Alteitii Bitlis-. Alrattitit- h LallmlM Dinsdag 18 Augustus 1925 68ste Jaargang. No. 7691. Uitgevers! N.V. v.h. TRAPMAN Co., Scbagen. BfemeaJtafdscli Nieuws» Stukloopen PUROL SCHA6ER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers cent. AD VERTEN- TIëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. oudkarspel Begunstigd door prachtig zomerweer, zoo geheel in tegenstelling met het vorig jaar staan we op heé moment dat we dit schrijven aan het begin van do volksfeesten, georganiseerd door de V.V. V.V.V. alhier. Toen het tegen twaalven begon te loopen. was er een ongewone drukte in de straten, dóór de aankomst van de verschillende deelnemende dames- en hoeren gymnasten. Aan het verzoek tot de ingezetenen, om de ylag uit t(e steken, was slechts door enkelen voldaant Om twaalf uur had ten raadhui ze de offioieale ontvangst plaats, waarbij aanwezig waren B. en W., de raadsleden de Boer en Groen, afgevaardig den uit bestuur en feestcommissie, de jury en een tiental afgevaardigden van de deelnemende sport- vereenigingen. Burgemeester Kroon, tevens .eefrelid der vereeni ging, neet de aanwezigen van harte welkom en wijst er op. dat de V.V.V.V.V. bij de ingezetenen in een goed blaadje staat, waarom het gemeentebe stuur gemeend heeft aan het verzoek om de oïfiei- eele ontvangst ten raadhuize te doen plaats hebben, gevolg te moeten geven. Spreker hoopt aat de Vereeniging op den inge slagen weg mag voortgaan én de pogingen tot ver edeling van volksvermaak mot succes bekroond mo gen worden. Het doet me aldus spreker ge noegen u te kunnen verwelkomen op deze plaats. De sport breidt zich meer en meer uit, doch er gaat niet boven de gymnastiek. Ik hoop van harte, dat het alle afgevaardigden naar wensoh mag gaan,., Het doet me leed, niet all'e deelnemers te kun ne ontvangen, maar het gebouw is daarvoor te klein. Ik hoop, dat ge allen met lauweren in nwe woonplaats moogt terugkeeren, ge prijzen moogt behalen in do ameelingen waar u in meedoet, dat ge met blijdschap op dezen dag moogt terugzien en ge een aangename herinnering moogt achterla ten. Nogmaals .heet ik U van harte welkom in onze gemeente. Hierop wordt de eerewijn aangeboden. De heer A- Ootjers, voorzitter van de vereeni ging, dankt hét gemeentebestuur voor de aanbie ding dezer ontvangst. Het deed ons genoegen jdat ons verzoek werd toegestaan en het gemeentebe stuur bereid was den eerewijn aan te bieden. liet is ons meegevallen dat het op deze manier is kunnen geschieden, want het vorig jaar heeft het niet direct-een rnooden klank .achtergelaten. Ik hoop, dat het gemeentebestuur hulde zal krijgen door een spontaan en krachtig werken van hedenmiddag. De Burgemeester dankt voor de woorden en hoopt in ae eerstvolgende raadszitting den dank over te brengen. Spr. hoopt namens de wethouder? en alle leden van aon raad. dat het weer zich goé^ zal "houden, zoodat niet alleen buiten, doch ook van binnen hot zonnetje schijnt. Dat het feest veredelend map werken, het oen feest zal worden in don waren zin dos woord», tmet gevolg, dat do kermistroep, het goode niet te na gesproken, daardoor spoedig tot het verleden zal behooron. Het wijzigt zich do laatste jaren) roods vóel. Ik hoop van -harte, dat de V.V.V. op den ingeslagen weg zal voortgaan, en het doel' be reikt mag worden. v Daarna had