Gemengd Nieuws. B rger'.ijke Stand. Reclames. Wat liidcreiMi behoort Iti tvutmi. TERUO. De persoon, die een 14-Jarig- meisje fce Oorin ohem neeft geschaakt, is te Geldermaleem aange houden en, met het meisje, naar Gorinahem te ruggebracht. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. De 17-jarige 't Hart is gisteravond op het terrein van de Amsterdanisoho Ballast Mij. te IJ muiden, door een zandtroin gegrepen. Met zware vorwon- dingen wera "hij apgeuymen en naar Haarlem ver voerd, waar hij spoedig, is overleden. De jongen was nog maar een paar dagen bij de maatschap pij werkzaam. DE KAMERVERKIEZINGEN. Het uitsluitend voor do verkiezing van den heer ter Hali opgorioht hoofdoomité heeft aan alle subcommissies oen spoedoireul'aire gezonden. Het hoofdoomité schrijft daarin, dat liet zijns inziens in strijd met de goede vormen en vooral met den wonsoh der kiezers en den geest van do Kieswet zou zijn, indien de heer Staalman den Kamerzetel van den heer Ter Hall zou bezetten. Het is eohter overtuigd, dat de heer Staalman een op dergelijke wijze verkregen zetel niet zal aanvaarden, dooh het heeft daarvan tot heden nog niet de zekerheid verkregen. In verband hiermede verzoekt het hoofdoomité aan de subcommissies in de verschillende steden gevestigd nog niet tot opheffing over te gaan, doch in afwachting van de komende gebeurtenis sen tot nader bericht van het hoofdoomité intact te blijven. AANVARING. Gisternacht kwart voor twaalven is het tentoon stellingsschip Npf, van de Oliefabrieken Calvé Delft, in aanvaring gekomen met de hooge kwakel over het Heemsteedsche kanaal' fce Heemstede. Het sohip werd getrokken door de sleepboot Trio, De bestuurder daarvan, T. v. d. K., was van meerling, dat hij wel onder de brug- door kon, maar kon dit van zijn sleepboot ai* met zien. De eigenaar van het sohip, J. Bah., die boven op het dek stond, •dacht eveneens dat 't wei' zou gaan. Het sdhip bleek eohter veel fce hoog fce zijn. Een groofce reolamebord boven op het schip eootfce tegen de brug, met het gevolg, dat het middenstuk van de brug afknapte en op 't sohip terecht kwam. Het sohip, dat alleen van boven een weinig beschadigd is, ligt nu ge meerd aan den steiger van het semjnaire Rageveia De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. UITVOER VAN EDAMMER KAAR NAAR NOOR. WEGEN. t De inspecteur van het zuivelwezen, tevens np zuivelinspecteur, dr. A. J. Swaving, deelt in het officieel orgaan van den F. N. Z. mede, dat bij Koninklijk Besluit van 24 April in Noorwegen de volgende regeling is getroffen ten aanzien van de wereisohfce vetgehalten in kaas: volvette kaas moet tenminste 45 pot. vet in de droge stof bevatten, halfvette kaas tenminste 80 pet en kwarfcvette kaas tenminste 20 pet., terwijl als magere kaas wordt beschouwd kaas met minder dan 20 pot. vet ui de droge stof. Onder volvette kaas vallen Zwifc- sersche kaas, Cheddarkaas, Caanenberfc, Itoaueiort en Gorgonzola, onder de halfvette en de kwarfcvette kaas, Goudeohe kaas en Edammer kaas; voor deze laatste geldt boven dien als s/i vette kaas Edammer kaas met ton minste 40 pet. vet in do droge stof. Voorts is bepaald, dat kaas, afkomstig uit landen die oen in Noorwegen erkonde kaasoontrole bezit ten en voorzien is van aldaar erkonde odrrioieelo kaasmerken, waaruit het minimum vetgehalte en het land van oorsprong blijken, ten invoer wordt toegelaten zonder vooraf te worden voorzien van het .Noorsche sfcempeünerk. Zulke is wel het goval met buitonlandsohe kaas, niet voorzien van erkende oonfcral'emerken of