KOEHOF Hi lichte Zandgrond ELECTRISCH MELKEN Droste Hcutverkooping De Wieringer Bioscoop. Timmermansknecht 75 aren Bouwlood Grenen Dwarsliggers, 17 gezonde Schrammen Boekhoudcursus L. T. B, afd. 'I Veld O, WEE!!! Prima-BAND- NAASMACHINES PR0PAGANDA-AVÖN9 600 Caramboles een Leerling. Burgerwoonhuis gediplom. Chauffeur. Groenfenwijk. A. Nieuwland jj 1 T. Rentenaar U Dankbetuiging. te Tooneclznal A. BUIS Zondag 20 September '25 gezellig Bal, DIRK RAAT SCHAGEN. 1 Vet Kalfsvleesch. te Anna Pauiowna, op Vrijdag 18 September '25, Maandag 21 September '25 Dinsdag 22 September '25 GEZELLIG BAL. A. BUIS. Extra aanbieding. voor- en acliterwaartswer- kend, voor slechts f40.-. H. Brussel olt Wormerveer en W. Katoen uit Amsterdam, De beroemde Professionale Blllard-Speler J. SCHENK. en 2 jonge drachtige Zeugen. S. P. van Nuland, le Qudeslnls, Keinsmerbrng, heden Donderdag 17 Sept. '25 Prof. Electr. Bedrijf. De .heer Van der Berg oordeelt dat in de toekomst moet blijken de bestaanszekerheid van een vereeni ng en wanneer DOKEiV. zichzelf niet kan redden, daardoor gebleken dat de vereenigtng geen reden van bostaan heeft. De heer Keuris geeft nog een. uiteenzetting van flnanticelen toestand yan DOKDBV. en waarover in eoo vergadering erslag van DOKEIV. uitvoerig mede- doeling is gedaan. ponder hoofdelijke stemming wordt ook dit voor- ,tel van B. on W. aangenomen. Aan de orde is de benoeming van personeel voor >,0t geven van vervolgonderwijs. B. en W. stollen voor te benoemen: voor school I de heeren Kramer i en Adolfs, voor school II de heeren De Vries en Kooi- man. Voorzitter doet uitvoerige mededeeling over de pogingen die zijn aangewend _om een voldoend aan- «1 leerlingen, nJ. voor lederen cursus 15, te krijgen, och de animo schijnt niet groot te wezen. Voor school I zijn er nog geen 15 on wordt onderzocht of in ion Oostpolder nog leerlingen zijn, voor Breezand eiln er 15, maar één leerling zag de heer De V rk-s liever niet toegelaten. In vrijzinnige gemeenten is men reeds tot de raeeniqg gekomen, dat het vervolg onderwijs het 7e leerjaar vermoordt. De heer Koorn denkt, dat de weinige belangstel- voortkomt uit AIÜ.O.O. en de gymnastiek. Voorzitter zou dat niet zoo erg vinden, maar spr. «looft dat ook het dansen er de oorzaak van is. Waar één candidaat de 6e klas niet doorloopen heeft, is er bezwaar dat deze het vervolgonderwijs geniet, omdat het onderwijs niet bedoeld is als in- haalonclerwijs. De wet verzet zich tegen de toelating van een dergelijken leerling. De heer Komen betreurt dit en zou een uitweg ge vonden willen zien, wanneer het een leerling is die graag het onderwijs wil ontvangen. Voorzitter zegt, dat als het een iongen betreft die wat wil, er nog wel een regeling is te treffen. B. en VV. willen wel de cursussen doen houden als er 15 i leerlingen zijn maar wordt dat getal minder 'dan 10; dan wordt het te kostbaar om daarvoor 2 onderwijzers aan te stellen. Ook de onderwijzers zijn in dit ip- üicht niet hoopvol. De heer Keuris wijst er op dat de goedwillige*! on der een dergelijke regeling lijden, waarop Voorzitter antwoordt, dat er in deze gemeente dan heel wat on- willigen zijn. Na eenige bespreking wordt goedgevonden, dat B. eü W. nog eens overleg zullen plegen met de onder ijzers en worden als onderwijzers voor dit onder- js benoemd de heeren Kramer, Adolfs, De Vries en Kooiman. De heer Kossen informeert nog naar het geven van handwerkonderwijs, doch Voorzitter antwoordde dat. dit onderwijs aan A.L.EG.O. werd