Plaatselijk Nieuws. VOETBAL LICHT OP ernstige ontploffing. Te JUchmond (Victoria) heeft in den1 afgeloopen nacht een geweldige ontploffing plaatsgevonden, waardoor de werkplaats van een eloctrlclon werd verwoest. Do slag was zoo hevig, dat de geheele om trek er door werd opgeschrikt. De eigenaar, zijn vrouw en drie kinderen worden vermist. Vijftig hulzen werden ernstig beschadigd. Dit was voor het gespuis van de straat het sein tot oen plundertocht, totdat de politie op het terrein van de ramp verschoen. Men schat d'e aangerichte schade op vele duizenden ponden sterling. DE TROEBELEN IN PORTUGAL. Uit Lissabon, 18 April Alhier ia vandaag eoni po ging gedaan omj een militairen opstond to ontkete nen. Do regeering heeft maatregelen genomen omi do orde te handhaven. Do revolutionnalron hebben zich Zondagochtend! om kwart voor tien overgegeven. Elr zijn door bomuont- ploffingen ongeveer honderd Heden gekwetst. Do rust is volkomen hersteld. Uit Lissabon wordt aan de bladen gemeld, dat d'e revolutiomiaire poging om de regeering omver te wor pen, is uitgegaan van .majoor Filomono Camara, die zich aan hot hoofd steldé van een paar honderd sol daten., een soort directoraat instelde en verschelden hooggeplaatste regeeringepersonen deed arresteeren. De president der Republiek en de ministers namen onmiddellijk tegenmaatregelen. De trouwgebleven troepen omsingelden <je opstandelingen in een cava- leriekazerne. Op verscheiden punten in de stad werd gevochten; er zijn talrijke dooden. Echter schijnt de regeering den toestand voldoende te beheerschen. DE MOORDAANSLAGEN IN BULGARIJE. Volgens de laatste schatting bedraagt het aantal slachtoffers bij den bomaanslag in de kathedraal: 140 dooden en meer dan 200 gewonden. Duizend personen zijn gearresteerd. Onder 'die slachtoffers van den aanslag bevinden zich 20 vrouwen, 10 kinderen, 6 generaals en 30 of ficieren.. De „Daily Mali" publiceert een telegram uit Sofia, dat melding maakt van een nieuwen aanslag. De directeur' van de centrale gevangenis van So fia werd gisteren, terwijl hij op het terras van een café zat. vermoordt De dader vluchtte. 'Alle treinen werden onderzocht, om den moorde naar op te sporen. Er is een burgerwacht opgericht voor dJe handha ving der orde. De politie heeft 500 communisten en boeren gear resteerd wegens medeplichtigheid aan den aanslag in de Kathedraal. Eenige arrestanten, die zich verzet ten werden door de menigte gelyncht. Kapitein Krot- oef, die d'e ontplofbare stof gemaakt zou hebben, heeft zelfmoord gepleegd. De communisten hebben zijn vrouw vermoord teneinde te voorkomen, dat zij verklaringen zal afleggen. Uit Sofia wordtgemeld, dat de communist Yank of en zijn partijgenoot. Minkof beschouwd worden als de hoofddaders van den aanslag. Zij' zijn echter voort vluchtig. Er zijn reeds vele slachtoffers gevallen als wraak der anticommunisten. Zaterdagavond had de teraardebestelling plaats van de meeste slachtoffers. De Bulgaarsche regeering zegt, authentieke be wijsstukken te hebben, dat deze aanslagen vanuit Moskou door de Sovjetautoriteiten zijn bestuurd. De Sovjetgezant in Bulgarije heeft dit gelogenstraft. Het zou ons niets verwonderen of de Bulgaarsche regee- Ttng slaat de spijker op den kop. Dat zal wel spoedig blijken, EEN LANGDURIGE MIJNWERKERSSTAKING IN NIEUW-SCHOTLAND Uit Halifax (Nleuw-Schotl), 20 April. De mijn eigenaars hebben na een conferentie met d'e verte genwoordigers der mijnwerkers ën regeeringsambte- naren