VIERDE BLAD. Raad Wieringen. FOTOHANDEL Niestadt Schagen. Raad Nieuwe Niedorp. CORRICIDE één nacht Raad Wieringerwaard. D« Binnentandsch Nieuws. I „Mi; Zaterdag Augustus 1925. böste Jaargang. No. 7682. Vergadering van den Raad op Donderdag 30 Juli 1925. Afwezig de heeren M. Bakker en M. Kooi. Voorzitter do Leer L. C. Kol ff, Burgemeester, secre taris de heer C. L. van Duin. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en wordt medegedeeld, dat, waar de notulen der vorige vergadering nog niet gereed zijn, deze in de eerstvolgende vergadering zullen wor den gelezen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Wordt medegedeeld, dat de winst op het gemaaide zeegras in het laatste boekjaar heeft bedragen f 8729.73/4, zoodat per 100 Ko. aan winst kan wor den uitgekeerd f 1.11, welke winstuitkeering nu een Zaterdag zal plaats hebben. Van de heer Van het Hof, N. J. Poel, L. Spaander, en Wed. Berghuis is bericht ingekomen dat zij hun ne herbenoeming tot lid van de commissie tot-we ring van schoolverzuim aannemen. Dat door Ged. Staten de 3e suppL begrooting, dienst 1924 is goedgekeurd; eveneens goedgekeurd verschillende af- en overschrijvingen; evenzoo goed gekeurd de onderhandsche verhuring van het gras gewas .aan het kerkhof te Hippolytushoef. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Hierna wordt aangeboden de maandstaat der zee- grasexploitatie over Juni jl., welke wordt ingezien. Verkoop van zeegras heeft nog niet plaats gehad. Aan Joh. itotgans Sz. en wed. D. Heijblok wordt respectievelijk geheele cn halve ontheffing honden belasting verleend. Aan een adres van de afd. Wieringen van Schut te vaer. gericht aan den minister van \Vaterstaat, be treffende verbreeding van do loskade te den Oever, wordt besloten adhaesie te betuigen. Wordt behandeld een adres van de Ver. D.E.T.V., betreffende het alsnog toekennen van een kleinig heid gemaaid zeegras, aan dfc gedupeerde kooplie den. welke door het niet plaatsen der agenda van de raadsvergadering in de courant, geen zeegras kon den bekomen. Wordt afwijzend beschikt, daar de gemeente bang is, dat men haar een proces zal aandoen, zoo hier een uitzondering wordt gemaakt. Aanbieding rekening en balans der Zeegras-Ex- ploita'.ie. Deze rekening zal voor de leden ter inzage liggen en verzoekt de voorzitter den heeren P. Kaan, D. Oden en W. F. Lub of zij deze rekening willen nazien, welke heeren zich hiertoe bereid verklaren. De hoer Lub merkt op. in de stukken gezien te heb ben. dat het reservekapiiaal zoo ongeveer bedraagt f 50.01.0 en vraagt of het nu niet wenscholijk zou zijn, om aan de maaiers geen f 500 meer to bereke nen vooi de gemeente. .Vlocht de gemeente beslist deze f 500 noodig zijn. kan dit bedrag ook van de rente van het reservokapitaal af worden genomen. Dit kapitaal groeit jaarlijks geregeld aan en wordt bet toch waarschijnlijk op een zekeren dag door een hand van hoogerhand weggenomen. Voorzitter: Denkt U? De heer Lub: Het- is niet onmogelijk, er zijn nog wel erger dingen gebeurd. De heer P. Kaan: Er wordt in het algemeen be weerd. dat dit geld van de wiermaaiers zou zijn, dit is echter niet geheel juist. Het beheer werd vroeger gevoerd zonder dat zij daartoe ambtshalve verplicht waren, door de hoeren van Kempen. Kolff, Obreen en thans door het tegenwoordig college, zonder dat zij hier iets voor ontvangen. Dit is dus ook door die heeren verdiend, dit moet niet uit het oog verloren worden. - De heer Minnes: Is het niet beter eerst de reke ning na te zien dan in de volgende vergadering waar deze rekening besproken kan worden, met dit voorstel te komen. De heer Lub vindt hier geen reden voor en wordt dit voorstel in stemming gebracht» Het wordt aan genomen met 5 stemmen voor en 4 stemmen tegen. Als voren van de gemeenterekening, dienst 1924 Deze zal ook ter visie liggen en