VOETBAL Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. viemengd Nieuws. LICHT OP! Plaatselijk Nieuwsu ni«t voor toekenning van «en maand extra aalarta De heer Glas vindt, om nu t« zeggen, de lijnwerker deugt niet en de lichtcommUsie deugt niet, zoo erg ls 't toch niet. De heer Vijn: U weet daar niets van. Als wij hem een maand extra salaris geven is genoeg en dan zullen er zijn, die niet begrijpen dat hij het krijgt, want hij heeft hot niet verdiend. U hebt niet op te treden als mentor der Uchtcommissie. Ik vind een maand extra salaris voldoende on verder wil ik hier niet over het werk van de Vries zeggen. Ik wil het niet verder uitspinnen. Voorzitter: Teruggave van gestort pensioen, dat vind ik billijk. De heer Groen: Ik vind als de heer Vijti er hier maar niet veed meer van zeggen, maar als ik naar sommige menschen hoor, dan heeft De Vries ver diend1: niets. De heer Glas: De heer Vijn zei dat ik er niets van weet, maar ik heb meermalen zaken met De*Vrie9 afgedaan en het ie altijd goed en netjes gegaan. De heer Schilder: Dat de Vries fouten, soans ern stige, had als lijnwerker, wil ik niet ontknenen. Hij: had de technische kennis anders wel. Als ad ministrateur waren zijn zaken alle maanden, in ordo, zijn boekhouding was goedi We kunnen hem wel in den kelder duwen, maar zoo ia '4 nu ook weer niet. De heer Glas vindt ook dat de boekhouding, goed in orde was. De heer Vijn: Daar had ik' het niet over, maar ik had! het er over hoe het als lijnwerker was. Voorzitter: Wij: hadden als lichtconumissie er zelf ook schuld aan als hij' het niet af kon. Wij! zeiden hij verdient zooveel en hij mag er wat bijverdienen. Dat hadden we niet moeten doen. Wij haddlen meer salaris moeten geven en daarbij1 alleen in onzen dienst. Volgt stemming over voonstel-Vdjm: Alleen een maand extra salaris geven. Voor de heeren Bossen en Vijn en mevr. Hoek Spaander. Tegen de hooron Groen, Glas en Schilder. Dus 3 tegen 3, al zoo staking van stemmen. Dit punt wordt nu aangehouden tot die volgende vergadering. Rondvraag. De heer Groen wijst op den vui> Blftkull aan den Boe kei er weg. Er komen te veel voorwerpen in de sloot in plaats van in dien kuil. Dat gaat niet goed. Voorzitter zegt het ook te hehben gezien en aan D. Koe orders' te hebben gegeven om het op te knap pen. „ALLERZIELEN" EN DE BURGEMEESTER. De heer Groen heeft nog iets en zegt gaarne te willen dat het in de Algem. Pol .-verordening werd opgenomen een vehbodhbepaling betreffende opvoe ring van iet» dat kwetsend! is voor geloof of aan stoot geeft voor zedeleer. Voorzitter: Dat is aan Burgemeester ter beoordee ling. De heer Groen: Ik heb het ook op het stuk „Aller zielen" dai te Aartswoud is opgevoerd, daar kom ik op neer. De heer Vijn: Hebt u dat stuk gelezen? IDe heer Groen: Neen, dat niet. De heer Vijn: Dan kan u dat stuk ook niet be oordeel en. Voorzitter: Het is iets, dlat aan Burgemeester is ter beoordeeling. Mochten er in deze klachten zijn over Burgemeester, dan wendt u zich tot de auto riteiten. Er zijn nu al menschen, dde Burgemeester niet meer zien, als ze hem ontmoeten. Maar als ik eenmaal vergunning gegeven heh tot opvoeren, dan is ja ook ja. Ik meen maar,, dat er machten achter sijn, die ik niet ken, die erger zijn dan de mach ten die in het opgevoerde stuk voorkomen. En als men In mijne rechten treedt, daar ga ik niet op in. De heer Schilder: Dat opgevoerde stuk heeft veel stof doen opwaaien. Ik had niet gedacht dat u toe stemming zou hebben gegeven. Ik hoop, dat u er voor waakt., dat