f 800.—. Indian Scout 5/7 p.k. „De Spaak in 't Wie!" een Boerendienstbade. makke bruine KET Gemengd Nieuws. MAARTEN smit, Koegras. ~H°tNDERlK MECH1L, GKIETJE WAAL, NEELTJE KROMHOUT, „NIEUW LEVEN" le Dirkshorn Broedeieren. beste Witkaphar en Tuigen, Fa. K. Brugman, »llan thuis. Van den Invloed van zijn patroon der veroeniging Pro Juventuto, Is in het begin niet veel merkbaar. De groote stad is niet geschikt om van Boefjes deugdzame menschen te maken en het be hoeft dan ook niet te verwonderen, dat wij Boefje in de rechtzaal ontmoeten. Maar het land, de geurige hei. met haar heerlijke zon en ruimte aan licht en lucht en de goede leiding brengt het goede in Boefje naar voren, en ten slotte slaagt men toch van 't mis dadige schooiertje een goed mensch te maken. Uit Urussa'u boek is een tooneelgtuk getrokken waarvan het Ver, Rotterdamsch-HofstadJTooneel in Rotter dam de promièro heeft gegeven, en dat bij stampvolle zaal een goede ontvangst heeft gehad. Annie van der Lugt Melsert-van Ees was Boefje, een rol, die haar geheel ligt en waarvan zij werkelijk weer een schit terende créatie maakt. Cor van der Lugt Melsert was zeer goed als de patroon van Pro Juventuto; Wilh .Schwab-Welman was oen echte moeder uit het hofje waar Boefje opgroeit, terwijl de vader door piet Bron uitstekend werdi uitgebeeld. Na elk be drijf waren er bloemen voor Annie van der Lugt Melsert-Van Ees, aan het slot werd Brusse met een krans en bloemen gehuldigd. Er moest aan het ein de herhaalde malen gehaald worden HUIS VERKOCHT. Het woonhuis van mej. Wed. Kuiper aan de Bieiv kade, is in eigendom; overgegaan, aan den heer G. Kant alhier. HEN GSTENKEURÏNG. Bij de Zaterdag gehouden keuring van koudbloed- hengsten alhier, zijn de vier aangeboden hengsten allen goedgekeurd, nl.: Flambeau, eigenaar F. Ax F. Groneman te WieringerwaardIndigèe de Thouri- court, oigenaar J. W. H. Geerligs. te Purmerend; Gi- rardin, eigenaar M. W. Jimmink te Koegras en Carlo, eigenaar Corn. Geerligs. Anna Paulowna. Flambeau werd tevens geprimeerd met een premie van f 100. INGEBRUIKSTELLING VAN HET GEMAAL AAN DE LANGE SNEVERT. Zaterdagochtend IJ. had in tegenwoordigheid van het bestuur der Banne en den Polder Schagen, net of ficieel -proefmalen plaats van het nieuwe electrisch gemaal aan de Lange Snevert alhier. Behalve voornoemd bestuur en den opzichter, den heer J. Keesman Cz., waren daarbij aanwezig de hee- ren G. O. Boom, hoofdingenieur bij het Prov. Electri- citeitsbedrijf, K. van der Schroeff en N. Biezeveld Jr., iDgenieurs le klasse bij den Provincialen Waterstaat, Hoga, vertegenwoordiger van „Heemaf" en Hakkert, als vertegenwoordiger van de firma Stork. De installatie is geplaatst door „Heemaf", terwijl de schroefpomp is geleverd door de firma Stork. De£e verticale schroefpomp perst het water omhoog door een persbuis naar buiten. De waterverplaatsing is, naar ons werd medegedeeld, van 50 tot 60 M3. per| minuut, al naar gelang van de opbrenghoogte. terwijl i het motorvermogen 25 P.K. is: Bij de installatie zijn voorzorgen genomen, waardoor verkeerde handelin- gen door den machinist worden voorkomen, terwijl ook rekening is gehouden met eentueele storing in het electrisch bedrijf. In dat geval toch wordt er auto matisch lucht in de persleiding van de pomp toege voerd. waardoor deze afslaat en het buitenwater niet terug geslagen kan worden naar den polder. - Het geheel i9 een eenvoudige installatie, die een zeer solide indruk maakt. Geruimen tijd' had het proefmalen plaats, opdat