De Stormramp. VOETBAL vocrd. Woensdag waa de slechtste da#, toen f4 f 5.50 werd besteed. Po andere dagen was het wat beter en kon gemiddeld f6.25 worden gehaald. Maandag en Zaterdag had geen aanvoer van dit produet plaats. Bloemkool deed het weer goed, wat de prijzen aanbelangt, doch we hoorden', doch we hoorden, dat er op den akker zooveel achter blijven door draaihartigheid, rotting als anderszins, dat er flinke prijzen moeten 'worden gemaakt, wil er van een bevredigende uitkomst sprake zijn. Donderdag was het een uitstekende prijs f 21.60 tot f46 voor eerste soort, f6.9017.10 voor tweede. Ook do overige dagen ging.eerste soort voor hooge prijzen weg en liepen van boven do f 80 tot boven de fl 40 als maximumprijs. Ook goede tweede soort brooh - ten redelijke prijzen óp. De aanvoer bedroeg in 't geheel 33870 etks. Maar met de witte, gele en roodo kool ging hot slecht on de hoofdaanvoor aan de veiling bestond juist uit deze koolsoorten. Tooh oefenden de lage prijzen ongetwijfeld invloed op de aanvoeren uit en niet ^ingekeerd. Doordat er maar geen schot in de prQeen kwam, lieten de- tuinbouwers de kool nog wat ongesneden staan, doch ook de daardoor ontstane geringere aanvoeren mochten geen stimu laans vormen voor een verhoogd prijzenniveu. Op de opeenvolgende dagen bedragen de aanvoeren van roode kooi resp.: 208.500, 205.000, 202.00o en 127.800, 102.000 en 95.000 Kg., terwijl do maximum - S rij zen f3.50 bleven, uitgezonderd Vrijdag, toen eze f4.70 was. De minimumprijzen, voor grootere exemplaren, waren fl, soms oven daarboven, Woensdag zelfs 70 cents. Onwillekeurig denkt men bij deze cijfers terug aan den malaisetij'd. Moge deze niet te lang standhouden. Was de gele Looi Maandag nog schappelijk in prijs, f4.707, na dien dag begint de daling, zoodat Vrijdag 'fl2.30 wordt besteed. Zaterdag leefde dit weer wat op, nl. van f2.60 tot fl 3.60, doch., de aanvoer bedroeg toen slechts 8600 Ég. terwijl de vorige dagen gemiddeld 37.000 Kg. werd geveild. Ook de witte kool werd voor_ te lage prijzen verkocht, doch de daling was niet zoo sterk als bij de reeds genoemde. De hoogste noteering voor de beste kwaliteit was f2.50. de laagste f0.90. Er werden ongeveer 19 wagensvan deze aangevoeird en van de gele ruim 21 wagens. /De aardappelaanvoer is aardig geslonken en be draagt. nog nauwelijks de helft van dien der vorige week: ruim 15 wagons vertegenwoordigden de aan gevoerde quanta. Schotsche muizen konden niet hoo ger dan f 6.50 komen, terwijl Zaterdag als laagste prijs f 3.10 werd besteed. De gemiddelde prijs zal ongeveer f 5 zijn geweest. Schoolmeesters waren ge middeld lager dan de muizen, de hoogste prijzen vaak f 1 en meer. Vorige week kwamen prijzen van f 7 en daarboven voor Schotsche muizen en f 8.80 voor Schoolmeesters niet zelden voor. Duken wer den alleen de 3 eerste dagen aangevoerd voor prij zen; die lagen tusschen f 3.10 en f 4.80. In den prijs van Eigenheimers kwam niet veel verandering, of schoon meer voor lagere dan voor hoogere prijzen werd verkocht. Blauwe brachten gemiddeld f 1 min der op dan de vorige week. Drielingen bleven vrij constant, De ziekte, die ook hier in de aardappels werd geconstateerd, was blijkbaar de voornaamste oorzaak van de prijsdaling. iSlaboonen waren aanmerkelijk beter in prijs dan de voorafgaande week. Woensdag werd zelis tot f 20.50 besteed, Donderdag tot f 18, doch Zaterdag wou het alweer niet vlotten en konden de puikste partijtjes maar f 7.50 halen. 