overgelaten. De heer Van der Ham kon zich er niet erg mee vcreenigen, dat de gemeenschap een dergelijke zaak op een particuliere vereeniging schuift. Voorzitter antwoordde dat A.LÜ.G.O. daarvoor meerdere subsidie genoot en de heer Komen voegt w aan toe, dat het 't resultaat is geweest van gepleegd óverleg. Aan de orde komt de behandeling van d'e gemeente- begrooting,- dienst 1926. Op de vraag van den Voórzitter of er nog heeren zijn die algemeene beschouwingen wenschen te hou den, antwoordt niemand der leden, zoodat overgegaan wordt tot behandeling van de uitgaven, die post voor st worden voorgelezen. Bij den post jaarwedde ambtenaren ter secretarie, deelt Voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen om dó volontair ter secretarie, mej. Pranger, de titel te geven van 2e ambtenaar ter secretarie en haar sala ris te verhoogen van f300 op f500. De hoer Koorn is van oordeel, dat wanneer deze ambtenares noodig is, zij niet voor-het bagatelletje van f300 werkzaam kan wezen. De heer Kossen vraagt of deze 2e ambtenaar niet gemist kan worden. Voorzitter antwoordt ontkennend en wijst er op dal mej. Pranger allang meer had moeten verdienen, mar de tijden zijn eenmaal zoo, dat zij geen andere betrekking kan krijgen. S'pr. wijst op den ijver en ut nauwkeurig werken door haar. De heer Van den Berg wijst er op dat de titel van 2en ambtenaar ter secretarie ook voor de gemeente meebrengt eenige verhooging van kosten, n.1. bij drage ingevolge de pensioenwet. Voorzitter zegt dat dit niet veel verschilt, nu moet gemeente ingevolge de invaliditeitswet betalen. De heer Van der Berg vreest bovendien, dat wan neer men een 2en ambtenaar niet meer noodig^ heeft, men er niet zoo gemakkelijk afkomt dan van een volontair. Voorzitter wijst er op dat wanneer de zaken op de secretarie goed in orde worden gehouden, een 2en ambtenaar noodig is. Was een dergelijke ambtenaar niet meer noodig, dan zou men er evengoed af kun nen komen als van een volontair. De heer Van den Berg had. als er een 2en amb- jtenaar noodig is, liever, een manlijke dan een vrouw- lijke, waarop Voorzitter onder algemeen gelach ant woordt, dat hij zou kunnen zeggen, dat dit. een kwes tie van smaak is. Als er een oproeping voor een 2en ambtenaar moest geschieden, zou spr. met de opmer- i king aecoord gaan, maar in mej. Pranger hebben we een werkkracht, die in alle opzichten uitblinkt. De heer Komen wijst er op dat men tegenover een volontair niet heeft een zakelijke verplichting, alleen de moreele verplichting hem of haar or te leiden. Spr. nam nota van de stellige verzekering van den Voorzitter dat een 2en ambtenaar noodig is. Toch stelt spr. zich de vraag of het beleid van B. en W. m bet verleden zoodanig is geweest, dat dit den Raad aanmoedigt om dit voorstel van B. en W. te accep teoren. Spr. herinnert er aan dat we kort geleden bobben gehad een nieuwe salarisregeling en wan neer er nu zoo veel werk was op de secretarie zou die regeling wel achterwege zijn gebleven. Het voorstel iis voor mej. Pranger wel aangenaam, maar zij heeft nier baar opleiding genoten en daarmee moet de ge meente niet de verplichting op zich nemen haar dit ambt te verschaffen. Voorzitter antwoordt, dat die salarisregeling voor win tijd is geweest en wijst dan op de toenams van werkzaamheden sedert de mobilisatie, door het ma- jmn van allerlei wetten, waaraan op de secretarie uitvoering moet worden gegeven. De heer Kossen herinnert er aan dat gesproken is over bet