarvoor voldoende kasgeld be schikbaar heeft. Opnieuw komt ter tafel het aangehouden adres van •de Kamer varu Koophandel inzake verbetering van den Twuijverweg. We weten nu, aldus de voorzitter, de besluiten van de Langendijker gemeenten Allen zijn afwijzend, zooals de Kamer van Koophandel voorstelt. Wij hadden eeen gelijke stemming en -het ging in hoofdzaak om de kostenverdeeling. De -heer Kloosterboer wil probeeren of het met den Langeniijk nog in orde kan komen. De heeren Muhrling, Lek en van Kampen waren voor het adres van de Kamer van Koophandel, zoo dat dit verworpen wordt. De heeren Duijf, Slijker, Kloosterboer, Muhrling en van Kampen waren daarna voor e engelijke verdee ling der kosten volgens 'het zielenaantal, zoodat, al dus besloten werd. De voorzitter vermoedde dat dit dan ongeveer f,125 zal worden. De heer Kloosterboer wilde een tol op der. weg plaatsen als de overeenkomst niet tot stand komt. 0$k de heer van Kampen voelde hiervoor. De -heer Duijf geloofde, niet dat dit zal slagen. De heer Zeegers meende, dat de Langendijker ge meenten zich moesten schamen tegenover de voorva/- deren, die voor 60 jaar- terug veel aan dien weg ge daan hebben. Nu kunnen 5 gemeenten niei eens 'eza. men dat kleine stukje weg in orde maken. Het is bar kinderachtig, daar! Ik wou, aldus spreker, dat ze het voelden en inzagen. De voorzitter: Het wordt niet gevoeld. De heer Zeegers: Zelfs een kip moest er bij' ge- noemd worden. Het ia te betreuren, kleinzielig. Voorzitter wees er op, dat -door Oudkarfcpel een ge meenschappelijke bijeenkomst ip uitzicht gesteld is. De heer Zeegers: Dan anderen alles betalen en zij niets. De -heer van Kampen: En wij ons laten uitlachen. Ter tafel kwam hierna een adre9 van het gemeen tebestuur van Heemstede, waarin betere maatregelen dan annexatie werden aanbevolen-. Steun werd gevraagd op een aan de regeering te zenden adres aan de regeering ter bezuiniging voor de gemeenten en behoud van het grootkapitaal. Aanbevolen werd groepsgewijze samenwerking van gemeenten in uitgebreiden zin. omdat door annexatie een bloeiende gemeente kwijnend gemaakt kan wor den. B. en W. stelden voor, afwijzend te besohikken, omdat vooral het belang van Heemstede zelf op den voorgrond gebracht wordt, waarmee de Raad accoord ging. Hierna kwam ter tafel een adre9 van- -den centralen bond van post-, telefoon- en telegraafpersoneel. Ge vraagd werd actie te voeren tegen het rapporLNol- ting beoogende reorganisatie dezer diensten ten platten lande. B. en W. waren van oordeel, zich als kleine gemeente daarmee nffet te moeten inlaten. De heer Kloosterboer ging daarin niet mee. Hij zegt de Plattelander te lezen. De voorzitter: Dus u is een Braat/man. De heer Kloosterboer: Ja en ik heb hem, den vori- gen keer gestemd ook. Ik heb geen verstand van die diensten, doch voel voor hetgeen in de Plattelander geschreven is. dat het voor het platteland niet goed is. De krant van Braat kwam daarna op tafel en de voorzitter las daaruit een artikel van het Ned. Land- bouwcomité voor. Na verdere bespreking werd alleen met de stem van den hoer Lek tegen besloten geen adhaesie te betulgeo.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2