BOELHUIS BOELHUIS Voorloopig Bericht. Voorloopig Bericht. yetieelen Veestapel en volledigen Boerderij- Inventaris. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. LICHT OP! Plaatselijk Nieuws- op 10 April 1925, te Wieringerwaard, te Wieringerwaard, van den gelieelen Veestapel, volbloed Stamboekvee en volledige boerderijinventarts DE HEOEERUTO EN DE ROTT. BART. Uit x's Gravenihage, 4 Maart. in de heden gé- houden fitting van de Eerste Kamer, heeft minui, ter ColUj'n, in antwoord op de Algemeene bescthou wingen der Staatsbegrootmg 1925, naar aanleiding Van de vragen van den heer Wibaut omtrdnt de (Steunaefcie ,door de regeering aan de Rotterdamselie ■Bank verl'eend, medegedeeld, dat het in het alge meen'belang was, om in de mededeelingcöK'betreft tonde deze actie spaarzaam te zijn. Do vraag, of do steun voor de aandeelen der Rotterdamsohe Bank Ook in het algemeen belang was, beantwoordde do minister bevestigend, daar z.i. do vrees voor een débaül'e niet ongemotiveerd was, gezien de overweldigend groote hoeveelheden aandeelen, die op do markt worden gegooid. Daar om iheeft de regeering den koers gesteund. Anders zou wellicht een omragen van allo deposito's zijn gevolgd, zooalsook bijj een gerucht in zake een {rodere bank het gevolg js geweest. Die 'regeering izou dan voor een toestand geplaatst Zjjln, verklaarde de minister, dien zij' niet moer had kunnen beheert- schen. In hot publiek belang meent ziji dus gehan deld te hebben, door een- crisis in het bankwezen te voorkomen. Aan dezen steun is nog geen enkele cent van het Staatsgeld besteed. Ook de N.U.M. is er miet bijl betrokken of betrokken geweest, aldus deelde de minister (mede. BROEK OP LANGENDIJK. Tot Notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn herkozen de heeren G. Visser en G. Strijbis. WINKEL. Op 5 Mei a.s. zullen de dienstplichtigen der lich ting 1925: C. Bestevaar en J. Koomen worden inge lijfd bij het 21ste regiment infanterie te Amersfoort, waarbij zij beiden zijn aangewezen voor opleiding tot onderofficier. LANGENDIJK. Als leden der commissie voor uitvoering van den keuringsdienst voor de L. G. C. zijn benoemd de heeren: W. de Geus van Koedijk, Jb. Kostelijk van Broek op Langendijk, Corn. Madderom van Noord en Zuidschermer D. Stapel van Hensbroek, P. Smit van Heerhugowaard en A. Hoogland van St, Pancras. NIEUWE NIEDORP. Alhier werd Woensdagavond in de zaal van den heer Peetoom door de Banne Nieuwe Niedorp voor den tijd van een jaar verhuring gehouden van gras- gewas langs de wegen en wel met den volgenden uit slag: Perc. I. Van de Sluis tot de brug van de Boomen: Aan Jn. Wiers, voor f 10. Perc. n. Vandaar tot do Klampsloot. Aan Jn. Wiers voor f 20. Perc. III. Vandaar tot het Brugje van de Moerbeek. Aan P. v. Eeten voor f 25. Perc. IV. Vandaar tot de brug aan de PoepekaaL Aan P. Landman voor f 10. Perc. V. Van den Wateringskant tot de Banneschei- ding van Winkel. Voor f 28 aan W. Plantinga. Perc. VT. Winkeler- en Ooievaarsweg. Aan Abr. Zeeman voor f 35, Perc. VTI. 