Aliinitn Nitiis- Hst Geheim van Gemard Qrown Dinsdag 4 Augustus 1925 68ste Jaargang. No. 7683. Uitgevers i N.V. v.b. TRAPMAN Co., Schagen. Binnenlandsch Nieuws. Huidjeuk PUROL FEUILLETON. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerst uitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden i 1.66. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijano. inbegrepen). Groote Letters worden naar plaatsruimte berekend. EEN „GEZELLIGE" RAADSZITTING. De ,,/w. Urt." maakt melding van een raadszit ting der gemeente Elburg, waar het weer eens op ouderwefcsclie, in dat plaatsje langzamerhand traditioneel wordende, manier is toegegaan. De voorzitter, jhr. ït. Feith, stelde aan de orde de bespreking van de uitkeering aan het Schip- luidenfonds aan het Instituut. „Deze quaestie is uitvoerig in de vergadering van JB. en W. bespro ken,'' zeide de voorzitter. „De secretaris heeft een onderhoud gehad met mr. Rambonnet en dr. yan Weezei, daarna ook ik en de stemming der cura toren is ons gunstig/' Wethouder .Stephan: „Toen ik tl, meneer de voorzitter, hoprde spreken, dacht ik, als de vos de passie preekt, boer pas op je ganzen. U noemde me vanochtend communist, dat ben ik niet, maar ik ben ook geen aristocraat. We hadden aan de curatoren een onderhoud gevraagd, daarop ant woordden ze, dat 25e van zekere zajde hadden ge hoord, dat dit onderhoud zjou loopen over finan- tieele leiding van het Instituut en daarover wilden, zij, naar zij ons meldden, geen onderhoud Toen dat besloten werd, had u, meneer de voorzitter, moeten vertrekken evenals de dokter. U heeft uw plicht tegenover de gemeente niet nagekomen. Ik stel daarom yoor jhr. Feith en dr. van Weezei in gaande 1 Augustus a.s. te ontslaan. Tijdens den oorlog hadden we f-19.000 ingehouden, m die ver gaderingi in Utrecht edsehten de heeren admini strateuren, dat we eerst die gelden zouden uitr keeren om daarna pas met ons in overleg te treden. Met groote heeren is hpt slecht kersen eten. Het vorig jaar hebben we met de curatoren vergaderd- Ze hebben ons daar eenvoudig afgemaakt. Ik wei gerde indertijd een mandaat te teekenen om aan het Instituut de gelden voor de stiohtmgskosten uit te keeren. Nu is toch maar uitgekomen, dat het gebouw van het instituut aan de gemeente behoort. Op de U.L.O. gaan thans tien leerlingen, daar voor zijn vijf onderwijzers. Laatst had meneer Schippers vier weken vacantie, omdat z/n eene leerling ziek was. Meneer de voorzatter, er is aan het Instituut met geld gesmeten. Heeft het In stituut nog levensvatbaarheid Neem. Mem heeft alles gedaan om mij van mijn standpunt aï te brengen. Memeer de voorzitter, ik moet 't zeggen, u heeft togen mij op de wal gezegd, meneer S te- lang .bedot. De voorzitter: Mijnheer Stephan, ik verzoek u dat wóórd niet te gebruiken. Wethouder Stephan: Ik zeg „bedot/', weet u een beter woord? Wethouders kunnen wel geen aristo craten zijn of jonkheer voor hun haam plaatsen.... De voorzitter hamert en roept den heer Stephan tot de orde. Wethouder Stephan: U moet me door laten spre ken. Nogmaals stel ik voor jhr. R. Feith en dr. van Weezei ingaande 1 Augustus a.s. te ontstaan. De heer Lipke: Ik zou liever zakelijk blijven, het fundament van de zaak onderzoeken-^ Wethouder Stephan: Weet u hoe 't is; als je als aristocraat een kind bent en het doet van het Instituut een examen voor het Gymnasium, dan komt het in de tweede klas, maar heeft u meneer Lipker er een, dan zakt het voor de eerste. De voorzitter: Ik verzoek u zoo iets niet te ^De^heer Van den Pol: Het is eigenaardig, dat ik tot dezelfde conclusies gekomen ben gJb meneer Stephan. De knoop moet worden doorgehakt. Nu de curatoren de gevraagde inlichtingen niet wbn- schen te geven, ga ik aoooord met het voorstel- Stephan, de curatoren door de gemeente benoemd, te ontslaan. Wethouder Stephan: Niet eervol, daar hebben ze het niet naar gemaakt. In stemming gebracht wordt het voorstel óm de heeren jhr. R. Feith en dr. van Weezei ingaande 1 Augustus te ontslaan, aangenomen met tfijf tegen twee stemmen. DE PORTEFEUILLE VAN KOLONI6N. Naar „De Maasbode" uit bevoegde bron ver neemt, is de voor de portefeuille van Koloniën aan gezochte titularis de heer Ch. J. L M. Weiter (r.kj, lid van den Raad van Ned.