LANDBOUW- en ZUIVEL WERKTUIGEN BW". Bezoekt onzen uitgebreiden stand "HBl op de aanstaande Paaaschtentoonstelling Aanbevelend, BERENDS Co** Schagen* 8inuaenJb**dsch NieuwSo Onderhouden is behouden E liet reddingswerk is zeer moeilijk. Het aantal slachtoffers is nog onbekend, 'e Avonds zijn eenige gewonden opgehaald. AARTSWOUD. Ver» van I in he t to Spanbroek, op Woensdag 25 Maart. De opening geschiedde door den voorzitter, den beer Van Balen Blanken op de hem bekende en hartelijke wijze. De secretaris, de heer Harp, leest Üe uitgebreide en keurig stelde notulen, die onder dankzegging werden goedgekeurd en geteekena. Besloten werd, om enkele punten naar aanleiding der notulen, bij' de rondvraag te behandelen. Tot verbazing der vergadering, rifn er ditmaal geen ingekomen stukken. t De commissie tot het nazien der rekeningen over 1924 doet bij monde van den heer D. KoornMz. verslag van hare bevindingen. Alles was in uitste kende en goede orde bevonden en adviseerem om deze goed te keuren, met dankzegging voor het gehouden beheer. Wh1 stippen hieruit aan, dat de gewone ontvangsten waren f 1615.23, uitgaven f 1U2/.54. Onder de uitgaven waren begrepen saldo vorig jaar ad f 1760.37, zoodat er een nadeolig saldo was van f 172.08. Van de tentoonstelling: de ontvang sten f3374.05, uitgaven f3687.91 nadeelig saldo f 313.20. In kas op 31 Deo. 1924 f 1274.43. Voorzitter dankt de commissie en den penning Naar aanleiding van den achteruitgang der ka is 'men algemeen voor bezuiniging. Hiermee za rekening worden gehouden. Bh' het verleenan van subsidies zal men er voortaan op wy'zen, dat dez uitsluitend worden aangewend voor tentoonsteliin gen en niet voor feestelijkheden. Benoeming afgevaardigde en iplaatsvervanger voor do algemoene vergadering der Holl. Mij1, yan Landbouw. Na twee stemmingen en herstemming Werd als afgevaardigde gekozen de hoer J. Harp en als plaatsvervanger de heer K. Boa. Wat betreft den beschrrivingsbiief, wordt vrij mandaat gegeven, uitgezonderd hot voorstelHrom Als U maar sieeds de goede crème, dal is ie zeggen,ErdaL gebruikt,hebt U veel langer plezier van Uw mooie schoentjes* hoofdstuk vm. Dimbie troost me. Dimbie werd spierwit, toen ik het hem vertelde, Hij' ging naar het raam en staarde eenigan, tijd in do vallende duisternis. Ik had hot 9Cihemeru,ur fcjo uitgekozen, opdat hij mijn gezicht niet goed zou kunnen zien. Het is zooveel makkelijker je stem in bedwang te houden dan je gezicht, Juni bles gaf kopjes ,aan mijn schouder. JLk kon Amalia hooren zingen: „En haar gouden haar hing neer op haar intron rug., "5£ij edyon vroolijk en lustig. Zuster was haar het dorp om jc(en brief te posten. Ze zou epoodig terug zijn om me „klaar te inaken' voor den nacht. Waarom sprak Dimbie niet? Ik wilde getroost worden, zooals alleen Dimbie troosten kan. Ik zuahtte en het volgend oogenblik war» «jn beide annen oip me heen. „Mijn arm meisje," fluisterde hij, „ik vind het zoo n aar voor ie." „O, Dimbie," fluisterde ik terug*, me aan ham Vastklemmende„Kan je het verdragen als ik een beetje mopper. Jk .wilde zoo dapper ajfn voor jou, ik wilde een vrooliijik gezicht zetten en geen oogenblik treurig rijtn... maar n,u wil ik allee aan jou vertel1 len." - „Jij alleen kan begrijpen wat ik voel, want jij kent me hot best en jij houdt het meeste van me. En nu vanavond zal ik er niet meer over spreken." Tot antwoord vleide hij mijn hoofd .op zijn schouder en