onderbrengen op de secretarie van het ambt van gemeenteontvanger, welk ambt dan door den en ambtenaar zou worden verricht. Spr. heeft daar uit de conclusie getrokken, en de Voorzitter heeft dat toegegeven, dat er op de secretarie een werkkracht °,ver was- Dat heeft spr. eigenaardig getroffen, maar ais de voorzitter zegt dat een 2en ambtenaar noodig niAt moe'i spr* z*ck barbij neerleggen, omdat hij niet op de hoogte is van de werkzaamheden. vetter oordeelt dat de heer Kossen zich te po- ?!SÜ Ult' waar z®gt dat spr. zijn conclusie heeft urn even' Roeds toen stond bij die regeling op het wniS'am?la dat dan een 2en ambtenaar Aou moeten van benoemd. Als 4e le ambtenaar gemeente-ont- £e;r werd, zou een deel van de werkzaamheden enn i moeten geschieden. B. en W. waren te- Lk» veda^n6. is toen gezegd, maar laten de «"^Dienaren dan maar veel dienst doen. w#!?1Y.^te wordt het voorstel van B. en W. zonder fdelijke stempaing aangenomen. Rnroli.Post kosten commissie-vergaderingen, be- nrocoJS*- heer VaDj der Ham de mogelijkheid om enhfn van die vergaderingen uit te keeren pp_.!1j-y- het nazien der rekeningen overdag te doen ren. opdat het werk nauwkeurig kan gebeu- dat uitkeeren van presentiegeld vnnJ»«?i01/-oofd ds en de heer Keuris zegt indertijd een Reld v j hebben gelanceerd om het presentie- daarnit°°r.u raadsvergaideringen to verhoogen en oen tonde te vormen voor commissie- Kehooiö n ge?' Maar mat eeri dergelijk voorstel zou de «eheele Raad accoord moeten ga&& ;B'1J den post gratificatie rijksveldwachter .te Bree- kand, vraagt de heer Kossen inlichtingen en nadat de Voorzitter hem die uitvoerig heeft verstrekt, gaat de Raad ook met dezen post accoord. Wat den post kosten noodslachtplaate betreft, merkt de heer Keuris op, dat hij over de noodslachtplaats rog al e-bas hoort-klagen. Voorzitter zegt dat B. en W. daarmee al heel wat j laat hobbon gehad. Er is al geducht aan het stich- ton van een gemeentogebouwtje, als daarvoor maar een geschikt persoon was te krijgen, on bovendien i dan krijgen we er weer een ambtenaar'bij. B. en W. stellen al voor om geen keurloon meer te heffen voor uit nood geslacht vee, op deze wijze komon we de menschen die al reeds schade hebben, tegemoet. Bij den post bijdrage aan de gemeente Helder voor den vleeschkeuringsdienst, zegt de 'heer Komen, dat geklaagd wordt, dat in de zomermaanden de gelegen heid om te keuren te beperktt is. Spr. had ged&pht aan oen andore combinatie van gemeenten. Voorzitter zegt dat Ged. Staten de verschillende ressorten hebben gemaakt. Opgemerkt wordt, dat wanneer Wieringen aan den vasten wal is verbonden, de werkzaamheden voor den keurmeester beter geregeld zullen kunnen wor den. Ook aan B. en W. bevalt de keuring niet en Voorzitter wijst er op dat in onze gemeente allo ambtenaren, zonder uitzondering, altijd even hulp vaardig zijn, zoowel in als na kantooruren, maar wanneer mijnheer de keurmeester te voetballen gaat en de slagers hebben zijn hulp noodig, dan kunnen ze wachten. S'pr. heeft den keurmeester al meer malen laten blijken dat hem de zaak niet bevalt, de keurmeester is zóó ambtelijk. B. en W. zijn echter met deze zaak bezig. Aan de drankbestrijdingsvereeniging wordt weer f 50 subsidie verleend. De heer Komen informeert of er kans bestaat dat er dezen winter een tuinbouwcursus wordt gehou den. Voorzitter zegt dat de heeren Do Vries en Raap er niet veel voor gevoelen en nu is aan den heer Haze- loop gevraagd af die een onderwijzer weet. óverwo gen is