Scheepsramp. VOETBAL je. Ie prijs; Geertje de Geus, 11 jaar, te Oudkarspel, mutsje, breiwerk, 2e prijs; Geertje Balder, 12 jaar, Noordscharwoude, jurkje, 2e prijs; Marie de Leeuw, 14 jaar, Oudkarspel, kussen, 2e prijs; Albert Borst, 10 jaar. Oudkarspel, mecauo, 3e prijs; Henk Aarts. 13 jaar, Oudkarspel, huis, 4e prijs; J. G. Jonker, 14 jaar, Aartswoud, strijkplank, 5e prijs, O. L. school te Oud karspel, 31 teekeningen, E.V. EENIGENBURG.- Bij onderhandschen verkoop Is het café van den heer J. Doorn overgegaan op den heer K. J. Visser van Zwaag. De heer Doorn gaat zich als kruidenier vestigen'aan de Oudegracht te Alkmaar. KOLHORN. De heer Jan Harder alhier, werd uit 57 sollicitan ten benoemd als rijder aan de Coop. Maalderij M.O. H. te Oostwoud, zulks als opvolger van zijn broeder Jacob Harder, welke werd aangesteld als agent van politie te Amsterdam. B RE EZ AND- Aan den Schorweg zal een boerderij worden ge bouwd voor rekening van de Wed. Velthuis-Van Zanten te Lisso, Het werk is opgedragen aan den heer E. Muntjewerf alhier. FIJNZAADTELERS CONTRA ZAADHANDELAREN, In de Maandag jl., 9 dezer, te Anna Paulowna ge houden vergadering van. de Vereeniging van fijn- zaadtelers in Noordholland, werd door het Bestuur ;er kennis van do leden gebracht, dat de zeer ge matigde voorstellen, gedaan aan h.h. zaadhandela ren, niet door hen waren geaccepteerd. De "leden hebben eenstemmig het besluit genomen, en door hunne handteekening bekrachtigd, dit jaar geen contracten meer te zullen afsluiten, dan op de voorwaaiden, aangeboden door het bestuur. DE BEZWAREN TEGEN AANKOOP DOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP VAN HET PAND OP DEN KENNEMERSTRAATWEG TE ALKMAAR. Er heeft zich, thans een commissie gevormd tot hel naar voren brengen van bezwaren tegen aankoop door het Hoogheemraadschap Noord-Hollands'Noor derkwartier van het pand Kennemerstraatweg No. 13 te Alkmaar. In die commissie hebben de volgende personen plaats genomen: J. de Jongh, Alkmaar; jhr. W. P. Barnaar1, Ber gen; A. C. Schouten, Alkmaar; P. J. Peereboom, Broek in Waterland; P. Frans 'Izn., Heiloo; air. G. C. B. van der Feen de Lille, Alkmaar.; jhr. H. van Foreest, Heiloo. Op Dinsdag 17 Maart, des namiddags haif twee, zal genoemde commissie in openbare zitting ten Stadhuize gehoord worden door een door Gedepu teerde Staten benoemde Commissie, welke meer in het bijzonder met de behandeling van Waterstaats zaken, zoo ook met het plaatselijk onderzoek is be. last, en zal tevens op genoemden datum, om 12 uur, een onderzoek ter plaatse instellen. Alkm. Crt. GEHEIME BRANDERIJ ONTDEKT. Te Maastricht is. naar de „Limb. K." mededeelt, een geheime branderij ontdekt. Drie rijksambtenaren hebben een inval gedaan in een perceel aan den Pa rallelweg, waarbij zij na lang zoeken in een geheimen kelder, welke ingebouwd was in den gewonen kel der. een geheele. in volle werking zijnde branderij- installatie ontdekt. De toegang daartoe werd gevon den in een achtervertrek, bestaande uit een luik, in den bodem van een kast verborgen. De branderij was van betrekkelijk groote capaciteit. GROOTE BRAND TE WESTZAAN. Aan don vooravond van. haar 100-jarig/bestaan zijn Zondagmiddag, do cacao- en ohoooladefabrieken dor iirma 11. on M. Groofces Gebroeders te WestZ zaan grootendeels door brand verwoest. Te ongeveer half vijf werden liohte rookwolken die uit ae fabriek opstegen ontdekt. Met een'twee tal motorspuiten trachtte de plaatselijke brandweer het vuur in den aanvang te stuiten. Zoodra evenwel eendeur der fabriek geopend werd, steeg een zware verstikkende rook 'naar buiten. Dit belette de brandweer naar binnen te gaan om te zien waar het vuur woedde en moe^t men zich