ilmnfü lïitus- I- lal Zaterdag 29 Augustus 1925 Uilgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. EERSTE BLAD. De dingen om ons heen. Spaander's Kleeding. HYPOTHEEK op LANDERIJEN a 5 0 Ui Firma MEIJER F PELS, Adiiilnlslrakiirs-fatineeslers RENÏE. e Alkmaar, Hoofdpijn Mijnhardt. Bfemenlandsch Nieuw®. ivelk ïver ÏN t blad (58st<> Jaargang. No. 7698 Dit blad verschijnt viermaal por week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advor- tenticn nog zooveel mogelijk in het eèrstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.Cö. Losse nummers 0 cent. AD VERTEN- TI ëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cont (bewijsno, inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT 5 BLADEN. Toen eenigo dagen geleden de heer Cook, de com munistische leider van de mijnwerkersagitatie in Engeland, sprak van nieuwe algemeene verkiezin- geu in Engeland binnen een jaar, zal menigeen de schouders hebben opgehaald en deze bewering heb ben gelegd JL>ij de vele andere praatjes van dezen beer, die zooals vele politici en als alle dema gogen wel eens meer moet beweren, dan hij fei telijk zou kunnen verantwoorden. Thans echter schijnt het er naar uit to zien, alsof hij een voorzeggenden geest hoeft gehad, ja zelfs, alsof de -algemeene verkiezingen wel eens nog veel spoediger zouden kunnen komen. Het ministerie steunt op een meerderheid zoo groot als geen kabinot in normale tijden in Engeland heeft gehad gedurende de laatste twintig jaar. 'Maar het minikterie, dat dus zeer krachtig zou kunnen optre den ter uitvoering van zijn programma, verliest door zijn eigen samenstelling, de kracht die het op grond zijner meerderheid zou kunnen ontwikkelen. Want het bestaat, de paar uitzonderingen niet te na ge sproken, uit volmaakte tweede klasse menschen, lieden, die in alle omstandigheden des levens een be hoorlijke rol zouden spelen: directeur van een goed- gaande fabriek, hoofdambtenaar van een of ander bureau of iets dergelijks. Er is echter zoowat niemand bij, die gesneden is van het hout waarvan men gaarne de menschen ziet om een staat door de gol ven en gevaren van een crisis heen te loodsen. Beste brave fatsoenlijke men^phen, doch voor het tegenwoor dig werk minder geschikt. Do gebeurtenissen der laatste maanden hebben dit ruimschoots bewezen. Iloewel men sedert Februari wist, dat er een cri sis op handen was in het mijnbedrijf, hoeft de regee ring alles nagelaten om die crisis tijdig te voorkomen of om indien het voorkomen niet gelukte gedekt te zijn tegen de algemeene gevolgen eener stagnatie in hot openbare leven. Noch het een, noch het ander werd gedaan en zoo doende moest op het laatste oogenblik worden ge daan, wat de regeering voortdurend had beweerd ou der geen omstandigheden te zullen doen, n.1. er moest een subsidie worden verleend, dat de mijneigenaars in staat zou stellen een zeker winstpercentage te be halen en niettemin aan het personeel het loon uit te keeren, wat het bedrijf feitelijk niet lijden kon. Ietwat kort gezegd: een niet levensvatbare industrie werd gesteund uit de openbare kas. (Het spreekt van zelf, dat wij het woord „niet-le- vensvatbaar" alleen in economischen zin bedoelen en op het bepaalde oogenblik.) De algemeene omstandig- heden op economisch en commercieel gebied hadden er toe geleid, dat de Engelsche kolenmijnen hun te genwoordige uitgaven niet konden verdienen. Verschil lende ervan waren al gesloten. Andere werkten korte dagen of halve weken. Want er kwamen meer kolen dan de wereld kon opnemen tegen den prijs, dion do mijnen moesten ontvangen, wilden de eigenaars ook jets verdienen. De industrie was dus noodlijdend go- worden en behoeft een reorganisatie. De eigenaars der mijnen meenden die te hebben gevonden in een verlaging van het loon bij gelijk werk of