't, Paadje, aan W. Druif voor f 40. Perc. VUT. Van de Langereis tot Terdiek. Aan R. de Wit voor f 5. Perc. IX. Langs Terdiek tot het Brugje van Oude Niedorp. Aan C. Warnaar voor f 5. Perc. X. Van Terdiek tot dorp. Aan Jb. Schermer voor f 10. Perc. XI. Schulpweg tot 't Pijpje bij Koetenburg Aan Jb. Schermer, voor f 15. Perc. XII. Westerweg tot Zwarte Hekken. Aan C. Roöd voor f 10. Perc. XIII. Vandaar tot de pomp bij Koomen. Aan C. Rood voor f 20. Perc. XIV, Vandaar tot de pomp bij Vrouwtjespad. Aap W. v. d. Stoop, voor f 20. Perc. XV. Vandaar tot aan het Stamhuis. Aan W. v. d Stoop, voor f 10. Perc. XVI. Nieuweweg tot Velderbrug. Aan P. Tak ken voor f 20. Perc. XVII. Van de brug tot aan 't Veld. Aan P. Groot, voor f 5. Perc. XVIIï. Leijerdijk, voor f 40 aan A. Kouwen- berg. Perc. XIX. Stukje weg over de Valbrug. Aan P. Leegwater, voor f 5. Perc. XX. Koppelweg met Overboeken. Aan S. v. d. Stoop, voor f 50. Voor de gemeente werd nog verhuurd een perceel graseewas, van de Sluis tot 't Hoekje. Aan R. de Wit voor f 1. H Perceel vischwater „Zaagmolenhaven" bleef on. verhuurd. De totale opbrengst der verhuring voor de Banne was f 383, tegen vorig jaar f 387. Voor de gemeente werd in totaal voor f 1 verhuurd. DE VERSCHEURDE CHèQUES. Uit Delden, 4 Maart. De boomkweeker P. de Boer, alhier, is op een brutale wijze voor een bedrag van eenige duizenden gulden opgelicht door 'twee Duitschers, Rose geheeten, wonende te Metelen in Westfalen. Zij déden een bestelling van eenige dui zenden guldens en schreven daarvoor een chèque, doch meteen stonden zij op en zoowel deze chèque, als een tweede, die dezer dagen verviel, verscheur den zij,. Daarop verdwenen zij met hun auto. De Boer telefoneerde naar Hengelo, waar de marechaussee de vluchtenden aanhield. De Duitschers zijn nog heden naar Almelo overgebracht. Tel. DRIJFRIEM GEKNAPT. In de houtzagerij au de firma A. Vingerling efrv Zonen te Gouda kreeg ©en 18-jarige werkman, door knappen van oen drijfriem.1 vain een zaagmac/hie. het eind van dien riem1 in hot aa/ngezioht, met het gevolg, dat hem een Zijner oogen werd 'Uitgeslagen. Hij is naar het Van Itterson-ziekenhuis vervoerd; voor zijn leven wordt gefreesd. HET VERKEE RMET MOTORRIJTUIGEN. Uit 's-Gravenhage, 4 Maart. In dé Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer in zake de Water- staatsbegrooting 1925, wordt medegedeeld, dat een wetsontwerp in zake de autobussen aan de provin ciale besturen gezonden is om spoedadvies. Het rapport van de commissie in zake het vervoer van zware vrachten over de wegen is binnenkort te verwachten, PER TELEGRAAF. AMSTERDAM. Hedennacht om 2 uur kwam op het politiebureau aan het J. D. Meijerplein de wacht na de aflossing binnen. De agenten ontdeden zich van hunne jassen en koppels. Van een der agenten die met een col lega stond te praten, viel de revolver uit don koppel, waardoor het wapen afging. De kogel trof een der agenten, Weesman in de buik. Hij werd onmddellijk naar het Binnengasthuis vervoerd, doch is tijdens de operatie overldeen. Het slachtoffer was 30 jaar. Bij onderzoek is gebleken, dat het ongeval beslist aan een toeval is te wijten en dat de agient uit wiens koppel de revolver viel, geen schuld treft. van Jan K&trinus van Herwerden en Geertrulda Jo- hanna Dekker. Marie, dochter van Leendert van Ro zelaar en Aafje Brugman. Gehuwd: Cornelis Kaper, oud 21 Jaren, wonende te Schagen en Trijntje Hagenaar, oud 22 Jaren, al hier. Overleden: Aïiön Arte, oud 77 jaren, echtgenoot van Trijntje Beek. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Februari 1925. Geboren: Jacob, zoon v. J. Blokker en van A. Vink. Aagtje, dochter van S. Kuitwaard en van G. Ploeger. Grietje, dochter van P. Glazenkas en van S. Kuit- waard. Getrouwd: T. Poorter, oud 23 jaar, wonende te Alk maar, en M. Dirkmaat, oud 24 jaar. C. Balder, oud 23 jaar, met A. Kossen, oud 20 jaar. E. Ket, oud 28 jaar, wonende te Alkmaar, met M. Doorn, oud 22 jaar. Overleden: Albertus de Bree, oud 58 jaar, echtge noot van D. van der Meer. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand Februari 1925. Geboren: Gerrlt Derk, zoon van Daniël de Bruijne en van Harmanna Janna Bakker. Nicolaas, zoon van Frans Stam en van Euphemia Punt Pieter Cornelis, zoon van Klaas Blankman en van Maartje Bierste ker. Gerrit, zoon van Nicolaas Kuijper on van Maar tje Keete. Ondertrouwd: Albert Butter, oud 21 jaar en Johanna Catharina de Vet, oud 19 jaar. Overleden: Nicolaas Jozef Schipper oud: 11 jaar, zoon van Nicolaas Schipper en van Trijntje Smit. Christina Lingerak, oudi 64 jaar, echtgenoote van Klaas Pronk. GEMEENTE CALLANTSOOG. In geschreven over de maand Februari. Geboren: öhrisfcina Jaeoba, dochter van A. M. Filarske. Jacob, zoon van G. Hoogvorst en Et M. Harp. Klaas, zoon van A. Boontjes en A. Thomaaz. Gehuwd: i^jbrand Koesan en Naaltje Kuiken. Overlieden: geene. ZONDAG, 8 MAART. NED. HERV. GEMEENTE t«: Hippolytushoef, voorin, halfelf, Ds. Buiskool. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Buiskool. Schagerbrug, geen dienst. Geen ZondagsschooL Schagen, nam. 7 uur, Ds. Buiskool. Rurgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. Loon. Valkoog, voorm. halftien, Ds. Tinholt Oude Niedorp, geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Schermerhorn, Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld Winkel, geen dienst. Eenigenburg, voorin. 10 uur, Dr. Snethlage. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. St. Pancras, voorm. halftien, Dis. Jellema, nam. 3 uur, Da Jellema. DOOPSGEZ. GEMEENTE téi Barsingerhorn, geen dienst Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars, EVANGELISATIE te: Breezand, voorin. 10 uur, de heer Boon-, GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklzen. St. Pancras, voorm. halftien, Cand. M. den Boer, van Amsterdam. Nam. halfzeven, Cand. M. den Boer, GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Februari 1925. Geboren: Maria Cornelia, dochter van Gerrit Mo lenaar en Trijntje Kieft Grietje Dieuwertje, dochter DE DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN DUITSOHLAND. Sinds eenigen tijd dreigt een staking onder het spoorwegpersoneel tengevolge van loonsvrelaging en verlengin van arbeidstijd. Thans wordt uit resden door het W. B. emeld. dat in verband met het verloop van de onderhandelingen met liet bestuur van den Reichsbahn, een deol van het personeel van de goederenstations te Loipzig Ih staking is gegaan, ten getale van 600 man. Volgens het Saksische districtsbestuur kan de staking zich ieder oogenblik uitbreiden. Onderhandelingen rijn gaande om tot een schikking te komen. EEN VLIEGONGELUK. Te Warahl in Hampehire ié een vliegtuig neen- gestort in de bakkerijl van een kookschool'. Een leerares en 2 leerlingen werden ernstig gewond, de aviateur blééf ongedeerd. MISDADIGERS EN KRANKZINNIGEN ALS GE VAAR VOOR DEN STAAT. De Senaat van den Staat New Yersey heeft met 11 tegen drie stemmen een wetsontwerp, ingediond door Senator Williams, aangenomen om onverbeterlijke misdadigers en ongeneeslijke krankzinnigen on vruchtbaar te maken. Bij de verdediging van het wetsontwerp werd er op gewezen dat de zorg voor krankzinnigen den staat jaarlijks 10 millioen dollar kost. Het ontwerp moet thans nog door het Huis van Afgevaardigden van New Yersey worden aangenomen. VROEGE LENTE IN RUSLAND. Mén meldt uit Moskou, dat alle grootje rivieren in Rusland reeds thans ontdooid en voor hot