afkomstig uit landen zonder erkende kaasoontrole. Dergelijke kaas wordt di rect bij aankomst, of in elk geval alvorens aj in den handel wordt gebracht, voorzien van het met het vetgehalte in die kaas overeenstemmende Noor sohe 8tempelmerk en van het aan den betrokken importeur voorgeschreven reqristernummer. Boven dien wordt in den gestempeiden ring het woord „udenlAnsk" (buitenlandsoh) aangebracht. De vroeger in Noorwegen geldende regeling had ten gevolge, dat onze Edammer dagkaas 40 als halfvette kaas met tenminste 28 pot. vet in de droge'stof werd aangemerkt. Door de nieuwe re geling is deze onbillijkheid opgeheven en het be Btaansrecht van de Nederlandsen© 40 4- kaas (dag 'kaas) in Noorwegen officieel' verzekerd. Voorts deelt dr. Swaving mede, dat van den inspecteur van het zuivelwezen, belast met de kaasoontrole in Noorwegen, bericht is ontvangen dat overeenkomstig de nieuwe voorschriften het stempelen van Neaerlandsohe 40 kaas met het Noorsche jnerk F 45 niet wordt toegelaten, ook al zou bij onderzoek blijken, dat het vetgehalte in de droge stof van de kaas 45 pot. bedraagt. In de laatste jaren werd bij herhaling geklaagd, dat een Nederlandsohe kaasexportfirma een groot deel van hare voor uitvoer naar Noorwegen bestemde Edammer 40 4- kaas voorzag van het Noorsche stempelmerk F 45. waardoor de overige Neder landsche kaasexporfceure ernstige concurrentie werd aangedaan. Bii onderzoek bleek niet altijd, dat ie kaas 45 pet. vet in de droge stof bevatte. ,De klachten hierover zullen nu wel kamen te vervallen. juffrouw Thurwell F' vroeg hij snel. De grenzen van het geduld van den tieer Brown schenen overschreden. JPI'otseling keerde hij ziun om. zijn oogon vlamden van drift en hij liep de kamer dwars door, tot op eenige voeten atsaud van den heer Allan. Hij stond daar met een nanci om do leuning van een stoel geklemd en keek naar hem. „En ais Ik haar meen, mijnheer, wat heeft u daarmee fce maken? Volgens welk reohfc durft n- Plotseling viel zijn opgeheven hand neer. Beide mannen bleven als versteend staan, luis terend. maar slechts ter sluiks het wagend naar de deur te kijken. Het was Morton's kalme stem en het slepen van rokken, dat den heer Brotvn s driftige woorden in bedwang hielden. „Mevrouw en mejuffrouw Thurwell.'' Er was geen tijd om zióh te bewogen, nauwelijks om gedacht fce hebben. Morton stond eerbiedig aan de deur en de twee dames traden reeds de drempel op. - „Mijn waarde mijnheer Allan,' klonk mevrouw Thurwell's zilveren stem, wat zult u denken van zoo'n late visite? Ik schaam mij om nog t komen, maar wij zijn bij de gravin van Applooarn weost op het plein hier dichtbij en ik ton waarlijk uwe deur niet voorbijgaan, toen ik mij oedaohfc dat hot uw ontvangdag was. Maar u zat in het donker; en u heeft Bezoek, is 't niet F' De gestalten der twee mannen waren ter nauwernood zichtbaar in do diepe duisternis van het vertrek, want de lamp had laag gebrand en gal weinig lioht. Mevrouw Thurwell was tot het midden van de kamer gekomen en blééf daar verbaasd staan Als mijnheer Allan 's gezelschap nu eens oen patiënte geweest was. Wat een heerlijk sohan daalt je zou dat geweest zijn. „Mevrouw Thurwell O hoe. goed van u.'' riep de heer Allan uit, te voorschijn tredend uit de schaduw, „en u ook, mejuffrouw Ellen, wat een eer voor nij. Morton steek de lichten aan.' „Wij blijven- nieW'' verklaarde mevrouw Thur well. haar gastheer de hand schuddend. „Neen, wij gaan niet zitten, dank u. U begrijpt waarom wij aankomen? Het is om over de opera te spreken voor