iliiiui Nitiis- Mntltmit- LiiIIiitUiI HYPOTHEEK op LANDERIJEN a 5 RENTE. Firma DE LANSE Nemen gelden in Deposito. Verleenen Credieten. Uitgevers! N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. 3 IL A 23. Ingezonden Stukken. Ue Firma MEIJER FELS, Umlnislraicars-ReatmeESlers la Alkmaar, Plaatselijk Nfeawiu Bmnenlanrisch Mteuws. Spaander's Kleeding. Zitdag Donderdags in Hotel „Vredeiust". LICHT OP! Zaterdag 22 Augustus 1925 08ste Jaargang, No. 7694. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en «Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 -uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomond nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers G cent. ADVERTEN^- TIöN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel me»r 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend J Dit NUMMER BESTAAT DIT VIER BRADEN. Breozand, 18 Aug. Mijnheer do Redacteur, Verzoeke beleefd een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Aan J. B.Naar aanleiding van Iiefc bericht in de Sdiagor Courant vh.ji Dinsdag 18 Aug., dat u bij uw thuisreis Zondags ter lu>ogto van (lo Ixigruat"- plaats te A. PauLowna eensklaps door een hollend paard van ;iobter aangereden werd en de wagen ia aanraking kwam mot uw fiets, waardoor u kwam te vallen met de kinderen. Dat is onjuist. U passeerde den wagen en uw vrouw bleet achter den wagen rijden. Toen keek u om naar uw vrouw of den wagen, waardoor u kwam te vallen. Met het gevolg, dat het paard schrok en u aangereden werd en de berijder, de heer P. v. D., van den wagen afviel en zijn been. gebroken hooft, en toen net paard aan den hol ging, maar niet vóór dien tijd. Dus J. B., u moet niet do schuld aan paard en wagen geven. Ais u niet gevallen was, dan had het ongeluk niets plaats gehad. P. v. D. OPEN BRIEF aan den heer Jan Raat, Wethouder der Go - meent*Zijpc, Burgerhrug. Weled.Achtb. Hoer, In de vergadering van den Gemeenteraad d.d. 10 Aug. hel) ik U gevraagd Uw schrijven aan mij, d.d. 23 Juni LI .(zie Sohager Courant, No. 7687) in te trekken. U hebt hior niet aan willen voldoen. Evenmin hebt U Uw ongelijk willen erkennen. Voor 't geen U in" don Raad gezegd hebt, is volgens Art. 17 dor Gemeentewet met strafrechter; lijk vervolgbaar. Evenmin voor bovenbedoeld schrij ven, dat, hoe belcedigend ook, daarvoor te voor zichtig gesteld is. Ik tart U echter Uwe beschuldiging, dat er mot het opmaken van de balans van het GJE.B. te Zij'pe geknoeid is en de burgemeester en ,ik .'daar door een verkeerde voorstelling van den stand van I zaken gegeven hebben, zóó in t openbaar te hor ha- J km, b.v. In de Sehagor Courant, dat ik eene strat- vervolging togen IT kan instellen. De rechter zal dan uitspraak tussohen ons kun nen doen. Waar U meent gelijk te hebben, zal; U daar ongetwijfeld toe willen overgaan. En indien U j nog. op don naam van eerlijk man wilt blijven aanspraak maken, is U daartoe ook verplicht. Ik wacht het af De Redactie van de Sohager Courant zal onge twijfeld genegen zijn U daarvoor voldoende plaats ruimte te Terleenën. Hoogachtend, J. G. OOSTERBEEK. Edarn, 19 Augustus 1925. VAXT TÏT.Tnunikh SC HOEN HAND EL-SC HOEN MAKERIJ. WATERDICHTE SCHOENEN, MET EN ZONDER NEUS, MET EN ZONDER ACHTERNADEN, PRIMA, VANAF f 5.75. BURGEHBRUCk Wij vernomen, dat do levering van schoolbehoef- tcn en leermiddelen