Onbegrijpelijk China- Staatsloterij» LICHT OP! Binïienlandsch Nieuws, kana&lvak Hoorhhut»'Zwnagdijk te beginnen, ten., elache soldaten en matrozen -konden de Ghineesche einde den uit dit kanaal vak beschikbaar komenden Christenmeisjes niet met rust laten en drongen steeds grond buitendijks te kunnen verwerken. Donderdag 3 September 1925. üösle Jaargang. No. 7701. I WE EDE 3L.AD» IV. weer de kwartieren waar die gehuisvest werden, bini nen tot groote woede der vrouwelijke zendelingen. die over deze vrouwen moesten waken, Men trachtte j de zaak te bezweren door oude Chineesche Christenen als wachters op te stellen, doch de Rus sen bedachten een list. Op een nacht deden zij of zij aangevallen werden, schoten geweldig en trokken quasi naar de gebouwen der Chineesche vrouwen te- Ten eerster de ontsluiting Schageu. van Thans is in druk verschonen het verslag van de commissie benoemd bij besluit'van Gedeputeerde Sla ton van Noordholland, van 2 Juni 1020, teneinde hun collogo van advies te dienen omtrent de vraag: Wtyko werken zullen moeten worden uitgevoerd eti welke regelingen van 'waterstaatkundigen, admi nistratieven en financieelen aard zullen moeten wor den getroffen, ten einde te geraken tot een stelsel van goede waterwegen op het vaste land voor het noordelijk deel van Noordholland, voornamelijk in Westfriesland? Het is een zeer lijvig rapport met bijlagen en kaarten. -Een van de hoofdstukken behandelt de vraag: Volgorde en tijd van uitvoering der kanalen. Ba- in dat deel van het rapport lezen wij: Vanzelf doet de. vraag zich voor in welke volgorde de werken zullen moeten worden uitgevoerd. De Commissie is er zich van bewust, dat bij ,de beoor deeling van deze kwestie plaatselijke belangen sterk ap den voorgrond zullen treden. Het is nl. te ver wachten, dat verscheidene belanghebbenden er voor zullen pleiten, dat een* begin worde gemaakt met het gedeelte, dat voor hen van het meeste belang is. Onafhankelijk van do overige plannen zal de ver betering van den vaarweg over 't Alkmaardermeer, die reeds in technflSchen zin is voorbereid en waar voor het "Rijk een bijdrage toezegde, kunnen worden uitgevoerd, zoodra de financiering van dit werk ook overigens geregeld: is. Let men verder op het doel, dat met den kanaal- aanleg beoogd wordt (do aan_ en afvoer van en naar de bestaande centra mogelijk te maken of te ver beteren, zoomede om de distributie van daaruit; te be vorderen en den aanvoer uit het achterland te ver gemakkelijken), dan ligt het voor de hand in de eerste plaats den toegang tot de centra te verbete ren en daarna het kanalennet verder uit te bouwen, waarbij in het oog gehouden dient te worden, dat sommige vakken (reeds door Ir. Ring6rs op bi. 68 van zijn rapport genoemd: de kanaalgedeelten Scha gen— Kolhorn, £>udkarspelKolhorn en Zwaagdijk Medemblik) hun beteekenis eerst ten- volle krijgen, wanneer de Wieringermeer zal zijn drooggelegd. Wordt echter zooals in de bedoeling van de Regeering ligt spoedig tot de bedijking van de' Wieringermeer overgegaan, zoodat het eerste deel van dezen polder in 1932 in exploitatie zal kunnen worden genomen, dan zal men aangezien de tra jecten Schagen—Kolhorn (Alkmaar), OudkarspelJ Kolhorn en (Hoorn) ZwaagdijkMedemblik na ae drooglegging van genoemden Zuiderzeepolder reeds dadelijk gebruikt zullen moeten worden 'wel niet lang meer met de uitvoering van deze vakken kun nen wachten. Van de bedoelde centra zijn