vanavond. Heeft u mijn briefje ontvangen? „Ik heb het ontvangen, mevrouw en ik kan ver zekeren dat ik nooit iets van uwe hand met zooveel spijtgevoei gelezen heb." X. T. X. T» HOLLAND® NOORDERKWARTIER. In de Woensdagavond te Alkmaar onder voorzitter schap van den heer S. W. Arntz gehouden vergade ring van de K. v. K., in Hollend's Noorderkwartier, werd o.m. besloten den Minister van Waterstaat te verzoeken een lid uit dit district in den Spoorweg, raed te benoemen en 't hoofdbestuur der Posterijen te verzoeken het tarief voor gesprekken tusschen plaatsen op niet meer dan 15 KM. van elkaar gele gen terug te brengen tot 10 cents per gesprek. De heer J. Hoogland deelde mede, dat binnen niet al te langen tijd do Provinciale Commissie voor de West-Friesche Kanaalplannen haar rapport bij Ged. Staten zal indienen. De „spade zal nog wel niet di rect tn den grond gaan", doch de plannen vorderen goed. De heer H. de Raat bracht rapport uit over de St. Nic. markt en pleitte er voor hot gemeentebestuur voor te stellen, dat alleen Alkmaarsche kooplieden op deze markt zouden worden toegelaten. Tot afgevaardigden naar het middenstandscongres te Assen werden benoemd de heeren Ch. H. Th. Schmalz uit Schagen en H. de Raat uit Alkmaar. Als datum van candidaatstelling voor de perio dieke aftreding werd vastgesteld Dinsdag 3 Novem ber. Ten slotte stond de Kamer eene subsidie toe van f 50 voor het comité van actie voor een goed bruik baar wegennet en van f 100 vopr dit jaar voor de Olympiade. UIT DEN TREIN GEWORPEN. Op zijn wandeling langs den spoorweg te Ouden bosch werd de heer v. G. aan het hoofd getroffen door een uit een passeerende trein geworpen ledig Victoria-waterfleschje. De man, die bewusteloos neerviel, had een gapende wonde aan het hoofd. BIJENZWERM NEERGESTREKEN. Gisteren streek een geweldige zwerm bijen, naar schatting 20 a 30 duizend, neer op een der laatste boomen van de Laan van Nieuw Oost-Indië te Den Haag, nabij de halte Electr. trein naar Rotterdam. De duizenden bijen trokken veel belangstelling. HET GRENSVERKEER MET DUITSCHLAND. Op vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Weitkamp: 1. Zijn de berichten in do bladen Juist, dat, waar de Duitsche regeering bereid is de pasvisa voor Nederlanders af te schaffen, de Nederlandsche re geering daartoe niet wenscht over te gaan, wijl zij een trek van Duitsche arbeiders, die de arbeldsloo- nen in ons land heeten te drukken, vreest? 2. Indien het bovenstaande juist is. zijn de minis ters dan niet van oordeel, dat ook ten opzichte van het in ons land ingevoerde buitenlandsche vleesch, waardoor de kleine boeren, met een minimum ar beidersinkomen, eveneens in hun bestaan bedreigd worden, dezelfde afwerende maatregelen moeten worden toegepast? heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid mede namens den minister van buitenlandsche za ken, geantwoord: 1. Het antwoord" op de eerste vraag kan in het al gemeen ontkennend luiden. Er zijn onderhandelin gen met Duitschland gaande. De Nederlandsche re- goering streeft er echter naar, dat, indien tot af schaffing der pasvisa voor Nederlandsche en Duit sche onderdanen wordt overgegaan, ook de econo mische belemmeringen, welke Nedrelandsche arbei ders, die in Duitschland gaan of wenschen te gaan werken, aldaar van overheidswege ondervinden, als gevolg van de in Duitschland geldende voorschrif ten. worden opgeheven. Nopens dit onderwerp hetwelk met dat der af schaffing van de pasvisa nauw verbonden is, is een nader onderzoek gaande. 