door dezelfde comM missie worden nagezien. Voordracht tot het verleenen van een crediet voor herstelling der onderwijzerswoning te Oosterland. Voorzitter deelt mede. dat er een schrijven van het hoofd te Oosterland is ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat er verschillende noodzakelijke re paraties aan de woning gebeuren moeten en zijn deze door den opzichter nagegaan en bevestigt* deze in zijn rapport, dat de herstellingen inderdaad drin- gend noodig zijn. De noordwest muur scheurt, het dak met overstek ligt los, de binnenbetimmering laat te wenschen over. Er moer verder geverfd worden en gevoegd. De totale kostenberekening wordt f 1400. B. en W, stellen voor een crediet te verleenen van f 1500.—. 'De heer Hermans bekijkt do teekening en merkt op dat het beter is geen betonzuil tegen don muur te plaatsen, doch alles onder de voeting aan te bren gen en inplaats van die zuilen dan nog wat steun-; ij ze re in den muur aan te brengen. Hierover worden nog enkele besprekingen gevoerd en zal een en ander publiek worden aanbesteed en wordt hiervoor een crediet toegestaan van f1600. De heer Oden informeert hoever men met de straat- wegaffaire gevorderd is. Voorzitter deelt mede, dat de heer Slinger van de firma Stoel uit Alkmaar hier geweest is en verklaar de deze zich bereid voor de kapotte steenen nieuwe steenen te leveren en zullen de aannemers er deze gratis inleggen. Wordt opgemerkt door den heer Hermans, dat er ongeveer 3 goede steen bij is en de restant slecht, hei is de vraag of de firma Stoel zoover met de ver nieuwing wil gaan, het is het beste de geheele straat er uit en dan vernieuwen. Voorzitter: Bosker betwijfelt ook of Stoel wel zoo ver zal gaan. Wet houder Bosker zegt niet dien indruk te hebben gekregen. Waar blijkt dat B. en W. geen zwart op wit hebben, doch alles slechts berust op losse besprekin gen, wordt besloten de firma Stoel tot eene bespre king met den Baad uit te noodigen.. Dit wordt goedgevonden en deelt de heer Oden mede, dat hij' tot nader order zijn voorstel tot ont slag van den gemeente-opzichter handhaaft. Wordt nog besloten dat over een veertien dagen deze vergadering zal plaats hebben en de zaak niet op de lange baan zal worden geschoven. De heer Engel merkt op dat de menschen in de Smidssteeg erg klagen over den waterafvoer aldaar, ook ligt de weg daar te hoog en wordt het verbod van doorrrit voor fietsen aldaar in het geheel niet gehandhaafd. Voorzitter zal hier zijne aandacht aan wijden. De heer Lub merkt op dat de bewoners van de Klieftstraat klagen over de plaatsing van de licht- paal aldaar, als deze aan de overzij van den weg stond, en een 10 meter verder, wordt opgemerkt, zou dit licht meer effect geven. Ook hieraan zal voorzitter zijn aandacht schenken. Dc heer Oden merkt op dat tegen hem eenige land bouwers klaagden dat betrekkelijk kleine jongens hier met een stier langs den wee k>open, dit is onverant woord. gaarne zag spr. hierin verbeterine. Voorzitter deelt mede, dat dit niet bepaald bij ver ordening i» verboden, doch zal ook deze raak onder zocht worden en zoo mogelijk hierin verbetering wor den gebracht. Verder informeert de heer Oden naar de vert)etering van het pad bjj den heer G. Smit; deze verbetering is reeds lang toegezegd, doch nog niet gebeurd. Voorzitter zegt dat hierover zoo direct nadere me- dedeelingen zullen worden gedaan. Verder vraagt de heer Oden hoever men gevorderd is met het uitzetten van den weg te Westerland» Voorzitter antwoordt, dat een half jaar terug den opzichter reeds ia opgedragen, doch deze er nog niets van gemaakt heeft. Voorzitter zal hier nog eens ach teraan zitten. De heer J. Kooi geeft in overweging, met het oog op het gevaar, voortspruitend uit het te Westerland te verwachten drukke verkeer, de speelplaats voor de kinderen te verplaatsen, achter de onderwijzers- woning en den tuin voor den onderwijzer aan te leg gen op het thans voor de school liggende speelterrein ■Dit zal nader in overweging worden genomen. 