kuste mijn oogen, mijn haar en mijn lippen. „Zie je," zei ik en keek ovar den tuin, die nu Söoo oheimzinnig leek in het halve donker.... naar hot kvorscflronveld, „ik geloof niet, dat ik het zoo erg had gevonden als heb 't volgend jaar was ge woo&t. Dan zouden we oude, getrouwde mensahen zijn on aan alles gewend... aan .al het heerlijke alleen zijn, ik beaoel zonder moeder en zonder Peter." - 0 „Daar zal ik nooit aan gowend raken," zei Dimbae mot nadruk. „Jawel dat zal je wel," en ik nam een air aan als oen reeds jaren getrouwde vrouw. „Het lijkt nu onmogelijk, nu we pas vijf maanden man en vrouw zijn. Wat voel jij, afa je zegt: „Mijn Vrouw?" ilen trilling pverjtiun hoelo hdhaam.r „Ik ook," Jaohte ik, „als ik zeg: Mijn man en dan voel ik me heel verlogen en verbeeld me, dat de menschen me uitlachen. Maar... heb je ooit gezien, dat Peter opgewonden werd bij die woorden „Mijn Vrouw?' „Nooit,"* zei Dimibie, ,^naar"; verontwaardigd je zult my toch niet vergelijken met PetertrV „Ik vergelijk je met niemand. Doch denk eens aan alle jnenschen, 'die je kent en die al langer dan... nu Tjr-ct, fcwee jaar... getrouwd zijn." „Dat doe ik niet." Ik lachte «n kulte «ja 009, Tooi werd ik wmm menie, betreffende afschaffing jaarboekje en con tributieverlaging. Den afgevaardigde wordt opge dragen (hiertegen te stemmen. Volgt bespreking candidatuur lid van het Hoofd bestuur. Algemeen is men van gevoelen, dat de afdeeling Opmeer eens in het hoofdbestuur ver tegenwoordigd Wordt. De vraag is nu, om iémand te vinden, welke zich beschikbaar wil' stollen. Ver schillende personen worden besproken, tot tenslot te de heer K. Braak te Hoogwoud zich de keuzó laat welgevallen. Men besluit om direct te beginnen propaganda te inaken voor dease candidatuur. f Naar aanleiding van de notulen zegt voorzitter, een onderzoek te hebben ingesteld naar een de monstratie met politiehonden tijdens de a.s. ten toonstelling. Van het hoofdbestuur heeft fcyl echter bericht ontvangen, dat men zich hiervoor niet meer beschikbaar stelt. De heer PTuisterr heeft een onderzoek ingesteld naar het draadloos bestuurbaar schip op wielen, als attractie. Ook dit was een tegenvaller. Het adres van den demonstrant is niet te vinden, vermoedelijk is' dit een Duitscher. Verschillende andere attracties worden besproken. Men besluit om aan het bestuur in overweging te geven wedstrijden met hindernissen op paarden en op voorstel van Burgemeester Breebaart eeai de monstratie met eleotnciteit. Het (bestuur belooft met de gegeven wenken zy<n nut te doen. Nog wordt besproken verhooging terreinhuur. Men acht dit niet den gewensohten tijd en men be sluit om met den eigenaar in overleg te treden. Rondvraag. Burgemeester Breebaart brengt ter sprake de gehouden moldrainage, welke de monstraties gehouden Zijfn te Haarlemmermeer en Waardpoldar. De heer K. Braak heeft deze bijgewoond en geeft hiervan ©en duidelijk en uitgebreid verslag. Men (besluit om voor de afdeeling inet prof. Visser in verbinding te komen, om ook hier een een demonstratie te houden. De heer K. Braak stelt zijn land hiervoor dis ponibel. Tevens aal' geprobeerd worden om een tractor en paarden als trekkracht te bezigen. Burgemeester Breebaart geeft vervolgens een verslag van een door hem bijgewoonde vergadering waar een vertegenwoordiger van een N.V., tot op richting van Fabrieken tot vernietiging van afge keurd vee en afval, verschillende inlichtingen