Het Geheim van Barnard Browir FEUILLETON. Burgerlijke Stand. OTDE5LÜÏS. Kaar wij vernamen, n&l de too gunstig bekend staande tooneel vereeniging „Nieuw Leven" van Dirkshorn op Maandag van kermis alhier optreden met het blijspel „De Spaansche Vlieg", in het lokaal van den heer D. Langedijk. Voor liefhebbers van tooneel alzoo ook ieta te genieten. —ZIJPE Maandagmorgen maakte een vliegmachine, ko mende van Soesterborg, met bestemming naar de Kooij, wegens een defect aan den motor een noodlan ding op het land van den heer W. Jimmink aan den Belkmerweg, nabij Het Zand. De machine was be mand met 2 officieren. Daar het weiland niet zoo geschikt was voor een landing, wegens de vele greppels was de machine erg gehavend. De inzitten den waren ongedeerd. Onmiddellijk werd assistentie gehaald van de Kooij. WTERINGEN. Tijdens de repetitie dor muziekvereoniging „Apol- lo" jl. Zaterdagavond in 't Hotel van den heer Tijsen te den Oever gehouden, werd door een commissie uit de burgerij bij monde van den heer Jb. Kuiper mot een toepasselijk woord, de nieuwe muziektent aan „Apollo" aangeboden. Zondagavond ging „Apol- loo" in optocht een flinke marsch blazende naar do nieuwe tent om deze in bezit te nemen. De voorzit ter, de heer C. V. Koorn, zegde hier namens „Apol lo" hartelijk dank voor de mooie muziektent hun ge offreerd. Ook de heer D. Verfaille, welke nog even in 't kort den grooton steun bij de oprichting dor vereeniging ondervonden, de aanbieding van het vaandel enz, memoreerde, bracht dank voor dit nieu we bewijs van sympathie de vereeniging aangedaan, Verder gaf „Apollo" haar eerste concert in de tent, hetwelk uitstekend van stapel liep en door een groo- to massa publiek word bijgewoond. Met de aanbie ding dezer tent felicitoeren ook wij „Apollo" van harte en hopen, dat zij vele jaren hare welluidcndo klanken er vanuit zullen laten hooren en tot groot genoegen der Oevorsche burgwij, want zonder mu ziek geen leven. WTERINGEN. De voordracht voor melkcontroleur bij de Rund- veefokvereeniging alhier, door 't bestuur opgemaakt, luidt als volgt: 1 do heer D. Lont Kz te Stompetoren, 2 de heer N. J. Mostert te Wieringen; 3 de heer H. Koeten te Abbekerk. In de jl. Zaterdag gehouden vergadering werd hieruit benoemd de heer D. Lont Kz. te Stompetoren, WTERINGEN. Voor een beat bezette zaal ging Jl. Zondagavond in 't Hotel de Haan de bioscoopfilm „Tom Mix", een buitengewoon Wild-West drama, hetwelk met groote belangstelling werd gevolgd en buitengewoon in den smaak viel, zoodat de aanwezigen volop hebben ge noten. WIERINGEN. Onze vroegere plaatsgenoot P. D. Kaan Cz., leer ling aan de 5-jarige R.ILB.S. te Amsterdam, is be vorderd van de le naar de 2e klaa WIERINGEN. c Onze vroegere plaatsgenoot, A. J. Timmerman, slaagde te 'sGravonhage voor het einddiploma der Handelsdagschool. WIERINGEN. Bij den gemeenteveldwachter zijn inlichtingen to bekomen omtrent een gevonden portemonnaiae mot geld. WTERINGEN. Zondagnamiddag kwam do korfbalclub U.D.L van Hoogwoud een wedstrijd spelen tegen „WL ron" vari bier, voor welken wedstrijd do heer P. Jongkind oen bronzen kruis beschikbaar stelde. Van weerskanten werd er flink gospeold. doch U.D.I. kon het niet tegen „Wiron" houden en verloor met 5—2, zoodat Wiron beslag legde op de aangeboden kruis- medaille. ERNSTIG ONGELUK. Tusschen Sluis en Draaibrug is gisteron oon ern stig ongeluk gebeurd. Een meisje, dat bij haar moe der op de