Alieitii lliiiis- AtortntM Lufiinllil Woensdag 16 September 1925 68ste Jaargang. No, 7708, i Uitgevers i N.V. v.h. TBAPMAN Co., Scbagen. FEUILLETON. DE FATALE 13 NEGENS Pijn in de ledematen Kloosterbalsem Binnenlands dh Nieuws, DJS blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- i&g en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- Untiën nog zooveel mogelijk in het eerst uitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 8 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN* TlëN van 1 tot 5 regels £1.10, iedere regel imeer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van 'Maandag 14 Sept. 1925. VOOR DEN POLriTERHCHTER. UITGSTELD. Do eerste bekl. is Authonius Pamnekeet, wiens zaak onlangs geschorst was en waarvan mui her nieuwde behandeling zou zijn. Maar nadat bekl. in afwachting een paar aindere zaakjes had mogen hoo- ren behandelen, werdi bepaald dat heden over 3 we ken voortgezette behandeling zou plaatsvinden. Na deze mededeeUng Anthonius af. 1 MISHANDELING. Volgt Cornelis 'Dekker, een rasechte „opzeeër", die absent is. Lfij had 'n anderen vischersgezel uit zijn woonplaats, Kees Zwart, aan het strand bloedend verwond, wat door een toevallig in de nabijheid zijn de dienstmaagd. Marie Zwart genaamd, was gezien. Bekl. bedrinkt zich wel eens en staat ongunstig aan geschreven. De O.v.J. eischte f 35 of 35 dagen de doos in. Vonnis dito. VRIENDENDIENST. Hendrik' Wuis, een 21-jarig Jongmiensch van Texel, had in den nacht van 3 op 4 Juni bij gelegenheid van.de kennis te Den Buig een buitengewoon ge meenteveldwachter, C. Bood, mishandeld. Bood be moeide zich met een ruzie arin Henk'a vriend be trokken.1 was en Henk kwam daarop af en werd'-naar zijn beweren door Bood gegrepen en, meegesleurd en hoeft zich toen losgerukt, waarbij hij toegeeft toen Bood 'n stomp op den ann te he.bben gegeven. Bood zegt, dat Wuis'hem zoo maar, zonder vastgegrepen t© zijn, onverwachts tegen het hoofd sloeg. Tot het hooren van meerdere getuigen wordt d'e zaak tot 5 October a.s. geschorst. bbleedlgjng. Jan Asjes, een overigens gunstig hekend staand jongmiensch (landbouwer), uit de omgeving van WijV denes. hadzich te verantwoorden- wegens heleedi- ging van, een dienstdoend ambtenaar, doch was af wezig. Bij; het op Zondagavond 9 Juni te Wijdenes in een der lokaliteiten gehouden gemaskerd bal, waar veel wolk was, toonde Jan zich zoo vrijmoedig om zich van hét gemak van een stoel te verzekeren, die de rijksveldwachter Albert Dijk op dat moment rog had. Ein bovendien voegde Jan er nog een blin der vriendschappelijke, zelfs beleedigende uitdruk-j iing aan toe. Tengevolge daarvan kreeg hij ver- beal. De O.v.J. eischte tegen hem f 15 of 15 d!agen ritten. Vonnis conform' dezen eisch. DIEFSTAL VAN VISCHGEREI. Ben nogal bewegelijke, praatgrage beklaagde was de veehouder Cornelis Bakker udt Koedijk Hem was ten laste gelegd, dat hij- een wormendoos en een «tukje zeildoek (hengelaarsingrediënten) zich weder rechtelijk zou hebben: toegeëigend'. Op 13 Mei was hij, 's morgens met zijn mielkschuitje uitgevaren en toe vallig lagen toen Piet Hart en diens broeder te wa ken