-Indië. GEVAARLIJK VOOR HUISDIEREN. Men klaagt er ons over, dat katten, die behandeld zijn met inseotenpoeder, sterven. De dieren likken zich, hetgeen hun dood tengevolge heeft, ofschoon verkoopers beweren, dat 'het poeder onschadelijk is. Een veearts, wien wo hiernaar vroegen, deeldö ons mede, -dat herhaaldelijk huisdieren doodgaan, na met insectenpoeder te zijn behandeld. Maar even ge-1 vaarlijk is behandeling van huisdieren met lyaolop-! lossing, die voor katten bijna zonder uitzondering j doodelüjk is, ook als ze zich niet belikken. De huid: absorbeert uk de vloeistof, die op deze wijze in de bloedbaan komt. Hij raadt aan, kammen en behan delen met verdunde azijn. TWEE DOODELIJKE MIJNONGELUKKEN. In de Staatsmijn „Hendrik" te Rumpen, gemeente Brunssum' geraakte Donderdagmorgen 4 uur de sleeper J. Wijnsma tusschen twee wagens, waardoor hij een scihedelfractuur bekwam. De dood. trad on middellijk in. Het tweede ongeluk gebeurde om 10 uur. De slee per R. J. F. Courage, is van een kooi in een opbraak naar beneden gestort, 16 a 20 M. diep. De ongeluk kige bekwam zware inwendige kneuzingen en een breuk van den nek. De dood trad ook hier bijna on middellijk in. DE 40.000e AUTE IN NOORD-HOLLAND, Het auto-verkeer in Noord-Holland is thans zoo uit gebreid, dat dezer dagen het nummer-bewijs 40.000 is uitgereikt. DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN EN GEDOOD. Terwijl de 17-jarige schilder J. Loohui», woon achtig te Denekamp, werkzaamheden verrichtte in een textielfabriek te Noordhorn, werden zijn kleeren gegrepen door een in werking zijnden «drijfriem. Loo- huis werd eenige keeren rondgeslingerd en overleed kort na het ongeluk. EEN VAT OP EET HÓÓFD GEKREGEN. Op het etablissement der Koninklijke Nederiiand- sche Stoomboot Maatschappij aan de Surinamekade te Amsterdam, (heeft een motorschipper gistermor gen een vat met hars, dat op onverklaarbare wijze uit een hijsch was gevallenr op het hoofd gekregen, hetgeen den dood tengevolge had. STROOPERSDRAMA. Zaterdagmorgen ontmoette de jachtopziener Kox een beruchte strooper in het jachtveld Aalst bij Eind hoven. Reeds meermalen had deze jachtopziener den strooper betrapt, maar nu bedreigde hij den jacL op ziener, waarop deze twee schoten loste. In levens gevaarlijken toestand moest de strooper naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd worden. verdwijnt spoedig door inwrijven met 30-60-90 ct. DE VERONTWAARDIGING DER MENIGTE. Het droeve geval in de Corverstraat te Rotterdam waar de vorige week een vader zijn vijfjarig kind zoo mishandelde, dat de kleine aan de gevolgen be zweek, houdt nog altijd de gemoederen van de buurtbewoners in beroering. lederen avond ver schijnt in de omgeving van de straat een op relle tjes belust publiek. Nieuwsgierigen uit alle doelen der gemeente en uit Schiedam getroosten zich 's avonds een gang naar deze straat.. De politie zag zich de laatste dagen des avonds genoodzaakt de heele straat af te zetten, omdat het anders niet mogelijk bleek de menigte in bedwang te houden. lederen avond bijna moeten er charges worden uitgevoerd. Enkele personen ihebben daarbij al eens klappen opgeloopen. De vader van het ongelukkige kind is ter beschik king gesteld van de justitie. De menigte heeft het nu echter voorzien op de grootouders, die eveneens in bedoelde straat wonen. De menschen zitten in hun woning geblokkeerd. Levensbehoeften moeten