Alitmti Bitlis- Aimttitu- Laiiuriiii RAAD ZIJPE. Dinsdag 11 Augustus 1925 68ste Jaargang. No. 7687. Uitgevers i N.V. v.b. TRAPMAN Co., Scbagen. Bmneniandsch Nieuws. HET G.E.B. VAN ZIJPE. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerst uitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regef meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. ANNA PAULOWNA. Zondagavond was voor de Huisdierenwereld aan de Molenvaart met recht een ongeluksdag. Eerst werd, aan den overweg, een kat door den trein vermorzeld en 's avonds werd de hond van den heer E. door een motorfiets overreden en was bijna onmiddellijk dood. Do motorrijder, die trouwens zeer kalm reed, bekwam gelukkig niet het minste letsel. ZUIDSCHARWOUDE. Alweer is ons fanfarecorps „Kunst na Arbeid" ge lauwerd uit het Nationaal Concours te Westzaan te ruggekeerd. Mededingende in de eere-afdeeling Fan fare, behaalde het daarin een eersten prijs met 108 punten. Slechts één vereeniging wist in deze afdee- ling boven .Kunst na Arbeid" uit te komen, n.1. „On derling Genoegen" te Krommenie. Na inspannende repetities der 40 werkende leden tellende vereeniging, doet zoo'n overwinning leden en directeur goed. En ook allen, die met ons corps mee leven, zijn er trotsch op, dat het zich weer zoo kranig heeft gehouden. Een eerste prijs in de eere-afdeeling, het is de vol maaktheid op dit gebied al vrij dicht genaderd. WIERINGEN. Zondagmidddag van 8 tot 5 uur gaf de muziek- vereeniging „ApolV' bij den heer Koster te Oosterland een volksconcert, dat door veel publiek werd bijgewoond, dat van de schoone muziek genoot. Des avonds gaf de muziekvereeniging „Harmo ni#' in hare muziektent te 'Hippmytushoef een volksconcert. Ook hier veel "belangstelling en een aandachtig gehoor, voor de prachtige nummers, welke gespeeld werden. „{Harmonie'', ons prima corps had een uitnoo- diging ontvangen om jl. Zondag een concert te geven in den mutóektuin te Schagen, doch kon door omstandigheden er geen gevolg aan geven; echter hopen zij over ©enigen tajd hieraan wel te kunnen voldoen. m WIERINGEN. Verloren: een zwartlederen portemonnaie met :inhoud, een zilveren portemonnaie met inhoud, een .zilveren armband, een rijwielbelastingplaatje. Gevonden: een ceintuur van een damesmantel. Inlichtingen bij den Gemeenteveldwachter. OUDE SLUIS. Dat men van spelevaren met een schuitje ook eenige routine moet hebben om behoorlijk binnen boord te blijven, ondervonden dezer dagen een paar Groninger jonge dames, die alhier waren ge Iogeerd. Het mooie weer lokte haar nl. uit om eens te gaan roeien met een bootje, toen zij echter onder de draaibrug moesten passeeren en de ruimte daar niet toeliet om van de riemen gebruik te ma ken, trachtten zij z^ch voort te bewegen door te duwen aan 'den muur. Geen rekening houdende dat het schuitje zich al' verder van den muur verwijderde en er aan den muur geen houvast was, plompten zij tegelijk met het hoofd naar beneden in het aldaar vrij diepe water. In de werkplaats van den heer Pool hoorde men het geroep om hulp en de knecht J. Noorman, voor dit doel graag de kleermakerstafel even willende verlaten, was er onmiddelliji bij, zijn hulp te bieden, waardoor hij de dames weder spoedig op het droge had. Het ongeva* liep dus, behoudens een nat pak, (wat in dezen warmen tijd en met de tegenwoordige luchtige dameskleeding niet zoo hel erg is) 6est af. OP SLAG GEDOOD. Een 6-jarig meisje van J. S. te 'Hardinxveld is door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Vergadering van den Raad op Maandag 10 Au gustus 1925, des morgens 10 uur. Aanwezig zijn alle leden, benevens de heer Ooster- beek, accountant van het G.E.B. Voorzitter de heer Jb. do Moor, burgemeester, secre taris de heer J. A. de Boer. Na