de beide ingenieurs van •den Prov. Waterstaat in de gelegenheid waren te con troleeren of de installatie aan de gestelde eischen vol deed. En in 'dien tusschentijd werden wij door het Bestuur van den polder in de gelegenheid; gesteld het nieuwe gebouw te bezichtigen. Alles ziet er goed ver zorgd uit, practisch ingericht, licht en lucht overal in ruime mate. terwijl ook van buiten het gebouw een prettigen indruk maakt. Door het Bestuur wordt reeds overwogen, om nu daartegen geen bezwaren meeT bestaan, ter verbete ring van den verkeersweg, het hek voor het gebouw wat achteruit te doen plaasen., opdat de hinderlijke bocht ter plaatse, zooveel mogelijk verdwijnt. Na geruimen tijd) gemalen te hebben, bleken de re sultaten van dien aard dat toestemming verleend kon worden te blijven doormalen, de officieele rapporten zullen later door den Prov. Waterstaat worden ver strekt. Na afloop van het proefmalen vereenigde het gezel schap zich ten raadhuize, tot het gebruik van de lunch. EEN 10Ö-JARIGE. Den 26en Maart heeft onze gemeente een 100-jarige in haar midden. Als 't lot ons gunstig is zal nl. mevr. de wed. K. in het Plantsoen alhier dien leeftijd bereiken. Jammer dat de oude vrouw behept is met zooveel gebreken van den ouden dag. EIGEN SCHULD. Zondag kwam een motorrijder uit deze gemeente in vliegende vaort op zijn vehikel den Stationsweg af. De vaart was zoo groot, dat de bocht niet kon worden genomen, met als gevolg dat ée motor omsloeg en de berijder onzacht met Schagen's plaveisel kennis maakte. En hiermee was het wonder boven wonder afgeloopen. RAA DSLIDMAATSCHAP. Tn de zitting van het Centraal Stembureau van Maandag is tot opvolger in de raadsvacature Helder aangewezen de heer W. F. Gorter. De heer Gorter heeft de benoeming aangenomen. AUTO IN BRAND. Er is brand!, luidde Dinsdagmorgen ongeveer 8 uur de roep. Er is brand bij De Nijs ln de bierbottelarlj Al wat beenen had in de richting van de Molenstraat. Het brandbluschmateriaal naar buitan en weer even spoedig was alles gedaan. Bij het aanslaan was de vrachtauto in brand gevlogen, maar met eigen mid delen had men het begin van brand weten te blus- schen. POLITIE, Gevonden: een sleuteltje. Verloren: Een wollen doek, een gouden dasspeld. GEMEEJïTE SCHAGEN. Getrouwd: Gerardus Andreas van Doorn en Cor- nelisje Snijders. DE BEGRAFENIS VAN BRANTZNU. stelde Ebert titfh met Schefltomann op 0 Ncrr. IV18 vervangende polltte-presïflent flr. Frfedeiuïwrg. Uit Stockholm, 2 Maart. De bografenis van Bran- nun het hoofd van de omwenteling en nam met in- In een met vier poardon beepannen koets werd het tlng, die gisteren plaat* had, was zeer indrukwek- stemming van alle staatssecretarissen het ambt van stoffelijk overschot vervoerd, golegd in een eenvoudl- kend. In de goheele stad hingen de vlaggen halfstok rijkskanselier op zich. Na hot twee dagen te hebbón ge bruine eigen kist, gedekt mot de vlag van don pre- en was rouwfloors aangebracht. Aan don rouws*oet uitgeoefend werd hij tot leider van den raad van sident, goud-rood met den zwarten adelaar midden namen ongeveer 20.000 personen deel, terwijl hot aan volksgemachtigden, die het bewind ln handen nam, op. Een bloemstuk van witte rozen, de laatste groet tal toeschouwers op 100.000 wordt geschat. In de kerk gekozen. Do Nationale Vergadering koos hem op van de familie, was het eenigo dat do baar sierde, waren de koning en andere vorstelijke personen ann-x 11 Febr. 1919 met 277 van de 379 uitgebrachte stem- De stoet werd