bepalen met s^u ten in de richting waaruit de rook steeg. Het bleek dat de brand ontstaan was in een der bovenverdiepingen der fabriek waar de etiketten en andere papierwaren opgeslagen zijn. Met het oog op de vele brandbare stoffen, zooals houtwol, houtpapier en cacaoboter, achtte de brandweer het raadzaam de geheele brandweer uit de Zaanstreek te alarmeeren. De gemeenten Zaandam, Wormerr veer en Assendelft waren dan ook spoedig met hun autospuiten aanwezig, terwijl ook de brandweer uit de gemeenten Zaandijk >en Koog* aan de Zaan as sistentie boden. Toen eenige ruitenf van de fabrie ken waren ingeslagen, laaiden spoedig de vlammen hoog op en was het zeer groote aantal 'slangen, (die water gaven, niet biji machte den brand tegen te houden. Geleidelijk breidde deze zich nog uit. Spoedig brandden tienduizenden kilo's cacaoboter en een groote voorraad suiker. Ook de molen, waan mede de firma nu 100 jaar geleden haar bedrijf aan ving en die grootendeels nog in de fabriek intact is en waarmede nog steeds de cacao gemalen werd, zal een prooi der niets ontziende vlammen worden Duizendèn kilo's paasoheieren, die gereed stonden om geëxporteerd te worden, zijn verloren gegaan. Uit de geheele Zaanstreek was een groot aantal toeschouwers naar Westzaan gekomen om dezen geweldigen fabrieksbrand te zien. De fabrieken waren op beurspolies verzekerd. Voor de gemeenteWestzaan is deze brand een ernstige slag, daar een 140Ltal arbeiders hier geregeld werk vonden. Eerst te ruim 8 uur 's avonds was' men den brand meester en bestond geen vrees voor uitbrei ding meer. t De eigenlijke fabriek, de vormerij, benevens de poeder- en de oacaomalerij bleven gespaard, zoodat het mogelijk zal zijn het bedrijf binnen eenigen tijd voort te zetten. DE SOERAKARTA AAN DEN HOEK VAN HOL LAND OP DE NOORDERPIER GELOOPEN. De sleepboot de Schelde op de Zaiderpler veronge lukt. Zeven dooden. Wij lezen in de N. R. Ct.: Het vrachtstoomschip Soerakarta, 7000 ton groot, van den Rotterdamschen Lloyd, is Zondagavond ruim 7 uur tijdens zware hagelbuien en kracMigen Noord-Noordwesten wind bij het binnenloopen van den Nieuwen Waterweg uit zijn roer en met het voorschip recht op de Noorderpier gelocpen. vlak vóór den lichtopstand. De sleepboot de Schelde, van L. Smit en Co.'s Inter nationalen Sleepdienst, is zoo spoedig mogelijk ter assistentie uitgevaren. Nadat verbinding met de Soerakarta tot stand was gebracht, is de tros ge knapt en onder de sleepboot, doorgeslagen in de schroef. De dientengevolge onklaar geraakte boot is met haar bemanning van 15 man op het Zuiderhoofd geworpen, in de onmiddellijke nabijheid van de wrakstukken van het stoomschip Steward Star. en daar grootendeels gezonken. De schoorsteenen en het want staken met een gedeelte van de boot schuin bo ven de golven uit. Op beidé hoofden zat dus een schip. De veronge lukking van de sleepboot had plotseling aan de ge beurtenissen een veel ernstiger aanzien gegeven. De bemanning van de sleepboot verkeerde in levens gevaar; met die van de Soerakarta was dat, al zat het schip gevaarlijk, niet het geval. Het stoomschip is rondgeslagen en zit thans dwars in het vaarwater. De sleepbooten Poolzee, Witte Zee en Waterweg hebben vergeefs getracht het schip overeind te trekken. De uitgebrachte trossen zijn tel kens afgeknapt. Reeds gisteravond stond in de ruimen 1 en 2 water, en de positie van het schip is thans I zoodanig, dat het als verloren wordt beschouwd. De golven beuken het voorschip, en voortdurend «tui-1 ven de zeeën. over het schip heen. Van het schip, dat 1500 ton stukgoed uit Hamburg in had en ongeveer 2000 ton kolen, was kapitein de heer Van Houten, die zijn laatste reis maakte. Het