hier 'omtrent gaf. Een aangename discussie volgt hier over. Men is algemeen van gevoelen, dat dit voor de toekomst wed' wat belooft Voorzichtigheid zy óchtor geboden. De heer K. Braak doet verslag van rijn bezoek aan den heer Wandelaar, burgemeester van Alk maar, betreffende verbetering varkensmarkt. Het resultaat was, nadat men er Vrijdags over had geconfereerd, dat Maandags daaropvolgende de zaak al was verbeterd. Voorwaar een mooi succes, oommissie wordt dank gebracht voor hare moeite, terwijl de heer Braak zijn dank betuigt aan voor- 2jitter, die het pad reeds zoo goed geëffend had. Daarna kregen we den heer van Balen Blanken te hoareni met eenige voordrachten in het Wostr t'riesohf Proza en poëzie werden op zeer leuke wijze door hem vertolkt; men schudde soms van het lachen. Het is zooals hSj' zei: goede humor ,doet een mensoh leven. Welnu, wil men goede humor hooren, ga dan den heer Van Balen Blanken eens met een bezoek vereeten. Een daverend applaus was rijn belooning. Hij heeft ons eenige aangena me oogen blikken bezkxrgd. Hierna was de vragenbus aan de orde en er werd de vraag gesteld: Hoelang duurt de bevruch ting voort, wanneer men een andere haan bij zijn "kippen doet?. Een der aanwezigen gaf als ant woord, aan de praotijk getoest: ongeveer 10 dagen. Hierna volgde sluiting van deze aangename en leerzame vergadering. Vooraf hield Burgemeester Stapel' van Syber karspel een prachtige beschouwing over het lo- arnstig. ,.Nu moet je naar mij'. luisteren. Ik ga je al mijn gedachten vei-tellen en je mag me niet in de reae vallen. Jij en ik houden zielsveel van plkaar ,en dat zullen we altijd blijven doen., tenminste, aat ho pen we. Maar dit zou ons wondere jaar zijn ge weest, waarin we zouden wandelen op hooge berg toppen dicht bijl de zon en dicht bij de sterren. Dit zou ons betooverde jaar rijn geweest, waarin het onkruid langs den weg zou hebben gebloeid als rozen en hot getjilp van een gewone jnusah zou hebben geklonken als de vloeibaar zilveren tonen van een nachtegaal. Dit zou het jaar zijn geweest, waarin we zouden gaan in koele schaduw, langs rijke lanen en elkaar in de oogen kijkend, zouden hebben gezien, wat onze harten deed «wellen en onze polsen deed kloppen. Op Juniavonden zouden, wé .kleine, wilde roosjes hebben geplukt en hebben gelachen om de kwaken de kikvorsöhen en 's avonds hebben gegeten onder den appelboom, omdat we niet weg konden gaan uit do liefelijke zomeravond-sfeer. In Juli zouden we in het hooi gelegen hebben of margrieten hebben geplukt en ik zou, vergetend, dat ik .Margrietje getrouwd" ben. hebben gefluis terd: „Hij bemint me, hij bemint me niet", en jij zou je hoed in het gras hebben gegooid .en voor me neef zu'n geknield en ie heel dwaas inaar toch heerlijk hebben aangesteld. In Augustus zouden we onze eerste vaoantie samen hebben gehad. Wat een bekijken van kaarten en uitpluizen yan gidsen. We zouden plannen hebben gemaakt voor allerlei zomorplaatsen, waar het veel to druk is on eindelijk besloten hebben naar een klein, onbekend vissol)ers- dorpje te gaan, waag we zouden hebben gebaad "en gewandeld en gevischt in een oude boot. In September zouden we gefietst hebben langs herfsttintigo wegen en, tot ae enkels inzakkend, hebben gewaad door pynbosschen en God in itilfce gedankt nebbon voor do vlaqimendo schoonheid dor berken, (die zich soherp arteekenden tegen den nelderen hemel. In November zouden we