Het Geheim van Gemard Grown FEUILLETON. BROEK OP LANGENDIJ1L De tuinbouwers waren deze week niet te beet te spreken, u.w dat de prijzen van dien aard waren, dat men daarover maar matigjes tevreden kon zijn. Wei is waar handhaafden zich de gemid delde prijzen vrii wel. wat het hoofdproduct en -aanvoer, de aardappels, betreft, doch de andere ter markt gebrachte tuinbouwvoortbrengselen lie pen zoo goed als over de hoele lijn achteruit. Dat ja wol jammer: aanvankelijk ging het vrij goed naar wensch, doch do togonwoordigo prijzen moch ten houscli wel' oen graadje hoogor wezen. Dot bestaan van don tuinbouwer is zoor wisselvallig en na een tijd van tegenslag moet er weer heel wat gobeuron, om don achterstand in to halen. Hot kloinbodrijt is het meest gebaat bij constante prij zen, die don bouwer brood geven. To iago prijzen drukken iu spoedig hun stempel op den welstand van deze hardworkendo tuinbouwers. En al zijn nu do prijzen wel niet zoodanig, dat mot verlies wordt gewerkt, oen flink loonendo exploitatie stolt toch andere sen hoogero oisohen aan hot prijzen* peil. Wortelen, die den eersten dag der week inzetten mot een minimumprijs van f-8.80 en oen maximumprijs van f-10.30 por 100 bos, daalden langzamerhand tot een minimum-prils van 0.70 met alS maximum van f-8.50, zoodat do hoogsto prijs op hot eind der wook nog lager was dan do minste noteering in den aanvang. In don to grooton aanvoer kan deze achteruitgang niet zitten, aan gezien de laagste prijzen worden gemaakt bij het minste aanbod. Do hoele aanvoer van wortelen is trouwens gering in vergelijking met wat het plaoht te rijn. In totaai worden 16000 bos aan do markt gebracht Ëfi het al niet beter. De hooge schonen hun tijd gebald werd voor eerste soort nop bij do 10 gulden besteed, doch overigens was er een flinke daling in do marktprijzen. Maandag als minimumprijs f 12.10, aTs hoogste prijs f 16.80; Dinsdag was deze nog f 18.90, doch nader hand was f 14 net hoogste boa, dat men deed, tor wijl Zaterdag do maximum noteering f 11.70, nog bleet beneden don minimumprijs vanMaandng, die, zooala we aeiden, toon f-12.10 was. Er word zelfs nog mooio oorsto soort voor f7.80 verkocht. Do twoedo soort bracht ongeveer do helft op van do beste kwaliteit Zooals gezegd, deze prijzen lieten heei wat to wensohon over en deden vooral !zoo onaangenaam aan bij vergelijking met die, welke nog "kort geleden werden besteed. De aanvoer be droeg in totaal 72400 stuks. Van roode kool kwamen reeds flinke quanta aan de veiling, ongeveer 27 wagons van 10.000 K.GX Alweer zien we de prijzen aanmerkelijk dalen. Maandag noteerden we f-11.10 tot f 12.10, dooh Zaterdag teekenden we als hoogsten prijs ï-5.70 aan. Voor dezen tijd is dit voor deze groente beslist to weinig. Woensdag kon nog f-11.30 worden ge maakt, doch do twee laatste dagen kwam er helaas de klad in. We kregen deze week ook witte en gele kool aan gevoerd. Woensdag bracht de gele tot bi jdo f-15 op. Zaterdag tot bij do f-13. Dit rijn mooie prijzen, dooh de aanvoer bedroog in totaal nog maar 675 K.G. Witte kool bracht hot Dinsdag tot f-U.80, Woensdag zelfs tot f-12. Donderdag was hot eoh tor net ae helft minder,, terwijl Zaterdag ruim f-7 werd gemaakt Ruim anderhaJVe Spoorwagen werd aangevoerd. De hoof daan voer bestond in aardappels van vei" scliillendo soorten en kwaliteiten. Als nieuwe soor ten verschonen Blauwe, Ideai on Graafjes. Lettende op de prijzen zijn do Sohotsoho muizen, do School meesters, de Eigenheimers en de Graafjes hot méést