schip is gebouwd in 1912 bij de maatschappij De Schelde. De bemanning is tot nu toe aan boord gebleven. Op de sleepboot de Schelde heeft zich dezen nacht een drama afgespeeld, dat aan 7 menschen het le ven heeft gekost. Reeds 's nachts heeft de bemanning van de te Hoek van Holland gestationneerde reddingsbooten, bijge staan door enkele menschen van het loodswezen, ge tracht de in nood verkeerende schepelingen van de Schelde te redden. De eerste poging werd 's nachts ongeveer 12 uur ondernomen met een jol; een twee de poging in den loop van den nacht had evenmin succes a.ls de eerste, maar 's morgens half vijf heeft men verbinding gekregen met de mannen, die daar vlak bij den, wal in doodsnood verkeerden. De Presi dent van Heel, onder schipper Van der Klooster, was met de jol op sleeptouw door het z,g. Groote Gat om den Zuid uitgevaren en op het juiste oogenblik had men de jol met vereende krachten over de pier gedragen met het noodige materiaal lichtkogels, lij nen en whippertoestel erin. Uit de jol die bemand was met den schipper van de reddingboot zelf, zijn stuurman Roel Seekles, den lichtwachter De Kort en de loodskweekelingen C. van Mullem, P. de Neef en C. J. de Bruin, heeft men met een lichtkogel in het want van de sleepboot geschoten, lijnen werden er aan bevestigd en staande op den dam, hebben de redders 7 leden van de bemanning kunnen afhalen. Om een uur of 8 's morgens werden deze 7 man nen binnengebracht in het. loodsgebouw aan de Bcrg- haven, waar ze gastvrij onderdak en verzorging kre gen. De overige leden van de bemanning zijn verdron ken of gestorven door de kou. Drie lijken zijn aangespoeld en geborgen. Twee dooden zaten in de tuigage van de Schelde. De lijken van de overige leden van de bemanning worden nog vermist. Vreeselijk waren de verhalen, over het drama, dat zich had afgespeeld. Zoo zouden er twee van de mannen krankzinnig zijn geworden. De correspondent der N. R. Crt. vertelt van zijn bezoek aan de plaats van den ramp; Met den kop op de Noorderpier, als hield de stee- nen breker haar meedoogenloos vast en gevangen, overgeleverd aan de golven, lag dwars in het vaar water de Soerakarta. Duidelijk was van den wal af te zien, dat de zee telkenmale vooral op het voor schip beukte. Dan sloegen de golven stuk tegen den gevangene en bruischten als een groote sprenkelend- witte watermassa over den stoomer heen. Nog steeds rookte de schoorsteen, hoewel te bevoegder plaatse togen 12 uur al bericht was gekomen, dat het water de vuurplaat wel spoedig zou bereiken. Ernstig be schadigd is de Soerakarta. De sleepbooten hebben hun trossen op hei schip stukgetrokken en men achtte gistermiddag bij de opgeloopon lekkage verder trekken nutteloos. Natuurlijk zal er getracht worden, het schip te lichten, de lading te bergen. Zoo onheilspellend als van den wal af het groote gevaarte op de Noorderpier zichtbaar is, zoo weinig is er met het bloote oog: te bemerken van de sleep boot de Schelde ©p de Zuiderpier. Schuin steken daar boven de golven uit de twee schoorsteenen met de blauwe banden, de mast met het want en een ge deelte van de voorpiek, waarop de acht mannen zijn verongelukt. Het was boos weer toen de Soerakarta uit haar roer sloeg en op de Noorderpier terecht kwam. Even Boos weer was het, toen de Schelde met 15 man uit voer om te trachten, hulp te verleenen. De verbin ding werd tot stand gebracht, de tros knapte af, slin gerde terug onder de boot door in het roer, maakte haar hulpeloos. De grondzeeën en de woedende ele menten 'deden de rest, wierpen de sleepboot op het Zuiderhoofd en leverden haar bemanning over aan 1e genade van het noodlot. Gedaan is er, wat er ge daan kon worden. Veel is