een communiqué uitgegeven, waarin zij mede- deelen, dat zij niet tot overeenstemming konden ko men ten aanzien van' een staking, waarbij' 12.000 mijnwerkers zijn betrokken. De mislukking der con ferentie wordt geweten aan de houding der vereenig- d'e mijnwerkers van Amerika, die weigerden een ver laging der loonen in overweging te nemen, in weer wil van het feit, d'at de exploitatie der mijnen den laatsten tijd met verlies plaats had. De staking duurt reeds, zes weken. EEN SOLDAAT GE5LECTROGUTIONEEKD. Bij' militaire oefeningen met de telefoon bij1- Albi is een soldaat van het 150e regiment infanterie ddor het aanraken van een1 draad! van 25000 volt door dien stroom gedood. Vijftien zijner kameraden werden be wusteloos neergeworpen. DE UITVOER VAN APEN UIT INDI8- Onlangs deelden wij mede, aldus het Hdibl., dat in Indië, ten behoeve van de medici in Europa, die ge bruikmaken van de schildklier van den aap voor de door hen verrichte verjongings-operaties, een vrij uitgebreide export van apen is ontstaan. Ofschoon er geen officieele cijfers over dezen uitvoer ter beschik king staan, neemt men als zeker aan, dat hij thans enkele honderden apen per maand bedraagt. De cor respondent van de „Manchester GuaTdian" vestigt er nu de aandacht 6p. dat zich in de Indische' pers een zekere ontstemming over dezen apénhandel open baart. Alle klassen der bevolking beschermen den aap tegen uitroeiing, en voor den Hindoe is de aap een heilig dier, dat in bepaalde bedevaartplaatsen als Benares en A'jodhia, en vele groote steden, zoo hoog in aanzien staat, dat degene die een aap doodt, zich aan bestraffing blootstelt. De pers nu begint bier en daar reeds een scherpen, en soms dreigenden toon .aan' te slaan en de correspondent verzekert dat wan neer niet iets wordt gedaan om den handel te stuiten, of te regelen, de groeiende ontstemmnig kt een zeer ernstige agitatie zal omslaan. DE PRINS VAN WALES IN NIGERIA. Draadloos wordt gemeld, dat de prins van Wales na een lange reis aoor het hart van Nigeria in' Minna is aangekomen. De machinist van den trein bleek in 1905 koning George in Birmjai te hebbek ver voerd. Dejprins gaf den wen&oh te kennen, den trein eenigen tjjd te vervoeren. Dit geschiedde en mot een vaartje van 20 mij1] perr uur bestuurde de (prins den trein over een afstand van tien mijl. Later toonden de spoorwegautoriteiten den prins de loonlijst, waaruit bleek dat zij hem... tien penae voor den door hem gereden afstand verschuldigd waren. De prins aanvaardde glimlachend het be drag. VLIEGONGELUK. Een jachtvliegtuig van het Belgische leger heeft gisteren, naar onze Brusselsohe redacteur meldt, boven Hasselt vuur gevat en is te pletter gevallen op slechts een honderdtal' meters afstand van de plaats, waar de moeder van den piloot, don 23- jarigen sergeant Holm, woont. Het was de broeder van den totaal! verbranden piloot, die het eerst op de plaats van het ongeval verscheen. Msb. EEN NIEUWE TORNADO. Uit Londen, 20 April. Uit New York wordt ge meld, dat in hot Oosten van Ohio, in Illinois, Penn- sylvania en Vlrginia een tornado, gepaard gaande met onweer, heeft gewoed, waardoor twee personen werden gedood en vorscheidenen gewond. De schade wordt op eenige mi l li oenen dollars geschat. rijke bloemstukken den Jubilaris toegezondenwaar onder van het partijbestuur der SD.A.P., het N.V.V., den Bouwvakarbeidersbond, het hoofdbestuur en de afd. Den Haag van den Metaailbewerkersbond, de Fe deraties Amsterdam, Rotterdam en Den Haag van de S.D.A.P., den H.B.B., RJucht en1 Sljucht te Don Haag. de dagbladen „Het Volk" en „Het Haagsche Volk", den Bond van Soc.