voor de nieuwe R.K. school al hier is opgedragen aan den Boekhandel v. h. Trap man en Co. te Schagen, na onderhandsche inschrij ving. SCHAGERBRÜG. Men deelt ons mede dat de heer Daan Pool te Oudesluis alhier op kermis-Maandag zal optreden in do zaal van den heer Boontjes, LANUENDLK. We vernemen, dat de omzet aan de heide veilin gen ruim een millioen heeft bedragen over de af- geloopen maand. ZUIDSC HAR WOUD E. hebben geiden beaehikbaar voor le hypotheken op landerijen a 5 rente. Houden eiken Donderdag van Ö'/i—li1/» uur zitting In Caté „CÉRÈS" te SCHAGEN. I Laten liefhebbers vooral begrijpen, dat Zaterdag en Zondag de aangewezen, dagen zijn tot kijken. De Hollandsche Spoor zal op Zondag 0 Sept., den grooten Tuxndag, een paar extra-treinen laten loo- DE WINKELWEEK. Zooals onze lezers wel reeds bekend zal zijn, staan ons in Schagen binnenkort .weer eenlge mooie feestdagen te wachten. „HET KAN VERKEEREN". Ter gelegenheid^ van de Winkelweek, welke op 5, Donderdag en Vrijdag waren drukke dagen in het 6, 7 en 8 September wordt gehouden, zal de Scha-Theater Royal alhier, 't Waren de voorstellingen van ger winkelstand weer zijn beste beentje voorzetten het Eerste Nederl. Revue Gezelschap Henri ter Hall, De heer K. Kostelijk alhier behaalde op het con- 111 mooie étalages aan de cliëniel© in deze streek ^jQ gen massa menschen op de been brachten. Reeds cours-hippique te Heilo twee 2e prijzen, nl. in het to laten zien, wat hier geboden wordt, aan allerlei We^gn voren waren voor beide avonden alle ran- concours voor éénspannen open klasse en in het dagelijfcfich voorkomende benoodigdheden in den Ren uitverkocht, zoo groot was de belangstelling, en - tmorts! „)(n.nln.ni^Qn Tin T-l Q+ 10 hutrnn ri Q t iSs/Mia 0 w concours van eenspan merriën, of ruinen, gereden meest uitgebreiden zin. Het is bekend, dat Scba- door een dame. vergezeld door een beer. gens winkelstand uitstekend is geoutilleerd in al- ZUIDSCHARWOUDE. lerlei opzicht en deze gelegenheid zullen de nering- Hef fanfarecorps besloot, na daartoe toestemming doenden zeer zeker energiek aanpakken ,om reela te hebben gekregen van den burgemeester, een rond- te maken voor hunne respectieve zaken. gang door de gemeente te maken en daarbij een open Dat is dan ook hpt doel van de winkelweek. Maar sc baal collecte to houden voor de slachtoffers van hierbij blijft het niet. Eoa hecle serie feestelijkhe- de stormramp. den op lederen dag der winkelweek verdeeld, is VAN EWIJCK5LUIS. uitgewerkt en afgaande op de ondervinding van Hoe kort ook nog in gebruik, waren de klachten reeds tweo voorafgaande winkelweken, mag met over don bouw der nieuwe ophaalbrug bij Van vrij groote zekerheid voorspeld worden, dat gezorgd Ewijckaluis reeds legio. De vloerklappers liepen na- is voor iets goeds en iets afwisselends bij uitstek ruelijk van beide zijden naar hei midden veel te geschikt om een groot .publiek gezellig bezig te steil omhoog, zoodal het middengedeelte wel iete op houden. een heuvel geleek. Meerdere automobielen en motor- JEn Schagen is ook in dét opzicht geheel inge- rijwieüen waren dan ook reeds min of rneer vast,ge- richt om talrijke feestgangers gastvrij en geriefelijk loopen, wat natuurlijk, veelal met schade gepaard te ontvangen. ging. Enkele hoofdmomenten der festiviteiten willen we Vrijdag heeft men getracht, deze fout weg