AllEIEED Bitlis- Donderdag 20 Augustus 1925 68ste Jaargang. No. 7693. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Het Brugsche Begijnen hof viert feest. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Seclamer, Staatsloterij. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 233S0. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. fe n. Wat schallen de bazuinen? Hét Brugsch Be gijnenhof \%rt fe>eet. Wij hebben reeds in een vorig artikel gehoord, dat stormen het Brugsch Begijnenhof geteisterd hebben. Toen Johanna van Constantinopel, gravin van Vlaanderen, het Brugsch Begijnenhof onder haar hooge bescherming nam, deed zij 'dit gedreven door een godsdienstig gevoel en met de bedoeling om aan_ do_ vróme doen.teren, van Vlaanderen dezelfde vrijheid en onafhanke lijkheid te verzekeren, die bij zooveel' graaflijke keuren of privilegies aan de Vlaamsoke burgers waren verleend. Die vrijheden werden reeds in 1299 belaagd, want Koning Philips de Schoone van "Frankrijk bedreig de Vlaanderen. Hij had den Graaf Gideon van Dampierre en diens dochter Filippina gevangen genomen en terroriseerde Vlaanderen. Het was de strijd tussohen Leliaards en Olau- waards, later in 1302 zoo schitterend gewro ken in den Gulden Sporen-slag op het Groeningh sche Veld bij 'Kotfaijk. Pauselijke nullen ten gunste der Vlamingen werden verscheurd en Fransche bisschoppen deden die# Vlamingen, welke trouw aan hun graaf bleven, in den ban. Het verdeel en heersch werd door den Franschen koning toegepast en hier met dreigementen een belofte verkregen, waartegenover een nieuw voor recht verleend werd, daar een dorp dat weigerde toe te geven, als" afschrikwekkend! voorbeeld in den asch gelegd. De macht der steden moest in elk geval' geknot worden, terecht zag do koning in do macht der steden hot hechtste bolwerk der Vlamingen tegen vreemde overhoersching. Tot een der middelen om aan de Burgsohe Magi straat afbreuk te doen, behoorde^ het onttrekken van het Begijnenhof aan de macht van de Brugsche Sedert lieet het Begijnenhof: het Prinselijk Be gij nonhof van iden Wijngaarde, maar naar mijne meening is dit „Prinselijk" niet iets om trotsch op to zijn, want het is een smaad voor de Vlaaan- sche burgerij der goede stad Brugge. Maar prinselijk of niet, het Begijnenhof mocht zich in Woei verheugen, totdat de Fransche revo lutie uitbrak en ook over Vlaanderen haar invloed deed gelden. De Sans Culdttes trokken onder het Zingen van de Marseillaise en het Qa ira de stad Brugge binnen en al spoedig ging de oudste kerk te Brugge, de St. Donatduskerk op de Burgpiaats, in vlammen ^De Fransche overheersohers beroofden het Be- ijnenhof van alle rechten en voorrechten, oonfisr- -eerden ;de bezittingen, verzeeglden de deuren der kerk en verboden de begijntjes om bun costuum te dragen: het zwarte kleed met de witte huif. Van dien tijd af begint het verval1 Van het Begijnenhof. Het Zelfde land dat het „prinselijk'f gemaakt had, bracht het nu tot „prinselijke ar moede". Inplaats, dat nu de begijntjes gedachtig aan. hare zusters uit de Middeleeuwen, de handen uit de mouwen staken en daardoor evenals die^ ondersteu ning en goederen te verwerven, lieten zij pruilend het hoofa hangen en wisten zich niet te vereeni- gen. Daarbij ontbrak hot aan krachtige leiding, die juist wondoren had kunnen verrichten. Het gevolg was, dat het karakter van het begijnenhof geheel wijzigde, men kon slechts rijke dames toe laten, daar er geen fondsen waren, waaruit men kon putten en de geest om voor zich zelf to zorgen met de Middeleeuwen verdwenen bleek. Vroeger behoefde het begijntje slechts zonder schulden te zijn, thans moest zij vermogend wezen en langzamerhand werd het begijnenhof bevolkt met dames uit