voorafgegaan door bereden agenten wezlg. Aan de groeve werden tal van redevoeringen men tot voorloopige rijkspresident, in welke functie van de Schutz-polizei, gevolgd door 50 manschappon gehoudon, waarin Brantlng werd herdacht als knm- hij op 9 Juli d.a.v. de wet tot het sluiten van vrede te voet. Achter den lijkwagen volgde eerst een koets pioen yan den vrede. met de geallieerden, door de Nationale Vergadering met de naaste familie, daarachter in een koets do De vertegenwoordiger van den Volkenbond (prof. mot 208 tegen 116 stemmen aangenomen, bekrach-leden van het Rijkskabinet, Afdeellngcn van de ver- Van Hamel), vergeleek Branting bij Mozes, die het ligde. 1 eenjging Reichsbanner Schwarz-rotgold volgden even beloofde land aanschouwde, nl. de volledige en nau-,i Bij zijn beöediging als rijkspresident te Weimar eens van de Brandenburger Tot af tot aan de Wil- we samenwerking tusschen de naties. Vertegenwoor-'i verklaarde Ebert: „Uw vertrouwen zal mij de kracht belmstrasse, om de eerewacht te vormen. Allo rnan- digers der regoering van den Rijksdag, van de so- schenkon, altijd de eerste te zijn als hot er op aan schappen droegen fakkels, die zij omlaag gerloht ciaal-demöcratie en de arbeidersbeweging ln de Scan- komt getuigenis af te leggen van het nieuwe levens- bielden bij wijze van rouwbetoon. Langs den gohee- dinaafsche en andere landen en van andere vtrooni. beginsel van het Duitsche volk: vrijheid en xech\"jlen wog, dien de stoet volgde, stonden duizenden gingen, voerden het woord aan het graf, die allen in Hij deed toen tevens een beroep op het geheele rijk wachtenden opgesteld. Het aantal werd geschat op Branting den man zagen, wiens heengaan oon on- om zich boven verdeeldheid, to verhoffen, en eens- 30.000. Bij hot naderen van de lijkkoets ontblootte herstelbaar verlies is voor don vrede en de democra tie dor geheeld wereld. In heel Zweden werden herdenkingsdiensten ge houden. gazlnd te zijn. Daarop heeft hij later aldoor den men het hoofd. nadruk gelegd als partljveeton on buitcnlandsche j j moeilijkheden de rijkseenheid- in gevaar dreigdon te Volgens de draadloozo dienst zal de verkiezing van brengen. Niettemin zijn hem felle aanvallen van den nieuwen rijkspresident waarschijnlijk 2C April AARDBEVING IN DE VER. STATEN EN CANADA, uiterst rechts en uiterst links niet bespaard gebleven, plaats hebben. Uit New-York, 1 Maart: Zaterdagavond werd in het Oosten van de Ver. Sta ten een aardbeving gemeld, die van Yt tot 2 minuten aanhield, en die is waargenomen van Sudbury in Ca nada, in hot noorden, tot Florence in Zuid-Carolina. Naar hot Westen werd de beving gevoeld tot in den staat Wisconsin. De beving was de hevigste welke sedert 1758 in^het oostelijk deel der Ver. Staten was in die verlenging geschikt, ofschoon ze stellig gevoeld; zij bracht groote opwinding te weeg. In met zijn persoonlijke wenschen overeenkwam. Als candidaten worden genoemd Cuno, Moru, Lu- ther en Löbe, maar bij de groote meerderheid van het Duitsche volk hebben ze geen weerklank gevonden. Men kan integendeel zeggen dat Ebert populair was. hetgeen ook bleek loen in 1922 zijn ambtsduur met drie jaar Naar de bladen melden, heeft de Rijksregeering in werd verlengd, om een presidentsverkiezing 'n een overeenstemming met de familie van Rijkapresident zoo moeilijken tijd (vlak na de ongunstige beslissing Ebert en van den Rijksdag maatregelen getroffen over Opper-Sileziö) te voorkomen. Ebert heeft zich voor den rouwdienst en het vervoer van het