llltnn Bitlis- Smette I PUROL Donderdag 9 Juli 1925 68ate Jaargang. No. 7669. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Raad Hoogwoud. tOLfl FEUILLETON. Het Geheim van Bernard Brown VOETBALWEDSTRIJD Humentandsch Mi«uws. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. Prijs per 3 maanden M.86. Losse nummers 8 cent. ADVERTEN- TlftN van 1 tot 5 regels f 1.-10, iedere regel meer 20 cent (bewljsno. INT. TELEF. no. 20. I inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Vergadering van den Gemeenteraad van Hoog woud, gehouden Dinsdag 7 Juli 1925, des nam. 8 uur. Voorzitter Burgemeester Breebaart, Een vacature (van wijlen den heer Portegies). Ove rigens allen present. De voorzitter zegt, bij den aanvang: Geachte ver gadering, ik. open deze vergadering en moet daarbij mijn spijt uitdrukken, dat mijne in de vorige ver gadering geuite hoop, dat de heer Portegies mocht herstellen, niet in vervulling is gekomen. De heer Portegies is nl. Zaterdag 27 Juni jl. <te Amsterdam overleden. Aan zijne nagedachtenis wensch ik na mens den Raad 'n woord van dank te brengen voor hetgeen hij! in het tijdvak van ongeveer 6 jaren als raedslid in het belang van de gemeente heef-t ge daan. Steeds zal hij ons in aangename herinnering blijven. Zijne assche ruste in vrede! De notulen van 15 Juni worden na lezing goedge keurd met alleen een kleine opmerking van den heer Schilder en wel ten aanzien van een passage in de bespreking over opvoering van „Allerzilen", waar voorzitter had gezegd: ,:,Ik meen, dat er mach ten achter zijn, die ik niet ken, die erger zijn, dan ,,de machten in 't opgevoerde stuk'\ Die meening toch is absoluut onwaar. Voorzitter zegt: Dan zullen we dat hij' de notu len aonteekenen. Vervolgens deelt voorzitter dan naar aanleiding van de notulen mede, dat over postbestelling thans nog geen nadere mededeeling kan worden gedaan; we zullen hopen van in de volgende vergadering. Schrij ven van het Prov. Waterl. Bedrijf .met ge- lukwensch met het besluit tot aansluiting, waarin de hoop geuit wordt dat 't besluit moge blijken te zijn iD het belang der ingezetenen. Van het P.E.N. schrijven inzake overname van het G.E.B. door de Prov., waarbij wordt aangegeven dat de overname van magazijngoederen, enz. bij af zonderlijk schrijven zal worden behandeld. Van de geldleening, oorspronkelijk aangegaan voor het G.E.B. tot f 75000, later door aflossing terugge bracht tot f 50000, is vervolgens f 51000 uitgeloot en is er daarvan than9 dus nog slechts f 8000 af -te lossen, welk bedrag wordt gevormd door 16 nog niet uitgeloote aandeelen elk a f 500, waarvan de Nos. zijn: 17 20 26 ai 38 44 47 51 77 90 08 99 109 127 148 en 149. De nog te betalen nos. zijn: 48 57 58 59 60 63 64 103 105 en 150 a, b en c. De contracten, zegt voorz. verder, wachten nog op goedkeuring van Ged. Staten, die niet tegen ons besluit, maat wel tegen onze wijze van aflossing van die laatste f 8000 schuld bezwaren hebben. Schrij'ven van B. en W. van Opmeer, met vermel ding van het bedrag van f 46.15, dat die gemeente zal betalen in de kosten van den cursus schoolvrije jeugd, waaraan zoowel leerlingen uit Hoogwoud als uit Opmeer deelnamen. Proces-verbaal kas verificatie gemeente-ontvanger, wordt door voorzitter den Raad overlegd. Eveneens proces-verbaal van laatste opname boe ken en ka9 G.E.B., f 3774.25 is toen aan de gemeente ovorgedragen en is dat het laatste werk geweest der lichtcommissie. En als voorzitter dier commissie aldus voorzitter zeg ik de wethouders als leden dier commissie dank voor wat zij in het belang der gemeente deden en voor hunne betoonde medewer king. Ged. Staten wensch en de ontvangst van 2 ex. aan vulling en wijziging Algem. Politieverordening te gemoet te