gewild. Men vindt or do lekkere'' soorten onder. Ze kondon alls hoogsten prijs do f-9 tot f9.50 halen, de Graafjes brachton het zelfs tot f-10.90. Blauwe noteerden ruim f-6. Op 't eind der week was het ook hier slechter dan in 'b begin. Maandag was de hoogste noteering voor Sohotsoho muizen f-9.10, Zaterdag f-8.70. Voor Schoolmeesters besteedde men Maandag tot f-10, Zaterdag 7.50, Koksianen Maandag f-5, Zaterdag f8.70, Eigenheimers brach ten Maandag f-7.60 or», welke prijs in den loop der weck nog tot f-9.20 opliep, doch Zaterdag mét hooger kwam dan r6-. Verder kragen we nog ruim 1300 K.G. slaboonen aangevoerd. De prijzen hiervan bleven vrij con stant. Maandag f-34, volgende dagen gemiddeld f-30, Zaterdag van f2630. Den taatsten dag was do aanvoer net grootst, nJL 500 K.G. Nog kwam er een partijtje snijboonen, dio f29 opbrachten». Van zilver nop kwam er ook al aardig wat Jam mer, dat de prijzen die Dinsdag en Woensdag tot f-29 opliepen, de drie laatste dagen vrij scherp daalden, zoodat Zaterdag zelfs niet meer dan t-JO kon worden bedongen. We meonen met dit overzicht vrij vlWedig te zijn geweest, zoodat de lezer de conclusie, in den 'aanvang getrokken, tot de zijne kan maken, dio ai niet anders zal kunnen luiden dan: 't was geen beste week voor den Langendijker tuinbouw. ONTPLOFFING OP HET STATION D. P. Zaterdagmorgen kwart over negen heeft oen ketel ontploffing plaats gehad ln een locomotievonloods, op hot station Delftscho Poort to Rotterdam. In de- zon ketel wordt ln don zomer het zand gedroogd, dat de locomotieven mee voeren. Door onbekende oor zaak is dozo ketel volkomen uit elkaar gesprongen; hot dak en de luchtkoker van do loods worden ver nield. en gedeeltelijk weggeslingerd. Er werden op het oogenblik van do ontploffing geen werkzaamhe den in de afgelegen loods verricht, zoodat het on geval zonder persoonlijke ongelukken is afgeloo- pen. DIRKSHORN, De heer W. Kistemaker alhier Is geslaagd voor het eindexamen Rijks Hoogere Burgerschool 5-jarige cursus. MET VUUR SPELEN. Door hot spelen mot lucifers, door eenlge kin deren, ontstond Zaterdagmiddag te Onderdijk bij Me- domblik brand in het perceel van J. Bierman; be halve dit, gingen nog eon drietal nabij gelegen wo ningen in do vlammen op, waaronder eon juist afge werkt nieuw huis van P. do Boer. Alleen het huis van Bierman was verzekerd. GEDERAILLEERD. Zaterdagavond omstrooka 11 uur derailleerdo do laatste tram van Jouro naar Lemmer, dicht bij St. Nicolaasga, doordat zich eon koe op de rails bevond. Dit beest werd vermorzeld. Do machine rolde onderst boven van den weg. De machinist wist zich te redden. Do tram bestond uit drie passagiersrijtuigeh mot pas*- sagiors voor Aidstordam, waarvan twee rijtuigen, met den goederenwagen eveneens derailleerden. Geon poraoonlljke ongelukken kwamen.voor. Er is veel matorieelo schade. Do passagiers hadden twee uur vertragihg, maar konden de boot naar Amsterdam nog halen. BLOEDVERGIFTIGING. Uit Cothon, 20 Juli. Alhier krabde de 18-jarige dochter van O. een puistje aan haar wang stuk, met het gevolg dat zij bloedvergiftiging kreeg. Zij werd naar Utrecht overgebracht, waar zij is overleden.. DE ZES-STEDENWEGEN. Het vorig jaar werd voor belanghebbenden in -ie streken van Amsterdam, Monnikendam, Edam, Pur- merend, Hoorn en EnkhUizen ter visie gelegd een nieuwe regeling omtrent' overdracht in beheer bij do provincie van de zoogenaamde zos-stoden-wegon. Eiget- naars van gebouwde en ongebouwde eigendommen zouden een bijdrago aan de provincio