het zich niet herhaalt, dan zal rust en ordo in do gemeente er mee gebaat zijn. Voorzitter: Ik doe niet een toezegging .of belofte in deze. Er is stof opgewaaid door dat stuk „Allerzie len", maar door de Katholieken zelf. Het staat ieder vrij, of men maji groeten wil of niet. Of men mij groet of niet, ik help de menschen evengoed. In Heiloo hebben RJK. ingezetenen en pastoor zicht ver zet tegen opvoering van het stuk „Allerzielen" en dat ia er juist propaganda voor geweest. U wenscht tochvan mij geen belofte? Want ik wil hiermee niet aan den leiband van Jan of Piot loopen. De heer Vijn: Ik sprak iemand die h etstuk ge hoord had en die zei dat er niets beleedigends in was. Mevr. Hoek'-Spaander: Er is niets beleedigends in. De heer Schilder: Er is een rol in voor een ka tholiek geestelijke, die rol is geheel vaJsch en on waar. Geen enkel katholiek geestelijke zal zich voor xoo'n rol leenen. De heer Bossen: Ik dank voorzitter, dat hij zoo consequent was om do opvoering van het stuk te la ten doorgaan. Iemand die er heen wil kan heen gaan, die niet wil, kan thuis blijven. De heer Schilder: Ik vind met hier een gedeel telijke Katholieke bevolking, had de opvoering van het stuk niet moeten doorgaan. Voorzitter: Ik heb tegen heeren commissieleden ge zegd dat zij: zich desverkiezende, tot hoogere autori teiten konden wenden en dan zouden die het kun nen verbieden. Intusschen, het is goed, dat de heer Groen het ter sprake bracht, misschien zuivert dit de lucht nu. Den volgenden dag waren er al men schen die deden of zij mij niet zagen. Dat is nogal wat. Als ik deed zooals zij doen, dan hielp ik hen nooit meer. Ik help ze oven goed, Maar groeten doe Ik hen ook niet Ik loop hen voorbij' zooals ziji mij voorbij loopen. Mevr. Hoek-Spaandor wijst op de onduidelijkheid van nummers op graf palen te Aartswoud. Voorzitter zegt verbetering toe, terwijl ook nage gaan zal worden het onderhouden van het kerkhof aldaar. Voorzitter zegt aan de aluitting der Zitting te zijn gekomen. We hadden aangename, ook minder aan gename discussie en hopen we, toch in vriendschap heen te gaan. Wij hopen dat het besluit tot waterlef- dingaansl uiting, een zaak, meer nog noodig dan licht zeer in het 'belang der gemeente moge zijn en ik feliciteer adressanten daartoe met het behaal de succes. Met dank voor medewerking, sluit .voorzit ter de vergadering. toegevoegd, zoodat de bruikbaarheid der melk ver minderd was. 't Vonnis tegen hem was overeenkom stig den elsch, een maand gev. Kees de Ruiter, tuinder en veehouder te Heilo, had ook al water bij de door hem afgeleverde melk godaan. Deze zaak wordt na verhoor van Dr. Mol, directeur van der Keuringsdienst, voor Waren te Alkmaar en nog twoe getuigen, verwezen naar de volledige rechtbank. Johannes Verduin, ook een inwoner van Heilo,! deed eveneens dcor toevoeging van water de waarde van de door hom afgeleverde melk verminderen. Te gen hem werd geëischt 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Vonnis dito. NIET DE GOEIE MANIER. Wegens wedorspannigheid moest terechtstaan Ja- cob Bregman, uit de Zijpe, fouragehandelaar aldaar. Bq het visschen werd bekl. in den nacht van 7 op 8 Mei jl. door de politie verrast en verkoos, desge vraagd, niet te zeggen hoe zijn naam en woonplaats waren, terwijl hij zich bij de overbrenging verzette tegen de politie door rukken, trekken, enz. Geëischt werd f 20 of 20 dagen hechtenis. Vonnis i 25 of 25 dagen brommen. ZN HOND VERGETEN. Beklaagdo Jan Kok te Enkhuizen, absent, had