1 De heer Kooi informeert of het niet noodig* is nog een grindhok te maken, er is ruimte tekort, thans i wordt een deel aan den dijk opgeslagen, bij nat weer wordt de dijk nogal stuk gereden, zoodat dit waar schijnlijk wel eens verboden zal worden. Dc heer Bosker deelt mede. dat het moeilijk is ruimte voor nog een hok te vinden. De heer Hermansdeelt mede, dat het veel voor- deeliger is. basalt te bestellen, men is hiervan minder noodig, heeft dus ook minder ruimte noodig en is dit beter voor de wegen. De heer Hermans merkt op dat de nu geleverde 1 grind mooie, schoone grind is, hij meent echter dat het niet 1 tot 3 is, imaar 1 tot 5, dit is echter niet al- i tijd te voorkomen, de nu ontvangen keislag is ook beter dan vorig jaar, men moet hiermede doorgaan, daar ze nog iets beter kan. De heer D. Minnes deelt mede, dat hij straks aan J den Raad, niet in openbare zitting, nog eenige me- dedeelingen heeft te doen, betreffende de wisseling te Westerland. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering, en gaat de Raad fti comité over. Kodaks en andere Camera's, Films, Platen enz. ONTWIKKELEN en AFDRUKKEN van Films en Platen. Vergadering van den Raad op Vrijdag 31 Juli 1925, des avonds acht- uur. Aanwezig alle leden Voorzitter de heer P. Koopman, burgemeester, secre taris de heer P. Haringhuizen. Na opening volgt lezing en vaststelling der notulen. Mcdedeeling wordt gedaan van de volgendo inge komen stukken: a. het raadsbesluit tot vaststelling van het ver- menigvuldigingscijfer, het leeningsbesluit voor den straatweg en het idem voor de gasfabriek en de sup- pletoire begrooting 1924, alles van de vereischte goed keuring voorzien. b. Provinciaal blad No. 27 van dit jaar. behel zende de jaarwedderegeling van de gemeente-ontvan gers in deze provincie. Het tegenwoordig salaris van den ontvanger dezer gemeente wordt'de eerste vijf jaren telkens met 6 verminderd, totdat het f490.komt te bedragen I c. Proces-verbaal van kasverificatie in het 2e kwar- jtaal, hetwelk een bedrag in kas aangeeft van f 2000.48, wat overeenkomt met de boekingen. d. 'Jaarverslag en begrooting van den Keurings dienst voor Waren te Alkmaar. Zullen circuleeren e. Bericht van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, dat geen streektelefoonnet zal worden ge vestigd. Het tarief voor telefoongesprekken tusschen plaatsen op niet meer dan 15 K.M. van elkander ge legen is van 35 ct. teruggebracht op 20 ct., wat een belangrijke verbetering is en de behoefte aan een streek net minder sterk doet gevoelen. f. Verslag van den cursus voor >de schoolvrije jeugd aan de Langereizer school. De resultaten van het onderwijs waren bevredi- j gond. In overweging werd gegeven voortaan don cursus in October te doen aanvangen. De "heer Wit informeert naar het aanvangsuur, dat wel wat vroeg is gesteld. Voorzitter zegt, dat Hoogwoud de geheele zaak re gelt. de opmerking kan dan aan Hoogwoud worden meegedeeld. g. Verslagen van Gascommissievergadcringen. De verslagen der 3 laatste vergaderingen worden gelezen, ze worden zonder bespreking voor kennis- geving aangenomen. Er blijkt uit de verslagen dat voor de uitbreiding van het gasbuizermet naar do Langereis als laagste inschrijfster door de firma Wllson is ingeschreven voor een bedrag van f 10600, aan welke firma het werk werd opgedragen. De be grooting van den gasdirecteur gaf aan' 21360. h. Verzoek van den Armenvader en van zijn echt- genoote om hun salaris met f200.te verhoogen. Hot Armbestuur ondersteunt dit verzoek. De openbare vergadering wordt geschorst, tenein de den leden de noodige toelichting te verstrekken. Na heropening wordt besloten, met algemeene stemmen, om het