ben door de politie verschaft worden. Uit vrees voor de buurtbewoners leveren de winkeliers en andere leveranciers het gezin geen waren. HOLLAND SCTH VEE NAAR TSJ|ECHO-SLOWA- KIJE. Ten einde het ras van het hoornvee te verbeteren, is in Tsjecho-Slowaaksche landbouwkringen beslo ten tot aankoop van fokstieren en koeden in het buitenland. Daarbij is in de eerste plaate de keuze op Nederland gevallen. Onderhandelingen over deze aankoopen zouden in Nederland reeds zijn begonnen. ST. PANKRAS. De beer J. Dekker alhier, te geslaagd voor akte Handteekenen L. O. OUDKARSPEL. Mej. Bossen alhier, te geslaagd voor de akte En gelse h L. O. BARSINGERHOKN. De heer S. H. van der Veen alhier, te geslaagd voor bet examen Fransch M.O., akte A. DE GASHOUDER TE ST. PANCRAS. Wij ontvingen het volgende schrijven van een in gezetene van St. Pancraa: Heer Redacteur, Het berichtje in uw blad van 1 Aug. onder Lan- gendijk. aangaande gashouder te St. Pancras, is ge heel onjuist. Wij hebben nog niets geen nut van den gashouder. Het gas is nog onvoldoende. Doch klagen niet, met de gedachte: de redding te nabij I SCHAAKSPEL EN DE GEVANGENIS* In de Nedarlandsdhe gevangenissen begint zij het ook heel' langzaam zich baan te breken een betere idee omtrent bet bezighouden der gevange nen. Men begint ook van de' zijde der veelgesmaade Colleges van Regenten te vragen om betere vakop- I leiding, om opvoedenden en den geest nuttig bezig houdenden) arbeid, mede als afleiding. In dat verband is het aardig om te zien, wat een enthousiast schaakliefhebber heeft weten te bereiken met het geven van onderricht in het schaken in de gevan genis te Den Haag. De heer E. Citroen, een bekend speler, heeft hier pioniersarbeid verricht, bezield door een enthousiast geloof in de opvoedende kracht I van het schaken, <iat hij'' 'hierom van zoo groote waar- de voor den gevangene acht, omdat het spel in staat 1 is den eenzame te boeien door oplossing van gege- ven problemen. Hij heeft zijn plan voorgelegd aan ihet Genootschap tot Zedelijke verbetering van Ge vangenen, verwierf de goedkeuring ook van heeren Regenten der gevangenis en was weldra als „wer kend lid" van het Genootschap druk in de weer om I in cel na cel schaaklessen te geven. Door het bp. geven van problemen houdt bij den moed en de be langstelling er In. Zijn succes te zeer groot en zelfs grooter, dan het toch zeer groote optimisme van den heer Citroen bad verwacht. Talrijke uren van booze en verslappende ledigheid zijn omgezet in uren van bezigheid en inspanning en de gevangene leert door volhardende inspanning moeilijkheden te overwiru nen. De afdeeling van den Haag van bet Genootschap schrijft in haar verslag over 1924: „de gevangenen zijn in .hun vrijen tijd steeds bezig met het verwer ken van de opgegeven vraagstukken en verdiepen zich zelfs zóó in dit werk, dat men bij bet naar bed gaan en onder bet ontkleeden ben nog bezig kan zien met dit werk." NEEWE NIEDORP. Geslaagd voor diploma A van het M.UX.0.-exa men J. N. Maats, alhier. EEN ZONDERLINGE SLAGER. De marechaussee te Sloten (Fr.) beeft aldaar aan gehouden, gevankelijk naar Leeuwarden vervoerd en ter beschikking van den officier van justitie ge steld een slager, verdacht dat hij den laatsten tijd bij verschillende veehouders in den omtrek 's nachts schapen, die in de weide liepen, doodde en dan den volgenden dag naar die veehouders ging, om het doode schaap te koopen en het vleosch ongekeurd te verkoopen. EEN VERGISSING. De Raad der Gemeente Ermelo had op 30 April jl. behandeld een verzoek van de Stichting Veldwijk om een H.A. grond in koop. Na breedvoerige discussiel werd op bet verzoek gunstig beschikt en de prijs bepaald op f 750, zulks in afwijking van het advies van B. en W. die f 1000 normaal achtten. Thans echter te gebleken dat bedoelde grond reeds van 