te ne- nog even in herinnering brengen. Zaterdag wordt men, door de aansluitende middenbalken naar on- de winkelweek geopend en begint tevens de bloe deren schuin af te nemen. Hoewel de brug nu nog men_ en fruittentoonstelling die eiken dag geopend niet geheel is „wat je noemt.", was toch het beloop is. Wij vernemen, dat een keurige collectie zal wor- Vrijdagavond wel aanzienlijk verbeterd en kunnen den ingezonden. Laten we hier nog, bijvoegen dat auto- en motor-rijders dus nu met wat meer gerust- aan de, bloemententoonstelling is verbonden een heid deze brug passeeren. wedstrijd in de mooiste bloemenversiering, aango- EEN AANRANDER ATGEROST. Toen te Boekolo, gemeente Lonneker, een tweetal meisjes nabij bet Hof to Boekelo aan hot bramen plukken was, werd een. harer door een manspersoon aangesproker.. Do men. die minder goede bedoelin-i gen scheen te hebben, kreeg van de jonge dame evenwel eënige vuistslagen in het gezicht, en werd daarna door de twee meisjes ongemakkelijk afge rost. Ten slotte nam hij de vlucht. De aanrander, wiens signalement bekend is, wordt thans door de politie gezocht. DRAAGT ALKMAAR—HOORN. Anno 1805 Alkmaar. ram NIEUWE NIEDORP. Donderdagavond hoeft het circus Roberfci aJhiar een openingsvoorstelling gegeven en daarbij schitte rend succes behaald. Wat men mot paardendresSuur. en paardrijden presteert is werkelijk van belang. Ook het werken aan het trapezium toonde, dat men hier met geschoolde krachten te doen Jiad on bracht in de winkelètalages. Dezen dag wordt tovens geopend de attractie van het Molenstraat-feest, de Molen „De Roos". 's Avonds Bere-avond te geven door Turnafdeelin- gen van het Gewest, in de schouwburg van het Theater Royal. DOODGEDRUKT. De 15-jarige zoon van den landbouwer F. Buuron te Kruisland raakte beklemd tussohen een muur en een met paard bespannen wagen. Hij werd naar het R.K. gasthuis te Roosendaal vervoerd, waar hij in den namiddag overleed. Het droevig ongeluk heeft zich als volgt toege dragen. Maandagavond waren ten huize van den landbou wer Fr. B., wonende aan de Holterbergschestraat te Roosendaal, twee zoons van 17 en 15 jaar bezig een kar haver in. de schuur af te laden. Toén de kar leeg was, sprong de 15-jarige jongen van de kar teneinde een bezem te nemen, waarmee hij de kar ou afvegen. Op het oogenblik dat hij van de kar sprong, ging bet paard vooruit, met bet gevolg dat de jongen tusschen den domp van het wiel en den muur bekneld raakte. De jongen bleek zwaar gewond te zijn eni is Woensdagmorgen onder hevige pijnen in het zie kenhuis te Roosendaal overleden. TENTOONSTELLING TE ALKMAAR Als '-onderdeel van de in September te Alkmaar te houden tentoonstelling, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan yan do NoordhollAnidsicihe Vereeni ging „Het Witte Kruis'' zal in het Stedelijk Mu seum to Alkmaar van 17 September tot 1 Oetober feen tentoonstelling worden gehouden van schilde rijen, teekeningen, prenten, ooek- en plaatwerken en curiosa betreffende de behandeling en verple ging van zieken in yroegeren tijd. SCHAGERBRÜG. Donderdagavond zou in het IókaaF van den heer JBroer alhier een algfëmeene Ied.envergadring' worden gehouden van de Harddraverijveroeniging „Voorwaarts''. Door do geringe belangstelling, o.m. waren de voorzitter en de secretaris wegens verhindering afwezig, ging do vergadering met door en werd, ze uitgesteld tot Maandag a.s. SCHAGERBRÜG. liet aantal vergunningen voor den verkoop van «terken drank in het klein is in onze plaats met 2 vermeerderd en bedraagt thans 3. Aan de eigenaars „Het. Zij.per Veerhuis" en van „Kromhout" is hl. een Drankwetvergunning verleend. - De Zondag is de dag der groote Turndemonstra- werden de luchttoeron eveneens met welverdiende ties, en atletiekwedstrijden, onder leiding van belangstelling door het flink opgekomen publiek het Gewest N.