ook al om 's middags den cursus t© houden, In dat geval zou desnoods de heer De Vries wel als onderwijzer willen optreden. Tusschen de gemeentebegrootlng door wordt te vens behandeld de begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur en die van het G.E.B. De heer Komen vindt hierbij: gelegenheid te infor- meeren of er van het P.E.N. reeds een verzoek is ingekomen inzake stroomleverantie aan den molenaar Dekker. Voorzitter antwoordt ontkennend, wel is er een in genieur geweest en toen heeft spr. gezegd dat het P.E.N. maar een verzoekschrift bij den Raad moest indienen. De heer Komen zegt, dat het bedrijf van Dekker niet loonend schijnt te zijn bij toepassing van de ta rieven zooals die zijn bij het G.E.B. Het geeft wel een eigenaardige verhouding, maar het is misschien zaak dat ook ons bedrijf gaat specialiseeren. Het P.E.N. hoeft namelijk speciale tarieven voor graan- malerijen, eni zuivelfabrieken..... Voorz.: En speciaal voor gemseenten en nu zijtn vwij, zoo gelukkig zoo'n tarief voor de gemeenten te 'hebben waarbij wij; moeten betalen 10.8 cent en dan biedt het PJEJN. aan graanmalerijen en zuivelfabrieken ta rieven aan die loopen van 5 tot 7 cent. Als het ver zoek van het P.E.N. komt, Zullen we er nog wel eens over praten. De heer Komen zegt. wel to begrijpen dat een ta rief lager dan 12 cent niet kan. Voorzitter antwoordt van absoluut niet. Als het G.E.B. de aansluiting van Dekker had, zou het Wai- boer niet eens kunnen leveren zonder de maximale belasting in gevaar te brengen. De heer Kossen vindt het alleen vervelend dat de heer Dekker nu zijn bedrijf niet behoorlijk kan uit oefenen. Spreker vraagt of het niet mogelijk is ,dat Dekker voor 12 cent stroom wordt geleverd zonder contract. Voorzitter oordeelt dat Dekker de klacht moet over- 'brengen bij het P.E.N., dat laat hem wachten. Na eenige bespreking wordt voorts goedgevonden, dat met de Ver. van Ned. Gemeente# een contract wordt gesloten tot een 3-maandelijksche controle' der administratie enz. yan het G.E.B., waarvan de kosten f200 per jaar bedragen. De heer Komen' wees op de wenschelijkheid van een technische controle, maar B. en W. achten dit nog niet noodig, omdat bij de plaats gehad hebbende uitbreidingen voldoende controle is uitgeoefend. De begrooting van het GJE.B. wordt dan vastgesteld, voor den gewonen dienst sluitende op f 35834, voor den kapitaaldienst op f5045. De begrooting van het, Bur gerlijk Armbestuur wordt vastgesteld op een bedrag van f162000, waaronder een gemeentelijke subsidie van f13500. Voortgaande met de behandeling van de begrooting der gemeente, informeert de lieer Van der Ham naar de meening van B. en W. over de werkverschaffing aan werkloozen. Voorzitter zegt dat B. en W. weer overleg hebben gepleegd met het polderbestuur. Vorig jaai heeft de polder 40 in de kosten bijgedragen, de gemeente zou 60 moeten bijdragen, doch tenslotte is van het Rijk nog een subsidie van 13Yz van de kosten ver kregen. Nu is besproken hoe de regeling te treffen als de gemeente geen subsidie van rijk en provincie ontving en aan den dijkgraaf.is gevraagd of de pol der accoord zou willen gaan met de kosten om de helft te dragen, dus ieder 50 Getracht zou dan worden om subsidie van rijk en provincie te krijgen en als dat gelukte, zou die subsidie dan door polder en gemeente gedeeld worden. Spr. wijst er op dat f polderbestuur altijd zeer meegaande is geweest en vertrouwd wordt, dat dit ook nu weer het geval zal zijn. De heer Van