MÖDEBLADÜC *.h. T Ho. TWEEDE BLAD* VOETBAL Uit en Voor de Pers. Steeds voorhanden: Damesmodes Kindermodes Marktberichten. Laan Schagen. Binnenlandse!* Nieuws. Gemengd Nieuws. Donderdag 26 Februari 1925. 68ste Jaargang. Mo. 7595. ANNA PAULOWNA. Kondag speelde Excelsior haar laat sten competitie wedstrijd tegen Voorwaarts van Barsingerhorn. Als beide elftallen aantreden, blijkt, dat Excelsior 6 in vallers heeft en Voorwaarts volledig is. Reeds da- deijk is het te zien, dat er. voor beiden zeer weinig op het spel staat. Er is tenminste weinig enthousiasme te bespeuren. Van dezen strijd valt dan ook alleen te vertellen, dat er 4 doelpunten werden gemaakt, waarvan zoowel V. als E. haar aandeel kreeg. 22 was de einduitslag en gaf de verhouding zeer goed weer. De scheidsrechter deed zijn plicht, De wedstrijd ging uit als een nachtkaars, OUD ES LUIS. Zondag jl. had D.O.S.K.O. II bezoek van N.V.V, II van Nieuwe Niedorp N,V,V, II wist te winnen met 21. Met de rust was de stand 1'1. Zondag a.s. ontvangt D.O.S.K.O. I een H.B,S,-elftal uit den Helder, hetgeen een mooie wedstrijd belooft te worden. WIERINGEN. Zondagnamiddag kwam Sparta IV van Sohagen alhier om met Succes II den laatsten competities thuiswedstrijd te spelen, Sparta won met 20. Zij speelde een zeer goeden wedstrijd, doch ook de Suocessers deden hun best, doch wisten geen enkau. puntje \tfe maken. Succes II was ih den geheelen competitiestrijd niet gelukkig, behalve twee keer van gelijk spel, heeft ze aJLie partijen verloren. Succes I was naar Winkel' om aldaar met Blauw te matchen en won met 41. BREEZAND. Zondag trok B.F.O. I naar Wïeringerwa,ard oln voor do W.F.V.B.-medaiilo to spelen tegen W.F.Ü. 1. ïn eon op zeer hoog peil staanden wedstrijd won W.F.C. met 42. Toch heeft B.F.O. In langen tijd niet zoo ge*. <-peold. AJleen de geweldig snelle doorbraken van hun midvoor,dio alle 4 doelpunten voor zij'n reke ning nam, bracht B.F.O. de overwinning. Zondag komen waarschijnlijk de Succes-elftallen te Breezand. Dit kunnen, bij goed weer, aardige wedstrijden worden. WIERINGERWAARD. Zondag speelde W.F.C. 1 voor den medaiII(B- wedstiïjd tegen B.F.O. I, waarvoor dezen keer veel belangstelling was. De liefhebbers van deze sport hebben kunnen genieten van. een fairen en mooi gespeelden wedstrijd. Na een gelijk opgaand begin komt W.F.Ü. laagt- zamerhajid in de meerderheid en weet dan ook spoedig tweemaal' achtereen te doelpunten. N og kort voor rust maakt B.F.O. er 21 van. Na de rust scheen 't met W.JF.O. mis te zullen gaan en B.F.C. maakte gelijk spel, nl. 22 Van ait oogenblïk ai speelt W.F.C. uitstekend. Haar voorhoede maakt door mooi ruim samenspel' spoedig nog 2 doelpunten, zoodat de stand bij het einde was 42 in 't voordeel van W.F.Ü. Ü.i. had B-F.O. de fout haar spel te veel gesloten te houden. Volgende week dus de finale tegen de winnaar van don wedstrijd N.V.V. II—D.O.S.K.O. II* Houdt jelui goed jongens, denkt om de medaille; de kast is nog niet voL ST. PANCRAS. Het is Zondag eens een dag van overwinnen en ver lies geweest. Het eerste, op weg naar Hollandia 4 te Hoorn, heeft het er het best afgebracht. Zij wist den laatsten corhpetitiewedstrijd met^O—4 te winner* Zij heeft in de tweede klasse D zeker een zeer goed fi guur geslagen, temeer waar. zij tot een van de nieu welingen-behoorde. i Vrone's tweede verging het slechter in haar laat sten competitiewedstrijd tegen Holland 