moeten betalen van ongeveer 1 der -belastbare opbrengst. Daarte gen zijn toen velo bezwaren ingebracht. Sedert werd echter van de zaak niets meer gehoord. Naar wij thans vernemen zal de zaak vermoedelijk in de winterzitting dor Prov. Staten in behandeling komen. Overwogen zal dan worden in hoever aan de bezwaren der nieuwe belastingplichtigen kan worden tegemoet gekomen. Tel. BOSSCHEN EN LANDGOEDEREN. Naar aanleiding van de artikelen, die wij verleden week hebben gewijd aan het advies van den Bosch- raad betreffende hetgeen door den fiscus zou kunnen worden gedaan tot behoud van onze bosschen en land goederen, schrijft een lezer aan de N.R.Ct.: Nu zou men denken, dat de fiscus wat humaner zou worden en dat het advies van den Boschraad ook den fiscus tot nadenken zou brengen, doch de feiten wijzen anders uit. Een voorbeeld: op de Vel uwe is weer een onzinnige opdrijving van Huurwaarden be gonnen van door eigenaars bewoonde goederen. Ieder een weet, dat landhuizen in eenzame streek slecht en slechts tegen lage prijzen verhuurbaar zijn, dat eon huisperceel zelfs in een mooio strook geen behoorlijken verkoopprijs kan opbrengen, ziet slechts H gebeurde met do Essenburg. Maar de fiscus weet anders, en aan slagen van gewone landhuizen van f 5 en f 6000 huur waarde zijn geen zeldzaamheid. Voeg daarbij hot steeds verhoogen van de koston voor 't houden van auto's door belastingen, invoerrechten en gechicaneer over de waarde, dio do auto voor den fiscus tot het plukobject bU uitnemendheid maken, terwijl 't buiten oen vrijwel onmisbaar ding is. Dit alles werkt ook weer mee. om de elgonaars „beu" van 't geplaag te makon, den boel to doon verkoopon en zeiven naar 't buitenland te gaan. Als men in 't buitenland ziet, hoeveel minder gezanik men daar heeft, hoeveel meer waarde voor zijn geld in allo opzichten, dan vraagt mon zich wel eens af. of men niet goed-gek is m eigen land te blijven on de pluk-klare kip uit te hangen. TWEE BERUCHTE INDIVIDUEN GEARRESTEERD. Te Ooltgensplaat wilde in den nacht van Zaterdag op Zondag de gemeenteveldwachter Jordaan en de onbezoldigde 'gemeente-veldwachter Paase twee onbe kende personen aanhouden, die hun verdacht voor kwamen on weigerden hunne namen te noemen. De twee veldwachters werden echter door de beide man nen aangevallen, die tenslotte na een herig gevecht, wisten te ontsnappen met achterlating van een hoed. twee maskers en inbrekerswerktuigen, alsmede een paar handschoenen. Met behulp van do burgerij werd een vervolging op touw gezet en gistermiddag kon den de twee verdachten in een roggeveld gearresteerd worden. Het bleken twee mannen uit Amsterdam af komstig te zijn. De een woonde tot voor zes jaar te Ooltgensplaat on werd reeds voor verschillende inbra ken veroordeeld. Op de plaats waar de arrestatie plaats vond, werd ook nog een rijwiel gevonden, afkomstig van eenige dagen tevoren gepleegden diefstal. De gevangenen ont kenden zich aan eenig misdrijf te hebben schuldig gemaakt. Zij zijn echter voorloopig ingesloten. HET BLOEMENCORSO TE BERGEN. De animo voor het Bloemencorso op 29 Juli as. is groot. In verschillende doelen van hot dorp is men reeds bezig allerlei werkstukken to maken. Bij Gebrs. Rampen, modenbouwkundigon alhier,, is men bezig een door hen ontworpen watermolen te* bouwen op 1/4 van de ware grootte. Nu er vooveel gedaan wordt voor het behoud van on Hollandschen molen in t landschap, lijkt het ons een goed idee de schoonheid van een molen in het bloemencorso f-250. De andere drie