ilüiEiD Ritus- lUITE'S WONDERE JAAR Handenarbeid Dinsdag 5 Mei 1925 68st,c Jaargang. No. 7632. Uitgevers i M.V, v.ü. TRAPMAN Co., EERSTE BLAD. öumeniandscri Nieuws. FEUILLETON. SCHAKER CIURA1T. Dit blad vozachljnt vlozmaal por wook: Dinsdag, Woonsdag, Donder dag on Zatordag. BIJ Inzonding tot 's morgana B uur, wordon Advoz- jonttën nog zoovool mogelijk In hot ooratuitkomond nuramosj goplaatat. POSTREKENING No. 23380. INT. TELEP no. 20 I'rljo por 0 rinandon 11.85. Lonno nnmraoro 0 cont. ADVElftTBN- TïflN van 1 to. 5 rogols fl.10, ladoro gojol moor 20 cent (hewljstto. InfrogTopon). Geooto lettom werden naaa Btteatazolmto berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT KWEB BLADEN. EEN NIEUW HERSTELLINGSOORD VAM TREIN m. Zaterdagmiddag heeft te Petten de opening vaar het oude herstellingsoord van de vereenigingi tot vefpleging van 'riek-zwa.kke kinderen trein 8.28, plaats gehad. Heb nieuwe koloniehuis het vroegere Gemeen landshuis van de Hondsibossehe is vlak achter 'den zeedijk gelegen. Gelijkvloers bevinden rioh de eetzalen en keukens» op de eerste verdieping slaapzalen voor jongens en meisjes, wasch- en badkamers, en kamertje? voor het toezicht houdend personeel. He tweede verdieping is zolderverdieping, die eventueel nog als verpleegzaal kan worden ingericht. De jambe len, eenvoudig .en goedkoop, doch kleurig, en duur zaam, werden ontworpen d*oor architect van der Wey. t 1 Bij de opening waren o.nx. tegenwoordig, de commissaris van de Koningin in Noordholland, jhr. mr. H. Eoëll, de wethouders yan Amsterdam1, de heeren J. Vos, S. de Miranda' "en Polak, cle bur gemeester van Alkmaar, 'de heer W. O. iWeudelaar, en het bestuur van het hoogheemraadschap Noord- Hollands Noorderkwartier. Nadat alle genoodigden zich in de met bloemen versierde eetzaal hadden verzameld, nam de voor zitter van trein 8.28, de heer Abrahams, rhet woord, Nadat deze de aanwezigen had .begroet, Zeide hij verder: Deze oprichters der vereeniging die tot stand kwam. in de trein die $.28 .uit Amsterdam naar Parijs vertrok zullen wel niet gedacht hebben, dat deze zulk een vlucht zou nemen. Zij die dezen trein als machinisten hebben gevoerd verrichten zwaar werk. In 1914 Gedroeg het aantal nitgezonden kinderen 212; in 1924 602 met ruim 26000 verpleegdagen. Dit eruooes stemt tot bevre rekenen. Deze houding, is mede te danken .aan de houding van het bestuur, dat groote en kleine beurzen wist te openen. Met het monument, wat dit nieuwe tehuis vormt, wensehte spr. het bestuur geluk. Moge, aldus spr., dit gemeenelandshuis een sferke burcht worden in den strijd tegen de tuberculose. 'Hierna verklaarde gpr. het tehuis geopend Dr. J. Vos, wethouder van Amsterdam, wilde het bestuur geluk wenschen, ook wijl deze dag voor het gemeentebestuur van groote beteekenis is. i Deze' dag is historisch, wijl de gemeente Amster- dam genaderd is aan de grens van de behoeften voor preventief optreden tegenover de tuberculose. Mede hierom wenscht spr. het bestuur geluk en voor spoed. De secretaris van de Ver. Ziekenzorg, zeide dat zijn vereeniging niet vergeten was wat Trein 8.28 deed voor kinderen van- Ziekenzorg, toen deze nog geen eigen koloniehuis had. Thans bezitten wij ons eigen huis, desalniettemin willen wij altijd uw werk blij ven steunen. De heer Saarberg bracht namens den Amsterdam- schen< raad voor kinderuitzending, gelukwenschen aan het bestuur van trein 8.28 over. De burgemeester van Petten, de heer Eriks, dankte Provinciale Staten, de gemeente Amsterdam en het hoogheemraadschap, namens Peten, dat zij de op richting van dit koloniehuis hadden mogelijk ge maakt. De bevolking in de omgeving zullen u altijd van dienst zijn. Namens het Hoogheemraadschap Noordhollands Noordkwartier sprak de 'heer Wijdenes