stoffelijk niet TREINMACHINIST DOODGEBLEVEN. Uit Weenen wordt gemeld: In Sattendorf. aan een zijlijn van den Zuiderspoor weg gelegen, stopte dezer dagen een goederentrein, die volgens de dienstregeling eigenlijk door moest rijden. Juist in het 9tation werd er uit alle macht geremd en het stationspersoneel door deze ongewone gebeurtenis verrast, ijlde naar de locomotief. Tot groote ontsteltenis der stationsbeambten, bleek de machinist te zijn overleden. Hij was, volgens een verklaring van den stoker plotseling onwel geworden, doch had nog de tegen woordigheid van geest gehad, de reminrichting in werking te stellen, eer hij dood in elkaar zakte. FAMILIEDRAMA Een verschrikkelijk familiedrama heeft zich in Re gensburg afgespeeld'. Een daar woonachtige handels reiziger, Beek geheeten, schoot na een twist zijn vrouw, die zich van haar man had willen laten scheiden, dood en bracht zijn beide kinderen, resp. 4 en 6 jaar oud, door revolverschoten ernstige verwon dingen toe. Na deze gruwelijke daad schoot Beek zich een ko gel in het hart, en was onmiddellijk dood. De beide kinderen stierven later aan hun verwon dingen. SPOORBRUG INGESTORT. Naar de „Montagpost" uit Warschau verneemt, heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan bij het be proeven van de spoorbrug, dip de Russen in de grens stad Mozyrow over de Prypoc hebben gebouwd, wel ke brug uit strategisch oogpunt zeer belangrijk is. Toen de" trein, waarmede het draagvermogen der brug zou worden vastgesteld en waarin zich de leden der technische commissie van onderzoek bevonden, op de brug kwam, stortte deze in. en viel de trein in de rtvier. Alle leden van de commissie rijn omgekomen. sommige wijken in New-York vluchtten de men schen de huizen uit. Schilderijen vielen van den muur, vaatwerk kwam naar beneden, stoelen vielen om en de gaskronen begonnen te slingeren. Aan Broadway schokten de groote torenhuizen, doch er was geen paniek van de menschen op straat. Er werd één man gedood en er zijn twee -vrouwen zwaar ge wond, doordien zij van het perron van den viaduct- spoor werden geslingerde Van andere persoonlijke ongevallen is tot dusver niet vernomen. Het schijnt dat er weinig stoffelijke schade is aan gericht. Het epicentrum van de aardbeving moet dicht bij New-York (stad) hebben gelegen. Dit blijkt o.m. uit het feit, dat van de seismograaf der universiteit te Fordham de naald door den schok werd vernield. In tal van schouwburgen, te New-York werd het pu bliek door angst bevangen. In de hooge torenhuizen was de beving heel goed waarneembaar. Een redac teur van de New York World, die werkzaam was op de 2Ü9te verdieping van een torenhuis nam drie schokken waar. Het stalen geraamte van het toren huis slingerde heen en weer. In de 'steden Buffalo, Philadelphia, Baltimore, Pittsbufgh, Ghicago, Detroit en Boston werd eenige doch geringe schade aangericht. In Canada werd de hevigste schok gevoeld' om 40 minuten voor tien 'savonds.op Zaterdag. Uit Quebec, 2 Maart. De eerste 9chok was het hevigst. Verscheidene menschen vielen in zwijm en er ontstond een paniek toen de gebouwen bijkans twee minuten waggelden. Enkele kleine houten hui zen vielen in elkaar. Het dak van het station werd beschadigd, maar niemand kwam om. In vele schouwburgen en bioscopen renden de men schen naar de uitgangen. Vrouwen bezwijmden in het gedrang, maar totdusver meldt men slechts één geval met doodel ijken afloop uit Threo RIvers, waar een vrouw bij de aardbeving flauw was gevallen, Zaterdagnacht is zij gestorven, vóór er geneeskun dige hulp bij dé hand waa Uit Ottawa. 