er dus gedaan, zooals dat ewoonie is aan onze kusten, als er menschen in nooi verkeeren, en het waren koene, onverschrok ken mannen, die er bij de derde poging in geslaagd zijn, de zeven overlevenden uit hun hachelijke po sitie te bevrijden. De acht anderen waren toen over 'boord geslagen of in zee gesprongen en omgekomen; twee van hen hingen levenloos in het want. GisteVmorgen na hun redding, waren, zij onder gebracht in het gebouw van het loodswezen, -ver zorgd en warm toegedekt. Tegen 12 uur waren zij alweer zoo ver opgeknapt, dat zij een praatje maak ten met hun familieleden, en met de bezoekers. Stuurman Hartman lag zijn sigaar te rooken, ver telde van het droevige gebeuren, en dat hij nog op de pier was gegaan om te zien of hij niet een verbin ding tot stand kon brengen. Ze hebben gedaan wat ze konden, zei deze blijkbaar zeer kalme zeeman, daarbij doelende op de pogingen der redders, maar er was geen doen aan met die zee. Hij had' er bij kunnen voegen, dat hij zelf „iets" meer gedaan had, dan van hejr> verlangd mocht worden. Wie van den wal a' du* op vrij prooien afstand, het water over ie sleepboot zag jagen, kon zich moeilijk indenken, dat iemand deze in nood verkeerende boot in dat hondenweer met de kracht der beukende golven en de doodende koude van dien feilen wind had ver laten om te zien wat hij voor zijn makkers doen ken. DE DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE. Uit Hoorn, 7 Maart. Naar aanleiding van de te Amsterdam gehouden vergadering van vertegenwoor digers van Zuiderzee-gemeenten, bijeengeroepen op initiatief van den burgemeester van Edam, stellen B. en W. den raad voor als lid dezer vereeniging van Zuiderzeegemeenten toe te treden. Wij vernemen, dat het voorloopig bestuur van de vereeniging van Zuiderzee-gemeenten, welke com missie gevormd wordt door de heeren Kolfschoten, burgemeester van Edam, Gravestein, burgemeester van Enkhuizen, zich tot de Tweede Kamer heeft ge wend met een adres om wijziging te krijgen in het ingediende wetsontwerp in zake tegemoetkoming aan de Zuiderzeevisschersbevolking voor de schade, wel ke de afsluiting van de Zuiderzee hun mocht berok kenen. Er wordt opgekomen tegen het opleggen van finan- cieele lasten aan die gemeenten, welke toch reeds schade lijden door den achteruitgang der visschers. lel HULDIGING VAN TROELSTRA. Zaterdag 4 April zal, naar „Het Volk" bericht, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag de huldiging plaats hebben van Troelstra na mens de moderne vakbeweging. Daarbij zullen aan wezig zijn het verbondsbestuur van het N.V.V., de hoofdbesturen van de aangesloten organisaties, ver tegenwoordigers van een aantal bestuursbonden en afdeelingen van moderne vakbonden. Bovendien zul len Zaterdagavond de Haagsche arbeiders een groote demonstratie houden. NOORDSCHARWOUDE. Door de bouwvereeniging „Algemeen Belang" al- bier is besloten drie woningen bij te bouwen. Over 24 woningen had de vereeniging tot heden de beschikking en zoolang ze er gestaan hebben, heeft er nooit een enkele leeggestaan, ja was steeds het aantal gegadigden grooter dan het aantal dat be schikbaar was. Er staat thans ongeveer f 11.000 op de Boerenleen bank en deze gelden moeten gebruikt worden ter bovordering van de Volkshuisvesting.. De bouw van drie woningen wordt geraamd op f 8000. In de plaats van den heer Opperdoes werd als ad ministrateur benoemd de heer C. Keeman Tz. en in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Verburg. werd gekozen de heer J. Ootjers Rz. De heer G. Barten werd1 herkozen. NOORDSCHARWOUDE Door de vereeniging Onderling Hulpbetoon werd gisteravond eene vergadering gehouden ter beepre king van de oprichting