zien. Voorzitter zegt, dat hieraan voldaan zal worden en voorts zullen B. en W. binnenkort die aanvulling en wijziging afkondigen, ook dus wat de bepalingen omtrent auto's, enz. betreft. Goedgevonden, een 50-tal ex. dier nieuwe gemelde wijziging en aanvulling der Algem. Pol. verordening te laten drukken. Suppl. begrooting 1924 is goedgekeurd teruggeko men. Ten aanzien van suppl. begrooting 1925 was een verzoek, deze om te werken. Ingekomen is verslag Keuringsdienst voor vee en vleesch, kring Spanbroek. Voorzitter vraagt, of de heer Vijn, commissaris, mededeeling zou willen doen aangaande de vraag of het begraven van afgekeurde dieren op kosten van den Dienst kan. De heer Vijn zegt, dat' in gehouden vergadering men geen zin had dat voor rekening van den Keu ringsdienst te nemen. Er wordt in andere gemeen ten niets voor betaald. Er wordt in gewerkt om in Noordholland een plaats voor vernietiging van daar voor in aanmerking komende dieren te krijgen. Van de cadavers wordt dan o.a. vleeschmeel gemaakt. Onderzocht zal nog worden of de Engelsche of de Duitsche metbode in deze het meest productief zal zijn. I Voorzitter vindt het bezwaarlijk als we de kosten op de boeren zouden verhalen en wil maar op den ouden voet voorloopig doorgaan zoodat de gemeente de koster: draagt, die zoo ongeveer f 100 per jaar zijn, Goedgevonden. Rekening Burgerlijk Armbestuur ls ingekomen. Ontvangsten f 7767,94, uitgaven f 6301.06, voordeelig saldo f 1466.88. Deze rekening zal worden nagezien. Verzoek de N.V. „Acetyleen" uit Amsterdam, om een benzinetank met pomp te mogen plaatsen in de Boekei bij het perceel van S. Koorn Pz. iWaar B. en W. niet over den grond te beschikken hebben, is do beslissing aan den Raad. die na toelichting plaat sing goedvindt, tot wederopzegging, met Y* jaar op zegging vooruit, terwijl gezorgd zal worden, dat de plaatsing geen belemmering voor het verkeer op levert. Toeslag aan den voormaligen administrateur-lijn- werker de Vries van het G.EB. Vorige vergadering staakten de stemmen over voorstel Vijn (alleen een maand salaris extra geven). Voor waren toen: Bos sen, Vijn en mevr. Hoek-Spaander. Tegen de heerqn Groen, Glas en Schilder. De heer Bossen zou de zaak willen aanhouden totdat de Raad weer geheel voltallig zal wezen. Dit idee vindt geen steun. Na nog enkele opmerkingen wordt de zaak, die reeds in de vorige vergadering in den breede was be sproken, genoegzaam besproken geacht en volgt stemming over het voorstel Vijn (alleen een maand salaris extra aan de Vries toekennen). Uitslag we der: 3 voor, 3 tegen. Voor de heeren Vijn, Bossen en mevr. Hoek-Spaander. Tegen de heeren Glas, Groen en Schilder. Hiermee is dit voorstel verworpen. Volgt stemming over het idéé van voorzitter (de Vries terugbetalen wat hij aan pensioenstorting uitgaf). Hiervoor stemmen: Glas, Schilder, en Groen. Tegen de andere 3 leden. Al zoo staking van stem men. Schrijnen en Stukloopen c ijnen en Stukloopen der Huid, Doorzitten bij Wielrijders, verzacht en geneest men met Bil ■-lir-TCTiK Ier Huid, zacht en Voorzitter zegt: Nu wordt het aangehouden tot de volgende vergadering. Voorzitter zegt, dat Ged. Staten hebben geschre ven, dat zij bezwaar hebben, dat de f 8000 schuld der gemeente (restant geldleening voor 't G.E.B.) in 16 jaren zal worden afgedaan, want Ged. Staten wil len dat in 5 jaar zien afgelost. De heer Glas vindt, dat we dan de belasting zul len moeten verhoogen en zie \.het noodzakelijke er niet van in, dat het juist in 5 jaar gebeurt. Die f 8000 is de eenige schuld, die onze gemeente heeft. Ook de anderen zijn er niet voor, dat het in 5 jaar zal gebeuren en goedgevonden wordt, Ged. Staten schrijven te zenden, waarin toegelicht wordt het be zwaar dat de Raad heeft om aflossing reeds in o jaar te moeten doen. Blijkens van de Gezondheidscommissie te Hoorn ingekomen schrijven kan dit College zich geheel vereenigen met de wijziging en aanvulling onzer Bouw- en Woningverordening in verband met het besluit tot aansluiting bij het Prov. Waterl. Bedrijf. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Bossen bespreekt de wen- schelijkheid van bet maken van een veranda voor het middenlokaal der Kerkelaanschool om zoo bij slecht weer een schuilplaats te bieden aan scholie ren, die vroeg zijn en van veraf gekomen zijn. Voorzitter voelt er wel voor, dat de kinderen kun nen schuilen, maar voelt niet veel voor een veran da; dat jjijn leelijke trekgaten. De heer Groen vindt een veranda ook niet prac- tisch. 't Geeft geen voldoende beschutting tegen den wind. Voorzitter zou liever met meester overleggen om de hos als schuilplaats voor de kinderen disponibel te doen zijn. Goedgevonden wordt, overleg daaromtrent niet het H. der school te plegen. De heer Bossen -wijst er op, dat bij het perceel van Pluister, bewoond door Kooi te Aartswoud met een flinken regen heel wat water blijft staan. Verbete ring aldaar is wel noodig. "Voorzitter heeft dat ook gezien en is het met spr. eens. Met puin aanvullen zal het beste zijn. Als de heer Glas eens puin bij de Vier Noorder Koggen beschikbaar weet j De heer Glas: Voor aanvulling van de straat kan men het daar gratis bekomen. Voorzitter vindt dat aannemelijk genoeg. Goedgevonden wordt, verbetering aldaar aan te brengen door middel van aanvulling met puin. Hierna sluiting onder dank. Zondag 12 Juli Ie Nieuwe Niedorp lusschen Z F C. I (Zaandam), en B,D.0.1 (Haarlem). Aanvang 3 uur. Voorafgegaan door den wedstrijd N.Y.V. I 0P0B PANG (Alkmaar). Entree Zitplaats: f 1.—, Staanplaats f 0.50. HOE HOOGERHET KOREN. i Hoe booger het koren groeit, hoe gemakkelijker I het wordt, ongezien de grens te overschrijden. Al thans men probeert het. Want sedert het begin dezer maand zijn alleen aan de Oost-Groningsche grenst pl.m. 200 'Duitschers aangehouden en wegens gemis van de vereischte papieren, over de grens terugge bracht. LAAT LOS! Op de glasblazerij De Schie te Schiedam waren Maandag een 20 werklieden, onder leiding van twee monteurs, bezig een ijzeren spant te zetten, dat met touwen was vastgezet. Vermoedelijk door een ver gissing van de werklieden, die meenden dat zij moes ten loslaten, riep men: laat losl, waarop allen zich snel van het spant verwijderden. De beide monteurs werden van de vergissing het slachtoffer, aldus de Schied. Crt., want toen de werklieden het spant loslieten, viel dat omver en op de monteurs, die op den grond zaten te werken. Een van hen, de 32-jari- ge L. de Groot, is gisternacht in het ziekenhuis te Schiedam aan de gevolgen overleden; de ander, de 22-jarige Duitscher Mantz, maakt het vrij goed. SNELLE BEVOLKINGSAANWAS. Te Zuilen bij' Utrecht schreef men in Januari ten stadhuize den 5000sten inwoner in, thans is men reeds de 6000 inwoners gepasseerd. CONCOURS-HIPPIQUE TE HAARLEMMERMEER. Hoofddorp is in de laatste jaren wel erg gelukkig geweest met zijn jaarlijksch paardensportfeest. Gelukkig met het weer, want wel is er tijdens het groote sportfeest van de vereeniging „Vooruit" een enkele keer eens een klein regenbuitje ge.vallen, maar nog nooit heeft de regen het feest bedorven Gelukkig met de belangstelling van de paarden vrienden, want steeds was het. gete! der bezoekers over de tienduizend on nog verleden jaar kwamen ze van heinde en ver; per trein en automobiel en motorfiets uit Groningen, Overijssol.. Limburg en Zeeland; per autobus en rijwiel uit Gouda cn Go- rlnchom en 'Dordrecht en Alkmaar en den Haag. Gelukkig met de deolname van de meest