opening volgt de vaststelling van de notulen der 2 vorige vergaderingen. Voorzitter zegt daarop, dat er voordat er met de afhandeling van de agenda zal worden begonnen, iets zeer belangrijks aan de orde zal worden gesteld. Mis schien zullen de leden zich er over verbazen, dat de heer Oosterbeek, accountant bij het G.E.B. hier te genwoordig is. De reden daarvan zal spr. mededeelen. Door den heer Oosterbeek is balans en winst- en ver liesrekening over 1924 opgemaakt, en volgens diens berekeningen was er een batig saldo van pl.m. f 600, waarbij was verrekend de uitkomst over het boek- jaar 1923, omdat dit een bijzonder onvolledig boek jaar was. De heer Oosterbeek beeft die balans en winst- en verliesrekening aan B. en W. toegezonden, I er is mededeeling van gedaan aan den Raad en de Raad heeft het voor kennisgeving aangenomen. Wij dachten .dat daarmede de zaak achter den rug was, maar alles behalve dat Onze secretaris kreeg op 23 Juni van den wethouder Raat een schrijven, waar in deze mededeelde dat hij de ter teekening toege zonden mandaten had onderteekend, behalve één mandaat, dat ging over kasgeld voor het G.E.B. In de vergadering van B. en W. wenschte de heer Raat nadere inlichtingen en wel naar aanleiding van het rapport van den accountant, dat een heel ander beeld gaf dan zooals de zaak 31 Maart was besproken. De heer Raat stelde zich in dat schrijven de vraag wolk invloeden te dier zake bezig waren geweest bui ten hem om. In de gehouden raadsvergadering had hij over deze kwestie niet willen spreken omdat hij niet anders dan losse aanteekeningen er over bezat. Allicht, schreef de heer Raat, weet de heer Van der Sluijs er meer van. Op dezen brief, zegt Voorzitter, kom ik nader terug Daarna, zoo'vervolgt de voorzitter, ontving de heer Oosterbeek op 31 Mei een brief van den heer Raat, waarin deze met cijfers meent aan te toon^n dat het bedrijf niet een winst, maar een ze.er belangrijk ver lies heeft geleden.. Op 23 Juni d.a.v. schreef de heer Raat nog een brièf aan den heer Oósterbeek, waar in hij te kennen gaf de dooi* den accountant gevolgde handelwijze niet te kunnen goedkeuren en dat door het rapport, bij. monde van den burgemeester aan den gemeenteraad en ook aan de burgerij' een geheel verkeerde voorstelling van zaken was gegeven. Een verlies toch van f 5745.79>4, is omgewerkt in een winst van I422.73M. Een accountant mag zulks niet doen en het geheele onderzoek heeft voor schrijver dan ook niet de minste waarde, dat de waarheid, niet in zaken moet worden verdoezeld en dat knoeien, knoeien blijft. Hier wordt dus de heer Oosterbeek beschuldigd van knoeierij, en dus van het opmaken van een valsche balans en winst- en verliesrekening. Uit den brief aan den secretaris blijkt, dat de heer Raat deze zaak reeds in de vorige raadsvergadering had willen bespreken, maar dat niet beeft gedaan, omdat hij alleen wat losse aanteekeningen bad. Hij schrijft nu dat hij de zaak eerst in de vergadering van B. en W. recht gezet wil zien. De heer Raat wenscht dus deze zaak in openbare vergadering te be handelen. Ofschoon geen voorstander ervan om der gelijke onverkwikkelijke zaken aan de groote klok te hangen, heeft spr. toegestaan het in openbare verga dering te behandelen en gezegd, dat er niets is om recht gezet te worden. De heer Raat alleen heeft iets reebt te zetten, want hijidurft den heer Oosterhek, een man, die overal hoog staat aangeschreven als accountant, beschuldigen van "knoeierij. Dat was de reden waarom spr. toegaf deze zaak in openbare ver gadering te behandelen. Maar er is nog een reden. Het is niet de eerste keer dat de heer Raat, personen die in dienst zijn van het G.E.B., verdacht maakt. Toen eenigen tijd geleden bij een bespreking over het G.E.B. door