in het lokaal van den heer Vis de ontvangst plaats van dames- en hoeren gym nasten. Behalve allen die ook op het .gemeentehuis aanwezig waren, was do zaal voor een groot deel gevuld met dames- en hoeren gymnasten. De voorzitter van de V.V.V.V.V.de fceer A. Oot- jers, heette welkom "het gemeentebestuur, de jury, alle afgevaardigden en alle leden, de commissie leden en de pers. - Toen aidus spreker voor enkele weken* terug het bestuur de organisatie der feesten op> zich jiaJn# was het hoe en op welke wijze geen» moeilijke vraag, omdat we wisten op de .medewer king van degymnastiekvereenigingen te kunnen rekenen. Het stond spoedig vast, dat de eerste dag moest worden een sporfcdemonstratie voor gym nastiek en .athletiek. Wij danken »alle leden van alle vereenigingen voor Tiuijne medewerking en vertrouwendat zij dezen dag zullen maken tot een dag van bijzondere demonstratie. Dank zij de medewerking van D.T.S. hebben we een flink terrein. D.T.S. heeft zich op een zeer sportief standpunt, geplaatst door te zeggep: wat je voor het terrein geeft is goed. Ook hebben we goed weer noodig, wat nu gelukkig beter is dan net vorig jaar. Het doel'der 5 V/s is de kermis te veredelen,, dus veredelen va.n Volksvermaak. Het ligt daarom op onzen weg heden een demonstratie te geven, met alleen voor de sport, doch ook voor verede ling van het volksvermaak. Een demonstratie, niet jilleen dus voor ons, doch ook voor het publiek; zij toch zijn hier de spil met 't oog- op de fuiamtiënl Werkt dus zoo sportief mogelijk op elk gebied. Zorgt steeds op tijd te zijn, mort niet, kankeit niet als je meent dat de jury niet goed beoordeeld heeft. Houdt er rekening mee, dat de jury zich daar boven verheft. Doet gij het ook! Ik hoop, dat ge met dankbaarheid zult terug denken aan de feesten van de V.V.V. Hiermee open ik het feest. Nu iets anders. We hebben hier in de .zaal den ouden hoer Slooves. Hij viert vandaag zijn 60-jarig jubileum; niet 60 jaar getrouwd, doch het is thans zijn 60ste kermis, die hij "hier als be diende meemaakt. 60 Jaar lang heeft hij ons naar onze wenschen bediend. 60 Jaar. Geen van ons heeft dien leeftijd zelfs. De V.V.V. heeft gemeend dezen dag niet ongemerkt voorbij te moeten laten 'gaan en biedt het echtpaar een bloemstuk aan. Het echtpaar Slooves dat inmiddels naar voren was getreden, neemt met dank het prachtig bloem- - stuk en de vele felicitaties in ontvangst, waarop een 'daverend .applaus volgt. De Burgemeester vraagt huldebetuiging voor het bestuur, commissie en jury van de V.V.V.V.V/ •waarvan een Hoera het gevolg is, waarna op ver zoek van den voorzitter de aanwezigen nog den bondsklap laten hooren voor den eere-voorzitter. Hierop wordt de optocht opgesteld. In totaai werd door 17 dames- en 16 heer en gymnastaêkver eenigingen en één voetbaLvureenigiog aan de wed strijden deelgenomen. Van do wedstrijden, welke op het D.T.S.