2. Met het oog op het voorafgaande komt beant woording van deze vraag overbodig voor. DB AMERIKAANS SER FINANCMN, maken van alle mogelijke hulpbronnen van het Uit Londen, 9 Juli. Coolidge heeft op zijn zomer- land, niet mindor gewichtig is, dan het mobillseercn verblijf in Massachusetts medegedeeld, dat hij met der militaire krachten vertrouwen verwacht, dat Frankrijk, Italië, België De voornaamste bepalingen van Painlevé's ont- en vermoedelijk ettelijke kleine ftatenvoor September werp betreffen o.m. het recht van opvordering van regelingen zullen treffen over de delging van hun alle hulpmiddelen van het land, niet slechts; mnte- schuldon. Als het geld ie binnengekomen rullen de inkomsten- en andere belastingen nog moer kunnen worden verlaagd, nu het ministerie van de schatkist heeft meegedeeld, dat het bégrootingsjaar. dat 13 Juni geëindigd is, een overschot van 200 mlllioen zal vertoonen. Deze raming was voorzichtig, want het overschot blijkt 225 millloen dollar. LONDEN ONDERGRONDSCH. Naar aartleiding Van de ernstige verkeersstoornls- sen te Londen do laatste dagen tengevolge van het bestratingswerk. is het plan voor een ondergrondsch wegennet weer ter sprake gebracht. Er is thans een maatschappij gevormd:, die de plannen nader zal uit werken en bij het ministerie van verkeerswezen en de vier groote spoorwegmaatschappijen zal indienen. Men raamt de kosten op 20 miljoen pond sterling en verwacht, dat, na voltooiing van het net, hot verkeer op straal tot de helft verminderen zal. DE LEER VAN DAR WIN. IJet sensationeele proces tegen den leeraar uit rieele maar ook intellectueele en wetenschappelijke. Voorts de stelselmatige organisatie van het openbaar gezag in tijd van oorlog en de voorbereiding in vre destijd van de mobilisatie in ieder ministerie. Bij zondere maatregelen betreffen het gebruik van ar beidskrachten en grondstoffen, de organisatie van het verkeer. Generaal Noliet, de minister van oorlog in het vorige kabinet, had ook een wetsontwerp gemankt betreffende do organisatie in tijd- van oorlog. Het betrof echter uitsluitend de organisaie van bet, leger In het ontwerp van Painlevé, dat in het bijzonder zich bezig houdt met de industrieole mobilisatie, wordt ook de oorlogswinst van fabrikanten van ka nonnen en munitie ter sprake gebracht. PORTUGAL ANTWOORDT ENGELAND LUTOIC Op do aanmaning, die Engeland aan verschillen- do kleine staten heeft gericht inzake do fundeoring der schulden, heeft Portugal op humoriatisoo wijze goantwoord. In de gelijkluidende aanmaning aan Tennessee. die de leer van Darwin heeft gedoceerd, alle staten stond o.a. dat bij de betaling der schul zal door 2000 menschen worden bijgewoond. Er gaan tal van extra-treinert naar D&yton en daar is een verordening tegen den huizen woeker uitgevaardigd, omdat er maar 3 hotels met 100 bedden zijn, die voor dé professoren van de verschillende universitei ten zijn gereserveerd, zoodat de andere toeschouwers bij particulieren moeten worden ongebracht. Het pro den .Engeland niet bij Amerika mocht worden ach tergesteld. Portugal antwoordde dat het dezen wensch niet kon vervullen, daar hot geen oorlogs schulden aan de Vereenigde Staten had. NOODWEER. Uit Boedapest wordt gemeld: Aan de Hongaarsch-Roemeensche grens heeft een ces wordt gehouden op het groote baseball-terroin cn vreeselijke hagelstorm gewoed. Op een landgoed wer- het zal draadloos over heel Amerika worden ver spreid. DE SPRINKHANENPLAAG OP DE TALAUD-EI LANDEN EN HAAR BESTRIJDING. Uit Ambon wordt aan de Loc. geschreven: De GROOTE SCHADE. De overstrooming in Polen