van een vereeniging voor zijn adres, uit den aard der zaak naar den zonne zlekenhuisverpleging. Behalve een twintigtal leden tijd richten. Wordt de klok een uur vooruit gezet, dezer vereeniging waren tevens enkele nlet-leden dan moeten ook de zuivelfabrieken een uur vroeger aanwezig. berinnen, daar deze fabrieken in geregeld contact De voorzitter de heer J. Kuiper, lichtte de zaak na- met de officieele middelen van vervoer staan, en velg der toe en deelde mee dat de gegevens waren opge- bovendien rechtstreeks een kleineren of groote- vraagd van de vereeniging te Oudkarspel, die het ren afzet in de nabijgelegen steden hebben. Uit prac- bestuur niet ongewijzigd meende te moeten aanvaar- tische overwegingen houden de boeren zich aan den den. Aan de hand van gegevens welke waren opge- zonnetijd en men krijgt hierdoor dus voortdurend vraagd aan het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar moeilijkheden bij de aflevering van de producten o( meende het bestuur de kosten niet uit een omslag wel de veehouders moeten een uur vroeger met hun te moeten bestrijden, doch een vaste contributie te arbeid hier in hoofdzaak het melken aanvan. moeten voorstellen van 10 cent per maand, per lid, £©n- Dit stuit vooral in het voor- en najaar op groot^ b.v. tot een maximum van 5 leden uit een gezin, bezwaren. In het voorjaar is het dan geruimen tijd personen boven de 18 jaar niet meegerekend. 's morgens nog te donker om zonder kunstlicht te Volgens deze gegevens waren uit Noordscharwou- melken; in het najaar, wanneer het vee nog in de de de laatste 7 jaar gemiddeld 15 patiënten per jaar weide vertoeft, moet men in het donker naar het in genoemd; ziekenhuis verpleegd met een aantal j land, daar de koeien opzoeken en deze eveneens bij verpleegdagen van 330. De vereeniging Onderling Hulpbetoon bestaat uit 220 leden en er wordt gerekend dat daaruit 500 le den kunnen komen, waarvoor dan de kosten per jaar op ongeveer f 500 worden geschat. Het bestuur zou f 100 uit de kas van O. H. willen beschikbaar stellen als eerste kasgeld. donker melken. BELANGRIJK KASTEKORT. De directie van de Geldersche Credietvereeniging te Apeldoorn heeft een kastekort ontdekt tot een totaal bedrag van f 60.000. Als verdacht, zich hier aan te hebben schuldig gemaakt, zijn door de. ge, omeentepolitie gearresteerd en in- arrest gesteld de Op deze wijze meent het bestuur het paard voor! kassier en een kantoorbediende, beiden werkzaam )it den wagen te spannen, waar O'idkarspel dit achter bij deze bankinstelling. den wagen doet. Omtrent het kastekort van f 60.000 bij het agent- Om de toetreding van leden van O. H. hierdoor te schap van de Geldersche Credietvereeniging te Apel. bevorderen bespreekt de voorzitter de mogelijkheid j doorn, valt nog het volgende mede te deelen. om tijdelijk ook oudere personen dan 40 jaar onder i De directeur, de heer W. C. Coenen, constateerde zekere bepalingen te laten toetreden en dan de toe-' Vrijdagavond een tekort van naar raming f 60.000 in treding tot de vereeniging voor ziekenhuisvernleging d© kas. Hij deed dadelijk aangifte bij de politie, die alleen toegankelijk te stellen voor de leden van H. den ongeveer 30-jarigen gehuwden kassier aan die Het bestuur zou de nieuwe vereeniging tot een on- instelling, in zijn woning aan de Hoogakkerlaan ar- derdeel van O. H. willen maken. i resteerde. Na diverse besprekingen bleek de vergadering in' De omtrent 50-jarige procuratiehouder, eveneens meerderheid tegen een onderafdeeling van O. H. te gehuwd en vader van kinderen die reeds als jonge- ling plaatsing kreeg bij de Geldersche Credietbank, was niet in zijn woning aan de Bandalaan aanwezig, maar werd later door de