-dem. Vrouwenclubs, don Ned. Bond van Personeel ln Overehidsdienst, het hoofdbestuur en de afd. Den Haag van de Ned. Ver een. van Spoor- en Tramwegpersoneel. Verschillende leden van de Eerste en Tweede Ka mer, alsmede bekende figuren uit de S.D.A.P., uit alle deelen des lands, waren ter receptie verschenen. Het aantal telegrafische gelukwonschen bedroeg ruim 150. Terwijl do zaal zich allengs vulde, verkortte een strijkje den tijd, totdat om 2n uur. de jubilaris ver scheen met zijn cchtgenoote, door de aanwezigen staande met handgeklap begroet. Do heeron Vliegen en Schaper- hielden redevoering gen en de eerste mocht moedoolon dat do Troela tra- gave tot diusver f46.625.03 hadi opgebracht. Vervolgens voerden nogi verschillende andere heó- ren het woord. De heer Troelstra beantwoordde allen in een rede voering, en sprak zijn erkentelijkheid uit voor wat hem dezen dag is geboden- De rede van den heer. Troelstra werd met hand geklap beantwoord, waarna men staande de Inter nationale zong en den heer Troelstra nog lang toe- jubelde. BREEZAND, Zaterdagavond gaf d'e Nutsvereenlging „Vrienden kring" een Nutsavond, ditmaal niet uitsluitend voor •haar leden, doch tegen entrée voor ieder toegankelijk. De voorzitter, de heer A. Raap, heette dezen keer de aanwezigen dubbel welkom, omdat de baten dezer bijeenkomst ten goede zouden komen aan „Huiszorg" eene vereeniging die in onze gemeente nuttig maat schappelijk werk verrichtte, doch voor de vervulling van haar taak iedere week veel geld noodig had Voorzitter verzocht ten slotte de aanwezigen om orde en attentie (waarop hij trouwens wel durfde re kenen), opdat deze avond een aangenaam verloop zou mogen hebben en gaf daarop het woord aan een clubje ter opvoering van „De Majoor of Inkwartiering bij Mobilisatie", dat blijkbaar geïnspireerd was op „Een kleine vergissing", door Antonio en boei wat hilariteit verwekte. Mej. N. Blaauboer hield daarop de lezing, getiteld1: „De vrouw van den Zeeman", terwijl mej. Borst-Tij- sen als verplichte bijdrage gaf „Alnton, de visschers- kn&ap." Beide stukjes waren van ernstigen aard en vonden een aandachtig gehoor. Vervolgens zong de heer J. Wiggers op zijn be kende manier twee cabaretliedjes, nl. ,jDe Washing- tonchimmy" en „AIS 't nacht is in Italië", waarna een ander clubje een reprise gaf van „Jochem de On verstoorbare", door Arie Ruijs, hetwelk ook nu weer een lachsucces had, dat ook ten deel viel aan de klucht „Als de Familie uit is", en de samenspraak „De geheimen van- een huisjasje". En zoo was het al weer 12 uur géwordén, toen voor zitter sloot met een woord van dank aan het publiek voor zijn betoonde aandacht, alsmede aan de dames en heeren, die in een of anderen vorm tot dezen avond hadden meegewerkt. Hij hoopte, in het belang van „Huiszorg", dat andere vereenigingen het goede voorbeeld, door „Vriendenkring'' gegeven, zouden volgen en ook eens een avond ton bate van „Huid- zorg" zouden geven. ANNA PAULOWNA, Zondag hield do postduivenvereendging „Altijd! Ver der" een vlucht met 51 duiven, ditmaal vanaf Zaan dam. Om 9 uur aldaar losgelaten, was de eerst aan gekomen duif van Dr. Olree, gearriveerd om 9 u. 47 m. 54 sec.; de 2e, van Gebr. Raaijmakers, om 9 u. 47 m., 58 sec.; dJe 3e van Gebr. Boerman, om 9 u. 50 m., 9 sec.; de 4e van den heer D. Blaauboer