heeft alleen in Oost- Galicië voor een millioen zloty schade aan wegen en bruggen berokkend. HOE TREURIG. In het dorp Saint-Anevaguer in Bretagne heeft een boerenknecht zijn zuster, 'n in haar geestvermogens gekrenkt meisje van 24 jaar, geworgd en vérvolgens het lijk opgehangen om aan zelfmoord te doen ge- looven. Een poos geleden was het simpele schepsel het slachtoffer geweest van een aanslag van een man van 73 jaar en de boerenknecht vond dit zoo een schande, dat hij er op aandrong, dat zijn zusteu in een inrichting voor zwakzinnigen opgesloten werd. De vader weigerde echter hiertoe mee te werken, waarop de jongeman zijn wandaad pleegde. In de uitvoering daarvan schijnt hij geholpen te zijn door zijn aanstaande vrouw. DIJKDOORBRAAK AAN DE WEICHSEL. Uit Dantzig, 9 Juli. Volgens een bericht uit Dir- schau is vanochtend bij1 Scharnau, tegenover Schultz, in de buurt van Bromberg de Weichseldijk doorge broken. Een strook van 25 K.M. lengte tot aan Alt- hom toe is overstroomd. Pioniers uit Thorn zijn be zig het gat te stoppen Mlen vreést dat bij Muenster- walde in de buurt van Marionwerder dé oude dijk die op veel plaatsen ondermijnd is, eveneens zal doorbreken. den meer dan duizend oude eiken ontworteld oogst heeft zeer groote schade geleden. NEERGESTORT. Een marinevliegtudg is gisterochtend van een neergestort in de baai Als ik me goéd herinner, dan was 't in de najaars- Ohmoera (Japan). De beide inzittenden kwamen om zitting van 1923, dat dé heer Roep de regeering op- het leven. merkzaam maakte op de sprinkhanenplaag, die den IN HET REPUBLIKEINSCHE DUITSCHLAND. klapperoogst op de Talaudeilanden reeds sinds jaren Ter gelegenheid van het honderdjarig herdenkings- zulke gToote schade berokkent, ja met den onder - feest van de Duitsche ondorofficiersscholen hebben Igang bedreigt. De regeering had1 een open oor voor de leerlingen van het gebouw van de onderofficlers- jdeze klacht en zond reeds in Mei 1924 den héér Leef- school te Potsdam''een monument opgericht voor de mans, hoofd van het Zoölogisch Laboratorium van in den oorlog gevallen kameraden. Aan de plech- het Instituut voor Plantenziekten te Buitenzorg, naar tige onthulling heeft de vroegere kroonprins volgens de Talaud-eilanden om ter plaatse een onderzoek in het „Berl. Tag." met zijn oudsten zoon en prins te stellen en te zien welke maatregelen er getrof- Eitel Friedrich in uniform deelgenomen De rijksweer fen konden worden ter bestrijding dézer ramp. De defileerde in paradepas voor hen. Verschillende auto heer L. hééft toen een proef met rupsenlijm aanbe- ritéiten waren, aanwezig. Een scheepsofficier bracht volen en is nu naar de Talaud-eilanden om de resul- een „Hoch" op den vroegeren kroonprins uit. taten dezer proeven, die verleden Jaar zijn ingezet, EEN BRUTALE AANVAL. persoonlijk te controleeren. Te Parijs is een dezer dagen op klaarlichten dag, Intusschen begonnen dezelfde sabelsprinkhanen des namiddags om 1 uur. een bureauliste van de zich op meerdere eilanden in 't Oostelijk deel van Métro door twee mannen aangevallen, die haar. den Archipel te vertoonen, o.a op Ambon, en daar onder de bedreiging met een revolver de kas wilde verwoesting aan te richten. Daar alhier de schade afnemen. aan de klappercultuur veel geringer was dan op de De cassière liet zich niet bang mak en,t riep om Talaud-eilanden werd dit aanleiding om een onder- hulp. Reizigers en personeel kwamen toeschieten, 'zoek op Ambon in te stellen en na te gaan, of daar waarop de aanvallers hot hazenpad kozen en niet j wellicht