verzuimd zijn hond voor belasting aan te geven. Dit sleepte oen vonnis na zich tot f 10 boete of 10 da- i gen brommen. Ook J. W. Loot».uit Enkhuizen had nagelaten be- j lastingaangifte voor zijn hond te doen. Ook hij liep i eon boete op. nl. van f 7 of 7 dagen zitten. EEN MANNETJESPUTTER. Gerrit van Wieringen, een nogal ruwe woonwagen bewoner, kreeg op 14 April jl. een booze bui, toen hij te Lambertschaag, gem. Abbekerk, aan den zee-1 dijk werd aangesproken door rijksveldwachter H. j Kamp, over het laten grazen van zijn ket. Gerrit j ,sc.hepte geweldig op, had wel over grootere kerels gestaanKamp die zocht hèm, bij dit en bij dat kortom Gerrit, een ouwe bekende van de rechtbank,) liep met al zijn praatjes eon boet op van f 5 subs. 5 dagen de doos in. EENi HANDIGE SPAARDER. De laatste bekl. maakte juist het dozijntje vol. Hij was B. van Vliet uit Den Helder, die zich weder rechtelijk f 188.25 had toegeëigend .zijnde dit contri butie, die onder zijne berusting was, van een Spaar kas. Hij heeft dat geld niet afgedragen. De verdere I behandeling dezer zaak wordt tot 7 Juli uitgesteld. WIERINGEN. I Jl. Zondag kwamen er twee elftallen van Texel om hier tegen de Succes-elftallen te- spelen, nl. Suc- ces II tegen Texel' III, doch in Texel III zaten spe- j Iers van T. I en T. H, zoodat Succes II het hier niet J tegen kon bolwerken. Voor rust, toen Succes U het windvoordeel had, was het nogal een gelijk opgaan- 1 den strijd en wist T. eenmaal te doelpunten. Doch i na rust was het met S. gedaan en wist T. den S.-kee- per nog zesmaal te passeeren, zoodat de stand 7—0 bij het einde was voor T. Scheidsrechter, de heer Nieuwbuurt, leidde uitstekend. Om drie uur kwam Succes I met eenige invallers' en Texel II, ook met eenige invallers uit hun eerste elftal in 't veld, wat ook weer niet volgens afspraak was; een enkele speler had voor S. geen schade ge weest, doch we vernamen dat er 5 a 6 spelers van Teexl I bij waren waar S. het insgelijks niet tegen kon bolwerken. Voor rust was het een gelijk opgaan de partij, doordat S. het windvoordeel had; met rust was de stand 21 voor T. Na de rust kreeg S. het zwaar te verantwoorden. Nog lang wisten zij tegenstand te bieden, doch moes ten toch eindelijk zwichton voorde gebr. Ran, die den stand tot 5—1 wisten op te voeren, dus volgens het spel recht hadden op het uitgeloofde verguld zil veren kruis van den hoer D IMinnes. Deze heer ver koos het niet aan het winnende team af te geven, omreden dat T. met een niet volgens afspraak geko men elftal uitkwam. Scheidsrechter, de heer van Duin, leidde zeer goed. BREEZAND Zondag speelde B.F.C. I tegen H.R.C. I uit Helder. Deze partij was voor B.F.C. veel te zwaar, daar H.R. C. speelt in de 3e klasse N.V.B. Het was dan ook een match, meer bedoeld als propaganda voor de voet balsport. En in dit opzicht is deze middag zeer zeker een succes geweest. Niettegenstaande het mindêr fraaie weer was er nqg een talrijk publiek aanwezig. H.R.C. had 2 invallers, B.F.C. was versterkt met van den Berg en Rozenbroek uit Concordia. Het publiek heeft genoten van het schitterend spel der Racing. Men zag hun geweldig snelle voorhoede als één lijn: op hei B.F.C.