Alieicti Nitiis- ilïïrf. llititfiiii- luDnvllri. UilgeversN.V. v.h. TRAPMAN Co., Sctiageo. DE FATALE 13 NEGENS Reclame s-, Gemengd Nieuws. Donderdag 10 September 1925 SCHAKER 68ate Jaargang. No. 7705. blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- fentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING 'No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels £1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. AAondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 8 .September 1925. ABSENT. - De eerste zaak ging tegen Heertje Rodbeek uit Aükmfear en was een. voortgezette behandeling. Naidat de reclasseeringsain btenaar als getuige .was gehord, werd tegen bekl die niet versabenen was, door don heer Officier gerequireerd 6 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd. Mr. Kleine, verdediger, kan zich daarmee vereeni- gen. VERDUISTERING. De gedetineerde beklaagde Jan Starke ..oud 34 jaar. en van beroep boerenknecht, laatstelijk ver" toevende te Alkmaar, had op 5 "Juli jl. R. Vader te Dirkshorn door een samenweefsel van verdicht selen bewogen tot afgifte van een hit, terwijl bekl. voorwendde, voor dat dier een geschikten kooper* te weten. Waarna, het dier in goed vertrouwen ter beschikking van. bekl. kwam. Bekl.. wiens, voor spiegeling' niet meer was dan eenj middel om hiet beest, in handen te krijgen, bracht de hit naar Alkmaar, verkocht die daar voor f-120 en heeft dat geld ten eigen bate aangewend, o.a. door Assen, Groningen en Leeuwarden te bezoeken. Voor bezoek aan de andere 8 Nederlandsehe provincie hoofdsteden had sinjèU' geen middelen ge noeg. De gepleegde verduistering kwam Jan te staan op een eisch. tot 5 maanden gevang én 3 jaar proeftijd èn bijzondere voorwaarden. Hr. Zeilemaker, verdediger, concludeerde even eens tot voorw. veroordeeling IDEM IDEM. Hendrikus Jaoobus Malfet is als beklaagde absent. Hij heeft op 2 April" jl. een rijwiel verduisterd ten naaeeie van den rijwielhandelaar J. J. Lafèbre te den Burg op Texel en had dit rijwiel Van dezen* tnp 1 'Atprü in huur ontvangen a 75 eerfts per dag, om het den -3 April.weer terug te bezorgen., Maar daarmee bleef bekl. in gebreke. De O.v.J. eischte tegen bekl. 10 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en bijzondere voorw. SLUITEN ALS HET TIJD' IS. Anthonius Mehsang" verlbfhouder, tevens conciër ge der Roomsch Katholieke St. Jozefegezellenver- eeniging te Alkmaar, had in den nacht va.n 19 op 20 Februari jl. een vijftal jongelieden, leden der (noemde vereeniging in zijne lokaliteit en had jn ,te II uur 's avonds wel aangezegd, dat het sluitingsuur was, maar zij zijn gebleven, omdat zij 'bezig waren met een damseance, die zij niet wilden onderbreken, door te vertrekken. De politie trad Mnnen en maakte verbaal op, waarna door den kantonrechter aan Mensing we gens de overtreding f-5 boete of 5 dagen hechtenis werd opgelegd. In hooger beroep werd thans deze zaak behan deld en requlreerde de O.v.J. bevestiging van het gewezen vonnis. Mr. ,KIeene, werdediger, concludeert dat de ste delijke politieverordening niet op dit gevai var* toepassing was. NOG EENS VERDUISTERING. De volgende beklaagde is E. Hoedemaker, thans wonende te Rijssef in Frankrijk, waar hij vertegen woordiger is van een Hollandsoh rij'wi elf abrikant. Hij is te Amsterdam geboren, 45 jaar oud en voormalig directeur der N. V. W. O. Glazekas eai Zn. te De Rijp, een welbekende graan- en meel handel. Hem is ten laste gelegd verduistering van verschillende bedragen aan geld ten nadeele dier N. Vennootschap tot een totaal van f-14725.50 en wel in 1921. De N.V. ging in liquidatie en bekl. was tot 31 Dec. 1921 1'iquidateur en -werd na dien als zoodanig opgevolgd door den heer O. R. Tuin uit de Rijlpj. Diezle heeft met commissarissen der instelling een