2 te Noord- scbarwoude. Zij verloor met 14, al dient vermeld dat zij met negen man speelde. Dit euvel: het met minder spelers opkomen, den laatsten tijd nogal goed ge gaan, schijnt weer op te komen. Wat de oorzaak is weten we niet, maar verbetering hierin is zeer ge- wenscht. Eveneens is het noodzakelijk dat beter als het vorige jaar wordt getraind. De adspiranten verloren met O—<3 van Hollandia te Hoorn. EN. 0T8T 0e ba- Er~ï£t in déze ontwerpen iets. dat op (het eerste gezicht gunstig stemt De verlaging der directe belasting komt ook den kleinen luiden ten goede. De aftrek voor eerste levensonderhoud wordt in dier voeae verhoogd, dat wegens geihuwd zijn f200 •zal worden afgetrokken en wegens het> onderhoud van minderjarige kinderen 300 voor ieder kind. Bijzonderheden daargelaten, en strikt op zioh zelf beschouwd, zat daar iets in dat aannemelijk is. Dat op vererving en schenking iets minder wordt geheven, het is evenmin te wraken, als de schatkist net lijden kan.. Dat met de helft der opbrengst de {nationale schulden worden verlicht is toe te j'uichen. Vraagt men echter ot daardoor de blaam, die ligt op Galijn wegens het belasten van. koffie, thee, rij wielen enz. wordt uitgewischt, dan luidt het ant woord beslist'ontkennend. Hef geheele stelhol: indir rekte belastingen verhoogen en daartegenover de direkte verlagen, is af te keuren en te veroordeel len. Het is e#n verblinding van desn belasting bèta* Ier voor hetgeen deze in werkelijkheid betaalt, i Sohr. treedt dan in een bespreking van de nieuwe verteringsbelasting, waarbij hij zegt, werkelijke weelde wol te willen belasten, maar vooral bew zwaar maakt tegen de belasting op verteringen in koffiehuizen e.d. Zijn conclusie luidt: De totaalindruk van Coiijn;s bolastingpolitiek in het algemeen blijft zeer ongunstig. Berst allerlei gebruiksartikelen, ook in de Tanefwet, belasten; geld te halen van de groote maasa en daarna, omfde direkte belasting te verlichten, ook nog deze belas ting te verlichten, ook nog deze belasting leggen op bescheid ern verteringen, dat toekent over 1 alge. ïneen een prutsen op belastinggebied dat alles Der halve een verheffenden aanlik oplevert en getuigt van een konservatisme, dat door de arbeidersklasse met kracht moet worden bestreden. „van ener goed Ingelichte parlementaire rijde" wordt meegedeeld, rou eiechts een zeer klein ge deelte der katholieke Kamerclub zich over de be zwaren die daartegen gerezen zijn, kunnen heenzet- ten, en naar de stellige verwachting van den zegs man zal de overgroote meerderheid van de katho lieke fractie tegen het voorstel stemmen. Voorts meende do zegsman# te kunnen verwachten, dat het voorstel ook door do andere fracties zal worden ver- i worpen. Van de Clyist.-'Historiechen zouden er eiechts eenigen voor zijn, do Anti-Revolutionnairen zijn er allen tegen, terwijl ook van do linkerzijde verschillende stemmen tegen het voorstel zullen op gaan. J DE MALVERSATIES TE VEENENDAAL. De raadsleden A. S. Hekster. J. de Geit en Jan van Leeuwen, te Veenendaal, hebben gebruik gemaakt van art. 40, laatste lid, der Gemeentewet en aan den burgemeester een raadsvergadering aangevraagd teneinde de volgende onderwerpen te behandelen: le. Voorstel tot intrekking van 't raadsbesluit van 1,6 Maart 1923 inhoudende de goedkeuring der reke ning van het Levcnsmiddelenbedrijf. 