5710 KG. wer<l van dit product aangevoerd. De prijs der uien bewoog zich om de f 7, Zaterdag echter ongeveer f 1.75 lager, drielingen deden het Donderdag het best: van f 7.50 tot f 1050. overigens gemiddeld 7, nep was aanmerkelijk hooger en wist het nog tot f 16.50 te brengen, doch de prijzen wa ren ook hiervan aanmerkelijk lager dan de vorige week. Ongeveer 13/4 wagon, uien van 10000 Kg. was de totale aanvoer. Hopen we voor onze Langendijker bouwers, dat ons volgende overzicht in majeur en niet in mineur •moet worden geschreven. BREEZAND. Op het voetbalterrein alhier zullen eerstdaags velschillende volksfeesten worden gehouden, waar voor de regelings-oommissie reeds druk in de weer is geweest en te* nog toe met uitstekend resul taat. Zoo kmncn wij mededeelen, dat .Zondag >0 Augustus .een ep r tic est zal 'gehouden worden, be ginnende met een voetbalmatch tusschen „Bree- zauT on „Excelsiori; terwijf vervolgens dei gym nast? e*kvereemging D.O.K.E.V. verschillende demon straties zal geven van haar kunnen op het gebied van gymnastiek en athletiek, een en ander opgeluis terd door muziek van de Harmonievereeniging „Excelsior'' Maandag 31 Augustus zal Koninginnedag worden gevierd op hetzelfde terrein, des namiddags door het houden van een kinderfeest, dan volgt een <x>n- cert van „Conoordia", terwijl de efostenj kneden zullen besloten worden met een vuurwerk. BROEK OP LANGENDUK. Maandagavond is alhier een comité opgericht 4«ot hulpverleening aan de geteisterde streken in t •Oosten van ons land. Het bestaat uit deoi heer Burgemeester, eere-voorzitter. J. Bouwens, voorzit ter, TISchelhaas, secretaris, O. Wagenaar .Kz., penningmeester, C. Spaans Jnz., W. de Groot, li. van Zuijlen, J. Bakker Dz. en Jc. Dirkmaat Az. Donderdag a.s. zullen 18 jonge dames, langs de huizen oollecteeren met Tij sten. BROEK OP LANGENDIJK. De Chr. Geref. Kerk alhier heeft beroepen Jjs. A. Zwiep van liillegom. ANNA PAULOWNA. Politie. Aan komen loopen een herdershoridje. Verloren een zilveren medaille. Gevonden; een zwart lederen kinderportemonmaie, waarin eenig geld. Inlichtingen zijn ter secretarie te bekomen. LANGENDIJK. We vernemen dat de twee R.K. fanfarekorpsen weer samengesmolten zijn, en de heer Maas uit Alkmaar tot directeur is benoemd. ZUIDSCHARWOUDE. Hoogstwaarschijnlijk door het gebruik van ondeug delijk vleesch. zijn verschillende menschen onwel ge worden. Gelukkig heeft het geen ernstige gevolgen gehad. HOOGWOUD. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen over een gevonden dop Van een collings patentas. ANNA PAULOWNA. Op de openbare vergadering v'.n. den Raad dezer gemeente, welke gehouden wordt op Vrijdag 21 Augustus 1925, des namiddags *0 3 uur, ten raad- huize. komen de volgende punten ia behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Voorstel tot hét converteeren van de geldlèening van 6 pet. en de geldleeningen van 5M pet. 4. Voorstel tot intrekking van het besluit tot vast stelling van de vergoeding aan de besturen der bijzondere scholen volgens art. 101^ der Lager On derwijswet en niehwe vaststelling <Jier vergoeding 5. Vaststelling der gemeenterekening, der balans en verlies- en winstrekening van het electrici- teitsbedrijf en der rekening van - het Burgerlijk Armbestuur. 6. Aanbieding der gemeentebegrooting voor 1920. 7. Vaststelling suppletoire begrooting 1925. 