der Ham hoopt dat het zich in deze richting zal ontwikkelen. Het laat zich aanzieu dat er een belangrijke werkloosheid zal komen. De gemeen te heeft tot nu toe geboft met do Zuiderzeewerken, maar bij de Aannemersmaatschappij schijnen werk lieden met 8 dagen opzegging te hebben gekrogen. Het is moeilijk om hier productief werk te vinden en or werden bij de werkverschaffing beroerde loonen gtgeven, wat natuurlijk invloed heeft op den werk lust van de arbeiders. Juist met de rijkssubsidie wer den de loonen gedrukt en in dat verband zou men bijna hopen, dat geen rijkssubsidie werd verkregen. Voorzitter: Maar laat ik u direct de illusie ontnemen dat de loonen hooger zullen worden, de werkver schaffing is een soort armenzorg. De heer Van der Ham: Dat is Juist zoo beroerd. Voorzitter, wijst er op, dat het voor de gemeente en den polder niet van weinig boteekenis is 50 te moeten betalen. Ook wij betalen liever f3 loon dan f2.4,0 en als het polderbestuur het loon van verleden jaar niet verlaagt, magu tevreden wezen. De heer Van der Ham weet. dat de gelden opge bracht moeten worden, maar hiji weet ook. dat er in dien tijd verduiveld veel armoede is, met f2.40 sop Je niet vet. Spr. zal graag zien, dat een zoo goed moge lijk loon werd uitgekeerd. Voorzitter zegt dat B. en W. dat altijd getracht hebben en groote gezinnen werden ook geholpen door het Armbestuur. Het polderbestuur zijn we zeer er kentelijk, het heeft ons al die ja,£sn geholpen. De heer Keuris zegt, dat het do bedoeling van den heer Van der Ham is geweest er op te wijzen, dat het goed te begrijpen is dat er bij een behoorlijk loon meer werk wordt geleverd^ dan wanneer niet het loon wordt gegeven dat behoorde gegeven te wor den. Als er dus behoorlijk loon gegeven wordt, ge looft spr. dat dit niet in het nadeel zal wezen van de werkgevers. Voorzitter zegt, dat de menschen altijd, hun' best hebben, gedaan, er is goed gewerkt en daarom is spr. dan ook vorig jaar door B. en W. naar Den Haag gestuurd om verlaging van het loon tegen te gaan. De heer Van der Ham geeft voor werkverschaffing nog het idéé aan do hand om langs enkele wegen, de breedste, fietspaden te maken. De begrooting wordt hierna voorioopig vastgesteld, zooals ze werd aangeboden, n.1. op een bedrag van f 141846.79, met een post van f50.0<j0 voor plaatselijke inkomstenbelasting on f 5177.93 voor onvoorziene uit gaven. Bij de rondvraag zegt de heer Lubbert dat inder tijd besloten is om na de kermis aan iedere dansge legenheid vergunning to verleonon orn nog 2 maal hal te houden. Hoe gaat het met- die regeling? Voorzitter zegt, dat besloten is die vergunning maar één keer te geven, maar de plaatselijke ver- eenigingen vallen daarbuiten. Aan die regeling wordt, voor zoover mogelijk de hand gehouden. De heer Lubbert oordeelt, dat de feestelijkheden niet van de lucht zijn. De heer Stammos, lachend: Allemaal plaatselijke vereenigingen. De heei Koorn, tot den heer Lubbert: Dat was te voorzien, vadertje! De heer Lubbert: Ik wil er verder niets van zeg gen, voorzitter. Voorzitter: U mag het gerust zeggen. Wel wordt het sluitingsuur bekort, bijv. van 2 uur op 1 uur en wanneer den geheelen avond is gedanst, kan men om 12 uur wel sluiten. De heer Komen vraagt, hoever het begrip plaatse lijke vereeniging gaat. Voorzitter: Om daarvoor precies een omlijnde de finitie te geven is niet gemakkelijk. De heer Komen oordeelt, dat de uitgesproken meo ning van den Raad toch niet was om een harddrave rij vereeniging