Spaans, her innerde er aan, hoe de koopprijs is geweest, het be drag dat de sloop er had willen geven. Spr. hoopte, dat het bestuur van trein 8.8 in allen deele zou sla gen. De heer Abrahams, beantwoordde in het kórt de sprekers, en herinnerde nogmaals! met nadruk aan de hulp die trein 8.28 van jhr. Roëll mocht ontvangen. Voorts deelde hij miede dat de vereeniging besloten beeft in elk harer drie tehuizen, een vrije plaats ge- schikbaar te stellen voor een kind uit Drente. Hierna maakten de aanwezigen een rondgang door het gebouw; Maandag zal het door de eerste 40 kin deren betrokken worden. October 1924 werd hei tweede huis ie Soestf geopend, wij hadden toen niet gedacht zoo'spoedigs een derde tehuis te kunnen openen. Zonder aarzeling werd dit derde huis niet aan vaard. Het beduidt dat onze trein in gewicht met niet minder dan 50 pot. zal zijn verzwaard. Wan neer wij deze aarzeling heebben kunnen overwin nen is het, wijl wij de bedangistedlingi van izoovelea? op ons gericht weten. i Zoowel de provincie Noordholland, als de ge meente Amsterdam, steunen ons werk, en deze beide lichamen hebben een groot gedeelte van dein koopsom voor het derde huis bijeengebracht. Ook de wijlze waarop de burgemeester van] Petten zijn hulp heeft gegeven,, geeft het bestuur moed voor de toekomst. f Met name dankte spr. verder de secretaris! van IJaerb bestuur, mevr. S. v. d. Reyden, en 'bood haar aly blijk van waardeering een reistasch aan. De commissaris der Koningin in Noordhollianld» ihr. dr. H. Roëll', zeide met vreugde gevolg te nebben gegeven aan het verzoek dit huis te openen. Met groote erkentelijkheid hebben alle aanwezi gen de woorden van den Voorzitter gehoord en vooral de vertegenwoordigers van Jiet provinciaal bestuur hebben met genoegen vernomen, dat gtg hun steun waardeert. Sinds 1920 hebben de Staten van NoordhoLUantf zich op het standpunt gesteld dat de vereeniging ten allen tijde op naar hulp moest kuntuefni LOUIS BOUWMEESTER. Zaterdag Is Louis Bouwmeester begraven. Om kwart voor achten werd het stoffelijk overschot met een rouwauto van de ziekenverpleging op de Prinsengracht afgehaald en onopgemerkt, naar den Stadsschouwburg overgebracht. De groote vestibule, de rotonde, was ingericht tot chapelle ardente. Zwarte gordijnen, bestikt met me daillons in wit, symboliseerend de vergankelijkheid: een vlinder dansend boven de bloemen, hingen er in een wijden boog omlaag; zwart met witte kleeden bedekten den grond. Langs den wand' der rouwkapel waren hooge waaierpalmen geplaatst, en in het mid den, op eene kleine verhooging, onder het omfloerst electrisch kroontje, stond de kleine eikenhouten kist, met daarop niets dan' een paar tuilen witte serin gen, De vergulde plaat vermeldde: Louis 'Bouwmeester, Geboren 3 September 1842, Overleden 28 April 1925. Op den grond om de kist als stille maar welspre kende hulde van' velen, corporaties en personen, tal van kransen en takken. 'Het waren er zeer, zeer vele. Te kwartier over elven werd de lijkkist naar bui ten gedragen. Op het balcon speelde het politiemu- ziekcorps treurmuziek. Op het Leidscheplein stonden duizenden toeschou wers geschaard in een dichte en dikke omzooming van het door de politie vrijgehouden plein. Even later zette de stoet rioh in beweging. Voor- geeft vaak ruwe, beschadigde en leelijk uitziende werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf en zacht door Purol. op gingen twee landauers, volgeetapeld met kransen, en de leerlingen van de Tooneelschool, onder leiding van den directeur, den heer Balthasar Verhagen. Achter den lijkwagen volgden weer twee rijtuigen met kransen en takken. Als slippendragers fungeer den mevrouw Esther de Boer-Van Rijk, Jan Musch Aug. Kiehl en mevrouw Wilh. van der Horst-Van der Lugt Melsert. Dragers waren Ko Arnoldi. Maria van Warmelo, Constant van Kerckhoven, Humsche, 'Hu ijs- mans. Caip anti er Alting, Louis van Gasteren, Ko van Dijk, Co Balfoort, Hein Harms en Langenaken. In den stoet liepen deputaties van vereenigingen met hun vaandels mede. In het eerste volgrJJtiuig "had plaats genomen de vertegenwoordiger van den minister van Onderwijs, Kunsten eni Wetenschappen, Jhr. 