nu feitelijk alleen Schagen, de Langedijken en Grootebroek niet of on voldoende toegankelijk voor het scheepvaartverkeer, zoodat het aangewezen is met de ontsluiting van de ze, centra te beginnen. Indien in een gedeelte van de Provincie geen vol doende medewerking voor de uitvoering van een kanaal blijkt te bestaan (zooals b.v. thans in de Streek het geval is), zal dit naar de meening van de Commissie tot gevolg moeten hebben, dat de uitvoe ring van dit kanaal voorloopig werd opgeschort. Houdt men hot vorenstaande in het oog, dan komt men tot de volgende schema van uitvoering: lo. De ontsluiting van Schagen, die door den aanleg van het kanaal Stolpen—Schagen kan wor den bereikt- J 2o. De ontsluiting van den Langendijk, die ge paard zal moeten gaan met de verlegging van de boezemscheiding. Bij de uitvoering zal men moeten trachten do noodige werken zoo volledig, als met behoud van den beslaanden waterstaatkundigen toestand mogelijk is, uit te voeren, teneinde in een zoo kort mogelijken overgangstijd] in een gunstig sei zoen do feitelijke boezemwijziging t« bewerkstelli gen. 1) 3o. ïn verband met die groote belangen, die aan hel verkrijgen van een doorgaande verbinding Alk maar -Hoorn en de ontsluiting van de Westerkogge verbonden zijn, zal men, na uitvoering van het ge deelte Alkmaar—Avenhorn,, er wel toe komen om door dc uitvoering van het kanaalvaak Avenhorn Hoorn de verbinding AlkmaarHoorn spoedig te voltooien, in aansluiting waaraan men dan het k^. naai Purmerend—de Hulk zou kunnen uitvoereilr 4o. Hierna zou men het kanaalvak Hoornhuis— Zwaagdijk onderhanden kunnen nemien. om1 dit door te trekken naar Medemblik). 2) 5o. Wanneer er in de Streek voldoende mede werking blijkt te bestaan, zou men dan ook het vak Zwaagdijk—GrootebroekEnkhuizen kunnen uit voeren. Met den aanleg van het kanaal door de Streek dient het graven van het zijkanaal Andijk— Grootebroek samen te gaan. 6o- In dit stadium zal vermoedelijk de bedijking van de Wieringermeer zoover gevoederd zijn, dat rien er toe zal komen de trajecten SchagenKol horn en Oudkarspel—Kolhorn te maken. 'De uitvoering van de zij kanalen zal op die van de hoofdkanalen kunnon volgen. De Commissie heeft in het voorgaande een schema van uitvoering gegeven, waarin zij zoo goed; mogelijk rekening heeft gehouden met de plaatselijke be- 'hoeeften aan vaarwegen. Zfl acht helechter zoer wel mogelijk en ook ge_- wensebt, dat men tegelijk op meer dan één plaats Biet do uitvoering begint. In dit geval zal de tijd van uitvoering van het geheele plan aanmerkelijk bekort kunnen worden en bij voldoende financiering zonder bezwaar in zes jaar kunnen plaats hebben De Commissie wijst er ten slotte op, dat het in het belang van een tijdige totstandkoming van bruikbare vaarwegen noodzakelijk is, dat zoodra doenlijk in overleg wordt getreden met de Directie der Nederlandsche Spoorwegen, teneinde de noodige samenwerking bij de uitvoering der plannen te ver zekeren. 1) Onder handhaving van den tegen woordigen toestand zou men kunnen uitvoeren: de schutsluis to Oudkarspel én de keersluis aan den Omval, het kanaalvak Huigendijk'Oudkarspel en, zooveel dit toet het oog op de verliooging der boezemkade noo- d]g is, de werken deel uitmakende van de verbin- mng HuigendijkAlkmaar. Verder zullen voor zoo veel mogelijk de vakken HuigendijkRustenburg en RustenburgUrsemAvenhorn moeten worden uit gevoerd. echter met behoud van de strijkmolens en i*e boezemscheiding te Rustenburg. Verder zou ook do Langereis moeten worden uitgediept. fn den overgangstijd zouden de strijkmolens afge broken en de doorsteken naar Omval en te Rusten burg uitgevoerd moeten worden. levens zal dan het Niedorper Verlaat moeten wor den opgeruimd. 