recherche aangetroffen in in de woning van den kassier, vanwaar ook hij naar het politiebureau werd overgebracht. Beiden hebben reeds bekend schuldig te zijn. Naar de „Ct." vernam, zouden beiden op wel wat te ruimen voet hebben geleefd, en hun uitgaven niet zijn, zoodat tot het stichten van een afzonderlijke vereeniging werd besloten. De aanwezigen werden geacht allen tot de nieu we vereeniging te willen toetreden, waartegen nie mand zich verzette, althans wanneer het reglement geen bepalingen zal bevatten waar sommigen zich niet mee kunnen vereenigen. Nadat tot stichting was besloten werden geen ver dere besprekingen meer gevoerd, doch werden de in overeenstemming hebben kunnen brengen met voorbereidende werkzaamheden opgedragen aan het de verlaging van hun salaris, ook door de Geldersche bestuur, dat circulaires zal laten drukken, om ze Credietvereeniging voor het personeel Ingevoerd, bij verschillende ingezetenen af te geven die in aan- j De kassier zou aan het kas-tekort voor f 44-000 merking komen alsnog lid van O. H. te worden. 1 debet zijn. terwijl de procuratiehouder in den tijd Daarna zal spoedig weer een vergadering belegd v&n ook' een vijftal jaren f 9000 zou hebben verduis. worden, waai* een bestuur wordt gekozen, het regie- tercL s ment wordt behandeld enz. By nader onderzoek is gebleken, dat net kaste» Ook ondervond het artikel van Oudkarspel, waarin kort bij de Geldersche Credietvereeniging f45.000 de groote gezinnen beschermd worden bij sommigen bedraagt, terwijl de onregelmatigheden reeds van tegenkanting, doch ook dit zal bij de behandeling 1929 dagteekenen. Het geval verwekte hier heel wat van het reglement opnieuw naar voren komen. Ook consternatie, te meer waar beide gearresteerden als hier is dus deze zaak, die in navolging van Oudkar- geboren Apelaoomera byi ïedor bekend waren, ten. spel allerwege sympathie gevonden heeft in wording, wyi de kassier in tal van groote zaken en jij vele WINKEL fcarfooulieren het volste vertrouwen genoot en Zaterdagavond was het voor de afdeel ing Winkel vooral in de crisisjaren voor velen een vraagbaak van Staatspensionneering de propaganda^-avond, en raadsman is geweest, gehouden bjj den heer weesels alhier. GEMEENTE ZIJPE. Er was een goede opkomst.hetgeen den voor»- j Ingeschreven van 4 tot en .met 6 Maart, zitfcer een woord van dank deed brengen in zdjn Overleden: Catharina, oud 1U jaar, dochter van openingswoord, dankbaar, doch niet voldaan, want; Marinus Sc krieken en Neeltje Delver. Trijntje van al is de opkomst uitstekend te noemen, we missen Dok> oud 81 JfUX> echtgenoot van Gurrit Metselaar, de jonge krachten, krachten, die straks den strijd zullen moeten overnemen, een strijd ook voor hen van belang. Welkom wordt geheefcen de heer U. G, Dorhout. die de propagandared? zal houden. Do heer Dorhout, bekend spreker als hij1 is, heeft ons al "bij' voorbaat van een aangename en belang rilke rede verzekerd. „De Hand aan den Ploeg de titel slaat in, een beeldspraak, in deze omgeving, zoo op zijn plaats, welke roept tot werken. Werken, nu de 65-jarigen ouderdomsrente genieten, is dat dan nog hoodig? De heer Dorhout roept het U toe in Zijn rede. Ook de spr. betreurt het, dat zoo weinig jongeren -tegenwoordig Zijn. Strijden voor staatspensioen moest allen, zonder onderscheid van rang of stand, hier bij' elkaar brenge Spreker zet verder uiteen, hoe dit jaar de* vereenfc. POLITIE Gevonden: een mes, een ceintuur. Verloren: een gouden ringetje. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Ido Maria, dochter van Nicolaas Praat en van Anna Kampen. SPARTA I—GEEL WIT L Na vele weken rust speelde Sparta's eerste elftal ging voor Staatspensioen haar 25-jarig jubileum Zondag jl. haar laatsten competitie-thuiswedstrijd en viert. 