veeft- keer heropend rijta, hetgeen sedert velé tientallen vaii JwoR niet voor midden pf .einde Maart GEF.N VLEES CH. Een staking van 2000 slagers te Bombay hleerfö tot gevolg, dat er aldaar geen vleescöi te verkrijgen is. De clubs, restaurants en partioulieren moeten zich tevreden stellen met vïson, fruit en geconser veerd vléeech. EEN TRILLTNOSMETER. Naar uit Stockholm wordt geméld, is gr eert zeer interessante ontdekking gedaan door ddh Zweedsolien civielSngeaiieur A. Ytterborg, werkzaam bij: de Algemeene Eleotrioiteitswerken te Valteracé. Zij. betreft de samenstelling van een .zeer ge voelig electriech apparaat, waarmee de trillingen Van huismuren en ook de aooustiek in een gebouw •kan worden gemeten. Het toestel' zal, naar meen verwacht, een uitgebreide practieohe toepassing vinir den. EBERTS BEGRAFENIS. Woensdag ia Ebert, de eerste president van Duitsch- land, begraven. De correspondent van het Handelsblad meldt er het volgende over: Berlijn heeft vandaag Friedrich Ebert de laatste eer bewezen. Het is tot een dag geworden, die lang in de herinnering van de bewoners van de wereld stad zal naleven, eigenlijk de eerste groote massa- betooging voor de republiek! En tragisch is het, dat deze geweldige demonstratie van zwart-rood-goud (want de roode vlag der socialen was vrijwel nergens meer zichtbaar) ten slotte een overleden Leider ge golden heeft en een republiek die de enorme be langstelling van honderdduizenden toeschouwers be wijst werkelijk niet al te veel zich in de dalen de lijn bevindt. Maar misschien kwam deze treurdag van een groot volk nog niet te laat. Alles samengenomen is de indruk van Eberts be grafenis zeer sterk geweest. De plechtigheid kon men in drie hoofdmomenten verdoelen: een af scheids- dienst in het paleis van den overledene, waar de Rijkskanselier dr. Luther een lange en zeer opmer kelijke lijkrede hield in tegenwoordigheid van Ebert* naaste familieleden, het corps dfplomaflque,, de Rijksregeering, de staats- en ministerpresidenten en enkele vertegenwoordigers van groote groepen der be-1 volking; de grootsche betooging voor den Rijksdag ten aanschouwe van een onafzienbare menigte en besloten door de treffende en ontroerende rede van Rijksdagpresident Paul Löbe, met achter zich op de trappen van het gebouw vele honderden afgevaar digden van Rijksdag en Pruisischen Landdag. En ton slotte het defileeren van het volk lange de lijk kist, hoog tronend op een katafalk voor het front van het Potsdammer station, in het hartje van de wereldstad, in, de dikke, soms bijna ondoordring bare walm; van de naast de lijkkist brandende treur- vuren, die in de invallende schemering een spook achtig somberen indruk maakten. En de verbinding tusschen deze drie hoofdmomen ten was dan de waarlijk indrukwekkende lijkstoet, aan welks formatie de korte parade in, de Wilhelm- strasse was voorafgegaan. Over het voorbijgaan van de begrafenisstoet meldt hetzelfde blad: Plotseling kwam uit de richting Brandenburger Poort een auto aansnorren met den commandant van de paleispolitle. Er werden haastig laatste instructies gegeven. Op eenige, door de van achteren opdringen de menigte bijzonder bedreigde punten werden dub bele cordons van Schupo's opgesteld. Twee zandwagens strooien zand op het asfalt. Het was duidelijk: nu ging het gebeuren. Van heel ver klonk muziek, eerst slechts enkele onsamenhangende klanken, maar spoedig kon men de melodie onder scheiden, een militaire treurmarsch ,en daar is reeds