en uit te kijken of er ook aardappeldieven zou den komen. Zij zagen op een gegeven moment Bak ker bukken' en iets uit een aan den wal vastgelegd schuitje in het zijne doen. Wat het was konden zij echter niet waarnemen. Bekl. zegt, heelemaal niet do bedoeling te hebben gehad! den wormdoos en het zeildoek je te behouden. Hij zou dat wel1 weer aan de hengelaars, aan» wie het behoorde, hebben doen toekomen. Kées praatte ijve rig genoeg, maar hij- kon zijn baantje toch niet goed schoon krijgen. En de O.v.J. eischte tenslotte, toen de Koedijker uitgepraat was, f 20 boete of 20 dagen. De Politierechter vond, dat het gebeurde een zoo ernstig karakter droeg, dat de geëischte straf Z.E.A. te licht voorkwam en luidde nu het vonnis f 40 boe te of 40 dagen achter de grendels. ïRIUZIE' DOOR KINDEREN. Neeltje Kuiper, huisvrouw Rossen, uit den Hel der, was absent. Haar zoontje, een 9-jarig, nogal druk en lastig „joggie", had een telg van een ander vrouwtje uit de stad, Guurtje Neefjes, in de sloot ge duwd. Guurtje wreekte het leed, haar spruit aange daan, krachtdadig door Neeltje's zoontje in de sloot te zétten. Moeder Neel heeft daarna Guurtje met een welgemlkten steenworp d'r portie gegeven. En wel zoodanig, dat de getroffene, als ze toen aan een wed loop achter kinderwagens geliefd onderdeel van een volksvermakelijkhedenprogramima had moe ten deelnemen, wei weinig kans op een prijsje zou gehad hebben. Zij hinkte zichtbaar, wat door een naburig arbeider was waargenomen, Neeltj8 liep nu een straf op tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. een scheldende ijswafelkoopmian. Piet Visser, ijswafelskoópman te MedemJblik, was op 12 Juli jl. boos op zijnvakgenoot Jaco- bus Arents, die de „ijsjes" wat dikker maakt dan hij en ze voor 't zelfde geld verkoopt. Zooiets was Piet een doorn in 't oog en hij raasde en tierde tegen zijn tengeren1 collega, dat 't kras was. De 18-jarige Kees Winter had U allemaal gehoord "en ook Arents zelve, een nog pittig ventje van bij' de zestig, had nog best onthouden dé serie beleedigin- gen. hem' door collega Piet in zoo ruime mate ge wijd. Een vonnis tot 'n tientje boete of 10 dagen was 't eind van deze zaak. EEN DURE WKMP. Weer 'n' ander stuk. Johannes Bakker, niet ver-j schenen, ^ïad op 10 Juli wederrechtelijk een eend van zijn buurman Johannes Strooper te 't Zand dood gegooid. Die eend was op Bakker's land geweest en deze duldt dat niet en had te kennen gegeven er nog meer dood' te zullen gooien, als Strooper niet zorgde, dat de eenden niet meer op zijn (beklaagde's) land kwamen. Bakker kreeg een vonnis tot f 40 boete of 40 dagen brommen. VAN EEN DRIFTIGE SCHEPPER. G. P. v. d. Haak, een. nogal driftige .schipper, had te Alkmaar op 10 Juni jl. den brugwachter J. 