te laten uitkomen. .en, hoewel" van gotfle capaciteiten, konden deze keer de kleine zwarte Verschillende moeders zijn ook reeds bezig om er merrie niet verschalken, voor te zorgen dat hun kleinen met een aardig num De 19 Juü-prijs bracht met uitaxmdering van de f mertje uitkomen en ook dit kan aardig zijn. Wie prijerwinster, dezelfde paarden in 't vela van de voor drie jaar in het eerste bloemencorso de leuke vorige course. Thans bleven voor de eindbeslissing [Me nummertjes zag, weet, dat met bescheiden middelen Quimperie, Dumas, Lady Ghines en Leitstern aan. poe veel succes behaald kan worden. In een spannende rit wist ook hier weder Dumas De commsisie ondervindt van verschillend'e kan- beslag op den eersten prijs te leggen. Lady Öhinea I— ten alle mogelijke medewrking, Van de' Alkmaarsche Courant, de Badbode, het was tweede on Quimperie derde. En hiermedo was ook wodor deze dag ten einde. Noord-Hollandsch Dagblad, do firma Vroom en Het programma, noteerde nog goon dravorij'en in D re osman, B. W. G. Lienesch, d'e Wasschorij van Augustus aan. Er mag heusch wel oen groofer den heor S. Krom en van do diroctio van do Alk- bezoek komen, „anders hebben wo zoo 't idee, dat; maarsche Wasch- en Strijkinrichting mocht de het finantiool' voor do Sportclub niet vol te hou-' commissie roods mooie verguld zilveren medailles j den is. ontvangen. OVERGANGSEXAMENS. Zoor velen richtten tot de commissie het veraoek j Aan do 8-jarige Kweekschool te Alkmaar word in het Van Reenenpark tijdens hot bloemencorsotot do 2e klasse bevorderd! N. Visser (v.) te Anna oen plaatsje op het gereserveerde gedéelte te Vnn_: Paulowna. en- C. Schoorl (v.) te Barsingerhorn; tot nen krijgen. Er waren er, die wel 1 10.voor zoo'ni de 8e klasse M. T. Roep (m.), te Schagen. plaats over hadden. De commissie besloot lAar aanloiding van deze AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN, verzoeken voor het binnenterrein plaatsen beschik- Te Bleijerberdo-Korkrade geraakte Vrijdagavond een baar te stellen a f 1 per persoon, deze kaarten ver- 1®- 20-jarige gehuwde mijnworkerovrouw bij het aan- krijgbaar te stellen aan de buroaux van de V.V.V. te steken van don kachel met petroleum in vlam. Hoewel Alkmaar en Bergen on te Bergen die kaarten door;Vry spoedig de vlammen waren gedoofd, werd de on jonge dames te laten aanbieden. gelukkige overdekt met brandwonden 1 naar het hos- Degonen die voorkaarten koopen, zijn dan tijdens pR&al gebracht, waar ze Zaterdag na hevig lijden, is het bloemencorso zeker van een zitplaats. °ver^l?i^T*w**Hkj Ook op den dag van het bloemencorso zijn kaar- WIERINGEN.. ten verkrijgbaar voor het gereserveerde gedeelte. Zondagavond werd d'e politie gewaarschuwd dat doch zekerheid van een zitplaats kan dan niet gege- ®en zekere Jb. B., vermoedelijk hier niet te noemen ven worden. handelingen pleegde of had gepleegd met een kind De geheele buitenkant blijft beschikbaar voor hen (meisje van ongeveer 10 a 12 jaar). B., welke zich die het corso gratis willen zien. eer8* schuil hield, werd later opgespoord' en achter Tot steun van de grootsche onderneming wekken en grendel gezet. Na verhoor heeft hij bekend wij echter gaarne op reeds nu de verkrijgbaar ge- wordt heden overgebracht naar de strafgevange- stelde kaarten te koopen. Alkmaar. WIE RIN GER WAARD. WIERINGEN. De heer Rens Blaauboer Cz. heeft, met gunstig ge- Trok voor een jaar of 3. terug tijdens t verblijf volg eindexamen afgelegd 5-jarige cureus H.B.S. te "f*"1 den voormaligon Ihiitschen