2e. Voorstel tot het benoemen van een raadscom missie tot onderzoek der navorderig van het Cen traal Verrekenkantoor te 'sGravenhage. 3e. Voorstel tot het treffen van maatregelen ten einde de bestaande moeilijkheden tusschen de Ge meente en een der Woningstichtingen tot oplossing te brengen. Als roden voor do oproeping van voorstel I en 2 is opgegeven, dat bij de goedkeuring de meerderheid van den Raad van meening was, dat het toezicht op de geldelijke aangelegenheden voldoende was ge weest. doch dat intusschen het tegendeel is geble ken en de rekening door de autoriteiten nog niet is goedgekeurd. Voor punt 3 wordt als reden opgegeven de finan- cieele geschillen tusschen de Geroaenta en dia Wo ningstichting. VROUW VERBRAND* Te Venray kwam gisteren vrouw Martena, die be zig waa haar kinderen aan te kleeden, met haar klee- welke in LOSSE NUMMERS verkrijgbaar zijn zoolang de voorraad strekt. Dat is gemakkelijk en voordeelig. Elke maand nieuwe nummers. Weldons Ladies Journal Fashions ior All De Gracieuse Nieuwe Modeblad Harmsworfh's Home Fashions Bullericks Album voor Lenle 1925 La jolie Mode de Paris Het Kijk der Vrouw Weldons Childrens Fashions Harmsworfh's Childrens Dress De Kinderklceding Kinderaidecling Nieuwe Modeblad. EIERENVEILING. Voorloopig bericht. De aanvoer was heden 180 partijen kipeieren, totaal' 32470 stuks. 39 Partijtjes eendeieren, ongeveer 3400 stuks. De kipeieren golden van f5.806.60, een partijtje ging voor f5.30. Veiling duurt voort SCTIAGEN. 26 Februari 1925. 2 stieren, 21 goldekoeien, mag., f180350. 37 idem vette f300500, 60 kalfkooión f250485, 352 nuchfc. kalveren f 1228, 117 overhouders f40(56, 116 var kens vette per Kg. 70—74 ot., f190 Biggen 1715, 15 konijnen 12.50, 58 kippen 1,50—2.50, 89 Kg. boter 2,302,50. i NOORDERMARKTBOND, NoordSeharwoudo. 25 Febr. Grove uien £12.2012.80. drielingen 113.20^13.60, Uion f 12.90—13.80, peen f 1.80—2.50; Koodo kool f3.80—6.70, doorschot £3.20—5.70. Gele kool' 14,60—7, doorschot f4.305.80. Deensdhe witte f23.90, doorschot fl.702.90, alles per 100 Kg. Aanvoer: 16800 Kg. uien, 3900 Kg. peen. 155800 Kg. roode kool', 47600 Kg. gele kool, 109700 !kg. Deensche witte kool, WARMENHUIZEN, 25 Februari. Roode kool: le soort f3.30—6.80, 2e soort f3.10 5.90. uitschot f2.10—4.30, gele kooi, le soort f4 ibot 6.1.0, 2o soort f4.30, uitschot fl.603.10, Deen* sche witte lcool, lo soort f1.902.90, 2o soort f 1.50 2.90. Uien f 12.4018.10, drielingen f 13.7014, gro ve men £12.10. tetok f5.50—61^ peen fl.70—1.80. Aanvoer: 66400 Kg. roode kool, 7500 Kg. uien, kooi, 12500 Kg. Deensche witte, 5800 Kg. uien, 3900 Kg. peen. HOORN. 25 Februari 1925. 222 Varkens: vette varkens 7275 ct., Londensche varkens 70 ot., zouters 7072 ct. Handel' vlug. Beleefd aanbevelend, VOOR BEHOUD VAN DEN ZOMERTIJD. Het Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, voor het behoud van den zomertijd, dien het dringend noodig acht voor de duizenden beoefenaren van gymnastiek en „sport. Juist de uren na den arbeid in den zomer zijn bij uitstek geschikt voor lichamelijke oefening. Bij afschaffing van den zomertijd zal een belangrijk deel van de zoo noodige bevordering der lichamelij ke ontwikkeling vaji het Nederlandsche Volk verlo ren gaan. weeld b-schoenen? Men schrijft uit Waalwijk aan het Hbld., over de heffing van 10 pet. op schoenen van meer dan f 15 het paar: De Memorie van Toelichting" zegt o.m.: „Drukkend kan de voorgestelde belasting niet zijn, omdat in