onzen tuin in orde hebben gemaakt en de bollen voor de lente heb ben geplant crocusjes en narcissen, vooral nor- oissen, want die zijn de liefirte van alle lentebloe men. En dan zou Kerstmis gekomen zijn met alle vroolnkheid en pretjes en ons heerlijke jaar zou geëindigd zü'n op een nacht, waarop we met. ge vouwen handen en overvolle harten zouden hebben geluisterd naar de klok, die het uitluiddo, het lieve, oude jaar, dat ons zooveel vreugde bracht, zooveel innige tevredenheid." Ik eindigde met bevende stem en al jntfn moedige besluiten vergetend, liet ik tfwoo dikke tranen dnvnpen op Dimbies hand, die de mijne omkneld Wondt rtrrolfd« ven en werken van Dr. van Balen Blanken» die ■juist den dag te Voren den dag had gevierd, waarop hij voor 45 jaar als geneesheer in dienst der mensch- heid was getreden. Een hartelijke felicitatie volgde. SPANBROEK. 24 Maart iL was het 45 jaar geleden, dat Dr. Van Balen Blanken als geneesheer optrad. BROEK OP LA NOEN DIJK. Voor enkele dagen is men begonnen met het leggen van dei nieuwe straat alhier. Zoover wij het kunnen beoordeelen, schiet het werk goed op, en zagen wij .dat enkele bewoners, wier hekken ach teruit geplaatst konden worden, niertoe op verzoek van B. en W. overgingen. Ook Broek op Langen dijk zal dus voor het drukke verkeer meerdere ruimte verkrijgen. Nauwe passages blijven er nog wel over, doch het wordt toch nu reeds beduidend (beter. - BROEK OP LANGENDIJK. De tuinders hebben hier nog al wat last van de 'duiven, vooral bij het bezaaien hunnerpl'antenba- nen.Jïïr is dientengevolge door B. en m een aan maning geplaatst aan de aanplakborden alhier, om de duiven vast te houden. Bij' niet nakoming zal men zich voor de gevolgen moeten wachten. ZOMERTIJD. Het Bestuur van den Nieuwen Bond van Zuivel fabrieken besloot in zijne op 26 Maart jf; gehouden vergadering te Hoorn, aan de Eerste Kamer een telegram te richten met hot verzoek het wetsvoor stel inzake afschaffing van den zomeftild, in het belang van de veehouderij en zuivelbereiding, aan te nemen. WIERINGER WAARD. Donderdagmiddag werd in tegenwoordigheid van Dijkgraaf, Heemraden en "Hoofdingelanden, een proef genomen met de nieuwe aangebrachte vlotter inlichting aan het Electrisoh gemaal. De vlotter- is aangebracht in den waterloop. Bij de genomen proef werd het wfcter daarin zoo laag weg gehaald, dat op een gegeven oogenblik de machine auto matisch werd stop gezet, terwijl bdj den machinist een wekker afliep, welke niet eerder ophoudt, tot de maehinsit deze^ vastzet. Mocht er nu onverhoopt zooveel vuil' of riet voor den rooster komen, dat geen waterverzet plaats heeft, wordt de machine 6top gezet en de machinist gewaarschuwd. De machine kan dus den geheelen nacht zonder toezicht doorwerken, wat vooral van belang is, omdat de stroom, welke bij nacht wordt verbruikt, veel goed- kooper is dan dagstroom. Dit kan dus een aardige besparing geven. Die inrichting is zeer eenvoudig. Do proef heeft uitstekend voldaan. BILJARTEN. Aan het kampioenschap van de büljartvereeni- ging „Holl1. Noorderkwartier", waarvoor 28 leden rijn uitgenoodigd, hebben 10 leden en 1 voorwaarde lijk ingeschreven, namelijk de heeren W. de Haas, Andijk, H. K. Koster en A. Schouten, Wieringer- waard, J. Peetoom en J. Schenk, Sohagen, J. Schenk, Barsingerhorn, J. Broer, Schagerorug, G. A. de Wit, 't Zand, J. Smit, G-rootschérmer, L. Hop, Noordscharwoude en W. Jonker, Oudkarspel. Dezo