miji werd beweerd, dat het bedrijf op een uitstekende, economische wijze werd beheerd, en dat daarbij ook de lijnwerkers hun uiterste best de den, werd dat door den heer Raat tegengesproken en motiveerde hij dat met te zeggen dat de lijnwerker Bellis eens op z'n bed lag, toen hij allang met z'n werkzaamheden bezig had behooren te zijn en dat zou 1 dan een bewijs zijn dat de administrateur weinig controle op de lijnwerkers uitoefende. Spr. heeft deze zaak direct onderzocht, Bellis is in de vergadering van B. en W. geweest en er is gebleken dat er ab soluut niets van waar was, maar dat Bellis zijn plicht uitstekend betracht. Waar nu Bellis in de ge legenheid werd gesteld stelling te nemen tegen de verdachtmaking van den heer Raat, meende ik dat ook de heer Oosterbeek door hier tegenwoordig te zijn, in de gelegenheid moest zijn zich te verdedigen. I In zijn brief vraagt de heer Raat, welke invloeden een en ander hebben bewerkstelligd, buiten zijn me deweten om. Spr. wil het geheugen van den heer Raat even op- frisschen en legt over een uittreksel van de notulen van een vergadering van B. en W. op 31 Maart, ov welke vergadering het college van B. en W. voltallig was met den accountant, terwijl later ook de heer Boom ter vergadering kwam. In hoofdzaak werd be sproken de uitkomst van het GEB. over 1924, waar bij opgemerkt werd dat een klein verlies over 1924 was geleden, doch dat met verwerking van het winstsaldo over 1923 er een voordeelig slot zou zijn. Algemeen was men zeer tevreden over de uitkomsten ,van het bedrijf. Spr. wijst er nog eens op dat het geheele college van B. en W. aanwezig was, ook de •heer Raat en deze heeft zelfs zijn tevredenheid be tuigd met de uitkomst van het bedrijf. De heer Raat, vervolgt de voorzitter, heeft voorts meegeholüen de notulen dezer vergadering van B. en W. goed te keuren. Hoe is het nu mogelijk dat de heer Raat nu op een dergelijke wijze te werk gaat De heer Raat heeft de vraag gesteld op wiens advies met de af schrijving zoo gehandeld is, maar spr. zou de vraag 'kunnen stellen, welke invloeden hebben er bij den heer Raat gewerkt? op wiens bevel heeft de heer Raat dat gedaan? De balans en de winst- en verliesrekening zijn op gemaakt geheel volgens de voorschriften en de ver ordeningen vastgesteld door den Raad, goedgekeurd door Ged. Staten. Daarvan ia niet afgeweken, er is niet geknoeid, er is niets achter den rug van den heer Raat om gebeurd, dat is niet waar, dat is een groote onwaarheid. In zijn brief van 27 Juni schrijft de heer Raat, dat I op bijzonder advies van den accountant besloten was van de buitengewone uitgaven f 1000 af te lossen. Dat I is een absolute onwaarheid, zegt voorzitter. Wel is er over gesproken, dat het mooi zou wezen als die uit gaven in 10 jaar afgelost zouden kunnen worden, maar ik beweer dat het absoluut leugen is, dat een besluit daartoe zou zijn genomen. In dien brief staat ook dat door B. en W. een besluit was genomen ten aanzien van de afschrijvingen, gezien de goedkeuring van de kwartaalstaten Ik had gedacht, dat de heer Raat beter wist, wat door B en W. wordt besloten. Die kwartaalstaten worden nimmer door B. en W. i goedgekeurd, ze worden door den accountant ingezon den, B. en W. nemen er kennis van en doen er me dedeeling over aan den Raad. Dergelijken onzin moet de heer Raat uit zijn brieven laten. De heer Raat. thans het woord verkrijgende, zegt dat hij tegenover den voorzitter en zeker ook wel in 't begin, tegenover de leden van den Raad, als schuldenaar staat en dat hij zoo goed mogelijk zal trachten de zaak recht te zetten. Het is niet mijn be doeling geweest, zegt spr., om deze zaak in openbare vergadering te behandelen, ik had haar in de wet houdersvergadering willen bespreken