-terrein werden gehouden, is de uitslag als volgt: Vrije oefeningen heeren, deelname van 11 ver- eenigingen. Maximum aantal punten 20. Ie prijs O.KZK. te Helder, met 15Va p.; 2e. prijs T.A.V.E, NjU. te H eerhugowaard met 14Va p.; 3a pr. Hercu les te Oudkarspeu met 138A p. Staaloefeningen Heeren; deelname 9 vereenigin- gen. Ie pr. Hercules te Oudkarspel met 15Va P. Ie pr. O.K.K. te Helder met 15Va p.; 3e pr. D.W/V, te Waxmenhuizen met 143A p. Vrije oefeningen dames, 11 ver eeni gingen. Ie pr. De Westfries te Midwoud-B eniiing broek met 1634 p.: 2e prijs Hygiëa te Heldor met 16 p.; 3e pr. D.O.K.E.V. te Anna Paulowna met 15 p. Knotso'efeningen dames, 8 vereenigingenlo pr. T.A.V.E.N.JJ. te Heecrhugowaard met 16tya p.; Ie pr. Hygiëa te Helder met I6V2 p.2e pr. Lyourgus te Schagen met 16 p. Springoefeningen dames, 2 vereenigingen; le pr. T^A.V.KNjU. te Heerhugowaard met 16 p.; Ie pr. Hygiëa te Oudkarspel1 met «16 p. Rythmische gymnastiek, 1 vereeniging; 3e pr. Héb© ,te Nieuwe Niedoip met 14 punten. PERSONEELS WEDSTRIJDEN. Deelname 54 personen. Folsstokhoogspringen dames: le pr. Mej. Bak ker te Wieringerwaard, hoog 1.95 M.; 2e prijs Mej. Delver te Burgerbrug, 1.90 M.; 2e pr. Mej. Bron der te Barsingerhorn 1.90 M Polsstokhoogspringen heeren: le pr. W. Kaptein te Schagerbrug, 3.10 M.; 2e pr. K. Boot te Noord- scharwoude, 3.05 M.; 3e pr. W. Kos te Oudkarsipel (D.T.S.), 2.90 M. Hardloopen dames, 80 meter: le per. Mej. Floor te Nieuwe Niedorp in -lD/s sec.; 2e pr. Mej. Kos te Oudkarspel1 in ll8/s sec.; 3e pr. Mej. M. Blokker te Nieuwe Niedorp in 11-7/10 sec. Hardloopen heeren, 100 meter: le pr. Koster te Anna Paulowna in IIV5 sec.; 2e pr. Dekker te Anna Paulowna in 114/b sec.; 3e pr. Pronk te Burgerbrug in 12 sec. Estafettenloop dames 5 maal 80 meter: le pr. Héb© te Nieuwe Niedorp in 1.-1/10 seo.; 2e pr. Hygiëa te Oudkarspel in L4 seo.3e pi*. Ü.D.I. te Kolhorn in I.6V5 6©o.; Estafettenloop heeren 5 maal 100 Meter; le pr. D.O.K.E.V. te Ana Paulowna in 63-9/10 sec.; (AL bijzondere mededeelingen wees de voorzitter er op, dat deze prijs - isde medaille, welke door Dr. Vogelenzang beschikbaar gesteld is.) 2e pr. D.T.S. te Oudkarspel in 64-1/lOseo.3e pr. Z.S.Ö. te Bur gerbrug in 65-1/10 seo. De prijzen van al1 deze wedstrijden bestonden uit medailles. MOTORRIJDEN MET HINDERNISSEN." Zware motoren: le pr. H Peereboom te N. Niedorp in 1.21®/ö seo.; 2e pr. G. van der Pol te Broek pp Langendijk in 1.29 sec. Lichte motoren: lo pr. A. Blaauboor te Heer- Hugowaard jn 1,19Vb seo.; 2o pr. II. Rijks to Alkmaar .in 1.28Vb soo. Hiervan bestonden de prijzen uit kunstvoor werpen. Zie vervolg binnenzijde. van de huid en voeten, Doorzitten bij Wielrijden, Schrijnen en Smetten dtr huid verzacht en geneest men met 30 60-90 ct. oudkarspel. Aan het noordeinde dezer gemeente had Zaterdag 1 een auto-ongeval plaats, dat wonderbest is afgeloo-l pen. De heer B. uit Schagen keerde met zijn auto huis waarts, toen hij een paar jongens per fiet9 passeer de, waarvan er één zonder licht reed. Hoe het kwam is ons niet. bekend, maar de jongen zonder licht kwam in botsing met de auto, zoodat hij er onder: vandaan gehaald moest worden. De fiets werd be-1 schadigd, maar de jongen, een zoon van den heer B. uit Zuidscharwoude, is blijkbaar, met den schrik vrij gekomen. De auto mankeerde niets. De heer B. is met zijn auto teruggekeerd en heeft 1 eerst den jongen naar Zuidscharwoude gebracht. winkel Aan den dienstplichtige u. Bilstra is andermaal een jaar uitstel verleend van opkomst voor s eerste oefening, al® zijnde kostwinner. winkel. Donderdagavond trof het gezin van O. Koning aan den Molenkade alhier, een zware slag door het ver lies van hun jongste kind dat te water was geraakt en verdronken voor het