fiets meereed, geraakte met haar voetje tusschen de spakon on viel van de fiets. Een achter opkomende auto. bestuurd door den eigenaar, den hoer L. L. uit Antwerpen, die hot ongeval zag ge beuren, remde om het kind te ontwijken, maar het meisje werd aan het hoofd door de auto getroffen en is kort daarna overleden. De auto. waarin man, vtouw en vier kinderen zaten, reed in een sloot, en sloeg over den kop, waar bij de man op slag werd gedood. De anderen kregen allen meer of minder ernstige verwondingen, en werden ter verpleging naar het gasthuis te Sluis vervoerd. TEGEN EEN IJZEREN HEK. Gisteravond ongeveer 8 uur is de chauffeur J. v. E. uit Veenendaal-met een motorfiets in een scherf- bocht bij het spoorwegstation aldaar geslipt en In volle vaart tegen een ijzeren hek gevlogen, 'waar drie meisjes stonden. Twee van deze meisjes werden ern stig gewond; mej. J. v. D., werd dadelijk per auto naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd en mej. N. J. zou daar 's ochtends heengebracht worden. Het derde meisje kreeg enkel oenige ontvellingen, WTERINGERWAARJX Op voorstel van don hoer Keesman werd jl. Zon dagmoigen door de gymnastiefcvuroemgniig Olympia een onderlinge wedstrijd gehouden voor de jong ste adspiranten, waaraan door ongeveer 40 jon- door E. PHILLIPS OP PEN HEUL 181 HOOFDSTUK VIII. »Ood verhoede het!" De heer Maddisin, om van nu af den naam dien hij als huurder van „FalconV nest had aan genomen, te laten varen was lid van eene wel bekende Londensche club, voornamelijk bestaande uit letterkundigen en na zijn aannemen van mevrouw Thurwell's uitnoodiging, ging hij daar haastig heen en naar zijne kamer om zich te kleeden. In den regel' verdiept een man zich nie^ in diepzinnig gepeins bij het verwisselen van zijne morgenkleeren mei'hot eenvormig gewaad van de Weslersche beschaving. En' is hij nog geen dertig jhar dan 'cunnen een paar schitterende oogen hem soms voo* een oopenblik doen ophouden mot den haarborstel nog in de hand om te denken of zij er vanavond; zou zijn on of hot hem zou gelukken haar voor hot diner to krijgen. En als hij de de dertig is gepasseerd is het mogelijk, dat hij even over do tusechengerechton denkt. Maar in den regel komen do geddchton van een man niet diep onder de oppervlakte en er is is nooit melding gemaakt van een schrijver, die de schets maakte in gedachte van zijn eertvolgend werk of van een sol daat. die zijn tocht bij zichzelf naging, terwijl hij kampte met eene weerspannige. Zelfs al is zoo iets wel eens voorgevallen, dan kan het ons niet schelen het te vernemen. Wij geven er de voorkeur aan te denken aan eon Napoleon, die groote overwinningen uitdenkt in de diepe stilte van den nacht in een kamp, waar mensche'n slapen en onder een met ster ren bezaaiden hemel, of aan een Wordsworth, die zijne poëzie schrijft in zijn huis tusschen de bergen. Maar Bernard Maddison was dien avond, voordat hij de kamer verliet, tot een groot besluit gekomen, een besluit, dat zijn stap vaster deed worden en dat zich uitte in de houding van zijn hoofd en de ver hoogde schittering in zijne oogen, toen hij langzaam de breede trappen afdaalde. En hij gevoelde zich kalmer, nu hij de menigte twijfelingen en die groote pens #m meisje* werd deaCfpsnomen. I>0 ondorlingu vodstrijd was ?joo ingedeeld, dat iedere jongen en ieder meisje eon oefening moest maken aan ringen, brug en paard. Verder afzon derlijk een vrije oefening en