verlenging van den werktijd bij gelijkblijvend loon. De inijnwer- werkers wilden dit niet, doch verklaarden geen nieuwe arbeidsovereenkomst te willen aangaan op an dere dan de bestaande voorwaarden. Waar beide par tijen hardnekkig op hun standpunt bleven staan, was er geen sprake van een oplossing, tenzij men na tuurlijk een geheel anderen weg zocht in te slaan. De regeering, deze dingen ziende, had dit dadelijk moeten doen, doch zij liet Gods water over Gods ak ker loopen en wachtte op de dingen die komen zou den. De arbeiders begrepen, dat als zij het hun aan geboden nieuwe contract verwierpen, het antwoord der eigenaars het sluiten van de mijnen zou zijn. Be ter geheele stilstand dan wekelijks bijpassen. Om dit te vermijden werden er door de leiders van het mijn- werkersverbond pogingen gedaan om de hulp te ver krijgen van de andere vakvereenigingen. Hetgeen succes had. Transportarbeiders, spoorwegpersoneel en andere groepen verbonden zich geen steenkool te ver voeren. ook niet voor de schepen, en in het algemeen hun kameraads bij te staan. De regeering had deze mogelijkheid blijkbaar nooit onder de oogen gezien. Althans op het oogenblik, dat dit dreigement openlijk klonk, haastte Baldwin zich het subsidie te beloven, het subsidie, dat den arbeider het gelijk blijven van zijn loon en den ondernemer een matige winst verzekerde. Of het publiek, dat de belasting opbrengt, gesticht is over deze oplossing, is een geheel andere vraag. Degene, die sympathiseert met de mijnwerkers zal allicht meenen, dat de eigenaars het verlies best zelf hadden kunnen lijden, vooral omdat zij, toen de za ken zoo heel goed gingen, im personeel ook niet heb ben uitgenoodigd, mee te deelen in het winstpotje. Vooral ook moesten de royalties het ontgelden, ul. de rechten van zooveel stuivers of shillingen per ge dolven ton, die ten goede komen aande bezitters van don grond waaronder zich de mijn bevindt, rechten, die in vele gevallen eeuwen-oud zijn. Personen, die als werkgever of „kapitalist" meer voor het standpunt der eigenaars gevoelen of als economisch denkende menschen de fouten inzien, die kleven aan het sy steem van het moment, zelfs Baldwin persoonlijk, zagen in, dat eon verlaging der hoog opgedreven loo- nen in bijna alle vakken noodzakelijk zal zijn, wil het Britsche product zich kunnen handhaven op do we reldmarkt tegenover de voortbrengselen van andere landen, waar het loon minder hoog, de arbeidstijd min der beperkt, de arbeidsijver grooter is. Door dit subsidie nu heeft Baldwin rust gekregen, Rust gekocht. Een commissie zal nagaan, wat er aan het bedrijf te verbeteren valt en nu al verklaren de arbeiders, dat zij zich niet zullen onderwerpen aan eenige regeling, waarbij hun rechten worden bekort. Van de winsten en de royalties mag de regeering af nemen wat zij noodig vindt, de mijnen mag zij ont- ♦'ig nen u h«'t ivh»er rr i Hn.i - ♦•♦•ti alles vWt de arbeidersbond goed. mits de mijnwer kers slechts hun loon en hun korten arbeidstijd be houden. Met andere woorden: op 1 Mei staat men voor precies hetzelfde geval als drie weken geleden en het zal zeer de vraag zijn of de regeering dan beter zal zijn voorbereid dan nu het. geval was en of de arbeiders zich van het respijt niet veel beter zullen hebben bediend, dan de andere partij: het publiek. Want Cook heeft zijn voornemen al te kennen gege ven om een deel der beschikbare middelen te gebrui ken voor het aankoopen van levensmiddelen ten ein de in Mei a.s. de stakers van voedsel te kunnen voor zien en bovendien worden er voortdurend pogingen gedaan om de nauwe verstandhouding tusschen de verschillende vakbonden nog enger te maken, zoo dat men automatisch elkander helpt als er in een bedrijf een conflict ontstaat. Cook is bezig een veiligheidspact voor de vakver