deze belasting niet behoeft te worden bij gedragen, als men zich onthoudt van het doen van aDdere dan noodzakelijke en nuttige uitgaven." De Minister beschouwt dus schoenen, die voor meer dan f 15*het paar door het publiek gekocht worden, als niet noodzakelijke en onnuttige uitga-1 ven. En hij scheert bierbij alle schapen over één; kam. Wie is toch de deskundige(?) die terzake den Minister van advies heeft gediend? De eenvoudige Goodvears heerenrijgbottien van Van Schijndel, de vetleeren laars voor visscher en polderwerker, de maatschoen voor den abnormalen voet: alle artike len waarvan de verkoopprijs boven de f 15 valt „on nuttige uitgaven!" weelde artikelen IJ Er is voor de groepen maatwerkers en winkeliers werk aan den winkel om den Minister ter zake een Juièter inzicht bij te brengen. De goede klank die een belasting op weeldeartikelen kan hebben, mag door geen wanklank bedorven worden. het subsidie aan de olympiade. Het wetsvoorstel tot toekenning van een millioen aan de Olympische spelen wordt vandaag in de af- deelingen der Kamer behandeld. Naar „De Morgen" ren met de gloeiende kachel in aanraking, zoodat zij eensklap® in volle vlam stond. De vrouw vluchtte de straat op, doch toen de buren de vlammen hadden gedoofd, was haar heele lichaam met brandwonden overdekt. De vrouw is bewusteloos opgenomen. naar beneden gevallen. Te Delft is de 42-jarige ongehuwde werkman W. Plomp,, in dienst van den expediteur Van Mullem, bij zijn werkzaamheden'in de Coenderstraat van een tweede verdieping gevallen. Met gebroken ruggegrstat en een zware hersenschudding werd dé man per brancard naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. "inbraak. Gisternacht hebben de bewoners van een perceel aan den Lage Vuurschen weg, genaamd S„ bezoek gehad van ongewenschte gasten. Toen de heer des Jiuize9 dezen morgen beneden kwam, bemerkte hij, dat men zich door middel van verbreking van een ruit toegang tot de woning had verschaft. Ka9ten, schrijfbureau en andere bergplaatsen waren openge broken en lepels, vorken en eetwaren waren hieruit meegenomen benevens een belangrijk bedrag $&n geld. De inbrekers voelden zich zoo op hun gemak, hoewel de bewoners boven sliepen, dat zij het petroleumstel hadden aangestoken, om wat chocolade voor zich te maken. De politie, die inmiddels gewaarschuwd werd. heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. ingebroken. Zaterdagmorgen bemerkte personeel der fa. Vroom en üreesman in de Spuistraat te 'sGravenhage, dat gedurende den nacht in de magazijnen ingebroken was. Aanstonds stelde men de politie hiermede in kennis en al spoedig waren een inspecteur en re chercheur ter plaatse om een onderzoek in te stel len. Het bleek dat de. inbrekers 'a nachts over het dak geklommen waren, een der dakpannen hadden opgelicht en op deze wijze, niet zonder moeite, kans hadden gezien, op den zolder terecht te komen. Toen de politie de dakgoot onderzocht, vond zij een briefje, dat afkomstig bleek te zijn van Maatschap pelijk Hulpbetoon en gericht was aan een zekere v. C., wanende in een hofje aan de Bleekerslaan. Klaarblijkelijk was dit briefje bij de klimpartij op het dak uit den zak van een der inbrekers gevallen. Toen de politie zich naar het bovenbedoelde adres begaf, vond zij de deur gesloten. Op het herhaalde verzoek van de rechercheurs werd niet opengedaan, zoodat mer^ aanstalten maakte om de deur met ge