heeren zullen elkaar bekampen a.s. Maan dag 30 Maart op twee biljarts bj den heer C. Slikker te Anna Paulowna. Behalve den kampioenstitel is door den Nederl. Biljartbond voor deze match de kampioensmodaille aangeboden. KUNSTNIEUWS Het bekende HollL TooneeL directie Jo de Vries, komt den eersten Paaschaag te Anna Pau lowna in de zaal' van den heer Slikker, den twee den Paasdhdag te Schagerbrug in de Zaal van don heer Broer opvoeren de Amsterdamsche sohets met zang en dans in vier bedrijVen: „Toffe Jans". Dits tuk is het succesnummer van Amsterdam en werdt heden voor de lOCbte maal in het Rozen- theater aldaar opgevoerd, zoodat verwacht kan worden, dat het ook hier volle zalen zal trekken. DE OEFENINGEN VAN ONZE VLOOT EN DE KAMERVERKIEZINGEN. Het Tweede Kamerlid Duys heeft den minister van marine de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat dit jaar 'de oefeningen onzer vloot zijn vastgesteld op zóódanig tijdstip, dat ten gevolge daarvan vflie «j de ma.Ine dienenden zuken kunnen deelnemen aan de verkiezing van leden der Tweede Kamer P Zoo ja, is de minister den bereid te dezei zake alsnog zoodanig in te grepen, dat niet een groot aantal van de uitoefening van hun kiesrecht Ver stoken blijft ?t 1 Zoo de minister hiertoe niet bereid is, zou hij' dan willen mededoelen welke groote en gewichtige iands belangen jhet gebiedend noodzakelijk maken, dat een aantal schepen onzer vloot iuist omstreeks den stemmingsdag niet in ons lana aanwezig is? DE ZOMEllTIJD. Uit 'a Graveahage, 25 Maart. Naar wij, aldus de Tel1., uit betrouwbare bron vernemen, kan verwacht worden, dat 28 29 Eenste-Kamer leden zich zullen verklaren togen het wetsvoorstel tot a&chaffing van den Zomertijd. Mochten van hen bij de stemming geen, of slechts zeer enkele leden ontbroken, dan zou dus de handhaving van den Zomertijd verzekerd rijn. EEN TOLKWESTIE. Een zeer oigenaardige kwestie houdt thans reeds sedert eenige weken ae Zaankantors bezig: de tol heffing te Zaandijk op de grens van Wormerveer. t Bekend mag verondersteld worden, dat de Zaandh'- ker raad met 4 van de 7 stemmen besloot, van< Ged. Staten gedaan te krijgen» dat deze gemeente, als tegemoetkoming in de kosten van weg verbete ring, oen tol zou mogen stichten op de grens van Zaandijk en Wormerveer, op het Dijkje. Het bij zondere van het geval bestaat wal' hierin, dat men ailerwego de tellen afschaft. Merkwaardig is verder, dat alle Zaangemeentjen van Krommenie af tot Zaandam toe, koston maak-1 ten voor wegverbetering oen dat de weg te Zaan dijk nog niet eens eigendom der gemeente is, maar grootendeals van den polder Westzaan. DE GAS- EN LUCHTOORLOG EN ONS LAND. In „Het Volk'' is gepubliceerd het rapport, sa mengesteld door een militaire oommissie van de S.D.A.P., betreffende den lucht- en gasoorl'og. Na uitspraken van deskundigen te hebban aangenaaid, Stelt do oommissie vast, dat, Ie. in ons land geen enkele plaats beveiligd is, tegen een luchtbombardement; 2e. de hoofdsteden in 15 a 20 minuten van de grens al 'bereikt kunnen worden, gezwegen nog van belangrijke spoorwegoen tra als Amersfoort, Arn hem, Nvmegon, 's Hortogenboeah, enz., welke nog weer dichter bij de grenzen liggen; 3e. eigen .vliegtuigen zich daardoor niet tijdig in de geveehtssteliing kunnen begeven; 4e. aan het vuren op vliegtuigen groote moei lijkheden verbonden zijn, waarvoor «poenaal ge sohut en zeer kostbare instrumenten noodig zijn; 