de kop van den stoet: een „Hundertschaft" bereden politie, onmiddellijk gevolgd door een bereden mili taire kapel. Langzaam, heel langzaam en onder de plechtige tonen van de rouwmuziek trekken ze voor bij, daar achter op hun vurige dansende paarden, die ze nauwelijks beteugelen kunnen, de lansen met de Pruisische vaantjes in de vuist, een eskadron Uhla- nen. Op de cavalerie volgen vier compagnieën infan terie: een Pruisisch, een Wurtembergsch en heel achteraan een Badensch. Is het toeval of opzet, maar die Badensche compagnie marcheert kraniger, met meer élan en meer „Schneid" dan de drie voorgaan de. Ook Ebert was uit Baden en men krijgt den in. druk, dat deze Badensche compagnie daar trotsch op is en hieraan uiting wil geven door haar onberispelij ke militaire houding. Dof rommelen de trommels, die hier eigenaaidigerwijze niet, zooals bij ons ge woonte is, omfloerst zijn. Scherp klikken de hakken der troepen op het asfalt. Een tweede militaire kapel nadert. De kapelmeester heft zijn dirigeerstok en plechtig zet de muziek de Marche Funèbre in. Lang zaam trekken ze voorbij, de infanteristen het geweer op den schouder en de gezichten ernstig onder de zware stalen helm. Even ernstig en eveneens het ge weer op den schouder volgt een compagnie matro zen in de fleurige matrozenblouses met de frissche blauwe kragen, scherp afstekend tegen het sobere veldgrijs van de rijk9weeruniform. Een batterij, van de veldartillerie en een machinegeweercompagnie sluiten het militaire gedeelte van den stoet. Dan komt getrokken door zes zware paarden de lijkwagen. De politieagenten, die aan beide zijden van dé straat staan opgesteld, salueeren. Tienduizen den hoeden gaan af en onder plechtige stilte rijdt het stoffelijk overschot van Duitschlands" eersten president voorbij. De eenvoudige eikenhouten kist, gedekt met de vlag van den Rijkspresident, staat hoog op den open wagen, zoodat allen, ook zij, die heel achter in de twintigste rij staan, haar kunnen zien. De politie salueert. Blootshoofds en zwijgend groet het volk zijn dooden president. Het is zeer in drukwekkend. Achter del ijkkist bleek en zichtbaar diep onder den indruk van het oogenblik, de zoon van den Rijkspresident, Fritz Ebert Jr. met zijn zwager, dr. Jënicke, dan de Rijkskanselier dr. Luther met den president van den Rijksdag Löbe, gevolgd door alle ministers, de staatspresidenten en minister-presi denten van de Duitsche landen, alsmede tal van an dere hoogwaarddgheidsbekleeders, diplomaten en po litici, onder wie het Tweede Kamerlid Schaper als vertegenwoordiger van de S.D.A.P. Er zijn slechts drie volgkoetsen. In de eerste zit mevrouw Ebert met haar dochter achter de geslo ten gordijntjes, dan drie wagens vol kransen en bloemstukken. Daarachter de parlementsleden, voor op Hermann Mtlller met Chrispien en Wels» de voor zitter van de soc.-dem. partij. Scherp afstekend tegen het stemmige zwart van de gekleede Jassen en de hooge hoeden van de volks vertegenwoordigers, komen dan de delegaties van de verschillend.