-1H. v.h. NjG.V., waarvoor vele aan- gevolgd. i trekkelijke en bizondere prestaties zijn toegezegd, Het een en ander werd lévendig afgewisseld voorafgegaan door een optocht door de gemeente, door verschillende tusschennummers, waarin vooral Ons mooie, ruime sportterrein is de plaats voor deze de clowns Maft en Flip veel variatie brachten, ter- j sportfeesten. wijl een lief Duitsoh duetje ,,Ha.nz und Lize", 's Avonds concert op Marktplein en Molenstraat, de twee nog heel jonge meisjes, die het tenf Gymnastische standen, dansen enz., op het Kerkpla- beste gaven, veel succes bracht. Hans Siegfried, de Canadeesche hercules wekte met zijn geweldige kracht, die hij met diverse toeren mot zware halters toonde, aller bewondering. Tot slot van het programma hoeft de Canadeeeche reus zich laten overrijden door ©en vrachtauto, die daarna door een defect aan de rem, te veel' gajig had en door het afschuttingshoutwerk kwam; ge lukkig liep het overigens good af. WIERINGEN. Als verdacht van oplichting bil "den aankoop van schoenen van don schoenmaker O. O., alhier is de Zuiderzeewerken G. A. A. van Museelkanaal naar hier overgebracht. Uit een verhoor hem door de politie alinjer in tegenwoordigheid van O. O. afge- nomoh, heeft A. zijn daad bekend en werd hij daar na naar de strafgevangenis te Alkmaar overge bracht. LANGENDIJK. De eerste 10 aanvoerders, die aan de veiling van de Dangondijker Groenten Centrale meenen, later meer voor hun producten te kunnen maken, heb ben het recht op denzelfden morgen nogmaals hun groenten; te .presenteeren. Bii lage prijzen zal' presenteeren. Bij lage prijzen bet nogal ëetns voorkomen, dat dit ophouden ge schiedt en van de zijde der handelaars worden daarop geen aanmerkingen gemaakt. Het kwam echter dezer dagen voor, dat bloemkool1 werd opge houden op een bod van ongeveer f40. De handelaars staken de koppen bij elkaar en toen de ophouder weer verscheen, maakte hij een - tientje minder^ of- xschoon do tendenz van de markt niet ongunstiger was. Die straf zal veten ongetwijfeld afschrikken, ofschoon tooh de vraag mag worden gesteld, of het den bouwer, ook bij goede prijzen, met vrij staat te trachten jiit zijn producten te halen» "wat er uit te halen ifi. Voor rijwielen en motorrijtuigen moet het licht op: Zaterdag 22 Aug. om 8.40 uur, Zondag, 23 Aug., om 8.38 uur; Maandag 24 Aug., oni 8.35 uur. Voor rljj en andere voertuigen, een half uur later. teau. Hiermede is de Zondag gevuld, waarna de Maan dag volgt, die bestemd is voor volks- en kinderspe len, humoristisch waterballet en zwemfeest en wed strijden in de Laansloot. 