-doel, aanstormen. Daarachter stuwde de halflinie, die den bai steeds- zuiver en op de rechte plaats aangaf. En de beide backs zorgden, dat de Geelzwarten niet al te dicht het roode doel naderden. De uitslag was 82 voor de Racing. Doch het is voorzeker voor B.F.C. een wedstrijd geweest waar van de spelers zeer veel hebben kunnen leeren. Zij moeten nu eens gaan inzien, dat voetballen niet al leen baltrappen is, maar dat hier snel denkvermo gen aan te pas komt. Zij moeten bedenken, dat een backstel niet precies voor een keeper z'n gezicht moet staan en hem daardoor steeds in zijn werken hinderen, dat een halflinie de ziel van het elftal is en zich niet alleen op verdedigen moet toeleggen. En dit hoofdzakelijk: den bal zóó aangeven dat de voorhoede er wat mee beginnen kan en maar niet ieder op eigen houtje moet pingelen net zoolang tot men den bal kwijt is, maar elkander vertrouwen en steunen. Worden deze wenken opgevolgd, dan zal deze wedstrijd toch iets voor B.F.C. hebben opgele verd. B.F.C. 2 speelde tegen Atlas 2 en verloor met 4—0. Zondag beginnen de nederlaagwedstrijden tegen N.V.V. I Zitting van Maandag 15 Juni 1086. VOOR DEN POLaTTERBCHTER. VALSCHE RHJWTELB ELAS'IUNGPLAAITIJ'ES. Met gesloten deuren werd-de eerste zaak, die con tra beklaagde C. P. Meester uit Hoorn, (een valache rijwiolbelastingplaatjes-zaak) behandeld. Ten uit voerlegging van opgelegde voorw. straf van l maan- den gevangenisstraf werd gelast, OM ELFHONDERD POP. Daarna kregen we voortgezette behandeling der zaak tegen beklaagde Gerrit Vóórhaar uit Medem- blik, die aldaar ten kantore van de gasfabriek zich wederrechtelijk van f 1100 meester maakte. Overwo gen wordt, om bekl. bij de Landkolonie van *t Leger des Heils onder te brengen. Verdere behandeling der zaak wordt aangohouden tot volgende week. VERDUNDE MELK. Dan krijgen we Petrus Bruin uit Onderdijk (Wer- vershoof). Hij staat terecht wegens melkvervalsching door toevoeging van water, gepleegd 25 Februari jl.» Nadat Dr. Mol uit Alkmaar, benovens een keur meester als getuigen zijn gehoord, wordt een maand gev. geëischt. Bekl. vraagt, met een kleine geldboete te mogen worden gestraft. Zijn vonnis is een maand gev. met steun voor gratie. Daarna was het Piet Kroon uit Heilo, die terecht stond wegens afleveren van melk waaraan water was DE TOESTAND IN CHINA. Uit Sjanghai wordit gemeld dat de onderhandelin gen over een vergelijik, dat een einde zou maken aan de heerschende opavinding, zijn mislukt. De Brltsche politiek weigert een overeenkomst aan te gaan. De Britsche zakenmannen zijn van oordeel dat elk com promis gevaar zou opleveren voor het leven en do eigendommen van Britten in China. Verscheiden fir ma's hebben naar Engeland geseind, met het verzoek, dat pressie zal worden uitgeoefend; om1 het prestige van het dept. van buitenlandsche zaken en van het Britsche gezantschap en de Britsdie consulaten in China te versterken. De stakingsbeweging vindt overal in China steun. De stakers beschikken over volop geld. De stakings beweging wint met den dag aan kracht. De zendelin gen en do Chineesche christenen steunen de studen ten en do stakers en pleiten voor een regeling op den grondslag van de Chineesche mindmum-eischen. Uit Sjanghai wordt aan de „Daily Mail" gemeld, dat een Brisch ingenieur, genaamd MacKenzie, 's avonds toen hij buiten do vreemde nederzetting een auto tochtje maakte, door gewapende Chinoezen is ver moord. Eon vriendin van MacKenzie, miss Duncan, die zich eveneons in die auto bevond^ werd door tweo kogels getroffen, doch slaagde er in, met de auto op het terrein der nederzettting te komen, waar zij in elkaar zakte. STAKING TE CHARLEROL Uit Brussel, 16 Juni. Vanochtend hebben 15.000 arbeiders in de metaalbedrijven in het land van Charleroi den arbeid neergelegd om een lóongeschil. Een aantal groot e fabrieken zijn tot uitsluiting