2 Maart. Uit verschillende streken van OostXanada meldt men onbeteekenende schade ten gevolge van de aardbeving. De telefoondienst te Montreal is ontredderd1. Een brand, die in de Roomsch-Katholieke kathe draal ontstaan was ten gevolge van' het breken van een oliepijp, heeft een schade van 10.000 dollar ver oorzaakt. Het dak van een katholieke kerk te Shawinigan falls is ingestort. Verscheidene huizen kregen schade. Aan de electrisch© centrale of de papierfabrieken werd niets beschadigd. De mijnmaatschappijen ln Ontario laten de mijnen inspecteeren, maar men heeft nog geen ernstige schade gemeld. DE SPAANSCHE SCHATGRAVER(S) AANGEHOU DEN. De Spaanscbe politie heeft eindelijk de hand ge legd op den Spaanschen schatgraver, Het betreft een talrijke bende, met vertakkingen door geheel Spanje en het buitenland, die zeer modern georganiseerd was en waarvan verschillende leden een eervolle po sitie in de maatschappij schenen in te nemen en blijkbaar over een groot fortuin beschikten* GEWAPENDE BANDIETEN. Te Bakoe hebben zes gewapende bandieten de al daar gevestigde afdeeling van het volkscommissa riaat van buitenlandschen handel overvallen. Het go heele personeel werd in een vertrek opgesloten en de telefoonverbinding verbroken, waarna de indringers de brandkast en de verschillende bureaux hebben geopend en daaruit een bedrag van 80.000 roebel aan buitenlandsche valuta en 5000 tsjerwc'ntsy namen. In een door de indringers achtergelaten briefje werd medegedeeld, dat het medegenomen geld zou worden aangewend om „door de sowjet-rogeering begaan on recht goedje te maken.' PRESIDENT EBERT. f Konden wij Zaterdag aan de hand der ingekomen berichten meedeelen, dat de toestand van Duitsch- lands Rijkspresident niet erger was, een paar uur later reeds kwam het telegram van zijn overlijden. Zijn reeds oude kwaal heeft hem het leven gekost. Ebert leed aan galsteen en daaraan werd' de pijn toegeschreven die hij veelal had. Het bleek bij ge neeskundig onderzoek reeds vergevorderde blinde darmontsteking. De laatste opwindende maanden van zijn presidentschap hadden ook een hartaandoening doen optreden. De patiënt heeft dat alles niet kunnen doorstaan. Friedrich Ebert was geboren op 4 Februari 1871 en is dus 54 jaar geworden. Hij was de zoon van een kleermaker te Heidelberg, waar hij de volks school afliep en toen bij een zadelmaker in de leer kwam. Tot zijn dood toe is hij lid' gebleven van de vakvereeniging van zadelmakersgezellen, waaraan hij gehecht was om de vele herinneringen aan zijn jeugd, toen* hij als gezel zoowat geheel West- Duitschland was doorgetrokken. In 1891, op 20-jari- gen leeftijd was hij trouwens al tot een anderen staat des levens overgegaan, en te Bremen in dienst getreden van de socialistische partijpers. Hij werd redacteur van de Bremer Burgerztg., later voorzitter van het vakbondskartel en van de socialistische kies- vereening te Bremen. In 1900 werd hij tot lid van de „Burgerschaft" gekozen. Allengs begon hij zich meer met de algemeene po litiek bezig te houden en steeg zijn aanzien in de partij, die hem op het congres te Jena in 1905 tot lid van het hoofdbestuur koos. Toen Bebel in 1913 stierf, werd Ebert op eenparig voorstel van het hoofdbestuur in zijn plaats tot partijvoorzitter benoemd én tevens tot lid van het Int. Soc. Bureau te Brussel. Een jaar tevoren was hij lid van den Rijksdag geworden. Bij het uitbreken van den wereldoorlog