den deftigen stand, die oen vrij groot inkomen bezaten en zich de weelde van een paar dienstboden konden veroorloven. Handen arbeid werd voor een begijntje vernederend ge vonden. Zoo was de inrichting van haar oorspronkelijk doel' afgedwaald en in vele opzichten ook gedaald. Er zijn thans slechts zeven begijntjes over. Vele huisjes zijn onbewoond a,ndere zijn ver huurd aan dames, die er rustig en goedkoop wonen- Men vreesde dat er geen nieuwe begijntjes zou den komen en men zon op middelen .om het Begij nenhof nieuw leven in te blazen. Op zich zelf een 'zeer loflijk streven. Maar daar men vree&de, dat elke poging om het Begijnenhof weer door begijntjes te laten bevolken,zouden mislukken,, meende het Hof op andere wijze nieuw leven te moeten verschaffen. Men kwam op het denkbeeld om het als „retrai te" te gebruiken. Maar dan moeten er allereerst fondsen zijn om alles eenigszins te roconstrueeren. - Zonder geld is hot Begijnenhof in geen enkei opzicht meer to redden. Ik heb er een Engelsohe vriendin wonen, bij wie ik onlangs thee dronk. Toen. het hard regende lekte het huis overal. TTct is ver van: „hecht en sterk en wel doortimmerd'^ zooals de Amsterdam- sche hui zenm akeiaarsterm luidt. Om nu aan gold te komen, besloten de heeren* die voor de instandhouding va.n het Begijnenhof voelen, om den dag te herdenken, waarop zeven eeuwen geleden, de zuster van Joanna Margaretha van Constantinopel, gravin van Vlaandoren, oen bezoek bracht aan Brugge en aan het Begijnen hof en de aan deze instelling door wijlen hare zus- ter verleende voorrechten bekrachtigde en aan vulde. Alles wat in Brugge behoort tot de „Noblesse et petite noblesse", dus tot adel en aristocraten heeft zich vereenigd om dit feest'te doen slagen. Zeker, het zijn allemaal de Franschsprekende Bruggelingen geweest, die dit feest op touw heb ben gezet, Vlaamsch sprekend 'Brugge bleef er buiten. Vlaamsch sprekend Brugge is daarover aan het mopperen^ maar ik vraag maar: Waarom hebt gij het aan niet ter hand genomen. Waarom pruilt gij over uwe Vlaamsche. democratische, religieuze in stelling, die door Fransch sprekende meisjes en jongens „onteerd" wordt. Wat onteerd? Die aardige meisjes en jongens in keurige costuums zijn een eer geweest voor het Begijnenhof. Doch laat ik niet vooruitloopen. Neen, Vlamingen, die Vlaamsch -wilt doen, gij moet niet achteraf praten, maar gij moet een voor beeld nemen aan die pittige Franschsprekende Vlamingen, die een schitterend feest hebben ge organiseerd en schitterend doen slagen. Dat het even gerammeld heeft, is natuurlijk, dan zouden we niet in België zijn. Maar de hoofdzaak was keurig.' Zaterdag, Zon dag en Maandag zou het feest gevierd woraen en wel binnen 'het Begijnenhof. Zaterdag zou de Koningen Elisabeth .met haar dochter, Prinses JMarie José, het feest met haar tegenwoordigheid vereeren. Die Franschsprekende Vlamingen hebben dade lijk geweten, hoe tij het comité moesten samen stellen, zij hebben tot President benoemd den Graaf, Albert Visart de Bocarmé, Zoon van wijlen den beminden Brugschen burgemeester. Graaf Ai- bert is getrouwd met een gravin d'Oultremont én daardoor bestaat de schakel met het Hof, met het gevolg, dat de Koningin bereid was, haar be langstelling te toonetn. Mag ik vragen aan de Vlaamsohe Vlamingen: Is dat zoo kwaad? Is het bezoek van de Koningin niet een groot succes geworden? Heeft daarvan' niet VI e geheele Brugsche bevolking geprofiteerd? Waren wij vreemdelingen niet. verbaasd, £at men eindelijk eens in Bolgië de Koninklijke familie tmet ware warmte zag huldigen? En wat een schat is die Koningin! Maar laat ik weer niet vooruit loopen. Dat temperament van mij is een last. Behalve de Koninklijke familie kwam nog een hoog