over gegaan. De vuren zijn gedoofd. Men vreest dat de staking zich over de metaal-industrie in het geheele land zal uitbreiden. ALLES NAAR EUROPA Zaterdag is er te New York (stad!) een nieuw record gehaald, wat betreft den exodus van plezier-, zaken- en vacantiereizigers naar Europa, Tien transatlanti sche booten vervoerden tezamen 10.000 reizigers oost waarts. De Leviathan had het grootste aantal passa giers aan boord, ni. 2110, daarop volgde de Majestic met 1850. Andere schepen waren de Celtic met 675 reizigers, de Conto Rosso met 1400, de Coronia met 300, de Coluanbia met 325, de Veendam met 550, de Orbito met 600 en Siërra Ventaga met 440. EEN NIEUWE POLITIEKE MOORD IN BULGARIJE. Pautscho Michailow, de leider der Macedonische Autonomisten, is vermoord in de straten van Sofia. De moordenaars ontsnapten. TRE1NROOF. In den nacht van Donderdag op Vrijdag iseen Amerikaan, die met den D-trein van Berlijn naar Bentheim reisde, terwijl hij sliep, van al zijn geld beroofd. En op een anderen nacht der voorgaande week is in eenzelfden trein een dame beroofd van al haar geld en sieraden. Daaromtrent wordt bericht: Bedoelde dame stapte '9 avonds in gezelschap van een andere dame te .Berlijn in den D-trein voor BentheimAmsterdam, Beide besloten van den slaapwagen gebruik te maken en samen één bed te nemen. Op rfhnraden van den dienstdoenden ambte naar namen zij elk echter een bed. Voordat de dame ter ruste ging, deed zij al haar geld en sieraden in haar handtaschje en verborg dit onder haar hoofd kussen. Zij kon echter den slaap niet vatten en zoo zag zij na ongeveer een uur plotseling de deur van haar compartiment open. maar ook weer dichtgaan. Verder zag noch hoorde ze iets. Toen nam ze haar taschje en deed het aan haar arm onder het bed. Verder weet ze zich niets te herinneren en is ze in een diepen slaap gevallen. Eerst te Bentheim werd ze door het wekken wakker. Haar taschje bevond zich nog wel op dezelfde plaats, maar totaal leegge plunderd. Vermoed wordt, dat de berooving heeft plaats gehad toen de dame op een of andere wijze bedwelmd is gemaakt. ERNSTIGE BESCHULDIGINGEN TEGEN EEN DOKTER TE MARSEILLE. Uit het onderzoek der politie tegen dr. Bougrat te Marseille, beschuldigd van het vermoorden van een patiënt, met het doel hem te beroovon, U geble ken, dat de geneesheer verschillende zijner patiën ten placht te 'berooven als zij bij hem kwamen of wanneer hij hen bezocht, na ze door een injectie bewusteloos te hebben gemaakt. Men vraagt zich af of hij zich niet op dezelfde wijze als met den vermoorden looper van lastige patiënten heeft af gemaakt. Zoo heeft hij ook eens iemandj, niet wien hij over den verkoop van een auto onderhandelde en die veel geld bij' zich had, meegenomen naar een café en daar getracht dezen te vergiftigen door iets in.' het glas van den ander te werpen. Daar de drank er verdacht uitzag, wierp degeen', voor wien het glas bestemd was, den inhoud op den grond. Zaterdag is de menigte den dokter, die reeds pre ventief zat, wegens oplichterij, te lijf gegaan toen hij na het politieonderzoek in zijn laboratorium naar de gevangenis teruggebracht werd1. De politie wist te beletten, dat hij gelyncht werd, doch het regende sla gen op hem van het verontwaardigde publiek. HOE MEN IN SOVJET-RUSLAND ABONNé'S VOOR DE BLADEN WERFT. De bolsjewistische bladen wijzen den laatsten tijd met trots op den groei van de bolsjewistische pers, op het toenemen van het aantal abonné's, ook op het plattéland. I-Ioe geschiedt echter de