2) Wordt het tracé IT gekozen, dan is het ge- wenscht om tegelijkertijd met do uitvoering van het Het bombardement van het Westelijk Chineesch ka- rug en schoten weer salvo's in de lucht af. non werd ondraaglijk en men besloot tot een uitval De lange oude Chineesche Christenen vluchtten ten einde het kanon ie overmeesteren. j od juist hadden de Russen vrij spel toen een sterke De dappere Japansche commandant leidde den aan- j patrouille, die door den commandant tot hun hulp val, die door de Acalionen werd gesteund, maar van was uitgezonden, de grap ontdekten en de Russische barbaren met den kolf van het geweer uit de gebou wen verdreven en inaar hun loopgraven terug joegen. Russen zijn en blijven Tare kostgangers! Het zijn nu eenmaal geen Europeanen en hun karakter is voor on3 'Europeanen een gesloten boek. Zoo brak don 14 Juli aan. Terwijl juist iedereen mot het Legatie alle kanton gaven de Chineezen vuur op het dappere troepje vrijwilligers en het kruisvuur noopte tot den aftocht. Do dappere Japansche commandant stierf aan zijn bekomen wonden. Bijna lederen dag had men gesneuvelden en gewon den. Onbegrijpelijke dingen kwamen^ voor. Zoo verlieten dacht, dat hot afgeioopen was op oen goeden dag do Amerikanen hun post op denKwartier, koerde de kans, Tartarenmuur en riepen dat zij' geen lust hadden daar Wanneer de nood het hoogst is, is de redding nabij, als ratten te sterven. Uit het Chineesche kamp klonken heftige trompet- Toen na eenig ovorleg vrijwilligers bereid blokon de i signalen en brachten 'kanon en geweer tot zwijgen. Amerikanon af te lossen, rende men weer naar den Een.'boodschap bereikte ons van Prins Ching en al- verlaten post- Stelt u voor, na uren was deze post Ie leden van het Tsung-li-Yamcn, behelzende do nog niet door de Chineezen bezet. Wijst dit feit, dat oen mededeeling. dat tot hun groote leedwezen en ont- punt waarvandaan men het geheele legatiokwartier b-o j zetting bandieten en soldaten het gewaagd hadden streken had, niet door de Chineezen bezet werd. niet j erop, dat onder de aanvoerders der troepen lieden wa- 1 ren, die er tegen waren om den Vreemden Duivel te vernietigen? Dit was ook inderdaad het geval. Natuurlijk waren alle Chineezen vervuld van haat ons te bevechten en dat men de gezanten verzocht, toch onmiddellijk naar het Yamen te komen, ten ein de daar tegen die boosdoeners beschermd te wor den. Over de duizend Europeanen en 2000 Chinee sche christenen werd niet gesproken en dus was de boodschap absurd. Het bleek echter wel, dat er iets tegen de Vreemdelingen, wier zoogenaamde bescha- gaande was, dat de heeren van. Buitenlandsche Za- ving zij verachten, voor wier voortdurend gekibbel zij ken van het Hemelsche Rijk bij nader inzien deed geen achting konden hebben en wier opdringerigheid beseffen, dat hei dooden der gezanten toch wel on- in hun Chineesche aangelegenheden zij terecht gezond voor de Chineezen kon uitvallen, niets anders zagen dan een zucht naar geld. j Men begreep dus dat er redding op til was. Hoe, Opium, kanonnen, geweren, zelfs oorlogsschepen in welken vorm, daaromtrent tastte men in het duis- werden door de Vreemde