personage het feest door zijn tegenwoordig heid vereeren. Gardinaai Mercier was uit Meohelen overgekomen om dit feest bij te wonen. V Vlamingen, nu vraag ik U weer: Gij zijt onte vreden, dat het feest geen religieus.karakter heeft gehad. Hadt gij dan weer een soort Bloedprocessie willen zien? Altijd weer hetzelfde. Is dan deze huldiging van een volmaakt Chris telijke, neen Roomsch Katholieke daad van de vrome Margaretha van Vlaanderen, al' geschiedt het dan door jongelieden, die geen gelofte hebben i, niet Roomsoh en vroom genoeg? niet, waarom1 hebt gij dan niet de zaak oritique est aisóe, Part Ik voel voor uw zaak, Vlamingen, maar niet vooi uw gepruil. Ik kan mij begrijpen, dat er den Vlaam sch en Vlaming even een bittere smaak in den mond kwam, toen hij Cardinaal Mercier binnen Brugge zag, omdat deze prelaat anti-Vlaamsch gezind is. Maar voer dan actie, werkelijke actie. Is uw Begijnenhof Vlaamsch .ergert U zich ervoor, dat men over Béguinage spreekt, dat men uw Be gijnenhof wil omzetten in een retraite voor Fransch sprekende, Parijs imiteerende, Belgische meisjes en vrouwtjes, waarom dan niet zelf een feest georgani seerd), braaf, vroom, christelijk, Vlaamsch, democra tisch? Dan had men geld moeten riskeeren. voegt gij mij toe. Maar, meneer, wat-wilt gij, al die Fransch spre kende Vlamingen hebben hun geld geriskeerd, maar zij hebben ook allemaal persoonlijk gewicht om hét er uit te halen Laat ik U vertellen hoe ik Zaterdag heel vroeg &1 in het Begijnenhof was, zoo vroeg, dat mijn lieve, mooie, blonde Hoilandscha nichtje grif inging op mijn plan te trachten nog een versnapering te nut-, tigen. 'Onwillekeurig werd ik aangetrokken door 'n Begijnenwoning die vroeger leegstond waar voor stooltjes, tafeltjes enmannen in witte jas jes. Daar is een bar! dacht ik en dat in droog Bel gië! Wie lacht daar? Wie roept daar, je kunt over al een borrel krijgen, als je de kunstjes maar weet? Dit aan het adres van onzen minister Rutgbrs. Laat deze brave man eens goed beseffen wat de afschaffer van onzedelijkheid zijn schoonvader voor ellen de in Amsterdam gebracht heeft. Sedert diens dwee- perij en zoogenaamd tegengaan van de „geLocali- seerde" onzedelijkheid is er geen vrouw meer veilig in Amsterdam. Degeen, die soms daaromtrent in de bat wil treden: salut! Reeds bij voorbaat wijs ik op het verslag der Hel dring stichtingen te Zetten. Maar in elk geval in België bestaat quasi drank verbod1 en natuurlijk werd in 't' Begijnenhuisje, dat voor café was ingericht, slechts sherry, port, of cham pagne geschonken. De mannen in witte jasjes kwamen óp ons toe zoo dra wij het cafétje naderden enhet waren de leden van de cercle de la noblesse, die dienst deden als kellner en mij. hartelijk de hand schudden en uitstekend voor ons zorgden. Later sprak ik lieden, die zich verbaasd' hadden over die keurige kellners, die steeds allervriendelijkst inlichtingen gegeven haddeü en iedereen met grtiote hoffelijkheid .terecht geholpen hadden. De koningin liet op zich wachten, wij' vernamen, dal zij onderweg steeds opgehouden was door rede voeringen en door het aanbieden van bloemen. Ein delijk daar kwam ze, aan de poort verwelkomd door cardinaal Mercier. De koningin zag er allerliefst uit, ze is zeer gracieus en .heeft een werkelijk koninklij ke gratie. Verscheidene personen werden aan haar. voorgesteld, anderen door haar begroet en ten slotte zat zij op een podium onder ene baldakijn met links van zich haar dochter Prinses 'Malie José en daar naast de abdis der Begijnen, réchts van zich cardi naal Mercier en daarnaast de bisschop van Brugge. Vinden de Vlamingen nu heusch dat het geeste lijk cachet ontbrak,.of is het weer de gewone pruile- rij. Wat heeft cardinaal Mercier een mooi en fijn- besneden gelaat, het is inderdaad een kerkvorst met een paar oogen, die gericht op een menschen-' menigte, die menigte beheerschen en. luisterend naar de kóningin, 0e met hem gemoedelijk een en het-l zelfde tekstboekje gebruikt, leuk kunnen lachen. De stoet komt voorbij, de gouverneur, Baron Jans- sens de Bisthoven, geeft eenige toelichtingen omtrapt de deelnemende personen. 