werving van nieuwe abonné's op het platteland in Rusland? Hier op vinden wij een antwoord in het bolsjewistisch blad „Krasnaja Pjetsjatj". (De Roode Pers), dat een beschrijving geeft van de wijze hoe de autoriteiten de boeren aanmoedigen zich op het blad te abonnee- ren. De bijeenkomsten voor de werving van nieuwe abonné's vinden nu in alle dorpen plaats. De toe dracht is dan gewoonlijk zoo: aan een tafel zitten agenten van de regeering die tel kas den naam van een boer uitroepen volgens een lijst, die voor hen ligt, want iedere boer wordt individueel behandeld. Naar de tafel met de regeeringsambtenaren strompelt een boer, dikwijls een oude man. Hij kijkt dan angstig raar de heeren aan de tafel en wacht op de vragen, die zullen volgen. Er ontspint zich dan een dialoog alsvolgt: „Pjenjkow, wilt gij u op een bladi abonneeren?" „Maar, lieve heeren, ik kan niet 'lezen", antwoordt de boer. „Dat. is geen bezwaar. Jé kleinkind zal je de krant voorlezen". „Ik heb geen kleinkinderen, ik ben heelemaal al leen". De agent denkt een oogeriblik na en zegt dan: „Rookt u?" „Ja." „Zie je nu, dat je de krant best kunt gebruiken. Zij is op dun papier gedrukt en kan best voor cigaret- ten gebruikt worden." „Maar ik rook* een pijpje", zegt de oude boer en laat den agent zijn pijp zien. De agent wil echter niet meer naar den boer luiste- ren, hij wil veel abonné's werve om die goedkeu ring van zijn chef te verdienen. Hij zegt dan: - Denk er om vadertje, dat als je je nu niet abon neert, je in 'het voorjaar geen zaaizaad zult krijgen. Je bent verplicht je te abonneeren.^.. Hoe groot is je boerderij?" j „Ik heb maar vijf kippetjes". „ZooSchrijf hem in de lijst op. Als hij niet be- 1 talen kan. dan nemen wij een kip". Pjenjkow wordt abonné van een bolsjewistisch blad en zet bevend van angst een kruis onder het papier dat de agent hem geeft. Na hem komt Koertsew. „Jo moet je op een blad abonneeren!" roept dé agent barsch. „Maar ik heb geen geld, vadertje". „Wat? Heb jij geen geld? En een koe heb Je, scha vuit? Ik ken je al lang, jij bent een contra revolu- tionnair. Wil je dat ik een proces-verbaal tegen jouw opmaak? Wat!" De boer schrikt en stamelt: „Ik zeg toch niets! Als het moet, schrijf mij dan maar op. Morgen zal ik meel verkoopen en dan zal ik betalen." Zoo ging het met alle boeren van het dorp, zegt de correspondent van het blad en zoo gaat het in alle dorpen van de Sovjet-Unie toe. Slechts 15—20 van de boeren geven zich zonder dwang als abonné's op en de overige worden ertoe geprest. Als gevolg van deze „individueele" behandeling van de boeren is de oplage van sommige bladen In een korten tijd sterk gestégen. Zoo bijv. is de op laag- van „Nasja Gazeta" te Woronjezj gestegen van 1200 exemplaren in 1924 tot 86.000 exemplaren op 1 Maart 1925. De boeren beschouwen de bladen als een soort belasting, waar je niet aan ontkomen kunt. De gegevens zijn verstrekt niet dk>or een anti-bolsr jewiek, maar door het bolsjewistisch blad „Krasnaja Jjetsjatj" (N 9, pag. 50). Hdbld. HITTE EN NOODWEER IN AMERIKA. Na een nieuwe hittegolf te New York, die aan zeven personen het leven kostte, brak plotseling een hevig onweer los, waarbij: de bliksem insloeg In het groote gebouw van de Êquitable. Een omvangrijk stuk steen -wond losgeslagen en stortte op straat Bij Rockford in New Yersey sloeg de bliksem op de spoorrails, die verbogen werden met het gevolg, dat een trein ontspoorde, waarbij 7 personen werden gedood en 30 gewond. i Uit New JeVsey wordt gemeld, dat gedurende