Kroonprins ons Alkmaar. i eiland voel bezoekers, thans met de Zuid'orzeewer- EINDEXAMEN Iken ls °°k weer 1 fifoval. Dagelijks zien wij Voor het omdiamon aan de Hoogere Buigw IXL School to Alkmaar slaagden uit Holland!» Noorden ïfJ!,Ï11&1 i de hooron: N. Goortsoma, Kolhorn, W. Schaap. Wio. stoomboot bracht 1061 passagiers aan wal, kei -uwuiuïuuni, ^vuuuxiu, j Begrijpelijker wijze bracht dit veel drukte en waren passagiers en vrachtauto's in de weer, om d'o men- EwjuCKSLUISl schen van 't eene gedeelte van Jiet eiland naar het Ook bij de Zondag te Hoorn gehouden athletiek- andere te vervoeren. Vooral te den Oever, waar de wedstrijden, uitgeschreven door het Gewest Noord- boot aanlag, wemelde het in de straten van bezoe- Holland van het Kon. Nedl Gymn. Verbond, heeft kers. D.O.K.E.V. weer getoond, over flinke krachten tel WIERINGEN. kunnen beschikken. Tijdens het Zondagavond in hare muziektent ge- Zoo kwam bij den wedstrijd in 100 Meter hardloo-1 houd'en volksconcert van de muzlekvereeniging pen de heer Alb. Koster, zoowel hij de halve beslis- j „Harmonie" werden door burgemeester Kolff met sing als bij de finale, als eerste aan den eindpaal.een hartelijke toespraak tot „Harmonie", directeur Vooral bij dé halve beslissing liep Koster schitte- en het publiek, de prijzen, een le in de 2e afd. en j .1 een 4e' in de eere-afdeeling, zijnde een verguld ziL. Bij den wedstrijd in hardloopen over eene baan- veren medaille, en prachtige zilveren lauwertak, bo- lengte van 1500 meter, kwam J. Pennekamp met een haald op het concours te Dirkshorn, aan het-vaan- uiteVst miniem verschil met den eerstaankomende, del gehecht. Een enorme menschenmassa woonde de als tweede aan. i plechtigheid bij en genoot op dien heerlijken zomcr- De heer N. Dekker wist, hoewel hij direct bij hetavond van do schoone muziek. Na afloop werd nog begin der wedstrijdén door een misstap een gerekte een ommegang met volle muziek door Hippolytua- poes opliep, waarvan hij bij het loopen veel last on- hoef gemaakt, hetgeen een reuzen optocht kon ge- dervond, hij den wedstrijd over 200 meter hardloo-: noeipd worden en had het vaandel mot zijn lefeio pen toch nog verschillende tegenstandera te verslaan medailles enz. veel bekijka. en aldus in do finale te komen, waarbij hij als no. WIERINGEN. 3 aankwam. Ook bij den hink-stap-sprong wist de- De muziekvereeniging „ApoHo" te don Oever gaf zelfde zich met een sprong van 11-44 meter tot de Zondag 11., namiddags van 3M uur tot 5 uur,, een dOTdo plaats op te werken. volksconcert in hare muziektent, hetwelk door voel Verder was do heer Alb. Koster no. 4 bij don wed- publiek word bijgewoond. strijd in het verspringen, terwijl bij dOn Zweedachen „Apollo", dio as. Zondag 26 Juli deel zou nemen estafette-wedloop geloopen over 800, 400, 200 en 100 aan hot muziekconcours to Wijdenes te houden, meter, de D.O.K.ELV.-ploeg, bestaande uit de» heeren heeft afberiebt gezonden, aangezien ze door verschil J. Pennekamp, N. Dekker, Alb. Koster en J. DaaL lende omstandigheden verhinderd is or «-ep deel to der, als vierde aankwam in ruim 4 minuten (zuivere nemen, tijden werden door de commissie niet aangegeven). WIERINGEN. Bij dezen laatsten wedstrijd maakte echter eon der Zondagnamiddag kwam de korfbalclub T.O.G.O. loopers oone fout. door niet gereed te zijn, toen zijn van Wieringerwaad hier een match spelen met „Wi voorlooper aankwam. Ware dat wel het geval ge- ron". 