om' 9 u. 51 m. 8 sec;, de 5e van Gebr. Boerman, om 9 u. 51 m. 14 sec.; de 6e, van den heer T. Rooms, om 9 u. 51 m. 25 sec.; de 7e van den heer T. Rooms, om 9 u., 51» min. 45 sec. Hieraan vielen dus respectievelijk de 7 uitgeloofde prijzen ton deel. Volgende week vanaf Hilversum. DE BESTRIJDING VAN MOND- EN KLAUWZEER. Naar de Tel. verneemt, zijn te Utrecht eenige Voormannen pit de Hollandsohe Mii. van Land bouw bijeengekomen piet prof. dr. De Jong, uit Ledden en de dierenartsen Kuiper te Alphen a. d* Rijn, en O verbosch te Gouda. Het resultaat van deze besproking is, dat door deze ,.Müj;. overtuigd van hot groote belang, dat hierbij op 't spel staat voor de veeteelt in ons land metterdaad steun verleend zal' worden aan vee houders, die wensohen mede te werken om op rar tkmeele wijize het mond- en klauwzeer te bestrijden. Zooalls^ bekend, zijn er op meerdere plaatsen de laatste jaren resultaten bereikt door behandeling van nog niet aangetaste dieren met bloed- en bloed- serum-inspuitingen. Het was de dierenarts Kuiper, die het eerst aie aandacht vestigde op het groote belang- van deze behandelingsmethode en haar op vrij uitgebreide schaal in toepassing bracht. Thans is het de bedoeling, biijl het optieden van! mond- en klauwzeer in een veebesl'ag, alle runde ren die nog nog geen ziektevei-schijnseïên vertoo- nen, onnndaelliijk in te spuiten met bloedserum, afkomstig van jherstellende dieren. Deze behandeling zal! onder leiding en controle komen te staan van prof. D© Jong. HET VERKIEZINGSFONDS DER SJXAJP. Ter gelegenheid van den 65sten verjaardag, van mr. P. J. Troelstra, is, naar het „Volk" meldt, voor de a.s. vericiezingsactie van de S.D.A.P. een bedrag van f46.625 in de kringen deer partijgenooten bijeen gebracht. HOOGWOUD. Vertrokken en ingekomen personen van 1' tot en met 15 April' 192e. Theodorus Rood, van Gouwe H 65 naar Hoorn, Turfhaven. Jaoobus Schepers, N.H., van Aartswoud F 12 naar Amsterdam, Haarlemmerhouttuinen 101, Fokje Bosma, N.H., van Lambertsohaag L 12 naar Midwoud. Gustaaf Carel Kaats, R.K., van Huisöen naar Aartswoud, Kerkebuurt F 15. Aïbert Renoom N.H., van Berkhout naar Boe- kelwegbuurt I 21, Johaunes Rood, R.K., van Modemblik naar Weere K 36. - Jaoob Warnar, N.H., valn Nieuwe Niedorp, imiar Langereis A na 29. A AR0A13 PFLONTSMEïT iNO. werd! door hard werken. Tn het midden-trio doet zich Vraag 160. A. te Helenaveen vraagt of ik; hom stoede meer het gebrek aan oen goed «chutter gevo* ook helpen karn aan «ublimaat-paetlllei voor aard- len. Gaven de beide vleugelspeler» steeds mooie oppelontametting. voorzetten, 't waren vooral do rechtsbinnen en mli Antwoord: Tot mijn «pfjt kan ik U niet aan het- voor, die door veol to lang treuzolon dozo »tocd>» niet gevraagde helpen. Aangozien Helenaveen niet in mijn benutten. In de halflinie zagen wo voor Buter, rechts, district ligt, wendt U tot don heer P. C. Koene, tech- half, weer een invaller; deze spoelde mot den link», nisch ambtenaar b. d. Hlanltenziektonkundigon half een goede partij. De spil was niet, zooals we Dienst te Vlijmen, die U zeker gaarne helpen zal. j dit van hem gewoon zijn. De belde backs «n keeper waren safe. Over het geheel was het oen zeer spor- VOGELALBUM. Vraag 161 D. R. te Twisk, vraagt of Ik hom een vogelalbum kan bezorgen. Antwoord: Hieraan' kan ik' U niet helpen. De'plaat. tieve wedstrijd. B.F.C. 3 bracht het er beter af. door van eon II III Concorüia-coniMnatio to winnen ju een aardig jes moet U verzamelen en later het album er bijgcspeelden wedstrijd, met 1—6. Volgende week een koopen. |inedaillowedstrijd op B.F.C.