'Mr. C. Feith; ha het tweede zaten de twee zoons. Raaf en Louis Jr., de oudste dochter Louisa (mevr. Cornelis-Bouwmees- ter) en de jongste Wiesje; in het derde mevrouw Theo Mann-Bouwmeester met de schoondochters, In het geheel waren er negen volgrijtuigen, In het vijf de merkten we o.mi op Jhr. A W. G. van Riemsdijk, den consul-generaal van Frankrijk M. A'. baron Pallu de la Barrière en den heer'Henri ter Hall, lid van de Tweede Kamer; iri' het zesde zuster Van Asperen, die Bouwmeester heeft verpleegd. Achter het vierde rijtuig volgde te voet een lange rij tooneelspelers en -speelsters van hoog tot laag. Langens den weg door de stadi waren duizenden en duizenden saamgestroomd. Overal waar de stoet langs kwam werd het verkeer en het werk stopgezet, en ten teeken van eerbied het hoofd ontbloot. Voor het Paleis voor Volksvlijt werd even stilge houden., terwijl het paleisorkest de Marche funébre van Chopin speelde. Aan het Paleis-café, achter de ramen, waarvan de menschen amphitheatersgewijze waren opgesteld, brandden <ïe booglampen in zwart crêpe. Op de begraafplaats Zorgvlied was het een waVe menschenzee. Het was de uitvaart van een koning. De geheel onder bloemen bedolven lijkwagen reed te 1 uur den doodenakker op. Rondom het graf stond in een wijden kring een dichte drom van belangstellenden. Het waren meest allen acteurs en actrices en personen die tot de too- neelwereld in betrekking stonden. 'Maar toch ook vele particulieren. Zonder toegangskaart had nie mand toegang kunnen krijgen. De kerkelijke plechtigheid! werd verricht door pastoor Serbrock. Terwijl de kist in de groeve werd neergelaten en pastoor Serbrock de liturgische gebeden uitsprak, zong een mannenkoor van leden van Amsterdamsche zangvereenigingen onder leiding van den heer Susan, dirigent van „De Hageshangers" het „Ecce quomodo moritur" van Handel. Na afloop der liturgische verrichtingen verliet de geestelijkheid het graf. Bn toen kwam er een lange rij van'sprekers, die allen Neerland's grooten zoon huldigden. Wij noe men alleen Jhr. Feith, die namens den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, het woord voerde, en de heer Wibaut, die uit naam van de ge meente Amsterdam sprak. Na een woord van dank namens de familie was de plechtigheid afgeloopen. LANGENDIJX. Dat het land hier nog steeds voor hooge prijzen wordt verkocht, bleek weer bij de laatste publiek vei ling te Broek, waar voor verschillende akkers tus- schen de f 7000 en f 7600 per H.A werd betaald» SCHAGERBRUGk De verkiezingscampagne der S.D.AJP. wordt ma Vrijdag 8 Mei alhier ingezet met het optreden van den heer Duijs, lid der Tweede 'Kamer, die spreken zal over het onderwerp- „Hoe de gulden in gevaar kwam en hoe men hem redde," VERWOESTINGEN IN HET WESTLAND. Het stormweer van Vrijdag op Zaterdag hoeft voor het zuidelijk gedeelte van het Westland zeer nadeelige gevolgen gehad. In de kade van Naald wijk naar de Dior is een stuk weggeslagen, waar door een groot stuk land onder water is geujoopen* Ren tiental, schepen kunnen de brug Diet pasaeetren. De oude woning van Zekeren Keizer is in elkander gestort. De boerderij] van den landbouwer van Adri- ohem is geheel door *t water afgesloten, zoodat koeien met een bootje bereikt moesten worden; een drietal koeien van Ommelaan er nog onkeld anderen aan De Lier rijn verdronken. Van