't Was eon spannende wedstrijd, beide veroeni- weest, dan zou de uitslag nog aanzienlijk beter ge- gingen speelden goed on gaven mooi spel te zien. p# weegt zijn, wijl de verschillen tusschen de vlugst- uitslag was 4—3 voor „Wiron", zoodat dozo beslag loopende groepen slechts zeer gering waren. De legde op de zilveren medaille, door den heer T. Ta- eorst-aankomonde groep had nl. slechts een paar fces johz. voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld, seconden kortoren looptijd!, dan de D.O.K.E.V.-groep. Scheidsrechter Kuijt leidde goed. Tochkan D.O.K.E.V., ondanks deze fout, over hare WIERINGEN. vertegenwoordigers zeker wel weer tevreden zijn. - Ten overstaan van notaris Obreen werd Jl Zater- SCHOORL. dagavond in 't café van den heer KI. Halfweeg en Zondag jL had de Sohoorlsohe Sportclub weer ten verzoeke van den heer P. Jongkind Jz., publiek dravorij'en georganiseerd. Heel mooi weer lokte verkocht: Een nieuw gebouwd woon- en winkelhuis wel tot een bezoek uit, dooh niettegenstaande dit, met erf en groot pakhuis, staande te de Haukes, was er tooh zeer weinig publiek., terwijl slechts groot 160 M2. Het pand werd ogehouden voor f 45Q0. H paarden in de drie courses medeliepen. WIERINGEN. 't Was zeer warm, ook vooral voor do beesten die De heer J. Mars te de Kreil, Barsingerhorn, heeft zoo hard moeten gaan. Tooh "werden or goede zijne benoeming als kaasmaker aan de kaasfabriek tijden gemaakt. „Nooit Gedacht" te Hippolytushoef aangenomen. Als gewoonlijk waren er weer drie draverijen. WIERINGEN. Eerstens de Duinvioöltje-prijs, waarin 7 paarden De heer D. Lont Kz. te Stompetoren, heeft zijne in 2 velden medeliepen. benoeming als melkcontroleur bij de Rundveefok- Voor de finale bleven geplaatst Dumas, 785, ea vereeniging „Oost- en West-Wierlngen" alhier aan- Morgonroth 690, Nannie B, 680, en Louise B, 765. genomen. in de beslissing overwon Dumas, keurig gereden ANNA PAULOWNA. door Jeroen Wittevoen. Nannie B werd tweede en Maandagmiddag had nabij Driobruggon een on- Louise B dorde. Do finale was spannend. geluk plaats mot oen auto, uit Den ïlaag afkotm- Do Ilooimaaud-prija bracht 8 paarden in 't veld, stig, waarin 4 personen zaten, die hier voor fa- loopendo in 2 series van 4. Hier bleven voor de miliebezook waren gekomen. Of nu do ohauflPedr finale aan: Quimperie, 795, Leatstern 770, Dumas, niet uitkeek, of hoe dan ook, maar plotseling rood 780, en Nannie B, 700. de auto over den grinthoop die daar ligt ou sloeg Tegen Ieders verwachting in behield Nannie B over den kop, waardoor hij deerlijk gehavend werd. haar mooien voorsprong ten doele en kwam eerÜte Voor de inzittenden moest do hulp van Dr. OIroo aan, daarmede beslag leggend®, op den prijs van worden ingeroepen. 24. door E. PHILLIPS OPPENHEUL Mijnheer Thurwell stak een sigaret op en trok de overschietende brieven naar zich toe. „Ik moot bekonnen", telde hij langzaam, „dat toen zijn huis in mijne tegenwoordigheid was onderzocht en al wat wij ontdekten was, dat mijnheer Brown werkelijk Bernard Maddison was, ik veel neiging had over de zaak evenzoo te denken als jij, en zooals je Je zonder twijfel herinnert, ik ging mijzelven te bui ten door beleefd te zijn tegenover hem en hem hier te dineeren te vragen. Maar sinds dien tijd zijn er zaken aan het licht gekomen on ik moet zeggen, dat het er eon weinig zonderling uitr':-*. Ik hoor dat die Jonge man van Jou aan verscheldeno menschen ge zegd heeft, dat hij iots in den lak had, wat mijnheer Brown op den eon of anderon dag op het schavot zou brengen". „Het is niot waar", zoide zij op gedempten .vasten