Stelt U prijs op goed Drukwerk? Drukkerij Trapman Co. Schagen. Vraagt prijsopgaaf* Beneden elke Concurrentie. Vlugge aflevering en prijzen Bestelt dan Uw Drukwerk aan de Geen order te groot! Geen order te klein! Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. MarktbeciehteB. Hardloopen, estafette, Ir maal 100 M.: Ie prlte, ver- guld zilveren medaille van het Gemeentebestuur, D.O.K.E.V. le groep, in 52 sec.; 2e prije, zilveren me daille, van den heer J. Brouwer. D.O.K.E.V. 2e groep, in 56,4 sec. 3e prijs, bronzen medaille, van de firma Boekei en Thomasz, „Olympia", in 57 sec. Hardloopen, 100 M., om fraaie kunstvoorwerpen: le prijs, A. Koster, D.OJK.E.V., ÏIA sec.; 2e prijs N. Dekker, idem, 11,6 sec,; 3e prijs J. Grin, idem, 11,8 sec. Polsstokhoogspringen, eveneens om kunstvoorwer pen: le prijs, W. Kapteijn, „Ons Geneogen", Scha- gerbrug, 2 M. 90 cJM.; 2e prijs, P. Slijkerman, idem, 2. M. 75 c.M.; 3e prijs H. Del ver, D.O.K.E.V„ 2 M, 65 c.M. Spoedig na afloop der wedstrijden had in Hotel „Duinzicht" de prijsuitreiking plaats. In zijn speech zeide de heer Koster, dat hij erop vertrouwde, dat al len zich met de uitslagen konden vereenigen, ter wijl hij hoopte, dat, mochten alhier in de toekomst dergelijke wedstrijden worden uitgeschreven, de nu deelnemende vereenigingen ook dan weer van de partij zouden zijn. Naar spreker reeds van verschil lende kanten had vernomen, was het nummer pols- stokspringen vooral zeer in den smaak gevallen. Des avonds gaf de muziekvereeniging een concert' in de muziektent op het Dorpsplein. Ondertusschen werd de fontein, opgericht door de V.V.V., in werking gesteld. De electrische verlichting was vooral in de schemering zeer aardig. Het past ons wel, hierbij een woord van hulde te brengen aan den heer P. Vos, voorzitter van de Ver. V.V., door wiens werkkracht en aanhoudende zorgen deze fon tein is tot stand gekomen. Was het Dorpsplein eenige jaren geleden in den zomer een dor, dood terrein, eerst door de oprichting van de muziektent nu door den fontein is de aanblik van het dorp werkelijk veel aangenamer geworden. In de beide gelegenheden was het 's avonds bal, dat druk bezocht was en eerst laat was afgeloopen. OUDKARSPEL. 2 Juli a.s. zal de heer Jn. van Hout alhier Hen dag herdenken, dat hij voor 40 iaar bij de firma J. Eeceoi, houthandel alhier» in dienst trad. - VAN EWIJCKSLUIS. Zooalis door ons reeda werd medegedeeld, bracht* Dinsdag de Zuiderzeeraad wederom een bezoek'aan de werken bij 'Van Ewijckshiis. Te ongeveer 12 uur arriveerde het gezelschap hier vanuit Den Helder met een zestal auto's. Na eerst een bezoek te heb ben gébracht aan de binnendijksohe werken, werd? ©enigen tijd vertoefd in het „Wieringer Veerhuis'', waarna de afsluidijk werd bezichtigd. In den loop van den namiddag vertrok het gezelschap op ver schillende tijdstippen groepsgewijze weer in ver schillende richtingen. Het bezoek der leerlingen van de Landbouwschool te Winterswijk haa ongeveer terzelfder tijd plaats. Even voor twaalven per rijwiel hier aan komende, werd onmiddellijk geluncht, waarna de? verschillende werken in oogensohouw werden gen noemen. Als altijd, wanneer het dergelijke gezeik schappen betreft, werd ook ditmaal hierbij deskun^ dige voorlichting verstrekt. f EERSTE KAMER. In haar zitting van Dinsdag verwierp de Eerste Kamer de aanvulling der Kieswet betreffende stem plicht en gevoel ensbezwaren met 24 tegen 14 stem men. De Tweede Kamer had. dit wetsontwerp aange nomen. DE