eenigingen voor te bereiden, dat vermoedelijk heel wat minder voeten in de aarde zal hebben, dan het Wederzij dach Pact der mogendheden. Al was het alleen maar omdat bij het veiligheidspact van Góok de belangen van alle arbeiders parallel loopen, ter wijl 'de belangen der mogendheden wat de uitvoe ring van het Verdrag van Versaillee en de handkar ving der daarbij vastgestelde grenzen aangaat^ tamelijk wel tegen elkander inloopen. Een regeering, steunend op zulk een groote meerderheid, had dit uitstel van het onvermijde lijke conflict niet op deze wijze moeten verkrijgen- Het tweede punt, waarop zij deerlijk tekort os geschoten, is het vraagstuk der schulden van Frankrijk. Op papier was alles zoo mooi geregeld, doöh toen het op de uitvoering aankwam, bleek de kanselier van de Schatkist, Churchill, bij 'lange na geen portuur voor Oaillaux. Dit zal het „won derkind", dat Wu tot allo partijen heeft behoord, en jsoowat .aan alle departementen werkzaam is geweest en dat nu eens even de Britsdhe financien zou regelen, wel teleurstellen, maar er is weinig aan te cLoetn door het feit te ontkennen. DRAAGT ALKMAARHOOBN. hebben gelden beschikbaar voor le hypotheken op landerijen a 5 rente. Houden eiken Donderdag van 9'/all'/a uur zitting in Caté „CÉRÈS" te SCHAGEN. VAN RIJS WIJK'S SCHOENHANDEL.SCHOENMAKEKLJ. WATERDICHTE SCHOENEN, MET EN ZONDER NEUS. MET EN ZONDER ACHTERNADEN. PRIMA, VAN AT f 5.75. Normaal gesproken is# de schuldenaar bij het treffen eener regeling in oen adeelige positie. Hier echter niet, want Caillaux wist bij zijn komst, dat Engeland dringend geld noodig heeft om de lasten zijner ingezetenen althans ietwat te verminderen. De betaling aan-Amerika moet er op tijd zijn en dierhalve moet voor Engeland elke betaling, hoe gering ook, welkom wezen. Boven dien moet Churchill, zonder het heffen van extra- belasting, zorgen, dat de vijftien a twintig milli- oen pond voor de steenkoolsubsidies er komen. Als ae bezuinignigsmiiiister zijn begrooting wïl laten-sluiten, met. verminderden of hoogstens gelij ken druk op de belastingbetalers is het zaak, dat hij van elders inkomsten heeft. Vandaar, dat Cail- laux wist, als hij zijn mond hield en Churchill liet praten, dat deze zich zelf wel zou afslaan. Heb kabinet had hem reeds gemachtigd niet vol'te houden aan den oorspronkeiijkon eisoh van twin tig millioen per jaar, doch; zoo noodig tot zestien te gaan. Die zestien werden veertien on Oaillaux voortdurend vriendelijk bleef luisteren en at en toe eens zei, dat hij maar bot tien mocht gaan en dani nog onder allerlei voorwoorden. Ja, als meneer Churchill, oe bon ami 'de la 'Franoe, niets anders te zeggen had, kon hij Oaillaux wei een straatje omloopen en eens een paar visites gaan maken. Want veertien als er maar tien zijn, niot- waar? dan kom je toch niet tot een goed resultaat, Maar Churchill moest geld hebben. Zoodoende sloeg hij zich zelf neg verder af. Eindelijk tot twaalf en een half. Maar dan ook geen cent minder. Gaillaux herhaalde nog eens, dat hij maar tot tien mocht gaan, maar... hij zou het bod aan zijn collega's in Parijs overbrengen. bedaart spoedig door het gebruik ofdpijnta' Buisje 60 c. van Hoofdpijntabletten Die collega's zullen het wellicht niet heel best vinden en aan wordt er verder onderhandeld. Misschien ook niet. Want allebei de onderhan delaars hebben een slag om den arm gehouden- Oaillaux wil hoewel Hij heeft goedgevonden dat Frankrijk' de tien millioen, die hij aanbood op eagen rekening neemt toch langs een achterdeurtje het oude idee binnengesmokkeld, dat Frankrijk nooit meer aan alle crediteuren (dus Engeland en Amerika samen) zal behoeven te betalen, dan het zelf van Drdtschlajid' ontvangt. Dit is juist waai" tegen Churchill zich voortdurend heeft verzet en wat Engeland dan ook niet goed