8. Rondvraag. MET HET MES. Zondagnacht is de ongehuwde voerman H. Rutten uit Aalst, die bij een vechtpartij te Valkenswaard in de borst is gestoken, in het ziekenhuis te Eindhoven aan de gevolgen overleden. Inmiddels is de dader B. naar den Bosch overgebracht, ter beschikking van de justitie aldaar. DOOR DE VERBLINDENDE VERLICHTING. Maandagavond is op den Utrechtschen weg een van Utrecht komende auto, waarin behalve de be stuurder twee passagiers zaten, tengevolge van een ongeval, in de Bildtsche Grift terecht gekomen. De auto moest voor eenzelfde voertuig, dat uit de rich ting Zeist kwam, naar rechts uitwijken. Tengevolge van de verblindende verlichting botste de auto te gen een paal der electrische verlichting, die afknap te, zoodat de auto omsloeg en in de Bildtsche Grift terecht kwafn. De drie inzittenden werden allen gewond. Na ver bonden te zijn werdon zij naar de Rijkskliniek te Utrecht vervoerd. DIRECTEUR-OENERAAL VAN MARINE. Met ingang van 14 dezer is kapitein-luitenant ter zee A. van Hengel onder handhaving van zijn func tie van directeur der Hoogere Marine Krijgsschool werkzaam gesteld aan" het departement van marine ondór de rèchtstreeksche bovelen van den minister van marine ad. Naar het Vad. verneemt is kapitein-luitenant ter zee A. van Hengel directeur van de hoogere krijgs school der marine, bestemd om op te treden als di recteur-generaal bij het departement van marine. AUTOBUS IN EÈN SLOOT. Maandagavond is de autobus der onderneming „Vitesse" op wög naar Hilvarenbeek, ter hoogte van de fabriek van de firma Van Dooren op den Broek- hovenscheweg te Tilburg in botsing gekomen met een vrachtauto der firma Van Eindhoven. De autobus kantelde tengevolge van de botsing in een sloot. De passagiers, waarvan allen schrammen bekwamen, konden door het achterportier de auto verlaten. Mej. H. uit Hilvarenbeek kreeg een kaakfractuur. Een ander'raakte zoodanig overstuur, dat zij per ziekenauto naar huis moest worden gebracht De autobus werd ernstig beschadigd. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Aan den gehouden ringwedstrijd op fietsen op Zondag jJL werd door 14 personen deelgenomen. De prijzen, die bestonden in oontantea, weerden gewonnen door de volgende heeren: le prij's W. v. d. Hagen, 2e prijs Joh. Pool, 3e ptrijs J. v. d, Hagen, 4e prijs P. Breeker. EEN VREEMDE -NEDERZETTING". Mej. de Wed. K. peddelde over den straatweg MeppelRimmerwold. Even vóór ze de kom van laatstgenoemde gemeente binnenreed kreeg ze een gevoel, alsof er van achteren heftig aan heur haar werd getrokken. Toen ze echter een van haar handen snel in de richting van het achter hoofd bracht, bleek tot haar ontzetting, dat er een andere oorzaak was, die haar dat onaangename gevoel bracht. Een groote zwerm wespen had zich nl. op het achterhoofd van de vrouw nedergezet en de insekten begonnen haar reeds-leelijk te steken. Ze vluchtte een huis binnen, waar men haar van( de lastige „nederzetting'' bevrijdde. In tusschen had den de wespen haar zoo gestoken, dat ze zio'h direct onder dokters behandeling moest stellen. Volk. EEN NIEUWE POLDER IN OOSTELIJK ZEEUWS CH VLAANDEREN. Deze week is onder dé^ gemeente Zaamshig een belangrijk werk tot een goed einde gebracht. De domeinen hebben namelijk het droogleggen van de schorren in het Hellegat ondernomen, waartoe een dijk is gelegd. De nieuwe grondaanwinst wordt aan de eene zijde begrensd door den Eendrachtspolder en aan de andere zijde door den Rummersdijkpplder, terwijl in het Z/uiden een binnenpolder en wel de Van Lijndenpolder er /\an grenst. Door deze indij king zijn zeer vruchtbare schorren over een opper vlakte van 135 tot 140 H A. drooggelegd. Met het work is medio Mei aangevangen en reeds Donderdag kon het sluitgat, ongeveer 40 M. lang, in den dijk worden gelegd". Ten behoeve