5e. de luchtvaart techniek nog in onophoudelijke evolutie is. Waar do feiten zóó liggen, kan de conoliuie van d* commissie geen andere rijn, dan deze» dat nu het luehtwapen waarschijnlijk $en beslissandeu invloed zal gaan spelen bij' toekomstige wnriictou (kapitein Maas). Nederland van elke „van te voren tot misluk king geaoemde' poging, om zijn luchtverdediging naai* de eischen des tijds in te richten en .ngericht te doen blijven, zal hebben af te zien, en wijl elke zoodanige pagmg een volledige financieel e ontred dering '-al "moeten veroorzaken, en omdat door zijn geografische gesteldheid luchtverdediging praktisch n:et zeltvfmietiging gelijk zal komen te. staan. 'Wat den gasoorlgg betreft, verklaart'do oom mis sie, alweor op gezag van deskundigen, dat: lo. Nederland geen eigen ooriogs-ohemische in dustrie in het leven kan roepen; 2e. Nederland daardoor is aangewezen op bui- terJand&cho leveranciers, die met ae resultaten der allerlaatste uitvindingen te zijner beschikking .zui len 6tellen; 3e. een eventueele vij'and precies kan weten over welke chemische strijdmiddelen Nederland beschikt, doch dat het omgekeerde niet het geval' is: 4e. in den gasoorlog het element der verrassing van doorslaggevende (beteekems moet worden ge acht. Dit allee 'maakt, zoo luidt de öoncdusiè, dat het van grondstoffen verstoken dichtbevolkte Neder land weerloos staat, «pooiaal tegenover gas aanvai len en evenmin over ae middelen beschikt om zyn talrijke ingezetenen daartegen te beschermen. K. V. K. IN HOLLAND'S NOORDERKWARTIER In de Woensdagavond onder voorzitterschap van den heer S. W. Arntz gehouden vergadering, zoo le zen wij in het Hbld., was o m. ingekomen een schrij ven van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer waarin de medewerking der Kamer verzocht werd te trachten 'van de kaasproducenten gedaan te krijgen, dat d'e kaasmarkt in de zomerdagen weer het zelfde smakelijk uitzicht zou krijgen als voor den oorlog, toen de kazen geolied op de markt kwamen. Thans komt het veelvuldig voor, dat de stapels kaas er beschimmeld uitzien en daardoor het fleurige en kleurige beeld missen, dat zoo bijzonder aantrekke lijk voor.de vreemdelingen is. Besloten werd dat overleg zou gepleegd worden met het gemeentebe- bstuur, de Vereeniging van Kaashandelaren, de Bonden van Zuivelfabrieken en met het bestuu^van „Vreemdelingenverkeer", om dë kaasproducenteii U bewegen, de kaas gewassdhen ter markt aam to voeren. Met algemeene stemmen besloot de Kamer aan den directeur-generaal der posterijen te berichten: lo. dat het dioel van het hoofdbestuur om te trachten bij eene voortdurende sluitende begrooting van ha ren dienst ip de naaste toekomst een aanmerkelijke verlaging der poettarieven in te voeren, mioet worden toegejuicht; 2o. dat echter zoowel de handel in dit gewest als de Kamer ongaarne zullen zien, dat de dienst der posterijene en telegrafie daardoor minder goed zal functioneeren dan in de vóóroorlogsjaren; 3e. dat zij zich dus in geenen deele ermede kan vereeenigen, dat de inkrimping van den dienst ver der zal gaan dan een terugkeer tot den toestand van 1914, tenzij dat het hoofdbestuur zou willen ver klaren, dat verdere beperkingen van der. dienst slechts zullen worden ingevoerd na gepleegd over leg en gunstig advies van de besturen der gemeen te en de Kamer van Koophandel, opdat daardoor worde bereikt, dat de plaatselijke belangen van handel en