'De stoet werd voorafgegaan door twee leden van de cercle de la noblesse, terwijl andere leden van die club, alletnaa'1 Fransch sprekende Belgen, orde onder het publiek hielden en zorgden dat niet de tererinen, voor optocht en plechtigheid gereserveerd, bezet werden, om later weer 'met de grootste moei te ontruimd te worden. Zoo werkten die Fransch sprekende Vlamingen allemaal hard mee om het door hen ten behoeve der „Béguinage" georganiseer de feest te doen slagen. Het was een prachtige stoet van edelvrouwen te paard of in een draagstoel onder een kleurrijk bal dakijn, van rijzige edellieden te paard, gevolgd1 door hun lansknechten te voet. Wat een schattige pages en meisjes omringden de „hooge edelvrouwen". die de hoofdpersonen uit de stoet vormden. Daar was de „Haute et puissante dame Margue- rite de Brienne, femmede Thierry de Beveren, chfL- telain de Dixmude", voorgesteld door de' barones Peers van Nieuburgh, naast zich haar dochtertje, voorgesteld door een klein meisje Fraeys van Veu- leke, beiden te paard en gevolgd door ridders en %edelvrouwen te paard1 en talrijke pages te voel Vervolgens de muziek met luid klinkende bazui- nën en heerlijk klinkende toonen van een capella koor, datVlaamsche liederen zong, Oh dwaas, tweetalig landl Daar kwam de Haute et puissante dame Elisabeth de Morialmé, épouse de Messire Robert de Bethune, avoué d'Arras, voorgesteld door Mevrouw Jan van Caillie, gedragen op een fraaie ligstoel, waarboven een baldakijn en omgeven en gevolgd door edelen en pages. Daar was de Haute et puissante Alix de Diest, veuve de Messire Arnould d*Audenarde, voorge steld door barones Emmanuel de Blommaert de Soye te paard en met gevolg te paard en te voet. Ten slotte te paard, doch onder een baldakijn: Marguerite Comtesse de Flaudre, de hoofdpersoon voorgesteld door de barones Fernande de Blom-- maert de Soye. Vorstelijke verschijning, voorafgegaan dooi; den vaandeldrager van Vlaanderen te paard. De bazuinen schallen, de vaandeldrager salueert met den Ylaamschen Leeuwenvlag en Marguerite van Constantinopel Comtesse de Flaudre, maakt front naar H. M. de koningin. Elisabeth neigt, eq do stoet vervolgt daarna weer zijn weg. De koninklijke familie verlaat het podium' en be gaf zich naar het middenterrein, waar een „krijt" afgebakend is en twee vorstelijke loge9 zijn opgesteld, éen voor de werkelijke vorstelijke perso nen en een voor de gravin van Vlaanderen. Spoedig daarop verschijnt de stoet binnen het krijt, amazo nes en ruiters zijn afgestegen, de Maarschalk van Vlaanderen arrangeert op waardige wijze do edel vrouwen, ridders en pages en dirigeert de ceremo nie. Eerst verschijnt nog de bisschop van Tournay, met zijn geestelijken, met monniken, nonnen en be gijntjes en nadat christelijke liederen gezongen zijn, verleent Marguerite van Constantinopel het privile gie en leest WalteT, bisschop van Tournay, het graaflijk charter voor, waarna alle plechtigheden formeel volgen, terwijl bazuingeschal telkenmale het besluit van een evenement aankondigt. Daarna verzoeken verscheidene ridders, waaronder Guidolphe van Gruuthuys, heer van Brugge, om toe gelaten te worden tot het afleggen van den aed aj& vazal van de gravin, hetgeen telkenmale met groot ceremonieel1 geschiedt. Daarna wordt onze aandacht gevraagd door twee gevechten tusschen verschillende