daarna oen verte- sprong. Do punten voor elk onderdeel tezamen getold, gaf deze uitkomst, dat de le prijs .voor jongens werd toegekend aan -K. Schenk Ka., 2e pr. Jb. van Ham, 3e pr. J". Slikker, en afd meiedes i le pr. Gré Schouten, 2e pr. G. Bosscha, 3e pr. De. Wit. De ambitie on ijvor waarmee de jongelui deze oefeningen hebben uitgevoerd,- maakte zulk eon prefctigen indruk op de beiangstollenden, dat het allo aanbeveling verdient een dergolijken wed strijd in een volgend jaar nog eens te herhalen. WIERINGEN. De voordracht voor kaasmaker aan do kaasfabriek „Nooit Gedacht" te Hippolytushoef, luidt als volgt: 1. de heer J. Mars te de Kreil, Barsingerhorn; 2 de heer L. Blom te Hauwert; 3 de heer A- Schot te Pur- mor. WIERINGERWAARD. Zondag jl. werd op het voetbal terrein van W. F.O. eon korfbal wedstrijd gehouden tusschen K- Z. III van Zaandam en Velocitaa II van Hoorn. Er zou ook nog een club uit Alkmaar gekomen zijn, dooh die is weggebleven. Het ging om den zilveren molen, uitgeloofd door den NIH. Korfbal bond. De Zaandam inere hebben ons mooi en vlug spel laten zoen. Hoorn kon 't lang niet halen. Uitslag was 91 voor K-Z. UI. waarmee 'deze' club nu voor do tweede maai heeft gewonnen. Nu nog eenmaal en dan is do molen verdiend. WIERINGERWAARD. Dezer dagen heeft onze gemeente weer eens bezoek gehad van een 20fcal leerlingen van de Landbouwwintereohool uit Hengelo en een gelijk getal uit Leeuwarden. Door do heersohende tong- blaar was 'fc niet mogelijk voel boerderijen te bezooken.^ Bij den heer Jb. Kaan Kz., die nog ver- sohoond is gebleven van tongblaar, werd een be zoek gebracht. Men was vol lof over het praehtveo, dat in deze gemeente was to zien en ook over do mooi onderhouden £oeMerijen. Wij, WioringenvaaRlers, zijn er natuurlijk fcrofcsoh op, dat ons dorp zoo goed staat aangeeehnevien, waardoor dan ook veel auto's^ langa omga wegen snorren. Minder aangenaam vinden we 't echter, dat men zoo veen stofwolken achterlaat. Wat zou een sproeiwagen in verband daarmee uitstekend werk kunnen doem Wie van de Raadsiedeh komt er eens met een voorstel'? BURGERBRUQ. Wij vernemen, dat thans definitief bepaald ia dat ae nieuwgebouwde RJK. school alhier op( 1 Aug. as. «al worden geopend. SCHAGERBRUa Wij vernemen .dat tot brugwachter te Stofper- vlotbrug benoemd is de heer- J. J. Wentel te 'b Gravenhage. ANNA PAULOWNA. Zondagmiddag had de heer Jb. Jon ge jan, lid van Sparta te Schagen, het ongeluk op het voetbalveld van Excelsior alhier, zijn pol* te breken. ZUIDSCHARWOUDE Bij de alhier gehouden publieke verkooping ten overstaan van Notaris Kroon, alhier, ten behoeve van moj. de Wed. A Swart van een woonhuis, schuur en erf, werd kooper de heer P. Kooij alhier, voor f 2500 Twee akkers bouwland, de „Kleigroet", eigenaar do heer D. Boontjes alhier, brachten in die zelfde veiling f 9950 per snees op. Kooper werd de heer W. Bakker alhier. DE BOSCHBESSENPLUK. Men schrijft uit Apeldoorn: Grooter bedrijvigheid dan er in do ofgoloopen week in do Veluwsche bosschen hoorschte, hebben we er zelden waargenomen. Het brandpunt van deze drukU on beweging was wel het Achterparit, grenzende aa.il hot Koninklijk Park, als het meest in do nabijheid onzer groote gemeente. Doch ook verderop in de Wies selsche- en Hoog-Soerensche Bosschon, in de omgo- ving van Uddel, Elspeet, en Nunspeet waren honder den handen in de weer om de kleine, blauwe bes sen te verzamelen. In de voorlaatste