© studentenvereenigingen, telkens drie man, de vaandeldrager in het midden en allen in de krijgshaftige uniform van hun corps, hooge rijlaar zen, witte spanbroeken, kleurige tunica's, het zwie rige studentenpetje scheef op het hoofd en de degen op zijde. Onmiddellijk aansluitend daaraan een imposante demonstratie van de republikeïnsche organisatie „Reichsbanner Schwarz-Rot-Gold", wel een paar hon derd man met hun korte jekkers, uniformpetten en beenkappen, bijna allen ten teeken van rouw vandaag een zwarte sjerp over de borst. In breed e gelederen marcheeren zij voorbij achter de wapperende vlag van de republiek. Hanger dan een half uur trekt de stoet nu reeds voorbij, maar (het einde is nog niet te zien. Dab, volgt een afdeeling brandweerlieden in hun kern- rige donkerblauwe uniformen, een comptagfcie Scfour po's en delégaties van alle mogelijke bonden ehi vereenigingen met hun vaandells. De reeks wordt geopend door den vaandeldrager en het bestuur vafav, den Bond van Oorlbgsinvalideh, mallen oud-soldaten, verminkt in den grooten oorlog. Mén probeert de opschriften van ae volgende vaandels en banieren te lézen, maar het rijln er te veel. In eindelóoüe op(- volging trekken ze voorbij. Sleohts zeer zelden is ér een roode vlag tusschen. De delegatie van hei Berlijinsohe trampersoneel heeft er een bij zich. Dan weer voreenigingevaandelki, bofadsbameren, standaarden. Het begint donker ;te wordeti, maar de stoot is nog altijd niet ten einde. Telkens trekken' andere deputaties voorbijT. Er Schijnt geen einde aaki te zullen komen. Eerst na ruim IVb luur zien we het laatste vaandel oasseeren. Men kan het i(n het halfduister van aen avond, waarin de omfloerste lantaarns een spookachtig licht verspreiden, niet meer onderscheiden. Het derde, het slotmoment van den treurdag was het defileeren van de volksmassa's voorbij' de lijk kist, die in walmende rookwolken tusschen de beide roodgloeiende vuren hoog opi ;de trap van het Pötsdammer station was opgesteld. Tot een waardig einde is het niet gekomen. De bedoeling van de organisators is stellig goed ge weeet, maar de voorbereiding was onvoldoende. Eenige vereenigingen konden met haar vaandels nog het anders zoo nerveus drukke pleintje rohd*- trekken tot onder de kist om dan de vaandels groe tend te buigen. Toen echter werd het, ook tenge volge van de invallende duisternis, eeta groote ver- Warring. Van al lekanten drong de menigte door de versperring heen en mengde zich olnder de deell- nemers aan den stoet. De politie rende vOn, het kastje fci|\aar de muur. Het was later geworden dan men gedacht had en de tiènduizondeh. die zes uren en langer ver achter de afzetting hadden gest warem niet meer te houden. Ze renden naar station en zagen daar tenslotte bitter weinig. beide vuren walmden zoo ontzaglijk, dat het soms- leek alsof het Pötsdammer station in brand stond. Het was geen defileeren meer, het werd een dringen en hrijéchen, dat tefoslotte Berlijn's drukste plein, in welks midden de verkeerstoren door on- ophoudelh'k seinen wat orde trachtte te brengen, een hel' geleek, waarin de massa doelloos deinde, terwijl de vlammen der treurvuren hun spookachtig •ohynsel' op die menscnelijke golven wierpen. Misschien was daarmede hefl rilbteffeot, dat tq« zich op papier anders gedacht moet hebbon, 'oo# bereikt: de doode tribuun, die zoo velé massa in opwinding voor zich gezien heeft, nu in d< stervenden dag nog eens voor het laatste te raiddi van het lijdende en strijdende volk ifn dei heksen ketel' van strijd en onrust. Voor auto'» en rijwielon moot het licht op: Dot derdag 5 Maart 6.14 uur, Vrijdag 0 Maart 8.16 uur. BOUWEN! Waar de aanvrage van woningen bij het bostmi onzer Woningbouwvereniging steeds aanhouden, zul len plannen worden besproken om nog een achttj arbeiderswoningen to bouwen in de Thorbeckostraa PROTESTVERGADERING WEELDEBELASTING, Algemeen wint de idee steeds meer en moer veld dat de nieuwe holastingontwerpen van minister Co lijn, voornamelijk de Weeldebelasting, zullen z(ji een nieuwe zeer zware druk voor den middenstan* De arbeiderstand en de grootbezittende klasse zul len belastingverlichting krijgen, maar de midden stand: zal weer het gelag moeten betalen. Daarme kan de middenstand zonder meer geen genoegen ae men. 