GASSCHOOL TE UTRECHT. In antwoord on vragen van het Eerste Kamerlid Moltmaker betreffende de voorgenomen oprichting van een militaire gassohooi te Utrecht, deelt de minister van Oorlog mede, dat de regeering zooveel mogelijk wenscht te bevorderen, dat een internatio nale conventie inzake een algemeen in te roeren verbod van het gebruik van chemische en bacte riologische strijdmiddelen tot stand kome. Intussohen zou het in afwachting van het tot stand komen van een dergelijke conventie reeds uit overwegingen van menschelij kheid niet toelaatbaar zijn na te 1'aten, zoodanige voorbereidingen te tref fen als noodig zijn om onze troepen te beschermen tegenover een eventueellan tegenstander, die zich van deze strijdmiddelen zou bedienen. In dit verband wordt de vraag, of de minister geneigd is de voorloopige maatregelen tot op richting van een militaire gasschooi stop te Zetten, ontkennend beantwoord. Aangefceekend wordt daarbij, dat een militaire gasschooi' niets is dan een opleidinginrichting en geenszins een fabriek; wanneer het juist zou zijn, aat een groot deei der Utrechtsohe bevolking tegen het oprichten van een gasschooi bezwaren heeft, zaï zulks vermoedelijk het gevolg zijn van onjuiste opvatting of voorlichting. Ook de vraag of de minister bereid is, in elk geval' de zaak ,op 'te schorten tot na de Kalmer' verkiezingen, wordt door den minister ontken nend beantwoord. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 20 tot en met 23 Juni. Getrouwd: Abraham Doorn, oud 37 jaar, arbei der te Zijpe, onlangs te Hoogwoud en Oatharina Zwaag, oud 42 jaar, zonder beroep, te Zijpe, on langs te Hoogwoud. i OvertedenSimon Smit, oud 69 jaar, echtgenoot van Geertje Fransen. ■poorwegmaat schappijen hsbben tegen Donderdag vertegenwoordigers van alle rangen van het apoor- wegpereoneel uitgenoodigd en hun drastische bezui nigingsmaatregelen op alle spoorlijnen meegedeeld. Gedurende de eerste drie maanden van dit Jaar zijn er 4 millioen ton kolen minder op Üe groote spoor lijnen vervoerd dan In de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. Daardoor is er 790.000 pond minder ontvangen. Hierbij komt nog, dat 1924 voor het kolenvervoer geenszins zulk een goed jaar is ge weest, want in 1924 werden er tegenover 1923 13 mil lioen ton kolen minder vervoerd. De maatschappijen zijn voornemens niet alleen de loonen te verminde ren, maar ook de salarissen der hoog*»re ambtena ren en der directeuren. NOODWEER IN SPANJE. Volgens een B.T.A.-bericht uit Madrid hebben ge weldige onweren gewoed boven Saragosso, Sevilla on Toledo, waardoor groote schade werd aangericht. EEN DROOGTE-RECORD. Het was gisteren, naar de IBritsche draadlooze dienst meldt, de vier en twintigste dag zonder regen in Engeland. De temperatuur is evenwel aanzienlijk gedaald. UIT CHINA. Uit Kanton. 23 Juni. Duizenden Chineesche arbei ders, burgers, studenten en soldaten trokken heden middag lang de „Bund" (het havenfront) en rond de Europeesche nederzetting Sjamien. Toen zij zich te genover het Victoria Hotel in de Britsche concessie bevonden, begon men te schieten. Engelsche en Fransche mariners antwoordden met mitrailleurs. Het schieten duurde twintig minuten. De Fransche koopman Pasquier werd gedood. De douanecommissaris Edward, een Britsch marinier en twee burgers werden gewond. Alles wijst er op, dat de eerste schoten door de Chlpeezen werden ge- loet. De Japansche consul te Sjinkiang werd op straat door een menigte stakers met