parasieten aanwezig zijn, die er de plaag meer werden gevonden. !in toom houdén. PARIJS HELPT DE VREEMDELINGEN, f De heer L. verkreeg hier de volle medeweriring van De gemeenteraad van Parijs heeft een nieuwe eenige geroutineerde mannen uit de klappercultuur dienst ingesteld ten behoeve van de vreemdelingen en was zoo gelukkig eenige parasieten te vinden, die Parijs komen bezoekén. Dikwijls zijn er klachten die van de eieren van den sabel9prinkha'an leven, ingekomen over de groote moeilijkheden. die I zoodat inplaats van jonge sprinkhanen dikwijls vreemdelingen bij aankomst ondervinden, vooral des kleine sluipwespen uit de sprinkhaneneieren komen, avonds, om een chauffeur te vinden, die hen tegen Wat een blijde ontdekking voor den heer L. het taximetertarief naar de plaats van bestemming Het is nu de bedoeling deze parasieten na nadere willen brengen, terwijl in niet weinig gevallen tal- trpsludeoring naar de Talaudeilanden over te brengen, looze hotels afgereden moeten worden, die alle he in de hoop dat na eenige jaren want voor de in- weren geen plaats meer te hebben, alvorens men burgering dezer nuttige diertjes is tijd noodig ergens oen onderdak vindt. deze parasieten zich zoo zullen vermenigvuldigen, j Voortaan zal de reiziger aan. allo groote stations dat de schade door de sprinkhanen aan de klapper- polltie-inlichtingen-bureaux vinden(, wier ambtenaren cultuur toegebracht tot een minimum zal worden belast .zijn met het geven van inlichtingen aan vreem- teruggebracht. delingen. Reizigers kunnen aldaar de lijst van ho- De heer L is zeer optimistisch gestemd, dat de tels raadplegen, die nog kamers vrij hebben, terwijl beide aangehaalde middelen een aanmerkelijke ver- deze politiebeambten er voor waken zullen, dat de betering zullen brengen in den treurigen toestand, chauffeurs overmatige prijzen vragen. In deze bu- waarin de klappercultuur op dé Talaud-eilanden ver- reaux is gelegenheid om allerlei gidsen te raadple- keert. gen. te telefoneeren, enz. enz. AAPMENSCH EN POLITIE-MAN. Het eerste bureau is hans geopend in het station In het Zuiden der afdeeling Garoet in Ned.-Indië St Lazare; binnen eenige dagen volgt het Gare du heeft zich een niet alledaagsch geval voorgedaan. Nord, terwijl ov'er een week of wat alle groote sta- Daar geraakte een Inlandsch agent van de veld-.tions zoo'n inlichtingendienst zullen bezdttene. politie in gevecht met een berucht persoon, zekeren STAKING IN BERLIJN. Koerdi, waarbij de laatste het onderspit dolf. Wat op De Berlijnsche bouwvakarbeiders hebben besloten zichzelf niet zoo merkwaardig is. doch het wordt, te staken. Ongeveer 20.000 aiheiders zullen er aan als men weet dat deze Koerdi, die reeds jarenlang deelnemen, gezocht wordt, wijl hij in die streek een terreur uit oefent. een soort aapmensch is en ook zoo genoemd wordt door de bevolking. Het is een dégénéré, die welhaast het voorkomen van een gorilla had verkre gen. Reeds werd hij viermaal gearresteerd, doch tel kens wist hij door zijn aapachtige eigenschappen weer de gulden vrijheid te bemachtigen. Zóó handig wa9 hij, vertelt het Alg. Ind. Dagbld., „Heeft u dus al' een uifcnoodigingF' „Helaas, ja, Ik ga dineeren in Downing street." „Dan moeten we dien ouden schoolkameraad van je vragen. Ellen.'- zei mevrouw Thurwell lachend. „U riet, hoe afhankelijk wij van uwe sekse rijn. Wel, ia dat werkelijk mijnheer Maddiaon brak rij plotseling afi toen een slanke gestalte een weinig uit de duisternis naar voren kwam. „Ver beeldt u, om u hier fce ontmoeten. Ik wist niet dat u en mijnheer Allan Beaumerville kennissen waren. Ellen, rie je mijnheer Maddisson wel?'