heeft Ebert, die evenals Scheidemann overtuigd was van Duitsch- land's goed recht, zich aan de zijde der regeering geschaard. Beiden hebben, als voorzitters van hun Rijksdaggroep (Ebert sedert 1918 ook als voorzitter van de Centrale Rijksdagcommissie) deelgenomen aan alle onderhandelingen, die tijdens den oorlog met neutrale socialisten over het vredesvraagstuk zijn ge voerd. Als leider van de Duitsche delegatie heeft Ebert o.a. de conferentie te Stockholm ia 1917 bijgewoond- Toen na den verloren oorlog de ineenstorting kwam Thans he3ft de dood hem weggerukt nog voor bet einde ^an zijn ambtstermijn. Algemeen wordt Ebert geprezen als een eerlijk en verstandig man. Geen geniale, geen overweldigende persoonlijkheid, overschot van den Rijkspresident vanuit zijn woning naar het station* Woensdagmiddag om drie uur zal in het paleis van den Rijkspresideot een rouwdienst worden gehou den, waarbij 300 persnoen aanwezig zullen zijn- Rijkskanselier dr. Luther zal een herdenkingsrede houden. Vervolgens zal de kist uit het paleis worden maar toch zeer zeker een man van zeer bijzonderegedragen. Vóór het paleis in de Wilhelmstrasse zal en groote eigenschappen. En een man, met welks be- een compagnie rijksweer onder tromgeroffel den zit het Duitsche volk mocht worden gelukgewenscht, Rijkspresident het laatste eerbetoon bewijzen. Amb- cmdat bij, door de revolutie aan het hoofd van den tenaren van 't bureau van den Rijkspresident zullen staat gekomen, aan wijze gematigdheid, nuchter en de kist naar de lijkkoets dragen. Onmiddellijk achter bezadigd inzicht en een strikte eerbiediging van de constitutioneel© beginselen in zoo zware tijden de zwaarbeproefde en vaak bedreigde Duitsche repu bliek door vele stormen heeft weten lieen te brengen. In den, feilen strijd der partijen trad hij als bemidde laar en leider op, en dat hij hiertoe in staat was is zeker in de allereerste plaats een gevolg hiervan, dat men gevoelde in den rijkspresident althans een man te hebben,, die niet zichzelf zocht, maar die slechts het belang van land en volk voor oogen hield. Ebert zal Woensdag op staatskosten plechtig wor den begraven. Het stoffelijk overschot van president Ebert is in den nacht van Zaterdag op Zondag overgebracht van de kist zal de famillle van den Rijkspresident volgen, dan de Rijksregeering met den Rijkskanselier aan het hoofd, de Pruisische staatsregeering en de overi ge deelnemers aan den rouwdienst. De Rijksweer zal zich aan het hoofd van den stoet opstellen, welke zich naar den Brandenburger Tor zal begeven. Aan den Brandenburger Tor zullen zich intus9chen de vereenigingen en corperaties opstellen, die zich bij den stoet wenschen aan te sluiten. De stoet zal door de middelste poort van den Brandenburger Tor gaan, die vroeger alleen door den keizer mocht worden ge bruikt en vandaar naar den Rijksdag, Van het bor des van den Rijksdag zal Rijkspresident Loebe zijn rede houden. Op het groote plein voor den Rijkcsdag zal het volk gelegenheid hebben den overleden Rijks- het West-Sanatorium naar het presidentspaleis in de president den laatsten groet te brengen. Dan zal de Wilhelmstrasse. In den loop van den avond had pro-1 stoet naar bet Potsdammer Bahnhof trekken, waar fessor Kolbe-Scfimockwitz het doodenmasker geno- de kist zal worden opgesteld en de vereenigingen en men, dat uitstekend slaagde. Onder de aanwezigen I corporaties gelegenheid zullen krijgen er langs te de- waren o.a. de plaatsvervangende president en rijks- fileeren. kanselier