'Kloet beleedigd. De brugwachtersknecht, 'Dirk van Ingen, bad de beleediging ook gehoord. De schipper kreeg nu een boete van f 10 of 10 dagen zitten. NIET SCHOPPEN. Hermanus T. Eelting, een niet al te gunstig be kend staande Uitgeester smidsknecht, had op 9 Juni een 16-jarig arbeidstertje uit Wijk aan Zee, Caro- lientje Beukman, zeer ongalant bejegend, door baar zonder aanleiding een schop te geven, die nogal aankwam. Hij werd tot f 25 boete of 25 dagen brom men veroordeeld. ONVRIENDSCHAPPELIJK Jacob Visser, voormalig gemeenteveldwachter te Hensbroek, schijnt het niét best te kunnen hebben met zijn opvolger in die functie, den tegenwoordi- gen veldwachter Johainies Visser, die geen familie lid, doch alleen naamgenoot van 'mi is. Jacob had 'm beleedigd en moest deswege terechtstaan, doch was niet verschenen. Veldwachter Johannes verklaarde, dat hij, nauwe lijks een we^ek veldwachter zijnde, zijn ambtsvoor— WBIJFWAS voor vloeren en meubelen De heeriyke zuivere ter- pentynwas van de Eraal rabneb "fe Amsterdam Prenfft Zonneglans en DennertfeurTn Hua 15. door HAWLEY SMART. „Ik zag nooit een man, die er meer vastbesloten uitzag om geld te krijgen." „U denkt toch niet, mijnheer Glanfield. dat graaf Patroceni van plan is ons hier te houden, totdat wij zulk een groote som bijeen hebben? Op mijn woord, Fred, je moogt in het vervolg wel wat voorzichtiger fcjiumet de kennissen, die je op reis opdoet-Je vriend Patroceni is de grootste schurk en afzetter, dien ooit in mijn leven gezien heb", riep Glanfield uit. HOOFDSTUK XX. Hert losgeld Wordt bepaald. „Wat moeten wij' doen?" riep Sir Jasper. •.Wat zal er van ons worden? Wat zal' er gebeu- bsu. Fred, als wij al dat geld niet betalen?" vroeg Maudo met bevende stem, terwijl allerlei verhalen over de brutale en wreede behandeling van zulke oandieten voor haar geest opdoemden. M zullen waarschijnlijk worden gevangen ge- oouden tot wij een deel betaald hebben", antwoordde nammorton. „Wij' moeten met dien .kerel tot een of anaere schikking zien te komen." kerel was je intieme vriend, dien je hebt ge ïntroduceerd in een Londensche club en enkele En- geische families", zei Glanfield.scherp. „ik zou willen voorstellen, dat kapitein Hammer- •on zijn invloed laat gelden, welke natuurlijk alver- £5enlis bij dezen vreemden edelman", zei me- y Fullerton hatelijk. ..wees niet onwelwillend, tante. Fred is er in ge- tusschénVe° goec* a^s WÜ"> "voegde Maude er droevig h "r°)geris mijn meening, Sir Jasper", zei Glanfeld mo 1 "ls er..slechts één weg, namelijk aan Ham- merton en mij over te laten met dezen schurk de kim VCM^rw.aar(ien te bedingen, welke wij maken Hoi uö" daar, mijnheer, waar wilt u ons onder uak brengen?" ^De aangesproken roover was Pietro, die antwoord- -J Jk zal Sarinf naar u toe zenden". „Wat, duivel, wat zegt hij'?" vroeg Glanfield. „Dat hij Sarini naar ons toe zal zenden; hij heeft klaarblijkelijk je vraag niet begrepen". Een oogenblik daarna verscheen Sarini en vroeg, wat hij doen kon voor de dames, en nadat mevrouw Fullerton hem hare wenschen had medegedeeld, ver wees hij naar dé hut. „O, dat is best", riep Glanfield. „Als u nu zorgen wilt voor mevrouw Fullerton en Maude, Sir Jasper, dan zullen Hammerton en ik met den rooverhoofd- man gaan onderhandelen". „Ach, vader!" riep Maude hartstochtelijk; „en het was op het getuigenis van dezen bandiet, dat u Cyril hebt veroordeeld." „Neen", zei Sir Jasper, treurig zijn hoofd schud dend. „Er was daarenboven nog het getuigenis van mijn eigen