huis. Het 'kind was met een touwtje wel vastgezet, doch door een openstaand poortje kon het 't water hereiken en is vermoedelijk voorover van de stoep gevallen. Toen de moeder eens naar hem zou gaan kijken, leidde 'het touwtje van huis naar de sloot, waaruit het kind is opge haald. De levensgeesten waren reeds geweken. (Door vertraging te laat ontvangen.) anna paulowna. Dat het aantal ongelukken ten gevolge van het steeds toenemend snelverkeer, voortdurend grooter wordt, behoeft wel niet herinnerd te worden. De couranten zijn er vol van. Maar dan kennen we nog zooveel andere ongelukken, waaraan velen bij de> uitoefening van hun beroep geregeld bloot staan. Men denke aan den hakker en den smid, die brand wonden kunnen oploopen. aan den timmerman, die zich aan gereedschappen verwondt, den metselaar, die van een steiger stort, den boer die een trap van een koe, een stoot van een stier bekomt, of van een hooiwagen valt. Dat zijn toch zeker heusch geen denkbeeldigegebeurtenissen, want heeft niet ieder een dergelijk voorval wel eens bijgewoond, er van gehoord althans of in de bladen gelezen? Denken wij voorts aan kinderen, die al spelend te water gera ken, aan huismoeders die zich hij het hroodsnijden ernstig in hand of vinger snijden, enz. enz., want helaas, 'het aantal ongelukken in het dagelijksch le ven is legio. #En hoe machteloos en onbeholpen staan wij daar vaak tegenover, terwijl onmiddellijke hulp in afwachting van de komst van den dok ter in vele gevallen toch zoo gewenscht, ja soms noodzakelijk zelfs zou zijnl Het Bestuur der plaatselijke afdeeling van „Het Witte Kruis" beeft daarom gemeend, dat bet hoosgt nuttig zou kunnen zijn, wanneer een cursus gegeven werd in „Eerste Hulp bij Ongelukken." Daar de zomer daarvoor minder geschikt is, zal deze cursus, bij genoegzame deelname, pas in de maand October aanvangen en natuurlijk zal het een avondcursus zijn. Bovendien: ieder, die den leeftijd van 18 jaar heeft bereikt, kan er, geheel kosteloos, aan deelnemen. Men behoeft zich daartoe slechts tij dig op te geven. Dr. Olree en zuster Siffles zullen, geheel belangeloos, dezen cursus geven. jubileumfeesten der n-h. vereeniging „het witte kruis". Naar wij vernemen, zal de algemeene feest verga dering der N.H. Vereeniging Het Witte Kruis ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, op 17 en 18 September te Alkmaar'worden gehouden en op Don derdag 17 September des middags om 4 uur de hy giënische tentoonstelling geopend worden, die tot 27, Sept. d.a.v. geopend blijft. Aangezien het aantal deelnemers aan deze tentoonstelling zoo groot is, dat alle standhouders nie in he gebouw de Harmonie onder dak kunnen gebracht worden, zal op het aan grenzende Doelenveld, daartoe door het gemeente bestuur afgestaan, een bijgebouw verrijzen. Tijdens de tentoonstelling zal door de beide Middenstands- vereenigingen eon winkelweek worden) georgani seerd, terwijl ook in dien tijd de landbouwfeesten plaats vinden. In beginsel is mede besloten tot het houden van een bloemencorso onder leiding van den heer D. G. C. Margadant, directeur van P. W., .met medewerking der vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. De afgevaardigden ter algemeene vergade ring zullen door het gemeentebestuur ten Stadhuize worden ontvangen. de vergiftiging te