Duivels aan de Chineezen ter. Boodschappers naar Tientsin gezonden, kwamen opgedrongen, al waren de Chineezen zelf nog zoo ge- niet terug en het was dus afwachten, kant tegen het opiumgebruik, tegen vechten en oor- j Dat begon een heet gebakend Fransch Jantje te logvoeren. I vervelen, die sprong over de barricade en ging eens Waarom lieten .zij het Hemelsche Rijk niet met mist? i poolshoogte bij den vijand nemen. Men kreeg den- Mli <1 ta.. 1 r. N Y/—aam.4.. Nu zaten de vertegenwoordigers van de Vreemde Duivels als ratten in den val in hun Legatiekwartier. Niet alleen de officiëele vertegenwoordigers der ver schillende landen, doch ook al die douanebeambten, die als dwarskijkers waren aangesteld om toe te zien, dat al de belastingen en accijnzen wel binnenkwamen, opdat daaruit het geld door de Vreemde Duivels zelfden dag bericht dat hij het. best maakte en den anderen dag keerde hij terug met kostelijke berich ten. Hij was de gast geweest van den veldheer Jung Lu, die getracht had hem uit te hooren, waarop de Franschman, een echte Gascogner op kostelijke wij ze geantwoord had. Mlen had hem van Chineesche z- de medegedeeld., dat de Bokser opstand mislukt was. leend, voor zaken aan de Chineezen opgedrongen en; Jung Lu had hem allerlei vruchten medegegeven, en door die niet gewenscht, weer terugbetaald zou kunnen de boodschap dat hij de vreemdelingen wel graag worden met een flinke hooge rente er bij. wilde beschermen .maar dat er anderen waren, die Die dwarskijkers werden nog goed betaald en wel jj0^ zoowel op de vreemdelingen als op hem ge uit de Chineesche schatkist. i munt hadden, dus was de raad: Zorg maar voor je Het zou wel mooi zijn al die Vreemde Duivels, te-Z0]f# zamen met de iandgenooten die tot de Vreemde Dui- uit een en ander kon men toch deze conclusie veis overgeloopen waren, te ^dooden.trekken, dat de Chineesche autoriteiten hardgrondig Zelfs de meest beschaafde Chinees vindt in het doo den van iemand, al is die weerloos, geen schande. Zoo zijn nu eenmaal de zeden. Maar wat zou er dan gebeuren? lieten eenige min- aa nhet kibbelen waren en bedreigd door allerlei factoren, welke de belegerden nog wel niet kenden, maar langzamerhand konden bevroeden, ml. aan komst van Buropeesche militairen nabij Tientsin tot der opgewonden Chineesche autoriteiten zich hooren. 0nzet van het Legatiekwartier. Was met den dood der Vreemdelingen in het Lega- Het vértrouwen in de toekomst begon onder de tiekwartier meteen voor goed een einde gemaakt aan belegerden te herleven nu het kanon zweeg en men de inmenging der Vreemdelingen in Chineesche Za- wachtte met ongeduld op verdere berichten, ken? Immers heelemaal met. Die Vreemde Duivels Dio kwamen weer op zonderlinge wijze. Het was zouden integendeel wraak nemen en nog meer rech- Woer echt onbegrijpelijk China, want steeds weer ten voor zich zelt eischen en plichten op de schouders ontving de een of andere diplomaat op mysferieusfei van de Chineesche Regeermg laden. Buitendien wij zo een mededeeling van de Chineesche auton- kon die wraak zich nog -wel eens verder uitstrekken en teifcen en het bleek aldus duidelijk, dat er versohea- kon men voor elk hoofd van een Vreemden Duivel of done autoriteiten waren, die zoete broodjes wilden/ Duivelin wel eens het hoofd van een Chinees of Chi- bakken .Tbgelijk met het herleven van de diplom neeze eischen. matieke betrekkingen, naar buiten, herleefde de Die Vreemde Duivels