25 Jaar is er gestreden en die eerste voort wel tegen Geel-Wit I uit Helder, mannen, ze werden bespot en uitgelachen en nu, Te ruim 2 uur stellen beide elftallen zich op onder tia 25 jaren, is men er van doordrongen en nie- leiding van den heer Vel uit Wormerveer. Geel-Wit I mand spot er meer mede, in die 25 jaar is veel is volledig. Sparta heeft een invaller op de back- bereikt, doah niet alles, en alles kan moeilijk woij- plaats voor Brantenaar. den bereikt, zoolang voor staatspensioen premie Door Horning wordt tegen de schuin over het veld moet worden betaald. Het werk is dus niet af eai staande wind afgetrapt en onmiddellijk tracht de er moet nog geétreden worden. Krachtens een oven- S. voorhoede een aanval te forceeren, de achter- §angsbepialing is er een tijd gekomen, wa;?rop allen, hoede van Geel-Wit is evenwel safe^ en ook de S. ie toen 65 jaar waren, ouderdomsrente kregen, achterhoede krijgt werk. De strijd gaat nu met wis- maar die 65-jarigen worden minder en minder en selende kansen, het spel van Geel-Wit is technisch voortaan is de vraag op' 65jarigen leeftijd: Zijn beter, Sparta's spel is enthousiaster, waardoor geen er voor U rentezegels geplakt, of hebt ge zelf ga der partijen een evenwicht weet te verkrijgen. Spar- plakt vrijwillig, en zoo neen, hoe arm ook, maar ta's voorhoede, welke in veranderde opstelling, speel- geen ouderdomsrente wordt verkregen. Ziedaar nog de, bracht er niet veel van terecht, en hunne aan een belangrijk stuk werk dat gedaan moet worden vallen zijn door de G. achterhoede vrij makkelijk te om dit anders te krijgen. ondervangen, doch ook de backs van Sparta kwijten Door het houden'van Landdagen zal dit jaar pro- zich naar behooren van hun taak. Rust komt met paganda worden gemaakt. Vijr worden er gehoü blanco stand. den, waarvan één te Wikkel. Tot het bjwouen d ia» Na rust heeft Sparta de wind tegen en wüzigt van en medestrijden voor het goede doel, dat de Sparta's aanvoerder de opstelling weder, Hornin" vereeniging voorstaat, wekt spreker ieder op. komt ook back te staan en Boon in de halflinie en Spreker rede, duidelijk zonder het opsommen van Bos uit de half naar voren, groote getallen èn Cijfers, Oogstte veel bijval. i Reeds onmiddellijk valt de Geel-Wit voorhoede Na een korte pauze, wordt opgevoerd het propa*,-] vinnig aan en de achterhoede moet dan ook hard Ngandastukje „Oude Antje". Antje een oude vrouw werken om de aanvallen te keeren, terwijl ook dè aan den avond van haar leven, arm en behoeftig, tem-vetrokken half-linie geweldig werkt om de op- beland onder dak bij' haar zoon, die wel 'goed voordringende Geel-Witters weder terug te krijgen. Kee- haar is, doch wiens vrouw haar beschouwd als een per Windt krijgt overvloedig werk,. maar is in last. Oud en arm, aan de liefdadigheid van anderengrootschen vorm en aan hem is het ook te danken overgelaten, een toestand uit de wereld te helpen,dat Geel-Wit niet aan een goal toekomen kan. door het toekennen op een bepaalden leeftijd van I Door een hevigen sneeuw- en hagelbui wordt het staatspensioen. Zooiets legt ten grondslag aan dit spel ruim 10 minuten onderbroken, waarna met fris stukje. t j schen moed weder begonnen moet worden, daar de In de laatste ledenvergadering werden stemmen scheidsrechter van een beetje slecht weer niet bang gehoord, die meenden met eigen kracht een olubje is. te kunnen vormen om zelf een stukje op te voé- -Doordat het Sparta-elftal geheel voor eigen doel ren en nu zal het blijken of ze gelijk gehad hebben. terug getrokken is, zijn de Geel-Wit backs nogal ver Een 9-tal peréonen, heeren en dames, hebben op j