1913 af het eigendom der Stichting was. OPENBAAR WATER OF OPEN RIOOL? Het water in de Luntersche Beek is meldt het „Utr. Nbld." zoodanig verontreinigd, dat in groo- ten getale de visschen bedwelmd omhoog komen. Thans is de Beek als bezaaid met doode vtech, die in bet stank verspreidende vergiftigde water niet kan laven. Vermoedelijk zijn te Ven endaal door fabrieken bedorven stoffen in de Beek geloosd, waardoor bet water blijkbaar vergiftigd te. De veehouders zijn bevreesd, dat ook het vee na- deelige gevolgen van het water zal ondervinden, OUDE NIEDORP. Vrijdag hebbeen de schoolkinderen hun jaarfijksoh feest gehad, 's Morgens werd in drie auto's af gereden naar Schoor! en .Bergen. Op beide plaat sen hebben de kinderen volop genoten, ook de grooten. die de reis meemaakten, hadden geen ver driet. Op den terogreis werd nog een bezoek ge bracht aan het hertenkamp te Alkmaar en kwam men "s avonds half negen voldaan het dorp weer binnen. JEUGDIGE GLOBETROTTERS 't Gebeurde op een middag van de vorige week te Assen. Moeder was druk bezig. De kinderen hadden va. cautie en speelden, meer tot last dan tot lust van moedor om en in huis, waa om zij hen eindelijk, kinderen van 6 en 7 jaar. met een kleiner kindje van 5 op straat stuurde, met de opdracht „samen een eindje te gaan wandellen." En de kindertjes gingen wandelen; de stad door, den Groningerstraatweg op, al maar verder en ver der en ze dachten aan 'geen tijd noch huis meer. Ongerust over het lange uitblijven, ging moeder na e enigen tijd al eens buiten zien; informeeren aan kennissen in de buurt. Maar niemand bad het jeug- 82. door E. PHILLIPS OPPENHEXM. HOOFDSTUK IX. Bern ar d gevangen. Het arrest en de preventieve gevangenzetting van Bernard Maddison op eene beschuldiging van moord, verwekte de grootste sensatie in alle kringen van de Engelsche maatschappij. Zijn werk, ofschoon dikwijls diepzinnig en geleerd, was tot een groot gedeelte van het lezend publiek doorgedrongen en had zijn naam tot een vertrouwd iets gemaakt. Die lange, sterke kreet om een grootere, diepere beschaving, die een der kenteekenen was geweest van deze zoekende generatie, had de meest volmaak te en voldoende uitdrukking gevonden in zijne wer ken. Ilij was plotseling haar tolk en haar gids ge weest. Er waren ernstige mannen en vrouwen, een groote, gemengde klasse, die zichzelve zijn apostels rekenden en geen anderen geestelijken meester er kenden. Sommigen waren van de hoogste rangen der maatschappij, anderen van zeer lagen stand. Het bericht van deze droevige gebeurtenis viel daarom als een donderslag op de maatschappij, het verduisterde elk ander onderwerp in de- couranten, in de gesprekken en in de belangstelling van het publiek. Oe eerste opwelling scheen te zijn om op de geheele zaak neer te zien als op eene bespottelijke vergissing van den kant van de politie en Scot- land Yard werd gegispt zooals in zulke gevallen pleegt te gebeuren. Maar toen het bewijs voor de rechtbank geleverd, oplettend gelezen was, en ver scheidene andere zaken besproken waren, praatte men minder bout. Natuurlijk was het onmogelijk, dat het waar was en toch het bewijs was werkelijk sterk. Buiten, op 't land werd de eerste opwelling van on geloof over het algemeen gevolgd door een tijd van pijnlijke, zwijgende verwachting. En in de clubs, waar noch de liefde voor den duivel, noch de liefde voor God tot nu toe in staat waren geweest den man van den nieuwen tijd af te houden vrijelijk de zaak te bespreken, die hem belang inboezemde, begon eene geleidelijke maar zekere reactie te komen tegen de waarschijnlijkheid van zijne onschuld. Er waren tal van menschen, die zich den heer Geoffrey Kynaston nog herinnerden en zijne zonder linge wijze van leven. Gedurende zijne lange afwe zigheid uit Engeland waren er allerlei geruchten over de reden