week bestond bij de Koninklijke Houtvesterij Het Loo en Hoog-Soeren de gelegenheid zich van een kaart te voorzien, vergunning gevende tot het plukken, en als men nu nagaat, dat alleen door haar ruim 5000 kaarten, waaronder vele gezins- kaarten. zijn uitgereikt, dan kan men zich voorstel len, welk een leger van plukkers en pluksters, groot en klein, zich Maandagochtend, zoodra de hekken werden geopend, door de bosschen verspreidde om een gedeelte van den buit deelachtig te worden Onge twijfeld heeft.de werkloosheid medegewerkt, dat zich zooveel gegadigden aanmelden, ten einde zich op deze wijze nog van een .tijdelijke bron van inkomsten te verzekeren. Deze menschen trekken er dan ook vóór zessen al op uit, voorzien van proviand voor den geheelen dag en de noodige emmers tn bus sen voor het tijdelijk bewaren der besjes. Met bewon derenswaardige vlugheid weten sommigen hunner die jaarlijks voor dit doel er op uitgaan en als be roepsplukkers bekend staan, de kleine struikjes van hun vruchten te ontdoen. Ons zijn gevallen bekend, waarbij twee personen het to «amen tot ruim 100 pond per dag brachten, doch do gemiddelde oogst be paalt zich tot 20 25 pond j>er dag. Later op den dag volgen degenen, die voor ge noegen of eigen gebruik gaan plukken; ze zijn direct onzekerheid verlaten had. Zijne lidhte zenuwachtig heid was verdwenen. Hij was nog bleeker dan andere en "er was een blik van kalme onderwerping in rijn gedachtenvol, schoon gelaat, die aan zijn verstandig uiterlijk iets onlichamelijks gaf. Een der leden van de club zei later in de rookkamer, dat Maddison voor hom scheen te verwerkelijken het denkbeeld1, dot men kon hebben van St. Augustlmis, in gekleed- ge waad. Wat het uiterlijk betreft was de vergelijking niet kwaad getroffen. Toen hl) de gang had bereikt, kwam de portier met zijn mantel aandragen. „Er is een heer voor u in de .vreemdelingenka mer. mijnheer", zeide hij. Mijnheer Maddison keerde zich om, opdat de man den schrik op zijn gelaat niet «ou «ien. Hij vroeg slechts een avond uitstel. Werd ook dit hem gewei gerd? JHoe heet hij?" vroeg hij kalm. „Den naam noemde hij niet", antwoordde de man, „maar ik geloof dat het mijnheer AHan Reaumer- ville ia" „O!" Mijnheer Maddison gevoelde een plotselinge verlichting die merkbaar waa in dien korten uit- roop. Hij was ternauwernood over dit bezoek ver rast. „Ik zal naar hem toegaan", zei hij. „Roep mij eon rijtuig aan, Grey„ als Jo wilt". De portior ging naar buiten on de heer Maddison stak do gang ovor en stond weldra in een klein', hal Verlicht vertrek van aangezicht tot aangezicht mot zijn bezoeker. „Ik ben u hierheen gevolge?', begon hij plotse ling. „omdat na uw vertrek ik meer en meer de ernstigheid begon te heseffen van hetgeen u mij me dedeelde". „Ja, ik dacht zoo even dat uwe onverschilligheid een weinig merkwaardig was", zei de heer Maddi son kalm. De toestand der beide mannen was nu omgekeerd. Mijnheer Allan Beaumerville moest nu zich geweld aandoen en mijnheer Maddison was ge sloten en kalm. „Ik ben overvallen", vertroïgde de heer Allan. „Sinds u mij verliet ben ik allerlei vreeselijke din gen voor mij gaan zien. Beseft u wel goed. dat u op ieder oogenWik gearresteerd kunt worden ten gevolge van deze vreeselijke aanklacht?" „Ik besef het ten volle", antwoordde de heer Mad dison kalm. „Inderdaad toen de portier mij sprak van iemand, die mij spreken wilde, dacht ik dat het zoover