bijeenkomst gehad, waarbij beklaag- de's onregelmatigheden bleken. Bokt. heeft o.a. ,1-494.58, dat door diverss debi teureo. m totaai was betaald, niets ais zoooamg geboekt; heett een post vaT> t-3606.70, die nij nad mtvoni §en van de finna Ebelings en Peters, waar moe do Venn. ook nancielsrelatiën had, evenee ns enge Doekt gelaten heeft van de N. Venn. v.h. J. Schutte en Ene (meci en broodfabriek) f4050 geïncasseerd en niet in de boeken verantwoord. heeft 29 Deo. 1921 een cheque, groot f-5000 geïnd en niet in ontvangst geboekt; heeft een borderel.1 groot £-1078.35 geïnd waarvan hij later f-1000 heeft teruggestort; heeft £238.35 opbrengst steenkolen (waarvan af ging- iT08.9(' pakhuishuur/'niet in kas gestort; en heef «f een bedrag, in totaal - f-868.50 dat in diverse posten was binnengekomen, niét verOnt- Boor lamilïe van beklaagde was f-6503.70 in ver Bdhiliendie bijdragen, vergoed1 van de verduisterde ±-34000 en zooveel. Daardoor bleef de -benadéeling, rechthebbenden door beklaagde toegebracht, zoo ongeveer £-8000.- De heer Tuin zegt, aJö gert., dat, indien bekl. op zijn post ware gebléven, de familie waarsohijur lijk wei alles zou hebb en gedekt, ai had er lee ning voor moeten worden aangegaan. Mr. Tydeman uit Bl'oemendaal, verdediger van bekl., zegt dat de gemeente De Rijp een terug" slag heeft door het gebeurde. Zij was met vier andere colléges gezamenlijk voor 30 aarfleelesv van 1000 gulden bij de N.V. geïnteresseerd en had voor xk van die "30 aandefelén deel in de zaak, wat dus neerkwam op f-6000 aandfeef. nominaal. Rekent ,méii gemiddeld 15 pet. dividend, dan zou in de drie jaren, dat geen uitkeering werd gedaan, de gemeente 3 maal f-900 is f 2700 ontvangsten heb ben' moeten derven. De tweede getuige, Johan Hendrik .Martinus He- rus de Roode, 49 jaar, accountant te Hilversum, légt vervolgens verklaring af,.waarbij naar voreni komt, dat de liquidatie der. N.V. in December 1922 of in JanUari 1923 is beëindigd, waarbij 'balangr ïhebbenden genoegen hebben genomen met een aocoord tot uitkeering van 18 procent. Zoo-dat daar bij de waarde van een genomen aandeel' van f-1000 op f-180 kwam ,te staan. Er zijn enkele aanjdeel houders geweest, die afstand van hunne aandeelén deden. Dit is-geboekt geworden en de uitkeering aan andere belanghebbenden werd daardoor groo- ter. - Bekf. erkent, zelve 25 aandeelen te neooen ge had. Hij' had gedacht, dat er Wef 'n 40 50 plot: terecht zou komen, doch hét KLéek dat slechts '18 pet. kon worden uitgekeerd. De heer Tuin .zegt, dat er eerder een aocoord $g aangeboden gewenden in het faillissement, van 5 pet. uitkeering en Mat is wel Behandeld,'' maar niet aangenomen geworden omdat spr. er niet tijdig kon zijn en hij' toen geacht werd tegen te stemmen. 'Mr. Tydeman oordeelt dat bekl/s familie niet meer had kunnen doen dan ze gedaan heeft De O.v.J. wijst erin zïj'n requisitoir op, dat is komen vast te staan, dat bekt ongeveer f14.000 althans- jongeveer 1-3000 als liquidateur, althans als voerende de administratie der N.V-, wederrech telijk zich heeft toegeëigend of verduisterd. Hét is voor bekl'. onaangenaam zoo lang daarna nu nog als bekl. hier te staan Daar hij zich naar het buitenland had begeven is 'de zaak aanvankelijk blijven rusten. Hij had ge zegd, als de Justitie mij noodig heeft zal ik komen. En woord heeft bekl. gehouden door zoowel heden alé bij het vooronderzoek over te komen. Wat in hem te prijzen is. Hij bekent het feit. Het door bekl. bedreven feit is een zeer ernstig misdrijf. FEUILLETON. Bekl*- beeft daarna getracht in den vreemde zich een goed 'bestaan te verzekeren en heeft dat gé- vonden. Als hij zich weet te boheersohen, zal het goede pad voor hem blijven openstaan. Ai heeft hij in Nederland zw&ar gezondigd, hij* heeft in den vreemde zichzeüve gereolasseerd. Maar