een onweer een trein is gederailleerd. Er werden acht passagiers gedood en 42 gewond. Het eerste rijtuig werd omvergeworpen. Doordat de locomotief ont plofte, vulden do puinhoopen zich met stoom. De passagiers leverden een waanzinnigen strijd om te ontkomen. Een aantal passagiers was op weg naar Duitschland om daar hun vacantie door te brengen. HET BELGISCHE KABINET. In de politiek is alles mogelijk, wordt wel eens be weerd. Welnu. België is er thans het woorbeeld van: er is eensklaps een nieuw ministerie, tenminste bij na. PouBet, die een democratisch kabinet uit Katho* lieken en Soc.-Democraten wilde samenstellen, zag dat mislukt. Maar hij ia thans weer formateur. Tham is het hem gelukt een kabinet samen te stellen, uit 5 katholieken, 5 soc.democraten en 2 liberalen. Dit laatste is echter zeer tegen den zin der liborale par- tij, die er niet in is gekend en dan ook op haar ach torste beenen loopt. UIT HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Het Lagerhuis heeft, na reeds eenige malen tot laat in den nacht te hebben vergaderd, ook hedon. nacht weer tot kwart voor drie zitting gehouden. De regeering maakt nl. gebruik van haar groote meer. derheid in het Huis om de begrooting er door te ja- gen. De leiders der liberale partij hebben reeds ver geefs tegen deze methode geprotesteerd en thans is de liberale partij tot obstructie overgegaan door het debat te rekken door lange redevoeringen, waar he dennacht ook Lloyd Georgo een deel voor zijn relce, ning nam. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 13 tot en met 16 Juni 1925. Geboren: Adrianus, zoon van Jacob Bellis en Emma Visser. Arte» Jan, zoon van Willem Muntjewerf en Bartje Maria Hartman. Voor auto's en rijwieley moet Woensdag 17 Jyni om 9.53 uur het licht op. SCHAGEN ALS VOORBEELD GESTELD. De Nieuwe Roomsehe Crt. drukt een foto af van onzen nieuwen muziektuin en voegt daar als onder schrift bij: „Daarbij, meenen wiji de vraag te moeten stellen of Schagen geen voorbeeld! ter navolging, heeft gege ven voor haar ruim driemaal zoo groot zijnde zuster Hoorn. Schagen tolt even drie duizend menschen. Hoorn ruiia 11000. Elk jaar weer zitten wo hier inët de muziektent op de Kaasmarkt, waar niemand cle eon- certen op zijn plaats vindt. Zou Hoorn nu ook niet eens uit den dop kunnen komen? Als het geen ge meentelijk iets kan zijn, zou het dan niet een par ticuliere onderneming van de burgers kunnen wor den? In Schagen werd vorigen Zondag het concert van „Onder Ons" uit Dirkshorn bezocht door 1500 a 1600 menschen. Alle korpsen en zangvereenigingen zijn graag gennegen naar Schagen te gaan omdat het den lust aanwakkert op zulk een mooie wijze een con cert te kunnen geven. Zouden onze Zondagnamidda gen en -avonden ook niet wat vroolijker gemaakt kunnen worden? Laten ook wij, burgers van Hoorn, de handen ineen slaan en pogen te komen tot een dergelijke stichting. Wij zullen aan on9 bureau gaarne bewijzen van in stemming ontvangen met een poging te komen tot een vereehiging „Stedelijke muziektuin van Hoorn". Zouden we veel kaartjes ontvangen?" KERMIS. De Burgemeester der gemeente Schagen; Gezien de artikelen 8 en 10 sub b van de Politie verordening dezer gemeente; Verleent vergunning aan de vergunning- en.verlofhouders en houders van kermisvermakelijkheden om bij gelegenheid van de kennis op Zondag 21 Juni tot en met Vrijdag 26 Juni a.s. hunne lokaliteiten en inrichtingen geopend te houden tot 3 uur des nachts en op Zaterdag 27 Juni a.s. tot 4 uur des nachts, terwijl voor Zondag 28! Juni a.e. geen sluitingsuur wordt vastgesteld. Gedurende bovengenoemde tijden is het aan ver gunning- en verlofhouders vergund in hunne locali- teiten muziek te laten maken en danspartijen te doen plaats hebben. 