bekende figuren op dit gebied. De paarden van mevrouw Drory de Peroz, mevr. Michiel van Verduinen, Jhr. W. B. van Loon, Baron van Brakel, Deterding, A A. ten Bos, H. F. Bultman, Gebroeders van der Ilaar, firma G. M. van der Kuilen, M. v. Delden, Joh, La- mers waren meestal vertegenwoordigd Er zijn alleen in het nummer van het internatio naal springconcours wel eens meer dan 30 ruiters verschenen en verleden jaar waren zelfs voor de jachtrit. met eindloop 12 mededingers ingeschreven, terwijl tijdens de afwerking van de 20 nummers van het groote programma ongeveer 300 paarden in den ring verschenen. Naar wordt verteld, zal het op Woensdag 15 Juli a.s. te houden concours-hippique weer zeer belang rijk worden. Iets nieuws zal zijn de verschijning van do wereld beroemde paarden „Sabel" en „Matador" uit Berlijn Het eerstgenoemde paard is in geheel Euiopa bekend door zijn prachtige hoogeachoolgangen; het heeft reeds 36 eerste prijzen en medailles gewonneif en in de vorige maand op het internationaal concours te Hilversum in de zware dressuurproef van alle lan- deij de eerste plaats verkregen. De geweldige indruk van de .soepele en artistieke bewegingen van dit lieve dier wordt overal waar T zich laat zien niet wei*ig verhoogd doordat hot op een onovertroffen meesterlijke wijze wordt bereden door een dame, mej. van Lungen. „Matedor" zal meedoen aan de wedstrijden, doch „Sabel" wordt alleen ter opluistering en buiten me dedinging voorgereden. Iets nieuws zal ook zijn het gezamenlijk aan de hand voorbrengen in den conooursring van dertig van do onlangs op de provinciale keuring in Noord holland geprimeerde fokmerriën. Het zal velen genoegen doen te vernemen, dat de jachtrit met eindloop, welke verleden jaar voor 't eerst werd gehouden, ook nu weer zal plaats vinden. Alles bij elkaar genomen, kan men er van verze kerd zijn dat op Woensdag a.s. het rijke programma weer veel te genieten zal geven. Den geheelen dag door van 's morgens half tien tot 's avonds half zes zal men de aandacht der toeschouwers weten te boeien; niemand zal zich populaire menschen in Londer/s kringen. Hij was rijk, van voornaam voorkomen, had deftige ma nieren en was geen j< hoedanigheden het mog; man meer. aan welko :erwij"ze in zekere mate 17. door E. PHILLIPS OPPEN HELM. De daad volgde de gedachte op den voet. Hij greep wild naar den rotskant in de eerste seconde van zijn val en de wind bracht een geknotten den- neboom, dien hij bijna dubbel had gebogen, in zijn bereik. Hij greep dien en hij was gered. Slechts een paar meter verder zag de rotskant zwart van denneboomen, zóó dicht stonden ze daar op elkaar, dat hij gemakkelijk van den een op den ander slingerde tot hij den rotstop was opgeklommen en weer' op den beganen grond stond. Zijne han den bloedden en Zijne kleeren hingen in flarden aan zijn lijf. Toch had zijn ontkomen aan den dood hem veel' geleerd, het had hem de goddeloos heid van zijn gebed doen zien. Met het bewustzijn van zijne ontsnapping, herstelde zich al de man nelijkheid van zijn natuur. Hij had het nu zoolang vóór zich gezien, dat hij het tot het einde toe wilde doen. Jiet kwaine, wanneer het wilde, hij zou al zijne kracht verzamelen en het als oen man het hoofd bieden. Ka den dood was er eeuwige rust, God gave, dat hij 'dat geloof behield. Hij ging weg van de rots en wandelde snel terug naar huis, zijne plannen opmakend. Eerst veran derde hij van kleeren, toen opende hij zijn go plunderde kabinet en dood de overgebleven papie ren in oen.kleine handtaach. Dit waren zijne voor bereidingen. maar toen hij weer buiten kwam en hot pad van zijn tuin afliep, zag hij een verande ring in de weersgesteldheid. Flauwe schijnsels van den dageraad braken door in den Oostelijken