's Avonds weer concerten. De Dinsdag wordt ingezet met een muzikalen rondgang door do plaats, en nog een vermakelijke hemdenrace op paarden on hitten, waarna 's mid dags de clou komt: reclame-optocht en gecostu- meerde groepen, enz. Dat dit weer iets bizonders kan worden, dat hebben de vorige optochten wel be- wozen. Tot slot van den dag eni van het feest: een schitte rend vuurwerk op het (Marktplein, Zooals men ziet: het programma biedt van alles wat, in groote verscheidenheid. zeer velen zijn nog teleurgesteld moeten worden, daar de pogingen van de Directie van het Theater Royal, om nog een derde voorstelling te geven, afgestuit zijn op onoverkomelijke bezwaren bij het Revue-gezel schap. En de zeer vele belangstellende bezoekers hebben groot gelijk gehad, want zij hebben een kostelijken avond van humor en oogenschittering meegemaakt. Zooals altijd, zit de Revue: ,,'t Kan Verkeeren", weer heel aardig en smakelijk in elkaar en wisselen grap pige situaties en geestigheden, zang en dans, toonee- len van praal en pracht en lichteffecten elkaar of in bonte mengeling. Oer-komisch is de heer J. Buziau als Sjors, met zijn partner Kors (de heer Piet Kfthler). Wat dit tweetal voor geestigs en dwaa^, weet te creöeeren, dat deed de heele zaal vaak schateren van den lach. Een pracht/- type leverde de heer Buziau in zijn satyre op de vrou wen als Gargonno; „een modern Huwelijksaanzoek" was kostelijk van typeering. Niet minder geestig waa Sjors als verkiezingspropagandist. Mw. Roosje Kohier als do commère, die geregeld een korte toelichting geeft van de komende hoofdmomen ten in de revue, kweet zich bizonder verdienstelijk van hare taak, zij deed dit op zeer aantrekkelijke wijze. Van de mooie tafereelen. waarin de Revue's van Ter Hall altijd uitblinken, herinneren we ons in het bij zonder de finale: De Vredesconferentie. Wat een pracht en praal van postumes en versiering, wat een smaakvolle groepeering, het was werkelijk mooi. Hoogst interessant was ook het tafereel: Black and white, waarin door lichteffecten plotseling eene mysterieuze gedaanteverwisseling wordt verkregen van een Spaansche dansgroep wordt met één oogop slag een negeirdansgroep geformeerd, verwonderlijk om aan te zien, dat de voreischto dansmuziek even eens plotseling werd veranderd van Spaansche cor rectheid in Neger-buitensporigheid, spreekt vanzelf. In liet tafereel: Aan de Cóte d'Azur waren heer lijke licht- en bloemeneffecten te bewonderen. iDat de verdwijnende 'Hollandsche molen ook in1 't programma voorkwamen, spreekt welhaast vanzelf» Ter 'Hail doet een sympathiek „goed woordje" voor onzen Hollandschen molen- Zoo zouden we voort kunnen gaan, maai- 't is ge noeg om den lezer een overzicht te geven van de groote voi-scheidenheid in iedere genre, dat ook deze Ter Hall-revue weer geeft te genieten. Het heele gezelschap kweet zich met bravour van zijne taak. zoodat een vlot verloop werd verkregen. Een goed orchest gaf uitstekende muziok voor af wisseling en voor begeleiding. De openschaal-collecte, die tijdens de voorstelling werd gehouden ten bate van de slachtoffers van de stormramp, bracht Donderdagavond f 121.15 op, Vrij dagavond f 111 95Vi, tezamen f 233.10)6. U.L.O.-SCH OÖL. Voor den nieuwen cursus der U.L.O.