toon. „Ik weet, dat hot niet wa^r is". Mijnheer Thurwell haaldo zijne schouders op. „Ik hoop van niet, dat is zeker. Toch wilde ik maar dat hij hier niet terugkwam. Iemand moet het gedaan hebben, zie je, on als het oen vreemdeling was. moet hij een wonderlijke kerel zijn geweest, dat h'ij in dit eenzame deel van het land kon komen on weer weggaan, zonder oonig spoor van zich na te laten." „Misdadigers zijn allemaal handig om zich te ver mommen", bracht zij in het midden. „Ongetwijfeld, maar zij hebben toch de kunst te leoren van onzichtbaar te worden", ging hij droogjes voort. „Ik vrees dat het niet mogelijk is het feit te loochenen dat alles togen Maddison spreekt en er wordt veel over gefluisterd in het land. Als hij ver standig is. blijft hij voorgoed weg van hier." ..Dat zal hij niot". antwoordde zij. „Hij zal terugko men, hij is onschuldig!" Mijnheer Thurwell zag den opstijgenden blos in het gelaat van zijne dochter, maar hij had geen ver- -moeden van de werkelijke oorzaak. Hij wist, dat Ber nard Maddison een van hare geliefkoosde schrijvers was en hij verklaarde hare verdediging hieruit. Hij was geen bepaald warm advocaat voor een der beide meoningen en plotseling zich zijne ongeopende brie ven herinnerend, brak hU het gesprek af.. Ellen, wier kalm geluk verstoord was, stond na een paar minuten op met het plan zich te verwijderen Maar haar vader hield haar tegen, ten open brief in de hand houdend. „Heb je mijnheer Allan Beaumerville in de stad veel gezien, Ellen?" vroeg hij. „Ja^ heel veel. Waarom?" vroeg zij. „Hij is van plan hier te komen", zeide mijnheer Thurwell. „Hij vraagt of wij hom voor twee nachten kunnen logeeron, hij wonscht hier wat planten te zoe ken. Natuurlijk zal het ons zeer aangenaam zijn. Ik heb hem, zooals ik mij herinner, oen algemeene uit- noodiging gedaan, maar ik dacht niet, dat hij ooit komen zou. Wil Je zorgen dat er kamers in gereed heid worden gebracht, Ellen?" „Ja, vader, dat zal ik doen", antwoordde zij, lang zaam weggaand. „Wat kon dit bezoek, zoo midden in de „season" beteekenon?" vroeg zij zich onrustig af. Kon het Idjn dat werkelijk zou gebeuren, waarop haar tante lachend een toespeling had gomaakt7 IHare wangen gloeiden bij de gedachte alleen. Zij hield van mijnheer Allan, on zij had hem eon aangenaam gezelschap ge vonden, maar alleen de gedachte aan een ander man in die verhouding tot haar scheen onwerkelijk en zonderling. En het was zeer onwaarschijnlijk. Mijn heer Allan had haar slechts zooveel aandacht ge schonken als aan iedere vrouw, die aan zijnen kieschkeurigen smaak voldeed. HOOFDSTUK XIV. Mijnheer Allan Beaumerville bezoekt »ThurweU- Court" Den volgenden dag kwam mijnheer Allan aan, pn in korten tijd was HUen's vrees geheel verdwe nen. Zijn uiterlijk was zekerlijk niet dat van ie mand. die angstig leed- Hij was bleek, mager, een geheel ander man, dan die schitterende persoonlijk heid van de stad, die zoo'n bekende figuur in gezel schap was. Iets scheen hem ouder gemaakt te heb- ben. Op den eersten avond bracht de heer Thurwell eenige plannen te berde om zijn gast aangenaam be zig te houden, maar mijnheer Allan hield hem da delijk tegen. „Als ik het voor het zeggen heb", zeide hij, „zou ik graag volkomen vrij zijn gedurende eenige da gen. Het Londensche leven is niet het gemakkelijkst in de wereld en ik hen. op weg om er een oud man door te worden. In elk geval ben ik moe en ver lang rust". „Dan is u op de juiste plaats gekomen", lachte mijnheer Thurwell. „U kunt hier maanden