de vei ling aan Honselaarsdijk ja de geheels schuur in elkander gewaaid. ERBARMELIJK RESULTAAT. De keuringsdienst van waren te Zutphen heeft een onderzoek ingesteld naar de deugdelijkheid van het water, hetwelk door de bakkers in het ressort van den dienst wordt gebruikt Hei resultaat was, dat bij 17 van de 18 bakkers gebruikte water on deugdelijk bleek. BROEK OP LANOENDUK. Het loopt met den aanvoer ten einde op onze vei ling. Gemiddeld 5 wagens van 10.000 Kg. per dag werden er slechts aangevoerd. Broek zal vroeger „los" zijn dan Noordscharwoude, in welk rayon er nog heel wat stapelgroenteu? aanwezig bleken te zijn. Broek is eerder aan de markt maar ook eerder van de markt. De laatste dagen der week werd zelfs geen roode kool meer aangevoerd: gedurende de go- beele week kwam er nog geen wagon. De prijzen waren niet schitterend» Zij kon vooï ■het mooiste kleine goed zelfs geen f 100 meer halen, Van gele kool was er wat meer aangevoerd, doch bleef in totaal nog beneden de 4 wagons. In 't laatst der week kwam er nog wat animo: bleef de hoog ste prijs aanvankelijk schommelen om de f 7.501 voor de meest gewilde soort en qualiteit, week-eind kon deze tot f 11B0 monteeren. De koude in 't laatst der week oefende blijkbaar weer onmiddellijk haar invloed uit Met de Deensche witte kool wou het be grijpelijkerwijze ook al niet vlotten. De aanvoer bo-, droeg nog ongeveer 7 wagens. In t begin der week kon men met hooger komen dan; f 1—f 1.70, doch langzamerhand kwam daar een aanmerkelijke stij ging in, die het tot ruim f 4B0 wist te brengen, In- tusschen is de daling yan de prijzen van al deze koolsoorten een tegenvaller vooral voor hen, die bij afname van de voorraden hadden gerekend op veel hoogere prijzen. Voorts werd nog een partijtje uien aangevoerd, die ruim f 10 bedongen, bieten, die slechts oen prijs van ten hoogste f 1 bereikten, peeif die variëeerden van de 80 cent tot de f 1-30, prijzen die niet te hoog zijn om ze voor veevoeder te koopen. Dan werd nog witlof aangevoerd tot den prijs van gemdddeldi f 3225 en eindelijk 1450 Kg. rabarber, wel ker prijzen zich om de f 6 bewogen. Is het in vree- gere jaren meermalen voorgekomen, dat het laat ste gedeelte van de winterkool-campagne niet het slechtste was, dit Jaar maakte er ongetwijfeld een uitzondering op. WINKEL. Een hekend gemeentenaar, de oude heer Jb. van Zoo- nen, is Zaterdag jl. zeer ernstig aangereden door de auto van en bestuurd door den heer B. te Winkel. In zorgvollen toestand is hij opgenomen en binnen gebracht bij den heer Dr. Oudendal, die de eerste •hulp'verleende. door MABEL BARNES—GRUNDY, voor Nederland bewerkt door F.T.I.Y HARTING. 29. Lachend hief ik mijn gezicht op naar Dimbie, die over me heen leundedoch hij lachte niet terug. Er lag een uitdrukking op zijn gelaat,'die ik er nog nooit tevoren gezien had. Hij vermeed mijn blik en liep op het raam toe. „Zij lijkt mij ©en dwaze, sentimenteele vrou", ikondigde hij. kortweg aan. „Ik kan geen kakelende menschen uitstaan." Hij' ging de kamer uit en sloot do deur met een slag. Een oogenblik vroeg ik me af wat er aan de hand was. Toen werd het me duidelijk hij was jaloersch en ik lachte zachtjes. .Lieve Dimbie, jij gans, dat je ook maar op iemand jaloersch bent nu ik nu ik tot niets nut ben, maakt me dol, dwaas, gelukkig, doet me haast bar sten van trots en. Dimbie was terug. „Zal die vrouw met ons aan tafel eten?" .jWaar anders?" vroeg ik. „Kan ze niet bij' Amalia in de keuken gaan?" „Bij A-ma-lia? Juffrouw Fairbrother is de dochter van. „Voor mijn pari is ze de dochter van een aartsbis schop", viel hij uit. „Ik wil niet. dat ze den gan- schen dag om1 ons heen draait!" «Bat zal zq niet doen. Zóó iemand is zij niet." «Jij bent bevooroordeeld. Je beziet haar