hadden een onmetelijk aantal heilige diplomatieke intrige binnen in het Legatie schepen en kanonnen en soldaten, er waren er die kwartier. in Engeland 'n clootparade en in Duitschland een Diplomaten, die men gedurende het beleg, piet legcrparade gezien hadden en die nog huiverden bij meer gezien had, zag men plotseling weer voor de gedachte aan al die Barbaren die zoo machtig war zaeh, zooals konijntjes uit hun hoi komen en zioh ren en sterk. Wanneer die eens eensgezind werden in Weer op het veldje in de buurt wagen- bun wraak tegen China, wat dan? Zij zouden komen, Er kwamen ook mededeelingen uit Europa in han- met macht van schepen voor de reede van Taku enden van de belegerden en zoo werd het duidelijk, niet tegen te houden zijn, hoe dapper de regelmatige dat er een groote Europeesche troepenmacht tot) Chineesche troepen en de Boxers ook zouden zijn en ontzet opdaagde, of Kever tot bestraffing vah zij zouden voor Peking verschijnen. Zeker, men zou China voor de vermoording der Europeanen te kunnen vluchten, maar de armen der Vreemde Dui- Peking, want men waande die dood. Men stuurde vèls reikten ver en zouden wellicht de generaals, de krachten naar Tientsin en zoo vernamen de troe ministers, de gouverneurs, de hovelingen en ten slotte pen dat zij niet voor bestraffing alleen, doch alier- de Keizerlijke familie gevangen nemenmen moest eerst tot ontzet der VreemdeKngen in Peking zou- er niet aan denken het hoofd van allen .eischen. j dön strijden en rukten met koortsachtigen ijver De dappere generaal Tung Fu iShiang verbleekte j voort, zelfs bij deze woorden en de eunuch Li zag zich zelf Inmiddels verdwenen de allerlaatste boksers, fcer- reeds onthoofd worden tegelijk met zijn beminde ge- wijl de Chineesche troepen trachtten de Europee- liefde, de Keizerin-Weduwe. Wat zouden die Vreem-sche legers tegen te houden de Duivels den spot met zijn geliefde en hem drijven, I Eindelijk hoorden de belegerden binnen Peking, wanneer het bleek, dat hiji heelemaal geen eunuch het gebulder van het kanon, in de verte en bogre- was, maar slechts zoo genoemd' werd opdat hij' vrijpen zij, dat redding nabij was, want niemand! bij de Keizerin kon vertoeven. twijfelde aan de overwinning der EuropeeSobel Prins Tuan, die de leider was dei] bezadigde raad- wapenen, gevers van de Kroon, zegevierde. Steeds nader kwam het kanongebulder en spoe- Zoo kwam het, dat op 25 Juni, 's morgens een groot dig daarop bemerkten de belegerden, dat het Chi- bord op een Chineesche barricade bij den muur van neescho leger de .aftocht bKes. De belegerden be- het Keizerlijke Paleis ontdekt werd, waarop groote j klommen de hooge Tartarenmuur en zagen duizen- Chineesche karakters te lezen stonden. den Chineesche soldaten in vollen aftocht. Sir Robert Hart, als grootste expert, werd geroepen i Men beimerkte ook een ongekende bedrijvigheid en vertaalde als volgt: in en <xm de muren, die het .uitgestrekte park van „In overeenstemming met de Keizerlijke bevelen om het Keizerlijk Paleis omgaven. „het leven der gezanten te beschermen, zal -het schie-De beilegerden zijn op hun hoede, zij hebben „ten onmiddellijk gestaakt worden en mededeeling zal zooveel mogelijk hun verdedigingswerken hersteld „gedaan worden aan de Keizerlijke Kanaalbrug." I en zijn Cwoerf bereid om een hernieuwden aanval De geheele bezetting van het Legatiekwartier was af te slaan, want niemand kan zeggen of niet piot- in rep en roer, want men was juist gewend geraakt seling weer het getij zal omslaan en de Chineesche aan het denkbeeld, dat het einde nabij was en daar autoriteiten, die den dood der Vreemde Duivels brak onverwachts weer licht door aan den duisteren in het Legatiekwartier ingesloten, goëisoht hebben, hemel. I weer de meerderheid Zullen krijgen. Natuurlijk moest er antwoord gezonden worden.