deze zaak moest naar de rechtbank worden verwezen* Er was geen reden om bekl! buiten vervolging te houden. Gewone gevangenisstraf acht spr. niet noodig. Ik vind termen voor voorw. straf. Ik .eisch 6 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd en de bijzcftidene voorijvaartie, dat bekl'. binnen die 3 proefjaren een. zeker bedrag zaf.moeten betalen en dat hij daarna bovendien een verklaring zal Af ge ven. aJb sohuTd bekentenis, vermeldende het reo- teerende bedrag dat hij" dan nog schuldig zal zijn. De verdediger vindt het zoo te on concreet, te ai gemeen; wei zal bekl. intussohen in deze van goeden wille zijn. Straks wil spr. wel een formule aan geven ten aanzien van de voorwaardelijke straf. Piéiter overweegt, dat zijn cliënt, van wat hij na aftrek van .levensonderhoud van z'n inkomen, overhoudt, gedrumde "de proefjaren 75 pet. zal' afstaan tot -delging der schuld. Hierop schorsing dér zifting ,en pauze. De strafzaak tegen -de .gebroeders- Jam in uit Rotterdam, die daarop eerst volgde, waarna Mr. Tjfitaman pleidooi .hield, zullen we straks weer geven om eerst onze aandacht maar .aan Mr. Tyde man .te wijden. Piéiter vindt dat slechts, voor £3000 vaststaat, dat verduistering is gepleegd. Bekt.heefb daarbij te optimistisch gedaoht en te veel ver wachting gehad van «baten, die nog vrij zouden komen. Het is hém niet te doen geweest om1 ande ren opzettelijk te kort te doen. Nu zal' voor de rechtbank dè vraag zijn: wat moet er met bekl. gebeuren. De benadeelden von den goed voor 5 pét. jalle vorderingen op bekl. kwijt te schelden, al is dat aeooord dan doordat een der belanghebbenden met aanwezig was, niet aangenomen. De N.V. heeft volgens den accountant op hare llquidatiebalans een nadeelig saldo van f-131.000 Dat is niet door de handelwijze van bekl. zoo en bekl! ia niet "dé oorzaak van de debacle der N.V. Ei' zijn, al is het feit ernstig» verzachtende prnr pleiter geen hulp meer.Pleiter geeft nu een- na dere oplossing aan. In de vergaxieringeai over het faillissement van bekL is men er voor geweest om een aocoord .tot uitbetaling van 5 pot. van de ootnfcte!e(njtjé vorderingen .goed to keuren, al' is dit niet aangenomen geworden. Dat hield dus in afschrijving van 95 pot dier vorderingen. Inj genoemde 5 pet. zit ook het belang der gemeente De Rijp. Straks is aangegeven dat deze gemeente f-2700 dividend uitkeering ,iu den tijd van 3 jaren zou hebben moeten derven- 5 pot. daarvan zou zijn f-135. Van de ten laste gelegde verduistering van ruim f-14000 is ruim f6000 aoor hulp der familie ver goed, blijft omstreeks nog f-8000. 5 Pot. daarvan, is f-400. Dus zou f135 en £400 is f535 terugbetaald moeten worden, als deze berekening wordt'goed- fevonden. En uat zaï bekl. in drie proefjaren wel unnen volbrengen. Daar feitelijk praotisch na genoeg niet inoer zal zijn na te gaan, wie thans nog .schuldeischers zouden zijn, zou pleiter het bovenberokende bedrag van £585 aan de kas der Algem. Armen te de Rijp ten goede willen laten, komen.. Piéiter concludeert, dat 't bewijs tajfel* verd, met verzachtende omstandigheid, dat hij aJs liquidateur kon verwachten dat de uit de .liquidatie ten zijnen bate komende gelden hem in staat zou te stellen, zijne schulden te vereffenen en dringt aan op bepaling bij oplegging van voorw. straf, dat bekl!. ia jaarftjjksche termijnen, door de recht bank voor te schrijven, da schade zal vereffenen, zooals door pleiter -is aangegeven. door HAWLEY SMART. 