oogen." „Nu, Hanimerton, ik wil niet onaangenaam zijn", zei Glanfield. „Maar Sir Jasper heeft zijn zaak in mijn handen gesteld en ik ga geheel mijn eigen weg. Ik wil natuurlijk je hulp niet afwijzen, doch wij behartigen verschillende belangen. Jij; als naar' ge woonte je eigen belang, en ik dat van Sir Jasper en de rest van ons". „Je doet me onrecht", sprak Hammerton boos. „Je kunt niet hegrijpenje kunt niet weten". „Neen, ik wilde dat ik dat deed", antwoordde Glanfield droog. „Ik zou dolgraag het rechte weten van dien avond te Wrottsley en gewaar worden door welken goocheltoer op Cyril Wheldrake de schijn van een valschen speler geladen is. Ik ver beeld mij, dat jij' mij' het gansche spel van den graaf zoudt kunnen uitleggen, als je wilde. Ha, daar komt hij'.." Patroceni kwam op zijn gewone, hoffelijke manier naar hen toe wandelen. „U hebt mij' de eer aangedaan mij' te spreken te vragen, mijne heeren". Glanfield keek bem een oogenblik strak aan. „Nu, graaf', zei hij' ten laatste, /„laten wij' tót onze zaken komen. Het is tijd vermorsen om te gaan loven en bieden, maar werkelijk, dertig duizend pond is veel te veel". „Het is niets meer dan hetgeen de bruid, die ka pitein Hammerton zich uitgekozen heeft, mee ten huwelijk brengt; of moet men veronderstellen, dat hij mejuffrouw Eversley om iets anders trouwen wil, dan om haarzelf?" „Schurk! Leugenaar!" riep Hammerton. „Gevaarlijke woorden in de positie, waarin wij' te genover elkaar staan, maar dat hindert niet. Hij wil de zijn nicht, juffrouw EVersley. trouwen of liever VAN RIJSWIJK'S S CHOENHANDEL- SCH OENMAKEKLJ. WATERDICHTE SCHOENEN, MET EN ZONDER NEUS, MET EN ZONDER ACHTERNADEN, PRIMA, VANAF f 5.75. Een monstercollectie VETLEEREN LAARZEN van 40 tot 85 c-M. hoog. Prijzen van 116-00 tot f 30.00. Uitsluitend contant Kom eens zien en keuren. ganger had te verbaliseeren wegens visscherij-oventre ding. Dat bad' al' wat kwaadJ Moed gezet enl bekl. was toen boos en: kan sindsdien' niet veel van get. hebben. Onlangs 11 Juni was bekl. aan 't musscben- schieten en heeft get. het vuurwapen, een klein pistool, in beslag genomen en verbaal opgemaakt. Bekl. bad hem naar aanleiding daarvan beleedigd en 't, strafzaakje dat daarvan kwam werd' thans be handeld met als slot een vonnis tot f 15 boete of 15 dageu hechtenis. LANGE VINGERS. De laatste bekl., eeni 18-jarig dienstmeisje, uit Hel der. Lena P. Rijkers genaamd, maakte juist het do zijntje vol. Zij had bijl de winkelierster T. Schutte, Wed. K. Wiering, te harer woonstede, handig een gulden uit dé- winkellade weggeflikt. Wel heeft ze dien later terugbetaald, maar ze 'liep er toch to, vooral omdat zij al meer had gepresteerd; op dit ge bied van handigheid'. De reclasseeringsambtenaar had haar bezocht, maar weinig bereikt. En nu steldé de O.v.J. er prijs op, dat na getuigenverhoor eerst de Politierechter nog miet. bekl. sprak. Dat gebeurde, maar ook hier werd weinig meo bereikt, en de O.v.J. zag in' onder toezicht stellen van bekl. geen heil, evenmin als in onvoorwaardelijke gev. Z.E.Gestr. eischte na omschrijving van overwegingen 5 maan den gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. De