} Tot eindelijk op 28 Juli een werkelijk! Euro- Het antwoord werd opgesteld en nu moest een Chineesj(peesch document, een officieel document; de be- gezonden worden die als officieel koerier 't antwoordlegerden bereikt. De Britsche consul te Tientsauj bij het hord wilde gaan leggen. Eindelijk vond men antwoordde op een vraag van 4 Juli uit Peking, een koerier, die etfhter steeds trachtte rechts om keert dat er reeds 19000 man troepen 'in Tientsin waren te maken en eindelijk toen hij het antwoord had neer gelegd, zoo snel als zijn beenen he® wilden dragen, naar het Legatiekwartier terug rende. Dit getuigde niet van veel vertrouwen in de op rechtheid en correctheid der Chineesche autoriteiten. Ondanks eeuwenoude beschaving, hebben de .Chinee zen nu eenmaal nog wat wij beschouwen als: Bar- baarsche neigingen. en 24000 man versche troepen aangekomen waren en nog meer verwacht werden, dat er voldoende troepen tot ontzet onderweg waren, dat Tientsin in handen der Europeanen was en de Boksers naar allo winden verstrooid waren. Zoo bleef men in afwachting, terwijl' men be merkte aan het geschut en geweervuur uit die richting, dat ondanks den wapenstilstand met het T aa.a1/aIp—-In Kr.1 /~ir~r*s\f171 n. von ai TroZ-Ka/Itoo I Het schieten hield inderdaad op en de bezetting Legatiekwartier, de belegering van de Kathedraal waagde een verkenningstocht. Wat bleek toen? De van Pei-tfang kalm voortduurde en Monseigneur Boksers waren verdwenen, maar rondom het legatie- met zijn kleine bezetting van matrozen en bekeerde kwartier lagen talrijke Chineesche regimenten,, Kei- Ghineezen, den strijd nog volhielden, zerlijke troepen, die met gemak het Legatiekwartier J Maar ook voor het Legatiekwartier kwam weer hadden kunnen veroveren, doch nu op bevel van den 1 een angstige tijd. Plotseling op 8 Augustus, begon opperbevelhebber Jung Lu alle vijandelijkheden had-het Keve leven weer en bombardeerde men er lustig den gestaakt. los, terwijl' juist even te voren de ofnoieele Men vernam, dat ditjJP bevel der Keizerin Weduwe Keizerlijke boodschapper vertrokken was, die na was geschied en dat die zeer tegeD de Boksers gekantmens officieel China aan den Briteohan Gezant was, die dwazen, die de Vreemdelingen wilden ver-had doen weten, dat de Hertog van Edinburgh) delgen. De Keizerin Weduwe zou wel spoedig van zich den vorgion dag gestorven was- doen hooren. i Zoo hield Officieel China voeling met de Dipro- Het werd middag, avond, nacht, doch geen Keizer- j imaten, die zich in het Legatiokwartier bevonden, lijke boodschapper liet zich zien, toen opeens om middernacht begon het vuren opnieuw en het beleg duurde voortl Onbegrijpelijk China 1 Dagen en nachten moest het kleine garnizoen op post staan of uitvallen doen, helaas nimmer met suc ces. Geen enkel maal werd de poging om een der vijandelijke kanonnen tot zwijgen te brengen, met suc ces bekroond. Het aantal dooden en gewonden nam steeds toe en tot hen behoorden de dappersten der be zetting. De Fransche positie werd geweldig bestookt en steeds hjeer moesten de