was". kenbaar aan de kleine trommel» of boeeen, welke zij inedevoeron en kunnen dikwijl® maar niet begrij pen, dat het zoo lang duurt eer de bodem dezer voor werpen is bedekt, terwijl zij op het laatst de wan hopige pogingen om hun trommel of bus eenigszins „vol" thuis te brengen, toch moeten staken. Tegen 4 uur in den middag verplaatst de drukte zich naar de uitgangshekken der bosschen, waar tal van opkoo- pers gereed staan de bessen in ontvangst te nemen, welke door hun personeel in de bekende mandjes worden verpakt om per auto of wagen naar het sta tion te worden vervoerd., De verzending geschiedt dan in hoofdzaak van de stations Apeldoorn, Nun speet en Ede, zoodat de lading nog des nachts te Rot terdam arriveert, om van daar te worden verscheept op de boot, om denzelfden dag op de markt te Lon den te worden geveild. In het begin der week wer den aan het station alhier gemiddeld IK wagon per dag verladen, terwijl door de opkoopers 15 17 cent per pond werd uitbetaald. WEGENVERBETERING OP TEXEL. Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeuring van de overeenkomst van ruiling van domeinengrond in de boschwachterij Texel mot C. Kuip Czn.. veehou der aldaar ten- behoeve van den aanleg van een weg, die de deelen Westermient en de Koog mot el kander zal verbinden. DE KAMERZETEL-TER HALL. De heer Henri ter Hall verzoekt mede te deelen, dat hij gaarne zoude zien, dat comité's of dergelijke die zich beijveren, voor eeri actie In verband rnot zijn niet-herkiezing tot lid der Tweede Kamer, deze actie staken, daar hem uitsluitend aangenaam kan zijn een uitspraak van het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond in deze aangelegenheid. EEN VREEMDE 'WILSBESCHIKKING. Een ongewone .begrafenis heeft te Vreeland taats gonad. In de Gooi- en Eemlandor lenen wij ierover: De laatste wilsbeschikking- van den heer P. van Nierop, die sedert 1863 inwoner dor gemeente, oud-raadslid en ex wethouder was, bevatte ieta «éér vreemds. De heer Van Nierop had nl. don wensch te kennen gegeven om in zijn eigen tuin begraven te worden in een z.g. pillbox, die hij na de mor bilisatie van de militairen had overgenomen voor f-100. Deze box, eon betonnen kist van pi.nu, 5 M. lengte bij lVa M. hoogte was bestemd als bomvrije schuilplaats voor soldaten in tijd van oorlog, en na dat dö boer Van Nierop het ding gekocht had, heeft het jarenlang mdiens tuin voor zijn woning gelegen. Zooalö dat in een dorp gaat, vroegen velen zich af, wat de heer v. N. met de box voorhad, doch diep ging men <or niet op in. Thans, nu uit de laatste wilsbeschikking van den overledene geble ken is, welke bestemming deze er aan wilde geven, spreekt het vanzelf, dat velen zich voor het onge wone van het geval' interesseeren. B. en W. hebban gemeend, uit piëteit tegenover den laatsten wil van een geacht ingezetene, niet anders te kunnen doen, dan zooveel mogelijk aan diens verlangen te voldoen en zoo zal net stoffe lijk oversohot van den heer Van Nierop dus in de pillbox op diens grond echter niet vóór maar achter in den tuin rusten. Onder zeer veel belangstelling was een zestal arbeiders dezer dagen begonnen het '6000 Kg. zware betonnen ding to verslepen. Het' is ojp zijn plaats van bestemming tot geringe diepte in den grond gegraven, zoodat de koperen deur boven het aard oppervlak blijf. In die deur zal de naam van don overledene worden gegrift. WINKEL. Ten huize van den heer A R. aan do