door het rooskleurige glas van den tijd. Het is acht jaar gele- ten,dat je haar voor het laatst zag. Hoogstwaar schijnlijk is ze gedegenereerd en een aanstellerig schepsel geworden." Hij wierp zich op het voetenein de van mijn bed. «Als ik me vergis in juffrouw Fairbrother en zij blijkt werkelijk een aanstellerig schepsel te zijn, dan beloof ik je, dat ze binnen een week ons huis zal verlaten." .Hoe zul je dat aanleggen?" vroeg hij opgewonden „Ik geloof heusch, dat. je hoopt dat zij' zoo zal zijn." r£>, neen, dat zeg ik niet." brilde je wel, dat ze wegbleef, niet.?" Ha", antwoordde hij! met vuur. ,.dat wou ik. Zij zol alles bederven, dat weet ik zeker. Ik was gek, toen ik J© voorstelde haar hier te vragen. Maar je scheen er zoo verschrikkelijk op gesteld. Onze gezellige mlddar gen in den turn zal ze bederven. Onze praatjes, ons lezen, de eetpartijen onder deri appelboom., alles is natuurlijk afgeloopen." „Maar zij kan toch mèt ons praten, mèt ons eten onder den appelboom. 7r is plaats genoeg voor drie", viel ik hem in de red. ,En dat zal nu juist niet gebeuren, daarzal ik wel voor zorgen", schreeuwde Dimbie, haastop Pe- ter's manier, ik schaam mij bijna het^nser te schrij ven. „Ben je van plan onbeleefd te zijn tegen haar?" „Ja, heel onbeleefd." .Heel goed, dan zal ik haar telegrafeeren weg te blijven.' „Waarheen wou je dan telegrafeeren? Ze is al lan ger dan een maand geleden uitgevaren, wel ze zal deze week al hiear aankomen." Hij sprong op. .Natuurlijk", antwoordde ik. „Heb je dat nu pas uitgevonden? Amalia heeft onze mooiste linnen lankens al te luchten gehangen." „Wat bedoelde je dan met telegrafeeren?" ,Jk wilde haar bij aankomst een telegram zenden." „Och, maar ze schrijft immers, dat ze regelrecht hierheen komt. Je kunt haar niet aftelegrafeeren", nokte hij. „O, Marg, wat zullen we doen?" „Doen," riep ik ongeduldig. „Je praat of juffrouw Fairbrother een echte draak is inplaats van de lief ste en beste vrouw ter wereld." „Dat is het juist". Hij wischte zijn voorhoofd af. „Ik houd niet van beste" vrouwen; een vrouw be hoort gewoon te zijn. Ik houd eigenlijk heelemaal niet van vrouwen behalve van jou." „Je praat net als Peter." „Kan me niet schelen. Er zijn wel slechter men schen in de wereld dan Peter. Zie nu eens wat we ons voor weken misschien wel maanden op den hals gehaald hebben." „Geef mij mijn cassette eens aan", vroeg ik op zeer lijdzamen toon. „Waarvoor?" „Ik wil een telegram schrijven en Amalia moet het onmiddellijk wegbrengen. Het zal bij aankomst van de boot aan juffrouw Fairbrother overhandigd worden. Ze moet hier tot eiken prijswegblijven „Het is onzin te telegrafeeren vóór de boot aan ia". „En ik weet niet wanneer ze binnenkomt. Geef me de cassette alsjeblieft." „We kunnen het veel beter zoo laten." „Geef me de cassette." „Dat doe ik niet; laat dat duivelsche mensch ko men en zeur niet langer." Met dezen i ra onbeleefden uitval verliet mijn echtgenoot de kamer ten tweeden male en weer leunde ik lachend in de kussens terug en kuste 'het leelijkste portret dat er van hem bestaat en waarvan ik het allermeest houd. En zoo heb ik vandaag min of meer onder een wolk geleefd een wolk, in den vorm van Dimbie's gefronst voorhoofd. Doch het kan me niets sche len. Ik weet heel 'zeker, dat zij dadelijk verdwijnen zal als Jane Fairbrother door het hek komt gestapt. Hij zal juffrouw Fairbrother (of Jane, zooals ik haar nu altijd in gedachten noem) graag mogen lij den. Hij zal er niets aan kunnen doen. En Jane zal andere, nieuwe belangen in ons leven brengen, een frissche, nieuwe atmosfeer, nieuwe ideeën, die voor ona beiden goed zullen zijn. Ik ben erg bang een zelfzuchtige zieke te worden, die alleen maar aan zichzelf denkt, aan haar eigen- pijn. haar