dappere Franschen terugtrek ken. tot eindelijk» de laatste stelling bezet werd. wan neer riip ook genomen zou zijn. dan lag het Legatie- te. wartier daar open. Daarbij kwamen nog interne moeilijkheden, zich bij de andere voegen, De Rua- deed allerlei diplomatieke en beleefde stappen, alsof er geen wolkje aan den hemel was en even later werden die zelfde Diplomaten op kogels ont haald. Meende men dan soms, dat dio kogels steeds de- Diplomaten zouden sparen en slechts die an dere duizend Vreemde Duivels zouden vernietigen? Zeg ik teveel wanneer ik herhaal: Onbegrijpelijk China. Trekking van Dinsdag Sopt. 4e Klasse. le Lijst. No. 3594 *5000. No. 8721 *-1500. Nos. 10638 10791 f-1000. Nee. 15157 17316 f-400. Nos. 2822 6130 16935 17492 20530 f-200. Nos. 1900 4637 9619 12265 13078 13477 1384-4 15632 *■100. Prijzen van f-65. - 10 16 19 31 33 65 .99 257 286 305 308 3-12 354 358 384 401 446 526 546 576 588 648 654 779 788 810 813 847 887 891 916 940 954 975 7058 1075 1140 1170 *185 1192 1197 1209 1213 1234 1235 1240 1303 1315 1318 1364 1390 1403 1441 1468 1483 1 484 1493 1501 1532 1606 1630 1711 1715 1736 1782 1790 1828 1844 1915 195-1 1957 1981 2010 2042 2065 2066 2073 2143 2159 2192 2223 2252 2264 2267 2286 2388 2118 2529 2550 2561 2573 2576 2577 2578 2584 259 4 2615 2634 2635 2758 2765 2771 2776 2817 2851 2951 2987 3016 3112 3119 3(102 3197 3215 3279 3337, 3416 '3418 3503 3521 3558 3584 358G 3601 3609 3618 3627 3639 3660 3678 3685 3702 3703 3742 3763 3814 3839 3862 3867 3872 3903 3929 3955 3974 3977 4057 4075 4083 4119 4132 4158 4201 4202 1204 4236 4327 4358 4411 —16 —82 —92 —95 4532 4540 4560 4568 -1570 4585 4587 4618 '4633 4647 4657 4668 4710 4719 4757 4762 4795 4799 4800 4940 4953 4982 5037 5053 5076 6086 50S9 5095 5123 5132 5146 5160 5182 5188 5237 5293 5387 5388 54-45 5517 5529 5540 5600 5621 5631 5644 5645 5723 5731 5751 5768 5782 6799 5837 5869 5889 5935 5966 5987 5 996 6022 G07:> 6006 6174 6181 6221 6238 6288 6325 6359 6 6372 6386 6412 6423 6401 6477 6496 6498 6510 6515 6518 65-16 6556 6565 6592 6593 6601 6676 6677 —89 6730 6761 6762 6789 6973 7028 7034 7054 7072 7112 7150 7168 7169 7172 7188 7239 7260 7269 7270 7339 7349 7352 7376 7384 *7439 7442 7469 7473 7487 7524 7526 7527 7560 7559 7573 7579 7659 7714 771 9—32 —76 —86 7872 7916 7918 7942 7956 7959 7974 8000 8038 8069 8081 8133 8138 8139 8208 I 8256 8263 8286 828? 8300 8303 8347 8365 8386 8404 8410 8165 8168 8474 8476 8508 8522 8545 8552 8556 8570 S594 8600 8626 8G31 8651 8764 8822 8857 8868 8958 8990 9002 9032 9069 90S9 9094 9098 9113 9136 9137 9151 9160 9178 9189 9250 9272 92S1 928J 9319 9326 9374 9381 9458 9495 9500 9565 9620 9641 9700 9702 9703 9855 9901 9917 9943 9916 9951 9952 10004- 10037 10041 10048 10094 10114 10118 10128 10141 1167 100170 10203 12027 10244 10247 10270 10275 10291 10323 10195 10509 10529 10612 .10627 10662 10665 10703 10707 10713 10733 10766 10849 10861 10872 10903 10925 10951 10953 10972 HOOS 11029 11053, 11099 11115 —181 —186 —195 —202 11281 11316 11329 11390 11407 11411 11433 11523 —531 i i 11575 11588 11750 11770 11788 11821 11|833 11861 11900 11906 11968 11973 12013 120271 12031 120S0 12090 12139 12200 12214 12231 12236 12258 12326 12304 12402 12530 12540t, 12586 12609 12631 12655 12686 12753 12816 12831 12834 12841 12863 12898 12906 129191 12933 12944 ,13012 13034 13044 13018 13106 13115 13133 13226 13272 13361 13392 —400 13405 13418 13450 13161 13515 13541 13551 