voor en aleer ik dat mandaat van f6500 toekende. Ondertusschen ben ik in correspondentie getreden met den heer Oosterbeek en toen is mij wel gebleken op wiens ad vies de heer Oosterbeek te werk is gegaan. Spr. merkt dan op dat hij aanteekening heeft gehouden van de bijeenkomst op 31 Maart, maar in afwijking van de notulen van den secretaris, vermeldden die aantee keningen niet dat de heer Boom aanwezig was, wèl was dat het geval met een latere bijeenkomst. Doch dit is een zaak van ondergeschikt belang. Spreker leest dan voor de briefwisseling tusschen spr. en den heer Oosterbeek, die als volgt luidde: Burgerbrug, 31 Mei 1925. Den WeTEd. Heer J. G. Or* terbeek te Edam. Weled. Heers Naar 'aanleiding van uw definitief verslag of rapport voor het G.E.B. van de Gemeente Zijpe, tój het mij vergund ij eenige inlichtingen te ver- Boeken betreffende de schikking van enkele ge stelde posten. Als uitgangspunt neem ik de conferentie op 81 Maart van XTBd. met B. en W. en gat U voor bet jaar 1924 de volgende cijfers: Te kort bij volle afschrijving £5745.54%, zonder afschrijving Batig Saldo £2962.60% pltis £510.26 is Batig saldo rek. 1923 Beschikbaar aflossing f-7633.33 beschikbaar -5482.38% f 3472.86% f-2009.52 £5482.38% Te kort £2150.94% De afschrijving behoorde te zijn minstens £9200 of f-234.402.41Va X 3% pet. f8204.08 1000 gld. yoor buitengewoon (oprichting, Unie en Hoi- Iandia) f-9204.08. Daarbij is nu definitief afgelost en afgeschreven £5300 en winst f 592.08% 5592.08%. Voegt men hierbij £2150.94% voor te kort verplichte aflos sing, dan is het £8043.03. Een klein verschil dus. Na 31 Maart had ik niet het genoegen U te ontmoeten, reden waarom ik mij 'thans tot U wend en gaarne zal1 vernemen op mens advies door U is afgeweken van de berekenipgen, voor de kwar taalstaten gevolgd. U zal mij moeten toestemmen, dat feitelijk geen juiste toestand van zaken, in verband met de be sluiten van B. en W., in het rapport is weer gegeven. Bij het behandelen van het rapport in den Baad heb ik hierop niet willen wijzen, -in het belang van de goede zaak voor de Gemeente. Evenwel "mag toch nimmer een voorstelling van zaken worden gedaan, waarbij men feitelijk tóch zelve bedriegt. Hoogachtend, JAN RAAT" Dz., Wethouder van Zijpe. Uwe of onze weddenschap heeft U met glans verloren. Den Wel'ed. Aohtb. Heer J. Baat Dz., Wethouder der Gemeente Zijpe, Burgerbrug. Weléd. Aohtb. Heer, In antwoord op Uw schrijven d.d. 80 Mei IÜL, heb ik de eer U net volgende te berichten. Zooals ik in de conferentie met B. en W. op 31 Maart mededeelde, zon het tekort bij een af schrijving, gelijk aan die, welke in .de kwartaal staten toegepast is, zijn £5745.79y»; (1) Zonder afschrijving zou er een winst geweest tójn van - f 8472.61% Batig saldo 1923 £2009.5» Beschikbaar - f 5482.13% Op de conferentie met B. en W.. werd afge sproken de afschrijving gelijk te nemen aan de aflossing*" em. meenden wij, dat deze dan fhoest zijn £7633.33, zoodat er dan een tekort zon zijn van £2150.94%. Later is ingenieur Boom nog bij mij geweest en heb ik met dezen heer langdurig over de afschrij ving gesproken. In de verordening staat,,dat de jaarlijksohe afschrijving op de Bezittingen ten minste even groot zijn zal als de verplichte jaarlijk sche aflossing. Nu was over 1924 maar een aflos sing van £5300 verplicht. Ing. Boom heeft toen tegenover mij betoogd, dat een afschrijving van £5300 voldoende was, niet alleen volgens de ver ordening, maar ook in werkelijkheid. De Minister van Waterstaat had de afschrijving voor het P.E.B. en voor Rijkswerken bepaald op 2% a 3 pet., dus nog lager. In een gesprek met den Burgemeseter, zei. dezó mij te nemen, wat ik verantwoorden dorst. Op grond van het betoog van den heer Boom durf ik de