van de sluiting was over het gat een brug gelegd, waarop dubbel spoor was aangelegd, tangs een spoor werd de kleigrond aangevoerd van de plaats, w.aar de bermsloot komt te liggen, het andere spoor was gelegd in het schor, dat buiten de, bedijking blijft, en waar ook kleigrond werd weg gehaald. Voor de afsluiting van het gat moesten Don derdag nog 1400 kipkarretjes grond worden aange voerd, terwijl bovendien door een zandzuiger op een afstand van ongeveer 500 M. het zand geperst werd zeewaarts van den van klei op te werpen afsluit-, dam. Donderdagavond te 10 uur, bij hoog water, bleek de dam voldoende waterkeerend om voor de eerste maal het water buiten de schorren te houden, welke schorren bestemd zijn om tot vruchtbaar land te worden omgewerkt. •Het plan woor deze indijking is ontworpen door ir A. G. Verhoeven, ingenieur van 'slands domeinen 'te Middelburg, 'onder wier leiding de aannemer Ver aart uit Drimmelen het werk uitvoerde. Zoowel ont werper als uitvoerder kunnen met dankbaarheid over het goed afloopen der indijking op het werk terugzien. DE RIJWIELBELASTING OVER DE MAAND JULI. Blijkens de staat der Rijksmiddelen over de maand Juli, beliep de opbrengst, van de Rijwielbelasting over de maand Juli f 160.542, tegen f 225.702 in Juni. Gedurende de eerste zeven maanden van dit jaar be droeg de geheele opbrengst dezer belasting f 6.419.424, dat is voor 2.139.808 rijwielen. Van 29 Augustus 1924 af, den dag waarop zij werd ingevoerd, tot en met 31 December d.a.v., bracht de rijwielbelasting f 5.300.031 -op (dit is een bedrag voor 1.766.677 rijwielen). Er zijn dus nu weer truim 350.000 rijwielen meer. NOORDSCHAKWOUDE. Ds. O. J. Staal, die van twee plaatsen elders be roep ontvangen had, heeft voor beide beroepen be dankt. OUDESLUTS. Daartoe aangezocht door het Iloofdcomité in de gemeente heefi zich hier een plaatselijk comité ge vormd teneinde aan de ingez-tenen lijsten aan te bieden ter inzameling van gelden voor de slachtof fers van de stormramp in Oost Nederland. Tevens bestaat de gelegenheid op dezdlfde lij si een bijdrage te schenken voor een huldeblijk, aan te bieden aan H.M. de Koningin, bij gelogenheid wan haar zilveren huwelijksfeest. Eenige meisjes zijn bereid de lijsten ter inteekening aan te bieden, OUDESLUIS. De consumptiemelk is alhier een cent per liter ver hoogd en alzoo gebracht op 15 cent de liter. SCHOORL. De inschrijvingen voor de draverijen en het schoon- ■rijden, uitgeschreven door de 'Schoorlsche Sportclub „Je me maintiendrai", a.s. Zondag (le Alkmaarsche kermis-Zondag) zijn bijzonder talrijk, voor de drave rijen 71 in getal. Erna (Prijs, c. d. man: Laura H, Neophiet, Baani- veegster, Nico C, Martin, Erna, Nellie Z, Cor, Klara C, Nico L, Neerlandia, Newton B, Verbrande Pan Prijs: Ned. paardlen: Neophiet, Baanveegster, Oscar, Marie P, Maggy Henry, Ca- triena R, Nannie B, Nico C, Martin. Dumas, Nellie Z, Cor, Klara C, Neerlandia, Nap, Pijlsnel, Newton B. Russenduin Prijs. Draverij A: Senator Aixbond, Os car, Marie P, Künstler, Catriena R, Maggy Henry, Nico C, Martin, Dumas, Wahnfried, Nannie B, Ca- therine Spier, Nellie Z, Cor, Klara C, Nap, Pijlsnel, Quimperlé, Leitsterni, Meteor en, Vitallty. 