opgedrongen en de enkele uitvallen van de Spartaan- zich genomen hun krachten te geven, en het moet .sche voorhoede zijn dan ook zeer gevaarlijk en wor- üuu jjonuiXiüu jiu-ii jiittuiiwii uo govou, oli nou xuiyou gezegd., ze hebben eer van hun werk gehad, -en mooi werk geleverd, de een zoo goed als de ander, en een woord van dank dubbel verdiend, en TLe toe hoorders hebben dit door hun applaus begrepen. De pauze en dan nog een nastukje „Een knap steT', dat de lachspieren in beweging bracht. De voorzitter had inmiddels in de pauze er zij-n voldoening over uitgesproken, dat de toehoorders blijk gaven van hunne groote tevredenheid, doch het bestuur vraagt daar iet9 tegenover. Het leden tal, thans pl.m. 180, zag men gaarne opgevoerd tot 200 en.... ten deele lukte dit, 12 nieuwe leden kon de aïdeelliiig boeken. Dankbaar voor .dit succes, en met een woord van dank aan allen die hadden bijgedragen tot het slan gen van dezen avond, sloot de voorzitter het offi cieele gedeelte. De stemming was er in, en nog eenigen tijd bleet men, bal na. JULIANADORP. Vrijdagavond reed mej. K., gezeten op een heeren rijwiel, huiswaarts, doch komende op de brug bij de school, is zij komen te vallen, en bezeerde zich zoo danig, dat zij per auto naar hare woüing moest ver voerd! worden, nadat een eerste verband gelegd was door den heer Vonk. Nader vernemen wij', dat zij den voet bij den enkel gebroken heeft. WAARLAND. In 't verslag van- den Keuringsdienst Waarland en Omstreken staat een zinstorende fout. Er staat: met het keuren van aardappelen is n 1 et veel te bereiken. Ddt woordje niet is natuurlijk te veel. De lezer schrappe dit dus. TEGEN DEN ZOMERTIJD. De Algemeene Nederlandsche Zuivelbond heeft aan de Tweede Kamer verzocht, het ontwerp van wet tot opheffing van den zomertijd aan te nemen. Het landbouwbedrijf moet zich, zoo «cbrijft hU invoorden rechtsbinnen gemaakt den slechts met groote moeite gekeerd. De achter hoede van Sparta nresteert in deze instantie het bijr:a onmogelijke, terwijl Akkes in alle standen de bal len uit zijn heiligdom weet te grappelen. de druk van het Geel-Wit elftal wordt steeds grooter en ieder oogenblik vreezen wij. als toeschouwers, dat. het be slissende doelpunt komt. Hef te veel opdringen van Geel-Wit's achterhoede .wordt hun evenwel noodlot tig en ongeveer 5 minuten voor het einde weet Sparta's voorhoede met een plotselingen aanval met een schot van Biersteker de leiding te krijgen (10). Enkele aanvallen van Geel-Wit worden na aftrap ge makkelijk onschadelijk gemaakt en heel spoedig Maast Vel, welke zeer goed floot, inrukken en heeft Sparta een zeer fortuinlijke overwinning. Sparta moet nu nog 1 wedstrijd spelen tegen Texel 1 op Texel, maar door te -winnen van Geel-Wit staat deze sympathieke ploeg muurvast op de on derste plaats, ook al wordt op Texel verloren door Sparta. Hoewel Sparta in de eerste kl. N.H.V.B. dit com petitie-seizoen geen schitterend figuur gemaakt hecit, kunnen wij toch de vereeniging feliciteeren, daar yij in Ieder geval kans gezien heeft zich te handhaven wat gezien het feit dat het eerste elftal eerst bij keuze naar de tweede kl. en dit seizoen wederom' bij keuze in de eerste klasse geplaatst was, zoodat in een zeer kort tijdsverloop een sprong gemaakt is van de vierde naar de eerste kl. En Sparta's spel kan zich dan ook niet zoo spoedig in dl© mate ontwikkelen om gelijken tred met een dergelijke snelle promotie te houden WIER IN GERW AARD. J.l. Zond'fur speelde W.F.C. I tegen N.V.V. II te Nieuwe Niedorp. In een aardigen wedstrijd heeft W.F.C. dezp finale voor de medaillewedstrijden met 41 gewonnen. De doelpunten werden door den mid-

Schager Courant | 1925 | | pagina 6