vaste salaris met f 300 te verhoo gen, doch dan in te houden de toeslagen, tot een to taal bedrag van f 130. Deze regeling gaat in met 1 Januari 1925. Aan de orde komt de benoeming van 5 leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Aftredend en weder herbenoembaar zijn de heeren G. de Boer, G. Gaijaard, A. C. van Hest. J. Keuken en A. J. Veur- man. De heer Keuken wenscht voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te komen. Herbenoemd worden de heeren G de Boer, Gaijaard en A. J. Veurman, benoemd de heeren Rho- de en P. Zwagerman. De heer Gaijaard neemt de benoeming aan, doch spreekt de hoop uit, dat de commissievergaderin gen voortaan beter zullen worden' bezocht. Noode ziet spr. de heer Keuken weggaan. Voorzitter dankt* den heer Keuken voor de wijze waarop de heer Keuken zich van zijn taak heeft gekweten. Het naaischool lok aal wordt wederom voor een jaar tot tijdelijk schoollokaal aangewezen. Volgt het voorstel tot verhooging van do geldlee- ning voor het vernieuwen van den straatweg en het voetpad door de kom van het dorp met f4000.en tot aanvaarding van een bijdrage van de Ned. Herv. Weezenadministratie alhier, groot f7000.ln de kos ten van het maken van een verhoogd voetpad. De rente wordt weer bepaald op ten hoogste 6 de duur van de leening op 10 jaren. De bedoeling is langs den geheelen weg het voet pad met basaltinetegels te beleggen en te voorzien van een hardsteenen band. althans, indien in den loop der werkzaamheden niet blijkt, dat de begren zing van den rijweg door het verhoogde voetpad aan leiding tot mindere veiligheid voor het rijverkeer zou opleveren. De totale kosten, die van het vernieuwen van den rijweg inbegrepen, zijn geraamd op rond 27000. waarvan alzoo f20.000.ten laste der gemeente blij ven. Voorzitter vraagt, of iemand der leden over dit voorstel het woord verlangt. De heer Gaijaard zegt, dat dit onderwerp ln comité- vergadering volledig is besproken en dat dit voor stel vrijwel inhoudt wat in comité-vergadering is besloten. Spr. geeft echter in overweging om de gelcL leening niet in 10 jaren af te lossen,, maar bijv. in 15 jaren, omdat de verhooging van de voetstraat de meeste kosten vraagt en deze voetstraat wel langer duurt. Voorzitter ontraadt het, de schuldenlast op deze wijze te verzwaren, we krijgen later weer een ge deelte van den straatweg. De heer Pluister onderschrijft het oordeel van den heer Gaijaard. Spr. wil er even op wijzen, dat voor de verbetering van het voetpad de Weezenadmini stratie f 7000 bijdraagt, omdat zij het op prijs stelt, wanneer in het dorp een mooi tegeltrottoir komt. De banden van 't (trottoir kosten f 6300, de tegels f 4910, totaal f 11210. Aan oude steenen, die wij koopen, gaat v%n dit bedrag af een bedrag van f 3000 en na aftrek van de bijdrage van de Weezenadministratie kost het tegeltrottoir de gemeente dus ruim f 1100. Spr. acht het goed hierop even de aandacht te ves tigen. Met algemeene stemmen wordt besloten, de aan te gane geldleening in 15 jaar af te lossen. De heer Wit wijst er op. dat een gedeelte van de te verleggen voetstraat nog in goeden toestand is. Er wordt op gewezen, dat al9 de voetstraat nu ver anderd wordt in een tegeltrottoir, het niet opgaat om een gedeelte te laten liggen en hoe heter de uit komende steenen zijn, des ie beter, ze worden nut tig gebruikt. Geoordeeld 'wordt, dat men de Weezenadministrü/- tie zeer erkentelijk moet zijn voor haar aanbod. Het voorstel van en W. wordt zonder hoefde- lijke 6temming aangenomen. Overgelegd wordt de door de Gascommissie inge diende rekening van het Gasbedrijf. De totale ont vangsten en uitgaven (baten en lasten) van den gewonen dienst, met inbegrip van een winst van f 1296.80^, bedragen f70935.87. Van den kapitaals- dienst, waaronder de storting van de winst in het rescervefonds, bedragen de ontvangsten