23 Augustus Prijs. Draverij B: Dezelfde paarden als in AL Voor het schoonrijden zijn 12 paarden aangegeven. De trein uit Alkmaar naar de renbaan vertrekt 12.25. TEXEL. Benoemd tot burgemeester van Texel de heer W. B. Oort. RIJKSINKOMSTEN. De rijksmiddelen brachten over Juli jl. f 37.448 meer op dan in Juli '24. Over de eerste zeven maan den van *25 f 18.93 •millioen meer dan over deze pe riode van 1924. OUD KARSPEL, De Volksfeesten. Derde en- laatste dag. Deze dag was vrijwel geheel gewijd aan. wedstrij den in volksoeferningen, waarvoor, blijkens de deel name, heel wat belangstelling was. De Commandant van het vliegkamp „De Kooij'' had op een desbetreffend verzoek de mededeelingl gedaan. dat met het uitvliegen rekening zou wor den gehouden met de feesten yan hier en zoo kon worden verwacht, U>at omstreeks drie uur enkele vliegeniers boven het terrein zouden vliegen. Dat was wel de oorzaak, dat prompt om drie uur jfoeds een groot aantal belangstellenden op "het terrein aanwezig was. Even over drieën kwamen een drietal' vlieg tuigen uit 't noorden in 't zicht en enkele oogen- blikken later vlogen de reeds al manoeu vreerende D 36, D 26 en D 24 boven het terrein. Zij werden luide toegejuicht, vooral dis de vliegeniers door handopsteken de aanwezigen een groet brachten. Na een klein kwartiertje zagen we ze weer gaan in de richting vanwaar ze gekomen waren en spoe dig daarna werd een danktelegrain aan den Com mandant gezonden. Direct daarop werd met de diverse wedstrijden een aanvang gemaakt, als steeds opgeluisterd door 4e vroolijke muziek van de gebroeders Dekker e.a. De uitslag van de wedstrijden is als volgt: Balwedloop, voor meisjes van 12—15 jaar: le pr. Gon Jonker, 2© pr. Maartje Kuiper, 3e pr. Njed Spanjaard, 4e pr. Eléje Zeeman, 5e pr. Trien Duis. Hinderniswedloop voor dames van 16 jaar en ouder: le pr. Grietje Walö, 2e pr. Han Spanjaart, 3e pr. Trien Maars. Hinderniswedloop voor jongens van^ 1216 jaar: le pr. Jan Langeaijk, 2e pr. Hendrik Aarts. 3e^ pr. Dirk Borst, 4e pr. Thijs Maars, 5e pr. Guus" Tromp. 6 Rmterwedloop voor jongens van 16 jaar en ouder: le pr. Jb. Kos en Jn. Eeoen; 2e pr. B. Mul der en W. Kos; 3e pr. Jn. Bakker en J. van Dort. Mastklimmen, leeftijd vrij: le pr. J. van.Dort, 2e pr. Jb. Ttromp, 3e pr. Nio Sneekes, troost prijs W. Kos. Touwtrekken,, leeftijd vrijle pr. W. Koe, 2e pr. B. Mulder, 3e per. Jn, Eeoen. Wielerwedstrijden met hindernissen, -le pr. Piet Spanjaart in 1 min. 13! sec.; 2e pr. Jn. Eeoen, in 1 min. 15*/6 seo.; 3e pr. W. Kos in 1 min. 18 sec. (De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. 'Hiermee zijn de volksfeesten van de V.V.V.V.'V. achter den rug. Als algemeene indruk kan worden vastgelegd, dat men over het weet buitengewoon goed tevreden kon zijn, dat de feesten mede door het weer veel publiek op de been brachten en het feest in alle opzichten uitstekend geslaagd kan heeten. Na afloop der feesten werd de kermis op de ge won? wijze voortgezet. EEN MEISJE TE ROTTERDAM VERDRONKEN. Dinsdagmiddag is in de Maashaven te Rotterdam een droevig ongeluk gebeurd. Het 9-jarig meisjes J. C. Keizer was op het lichterschip „Haringvliet" be zig het dek schoon te maken. Toen zij zich bij het scheppen van water wat te ver voorover bukte, viel zij overboord en verdween in de diepte. Haar vader sprong haar onmiddellijk na en. bracht haar na vijf minuten weer boven. Gedurende ruim twee uur werd de kunstmatige ademhaling toegepast met een zuur stofapparaat, echter zonder resultaat. Een te hulp geroepen dokter kon slechts den dood constateeren. EEN LEGAAT. De onlangs te 's-Gravenhage overleden heer J. G. A. N. de Vries, heeft bij uiterste wilsbeschikking aan de Vereeniging „Het Nederlandsch Kankerinatituut" een som van f20.000 gelegateerd. RESTAURATIEWERKEN TE MEDEMBLDL Men schrijft: De oude gebouwen te Medemblik zullen voor ver val worden bewaard. Zoowel de toren