verantwoordelijkheid van een minimum-afschrij ving van £5300 op mij te nemen en heb daarom de Balans gewijzigd. Beschikbaar £5482.13% Afschrijving - 5300 Saldo f 182.13% welk bedrag later nog verhoogd is met de bijbeta ling door de Gemeente van £240.60 voor de Straat - verlichting. (Wat ik zeer billijk vind, daar anders de Gemeente van het bedrijf profiteerde). Winst £182,131/2 Bij: -f240.60 Winst f 422.73% M.i. is mijn rapport dus volkomen in overeen stemming met de verordening op het bedrijf, door den Baad 27 Sept. 1922 vastgesteld. Ik geef gaarne toe, dat indien er meer afge schreven had kunnen worden, dan wat verplicht is, ik dat gaarne zou gedaan hebben. Ik houd ervan de zaken zoo spoedig mogelijk zoo licht mogelijk te doen zijn. De .ervaring heeft mij in dezen al' veel geleerd. Maar waar niet is, veMest de keizer; zijn recht en moeten we met het minimum volstaan. dit hoop de volgende week Maandag en Dinsdag te Schagerbrng te zijn, en als U zoo goed wil Xeens -even aan te komen, hoop ik de wedden- p te betalen. Hoogachtend, UEd. dw., j. g. oosterbeek;. Edam, 15 Juni 1925. (1). U herinnert tóch, dat ik nog sprak over £0.25 verschil? Burgerbrug, 23 Juni 1925. Den WelEd. Heer J. G. Oosterbeek te Edam. Weled. Heer, Met dank voor Uw schrijven van lc -Juni diene deze U tevens kenbaar te maken, dat ik de door U gevolgde handelwijze onmogelijk kan goedkeuren. Ondanks alle accuratesse en de meest nauwkeuri ge berekening is door Uw Rapport, in handen en bij monde van den Burgemeesteraan den Ge- meeteraad en ook aan de burgerij van Zijpe een geheel verkeerde voorstelling van zaken gegeven. Een verlies toch van £5740.79% is omgewerkt in winst ad f-422.73%. Ik ben zoo vrij als mijn meening te willen op merken. dat een Accountant zulks met mag doeni en heeft dan ook Uw geheele onderzoek voor mij' met de minste waarde. Het spijt mij werkelijk U dit te moeten berich ten, doch de waarheid moet in zaken niet worden verdoezeld. Knoeien blijft knoeien, onverschillig' op welke wijze. Hoogachtend, JAN RAAT Dz., Wethouder van Zijpe. Edam, 25 Juni 1925. Den Weléd. Achtte Heer J. Raat Dz., Wethouder der Gemeente Zijpe, Weled. aAS* - Ik ontving Uw schrijven d.d. 23 Jum en n«.m: van den inhoud goede nota. Het spijt mij, dat U tot de daarin verratte conclusies is gekomen, maar één ding wil ik U oven zeggen: Er is niet geknoeid. Het is met waar, dat een verlies van £5745.79 is omge werkt in Oen winst ad £422.7.5 want er waa (geen verlies van f5745.79. Wat toch is go- echiedP Bij het opmaken van de kwartaalstaten heb ik een af^^vingspercentage aangenomen, dat ik genoopt had., dat het bedrijf zou kunnen dragen. Dit percentage is door mij vermeld in mijn schrij ven aan B. en W. van Zijpe in mijn rapr- port, begeleidende de eerste kwartaalstaat van 1924, eind Juni. Nimmer is mij echter opgedragen dit percentage te nemen, noch door Uw College, noch door iemand anders. Wat U dan ook schrijft in Uw brief van 30 Mei, nL dat in het rapport feitelijk geen juistea toestand van zaken in verband met ae besluiten van B. en W. is weergegeven, is .dan ook on- w-aar. B. en W. hebben daaromtrent geen be sluit genomen. De Raad heeft in zijne verordening 'd.d. 27_ Sept. 1922 vastgelegd, dat de afschrijving! niet minder mag bedragen dan de verplichte jaar lijksohe aflossing. En is hier de hand aan gehou den, ja of neen? Toen mij later bleek, dat het bedrijf het door mij aangenomen percentage niet kon dragen, heb ik een conferentie met Uw college aangevraagd. Daar heb ik toen gezegd1, dat met de voorgestelde afschrijving hiet bedrijf een verlies had van £5745.79; zonder afschrijving was er een batig saldo van f-5482.13%. Op die oonferentie U was er zelf bij tegenwoordig was de meening van B. en W., dat de