zal vinden, omdat er elk oogenblik stagnatie kan komen in die betar lingen en vooral in het omzetten der betaalde mar ken in goud. Men zal zich herinneren, dat wij herhaaldelijk, de onmogelijkheid hebben betoogd van de omwis seling der marken in goudgeld or van het afzetten van voldoende Duitsehe waren op de wereld, zonder dat de handel der andere landen van alle markten wordt verdrongen. Churohill1 zijnerzijds heeft ook oen voorbehoud gemaakt, nl. dat Engelland er op staat niet minde! goed te worden behandeld dan Amerika. Waar nu Washington zonder eenigen twijfel vasthoudt aan een rentevergoeding van 3Va pet., terwijl Engeland op basis eener betaling van 12.5 millioen nog niet ten volle twee pot- krijgt, is het dus mogelijk voor Frankrijk om een regeling met Washington te treffen, zonder de betalingen aan Engeland tevens te verdubbelen. Besloten is er dus in Londen heelemaal niets- En hetgeen waarover in principe ie geredeneerd, wordt m elk opzicht ongedaan gemaakt door de tweo reserves der onderhandelaars. Bedden hebben goeden wil getoond en oefenen d<w hun besproking ren soort pressie uit op Amerika die nu de kwade pier als hot d<yr>r zijn oi&'dv>'i F"ii'ik'ijk d*\ gelegenheid be neemt met Londen tot een regeling te komen- Daar de Amerikaansche gezant Houghton ech ter van alles op de hoogte is gebleven, zou het» kunnen zijn, dat Churchill handiger is geweest dan men hem zou moeten beschouwen en dat hij langs een omweg tracht betere voorwaarden voor rijn land van Washington te verkrijgen, dan des tijds aan zijn chef 'Baldwin in zin overeenkomst met Mellon is gelukt. Mocht dit echter niet het geval rijn, dan staat het te vreezen voor hem en voor zijn collega's in het ministerie, dat .zij de gevolgen vnn deze „rege ling", die nergens en bij niemand steun or een goed woord vindt, niet zullen overleven. Sneuvelen met een meerderheid van ruim twee honderd stemmen, is een hard gelag. Doch ont komen aan dit fatum na twee zulke blunders, lijkt welhaast onmogelijk. UITKIJK. Raad IS oordscharwoude. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 27 Augustus 1925., 's avonds half acht. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter Jonkheer van Spengler, Burgemeester, secretaris de heer Reinders. De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Door den voorzitter wordt meegedeeld, dat aan den heecr S Schuitmaker op verzoek eervol ontslag is vorleend als opperbrahdmeester en in diens plaats benoemd is de brandmeester J. (Barten. In de plaats van den heer Barton is als brandmeester benoemd de heer G, KooiJ. Van Ged. Staten is mededeoling ingekomen, dat de rekening over 1923 is vastgesteld. De ontvangsten hebben bedragen f 109152.76)4, de uitgaven f 102660.42 al zoo een saldo van f 6492,34^4, welk bedrag op de rekening van 1925 is overgebracht Ged. Staten berichtten verder de ontvangst van de wijzigingen in de algemeene politieverordening be treffende bepalingen voor eenden en duiven, terwijl goedgekeurd is het besluit tot aankoop van obliga ties voor een bedrag van f 2200. Daarna beeft de aanbieding plaats van diverse re. keningen. Die van de gemeente geeft aan een ont vangst van f 98971.OOM, een uitgaaf van f 90206.4014 alzoo een saldo van f 8764.60. Wat de kapitaaldienst betreft zijn do ontvangsten f 20599 67, do uitgaven f 20443.74/4, alzoo een saldo van f 195.92«. De rekening van het gasbedrijf geeft aan een sal do van f 305.45 en die van bet electrisch bedrijf een saldo van f 1257.85/4. De rekeningen zullen worden nagezien door de hoeren Zut, de Geus en Jes, die zich ook zullen be. last zien met het nazien van de rekening van het Armbestuur en straks met de diverse begrootingen. Daarna komt aan de orde een voorstel van B. en W. om een bedrag van f 400 van bet batig saldo 1924 te bestemmen