westerleel Naar de „Stand," nader verneemt, wordt bij het vergiftigingsgeval op de veiling te Westerlee in het Westland sterk gedacht aan arsenicum-vergiftiging. Men neemt aan, dat de melk van een koe, wier zieke uiers met arsenicum behandeld waren, oorzaak is van het ongeval, In die richting beweegt zich dan ook het onderzoek der politie. Van de 15 patiënten vejliingbezoekers uit alle deelen des lands zijn eenige weer hersteld, ande- ren liggen met koorts te bed. een brandstichter. Donderdagmiddag brak brand uit in de arbeiders woning van G. H. G. te Dodewaard Het vuur werd echter spoedig gebluscht, doch toen bleek,dat het op twee plaatsen tegelijk was uitgebroken. In ver band hiermede werd G. onder verdenking van brand, stichting gearresteerd. Na eerst ontkend! te hebben, heeft hij na langdurige verhoeren tenslotte een bekentenis afgelegd. verontreiniging van het noord zeeka naal. In de laatste maanden werd vooral in het weste lijk deel der gem. Velsen geklaagd over den stankvan het kanaalwater, welke veroorzaakt werd door het afvalwater uit do te Velsen staande papierfabriek. Soms was het zoo erg, dat de inwoners in weerwil van de ontzettondo hitte, gonoodzaakt waren de ra men dicht te houden. Op verzoek van één der raadsleden hebben B. en W. nu een. onderzoek ingesteld bij den hoofdinspec teur der volksgezondheid, die mededeelde dat de stank wordt opgewekt door de in het kanaal geloos de suflietloog. Door genoemde functionaris wordt in vereeniging met anderen onderzocht of er een sy-i steem gevonden kan worden om den grootsten hin-j der weg te nemen. Bovendien is gebleken, dat als 'hinderlijk ook nog in aanmerking komt de loozing van het waschwater der cellulose, waarvan per uur nagenoeg 750 kub. m. practisch ongereinigd wordt afgelaten. In een onderhoud tusschen de directie der papier-1 fabriek den hoofdinspecteur van den Rijkswater-1 staat en den inspecteur der volksgezondheid heeft genoemde directie onomwonden de gegrondheid der klachten toegegeven en beloofd binnen zes maanden een voorstel te zullen doen omtrent te nemen maat regelen om verbetering te krijgen. ongeval met een teermachine Van de in werking zijnde wegenteermachine der gemeente Hemelumer Oldenhaert en Noordwolde, nabij Stavoren, was de afsluiter onklaar geworden. Toen de werklieden het defect trachten op te sporen tx\ te verhelpen, werden ze eensklaps door de gloeiende teer bespoten. Twee wegwerkers beliepen ernstige brandwonden in het gezicht; den derde verbrandde een der onderarmen tot op het been. Ge neeskundige hulp werd direct verleend. botsing tusschen twee autobussen, Zaterdagmiddag gebeurde bij' de Kennemerbrug te Haarlem een. ernstig ongeluk. De heer Mooy uit Beverwijk reed op de brug met zijn autobus in de richting Schoten. Eén autobus van den heer Van Duin uit Velsen kwam van het Frans Halsplein en wilde de brug oprijden. Plotseling botsten de auto's tegen elkaar op, tot groeten schrik der talrijke pas sagiers. De auto's werden aan de voorzijde ejmstig beschadigd, en de ruiten der beide wagens werden voor het grootste deel versplinterd. Vijf personen! moesten verbonden worden. Niemand was zeer ernstig gewond; een jongetje had een vrij ernstige wond boven het oog en werd ter behande ling naar het St. Elisabethgasthuis vervoerd. Het tramverkeer ondervond