-school alhier hebben zich tot heden 22 leerlingen aangemeld, De aangifte is nog open tot de school weer begint, dat is 31 Augustus. DE VEEDIEVEN VAN SONORA. Deze week geeft ons Theater Royal een spannend Wild-West-drama onder bovenstaanden titel. Ame- rika's beroemde athleet Fred Thornsr.n viert in dit stille zijne triomfen met zijn edelen viervoeter Silver King, een paard dat zoo'n verdienstelijk acteur is, dat net menige menschelijke film-6-er in de schaduw werp. Ziehier den korten inhoud van het gegeven onder- we erp* Zelfs op de grenzen van de beschaafde wereld, waar de menschen prat gaan op hun „vrijheid", houden cellen en tralies do misdadigors in bedwang. Ook Harry Wilks beeft lange Jaren zijn vrijheid moeten derven niettegenstaande zijn erkend vele goede eigenschappen, was hij indertijd toch wegens vee diefstal tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld doch thans heeft voojj hem het uur der bevrijding ge- Voegen wij' hier nog bij» dat verlichting en ver- slagen en is het oogenblik aangebroken, dat Richard siering in de straten wordt aangebracht, O'Neill, de directeur van de gevangenis, zijn cel zal dat aan de winkelweek voor het publiek een paar i ontsluiten. aardige aanmoedigende attracties worden aangebo-.Twee verrassingen wachten hem: ten eerste het we den, en dat bij de commissie nog in voorbereidingderzien van zijn ouden vriend, Jack O'Neill, dien hij _zijn enkele verrassingen, dan krijgt men zeer ze. ker den stelligen indruk, dat in de eerste week van September Schagen zijn uiterste best zal doen, hare gasten prettig en amusant bezig te houden. De Bloemententoonstelling belooft een van de aan-, trekkelijkste attracties van de Scbager Winkelweek te worden. Al is de expositie, als proef bedoeld, klein opgezet, toch meenen we te mogen voorspel len, dat de 200 M2., bezet met bloemen en allerhande planten, een aardigen aanblik zullen opleveren. Ver schillende beroeps-kweekers, waaronder de beste van het land, als de kweekerij „Moerheim" te Dedems-1 telbaro veediefstallen op zijn geweten heeft en str?ds vaart, „Carlée" te Heemstede, Van Rossem te Haar-onvindbaar blijft. Jack smaakt hot genoegen den wa-- lem, zenden hun bloemon in. Amateurs uit Schagen,ren naam van den bandiet te ontdekken, het is Ste en omstreken zullen laten zien, wat liefhebbers op ven Rigg's de voorman, van de ranch, die zijn vertrou- dit, gebied vermogen, zoodat het geheel wel oen I wenspositie zóó schandelijk misbruikt. Bewijzen heeft uitstekenden indruk zal maken. Do jury is uit een Jack echter nog niet in handen en om deze te ver viertal bekende deskundigen samengesteld, nl. mej. j krijgen, gaat hij schijnbaar op Steveus voorslag in, v. d. Feen do Lille te Alkmaar, de heeren Hoek, di-ihem bij zijn schurkenstreken behulpzaam te zijn. De recteur der Gemeentejplantsoenen en Ir. Hazoloop, eenoogige Pancho, Stevens rechterhand, zal hem den Rijkstuinhouwconsulont te Alkmaar, en de heer G. volgenden dag in de stad wel de noodige nanwijzin- Wouters, bloemist te Nijkerk. gen gaven. eens het leven heeft gered, en ten tweede de mede- deeling, dat Miss Doris Hampton, de eigenaresse van de Sunny Mede Ranch, hem in haar dienst wil nemen. Jacg heeft «haar bij haar bezoek aan zijn neef Richard gezien en is dadelijk diep onder den indruk van haar lieftallige verschijning gekomen. Zijn besluit staat vast; zij moet de zijne worden en met Harry's mede werking gelukt het hem, bij haar als cowboy in dienst te komen. 1 De Sunny Med Ranch, en in 't algemeen geheel Arizona worden sinds gerurmen tijd geterroriseerd door een bandiet, den „gemaskerdon Lopsz", die cn- •i' r~i .i

Schager Courant | 1925 | | pagina 1