paren ridders. Het is jammer, dat deze tweekampen te voet plaats hebben, ik herinner mij zelf als Sjeerp van Adeele te-paard aan een tournooi met lansen en zwaarden te hebben deelgenomen, waarhij het voor al in het mêlie, wanneer de ridderknapen ook te paard zich in 'het gevecht mengen en wanneer er dan door 16 man zoo op de harnassen gebeukt wordt, dat het zoo davert, dan is dat wel zoo aar dig dan het kijken naar een tweekamp te voet. Eindelijk roept de Maarschalk van Vlaanderen stilte en verheft de Gravin zich van haar zetel ten einde de overwinnaars geluk te wenschen en haar vertrouwen uit te spreken, dat zij steeds zullen strij den voor Vlaanderen en de graaflijke familie. De Gravin, gevolgd door de kinderen van Vlaan deren: Johanna van Dampierre. Béatrice van Bra bant, Gideon van Dampierre en Willem van Dam pierre 1) verlaat het podium en na eene diepe nei ging voor Koningin Elisabeth verlaat zij he,t krijt. Twee narren maken potsen, de ridders, edelvrouwen en pages sluiten zich achter de geestelijkheid aan en even later neemt de Koningin afscheid van de auto riteiten en begeeft zich naar haar automobiel. Ko ningin en Prinses verdwijnen bijna tusschen de overtalrijke bloemen' van de automobiel, weeskinde ren, aan beide zijden van de Wijngaardstraat opge steld, juichen- de vorstin toe en ik wil eerlijk beken nen, dat ik nimmer een lid der Belgische koninklij ke familie zoo spontaan zag toejuichen als hier in Brugge. Het mag dan onder de auspeciën van de Franschsprekende arisocratie van Brugge zijn ge weest, het feest is geslaagd en de bevolking hul digde koningin Elisabeth, die het zevende eeuwfeest van het Burgsch Begijnhof door haar tegenwoordig heid heeft opgeluisterd, daarbij Vlaanderen en votfr- al Brugge eerend. IWij zagen de vroolijke kopjes der jonge meisjes, die voor Begijntjes geacteerd hadden, terwijl zij met de jonge ridders gekten en konden niet nalaten la chend te denken: Begijntjes wilde gij dansen? 1) Later graaf van Vlaanderen en gevangen geno men door Koning Philip de Schoone van Frankrijk. Zitting" van Dinsdag 18 Augustus 1925. VOOR DEN POLITIERECHTER. HET MLJN 'EN DIJN. De eerste beklaagde vandaag was Caroline Steil, een 21-jarig, thans gedetineerd dienstmeisje, uit Den Helder, dat aldaar onlangs in betrekking was bij F. J. Huijer, luitenant ter zee. Zij bleek geen betrouwbare -huisgenoote te zijn en ging tien. te buiten aan hetwegnemen. va.n lijfgoederen en sie raden, hoewel tij geen gebrek aan geld had. De O.v.J. eischte tegen bekl. 3 maanden gev. Mr. van Loockeren Campagne, verdediger, con cludeerde tot voorwaardelijke straf. Het vonnis was 2 maanden gev., met aftrek van .preventieve hechtenis. CONTRA HET ZWAKKE GESLACHT. Dan kregen we nummer twee van de rij. Dat was Bart Ane van Texel. Hij heeft op 2 Juni aldaar een jonge dame mishandeld, wat niet bij zonder galantmocht heefcen en gezien werd door een anderen ingezetene van 't eiland. 't Zaakje liep dan ook niet straffeloos af voor beklaagde, tegen wien niet minder dan f-60 boete of 40 dagen brommen geëisoht werd-. Zijn vonnis kwam neer op f-40 boete of 40 dagen brommen. DUBBEL WAS DWARS. Cornelis P. Dubbel uit Alkmaar was aldaar on langs stevig onder dan invloed van Bacehus en betoonde zaoh in vrij 'hevige mate wederspanmjjg, toen agent Dalenbarg hem wilde .opbrengen. Dalenberg kreeg gelukkig assistentie van een agent in burgerkleedlng uit Amsterdam. En toen marcheerde de zaak..;. en óók beklaagde, zoo goed; en zoo kwaad als die dan marcheeren kon. Maar tijn onverstandige wijze van "doen,- kwam Dubbel nu te staan op f-40 boete of '40 dagen) de doos in. DIE WILDE BAAS IN ZLJN EIGEN HUIS WEZEN. De slager K. G. de Leeuw te Medemblïk hadi tijn gedragslijn ook lang