Politierechter achte voorw. straf zonder onder toezicht stellig niet doeltreffend en ook niet de ge- wenschte vorm om* „voorwaardelijk" toe te passen en vreesde teven®, dat met onder toezichtstélling biji deze bekl. niets bereikt zou worden. Ditmaal was het vonnis f 15 boete of 15 d'agen hechtenis. Een vol gend maal zou1 het gevangenisstraf worden, werd be klaagde medegedeeld. verdrijft de pijn MOERBEEK. De najaarskermis, Zondag en Maandag in en nabiji café v. d. Molen gehouden, bood veel afwisseling, 's Zondags ringsteken met een dertigtal deelnemers. Ie prijs Anne Stammes en Gre Waij, 2e prijs S. v. d. Wal en F, Harmington; 3e prijs J. 'Duinker en An na Zijdewind; 4e prijs P. Weij en M. Waterdrinker; 5e prijs P. v. Eten en C. Rempt-van Eten (geldprijw zen). Gezellige dans besloot verder dezen eersten 's Maandags- voormdddags tonkunppelen, wat zeer gezellig toèging en 's namiddags volksvermakelijk- heden. Ten eerste: houtjesrapen, meisjes 69 jaar, 7 deelneemsters: le prijs Antje Zijp, 2e prijs Betje v. d. Oord, 3e prijs J.tje Doorn, 4e prijs Betsy Landman. Touwtjespringen, meisjes 9—13 jaar, 4 deelneem sters: le prij'4 P.tje Boere, 2e prijs NleRjr 'Stammes, 3e prijs Ali Groenveld, 4e prijs Lies Ootjers. Wedloop (in ©en hooiklampmet loopen) voor damies boven 13 jaar, 13 deelneemsters: le pr. Gre Waij, 2e prijs M. Kater, 3e prijs Ali Kater„ Koppensnellen voor dames, boven 13 jaar, 19 deel neemsters: le prijs 'M. Kuiter, 2e prijs mej v! <L Oord- Kuiper, 3e prijs G. Dokter. Loopen op handen en voeten, jongens 69 jaar, 8 deelnemers: le prijs H. v. d. Wal, 2e prijs P. Grootes, 3e prijs Cor Groen, 4e prijs Cor Bakker. Hinkelen, "jongens 9—13 jaar, 13 deelnemers: le prijs Jm. Bakker. 2e prijs K. dé Boer, 3e prijs Cor Waij, 4e prijs J. D. v. <L Oord- Hardloopen met hindernissen, jongens 1315 jaair, 5 deelnemers: le prijs Jac. Bakker, 2e prijs Jb. Groen, veld; 3e prijs -P. Boere. Zakloopen met hindernissen voor heeren boven 15 jaar, 20 deelnemers, le prijs G. Grootes, 2e prijs Jo v. d. Molen, 3e prijs H. Kouwenberg, 4e prijs D. Waiboer, 5e prijs P. Dokter. 's Avonds gemaskerd bal met miimJ 20 deelnemers. Groep origineel: le prijs Haremdame, mej. L. Ko ning; 2é prijs Indiaansch opperhoofd de heer A. Zwaag; 3e prijs vlinder, mej. Ml Jansen; bestuurs- prijs, sneeuwklokje, mej. Winkel—Francis. Groepen: le prijs Klapper en zijn wijfje, Ali Stam mes en Mérijtje Buis; 2e prijs ou^erwetsche baker en baby, Alb. de Graaf en D. Waiboer, 3e prijs Wel te rusten, Jo Brugman, G. Brugman, M. Kuiper en N. Waiboer; 4e prijs firabantsche boer en boerin, Piet Dokter en Grietje Dokter; bestuursprij®, Tiroliène, mej. De Boer—Groet. Komische groep: le prijs niet toegekend; 2e prijs Pierette, mej. G. Koning; hestuursprijs. schoorsteen veger, de heer G van ijlten. Nadat de prijzen, allemaal geldprijzen, met een hartelijk woord waren uitgereikt, volgde geer, geani meerde dans tot besiluit. NIEUWE NTEDORP. De afd. Nieuwe Niedorp van de N.