hemel, en ofschoon de zee nog in beroering was en de golven nog schuimden, was de wind gaan liggen. En iets van dien droevigen vrede was geslopen in het hart van de eenzame gestalte, die dwars over de heide ging op haar weg terug om een vonnis onder de oogen te zien, dat hem scheen te zullen treffen. HOOFDSTUK VII. Mijnheer Allan Beaumervilie heeft bezoek. Mijnheer Allan Beaumervilie, baronet, dokter en aristocraat, was over het algemeen een der meest toe te 8ch rij ven was, dat de vrouwen hom hoog achtten. Hij had zich laat in de wereld vertoond, want hij was buiten verwachting opgevolgd in een der oudste, baronetschappen van het land en toen hij jong was had Honden, het arisocratisohe Lon den, iets van hem gezien of gehoord. En hij had ook niet veel te vertellen van zijn vroeger leven. Men wist algemeen^ dat hij in het buitenland had gewoond, en dat hij een weinig praktijk had uit geoefend, hoe zou hij anders zijne kennis hebben verkregen van het practische deel van zijn beroep? Behalve dit was er niets bekend; en ofkhóoh hfj blijkbaar een bereisd man was en veel kón ver tellen over al de belangrijke gedeelten van Zuid- Europa, herinnerde niemand zich hem ergens ont moet te hebben. Overigens had hij geen der leer scholen van oen Engelschen j'ongen bezocht. Geen algemeene school huid zijn naam in haar boeken staan, ook had hij niet in zijn eigen land gestudeerd. Maar hij had een zeer hoogön graad be komen in Heidelberg, en ieder, die in zijn vak thuis was, achtte hem hoog om zijne konnis hiervan. Én zoo verscheen hij dan plotseling in Londen bijt den dood van zijn oom eb neef, eén man van middelbaren leeftijd en van eenigszins bui- tenlandsche manieren, die evenwel op hare wijze voortreffelijk waren; en de groote wereld had hem een aanwinst genoemd voor het baronotsohap en hem dadelijk in haar midden welkom geheeten. Dat was al eenige jaren geleden en vrij spoedig na zijne eerste intrede in de Londensche wereld was hrj een bekende figuur daarin geworden. Ilij had élk „season" medegemaakt en was geliefd in de hoogste, allervoornaamste kringen. Hij had oen jacht te Gorves liggen, een aandeel in een Schob sche heide, een twaalftal jachtpaarden op zijn kleine buitenplaats nabij Meltoun, een schietbaan in Derbyshire en een mooi oud huis en landgoed in Kent, waar iedereen graag gevraagd werd en waar hij meer dan eens ae eer had gehad gasten van koninklijken bloede te onthalen. Er was slechts één ding in de wereld noodig om mijnheer Al lan Beaumervilie volmaakter te maken zeiden de 'vrouwen en dat eene ding was: een vrouw. Dat hij de vele strikken, die hem ten gevolge van zijn loopbaan gespannen werden, ontweek, maakte me nigoen verlegen. Maar hij deed het en wat merk waardig was, hij maakte er zich geen vijanden mede. Hij had onder de vrouwen tal van vrien dirmon, zoovelén als geen man ze telde, maar met onbeschrijfelijke kunde liet hij elke toespeling van intiemen aard onopgemerkt, evenals ware een hu welijksplan volstrekt niet in zijn gedachte^ zoa dat hij geen voet gaf aan hoop of twijfel. Hij was in één woord begaafd met bewonderenswaardig diplom atisoh talent, dat nooit faalde. Natuurlijk gaf zijne onwrikbaarheid aanleiding tot allerlei geschiedenissen. Hij had een blauwtje '--.pen in zijn jeugd, hij had een vrouw in even of hij had er een gehad on die was ven; maar geen van deze geruchten vond veel geloof. Wat het eerste betreft, als zou iemand mijnheer Allan Beaumervilie een blauwtje heb ben laten loopen, voordat hij baronet was ge worden, dit vond geen genade in de vrouwenwe rel'd. Geen vrouw zou zoo'n slechten smaak gehad hebben; en bovendien had hij al heel weinig van de droefgeestigheid, die gewoonlijk met z^lk een teleurstelling