eigen vermoeidheid. En als ik bang ben voor mijzelf, hoeveel meer ben ik het dan niet voor Dimbievoor de zieken-atmosfeer om hem heen. „Het is onnatuurlijk", krijt het in m'n hart. „Dat een jonge, sterke man een voortdurend zwijgende ge tuige is van hulpeloosheid en zwakte." Als ik me tamelijk goed voel en in staat ben in alles om mij heen belang te stellen en kan glimla chen en gelukkig zijn, dan is het nog zoo erg niet; maar o, die dagen, als ik te moe ben om iets anders te doen, dan stilliggon. met m'n oogen gesloten! En die nachten, die lange nachten als ik te ruste loos ben om iets anders te doen, dan ze wijd open te houden, als mijn hoofd geen rust kan vinden, op de kussens en maar steeds zoekt naar een koel plekje. Dat is niet goed voor Dimbie om aan te moeten zien, dat kan niet goed' zijn. Dan strekt hij rijn koele handen uit en legt me zachtjes op mijn zij. of keert het kussen om, of brengt een verkoelende drank aan mijn dorstige lip- pen Dan spreekt hij opgewekt tegen me. probeert af en toe zelfs een grapje te maken; maar o, wat moet zijn hart daart)ij lijden! En eens al is de last nu nog niet te zwaar voor hem eens zal de dag komen, dat hij hem niet lan ger torsen kan en afgetobd' zal neervallen aan den kant van den weg. „God, neem mij tot U," fluister ik in 't duister, „neem mij tot U, vóórdat het zoover komt." En daarom zie ik dankbaar Jane's komst tegemoet. Ik vreesde, dat de dagen in den tuin Dimbie lang en eentonig zouden gaan toeschijnen. Nu zal er iemand bij ons zijn, een levendige persoonlijkheid, altijd op gewekt en vol belangstelling in het leven. Ik heb in de couranten de scheepsberichten nage snuffeld om te zion, wanneer de Irrawaddy wordt verwacht. Ik heb iederen mogelijken en onmogelijken trein nagezien om te ontdekken, wanneer ze aan kan komen, in Pine Tree Valley. Amalia vertelde me, dat de logeerkamer kont en klaar is en mooi genoeg om de koningin te ontvan gen. Het is een aardige kamer met gezellige Indische matten op den vloer, zachtgroene muren, en kleed jes, ouderwetsche, wijdopenslaande ramen, waardoor kleine roze roosjes naar binnen gluren, en luchtige zijden gordijnen. Het lijkt me al zoo lang geleden sinds ik i» die ka mer was. Over een poosje, als ik me wat sterker voel, zal ik trachten Dimbie over te halen ine eens naar boven te lragenhet zal zijn als een ontdekkingsreis in een lang vergeten land. Ik ben er zeker van dat Amalia, zooveel als maar eenigszins mogelijk is. elk meubelstuk plat tegen der muur geplakt heeft. Ze heeft het land aan leuke hoekjes en zitjes. Volgens haar behooren de meubels netjes te staan en ordelijk als soldaten in een rij. Als ze naar mijn bed kijkt, dat op mijn uitdruk kelijk verlangen voor het raam staat, zucht ze zwaar. Haar vingers jeuken dan om me terug te du wen tegen den miuur. En dan praat ze over tocht en stijve nekken en oorwormen, die een wandeling zullen ondernemen door het openraam vanuit hun geliefde clematis om haar zin te krijgen. Overal antwoord ik dan op: ,A>at kan me niets schelen Amalia", waarop zij dan figuurlijk gespro ken de handen van me af trekt, als zijnde het eenige wat een verstandig mensch kan doen tegenover zoo'n dwaas, contrarieerend schepsel, dat niet naar rede wil luisteren. Amalia is al evenmin met Jane's bezoek ingeno men als Dimbie, ofschoon ze de kamer duchtig heeft schoongemaakt. Zij praat er over op de volgende manier: „Juffer Fairbrother zal u toch nie' aankleeë', M'frou?" „Natuurlijk niet." ,Kn ze zal toch de denees nie' bestelle'?" „Wel neen. Je weet toch wel", met een sluw lachje, „dat ik de diners bestel." Even overwoog ze dit en zei toen diplomatisch: „O, ja, neturelijk M'frou." Dat dacht ik ook", kwam ik. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1