13. Ongeveer een uur later kwam Sarini terug en ver zocht hemt te volgen. Op den stoel aan de achterzijde dor hut op het plateau zat een man in wien Whel drake onmiddellijk Patroceni -herkende, aan den an deren kant der tafel stond Giovanni in de houding van iemand, die gelaten de gevolgen van zijn mis dag afwacht. Vlak bijl hen bevond zich- Matteo, die c'nik sprak, terwijl op eerbiedigen afstand doch aan dachtig luisterend naar Matteo's verhaal de rest van den troep stond-, Wheldrake sprak gebrekkig Italisansch, doch verstond het vrij' goed; daarenbo ven kon hij: ook uit de levendige gebaren van Mat teo opmaken, dat deze de geschiedenis van Giovan- ti's gedrag in de tuinen der villa del Reale mee deelde. Patroceni rees kalm van zijn stoel op en terstond daarop klönk zijn zware stem 'helder en duidelijk door de zuivere berglucht. „Giovanni", zei hij. „je kent onze wetten; die, waartegen je hebt gezondigd, wordt in elke, op mili tairen voet ingerichte vereeniging min of meer jwaar gestraft; onder rnenschen, wier leven voort durend op het spel staat, is de straf de dood. Dron kenschap van een onzer, terwijl hij! in dienst is, kan ten gevolge hebben den ondergang van al de ande ren. ik moest je op de plaats doodschieten, dóch in plaats daarvan zal ik een, proef nemien met de dik heid van je schedel en Gode geve, dat hij dik ge- ®oeg blijk© ornje te doen'ontkomen aan het lot, dat J0 verdientl" en na dit gezegd te hebben, nam de graaf, die in een keurig bandietengewaad gestoken was, een pistool uit zijh gordel en bet bij' den loop nemende, gaf hij1. Giovanni met de kolf een slag, wel ke den roover bewusteloos op het gras deed ineen- ®inken. „Het is pleizierig!" dacht Wheldrake. „Den- laat- sten keer, dat ik dien man zag. noemde ik hem een leugenaar; het wraakzuchtig karakter van de Italia- nen is bekend en ik ben geheel in zijn macht." „Neem hem weg. een van julie", zei de graaf op r ~*n -neergeslagen bandiet wijzende, „en. als het noo- is, begraaf hem. Matteo,. keer nu terug naar Na pels en zie goed toe of er geen verandering komt OVERTREDING. De zaak, die voor pléiteris verdedigingsrede nog werd! afgehandeld gong, zooals gezegd, tegen do drie gebroeders Jamin, fabrikanten to Rotterdam. Aleen Olovsius -Maria Frederik. Jamin was ver schenen. Die beide anderen werden bij volmacht vertegenwoordigd dooi- Mr. Hermans uit Rotter dam, die tevens ais pleiter optrad. Dé drie be klaagden hebben in diverse steden filialen, zoo ook in Hoorn. In het aldaar gevestigde filiaal van koek, chocolade en suikerwerken was overtreding gepleegd door het verwannen van den winkel door middel van een - petroleumkachel, zonder afvoer kanaal naar buiten. De kantonrechter heeft beklaagden echter van rechtsvervolging ontslagen. De O.v.J. vroeg bevestiging van dit thans in hoo ger beroep behandeld wordende vonnis. Mr .TTorinanss hield daarna ëetn pleidooi en meent dat do Arbeidsinspectie in deze geen voorschriften had kénnen steden, over de wijze van gebruik van de kachel' eoi pleiter vleit zdch met de hoop dat de rechtbank ook tot ontslag van rechtsvervolging concludeert. OPLICHTING. Poortsluiter is Petrus Vestelman, een vrachtrij der -in de .omgéving van Wervershoof, die doen een samenweefsel van verdichtsels E. Groot, do huisvrouw van W. Lampe uit Hoorn, heeft be wogen tot afgifte va-n f-20. Daarmee haalde bekl. zdch thans een eisch tot' 3 maanden gev. op dén hals. Uitspraken over 14 dagen. De verzachtende, heeléndé en genezende eigen schappen van Fosteris Zalf verdrijven spoedig ec zeem, huidschilVering en alle jeukende huidziekten- Inderdaad een probaat geneesmiddel'. Per tube f-1. in hetgeen je mij bericht hebt. De tocht van den Eru gelschen lord; is reeds eenmaal uitgesteld en dat zou, weer kunnen gebeuren. Ga dus zoo spoedig mogelijk terug en houd je oogen en ooren goed open." Met een diepe buiging ging Matteo weg en ver dween in het. bósch. I .