industrie, welke uit den aard der zaak niet over denzelfden kam kunnen worden ge schoren, ten volle tot hun recht zullen komen. In bepaalde gevallen zal dan meent do Kamer na gemeenschappeijk overleg, vermoedelijk wel een regeling kunnen wonien getroffen, waardoor op practische wijze de plannen van het hoofdbe stuur me; de belangen van handel en industrie in het district der Kamer in overeernstemming kun nen worden gebracht. Eveneens met algemeen© stemmen besloot de Kamer bij' de Regeering en do lieden der Tweedé Kamer ten sterkste te prostestoeren tegen de aan bangig gemaakte wet op de Weeldebelasting, die „onnoBlandsöh' en fnuikend voor den middenstand genoemd werd. De Kamer besloot voorts tot de directie der Ned. Spoorwegen het verzoek te richten het ontwerp- dienstregedlng ééider dan tot nog toe ter visie by het buieau der Kamer te doen leggen. Aangedron gen zal tevens worden op buurtvorkeerkaartcn tus- échen Alkmaar en Haarlem en den Helder, even als dit voor AlkaarAmsterdam het gevaJL ia en waarvan een zeer druk gebruik wordt gemaakt. Na een toelichting van den Koer B. Knijper be sloot de Kamer het gemeentebestuur te advisee- ren tot het doen maken van een overdekte graan markt» waar tevens de eiermarkt van kan profiteer ron. Door den heer D. H. Grunwald werd rapport uitgebracht over een heden ten raadhuize to Broek op Langendijk gehouden conferentie tussohen de leden der verkoersoommissie. en gemeentebesturen uit den omtrek over verbetering van den Iwuiver- weg, waarvoor de directeur dor P.W. te Alkmaar een plan had opgemaakt en Alkmaar' zich wilde interesseeren wanneer de belanghebbende gemeecite- besturen eveneens belangrijk in de kosten bijdroe gen. Algemeen was men van meening, dat het plan van den direoteur yan P.Wi wel goea, doch de kos ten te hoog waren. Alkmaar zou' 't meest moeten betalen en de buitengemeenten er min of meer voor een koopje moeien afkomen; dat was zoo ongeveer de meening. Tot directe resultaten kwam men niet en de ge- dadhtenwisselingon zuilen dus moeten worden voort gezet. Ten slotte werd de heer D. J. Solieffel aan gewezen als afgevaardigde naar de alg. vergadering der vereeniging van K. van K. ELECTRICITETT OP DE BOERDERIJ. Amsterdam, 26 Maart. Wij' vernemen, dat de directie van de Gemeente Eleotrioiteiteworken to Amsterdam het plan heeft opgevat, op 4I0 vierde Amsterdamsche Paaschveetentoonstelling. 3 April a.8. op de Veemarkt to houden, een demonstratie te geven met electrisch bewogen .of aangesloten inacliines ten behoeve van de zuivel- en landbouw industrie. Op de^ demonstratie zullen verscheide ne nieuwe machines, welke van groot belang voor een economisch beheerd bedrijf rijn, worden ten toongesteld. Naar aanleiding daarvan kunnen wij dan ook nog mededeelen, dat het plan bestaat, om in Ooto- ber a^. gedurende een week in het Paleis voor Volksvlijt deze landbouw en mivfldemonstratip op grootere school, te herhalen, waar dan o.a. inb odrijf zullen worden opgesteld een electrisch kaastoestel, het ooneervoeron van veevoeder, el. land bouwwerk tuigen, een oonvoyer voor bieten en kool, een Ozon methode tegen kaassohimmei'. electrisch melken» enz. Bovendien bestaat het plan, binnen korten tijd een demonstratie te houden met alie mogelijke efectrischo huTpwerktuigen ten dienste der industrie. Inlichtingen worden verstrekt door de afd. Techn. Acquisitie G. E. W., te Amsterdam.

Schager Courant | 1925 | | pagina 14