steenen geworpen. HIJ verlangt een officieele verontschuldiging en dreigt anders met krachtiger maatregelen. DE TOESTAND IN DE BRITSCHE STEENKOLEN- NIJVERHEID. Het feit, dat op 30 Juni, naar alle waarschijnlijk heid óf de mijneigenaars, óf de mijnwerkers dan wel belden de tegenwoordige arbeidsovereenkomst zul len opzeggen, staat thans in het middelpunt der be langstelling. Volgens berichten hebben de mijn eigenaars den mijnwerkers gistermiddag meegedeeld voornemens te zijn de huidige overeenkomst met een maand op te zeggen. De bladen zijn zeer pessimistisch, daar de mijn eigenaars bij deze gelegenheid den achturigen ar beidsdag onder den grond willen doorvoeren, terwijl de arbeiders niet bereid zijn deze concessie te doen. De meeste bladen spreken dan ook van een ernsti- gen dreigenden oorlog. Alleen de „Daily Telegraph" meent beslist te weten, dat er geen aanleiding be staat om zich ernstig ongerust te maken en dat er tijdig een of andere grondslag van overeenkomst kan worden gevonden. DE LOONQUAESTIE BIJ DE ENGELSCHE BPOOft» WEGEN. Uit Londen, 23 Juni. De loonquaestie hij de spoorwegen is tot een acuut probleem geworden. De 4 CORRESPONDENTIE. Wie kan ons het tegenwoordige adres opgeven van D. van der Werff, van beroep smidsknecht, voor heen gewoond hebbende Sloterdijik (Groote IJ polder)? UITG. VADERTJE LANGBEEN. Het Schouwtooneel gaf Dinsdagavond de eerste voorstelling gedurende deze kermis in de schouw burgzaal van den heer L. Zwaag. Vadertje Langbeen, de bekende roman van Jean Webster, waaraan w(j en zoo menigeen met ons heb ben gesmuld, Gelachen om de origineele uitvallen van Jerusha Abbott in haar brieven aan hara onbe kenden weldoener. Later hebben wij' het nis film gezien en nu als een vroolijk spel in 4 bedrijven en ondanks het feit dat er veel in veranderd is, pas klaar gemaakt om het als toonoelstuk aanneembaar en speelbaar te maken, toch blijft het zijn groote bekoring op allen uitoefenen. Er is zooveel liefs en hartelijks in diit stuk, zooveel gezonde en echte humor, dat het wel inslaan moet. Wij Hollanders houden wel van zulke goedmoedige stukken, waarin een scherpe personen- en karakter- typeering de noodige en gawenschte afwisseling brengt. En dan gespeeld zooals gisteravond, amuseert het dubbel, want de artisten van Het Schouwtooneel hebben voor een goede op-voering gezorgd. Jervis Pendleton en Jerusha Abbott, de beide hoofdpersonen, hebben deze uitvoering gedragen, kf en buitengewoon sympathiek als zij' in hun rollen waren en over 't algemeen was de uitbeelding van alles zeer aannemelijk en correct. De lijst der mede spelenden is te lang om allen te noemen, maar bet steeds warme applaus en het herhaaldelijk halen na elk bedrijf bracht wel het bewijs dat de aanwezigen zeer genoten. De zaal was vrij goed bezet. DAAN POOL. Daan Pool komt! het is deze korte aankondiging die voldoende is om belangstellenden er toe te bren gen om Daan Pool te gaan hooren. En deze alge- meene belangstelling dateert niet van vandaag of gister, wel een bewijs dat Daan Pool er steeds op uit is om telkens iets te brengen dat zijn gehoof amuseert en da hem dat ook bijzonder gelukt. En zoo was het ook Dinsdagavond in Cérès. Het is met genoegen geweest dat naar de verschillende liedjes en voordrachten van dezen cabarettier is ge luisterd. Steeds weet hij aan zijn optreden iets aparts te geven, dat inslaat en het publiek was als altij'd zeer voldaan over het geschonkene. Het is een aangename avond in