der mooie kerk als het gebouw St. Pieter dreigden een bouwval te worden, doch met Regeeringshulp worden nu de her stellingen uitgevoerd. De laagste inschrijver voor den toren was Wou denberg te Utrecht., Maandag aanbesteed, voor f36.690. DE WEDEROPBOUW VAN BORCULO. De burgemeester van Borculo heeft de volgende waarschuwing afgekondigd: Mij is ter oore gekomen, dat door particulieren ten behoeve van herstel van hun woningen te hooge prijzen worden betaald voor materialen. Uitdrukke lijk stel ik vast, dat alle leveranciers, die hun ma terialen tegen abnormale prijzen verkoopen. voor verdere leverantiën, zoowel direct als indirect, in de toekomst zullen worden uitgesloten. De burgemeester houdt zich ten dezen aanbevolen voor inlichtingen van de zijde van de burgerij. De burgemeester van Borculo heeft, in overleg met het betrokken comité, naar aanleiding van de aanbieding van verschillende gemeenten om huizeD aan Borculo te schenken, die in die gemeenten wor den ontworpen en aanbesteed en door werkloozen en een architect uit die gemeenten te Borculo wor den gebouwd, besloten, voor elke categorie van der gelijke huizen prijzen uit te loven, bestaande in gou, den medailles en geldprijzen. Het ligt in de bedoeling bijvoonfoeld voor de groep arbeiderswoningen een gouden medaille beschikbaar te stellen, met oen geldprijs, uit de gemeentekas 'dus niet door hot nationaal comité) te betalen. Zoo gaat het ook met de andere groepen. De jury zal worden samengesteld uit vooraan staande architecten uit Holland. In de huizen zullen, de namen vermeld worden van de plaatsen of personen, die ze hebben geschonken. De burgemeester van Borculo heeft aan de dak- pannenfabrikanten doen weten, dat hij in verband met de onnoodige opvoering van de prijzen over weegt, om het hoofdbureau te adviseeren, al het materiaal te doen koopen en leveren door een Rijks- inkoopbureau. Ook heeft hij reeds plannen ontwor- 'pen voor dakvoorziening en voor herstelling met be ton, echter alleen, indien de prijsstijging niet onge daan wordt gemaakt. Hij heeft de verzekering dat de cementprij'S niet wordt verhoogd. OP HET SCHANDBORD. Daar bij, de kostelooze uitreiking van schoeisel aan burgers van Borculo een kleine ongeregelmatigheid heeft plaats gehad, heeft de burgemeester de schoe nen onmiddellijk door de politie in beslag laten ne men en de volgende proclamatie uitgevaardigd: „Een kleine onregelmatigheid in de kostelooze uit reiking van schoeisel aan eenige burgers, heeft mij voorloopig doen besluiten nu in den vervolgde den naam van eiken burger van mijn gemeente, die op zettelijk dergelijke onregelmatigheden, op welke wijze ook, in de hand werkt, op het schandbord dat voor het stadhuis is opgericht, in het openbaar aan te teekenen." He gevolg van een en ander is geweest, dat alle schoenen, ongeveer 120 paar, die overigens te goeder trouw waren uitgereikt, op het gemeentehuis wer den. terüggebracht. Burgemeester De Muralt verklaarde overtuigd to zijn dat de vermelding van de namen van overtre ders op het schandbord, beslist afdoend zal werken en beter zal voldoen dan 't opmaken van proces-ver baal. DE DRUKTE VAN ZONDAG. 100.000 BEZOEKERS. Het is Zondag overeenkomstig de verwachtingen ontzettend druk geweest, te Borculo. 