-Holl. Vereeni- ging Het Witte Kruis, (waaronder ook Oude Niedorp, Zijdewind en 'tVeld ressorteeren), vergaderde Zater dagavond 12 September in het lokaal van den heer Groot alhier. Aanwezig zijn een 20-tal leden, Vloorzitter de heer D. Rempt, die de vergadering opent met welkom en daarbij zijne teleurstelling uitspreekt, dat Oude Niedorp heelemaal niet vertegenwoordigd is van avond, terwijl er toch nogal het een en ander te be spreken is. Spr. hoopt een volgende maal Oude Nie dorp flink vertegenwoordigd te mogen zien. De heer P. Haringhuizen, secretaris, leest de no tulen, die onder dank worden goedgekeurd. In verband met een circulaire, ingekomen van de Ned. Viereeniging van Arbeidskolonxsatiën voor Tu berculoselijders in Nederland, wordt besloten dat onze afd. daarvan voor f10 lid wordt. Door Het Witte Kruis te Alkmaar is de goede ont vangst gemeld van de toegezonden f20 voor Jubi- leumfeesten Witte Kruis; Ingekomen' is vanuit Alkmaar het verzoek om aan de Witte Kruistentoonstelling aldaar mode te doen. Onze afd. zal aan deze tentoonstelling niet meedoen. Voorts is er een schrijven uit Alkmaar, dat tij den® de Witte Kruis-tentoonstelling op een bloemen wagen 'e Witte (Er. zijn werk zal laten zien ©h dat ach ter dien ^agenmeer dan 100 meisjes zich vereenigcu, 'lek dragende 'n schild met bloemen. Voor de afdeelin gen bestaat gelegenheid zich door een paar meisjes uit het afdeelingsgebied te laten vertegenwoordigen daarin, terwijl anders zoo noodig Alkmaar zelf voor jonge dames, voor afd. die dat verlangen, zal zorgen, hoewel in het schrijven aardiger geacht wordt, wan neer een afd. met eigen dames uitkomt. Voorzitter zegt, dat namens onze afdeeling de jonge- juffr. Mden 'Blokker en Bregtje Stoop, beiden alhier, zullen deelnemon. haar fortuin", hernam Patroceni kalm. „Ik hielp hem bij dat zaakje te Wrottsley, hetwelk zijn medemin naar Wheldrake te gronde richtte." Het bloed vloog Hammerton naar het hoofd, hij beet zich op zijn lippen en een paar stappen naar Patro ceni doende, scheen hij zich pp hem te willen werpen. „Ik' vroeg mijn percentage van dat fortuin" ver volgde de graaf, zijn schouders ophalende; „maar hij was niet bij zijin verstand' en zoo gek te weigeren, mij te weigeren! Presto! De kaarten zijn wederom geschud en nu neem ik alles". „Leugenaar!" donderde Hammerton woedend. „Halt, mijnheer!" zei Patroceni thans hevig ver toorn. „Ga niet te ver, ik waarschuw u. Ik her haal, ik zal thans alles nemen". „Ik verzoek je je mond te houden, Hammerton. Wat helpt het, indien iemand meestér is van den toestand, hem te Verwijten, dat hij zulks op onedele wijze geworden is?" riep Glanfield. „U bent een man van zaken, mijnheer", hernam Patroceni beleefd; „het is een genot met u te han delen". „Het geëischte bedrag is onzinnig", riep Hammer ton heftig. „Ik zal nooit toestemmen in zulk een afpersing". /Wel verduiveld,-ik zeg, dat jij er je hebt buiten te houden", zei1 Glanfield; „die afpersing gaat je wei nig aan, daar jij toch niet voor het geld zult zorgen. Dertig duizend pond, graaf, is een ontzettend los geld", vervolgde Glanfield. „Er is gevaar aan verbonden om ons met Engel- schen in te laten", antwoordde Patroceni. .