wonen, zonder iemand te zien als u «vilt. Maar ik ben bang dat het u spoedig vervelen zou." „Daar ben ik volstrekt niot bang voor", antwoord- Ide mijnheer Allan rustig. „Bovendien, mijne ver ontschuldiging was werkelijk niet verzonnen.Ik ben een hartstochtelijke botanicus. Ik wensch mijne on derzoekingen weer te beginnen, waar ik ze vorleden jaar zoo plotseling heb gestaakt." Mijnheer Thurwell knikte, i „Ik herinner het mij", zeide hif, „u woonde te Mal- Jory, is het niet, oen die treurige gebeurtenis met dien armon Kynaaton plaats greep?" I „J&". i Mijnheer Allan verschoof zijn stoel een weinig, als om de hitte van het vuur te vermijden, en zat zóó, dat de groote lampekap zijn gezicht in de scha- !duw plaatste. „Ja, dat was een verschrikkelijke gebeurtenis", zeide hij zacht, „en eene zeer geheimzinnige ook. Niets is or van den moordenaar vernomen Js het wel?" „Neep. niets." ,jEn zijn er geene geruchten, geene vermoedens?" I Mijnheer Thurwell keek onrustig rond, als om er zich van te vergewissen, dat er geone bedienden- in de kamer waren. „Het is nauwelijks iets om over te spreken", zeide hij langzaam, „maar er worden dingen verteld". „Van wien?" „Van mijn huurder op „F&lcon's Nest", Bernard Maddison, die hij blijkt te zijn." „O, zoo". De heer Thurwell keek zijn gast verwonderd aan. Hij kon niet uitmaken of hij volkomen onverschillig of zeer belangstellend wao. Zijn stem klonk wat koud. „Er was een man hier in mijn dienst", vervolgde mijnheer Thurwell, een nieuwe sigaar aanstekend, „die een detective of zoo iets bleek te zijn. Natuurlijk wist ik dat toen niet, eigenlijk heb ik dat nu pas ontdekt, maar het schijnt dat hij „Falcon's Nest" heeft onderzocht en eenige papieren heeft ontdekt, die hij heel openlijk zegt dat mijnheer Maddison zullen doen hangen. Maar waar die man zit, weet ik niet". „Hij heeft den Inhoud van de brieven niet open baar gemaakt, denk ik?" vroeg de heer Allan rustig. „Neen, zoover is hij niet gegaan. Maar zeg eens. Beaumerville. je kont iedereen. Wie is Bernard Maddison? Natuurlijk weet ik alles van zijn schrij ven enz.; maar van welke familie stamt hij af? Hij is zeker een edelman?" De heer Allan wierp zijne sigaret weg en stond op. „Ik geloof, dat ik het wel eens gehoord heb, maar ik herinnor het mij niet goed meer op het oogenblik. Juffrouw Ellen beloofde ons wat muziek, is het niet?" voegde hij er aan too. „Vindt u 't goed, dat we er haar nu om gaan vragen?" Blijkbaar had zijn gast geen smaak voor verschrikkelijkheden. De heor Al lan stond den volgenden ochtend laat op en tot lunchtijd vroeg hij gebruik te mogen maken van de bibliotheek, waar hij brieven bleef schrijven on do bloemensoorten van do buurt doorlas; vroeg in den namiddag verscheen hij uitgerust voor zijn tocht om planten te zoeken. „Ellen zal met u medegaan en u de beste plaat sen toonen". had de heer Thurwell nan de lunch gezegd. Maar ofschoon de heer Allan deftig gebogen en zich vereerd had genoemd, hij zeide niets meer dan dit en zoo vertrok hij alleen, toen de tijd daar toe gekomen was. Over het algemeen was Ellen, ofschoon geenszins spijtig, toch wel wat verwonderd. Zij vond het heel goed, dacht zij lachend. Beter dan andersom. Toch was zij verwonderd. Later op den namiddag ging zij alleen hare ge liefkoosde wandeling doen. Bijna altoos koos zij deo» zelfden weg tusschen de rotsen, door de dennen- bosschen en soms tot den heuvel aan den kant waar „Falcon's Nest" lag. Wordt, vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2