gepaard gaat. Wat het tweede betreft, het werd nooitr ernstig behandeld, want als een vrouw eens aan mijnheer Allan Beaumer viile als echtgenoote verbonden was geweest, was het »3er onwaarschijnlijk dat zij van hem vandaan zou zijn gegaan, vooral nu hij zoon goede positie bekleedde, liet derde was buiten quaostie, want, was hij ooit getrouwd geweest, wat niemand ge loofde, dan was hij er de man niet naar om het j <l"i .z) a i.iib n n mtw.Ii n v. m a aa f v... 1 a o, 1 n a*A IMAn /til V rt/1J™' omijn- j heer Allan had toegegeven aan den wensch, die j zoo dikwijls werd geuit, en hij Ware een huiselijk j leven begonnen op de gewone wijze in hot groote j huis op Grosvernor Square, dan had hij tegelijker tijd een groot deel van zijn populariteit verbeurd, ten minste bij zijn vrouwelijke kennissen. Nu was er altijd een 'flauwe hoop dat men hem zou win nen, dat zette geur bij aan zijn gezolscta-p on mijnheer Allan, een zeer slim man, was zich vol komen bewust hiervan. Hij was een sybariet van fijnen smaak en waardeerde zeer de hoogste kunst genietingen van het léven, en het gezelschap van beschaafde, welopgevoede vrouwen was een der voornaamste hiervan. Liever dan gevaar te loopen in hare achting te dalen, wilde hij dat do dingen bleven zooals zij waren en dat hij dit meer ten volle kon doen, zonder de beperking, die andere mannen zich moesten opleggen, was de eenige reden, dat hij zijn praktijk nog niet had neergelegd. Maar op zekere dagen van de week. op bepaalde uren was hij thuis als dokter voor eenigen zijner dameskennissen, die hij reeds geholpen had. Het aantal was niet gering, want de uitnoodigingen werden in kleine hoeveelheid gegeven en de pa tiënten bleven gewoonlijk voor on bepaalden tijd op de ziekenlijst. Maar weinige uitnoodigingen werden zoo graag aangenomen. Iets had ze in de mode gebracht, misschien do zwoom van onbeta melijkheid, die eenige preutscho dames, welke niet gevraagd werden, voorwendden in zulk oen instel ling te zien, en bovendien mijnheer Allan was ontegenzeggelijk een knap dokter. Alles te zamen genomen zijn denkbeeld had groot succes voor hem. Hei was ook ntu eene van die namiddagrecepties van mijnheer Allan geweest en als gewoonlijk had iedere patiënte, die op 'de lijst stond, hem haar bezoek gebracht, 'loen hij de laatste, u'l" verkorene naar haar rijtuig uitgeleide had gedaan, keerde mijnheer Allan naar zijn studeervertrek terug met ffauwon glimlach op zijn schoon gelaat en neet üe herinnering aan sommige heer lijke, \ti Irouweiijko, kleine gesprekken, die hem mg in de óoren klonken. Eén oogenblik bleet hij in gedachten op het haardkleed staan, teen keek iiii zij 11 kamer rond" en sehoida Een bediende ver Êt'hecn onmiddellijk daarop. „Neem deze dingen weg. Morton,' zei de mijnheer Allan, op eenige wonder se hoont Chineesohe kopjes en een Japan- schen thetpot wijzend die op <>en kleine, ronde taifcj, tusschen twee stoelen, stonden, „en breng mij een huisjas van mijne kamer. Ik ga vanavond in Downing Street eten en zal mij eerst om acht uur kleed en. j,ls u voor niemand anders thtuis vanmiddag, mujhheer?' vroeg de bediende, vóór hij 'do kamer verliet. „Neen,'' antwoordde mijnheer Allan gapend. ,1 leeft er iemand naar mij gevraagd?'' „Ja. mijnheer.' „Dame of heer?" „Een heer, mijnheer/' „Wat voor naam?'" „Ik vroeg daar niet naar, mijnheer. Ik zei, dat •Q belet haat, maar daar hij u zoó gaarne scheen te wtilen spreken, beloofde ik te onderzoeken, wan neer u ontvangen kon." „Vraag hem zijn naam/' gebood mijnheer Allan. De man verwijderde zich en was in oen oogwenk terug, een weinig verlegen er uitziend. „Zijn naam is Brown, mijnheer, de heer Ber- narci Brown. Wordt vervolgd.-

Schager Courant | 1925 | | pagina 1