Langereaa ifl een geval van roodvonk geconstateerd. WINKEL. Maandagavond is ten overstaan van Notaris G. J. van Leersum verkocht het woon- en winkelhuis met erf, grooifc 2 A. eta 2 cj.A, eigendom van en bewoond door- den heer A. J. Damen. Koopers zijn gewor den do hoeren K. Boekei e.a. voor een bdrag van f-3800. V EENHUIZEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. N. Bos, elaagde dezer dagen voor net edddiplamo Zee vaartechool te Soheveningen. OUDKARSPEL. Onze correspondent, de heer Paarlberg, deelt 0os mede: Daar mii om een onderhoud gevraagd werd over een bericht uit Noordscharwoude, vóór komende in heb numer van Zaterdag, waarin, ge sproken wordt van een bittere pil vöor den Lanr gendijker medewerker van het Noordhollandseh Dagblad, stel ik er prijs op hier mee te deelen, dat bedoeld bericht met van mij afkomstig is. VAN EWIJCKSLUIS. Maandag-morgen ongeveer tien uur was men met het leggen van den yerbindingsdijk tussclieh den BalgdijK en den afsluitdijk zoo ver gevorderd, dat het laatste gedeelte hiervan (in het midden van het scheepvaartkanaaJ boven water kwam. Het overzetveer is dus thans opgeheven en de reohb- streek8cho verbinding met den afsluitdijk en dus tevens met Wieringen, is dus voor voetgangers tot stand gekomen. STEEDS WEER DE AUTO. Uit Meppel, 13 Juli. Door een uit Assen terug keerenden auto wefd gisteravond nabij de Bosch- kam pbrug alhier de wethouder der gemeente Havelte, de heer R. MJeeuwes, aangereden, toen deze op korten afstand achter een hooiwagen met zijn fiets aan de ,JEn heeft u ook wel1 overwaÉfca", vervolgde de heer Allan, „dat de schijn sterk tegen u is?" „Dat heb ik overwogen". „Nu dan, waarom toeft u dan nog een oogen-blik hier? Waarom ontsnapt u niet, nu er nog gelegen heid is?" „Waarom zou ik het doen?" antwoordde de heer Mhddison. ,Jk zal niet trachten to vluchten". „Het gelaat van den heer Allan werd nog bleeker en verraadde eene ontroering die hij tevergeefs trachtte te verbergen. „Maar stel, dat u gearresteerd wordt", «ei hij snel, „alles zal togen u zijn- Wat zult u dan doen?" „Ik zal mijn lot ondergaan, wat het ook wezen moge", was het kalme antwoord. ,Jk geef hieraan de voorkeur boven eene vlucht. Het leven zou niet veel waarde voor mij hebben als een wegschuilende misdadiger in een vreemd land. Als ik schuldifl wordt verklaard door de wet, tal de wet het ver schuldigde ontvangen. Plotseling begon de heer Al'lan te beven en een huiveringwekkende trek kwam op zijn gelaat. „God verhoede hetl" riep hij uit. „God verhoede het!" En deze man, gehard in de wereld, deze groote cynicus in oen eeuw van cynisme, zonk plotseling In oen stoel neder on verborg zijn hoofd in zijne ar men op de groenlakensche schrijftafel, on verfrom melde de gouden franje van zijn glinsteren^ uniform en het onbevlekte ovorhomdsfront met den diaman ten knoop. Het duurde slechts een oogenblik. Maar toen hij opkeek, was zijn gelaat weggetrokken en scheen hij vele jaren ouder geworden. „Weet iemand dit?" vroeg hij op schorren toon. Mijnheer Maddison schudde het hoofd. „Niemand tot. nu toe", zeide hij kort af; „als ik morgen vrij bon, zal ik naar Italië gaan". Eene .plotselingen verandering kwam in het ge laat van den heer Allan. Weer was hij de deftige, voornme man der wereld, met weinig uitdrukking in 8t9m en blik; tusschen hem en dien anderen man in zijn eenvoudig, zwart gewaad met mager gelaat en gebogen gestalte was een