hiervan geweest en nu herleefden die allen weer. De breuk van een zeker bevel, een duel te Boulogne, en vele andere, dergelijke gebeurtenis sen werden weer besproken. Alles wel beschouwd, was deze geschiedenis hoe onwaarschijnlijk zij ook klonk, ver van onmogelijk. Het was altijd voor een weinig geheimzinnig gehouden dat niets, wat ook van het verleden van Bernard Maddison bekend was, ofschoon zijn naam groot was en zijne inter- vieuwers ijverig waren geweest. Toen deze dingen langzamerhand zoo met elkaar in verband gebracht werden, begonnen de menschen ernstig te kijken en het onderwerp in tegenwoordigheid van hunne vrou wen te vermijden., die één voor allen pal «tonden in hare trouw tot dien goeden, heerlijken Bernard Maddison die zulke prachtige boeken had geschreven. Maar in de rookkamer en onder elkaar werden ge zichtspunten geopend, die het ketterij zou geweest zijn, in het salon in te nemen. Geen man scheen minder belangstelling te koeste ren in de gebeurtenis en in de bespreking er van dan de heer Allan Beaumerville. Daar hij bij zijne kennissen als een cynicus en pessimist bekend stond, waren de menschen er tamelijk zeker van, wat zijne meening zou zijn. Maar nooit gaf hij die te ken nen. Als hij op een groepje stuitte in de rookkamer of op de club en hen vond spreken over den moord van Maddison, draaide hij de hielen en liep een an deren kant uit. Als het in zijne tegenwoordigheid te berde werd gebracht, was het voor hem eene reden om weg te gaan en iedere vraag betreffende dit ge val weigerde hij eenvoudig te beantwoorden. Langza- merhand ontkiemde bij 'hen 't denkbeeld en schoot wortel) dat de heer Allan Beaumerville voor zichzelf eene opvatting zich had verworven betreffende den moord en dat hij die voor zich wilde houden. Ieder een was er nieuwsgierig naar, maar wat zijne térug- getrokkenheid betrof, niemand dacht er aan hem te vragen, wat die beteekende. Eene eenvoudige witgekalkte cel met hooge, naakte wanden en een klein venster, waardoor het zon licht flauw naar binnen scheeh Slechts één meubel stuk was er, dat dien naam zou kunnen dragen, een ruw houten bed en op het eind daarvan was Bernard Maddison gezeten, met gevouwen armen en gebogen hoofd, als een man in een soort van verdooving. Hij bevond zich in dien meest betreurenswaardi- gen van alle toestanden, als onbarmhartige werke lijkheid alle ongevoeligheid, alle overblijvende hoop, alles weggedreven heeft, behalve die koude zee van •volstrekte, onuitsprekelijke wanhoop. Er waren oogenblikken bij zijne eerste aankompt hier geweest, dat hij in een sluimering gevallen en opgesprongen was van zijn hard bed en de handen boven zijn hoofd uitgestoken en uitgeroepen had in doodsangst, dat het een droom moest zijn, eene afschuwelijke nacht merrie, waaruit hij zou willen ontwaken om er met schrik op terug te zien. En dan namen zijne verglaas de, angstige oogen zijne omgeving op de steenen muren, den kouden vloer, het getraliede venster en meedoogenlooze herinnering hield zijne gedachten teruggetrokken naar de levendige verschrikkelijkhe den van de laatste acht-en-veertig uur. Weer was het daglicht gekomen en de brandende angst van de nachturen, verwisseld met de koude, vernietigende wanhoop van den matten dag. Zij had- den hem zijn ontbijt gebracht, dat hij verafschuwd en onaangeroerd had gelaten. En toen, terwijl hij i daar zat, zoo afgemat door lichamelijke en geestelijke uitputting, werkte iets van eene doffe, ellendige ver- dooving als opium op zijne vermoeide zenuwen en hersenen. Hij zat daar te denken. I De groote gevoelens hier op aarde zijn op ons zoetst geluk of onze diepste ellende. Niet zelden wordt het een tot het ander. Omstandigheden kunnen ver anderen. maar de kracht blijft, soms, om na ons het heerlijkst genot gegeven te hebben, ons te geeselen imet