niét goed bepaald, toen hij onlangs in tijn slagerswinkel met een ambte naar te doen kreeg, in den persoon van keurmeester Hartog. Toen deze nl. een hoeveelheid vleesch ambtshalve in beslag wilde nemen, bedreigde de slager hem met hooge woorden en erger nog, met een hakmes. Verbaal volgde en 'heden kreeg de Leeuw een vonnis tot rond. f-100 boete subsidiair) 50 dagen de petoet in. NIET GOOIEN. Jacob Johannes Laan uit Medemblik had het Ze ker niet de-moeite waard geacht Om heden hier te verschijnen. Althans hij was absent. Wegens hot gooien op andermans kippen kroeg sinjeur heden r-15 boete te vervangen door 15 dagen hechtenis* NIET OP Z'N GEZELSCHAP GESTELD. Beklaagde U. Slot uit Warmenhuizen bevond; tieh tegen den wil yan schipper P. Bakker aldaar in diens beurtschuit met het doel, mee naar Alk maar te varen. Bakker verkoos dat niet en gelastte Slot, het vaartuig te verlaten, waaraan deze piet dadelijk voldeed. Eindelijk is hij van boord ge gaan en per spoor te Alkmaar gekomen, waar hij weer met den inmiddels in die stad aangekomen schipper Bakker in contact kwam. Wegens huisvredebreuk liep beklaagde f-40 boete subsidiair 40 dagen hechtenis op. 2J DURE KERAHSNAGHT. Wilfem Schelling uit do Beemster heeft op de kermis te Schermerhorn in den nacht wan 12 op 13 Juli jl'. Jan Cornelis Moeijes mishandeld. Moeijes heeft er zeker nogal van langs gehad, althans het vonnis tegen Schelling was overeen komstig den eisoh eventjes f-100 boete of 50 dagen brommen. Geen kleinigheid. A CONTANT. Samuel Hérschei uit Den Helder heeft aldaar in Juni jl. juffrouw de Jong, geb. van Dam, belee digende uitdrukkingen toegevoegd ten aanhoore van zekeren de Gröot, heden hier ook als getuige aanwezig en eveneens te Helder woonachtig. De eisch was 1-20 boete of 20 dagen tittenTvpnnis dito. En beklaagde betaalde terstond, dus die kous was af. MET GESLOTEN'DEUREN. Beklaagde K. W. van Zuijden is poortsMter. Hij komt uit Den Helder. Zijn zaakje wordt niet het oog op de goede zeden met gesloten deuren behandeld. Fine. Lijders aan aambeien kunnen niet beter doen dan Fosterts Zate aan te wenden, welke onmiddel lijke verlichting schenkt. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos fl.75, per tube fl. Trekking van Dinsdag 18 Aug. 3e- Klasse. 2e Lijst No. 11023 f-1500. No. 16884 f-1000. No. 2373 f400. No. 15022 f-200. „Nos. 532 3330 4150 5516 11958 16596 19145 20151 elk f-100. Prijzen van f-45. -50 60 79 101 184 213 227 253 255 258 322 323 336 362 406 410 422 442 516 611 622 621 680 755 879 925 932 996 1018 1034 1014 1121 1349 1127 1490 1495 1520 1638 1688 1711 1740 1778. 1820 1855 1858 1885 1935 1989 2001 2097 2106 2116 2154 2222 2274 221il 2309 2315 2322 2109 2151 2522 2528 2502 2596 2651 2717 2733 27-18 2793 2816 2855 2950 2963 3001 3019 3082 3089 3209 3213 3228 3235 3244 3247 3235 3381 3386 3413 3193 850-1 3539 3569 3602 3615 3624 3025 3610 3691 3744 3917 3919 4187 4188 4193 4210 4224 -1224 4270 428-1 -1293 4296 -1347 4404 4-133 4189 4501 4511 4569 4594 4598 4613 4721 479 1 4899 4911 5022 5050 5102 5135 5199 5201 5219 5261 5319 5365 5375 5404 5472 5583 5030 5638 5694 5801 5821 5810 5937 5910 5944 5953 6103 6127 6215 6350 6395 6138 6156.6465 6479 6512 6575 6790 6792 6821 6922 6924 6975 '7013 7093 7135 7190 7199 7297 7539 7569- 7727r 7751 775S 7785 7804 —16 —17 7819 7862 7876 7880 7982 7995 8016V802S 8027 8037 8086 8116 8118 8132 8279 8285 8301 8363 8370 8129 8457 8581 8738 8799 8812 8869 8909 9030 9078 9099 9101 9122 9141 9209 9243 9340 9367 9421 9432 9139 9160 9561 9633 9638 9648 9694 9096 9759 9795 9817 -9829 9835 9844 10069 10205 10253 10336 10361 10413 10415 TOi?|l 10442 10417 .10180 10597 10603 10628 10742 10787 10809 11052

Schager Courant | 1925 | | pagina 1