voor de geteisterde zustergemeenten in Brabant en Gelderland en ook Langeboom in Zeeland niet te vergeten. De voorzitter meent, dat elk lid volkomen met den omvang van de ramp bekend is, zoodat nadere toe lichting overbodig is. De heer De Geus kan zich er mee vereenigen, doch acht het meer gewenscht hot te bestemmen voor de geteisterde streken in 't algemeen. Door de ramp is een groote uitgestrektheid getroffen. Voorzitter deelt mee, dat dit ook het doel is. De gelden zullen worden afgedragen aan het nationaal steuncomité. Met algemeene stemmen wordt bet voorstel aan genomen. Rondvraag. De heer Jes zou gaarne bij de laad plaats enkele lichtpunten geplaatst zien, omdat men den laatsten tijd daar tamelijk aan het bijbouwen is. Voorzitter: Ik kan u gelukkig meedeelen, dat dit ook 't doel is. Het plan is om de gasleiding door te trekken tot do laatste woning en ook in de straat verlichting te voorzien. Ik vermoedde dat er reeds mee begonnen was, doch andere werkzaamheden zullen dit tot heden belet hebben.. Op voorstel van wethouder /Barton doet de voor zitter inededeeling, van den uitslag van de gehou den aanbesteding voor de R.K. school, welke uitslag Dinsdag 1.1. reeds door ons opgenomen is. Voorzitter deelt mee, dat in een conferentie van het schoolbestuur met B. en W. het werk_ is opgedragen aan den op een "na laaguten inschrijver, den hoer H. Rijkenberg, te Alkmaar voor f 30710. Daarna wordt de vergadering gesloten. CENTRALE GAS:VOORZIENING DOOR ENKHUIZEN. Nadat de Gemeenteraad van Enkhuizen onlangs overeenkomsten heeft gesloten met Bovenkarspel, Grootebroek, Hoogkarspel en Westwoud omtrent gas levering in die gemeenten, heeft thans ook de Raad van Venhuizen besloten, dienaangaande met het ge meentebestuur van Enkhuizen overleg te plegen. De gemeente Enkhuizen zal dan aan 13000 inwoners bui ten haar grondgebied gas kunnen leveren. DE ZES-STEDEN WEGEN IN NOORDHOLLANB- Uit Hoorn, 28 Augustus. In December zullen in de Prov. Staten van Noordholland in behandeling ko men de talrijke bezwaren, welke ingediend zijn tegen do voorstellen van GpcI. Staten, om de eigendommen in de streken van AmsteTdam, Purmerend, Monniken- dam, Edam, Hoorn en Enkhuizen te bezwaren met een wegenbelasting, nadat de zes-steden-wegen door de provincie in onderhoud en beheer zullen zijn overge nomen. Gemeentebesturen, waterschapsbesturen, organisa ties en particulieren hebben hiertegen vrij algemeen bedenking geopperd. Intusschen vernemen wij, dat het nadeelig slot over de laatste jaren van gecommitteer den voor de zes steden, waarvoor de provincie garant is, reeds in de tonnen moet loopen, zoodat de zaak dringend oplossing vordert. Tel. DOODGEDRUKT. Te Tzummarum (Gr.) is bij het vervoer van een stroo-pers de landbouwer A. Dijkstra bekneld geraakt tusschen de pers en een hek, zoodat hij spoedig daar na overleed. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Te Glanerbrug zijn twee jongelieden uit Derne op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen en be-iden zwaar gewond, waarvan een doodelijk. SEPTEMBERMAAND LOTUSMAAND. Men kan niet anders zeggen, dan dat de firma Ant. Jurgens' Margarinefabrieken te Oss alles doet, om reclame te maken voor haar reeds populair artikel merk „Lotus". Zij hoeft nu weer een nieuwe campagne opgezet, die zonder overdrijving de maand September zal ma ken tot een echte „Lotus-maand". De firma stelt niet minder dan f20.000.1 in con tanten beschikbaar veor een Lotus-prijsvraag.; Deze f20.000 is onderverdeeld in een Lotus-hoofdprijs van f5000.dito van f1000.dito van f500.Verder 35 Lotusprijzen van fiOO,100 Lotusprijzen van f25, 500 Lotusprijzen van f10 en 1000 Lotusprijzen van f2.50, tezamen f20.000.in contanten. En hoo zal deze Lotusprijsvraag zijn? Wel, gedurende do geheele maand September