schorpioenachtige zweepen De liefde van Ber nard Maddison had door zijn hart en zijne ziel ge trild het was niet een deel van zijn leven gewor den, maar zijne geheele leven. Iedere polsslag en ie- jdere hartstocht van zijn wezen ging hierop in. Eer zucht. geestkracht, verbeelding, deze allen waren door zijne liefde niet uitgedreven, maar noodlottiger nog. zij hadden hunne armen geopend om haar te ontvangen, zij (h'adden haar welkom gehooten en hart en hersenen en voorstelling haddon ge gloeid met een nieuwen glans en een nieuwe kracht. Een kleinere liefde zou oen geringeren invloed gehad hebben het zou die andere vermogens tot mededingers hebben gemaakt. Maar niet de I liefde van Bernard Maddison. Ware hij op dat oogenblik vrij geweest, dan had hij zich van een bekwaamheid gevoeld, die hij vroeger niet wist. dat hij bezat. Want een< groote geest is volmaakt door een groote liefde, zooals de bloesem van de lente door den Aprilregen en de Meizon. Het droge stof van geleerdheid verstopt soms de bron I van de verbeelaing. Het volmaakt menscheliike van liefde werkt als een zachte lovenraakenden i invloed hierop, blaast zacht, zoet leven. dorre beelden en geeft rijke kleur van bleeke visioenen. I Zulke liefde die tegelijk geestelijk en hartstochte lijk is, hemelsch en aardscn, inslurpend en tot zich trekkend, verwijdend en vernauwend, is voor een mensch, als hij sterk genoeg is om het te begrijpen en te waardeeren het beste voedsel, het wezen van veredeld lazen- 1 Voor Bernard Maddison was het zoo geweest- Hij verwezenlijkte het in ai zijne grootte voor den geest, terwijl hij daar in de gevangenis zat met iets vaal do diepe, passieve berusting van den man die met één voet in het graf staat. Het laatste deel van zijn leven neen, het geheele leven was vol geweest van schoone droomen en reine .gedachten. Zijn genie had nooit uitepattingeh gemaakt, die de vruchten er van ziekelijk zoet zouden hebben doen rijn met slechts flauwen tint van hare diepere macht. Altijd gematigd door het aangeboren en aangesterkte gezond verstand van rijn gee6t, had hij een levende kracht tot het goede getoond. O, de afschuw, de brandende, onuitsprekelijke afschuw hiervan. In rijn oogen scheen het getier der wereld te komen, behalve nogr het groot gegons van praatjes en leugens, die rijn naam ae hei insleepten. Een moordenaar. De tijd kon komen dat ook zij dit van hem denken zou, dat de tragedie van hare eerste liefde wegstierf en het licht der liefde weer in hare oogen zou glinsteren, maar niet voor hem. Wild schudde hij zijn hoofd, de handen strekte hij uit, alsof hij iets wilde afweren van zijn trillend gelaat en nauwelijks onderdrukte hij het gesteun van^ diepen angst, die zijne Lippen beven deed. God rij genadig en gave hem zulke gedach ten niet. Dood, schajide. vernedering, alles kon tot hem komèn, maar mocht die gedachte wegblijven, want kn^ikzinnigheid zou haar velgen. Zooals Mi- chiel 'Angelo Colonna, in de zoeto noop van haar weer te krijgen en als zijn laatste adem rijn lichaam luid verlaten,.en ate Dante had gehoopt op het weerzien van Beatrico, zoo mocht nij denken aan de vrouw, zonder wie green jnenschelijk leven hein mogelijk was. bijna, zoo riep hij in zijn angst, geen hoop op verlangen. Het geluid van den sleutel in het slot van ziine deur en het gestamp van voetstappen op den steenen vloer buiten, aeed hem plotse.mg ontwaken uit rijn halfdroomenden toestond. De gedachte aan bezoekers die mochten komen, was niet bij hem opgekomen en kwam ook nu no^ niet bij hem op. T>e voetstappen hielden buiten zijn deur stil, maar hij stelde geen belang er in, en was in 't geheeL niet nieuwsgierig. Toen knarste het slot, het word omgedraaid en twee gedaanten, gevolgd door den ^gevangenbewaarder traden binnen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1