l3o52 13553 13622 13060 13604 13084 13687 13710 13741 13752 13759 13762 13765 13791 13794 1382S 13839 14008 14050 14059 14064 14081 14116 14120 14169 11199 14314 14327 14350 14365 143S5 14131 14401 14186 14497 14542 14656 14678 14741 14761 14764 14796 14847 14865 14873 14877 14937 14953 14985 15005 15028 15058 15073 15107 15125 15210 15229 15278 15281 15389 15404 15427 15452 15510 15561 15586 15608 15634 15653 1574Q 15747 15798 15830 15888 15909 15921 15947 16011 16018 16206 16220 16312 16326 16333 16341 16360 16368 16398 16399 16418 16433 16164 16468 16504 16513 16524 16550 16554 16586 16647 16730 16734 16761 —766 —769 16793 16832 16861 16898 16927 16957 17007. 17088 17209 17269 17301 17360 17436 17438 17471 17476 17507 '17568 17585 597 —678 17727 17842 17866 17893 17902 17936 17966 18014 18032 18045 18166 18179 18209 18227 18281 18287 18318 18408 18418 18459 18504 18506 18582 18596 18615 18637 18648 18703 18743 18761 18766 18850 188-4 18&17 18928 18972 18981 19058 19072 19098 19115 19139 ]9l4o 19155 19199 19207 19213 19268 19293 19300 19348 19355 19389 19425 Y9441 19149 19-166 19512 19601 >9645 19682*19695 19720 19723 1793,1 19754 19763 19791 19822 19839 19850 19869 19870 19894 19920 19959 —974 20012 2ÖOifc 20021 20184 20205 20211 20284 20318 20394' 204O4 20163 20175 20488 20539 2059/ 2059£ 20600 20635 20639 20674 20692 20701 20714 20721 20738 20753 20818 20877 2088 4 2096% Voor rijwielen en motorrijtuigen moet het licht op: Donderdag 3 Sept. om 8.13 uur, Vrijdag 4 Sept. om 8,10 uur. Andere rij- en voertuigen een half nur later. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst*' vergar derde in het lokaal van den heer Stoffers. De voorzitter, de heer S. do Boer Kz., heet allen hartelijk welkom en in het bijzonder het eorelid, don heer Zeeman en den donatour, den heer Renaud Naar aanleiding van de notulen deelt de voorzit ter mede, dat de weg St. PanxxrasKoedijk in wording is, doch dat niet getracht zal worden een rijweg te maken, doch een loop- en fietspad. Daar voor wordt thans een koetenberekening gemaakt. De wesr zal worden gelegd rechtuit van St. Pan- cras tot Koedijk, door de Daalmeer heen. anfleer dit plan bereikt wordt, zal het een enorme verbete ring zijn. Tevens deelt voorzitter mede, dat het cadeau, ilat 0 oor de vereeniging als waardeering gegeven is aan het Kd Zeeman, zeer naar genoegen is en brengt dan ook den hal telij ken dank over van den heer Zeeman en diens vrouw. Daar de heer Z. ter vergadering tegenwoordig is, betuigt ook deze nogmaals, ook namens zijn'vrouw, hartelijken dank. Medegedeeld wordt, dat is ingekomen een schrij ven van de huldigingsoommissie voor den afgetre den Directeur-Generaal van don Landbouw, Dr. P. van Hoek, met het verzoek oan. een bijdrage voor het koopen van een huldeblijk. Besloten wordt hiervoor 'f-10 te geven. Nog een schrijven is ingekomen van een, comité dat samengesteld is' om bij het 50-jarig bestaan van de Wageningsche Hooge Landbouwschool m 1926, een beeld te schennken, voorstellende „een Zaaier*', waar ook een bijdrage voor wordt ge vraagd. Hiervoor wordt *5 gegeven. Nu komt aan de orde: Bespreking Kdmaatschap» Tuinbouw Aankoop Centrale. In ae vergadering was besLoten voor het Kdmaatschap van do T.A.O. 1 te bedanken. Het bestuur deelt roede, wat ze in 1 deze heeft verricht en tevens dat aan do T.A.C. 1 een voorstel ie gedaan, vviprop nog geen ant- woord is

Schager Courant | 1925 | | pagina 5