-torrein, tusschen B.F.C, IConcordia I, voorafgegaan door een wedstrijd: tus- Bohon 2 veteranenolftallen van deze beido clubs. - OUDKARSPEL. Zondag had oen wedstrijd plaats tussohen D.T.S. 2 en Zeevogels 2 uit Eg-mond, waarvan do uitslag was 41 voor D.T.S. Do wedstrijd van do D.T.S.-adspirantön tegen do Heiloo-adspiranten eindigde met 00. RESULTATEN MET PARLTSCH GROEN EN ZEMELEN. Mijnerzijds heb ik al mijn bost gedaan het middel Parijsch groen en zemelen ingang te doen vinden^ zoowel tegen omolton als tegen slakken. Nu zou ik ook gaarne van hen. die het midd'ol probeerden, vernemen hoe do resultaten gowoest zijn, hetzij good, hotzij niet good. Als ieder op dio ma nier meedeelt wat hij weet. gaan we vooruit. PISSEBEDDEN. D'e orde dier pissebedden of kolderzeugen, behoort tot de klasse der schaaldieren, De meeste families de zer orde houden zich ijn het water op en zijn daar om' voor ons van' geen belang. Wel die, welke op het land leven en aan onze cultuurgewassen schade kun nen toebrengen. Men treft de landplssebedden hoofd zakelijk aan op donkere, vochtige, matig warme plaatsen, Bij1 het opruimen van oude steenen, plan ken enz. kan men1 ze soms in groot aantal zien vluch ten, Tegen het laatst van April of in 't begin van Mei heeft de paring plaats. De eieren worden niet in den grond gelegd, maar uitwendig aan het moeder- dier vastgehecht, waarop de jongen, in den eersten hands verkocht aan den heer C.~Straat, Regenten- tijd na het verlaten van het ei, zich ophouden. straat alhier. De pissebedden leven hoofdzakelijk van plantaar- OVERGEPLAATST, dig voedsel. Bepaalden zij zich maar tot humusstof-1 De heer Haak Steenhart, commies bij de Ned fen, dan kon men ze wel haar gang laten gaan. Zij Spoorwegen, wordt met 1 Mei overgeplaatst «haar vreten echter ook gaarne zachte, levende plantendee- Amsterdam (Centraal Station), len, en kunnen daardoor vooral in bakken en kassen j EXCELSIOR, zeer schadelijk worden. Tot klompen vereenigd wor-l (De gemengde zangvereeniging „Excelsior" gaf Zon. den zij daarin soms aangetroffen. Bij voorkeur voe- dagavond in Cérès eene uitvoering onder leiding den zij zich met kiemende zaden, kiemplantjea, van den heer <H. v. Wóelde. De opkomst was jiiei bloemdeelen, zachte stengels, bladeren en vruchten, groot. De kiemplanten van boonen en erwten en tomaten, Wij hebben enkele nummers van1 het programma jonge sla. postelein, andijvie, meloenen enz. kunnen hooreni uitvoeren en dan herinneren wij ons als de veel van haar te lijden hebben. j best geslaagde „Panis-Angelicus" en „Moederliefde" Parijsch groeil en zemelen schijnt niet onwerk- j In dit laatste nummer vooral een complimentje aan zaam te wezen tegen pissebedden. j de solostemmen. I De zang was over 't algemeen wel goed verzorgd, De Controleur b.d. Plantenziekentkundigen Dienst maar toch leek het ons dat het koor niet bijster ge. POLITIE. Gevonden: een pakje, oen reservewiel van een auto. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. MUZIEKTUIN. De verpachting van de buffetten in den muziek- tuin, heeft tot uitslag, dat deze zijn gegund) aan den hoogsten inschrijver, den heer J. Peetoom alhier. De gunning van sigarenkiosk en ijskiosk is aan gehouden. HUIS VERKOCHT. •Het huis van den heer A. van Keulen in de Re. gentenstraat werd in de openbare verknoping opge houden. Na den afloop der veiling werd! het onder- te Hoorn, K. VAN KEULEN. SPARTA 2—GEEL-WIT 2. lukkig was. Het rommelde nogal eens. Zooals overal ook bij' dit koor de heerenpartijen te zwak bezet. Enkele goede nieuwe leden kunnen hier de gewenschte aanvulling brengen, Toen de beurt aan dén vertolker van de voordracht kwam, werd meegedeeld dat deze onverwachts verliin derd was en kregen wij den heer v. Woelde uit Helder, IMevenwage, veel W ij vwicrciat r\r\ Aa nnduTOfo nlnnio ArtV .Ha 'IiA A.t.af.A is rotsvast op de onderste plaats. Ook de 'laatste wedstrijd Zondag tegen Geel-Wit 2 kon niet gewon nen worden. Hoewel Sparta 2 een aardige wedstrijd speelde, waren ze niet opgewassen tegen de beter samenwerkende Geel-Witters. Na eeni vrijwel gelijk opgaanden strijd tot het einde aan toe, kon Geel-Wit 2 een. 34 overwinning boeken, welke zeer zeker ver diend was. De leiding van scheidsrechter Prins was goed en de houding vaan Sparta's supporters minder. Tot nastukje was gekozen 't amusante familietafe reel „De Aardschok". Wij' hebben dit niet kunnen af wachten. Onze zegsman prees do vortolking hiervan zeer. Hot werd vlot en verdienstelijk gespeeld, EEN VERRASSING. Bij zijn vertrek - uit den Gemeentedienst ontving de heer K. Struijf alhier van de aangesloten leden eene gewaardeerde verrassing. Hem word ala blijk van vriendschap en achting eeno barometer en een zilveren vork met inscriptie aangeboden. ZWITSERLANDNEDERLAND^. 4—1. FEESTAVOND SPARTA. Te Zurich hebben Zondag het Zlwitsersche en Hol- Zateidag geeft Sparta m combinatie met de sup- landsche elftal een voetbalwedstrijd gespeeld, die in Po^ersyereeniging G.Z. een feestavond in het Noord een 4—1 nederlaag, voor de Hollanders is geëindigd, j Hollandsch Koffiehuis. Wij krij'gen daar muziek, zang Kijken wij die verschillende verslagen door, dan i Ky^paetiek, tooneelstuk, door V.V.V. Dit belooft oen1 QQi^rl'ifra o ,rrvin,H' r q /-Ï i r\ A Knlnnrvof/.Dïnn. Binnenlandsch Nieuws. DE ONTVANGSTEN DER SPOORWEGEN. De ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen heb ben in 1924 bedragen f 166.938.077.84, tegen f 162.137.747.74 in 1923. Een meerdere ontvangst dus van f 4.795.330.10. - MR. TROELSTRA OP ZIJN MSTEN VERJAAR DAG GEHULDIGD Men meldt uit 's-Gravenhage aan het Hdbldl: In Hotel De Wittebrug werd gistermiddag recep tie gehouden ter gelegenheid van d$n 65en verjaar dag van mr. P. J. Troelstra. De belangstelling was zeer groot en er waren tal- GEMEENTE HOOGWOUD. Geboren: Jan, zoon van Cornelia van Diepen en van Guurtje Hoogland. Overleden: Simon Luiken, ongehuwd, oud 23 jaar, zoon van Willem Luiken en Maria Romein. Ondertrouwd: Jacob Rood, oud 23 jaren te Hoog woud, inet Cornelia Boots, oud 24 jaren te Avenhorn. Theodorus Bot, oud 22 jaren, te Heorhugowaard, met Anna Poland, oud 23 jaren, te Sijbekarspol. Cornelis Poland, oud 29 jaren, te Hoogwoud met Anna Schuit, oud 25 jaren to Sijbekarspel. Klaas Honig, oud 23 ja ren, e Nieuwe Niedorp, met Aaltje Kuiper, oud 22 jaren te Hoogwoud: Cornelis Blauw, oud 20 jaren to Wognum, met Alida Aingelina van Diepen, oud 22 ja ren, te Hoogwoud. Pieter Jan Bakker, oud 23 jaren, te Hoogwoud, met Ida de Groot, oud 25 jaren te Ven buizen. Simon Dekker, oud' 23 jaren te Hoogwoud, met Alida Maria Koemeester, oud 25 jaren, te Monni kendam. Getrouwd: De drie eerstgenoemden. PLANTENZIEKTENLEER. 