1 Wijders wordt gewezen op de verordening op pu blieke vermakelijkheden, waarin o.m, is bepaald: „Minsten® 24 uur, voordat wordt overgegaan tot het geven of ondërnemen van eenige openbare ver makelijkheid (danspartijen, muziekuitvoeringen., enz) mioet 'daarvan aangifte worden gedaan aan cley Controleur der belasting op publieke vermakelijk heden, den heer Jb. de Vries. Schagen), 16 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, J. CÜRNELISSEN. VEILIGHEID VAN HET VERKEER OP OVER WEGEN. De Burgemeester van Schagen; Gezien een klacht van den Ingenieur van den weg te Alkmaar, dat de reflector van een waarschu wingsbord van een onafgesloten spoorwegoverweg is vernield, vermoedelijk door kwaadwilligen; vestigt de aandacht van het publiek op het groote gevaar voor de vei ligheid van het verkeer, hetwelk verbonden is aan defecte reflectors. Eventueele verdere vernieling van reflectors zal. met kracht worden vervolgd. Schagen, 16 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd: J. CORNELISSEN. ALKMAAR, 15 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 18 vette koeien f 300500. 12 vette kalveren f 70150, p. ned. pond f 1.201.50, 47 nuchtere kal veren slacht f 12—32, 603 varkens: vette, zwore, p. ned. pond 7881 ct., zouters 74r-77 ct., Londenscha varkens 63—66 ct. AMSTERDAM, 15 Juni Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd 359 vette koeien. Ie kwal. f 1.20—1.26, 2e kw. f 1.051.18, .3e kw. f 0.85—1, 150 melk- en kalfkoeient f 350—525 per stuk, 82 vette kalveren, le kw. f 0.95 1, 2e kw. f 0.88—0.94, 3e kw. f 0.86-0.87, 168 nuch tere kalveren f 16—26 per stuk, 32 schapen f 50—55 per stuk, 19 lammeren f 36—40, per stuk, 690 vleesch varkens, Holl, le kw. f 0.970.99, spek varkens f 0.92 —0.94, een enkel varken bijzonder best, vleesch van kens boven noteering. Overz. en Geld. le kw. 97—93 cent., spekvarkens 92—94 cent, een enkel varkon bij zonder best, vleschvarkens boven noteering. PURMEREND. 16 Juni. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd 17 st. kleine Fabrieskoas f 56, met rijksmerk f 60 61 st. kleine Boerenkaas f 54, met merk f 60, 1 st commissiekaas f 55, met merk f 54, 5 st. Goudschi kaas f 55, met merk f 63; 377 runderon, w.o. 155 vette f 0.901.20, 200 melk- en geldekoeien f 175—40(1 23 stieren, handel stug; 61 paarden f 100—250, han del matig; 100 vette kalveren f 1.15—1.30, handel stug; 476 kalveren: nucht. v. d. slacht f 15—40, v. d. fok f 16—38, handel stug; 455 vette varkens, v. d. zout 7478 ct., v. d. slacht 76—82 ct., handel vlug; 37 magere varkens f 25—50. handel stug; 111 biggen f 10—22, handel stug; 555 schapen f 45—56, handel stug; 548 lammeren f 20—32, handel stug; 28 bok ken; kippeneieren f 6.257.25; eendeieron f 5, piep kuikens f 0.501.90; Centrale Eierveiling (In het gebouw der Afslagver- eeniging) der Alg. Noordholl. Pluimvee-Ver.: Eenden-eieren, kwal. A f 5.60—7.20. Aanvoer 3374! ruk* Eenden-eieren kwal. B f 5.10. Aanvoer 157 stuk* Kippen-eieren. kwal. A f 6307.60. Aanvoe? 28354 stuks. Kippen-eieren. kwal. B f 5.10—530, Aanvoer 360 it Eierveiling Hotel .Paradijs": Eendeneieren: Aangevoerd 44872 stuk* PrM 6.66-7.15. Kipeieren: Aangevoerd 41551 LANG EN DIJKER GROEN! 16 Juni Bloemkool, 100 stuks. Scifctscho muizen hi Ji IS

Schager Courant | 1925 | | pagina 2