- „Ik kan niet zeggen ja,'* antwoordde rij, met een ingehouden, gelukkigen lach. „maar ben erg blij, dat hij nier ie. i De li oh ten werden intusschen binnengebracht en zij keken allen elkaar aan. Mevrouw ThurweB lachte even. vWaarlijk, dat is een zonderlinge ontmoeting:, zeide rij, „maar we hebben geen tijd meer. Mijn heer Madcüeon, wij hoopten u gisterenmiddag te zien. Kam spoedig eens bij ons.'' Hij boog niet oen flauwen glimlach om de lippen. „Geleid i JU ons naar het rijtuig, als 't u blieft, mijn heer Maddison/' zeide Ellen tot hem fluisterend, toen mevrouw Thurwell rioh omkeerde om heen te gaan, en hij ging de gang door tusschen haar ep tot aan ae straat, terwijl hij mijnheer Al- to ga in, lan op de trap liet staan. „U wilt ons wat het genoegen doen spoedig eens te komen dineeren, is het niet, mijnheel- Mad disson vroeg mevrouw Thurwell, toen zij hem de hand drukte bij het instapen. „Ik jsaf komen, wanneer u mij vfaagfc..'' ant woordde hij zonder rioh te bedenken. „Kom dan nu,'* fcei Ellen snel. ,Wij. rijn vah- avond alleen, verbeeld u dat wij niet uit kun nen gaan, omdat wij geen geleide hebben. Komt u?' Hij koek mevrouw Thurwell aan. ..liet zal een liefdadigheid rijn, als u heb doem wilt.' zeide zij, lief glimlachend. „Wij zullen ons dood vervelen, zoo alleen.'- „Het doet mij zeer veel genoegen te komen,'' antwoordde hij plotseling. „Om acht uur dus?' „Halfacht liever, dan hebben wij een fangen avond,'' zei Ellen. „U* heeft dan nog tijd genoeg om naar uw ofub fee gaan en voor het kieeden. Goeden dag.'' i- Wordt vervolgd.- GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1925. __of Geboren: Matthijs, zoon van Johannes Bernardus dat, toen hij weer eens opgevat was en men hem op Hameka en van Johanna Beun. ,Jacobus Johannes, alle mogelijke manieren had gebonden, b.v. met de zoon van Jacob Droog cn van Cornelia Zoon. Wil- armen stevig op den rug bevestigd, hij toch nog, helmus Paulus, zoon van Paulus Oudeman en van toen een assistent-wedana, die van Pakendjeng, een Catharina Groot. Johanna Maria, dochter van bord met eten hem deed voorzetten en hem ironisch Adriaan Swinkels en van Catharina Johanna Jong- uitnoodigde. toe te tasten, hij met één ruk zich weer kind. Nicolaas, zoon van NicoIaa9 Weel en van Pe- zoodanig wist los te werken, waarop hij aan het tronelja Stroopor. Nelis, zoon van Cornelis Bart en maal beginnen konl Eenmaal werd Koerdi nagezeten door bestuur en desa-politie, waarbij zich een vijftig kampong-bewo ners hadden aangesloten. In het nauw gedreven, klom de misdadige mensch in qgj^boom en slingerde van Grietje Kieft, Petrus Johannes, zoon van Jan Schouten en van-Leemtje Schilder. Jan, zoon van Andrios Stoop en van Marie Catharina Bakker. Cor nelis Nicolaas, zoon van Arie Sijs en van Aafje Kop- pes. Anke Marie, dochter van Jan Liefhebber en van zich. in het bosch waarin men Wth bevond, van den Trijntje Zee. Johannes Theodorus, zoon van Theodo- rus Koomen en van Anna Tamis. Afra Maria, doch ter v. Johannes Simon Schoutent en v. Anna Klaver. Overleden: Grietje Wijn, oud 66 jaren, echtgenoote van Klaas Kossen. Klaas Wijn, oud 87 jaren, we duwnaar van Dieuwertje de Greeuw. Geertje Hout^ losser, oud 80 jaren, weduwe van Jan Voorthuizen, eenen stam naar den anderen, zoodat hij niet op te vetten was! De man had ook de eigenschap van een herders hond: een loodrechten muur wist hij met gemak te nemen als men hem op de hielen zat. Een paar dagen geleden kwam een