144. (Vragen en mededeelingen, deze rubriek betreffen de, in te zenden aan den heer K. vanj Keulen, Veenen- laan 88, Hoorn, Spreekuur eiken Zaterdagmorgen aan huis van 9—12 uur.) hebben de Zwitsers verdiend gewonnen, een goede en puik-aaneensluitende partij! als zijl hebben gespeeld. Do Hollandsche vertooningi was zeer slap. Het weer was warm, dus wellicht heeft dit deprimeerend op onze jongens gewerkt. Het eerste kwartier deden de Oranjetruien het patent en was het eerste doelpunt door d'e onzen ving gemaakt, maar later was het misère. Het Hollandsche spel viel zeer tegen. Er was geen verband, en bovendien ontbrak een goede spil. Deze speler Bui was bijzonder slecht. De beste speler was Denis. Van Heel en de Natris' deden ook' goed! werk. Het is een heele teleurstelling voor voetballend Ne derland. -- OUDE SLUIS. Zondag j.I. had onder tamelijk veel belangstelling op het D.O.S.K.O.-terrein, de finale plaats om den zilveren wisselbeker van den W.F.VB. Voor dezen wedstrijd kreeg D.O.S.K.0. I bezoek van B.F.C. I uit Breezand en hoewel dit elftal in de overgangsklasse speelt, was zij er toch in geslaagd, na eerst van twee eerste klassers en een overgan- ger gewonnen te hebben, de finale te bereiken. Om half drie stellen beide elftallen zich op; D. met 3 invallers, B. met 1 invaller, onder de correcte leiding van den heer D. Duinker uit Den Helder. Aan beide zijden wordt direct flink aangepakt, met D. iets 4n de meerderheid, doch de verdedigingen blij ven voorloopig de haas. Wanneer echter een B.-aaii- val onvoldoende wordt afgeslagen, wordt de bal voor het doel geplaatst, en de linksbinnen zorgt' voor de rest. B.F.C. leidt met 1—6, Dit gaf groote vreugde bij de B.-supporters. Doch de vreugde was van kor ten duur, want de D.-voorhoede trapt weer af, en gaat met den bal op het B.-doel af, en in dezelfde mi nuut maakt D. gelijk. 11. En wanneer kort voor de rust bij een D.-aanval, een voorzet van den rechts buiten door den linksbinnen wordt opgevangen, leidt D. met 21. Met welken stand de rust ingaat. Na de rust hetzelfde gelijk opgaande spel met B. iets meer aahvallend, Wel weet B. het soms gevaar lijk ver te brengen, o.a. een goed schot, dat de D.-kee- per op schitterende wijze corner werkt, doch overi gens houdt de D.-verdediging den B..aanval goed in b'•dwang. Ook aan de andere zijde ontstaan gevaar lijke momehten en wanneer een corner goed! wordt genomen, wordt deze op goede wijze in een doelpunt omgezet. D.O.S.K.O. leidt met 3—1. In dezen stand komt geen verandering. Door deze overwinning heeft D. voor één iaar beslag gelegd op den beker. Het D.^lftal' speelde, in aanmerking genomen dat ze drie invallers telde, oen schetteren den wedstrijd en heeft verdiend gewonnen door technisoh beter sj>el. Het geheel was een raooien, vooral van de zifde van R.F.O. enthousiast ge speelden wedstrijd., WIERINGERWAARD. Zondag is W.F.C. I op bezoek geweest bij! Excel sior te Anna Paulowna. De uitslag was 3—2 in het voordeel van Excelsior. NIEUWE NIEDORP. Zondag moest N.V.Y. I spelen ln de seriewedstrij den, uitgeschreven door Stormvogels (Spanbroek). Na loting moest N.V.V. spelen tegen Rood-Wit (Alkmaar) maar aangezien deze club niet aanwezig was, zal N.V.V. nu a.s. Zondag als winnende moeten spelen tegen Stormvogels I als winnaar, met 27 van Con cordia I (Anna Paulowna). N.V.V. I speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen Stormvogels II ën won met 10—1. N.V.V. n ging naar Holland II (Noordsoharwoude), welke wedstrijd na een kwartier spelen, wegens den regen, werd gestaakt, met 1—6 voor N.V.V'. BREEZAND. Zondag