„Ha, Sarini", zei de graaf vriendelijk, „ik zie. dat je dien schuwen vriend van mij hebt overgehaald mij' eindelijk te bezoeken. Welkom, mijnheer Whel drake,-op mijn buitenverblijf. U moet geen al te- hooge eischen stellen, doch wij' zullen het u geven zoo goed wij' kunnen." „Ik ben uw gevangene, graaf Patroceni en aan uw 1 genade overgeleverd," antwoordde Wheldrake. „Ik wierp u do laatste maal, dat wij elkaar zagen, 'harde woorden naar het hoofd en te oordeelen naai* hetgeen ik zoo even heb bijgewoond, twijfel ik niet of ik zal daarvoor nu hebben te boeten." „Zoo", zei de graaf trotsch, „dat toont hoe weinig u mij kent; zooals tusschen mannen van eer ge woonte is, regel ik een beleediging met dengene. die ze geuit heeft, man tegen man, Ik had mijn eigen redenen, waarom ik u wenschte te ontmoeten." „En mag ik vragen, hoe lang u voornemens bent mij te houdén?" vroeg Wheldrake. I - „Tot mijn spijt kan ik dat niet met juistheid zeg gen", antwoordde de graaf. „Ik. ben eiken dag eenige van uw vrienden te wachten. Ja, mijnheer Whel drake, u zu\t hier een geheel familiepartijtje vinden, i Het zal u heel en. al Wrottsley in bet geheugen terug roepen, ofschoon ik1 u niet zulk een mooie jacht kan aanbieden; wanneer ik' dien eerwaarde er bij kon vragen, die toen zoo boos was, zouden wij oompleet l zijd", lachte de graaf. „U doet uw uitnoodigingen op vreemde wijze", zei Wheldrake kort. „Dat is waar", antwoordde de graaf. „Ik zend al tijd dringende uitnoodigingen." HOOFDSTUK XVII. I Een uitstapje naar Amalfi. De plotselinge ongesteldheid van Maude had den voorgenomen tocht naar Pompe doen uitstellen. Zij voelde zich thans weder geheel hersteld en het uit stapje zou den volgenden dag plaats hebben. Ham. merton gaf in overweging wat uitbreiding aan den tocht te geven; eerst Pompei tien, etc., dan door gaan naar Amalfi, daar slapen en den dag daarop terugkeeren. Dit vond algemeen© instemming „Dan zal ik toch Jackson .meenemen, een knecht is altijd makkelijk", zei de baronet en tegelijk ver liet hij het verrtek. „Ik geloof niet dat rnenschen, die voor hun plei- tier op reis zijn, ooit zijn opgescheept geweest met een lastiger ouden domkop en ondragelijker, verve-' lender vent", antwoordde Hammerton eert weinig uit zijn rol vallende. „In aanmerking, gen omen, dat je hem reeds als jongen gekend hebt, mocht je wel' wat meer geduld hebben met de gebreken van 'den ouden man," zei Maude en tegelijk verliet zij de kamer. „Wie zou gedacht hebben, dat Maude zoo sterk partij' A>u gekozen bobben voor dien ezel?" riep'Ham morton gedwongen lachend. „Maar ik gé don boel voor morgen in1 orde maken." „Als Fred Maude werkelijk het hof maakt, heeft hij daar een leelijkeh flater begaan", merkte me vrouw Fullerton op nadat Hammerton de kamer ver laten bad. „U meent toch niet, dat hij daarover denkt" riep Glanfield uit. „Ja, ik geloof dat hij er heel hard over denkt" antwoordde de weduwe hem napratende. „Ik heb even weinig twijfel, dat hij Maude het hof miaakt als dat u het mij doet." „Wat!" riep Glanfield, bijna van1 zijn stoel sprin gende. „O, schrik maar niet", zei mevrouw Fullerton har telijk lachend. ,Jk weet, dat u er niets' van meent en ik let er maar niet op. U lijkt heelemaal van streek door dé ontdekking; bel om een glas wijn", en met een luiden lach liet zij' hem alleen. De heer Glanfield bleef eenige minuten half ver suft zitten. Mevrouw Fuilerton was een allerbekoor lijkste vrouw en bij- wa9 altijd dolgraag in haar ge zelschap, maar het hof had hij' haar nooit gemaakt, en als hij' het gedaan bad, was het geheel onbewust geweest. Onzin! het zal een vén haar grappen ge weest zijn. Den volgenden ochtend' was het gan- sohe gezelschap vroeg hij de hand en gereed voor den tocht. Tegenover het hotel was' een man bezig den teugel van zijn paard vast te malcen. Zoodra echter de rij tuigen voor het hotel voorreden, scheen het gebrek verholpen, de man sprong in het zadel en verdween snél in de ricbtiAg van Pompe „Voorwaarts!" riep Sir Jasper toen bij op de stoep van het hotel