dr. Luther, alle leden van het rijkskabinet, de Pruisische minister-president dr. Man en de Prui sische ministers, voorts do commandant van de Reichswehr generaal Von Seeckt. de president van den Rijksdag Loebe. de persoonlijke adjudant van den overleden president staatssecretaris iMeissner, de leden van het bureau van den president en de plaats. Even na zes vertrekt de extra-trein met het soffe- lijk overschot van Ebert naar Heidelberg. De extra-trein komt Donderdagmorgen in Heidel berg aan. Om tien uur voormiddags zal de teraarde bestelling plaats hebben. President Ebert wordt in de onmiddellijke nabijheid van de graven zijner ouders in een „Ehrengrab" bijgezet. model 1925, met de nieuwste verbeteringen, de laagste in prijs. Snel, Sierlijk, Sterk en Betrouwbaar is daarom de meest gevraagde motor zoowel voor solo-, duo als zijspan-gebruik. Door het enorme uithoudingsvermogen en onverwoest baarheid blijft deze motor ook in gebruikten staat de hoogste waarde brhouden. Er is dan ook steeds groote vraag naar gebruikte Indian Scout Motorrijwielen. Ue nieuwe modellen uil voorraad leverbaar bij den Vertegenwoordiger Zoon van A. SCHRIKKEN en N. M. SCHRIEKEN—Wit. Barsingerhorn, 28 Febr. 1925. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, onze geliefde Zuster en Tante, Weduwe van H. J. VAN DEN STEEN, in den ouderdom van 77 jaren. Familie WAAL. Alkmaar, 28 Februari 1925. Kennemerstraatweg 109. De teraardebestelling zal plaats hebben te Spanbroek, Woensdag 4 Maart, des namiddags om 1 uur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw, Moe der, Dochter en Zuster, op den leeftijd van biina 21 jaren. Uit aller naam, J. BREEBAART Jr. Arnhem, 1 Maart 1925. Hertenlaan 22. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag a.s.. op debegraafplaats „Moscowa vertrek van het sterf huis des namiddags 2 uur. Heden overleed plotseling onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer H. Jonker Sr., in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, Wed. H. JONKER—Wilms. Anna Paulowna, 28 Febr. 1925. De ter aarde bestelling zal plaats hebben ctp 4 Maart, des namiddags 1.30 uur van het sterfhuis, Dankbetuiging. Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank. voor de vele blijken 7an belangstelling bij de geboorte van onzen Zoon onder vonden. J. KAAIJ Kz. M. KAAIJ—Kluft. Zoutkaag, Winkel, Maart 1925. tau de (atSjrK^ojZi 'CLLC Opwekkend en verfrisschend. Parfumerie Joyzelle - Haarlem. 15 Maarl geelt de Tooneelvereeniging het verplichte stuk in het lokaal van den heer D. BRUIN aldaar. Entrée 75 cent. Plaatsbespreking 10 cent. Besloten Bal, alleen voor hen die de uitvoering hebben bijgewoond. Aanvang half acht. GEVRAAGD: Wit Leghorn Buff Orpington Rode Islana 12 cent 12 cent 15 cent Zware Broedkippen Buff Orpington, broed '24, h f 4.— per stuk, bij A. J. LUTTEROT ie Kolhorn. Aan hetzelfde adres te koop een Vouwwagen met kap, zoo goed als nieuw, voor f 15.-. TE KOOP: en een ook afzonderlijk, bij S. P. VAN NULAND. Julianadorp. Zaadhandcl WINKEL, beveelt zich wederom beleefd aan voor de levering van alle soorten Tuin-, Bloem en La'ndbouwzaden. Vanaf 5 Maart eiken Donder dag vertegenwoordigd op de Markt, Laan en Café „De Beurs" te Schagen. Speciaal adres voor Gras-. Klaver en Voederbietenzaad Alleenverkoop der door de Ver. van Oud Leerlingen der R. L. W S. te Schagen, geselecteerd Voeder- tegen half Maart, bij C. SCHAGEN I bietenzaad Roza Jaapjespeen. Schagerwaard.

Schager Courant | 1925 | | pagina 3