's Ochtends om zeven uur kwamen al drommen fietsers, die dan nog een dertig kilometers voor den boeg hadden, langs den straatweg van Hummelo, ©en paar uur la ter begonnen de auto's te rijden. Tegen tienen was het een waar Strawinskyxoncert van autotoeters bij den viersprong. Van alle kanten kwamen ze opzet ten. Even half elf arriveerde een gezelschap uit Hoek van Holland, dat 's nachts om 5 uur op stap was gegaan. Een uur later kwam een autobus uit Helder, gezelschapswagens uit Utrecht en Venlo, uit Dord recht, om kort te gaan uit alle deelen van ons land. Gelukkig maar, dat men strenge maatregelen ge nomen nad voor het verkeer, anders zou hei zeker spaak geloopen zijn. Er waren in óén richting 1650 auto's en motorfietsen gepasseerd. Desondanks la er geen oogenblik stagnatie in het verkeer geweest on alles is zonder een enkel ongeval afgeloopen. De kapitein Boellaardt van de Marechaussóe's uit Zut- phen had in overleg met den brigadecommandant van der Krol uit Ruurlo alles geregeld. Met 48 ma- rechaussée's, 20 man poliiietroepen en 6, rijksveld wachters is de orde prachtig en uitnemend ge handhaafd. Meer dan 100.000 personen zijn er ge weest, er is geen enkel proces-verbaal opgemaakt en niemand heeft ook maar het geringste letsel beko men. Dank zij het weldoordachte, -zeer strenge en correcte optreden; want de burgemeester en de com mandant zijn onverbiddelijk, zelfs de minste tegen spraak wordt niet geduld. Nog even een cijfer om een indruk te geven van de drukte. Voor den ingang van het stadje stond op een gegeven oogenblik oen file auto's van 7.2 K.M. Als men per auto 10 meter rekent, is dat reeds 720 auto's in de'rij, NATIONAAL STEUNCOMITó «STORMRAMP". De volgende oproep tot steun wordt gedaan door het Nationaal Steuncomité: Landgenooten! De ontzettende ramp die ons land op 10 Augustus teisterde, heeft diepe ellende achter zich gelaten. Een aantal Gemeenten, vooral in de Provinciën Noord-Braband en Geldertand werden getroffen. Vol weemoed gedenken wij de slachtoffers, die het leven yerloren hebben. Het leed der overblijven den vermogen wij niet te verzachten, maar wel is het onze plicht steun te bieden aan hen, die in hun be zittingen zwaar getroffen werden. Hier kunnen en moeten wij ter hulp komen. Reeds heeft Nederland 'bij eerste opwelling getoond dat ook thans de naastenliefde die ons Volk ver- eenigt tot daden in staat is. Met vreugde en gepas- ten mationalen trots hebben wij gezien, wat reeds ge daan is. Het Koninklijk Gezin is als het ware voor gegaan en wij volgen. Menige vereeniging, menig particulier zelfs, heeft reeds van voortvarendheid blijk gegeven door het inzamelen van gelden, en ter stond hebben de bladen inschrijvingen geopend. Ifet- geen reeds bereikt is, stemt ons hoopvoll Er is veel noodig, hoeveel, dat is op het oogenblik slechts bij benadering te zeggen, want het vaststel len der geleden verliezen kan niet dan geleidelijk geschieden en het zou voorbarig zdjm nu reeds cijfers te noemen. Er moet met beleid gewerkt worden en daarvoor is eenheid van handelen noodig, eenheid vooral in de wijze waarop naar billijkheid geholpen moet wor den. Hiervan doordrongen heeft de Minister vau Binnenlancfsche Zaken cn Landbouw de noodige stappen gedaan om een Nationaal Comité op te rich ten. Dat Comité kwam den 17den Augustus voor het eerst bijeen. Het heeft tot taak zooveel mogelijk as reeds verkregen gelden te verzamelen, giften in ont vangst te nemen., het geheel te beheeren en, voorge licht door deskundigen op de meest doelmatige en nuttige wijze aan te wenden. Toe het herstel' der schade moeten wij allen sa menwerken en vooral moet zorg gedragen worden, dat waar hulp inderdaad noodig is ook hulp ver sohaft (worde. Laat ieder volgens zijn vermogen bijdragen. Stelt het Oomité in staat zijn doel fce bereiken. CVol^t onderteekening) Het adres van den Penningmeester is: Heeren- graoht 312 te Amsterdam.m Potsrokening No. 49414, Het Secretariaat is gevestigd: Dr. Kuypersfcroat 8, Hen Haag, Telefoon 14443. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN LANGENBOOM EN ZEELAND. Dinsdagmorgen arriveerden de Koningin en Prins Hendrik per extra trein aan het station te Cuyk. Aan het station te Cuyk werden de hooge bezoe kers verwelkomd door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, baron Van Voorst tot Voorst en den heer J. van Mortel, burgemeester van Cuyk Met de koninklijke auto's werd over Beers, Mill de tocht naar Langenboom aanvaard. In Langenboom werden vijf totaal verwoeste boer derijen bezichtigd, waarbij H. M. zich met de eige naars onderhield en woorden van troost sprak. Daarna werd het klooster der Paters Dominicanen bezichtigd. De praeses van het klooster, pater Winne- kendonk, hield hier een toespraak. Nadat nog een paar boerderijen in oogenschouw wa ren genomen, vertrok het gezelschap naar Z?eeland, waar de burgemeester, de heer J. Doedens, zich bij het gezelschap voegde Grafpeel, Trent en Oventje werden grootendeels te voet bezocht, wat door het mulle zand een moeilijke tocht was. H. M. werd niet moe de geteisterde boerderijen te bezoeken en zich door de getroffenen zelf te laten voorlichten. Roerend was het onderhoud met den heer Van der Heuvel, die vertelde, hoe hij zijn eenigen zoon had verloren. Het jongste dochtertje bood H. M. een gedachtenisprentje van haar broer aan. 'H. M. troostte zichtbaar aangedaan met het leed van dit gezin, waarvan de moeder zwaar gewond in het zie kenhuis verpleegd wordt. Ook met den heer Minders, wiens dochter bij de ramp is omgekomen en wiens zoon ernstig werd ge wond, onderhield H. M. zich geruimen tijd. H. M. prees meermalen de gewaardeerde hulp van den Boe renbond, die zijn gratis werkkrachten alom in actie heeft gesteld tot redding van den oogst. Verschillende noodwoningen, waarvan hier 30 gebouwd worden, werden door H. M. bezichtigd. Tenslotte bezocht H. M. het ziekenhuis te Zeeland, waar de gewon den van de ramp verpleegd worden en waar een 30- tal kinderen uit de getroffen gezinnen liefderijk is opgenomen. Duizenden'belangstellenden volgden den koninklij ken stoet. De bevolking was zeer dankbaar voor de koninklijke deelneming. Te ongeveer drie uur vertrok de stoet per auto's naar Uden, waar per koninklijken trein de terugreis werd aanvaard. GEMEENTE ZIJPE Ingeschreven van 15 -tot 18 Aug. 1925. Geboren: Douwe, zoon van Jacob Borsch.en Aagje van der Laag (won te Ameland). BREEZAND. Zondag speelde Breeziand 2 tegen Atlas 2. B. had verschillende invallers en verloor met 40. Breezand 1 6 peelde tegen Atlas 1, welken "jved- strijd Atlas won met 21. Beide ploegen waren onvolledig. Zondag komen Suooefl 1 en 2. WIERINGEN. JI. Zondag kwamen de bedde J.V.O.-eïftaHem van Julianadorp, om Succes 1 en 2 alhier partij te geven. Om 1 uur speelde Succes 2 tegen J.V.U. 2; scheidsrechter de heer Snel. Succes zat direct voor 't J.V.O.-doel, gesteund door den wind. Kooij (weet uit een penalty S. de leiding te betziorgen, 19. Even later weet Jan Lont voor no. 2 te zórgen, 20. J.V.C. pakt flink aan, doch Kooij weet voor rust den stand tot 40 op te voeren. Na- de rust heeft J.V.O. het windvoordeel eri is JiV.C, ook de sterkste en weet spoedig 42 van den: stand te maken. Smit weet dan ook erger te voor komen en blijft de stand 42 en wist Succes 2 beslag te - leggen op de vergald zilveren medaille,

Schager Courant | 1925 | | pagina 2