en uitgaven f 29294.51 J4. Idem van de gemeenterekening. De ontvangsten van den gewonen dienst bedragen f 84866.43, de uit gaven f82253.63, het voordeelig saldo alzoo f2612 80. De kapitaalsdienst beloopt in ontvangst f25126.25, in uitgaaf f24993.75; voordeelig saldo f 132.50. Tot leden van de commissie van onderzoek wor den aangewezen de heeren leden van den Raad, de wethouders uitgezonderd. Ged. Staten berichtten dat zij niet kunnen goed keuren een door den Raad vastgestelde supple- toire begrooting, omdat daarop voorkomt een be- i drag van f 16 vergoeding voor de schatters voor, de rijksinkomstenbelasting. Dit bedrag dient te wor-1 den afgevoerd Hieraan zal worden voldaan. De Raad besluit nog tot af- en overschrijving van een bedrag van f 12.10. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f328. Bij de rondvraag zegt de heer Kooij dat in den Raad van Winkel over de gemeente Nieuwe Niedorp wordt gesproken en wel ten aanzien van de Leijer- sloot en daarbij lijkt het wel alsóf de gemeente Nieuwe Niedorp haar? onderhoudsplicht schromelijk verwaarloost. Spr. meent dat het goed is er op te j wij zen, dat de drempel van de sluis - te Verlaat van dien aard is. dat het. uitdiepen van de Leijersloot j geen resultaten zou hebben. Voorzitter zegt ook dat de bodem van de Leijer sloot dieper is dan de drempel van de sluis. Over de Leijersloot zijn bij den heer Visser, spr. was niet thuis, een paar heeren geweest van de Kamer van Koophandel. De heer Visser deelt dan mede, dat de heeren Hoogland en Wagenaar, leden van de Verkeerscom- missie, uit de Kamer van Koophandel te Alkmaar, bij' hem zijn. geweest en wel naar aanleiding van een ingekomen klacht van oen schipper over een gedeelte van de sloot bij de uitvaart van de sluis Spr. heeft geantwoord dat die klacht ook bij B. en W. was ingekomen, dat B. en W. reeds besloten hadden dat kleine gedeelte te laten opknappen en dat dit nog niet was gebeurd omdat men er tot nu toe geen werkman voor had kunnen vinden. De heeren hebben toen op spoed aangedrongen en ver der gevraagd hoe de gemeente stond tegenover het verdere onderhoud. Spr. heeft medegedeeld dat dit onderhoud meermalen een onderwerp van bespro king had uitgemaakt en dat reeds was besloten de Leijersloot na te zien en er over was gepraat één of twee vluchthaventjes te doen maken. Wij meen den evenwel dat deze aan te brengen verbetering niet alleen in het belang van onze gemeente zou wezen, doch ook in dat van de andere gemeenten en dat wij daarom aan die omliggendo gemeenten om finantiëelen steun hadden gevraagd, doch daar op was nul op het request gekomen. Dat was voor onze gemeente aanleiding om nu ook niet aan de verbetering te beginnen. Onze gemeente behoeft de Leyersloot niet dieper te maken dan de sluis te Verlaat aangeeft. In den Raad van Winkel meenen ze dat ze Nieuwe Niedorp zullen kunnen verplich ten, wij meenen van niet. De heeren Hoogland en Wagenaar hadden het gesprokene in den Raad van Winkel gelezen en met het oog op het verkeer ach ten zij het niet gewenscht dat op deze wijze tegen elkaar werd ingegaan en gèmeenschappelijk over leg werd beter geoordeeld. (Daartoe hébben zij: een afschrift gevraagd van het verzat dat Nieuwe Nie dorp tot de omliggende gemeenWiesturen. heeft ge richt en dan zal de Verkeerscommissie trachten een schakel te worden voor gemeenschappelijk overleg. Voorzitter zegt dat dit afschrift is verzonden. Als Nieuwe Niedorp zou voldoen aan de eischen, die de schipperij tegenwoordig vraagt, dan zou haar dat wel f 1500 f2000 kosten. Het is wel merkwaardig dat de eerste klachten waren van schippers van Winkel. Barsingerhorn en Kolhorn, niet van Nieu we Niedorp De heer Kooij: dacht, dat wel volstaan kon wor den met een kleine verbetering bij1 de sluis, hij dacht dat vluchthavens niet zoo noodig zijn. Voorzitter