vrij groote stagnatie. Er was veel belangstelling. door den riem gegrepen. Te Someren (N. B.) kwam op de Carps haspal-i fabriek de bedrijfsleider T. Verhappen in aanraking met een bedrijfriem, waardoor hij eenige malen werd rondgeslingerd. In levensgevaarlijken toestand is hij Daar het ziekenhuis overgebracht een doopfeest in zee. Donderdagavond had te IJmuiden aan het strand een bijzondere plechtigheid plaats. Uitgaande van een particuliere evangelisatie te Velseroord werden zes menschen in zee door onderdompeling gedoopt. Men trok in plechtigen optocht naar het strand, waar de doopplechtigheid geleid werd' door den voorganger der evangelisatie, een eenvoudigen onge, letterden arbeider. Het ongewone schouwspel trok natuurlijk veel be kijks. een begeerd baantje* Voor de betrekking van machinist van de gemeen telijke drinkwaterleiding të Winterswijk hebben zich 636 sollicitanten aangemeld. de dikste boom van nederland bezwe ken. Als bijzonderheid is nog te vermelden, dat t® Oele de dikste boom in Nederland (ruim 8 meter om vang) tien gevolge van den laatsten orkaan bezwe- schade in een fabriek. De schade aah de electromotorenfabriek „De Vijf" te Doetinchem. door den storm van Maandag toege bracht, blijkt bij nader onderzoek al zeer ernstig te zijn. Met het dak is de halve fabriek ingestort, waar door 120 arbeiders tijdelijk werkloos zijn. De directie neemt thans maatregelen om in het ongeschonden deel der fabriek en in deelen van na bij gelegen fabrieken, waar zij tijdelijk ruimte ter beschikking heef gekregen, reeds volgende week het bedrijf te hervatten. - een kapitaal voor een stukje land. Dezer dagen is te Andijk een stuk weiland, groot 2800 roeden, onderhandsch verkocht voor de som van f 30.000. De kooper is een der grootste bloembollen telers aldaar. ZUIDSCHARWOUDE. De koopman J. Kr. kwain met zijn motorfiets te gen een boom aan te rijden, waardoor hij zijn aan gezicht deerlijk ontvelde. zuidscharwoude Vrijdagavond gaf de muziekvereeniglng „Kunst na Arbeid" een concert op de Muziektent, staande in den tuin van den heer S. de Boer. Er was een groot publiek, ook uit verschillende gemeenten uit den om trek. Op het programma kwamen o.m. voor de num mers, waarmee het corps op het Nationaal Con cours een eersten prijs in de eere_afdeeling had be haald Het publiek was opgetogen over de vertolking dezer, en ook der andere nummers welke ten gehoore werden gebracht, wat wel bleek uit den spontanen bijval, di? aan deze prestaties ten deel viel. w schoorl ™Op de repetitie, welke ons fanfarecorps „De Vriendschap'' eiken Donderdag placht te houden, kwam een der leden op 't mooie idéé om voor de slachtoffers der ramp, welke Oost-Nederland trof, iets te doen. Aller instemming was spoedig ver kregen, met als gevolg, dat Zaterdagmiddag het gezelschap een .rondgang deed door onze uitge strekte gemeente. Op talrijke punten weerklonk achtereenvolgens de goede muziek, terwijl enkele jongedames' al dadelijk bereid bleken om bij 't Ieder gaf ten .slotte wel naar zijne krachten, Ieder gaf ten slótte wel aar zijne krachten, vooral' ook de talrijke zomergasten droegen voor dit mensohliovende doel bij, zoodat bij 't beëindi- digen van den vermoedenden gang, de som van ruim f-284 bijeen vergaard bleek te zijn. Dit bedrag zal naar 't Hoofdoomité worden