„Ik be reken altijd of de zaak de moeite waard is. Dank zij hem", wijzende op Hammerton „weet ik van wel en dat is mijn prijs". „En als wij' neen zeggen?" vroeg Glanfield. „Dat zal voor u allen onaangename gevolgen heb ben", antwoordde Patroceni; „voor sommigen zeer onaangenaam." „En indien wij' toestemmen?" zei Granfield kalm. „Dat is heel eenvoudig", antwoordde de graaf. „Een uwer zal teruggaan naar Napels om voor het geld te zorgen, wanneer hij er mee terugkeert, bent ii allen vrij; maar als mijn spionnen mij berichten dat er verraad in het spel is, wordt er met de rest van u kort recht gedaan." „Begrepen", zei Glanfield. „Wij1 kunnen dit zeker wel even met elkaar bespreken?" „Zeker, mijnheer", antwoordde de graaf. Met deze woorden wandelde Patroceni bedaard naar zijn tent. „Er is niets aan te doen, wij moeten dertig dui zend pond zien te krijgen; dat wil' zeggen, hoofd zakelijk zal het moeten komen van Sir Jasper, want ik kan er slechts een klein deel aan 'bijdragen en jij, naar ik vermoed, nog minder". „Neen, ik geloof niet dat de graaf in mijn hand- téekening veel vertrouwen zal hebben", grintiikte Hammerton. „Sir Jasper zal dus grootendeels moeten betalen; nu is de kwestie, wie er gaan zal!- Hoe zullen wij dat regelen?" „Laat het aan Patroceni over", zei Hammerton kort. Patroceni, door Sarini gewaarschuwd, kwam uit zijn tent weer naar hen toe. „Wij zullen onsbest doen uw voorwaarden te vervullen, graaf", zei Glanfield; „wilt u' thans aan wijzen wie onzer naar Napels zal gaan?" „Wij zullen dat door het lot beslissen. Wacht, daar bedenk ik iets", alsof dit denkbeeld hem juist in viel „het spel zal veel interessanter zijn met drie spelers. Ik heb hier éen ouden speelvriend van u, die gaarne zal willen meedoen. U zult allen strootjes trekken, wien van U hét kortste ten deel valt, gaat naar Napels en heeft uw aller leven in 'handen. Ver ontschuldig mij een oohenMik, ik zal jxw landsman halen, die zoo toevallig-juist hier is". „Wie kan die vreemde zijn, dien hij heeft opge daan?" zei Hammerton. Op dit oogenblik kwam Patroceni weer uit de tent, gevolgd door Wheldrake. „Goede hemel! Cyril......." „Wheldrake, wel vervloekt!" riep Hammerton. „Heeren", zei Patroceni, „de laatste maal dat gij bijeen waart, was er een klein geschil tusschen u; maar als ik mij goed herinner, had de heer Whel drake een voorgevoel, dat gij elkaar weer zoudt ont moeten en spelen om een hooger inzet dan dien avond en Wheldrake gaf u te kennen, kapitein Ham merton, dat het dan zijn beurt zou zijn om te win nen. Het heeft er veel van, dat zijn voorspelling uit komt. U drieën, mijnheer Wheldrake, zult trekken, wie uwer naar Napels gaan zal om het losgeld bijeen te krijgen. En. heeren, ik druk er op en verzoek u er wel om te denken, dat mochten die onderhandelingen niet tot een goed eind komen, het heel ongelukkig zal afloopen niet de mannen, 'die achtergebleven zijn" I Hammerton verbleekte; bijgeloovig als alle spelers, voelde hij. dat hij ditmaal de verliezer zou zijn. 1 Wheldrake's laatste woorden klonken nog in zijn oor: „Wij zullen nog eens. spelen met ons leven als inzet en dan zal het mijn beurt zijn te winnen." Wérdt vervolgd.

Schager Courant | 1925 | | pagina 1