opvallend verschil „Ik reken er op dat u uw plicht doet, mijnheer Maddison", zeide hij kort, „ofschoon, het zij mij ver gund het te zeggen, uwe wijze van handelen mij eenigszins dwaas schijnt, en bijzonder argeloos voor het welzijn van anderen. Ik zal u niet langer ophou den." Hij sloeg zijn lanigen mantel om «ich heen en verliet de kanier in waardig stilzwijgen. Mijnheer hand liep. De hoor Mfeeuwea werd zeer ernstig verwond. Hij kreeg o.a, hersenschudding. Nadat de ongelukkige door dr. Lingmont, uit Mep* pel, die toevallig per auto passeerde, verbonden was, j werd hij eerst naar zijn woning en van daar naar het ziekenhuis te Jassen vervoerd. Hij is nog steedPniet weder tot bewustzijn terugge- •keerd. DE KATHOLIEKE KAMERERACTIE EN DE CRI* SIS. Naar „De Rsb." verneemt is de nieuwe Katholieke Kamerfractie nog stoods niet bijeen geweest en is zelfs van een eventueel© bijeenroeping nog. niots be kend. Het blad geeft zijn bevreemding te kennen over den gang van zaken In de Katholieke fractie. „De andere reohtsche'fracties zijn bij elkaar ge weest en worden volledig van alles op de hoogte ge houden In deze fractiebijeenkomsten is de aan te nemen houding bij de crisis gezamenlijk vastgesteld. „Alleen bij de Katholieke fractie-is dit niet het geval. „Men is niet alleen nog niet eens bijeen geweest, maar de leden van de fractie wordon overal buiten gehouden. „Het wil ons voorkomen, dat dit systeem niet ge heel zonder bedenking is. .Vooral na hetgeen bij de Vlootwet is gebeurd, hadden wij meer contact en samenwerking in onze fractie mogen verwachten." DEMPING MIDDEN-DAMTERREIN TE AMSTER DAM. Eindelijk stellen B. en W. van Amsterdam den Raad voor hen te machtigen, den bouwput in het ■Midden-Daipterrein te doen dempen en een plant soen ter plaatse te doen aanleggen. Voor bedoelde werken vragen zij een bedrag van f 27500. VAN EEN IN VAART ZIJNDE TRAM GESPRON GEN. Uit< Ledden, 18 Juli. Zondagmiddag sprong het 19^'arig jortgmensoh Ten K., uit Den Haag, op den Rijnsburgerweg uit de in vollen vaart zijnde Noord- Zuid-Holiandsohe tram, die uit Noord wijk kwam. De jonge man stond voor op. Door een rukwind was zijn lioed afgewaad.i Hij sprong dezen na. mot 't gevolg dat hij over den weg werd geslingerd en inet Het achterhoofd op een steen neerkwam. In bewus- teloozen toestand werd hij opgenomen. Een arts van den Eersten Hulpdienst constateerde onder meer een ernstige sohedelfraotuur. In bedenkólij- kerib oestand is de jonge man in het Aoademiscil Ziekenhuis alhier opgenomen. NOG EEN AUTO-ONGELUK. Arnhem, 13 Juli. Zaterdagavond is op den Apeldoomsehen weg .nabij de Woeste Hoeve een auto-ongeval gebeurd. Een Arnhemsohe familie ging een proefrit maken. Ter hoogte yan de Woeste Hoe ve sprong plotseling een achterband van den auto. De bestuurder reed aanvankelijk met dezelfde snel heid dooor, dooh op verzoek der inzittenden stoptn hij. Hij remde eenter te sterk, waardoor ook een voorband sprong, met het gevolg, dat de auto, waarin zich zeven personen bevonden, over den kop sloeg. Een der inzittenden, brak een schouderblad, een tweede werd aan den nig gewond, terwijl' "de overigen aden minder ernstige verwondingen oir Kepen. Zij worden per autobranoard naar het Arnliemscihe ziekenhuis vervoerd. De automobiel werd zeer beschadigd. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1925. Geboren: Johanna Catharina, dochter an Jan Dek ker en van Neeltje van der Oord. Johannes, zoon van Amtonius Niannes on van Trijntje Molenaar. Ma- j ria, dochter van Hendrika van der Sluis. Antonius Nicolaas, zoon van Anthonius de Ruijter en van Aaf- je Mosch. Geertruida Catharina. dochter van Mat- thias Jacobus de Nijs en van Anna Castricum. Ondertrouwd: Jacob Heddes, oud 29 jaren en Ca tharina Molenaar, oud 24 jaren. Gehuwd: Christianus Theodorus Veerkamp, oud 29 jaren on Maria Theodora Reinders, oud 26 jaren. Jan Nieuwland, oud 33 jaren en Klazina Dogger, oud 23 jaren. Jacob Heddes, oud 29 jaren en Catharina Molenaar, oud 24 jaren. Overleden: Neeltje van Zoonen, oud 74 jaren, we duwe van Willem Pronk. Guurtje Klant, oud 7 ja ren, dochter van P. Klant en van G. de Moor. Pieter Sevenhuijsen, oud 77 jaren, weduwnaar van Trijn tje Gutker. Jan de Vet, oud 48 jaren. Willibrordus Goudsblom, oud 45 Jhren, echtgenoot.vn Aafje Bak ker. Johanne de Haan, oud 78 jaren', weduwe van Theodorus Cornelis Weijling. GEMEENTE ZIJPE Ingeschreven van 8 tot en met 10 Juli 1925. Overleden: Adriaantie Vriendjes, oud 71 jaar, weduwe van Pieter Bakker. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Elisabeth, dochter van K. Stina (O. Indië) en van J. List. Ondertrouwd: Neeltje Wis»e, oud 23 jaar, zonder beroep en Johannes Sfootwog, bloemistknocht, oud 24 jaar, beiden won. te Anna Paui'owiia. Getrouwd en overleden geetne. Maddison volgde hem tot de trappen en zag hem in zijn rijtuig stappen. Zij scheidden zonder verder een woord te spreken, HOOFDSTUK IX. Geliefden. Bernard Maddison gaf dien avond gevolg aan de uitnoodiging, die hij gekregen had, en dineerde al leen met mevrouw Thurwell cn Ellen. Er was even sprake geweest om later naar de opera te gaan, maar geen van hen scheen er veel 0 mte geven en «00 werd dit van de baan geschoven. „Ik voor mij", «eide mevrouw Thurwell, toen zij aan het dessert bleven napraten, „ik heb behoefte aan wat avondrust. Gij, letterkundigen, mijnho r Maddison, schrijven heel wat van overwerkt zijn, maar gij weet niets van het leven van een dame In de „season". ik zeg tegen Ellen: je kunt Jou leven niet genoeg waardeeren". Ellen lachte zacht. „Wiji doen veel te veel, tante", «eide zij. „Ik kom meer en meer tot de overtuiging dat mijn vader ge lijk heeft. U weet, mijnheer Miaddison, dat hij zeer zelden in Londen komt en dan nog maar alleen als hij bij den geweermaker wezen moet of om zijn go- weerfroudraal te laten vernieuwen of zoo iots. Van hot Londensche leven moet hij niets hebben." „Ik vind uw vader zeer verstandig", antwoordde hij. „hij zoekt meer gezonde genoegens". Zij keek gedochtenvol vóór zich uit. „Ja, ik geloof, dat het leven van een mensch ia een stad op zeer laag zedelijk peil staat. Daarom ontmoet men zoo weinigen, die belangstelling op wekken. Gelooft u niet, mijnheer Maddison, dat dit leven in die kringen zeer ijdel is?" \Ik wü| dat niet beoordeelen% antwoordde h ijl „Toch is. het een zedelijk axioma, dat hoe hoogs* genoegen wij nastreven, hoe grooter geluk wij ge voelen. Ik ben een doodsvijand van alles, wat men aristocratisch gezelschap noemt,, daarom wil ik geen gevolgtrekkingen maken". ,3ot is verstand en kunstenaarsgevoeligheid, alles tengevolge van zinnelijkheid", zei mevrouw Thur well gapend. „Ik ben eene zwakke vrouw en bang» dat ik te oud ben om mijn leven te veranderen. Maar ik zou het niet kunnen verdedigen, als ik dit trachtte te doen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2