weld te openen. Toen werd van binnen de grendel weggeschoven en ging de deur open. Een jongmensch vertoonde zich in de deuropening en werd meteen door de politie gearresteerd. Het bleek te zijn de 22-jarige v. C., dezelfde aan wien het briefje van Maatschappelijk Hulpbetoon gericht was. Toen de politie v. C. gepakt had, kwam zij al spoe dig op het spoor van de personen, die met hem ver dacht worden van de nachtelijke inbraak. En Zater dagmiddag om 3 uur werd naar het hoofdbureau overgebracht een 22-jarige jongen, v. B., die in een hofje in de.Koningstraat woonde. Gisteren is de der de verdachte gearresteerd: een liedjeszanger uit Am sterdam, de 23-jarige W. Met z'n drieën moeten zij den inbraak op touw hebben gezet en volvoerd. Uit de magazijnen was ontvreemd een partij tafel linnen ter waarde van f 200. De partij was reeds in drie gedeelten verdeeld en kon door de politie bij de twee Haagsche aangehoudenen in beslag geno men worden. N De drie gearresteerden zullen dezer dagen aan de justitie overgeleverd worden. de weeldebelasting. Uit 't Gravenhage, 25 Fobtr. Naar wij verno men is het wetsontwerp tot Aanvulling der Zegels- wet ("Weeldebelasting) bij het heden gehouden af deel in g^mderzoek niet gunstig ontvangdn. Op ver schillende der voorgestelde bepalingen werd critiek geoefend, terwijl eveneeps tal van practisöho beswa ren te berde worden gebracht. Ook van de rijde van hen. die niet afwijzend tegen de strekking van het wetsontwerp .stonden, werd verschillende punten wijziging van het wetsl- bp pntwerp noodzakelijk geacht. Het eqhijnt vrij" zeker, dat het ontwerp, zooals het is ingediend, niet op een meerderheid in de Tweede Kamer zal kunnon rekenen. TéL een zakkenroller gesnapt. De schipper A. de Wi. uit Ouderkerk d. IJsel bemerkte gistermiddag op do Hoogstraat to Rot terdam dat een hand in rijn binnenzak werd gel- stoken. Voor hij in de drukte zioh had kunnen, omdraaien, om don eigenaar van de hand beet te grijpen ging deze er reeds van door met £en_ porte feuille, inhoudende £180 -ern een zakboekje. De, schipper had echter den vluchteling in de gaten en hij achtervolgde hem, ook toen de zakkenroller den Franschen Bazar inrende, natuurlijk met het doel,' daar in de drukte te verdwijnen. Hij had evenwel met ou buitengewone drukte van den marktdag ge rekend en hij kon er zich dan ook niet snel door heen wringen, met 'het resultaat, dat de schipper in staat was hem aan te wijZ8n en te rioen arrest- toeren. Het bleek, dat hij de portefeuille in de vesti bule had weggeworpen, waar men haar reeds had gevonden. De zakkenroller ontpopte zioh al9 de Haagsche koopman I. J. v. H. die geen onbekende Van de politie is. Toen hij naar het bureau in de Lange Torenstraat werd overgebracht, wilde het publiek hem te lijf gaan. De politie wist dit echter te_ verhinderen. Hij zal tor beschikking van de Ju stitie worden gesteld. Msb. van een hollandsch jantje. De Parijsche redacteur der Msb. schrijft: Fen Hollandsch zeeman was te Duinkerken aan het passagieren geweesk 't Kan gebeuren. Ook dat hij boven zijn bier raakte. Maar wat zeldzamer mag beschouwd worden, is dat hij 's nachts ging logeeren bij den prefect en mocht slapen in het mooiste bed van de mooiste lo geerkamer. Wie hem die permissie gegeven had. wist hij zich niet te- herinneren, toen de prefect thuiskomend, den dronken lap in zijn mooiste bed vond. De prefect was verwonderd, maar