opgezonden en zoo hoeft onS sympathieke fanfare- korps een zeer goed werk verrioht, waarvoor het aJle hulde verdient. oudesluis. JI. Zaterdagmiddag hoeft hot woor hooi weinig gescheeld, of do trein uit do richting Sohagen, ko mende, heeft hier bij den on fxswaakton overweg aan 'do Groo tos loot een slachtoffer gemaakt. Volgons ooggetuige was do hoor O. B. met paard en tilbury sleonts oen halVen meter over de rails, toen de trein passeerde. .Door het sterke remmen van den -maohlnist, werd het ongeval afgewend. Dit is binnen korten tijd het derde geval van dien aard, doch steeds goed afgekomen. Men zij daar echter bij het passeeren voorzichtig. oudesluis. Zaterdagavond heeft alhier een concert in de open lucht plaats gehad, gegeven door de Harmo- nievere^iigingen ..Kunstzin'' van Julianadorp en „Concordia.' van Oudeslnis, onder directie van den heer Hornstra. Hoewel het weer nogal frisch was, was er toch veel) volk op de been. Een achttal' num mers werden zeer verdienstelijk uitgevoerd. Een dankbaar applaus na elk nummer was dan pok wel verdiend. winkel Het geteisterde Oosten des lan'ds. '4 Was nog vroeg in den morgen van den Zondag, de zon liet zich inog niet zien en toch durfde men een goeden dag voorspellen, afgaande op voorteeke nen waarvan meer weerkundigen verstand hebben. Vol goeden moed verzamelden wij ons, om het ge zelschap bestond uit 43 personen zorgvuldig ver pakt in twee groote autobussen, haar het terrein van de ramp te vertrekken, We snorren door ons be kende Noordhollandsche streken, door Amsterdam, over Naarden naar Amersfoort, van Amersfoort naar Apeldoorn, dan naar Zutphen en via Ruurlo naar Borculo, om later van Borculo over Lochem naar Zutphen enz. in omgekeerde volgorde weer thuis te komen. De reis is alleen de moeite waard, als ons vlakke land overgaat in golvend terrein, andere boomengroei, ander leven. luxe buitenplaatsen, schitterend van aanleg, door het Gooi Dan later de boschrijke omgeving van Amersfoort en van Apel doorn met zijn heide er tusschen, het schoono ri viergezicht met Zutphen en verder den boschrijken achterhoek, 't is alles mooi en bekoort ons. gewend als wij zijn aan onze lage landen, een reis waard cm er enkele vacantiedagen voor te nemen. iMaar 't is niet ons doel uitsluitend dit moois te zien, maar te gaan naar de plaats van de ramp, welke zoo uitvoerig reeds is beschreven, doch waar we zelf willen zien de toedracht der zaak. Hoe dichter bij het getroffen Borculo. hoe drukker het wordt op de wegen en reeds te Warnsveld wordt het verkeer in regelmatige banen geleid, heen over Ruurlo, terug over Lochem, De stroom van1 auto's .fietsers en motorrijders wordt grooter naarmate we dichterbij komen en we wagen geen getal te schatten voor de auto's en wat als zoodanig in gebruik was genomen, voor de rij wielen en voor de bezoekers, dat duizenend zal heb ben bedragen. Bij, 'Ruurlo ontdekten we niet anders dan hier en daar een hoorn ontworteld, een enkel buis waar dak pannen van weggewaaid zijn en een enkelen scheef gezakte graanschelf toch zijn dit de eerste sporen van wat verderop gebeurd is. De eerste ontdekking #wprdt gedaan, een der medereizigers ontdekt een "kerk zonder toren en nu komt het. W-e zijn het laat ste gedeelte van den weg genaderd. Niet een enkele

Schager Courant | 1925 | | pagina 1