zegt, dat schipper Kuiper geklaagd heeft dat men bij de sluis te Verlaat reeds uitkijkt of men van de richting Nieuwe Niedorp een schipper ziet komen, want 2 geladen schepen kun nen elkaar niet passeeren. In verband daarmede is gesproken over het maken van vluchthavens. Spr. wijst er op dat in 1904 de omliggende gemeepten wel steun hebben verleend. De sluis is in onderhoud hij Oude Niedorp en Nieuwe Niedorp en daar gaan tegenwoordig ook schepen door die er niet door behooren; het gaat een beetje eigenaardig. De heer Gaijaard vraagt of daartegen niets is te doen. Spr. wijst op het belangrijke onderhoud dat de gemeente onlangs aan de sluis heeft gehad en wan neer nu te groote schepen door de sluis gaan. zullep we weer spoedig belangrijk onderhoud krijgen. Er moet dan maar worden verboden dat grooter sche pen dan de sluis kan bergen, doorgelaten worden. Als een andere gemeente de wet begint te lezen, dan moeten wij maar beletten dat die te groote schepen door de sluis gaan. De schippers zullen dan wel meer beginnen te klagen en misschien zullen de gemeenten Barsin gerhorn en-Winkel dan het groote belang inzien en wielen bijdragen. Misschien dat straks ook de sluis open kan blijven, dan behoeft niet geschut te wor den en dan hebben de schippers daar geen last meer van. De heer De Groot zegt ook, dat door te groote schepen de boel vernield wordt. De heer Pluister zegt. dat het hebben van goede waterwegen een groot belang is, maar het is voor ons moeilijk de Leijersloot geheel in orde te maken. Algemeene samenwerking zou in dezen gewenscht zijn. De heer Gaijaard wijst er nog op, dat in den Raad van Winkel werd gezegd, dat men voor zijn water wegen evengoed: diende te eorgen als voor eijn straatwegen, maar het zal heel weinig voorkomen, dat een gemeente heeft te zorgen voor het onder, houd van waterwegen. Voorzitter: Ja, hoe we in het bezit zijn gekomen van die Leijersloot weet ik niet. Riet enz. houden wij er regelmatig uit» De heer Visser oordeelt, dat nu eerst maar het re. öultaat van de Verkeerscommissie moet worden af. gewacht» Hierna sluiting. gebruiken beteekent uw LIKDOORNS kwijt. KOOPT BIJ UW DROGIST Vergadering van den Raad op Donderdagavond. 8 uur, onder leiding van Burgemeester Haring- huizen, teven secretaris. Afwezig Wethouder Koster, niet kennisgeving van verhindering. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat de in de vorige ver gadering vastgestelde suppletoire begrooting, als mede enkele ai- en overschrijvingen zijn goed gekeurd Eveneens is door Ged. "Staten goedgekeurd het besluit tot overdracht van het X«aagsi>anning»- net aan de provincie^ Door Ged. Staten is toegezonden een verslag van den Keuringsdienst van Waren to Alkmaar, over 1923. Daaruit blijkt, dat door Wieringerwaard f-39.04 te veel is betaald. Een verslag van 'de gehouden: vergadering van de N.V. Spoor-(Tram)wcg WieringenScliagen zal bij de Raadsleden circuleeren. Ingekomen is.een schrijven van Ged. Staten, dat het bedrag, dat ingevolge de wet van 24 Mei 1897 aan ónze gemeente moet worden uitgekeerd, is vastgesteld op f-4481.01V2. Dit bedrag stomt over een met hetgeen door B. en W. is berekend, zoo dat van de gelegenheid om in beroep te gaan, geen gebruik zal wordne gemaakt. Volgt aanbieding gemeen terekening 1924. Voorzitter zegt, dat het nogal is meegevallen, De uifckeering voor onderwijs aan de H.B.S., waar voor ruim f-1500 was geraamd, bedraagt f 1086.57. De ontvangsten hebben bedragen f-51143.85, de uitgaven f-48777.941/*, zoodat .de rekening sluit met een batig saldo van f-2365.90r3. De rekening G.E.B. over 1924 gaf op 1 Januari een winst aan van f-1193.37, Voorzitter zegt, dat die winst bij overdracht was f-1805.84Vs. De raming was f-1800. B. en W- stellen voor alle rekeningen in handen te stellen van de oommissie van onder zoek. Tot leden van die