de matroos niet minder, want Talbert, zoo heet onze zeeman, had nog niet den tijd gehad zijn roes uit te slapen. De prefect telefoneerde de politie en die gaf Tal- bert een veiliger rustplaats. Thans heet Talbert bij de maats „Monsieur le Préfect". en hij is er wat grootsch op. Alleen de prefect is het minder, die niet weinig voor den mal gehouden wordt, met zijn eenige vondst. - noord schar woude Op uitnoodiging van de Langend ijker winkeliers-, nering- en vakvereeniging werd Woensdagavond in Concordia door den heer Scheffel, secretaris van de Kamer van Koophandel te Alkmaar, het doel en stre ven van bedoelde Kamer uiteengezet. De heer Schef fel meende in hoofdzaak zich te moeten bepalen tot de werking en het doel van het Handelsregister.. Na een uiteenzetting over dit punt, werden verschillen de vragen gesteld. Het slot was, dat de vereeniging zich enbloc aansloot bij het bureau van advies, waar door de contributie van f 1 op f 1.50 gebracht zal worden. veenhuizen. Ten lokale van den heer Mes had de jaarlijksche openbare verpachting plaats van het grasgewas langs den polderweg te Veenhuizen. Huurder werd de heer K. Bart c.s., Veenhuizer Middenweg, voor f 100. Vorig jaar was de heer J. Leijen van Lange- reis pachter voor f 118. de zomertijd. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid* en Handel heeft thans ook een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin met aandrang verzocht wordt den zomertijd te handhaven In den geest van de meerderheid der tijd-commlssie. Ook hot dagelijksch bestuur van de Ned. Handels- roizigersvoreeniging heeft aan don minister van Binnenlandsche Zaken een adres verzonden, jast verzoek den Zomertijd niet af te schaffen. ÖEVIGE AARDSCHOKKEN IN ALASKA. Hevige aardschokken, ernstiger dan sinds jaren, rijn voorgekomen, hebben plaats ge/had in de bergen van Seward en Anchorage (Alaska). De kabelverbinding tusschen Seward en ValdesS is verbroken. spoorwegongeluk. Bij een spoorwegongeluk te Manhafcan werden 2 inspecteurs gedood en ongeveer vijftig passagiers gewond. De geheel met passagiers gevulde expresst- trein voor Florida stond stil, omdat de eiootrischo locomotief vervangen moest wofden door een stoomt- locomotief. Fen boemelfcroin voor Philadelphia reed daarop op den expresci-tein in. Do eerste wagon van den express-trein werd in elkaar gedrukt. De locomotief en de eerste wagons vlogen in hrand en werden geheel vernield. handel in blanke slavinnen. In de „Frankfurter Zeitung" werden onlangs ge gevens gepubliceerd, welke wezen op een schrikba rend toenemen van den handel in blanke slavinnen. Het blad meldt, dat de regeering van Sleeswijk- Holstein een nader onderzoek heeft ingesteld, waar. uit bleek, dat binnen een half jaar meer dan 3000 Duitsche meisjes naar het buitenland waren ge bracht. Uit een brief van een „handelaar", welke aan de Nederlandsch-Duitsche grens werd onderschept, bleek dat deze man reeds vijftig minderjarige meisjes naar San Francisco had gebracht. De verschillende Duitsche vereenigingen, welke in samenwerking met de autoriteiten en Nederlandsche vereenigingen tegen den handel in blanke slavinnen optreden, hebben ernstige maatregelen' gevraagd te gen het naar het buitenland brengen van minderja rige meisjes. UI De spoorwegdirectie te Keulen heeft het personeel op de treinen nogmaals gewezen op het voorschrift,

Schager Courant | 1925 | | pagina 5