verscheen en zoodra allen hun plaats in de rijtuigen hadden ingenomen, gaf bij het èein tot vertrek. Na een eerlijke, doch vrij arme rit, werd VERGIFTIGE PADDESTOELEN Na het eten van paddestoelenin -eeni café' té Hamburg rijn vijf personen zwaar riek geworden. Een vrouw is reeds gestorven. Naar uifc Itzekoe gémedd wordt, rijn daar zeven; personen door het eten van vergiftige paddestoe len ziek geworden. Eén hunner is intussohen over leden. F AM3LIEDRASLA- Eon vreeselijk drama heeft zich in de Danrigér voorstad Petershagen afgespeeld. De 60-jarige koet sier Weiss geraakte .in beschonken toefctand met zijn vrouw en beide dochters in twist. Zich hevig opwindend, trok Weiss pen mes, en stak blindelings op zijn huisgenooten in. De moeder en een dochter werden daardoor Iïoht gewond, terwijl de verwon dingen der andere dochter, een mqisje van 20 jaar, zoo zwaar waren, dat ze bewusteloos de trap afviel en spoedig daarop stierf. Na het bedrijven van rijn misdaad, ging Weiss kalm heem, dooh werd later door de politie ge- ^KAAIVEBZASKINO TE ANTWERPEN. ïn den nacht van Maandag op Dinsdag heeft van het Kattendijkdok tot de Mexcobrug te Ant. werpen een groote grondverzakking pl'aats gehad, waardoor de havenmuur gebarsten is. De ingenieurs der stad Rebben krachtige maatregelen genomen om verdere verzakking te voorkomen. Volgens een aahrtiHénd bericht heeft de verzak king een lengte van -40, een breedte van 5 en een diepte vah 0.1 meter. Do kaaimuur zelf is in drieën gespleten en hielt aanmerkelijk naar het water over. Pompei bereikt en na een1 vluchtig bezoek aan zijn wonderbaarlijke overblijfselen, werd een haastige lunch verorberd^ waarop men doorreed naar Amalfi met het voornemen om dén volgenden dag op den terugweg Pompe nauwkeuriger op te nemen. Kort na bun vertrek van Pompe passeerde hen een rui ter. „Wel drommels),!" riep Hammerton, „ik geloof dat dit mijn vriend is van paviljoen in de Villa del Reale. Hei Matteo Gignor 'Matteo!' Maar de ruiter, wie hij dan ook was, lette niet op het roepen van Hammerton, doch draafde 'door en was spoedig bij een bocht van den weg uit het ge zicht. Zij; reden thans door een (boschrij'ke, heuvel achtige streek, en Glanfield zat juist te denken, dat het hier een uitgezochte plaats was voor misdadig bedrijf, toen hij! met luide stem' „Balt" hoorde roepen. „Van den bok en houdt je paarden staande of ik schiet!" riep de spreker op barschen toon. „Rijd op, schurk!" donderde Sir Jasper. „Politie, politie!" riep Jackson. Glanfield vloog op ,en keek naar het voorste rij tuig. De koetsier bad met verdachte snelheid den bok verlaten. Sir Jasper cn Hammerton waren opge sprongen in het rijtuig; voor hen op den weg 9tond een man met aangelegd geweer, terwijl aan beide- zijden met karabijnen gewapende mannen opdoken. Glanfield keek achter zich, doch daar stonden vier kerels leunende op hun geweef om den terugtocht af te snijden. „Weest niet verschriktP' riep Glanfield. „Zij' zul len ons niets doen, maar ons gevangen houden tot wij' losgeld betaald hebben." j „Mijnbeer is verstandig," zei Sarini, want hij was de leider der bandieten. „U bent volkomen veilig, als u geen tegenstand- biedt, doch als gij' u verzet tegen het onvermijdelijke, zal uw huid de gevolgen dragen." p Hij sprak Ttaliaansch, 'doch het was duidelijk, dat hij' Engelsch verstond. „Glanfield heeft gelijk", zei Hammerton. „Wij kun nen niets anders doen dan ons overgeven; vier on gewapende mannen kunnen niet gaan vechten tegen twintig kerels met geweren." Hammerton, die Italiaansch sprak, riep tegen Sa rini, dat zij' zich overgaven en de geweren gingen omlaag. Sarini 'beval hun uit te stijgen en gaf daar op aan Hammerton te kennen, dat het gezelschap den weg te voet moest voortzetten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1