afschrijving gelijk genomen moest worden aan de aflossing. Indien de heer Boom mij later niet overtuigd!'' had, .dat de .afschrijving van £5300 voldoenpJe was, dan had ik zoo zfelfstandig ben ik echter gelukkig nog wel een hoogere afschrijving aangehouden. Nu mij echter gebleken is, dat £5300 voldoende is, waarom clan met met dit tevreden, gesteld? Is dit knoeien? Is de waarheid hierdoor ver doezeld? M.i. niet. Ik betreur dan ook geenszins hetgeen ik geschrevenheb, al heeft mijn rap port dan voor U ook niet de minste waarde meer. Uit Uw brieven krijg ik den indruk, dat het bedrijf persé verlies moet hebben. Zit hier „hoo gere7' gemeenferaadspolitiek aohter? En moeten de praatjes, die in de Gem. Zijpe de rondte doen, dat teet bedrijf een verlies heeft van wel f15000, en waarvan U de zegsman vermoedelijk wel kent, per sé bewaarheid worden De waarheid, mijnheer Raat, mag niet alleen* hiet in zaken, maar mag nimmer verdoezeld! wor den. Ik vertrouw, dat U Uw schrijven d.d. 23 dezer, zult terug nemen. Hoogachtend, J. G. OOSTERBEEK. Burgerbrug, 27 Juni 1925. Den WelEd. Heer J. G. Oósterbeek te Edam. WelEd. Heer, Uw schrjjven van 25 dezer in mijn bezit, wil ik U het volgende, op deze zaak betrekking heb bende, nog mededeelen. De eerste kwartaalstaat voor 1924, door U op gemaakt, is op uw advies door B. en W. vast gesteld, met het afschrijvingspercentage zooals het behoorde te zijn, en op Uw bijzonder advies is toen tevens in Uw bijzijn besloten, voor de bui tengewone uitgaven bij oprichting, waar geen bezit tegenover staat, f-1000 per jaar af te lossen. Aldus zijn ook de volgende kwartaalstaten be rekend en behoorde m.i. ook de Balans en Winst en Verliesrekening J924 te zijn ingericht, onverschil lig de uitkomst. Waar nu echter van deze bere kening belangrijk is afgeweken, krijgt men een een gefingeerde Balans roet tevens een onjuisten staat van zaken. Dat U zich in deze heeft laten beïnvloeden, door Ing. Boom, is mij onverklaarbaar, en zou ik de vraag willen stellen: Wat heeft Z.Ed. er mede te maken? U heeft zich te houden aan B. en W. en den Raad van Zijpe en al wil Ing. Boom zwart wit noemen, daarom mag U zulks m.i. met doen. - Dat door B. en W. in, deze. een Besluit is genomen, kan U toch niet betwisten, gezien de goedkeuring der kwartaalstaten. Dat U de zaken óver 1924 nog donkerder inzag «dan ik, bewijst onze weddenschap Sept. '24. U berxxspt U thans op de verordening d.d 27 iSept. 1922, i.z. dat de afschrijving moet zijn aan de verplichte aflossing en komt deze uitweg achteraf te pas, doch vernietigt de opstelling dor jkwartaalstaten. Ook is deze wijze yan doen alleen te volgen voor 1924. Om deze redenen blijf ik /van oordeel, dat de Balans niet juist is, dat U niet gerechtigd wal? willekeurige Bedragen te nemen en alleen do Gemeenteraad heeft tc beslissen over 'de voor ziening- van een eventueel tekort of een batig saldo Aa.n het slot van Uw schrijven zegt den indruk te krijgen, dat het bedrijf por sé verlies moet hebben dus wil U de zaken ook nog ave rechts voorstellen. Ook schrijft U over hoogere Gemeenteraadspolitiek en praatjes in de Gem. Zijpe over .een verlies van £15000. l Ik wil U verklaren dat ik geen praatjes over het G.E.B. heb gehoord en dat ik aan een paar raadsleden naar aanleiding van de uitkomst van Uw berekening over 1924 heb .medegedeeld, dat de ontvangst voor stroom pl.m. £25000 lager was dan het cijfer in de Begrooting voor het G.E.B. vervat. Wel is mij bekend, dat bijna iedereen zeer is ingenomen met het Electr. licht enz., gelijk ook ondergeteekende. j Aan het einde van dit schrijven aan UEd. nog een verzoek: wanneer U positief verkeerde geruchten over het G.E.B. (praatjes) bekeud zijn.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1