'Het is aldus en onder aanvoering van nog mee argumenten, dat de Ned. Middenstandsbond de mk denstanders oproept de groote protestvergadering bezoeken, die te 's Gravenhage op Woensdag Maart zal worden gehouden. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomend advertentie. DE HANZE. Dinsdagavond vergaderde de plaatselijke afd. vai „De Hanze" in het patronaatsgebouw. Onder de inge komen stukken was een schrijven van B. en W. mi verzoek een afgevaardigde aan te wijzen in de Co» missie voor den. Muzlektuin, als zoodanig werd geko zen de heer B. G. G. König. De secretaris brengt hierna het finantiqel versla uit der Commissie Winkelweek 1924. Als afgevaardigden in de Commissie voor de Win kelweek 1925 worden gekozen de heeren S. Stam Ant. Deutekom en Jac. Zomerdijk. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar hl «treeknet. Medegedeeld werd, dat hieromtrent no niets bekend was, waarna sluiting volgde. BANNE EN POLDER BURGHORN. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering va: dezen polder is herbenoemd tot voorzitter de hei O. Huiberts. Als leden der Commisse tot t onderzoek en de vast stelling der rekening over 1924 werden benoemd heeren T. Rens en M. Bijpost te Valkoog en G. Brok ken te Schagen. Mede werd vastgesteld de begrooting van ontvang sten en uitgaven over 1925. •De omslag werd) bepaald op f 13. NEUTRAAL ZIEKENHUIS TE ALKMAAR. Woensdagavond vergaderde het plaatselijk Comik voor een centraal neutraal ziekenhuis te Alkmaai onder leiding van den heer J. Helder. Meegedeeld werd, dat tot dusver geteekend was to een bedrag van f 1946.50. Verschillende personen zul len nog worden opgezocht en bewerkt. Besloten werd te zorgen, dat de* toegezegde gel den binnen 2 maanden werden geïnd. iDe gelden zullen niet eerder aan het hoofdcomitl worden afgedragen voor en aleer over de gesteld voorwaarden overeenstemming is bereikt. PREMIEKEURINGEN. Woensdag 4 Maart had alhier plaats de premie keuring voor 3-arige en oudere hengsten, type landbouw-tuigpaord Aangeboden werden 3 hengsten. Een. bijdrag van f100 werd verleend aan „Diamant" van den heer G. W. Waiboor te Anna» Paulowna en „Wodan] van den (heer O. van der Sltiijé te St. Maartefnsvlot' brug en een bijfdrage van f50 aan „Badmus'' vi den 'heer O. Stoop, WogmeeivSpierdijk. RAAD SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Schal gen op Vrijdag 6 Maart 1925, des namiddags' 6a/ uur. Punten van Behandeling: '1. Installie benoemd Raadslid, den heer W. F Gorter. 2. Benoeming Wethouder. 3. Ingekomen stukken. Schagen, 3 Maart 1925. De Burgemeester, J. CORNELLSSEN. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Geene. Ondertrouwd en Getrouwd): Geene. Overleden: Geene. POLITIE Verloren: een gouden dasspeld. Aan komen loopen: wit met zwarte hond. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Adoertenlïèn. op de plaats bewoond door de heeren Gebr. TANS, aan den BARSINGERWEG van den Notaris J. VAN DER KNAAP. Op 15 April 1925 op de plaats bewoond geweest door wijlen Mej. de Wed. Jb. KAAN Kz.Jr.-Breed aan den Slikkerdijk bestaande uit Notaris J. VAN DER KNAAP-

Schager Courant | 1925 | | pagina 6