trok BF.C. naar Oudessluis, om daar te gen D.O.S.K.O. I de finale der Bekerwedstrijden van den W.F.V .Bond te spelen. Het einde van dezen wedstrijd was een 3—1 nederlaag voor B.F.C Hoewel het spel vrijwel gelijk op ging, ontbrak bijl B.F.C. de zoo noodige techniek, wat echter eenjgazlna vergoed aardige avond te worden, die de belangstelling vóór'. Sparta zeke<r ten goede zal komen, wat bet doel van den avond ook is. Voor auto's en rijwielen moet Dinsdag 21 April om 7.36 uur het licht op. MarktbeKlgMgsi. ALKMAAR, 18 April. N.V. JÏÏierveüing voor Hollands Noorderkwartier. Aangevoerd: 160.600 kipeieren, prijs: f 5.50—-6.70, bruine f 6—6.50 per 160 stuks. 30.000 Eendeieren f 5.20—5.30 per 100 stuks. ALKMAAR, 18 April. Roterprijs: 1ste soort f 0.92i/31.02V2, 2de soort 8090 ot. Kapeieren: groothandel! f5.406, klein handel f5.506.25, ©endeieren f5.10. WARMENHJJIZEN, 18 April. Roode kool', /le soort f910.70, 2e soort f8.60, uitschot f4.70. Gele kool',-le soort f6.508.10. Witte (kool, le soort f 1.903. Peen f 1.30. Aanvoer: 22500 Kg. roode kool, 3000 Kg. gele kool, 6100 Kg. witte kool', 1000 Kg. peen. ALKMAAR, 20 April. Raapstelen f-3—^3.50, radijs f6.8010.70, prei f7.3014.20 per 100 bos'. (Bloemkool1 12—38 por 100 stuks. Rabarber f 8.2012.80 selderie f5.10— 12.40 wortelen f1522, per 100 bos. Uien f8.20 11.70! spinazie f5.10—-8.10, per 100 Kg. Kropsla f 8,2012.60 per 100 stuks. Witlof, le soort f 3540, 2e soort f28—33 per 100 Kg. NOORDERMARKTBONT), Noordseharwoude. 20 April. Uien 12.30—f21.60, drielingen f 7.70. Peen fl1,30. Roode kool f8.7011.80, doorschot f9.20—11.60. Gele kool £7.50—10.60, doorschot f7,40, Deensohe witte f23.40, doorschot f2.40—2.50, alles per 100 Kg, Aanvoer: 1400 Kg. uien, 17400 Kg. peen, 45500 Kg. roode kool1, 14000 Kg. gele kom, 96200 Kg. Deenscho witte kool. TEXEL „20 April. Aangevoerd: 38600 kipeieron: hoogste prijs f6.70, laagste pms f5.60. middenpr. fö, per 100 stuks. AMSTERDAM!, 20 April. Amsterdamsche Veemarkt. Aangevoerd: 487 vette kooien le kw. f 1.24—1.34,'2e kw. fl1.24, 3o kw. ï0!80 per Kg.. 400 molk- en kalfkocion f300 tot 525 per stuk, 120/vette kalveren, 2e kw.-t0.95— 1.05 n 3e lrw. 85—95 ct. per Kg., ,268 nucnèere kal veren f1223 per stuk, 80 schapen i®5060 por stuk, 766 vette varkens, HoUC, lo kw. 9391 et. 2o kw. 9193 ct., bijzonder vette varkens 8890 ct. pe/ Kg. r ALKMAAR, 18 April'. Op de heden gehouden weekmarkt waren, aan gevoerd: 25 paarden f125350. 74 melkkoeien f350 tot 450, pinken f180230, 393 kalveren nuchtere f6—28, fok f20—38, 230 schapen: vette f50 -60 overhouders f4457, 41 schrammen f3050, 160 biggen 10 wekon flö—27, bokken en geiten f6— 22, kleine bokjes fl.802.30. ALKMAAR, 20 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan gevoerd: 2158 koeien: melkkoeien f 325450, gelde koeien f280400, vette kooien f300175, vaarzen f180360, pinken f80—160 11 kalveren: vette f90 tot 160, per ned. pond f 1.301.70, 155 nuchtere kalveren slacht f 10—32, 406 varkens: vette per ned. pond 76—80 ct-, zouters 7274 ot., Londen- soho varkens 7884 ct. AMSTERDAM, 20 April. Binnenlandsche Granen. Tarwe f-1113, tar we f1317,50, rogge f 13-14.50, haver fll12.75, gerst f1314.50, paardenboonen f 1112, duiven- boonen f 1416, oapucHjnere f'1924, kl. groene erwten .f 1215, Kaapsche erwten f 14IK brmn mosterdzaad f 7074, gooi mosterdzaad r 2H - 31, blauw maanzaad f4044, karwijzaad £3033, alles per 100 Kg.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6