inheemach agent van de veldpolitie in het Boengboelangsche, overleden te Alkmaar, het operatieterrein van Koerdi en informeerde naar Getrouwd: Cornelis .Wagenaar. wonende te St de verblijfplaats van dezen aapmensch. De bevolking Par.cras en Aaltje Wagenaar. wonende alhier Adria lachte den agent uit. Waar zij. in massa op de jacht Brink, wonende te Oude Niedorp en Trijntje geweest, gefaald had. zou daar de enkele agent Beers, wonende alhier. Sl^nMUil-m«natWi"tmad^«heeten liet tich GEMEENTE WIERINGERWAARD, echter niet ontmoedigen, liet lich inlichten omtrent Geb^m6 Marinml'piefe dl.v»n 'f™.?92! o,I«4 de Jongete bewegingen van Koerdi en ging op toek J? ^nhannïflï c? L fi v P Bij den apeurtoent wist da aapmenach den agent te „V.05kuil en Ge0r,rulda Vo» overvallen. De laatste kreeg een slag tegen den buik, Gehuwd: Geene. Overleden: geene. waardoor hij Ineen zakte. De agent trok onderwijl zijn revolver en wilde in de lucht schieten, doch Koerdi was hem weer te vlug af en pakte het vuur- j wapen bij den loop beet, waarop een worsteling ont- stond tusschen hem en den agent, die de kolf had weten te grijpen. Het gevecht van man tegen man duurde zoowat een kwartier. Een paar koer ging de revolver af, waarbij Koerdi tweemaal in de heup werd getroffen. Hij moost den strijd opgeven, werd bitgevolg worden, onnoodig voel last en pijn ge opgonomen en naar een zioken-inrlchtlng getrans- [«Jen. Het is do taak dor nieren om hot bloed te porteerd, doch door den grooten afstand, gedurende filfcreoren cn als zij hierin falen, kunnen urine welken veel bloed verloren werd, overleed hij. zuur en andere vergiftige onzuiverheden in hot De bevolking was zóó in haar schik met het ver- liohaam achter blij ven on uw gestel van strook bres dwijnen, van „gorilla" Koerdi, dat zij gedurende drie gen. Daarom is het zoo gevaarlij'k om do eerste dagen een slémetan hield. verschijnselen fce verwaarlozen, zooals urtnekwa Ion, blaaszwakte (vooral bij kindoren), voortdtt Nierkwalen worden vonk vorkoord begrepen, on ALGEMEENE ORGANSATIE DER NATIE TIJD VAN OORLOG. Painlevé, minister van oorlog, heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend betreffende de algemeene organisatie van de natie in tijd van oorlog. Het ont werp, dat door den hoogen raad voor de nationale verdediging is voorbereid, heeft ten doel de voorbe- f rende of nu en dan voorkomende rug en lende pijn, rheumafciboho aandoeningen, hoofdpijn, du* ze.iglieid en zenuwachtigheid. Deze verschijnselen komen gewoonlijk niet allej tezamen voor, dooh als gij twijfelt, gobruik dan! Foeter's Rugpijn Nieren Pillen. Riskeer niet dr ontwikkeling van rheumatiek, ischias, spit, watert reiding in vredestijd van de mobilisatie in geval mchfc, nierzand of -st«m, en andere ernstige niofj van oorlog van alle levende krachten van het land. Wat in Frankrijk van 1914 tot 1918 geïmproviseerd is. wil men nu stelselmatig organiseeren, daar de ondervinding in den jongsten oorlog opgedaan dui delijk heeft aangetoond, dat in deze tijden bij een conflict de geheels natie wordt betrokken en dat de mobilisatie van haar industrieel, economisch, fi. nuncieel vermogen, het op rationssle wijze gebruik kwalen. De bestanddeelen, waaruit Fosfeeris Pilli flUn samengesteld, verschaffen aan de nieren ju* die hulp. welke zij noodig hebben om haar zond fce houden. Let op de verpakking in glazen flaoons geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zijfc geen ver.egen buitenlanasoh goed te ontvs gen. Prijs M.75 per flaoon.

Schager Courant | 1925 | | pagina 10