oommissie worden gekozen de hoeren P. Peper, «T. Speéts, Jb. Waiboer Hz. en O. J. Blaauboor, terwijl de lieer H. Slikker als plaatsvervanger wordt gekozen. Hierna is aan de orde: suppletoire begrootinjg dienst 1925. Voorzitter zegt, dat aooals reeds is geh<x>rd, aan de H.B.S. moet worden betaald f-1086.57, welk bedrag in 1924 betaald moest wor den. B. en W. stellen voor een gedeelte van het batig saldo 1924 over te brengen op den dienst 1925 en dit bij suppletoire begrooting te regelen. Allen voro. Voorzitter .zegt, dat er nog al eens klachten worden ontvangen over het vele publiek op de brug, wat aanleiding geeft tot belemmering van het verkeer. In verband daarmee hebben B. en W- gemeend aan art. 119 van de politieverordening een J>is>-artikei toe te voegen, dat luidt alk volgt: ,,Het is verboden Jiet verkeer over de tot aen genieenen dienst van alle bestemde bruggen te belemmeren en op deze bruggen te staan, als daar over verkeer plaats heeft. De hoer Jb. Waiboer wil het nog strenger maken en wü bet geheel verbieden om op do bruggen piot rijwielen te staan. Voorzitter meent dat dit te ver gaat en is van oordeel dat eotn toevoeging als dit artikel', ruim voldoende is. Het voorstel wordt piert algemeene stemmen aan genomen. Hiermede is de korte agenda afgeloopen, de rondvraag levert ook niemendal op, znodat wo ditmaal met een kort verslag kunnen volstaan. I Cel All WIERINGERWAARD. Woensdagavond vergaderde de vereeniging Vrije Liefdadigheid, onder leiding van den heer C. Haring- huiz. Opkomst der leden, als gewoonlijk zeer gering. De door den heer J. Speet# voorgelezen notulen worden goedgekeurd. De heeren K. Koster Hz. en C Haringhuizen, die periodiek als bestuursleden moeten altreden, worden met op 1 na algemeene stemmen weder herkozen. De heer Speels brengt verslag uit van de werk. zaamheden over het le halfjaar 1925. Daaruit hebben we het volgende aangeteek^nd. De heer Limpers is afgetreden als secretaris der vereeniging. De alge meene toestand der vereeniging is goed; de stand der kas vrij gunstig, terwijl het ledental stationnair is gebleven. E/r werd verstrekt aan 7 personen 826 liter melk, a 12 cent per liter gemiddeld; aan 4 personen 506 eieren a 8 cent, aan 1 persoon 2)4 kilo vleeschwaren, terwijl aan 21 gezinnen een 2e uitdeeling van brandstoffen heeft plaats gehad. Een en ander tot een totaal be drag ad f 147.78X. Met de beste wenschen voor de vereeniging wordt de vergadering onder dankzegging gesloten. WIERINGERWAARD. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen om- tchsi De e hl Vai lUZii che ristt ilde: )rak eur „Ik aggc et o De aald 'oon et d Der e de eldc :emr 'mai trent een gevonden zak met kleeren. BROEK OP LAN GEN DIJK. Met ingang van 1 Augustus werrd aan Mej. N. II. Zaal op haar verzoek ontslag verleend als telefoniste 2e klas aan het Post- en Telegraafkan toor alhier. ZUID SC HAR WOUD E. Voor het diploma B van het U.E.O.-examen zijn geslaagd O. Dobber cm E. Ren&ud alhier. LANGENDIJK. Nu do gashouder te Sfc. Panera# gereed is. zal men, naar mot recht gehoopt mag worden, aldaar uit de gasmisere Zijn, die al zooveel warme hoof «den jen ongekookte middag potjes heeft géhiaakt Men is in die gemeente nu niet zoo afhankelijk .moor van Noorascharwoude. In den laatsten tijd was trouwons do gasvoorziening vrij wat verbe terd. zoodat zoo goed als geen klachten meel werden vernomen. De huismoeders vooralf die moe ten zorgen, dat het middagmaal op tijd gereed ie zi is, hebben reden om dankbaar te zijn voor dffl jj verbeterden toestand. En ook dc Directeur. altijd doet, wat mogelijk is. om do aangeslotenen üe bij de gasfabriek tor wille to zijn. zal wel ecMChild zucht van verlichting hebben geslaakt, nu de veklerwe klachten zijn verstomd. riem.-. aan 'eer Ter Z&j rterp an i m ae 'oord De Ich h

Schager Courant | 1925 | | pagina 12