van 1925 zal in de winkels waar Mlargarine verkocht wórdt, eon Lotus-étalage worden uitgestald. Deze éta lage is aan alle winkeliers in Nederland toegestuurd. In die Lotus-étalage ligt een fout verborgen, welke voor het publiek behoorlijk zichtbaar is. De fout kan bij aandachtige beschouwing gemakkelijk gevonden worden. In iedere Lotus-étalage bevindt zich slechts één fout. Het zal echter voorkomen, dat de fout in de étalage bij de verschillende winkeliers niet dezelfde is. De in de étalage gevonden fout moet door den deel nemer aan de Lotus-prijsvraag ingevuld worden op het cartonnen strookje, dat in elk pakje Lotus verpakt zit. Het is den deelnemers toegestaan voor een fout in dezelfde étalage gevonden een onbeperkt aantal van deze cartonnen strookjes in te zenden. Maar dat is nog niet alles. Er zal ook een Jubileum raadselwedstrijd zijn voor de kinderen in het Lotus hoekje no. 23, waaraan verbonden zullen zijn 1000 prachtigo prijzen en bovendien in iedere provincie één hoofdprijs, bestaande uit een rijwiel (luxe uitvoering) of een complete Radio-installatie naar keuze. De kinderen zullen hiervoor drukfouten moeten op sporen die in het tijdschrift „Lotus" voorkomen. Dit tijdschrift krijgt men gratis bij aankoop van 1 pond Lotus. En om de aantrekkelijkheid nog meer te vergroo- ten, is er nog een extra' voordeel voor de winkeliers. Ook die kunnen prijzen winnen, besjaandé in contan ten. tot een gezamenlijk bedrag van f4000. Wij zien uit het bovenstaande wel, dat de firma Ant. Jurgens alles doet om Lotus nog meer dan tot dusver te brengen op ieders tafel. Door deze grootsche reclamecampagne zal de populariteit van Lotus onge twijfeld nog meer toenemen. KINDERDOODSLAG». Gisteren is te Assen gevankelijk binnengebracht en ter beschikking van ae Justitie gesteld Jan K., arbeider te Annen, verdacht van gepleegden kin derdoodslag in do maand Juni van het kind, waarvan zijn eohtgonoote bewallen is. Deze .kindermoord moet ongeveer 2 maanden ge leden gebeurd zijn, op het laatst van Juni. ito buren van het gezin K. wisten dat diens _25-jange echtgenooto in gezegende omstandigheden vei" keerae, daar deze er zelf over gesproken had, daar in die streek buurvrouwen bij een bevalling plegen hulp en bijstand te vorleenen. Niemand echter werd later bij de bevalling ge roepen en toen vrouw K. eenigen tijd daarna twist kreeg met haar binirvronwen.. deden spoedig praatjes do ronde over het geheimzinnige geboorte- geval. Dit kwam de politie tor oore, die een onderzoek instelde, dat volgens de „Asser Clrt.'' tot resultaat had, dat K., op last van den burgemeester der ge meente Anloo, in diens functie van hulpofficier van Justitie, werd aangehouden. Toen bekende IC, het pasgeboren kindje te hebben begraven in den tuin achter zijn woning, waarop do burgemeester' hem verzocht de plaats van begraving te willen aanwijzen. Op het .terrein gekomen, wees de ver dachte de plaats, een mestvaalt, onmiddellijk aan. Nadat de mestvaalt verwerkt was, moest nog ruim een J/a rM. in den grond: gegraven worden en toen mocht het gelukken het lijkje onbeschadigd boven te brengen. Alras bleek, d.at het nog geheel gaat was en dat zich nog een touwtje om het halsje bevond. Zeer waarschijnlijk beroofde de. aan gehoudene het kind van het leven door middel van verhanging. De gearresteerde K. was als weduwnaar met 2 kinderen wettig met zijn tegenwoordige vrouw gehuwd, uit welk huwelijk ook 2 kinderen geboren werden. K. stond gunstig bekend. 8T. MAARTEN. Alhier is onder Voorzitterschap van den heer Burgemeester een comité gevormd, voor steunverlep- ning aan.do zwaar getroffenen bij do ramp te Borende en andere gemeenten in OoetrNedorland. Voor dat. doel zullen de volgende week iateoJcn lijsten .vii-rdet*. g'.&tvw&U

Schager Courant | 1925 | | pagina 1