Cérès geweest. Zaterdag herhaling met ©en geheel nieuw, pro gramma. HET SCHOUWTOONEEL. We hebben nog geen introductie gegeven van het laatste stuk dat Het Schouwtooneel Zaterdagavond in het Noordhollandsch Koffiehuis geeft. Dan wordt op gevoerd: De Opschepper, een echt mooi blijspel. De Haagsche Post zegt van dit stuk en de opvoe ring: Het blijspel zonder dubbelen bodem Een triomf voor Mevr. van der Horst. Zie, daar komt, zónder eenige ophemeling van zichzelf, zónder grootspraak, zonder reclame-trom-roerderij, een gemoedelijk, een voudig Amerikaantje, de heer G. Kelly, met een eer lijk en laten we het maar dadelijk zeggen, voortref felijk blijspel „De Opschepper". J)e Opschepper" brengt een stukje leven, maar be- I keken door een fijn humorist, zoodat we een onder- houdende afspiegeling daarvan krijgen, welke ons lang voor oogen blijft staan. i Inderdaad, een schitterende karakterteekening, zóó uit het leven, en een milieu-aanduiding, welke rijke lijk atmosfeer geeft. „De Maasbode" schrijft: De Opschepper, is door een dankbaar publiek met groote waardeering ontvangen. Geen wonder; want deze humor is van de beste soert en weet telkens! zoo raak te treffen. Wij' mogen volstaan met te onderstrepen dat de directie van Het Schouwtooneel met dit vermakelijke stuk weer een goeden greep deed. ALKMAAR, 20 Juni. N.V. Eierveiling.voor Holl. Noorderkwartier. Anagevoerd: 85000 kipeieren: 5660 Kg. f-5.80 6.90, 60—64 Kg. £6.70—7, bruine f7—7.80, 12000 eendeieren £5.405.60, alles per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juni. Aangevoerd: 14900 bos wortelen: £8.5011.20 p. 100 bos. 295.000 Kg. aardappelen: Sóhotsohe muizen £9.30—11.60, driel. f5.70—7.80, per 100 Kg. ANNA PAULOWNA, 23 Juni. Groote aardappelen, f-6.808.30, drielingen 12.70 tot f-4.80, peulen f23, bloemkool, le soort f15, id. 2e soort £4.50. MEDEMBLIK, 23 Juni. Sohotsche muizen f-4.455, kleine muizen f2.60 3.50, per 50 Kg. W ARMENHUIZEN, 23 Juni. Sohotsche muizen £9.5012, drieL f5.406.40. Aanvoer: 10400 Kg. aardappelen. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 23 Juni. Sohotsche muizen f-9.3010.60, dnei'. f-45.70 per 100 Kg. Bloemkool f 16.70—20.30, 2e soort £6.70 per 100 stuks. Aanvoer: 57000 Kg. aardappelen, 305 stuks bloemkool PURMEREND, 23 Juni. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 20 st. kleine Fabriekskaai f-56, met rijksmerk f60„ 68 st. kl. Boerenkaas £55, zonder rijksmerk f61, 1 stapels oommissiekaas £57, 8 st. Goudsohe kaas £54.50, met rijksmerk f61, 472 runderen, w.o. 260 vette runderen f-0.901.20, 184 melk- en geldekoeien f175400, 28 stieren, handel vlug, 40 paarden f100520, handel btug, 54 vette kalveren f-120140, handel stug, 405 nuoht. kalv. -voor de slacht f 1540, voor do rok f16— 38, handel matig, 520 vette varkens voor de zout. 74—79 et., voor de slaoht 8692 ot., handel vlug, 51 magere varkens f-25—45., handel stug, 130 biggen f 1022, handel stug, 484 schapen f4054, handel stug, 546 lammeren £2032. handel stug; 26 bokken, kipeieren £67. eendeieren f5.40, piepkuikens 40 tot 85 oh 1843 Kg. boter £2.10—2.20. PURMERENDj 23 Juni. Centrale Eierveiling (in het gebouw der afslagver- eemging) der Al'g. Noordholl. Pluimveever. Aangevoerd: 27528 eendeioren A £5.607.70, 332 idem B £3.60—4, 26230 kipoioron A f 6.30—7.00, 865 idem B £4.90—5.80. Eierveiling .Hotel „Paradijs''. Aangevoerd: 86700 oendtueren £5.65—5.75, 52081 kipeieren f6.60 tot 7.10.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6