en een ringrijderijvereeniging als een plaatselijke vereeniging te beschouwen. De bedoeling was een vereeniging werkelijk in een café gehuis vest. Voorzitter: Een rilngrijderijvereoniging hebben we niet De heer Lubbert: Elr is er toch wel één in elkaar gespijkerd. Voorzitter vervolgt: Sportclubs hebben we wel en toen men aan de Spoorbuurt een harddraverij wilde houden, heb ik gezegd tegen Kmijnsberg, dat hij, dit jaar nu niet meer moest komen om vergunning tot dansen. De heer Van der Ham oordeelt, dat het geven van aacacacatzjaacaaczaaa Den 28èn Sept. hopen onze 0 J geliefde Broeder en Zuster 1 en U hunne 12K-jarige Echfcvereeni-y J ging te herdenken. Namens de Familie NIEUWLAND. Veenhuizer Middenweg, j Heerhugowaard N., Sept. '25. jaaarzjcaczjcziczitzarzjrzin ontheffing aan plaatselijke vereenigingen1 toch het gevaar kan leveren, dat de ingezetenen een goede uitvoering van buiten de gemeente mioeten, missen. De heer Komen: Er zijn feestjes te over. De heer Stammes: Als er hier niets te doen is, gaan de Jongelui naar een andere gemeente. De heer Lubbert: Maar Anna Pauiowna ia toch mo. 1. Do heer Stammes: Neen, hoorl Voorzitter vindt die uitvoeringon eni hot dansen nog niet zoo erg, het ergste is het drankmisbruik. Misschion, i9 daarop wel wat te vinden. De heer Van der Ham: Alcoholvrij bal. Voorzitter meent, dat dan wel geen bal meer ge houden zal worden., waarop de heer Van der Ham wijst op de twee jaarlijksche uitvoeringen, waarbij geen sterken drank wordt getapt. De heer Keuris heeft gehoord, dat het station aan de Van Ewijcksluis eerst electrisch zou worden ver licht, maar dat het nu weer niet schijnt te gebeuren. Voorzitter deelt mede, dat destijds van de Spoor wegmaatschappij! een aanvrage om electrischo ver lichting was ingekomen en dat door het G.E.B. een speciaal tarief van 25 cent was opgegeven, omdat het hier een algemeen belang betrof. Daar zou de maatschappij op ingaan, palen werden gezet, draad gespannen, doch na een jaar kregen we bericht, dat óf de palen weg moesten, óf er moest f 24 worden betaald. Geschreven is, dat op verzoek van de maat schappij die palen waren geplaatst, maar daarvan scheen niets meer bekend te zijn. De palen zijn ten slotte weer weggehaald, de kosten van dat weghalen zijn geweest f 100, om het net. er weer te krijgen zal f 120 kosten, on waar nu tenslotte weer om die electrische verlichting is gevraagd, zal de Maat schappij eerst die f 220 moeten betalen. Ze wilden echter piaar f 90 betalen en zouden van de electri sche verlichting afzien. Den heer Bakker is opgevallens dat het asphalt van de noodwoningen te Van Ewijcksluis begint te vervallen. Voorzitter deelt miede, dat hierin i« voorzien. Graag wil de gemeente een beetje huur vangen en is weer een overeenkomst getroffen. Op hoop van zegen zijn we maar begonnen, de boel in orde te maken. Hierna sluiting. Advertentïên. Getrouwd: JACOB DEKKER en MARIE A. WOGNUM, die, mede namens wederzijdsche Familie hun hartelijken da k be tuigen aan allen, voor de vele bliiken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Warmenhuizen, September 1Q25. Bij deze betuigt ondergeteeken- de zijn hartelijken dank, voor de vele blijken van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van zijn geliefde Echtgenoote onder vonden. In 't bijzonder aan jongei. Jannie Jonker, mej. Harder en Van der Waal, voor de hulp en bijstand, Dr. Olree en de Pleegzuster voor de uitstekende behandeling. Namens de Familie, J. HOLLANDER. Anna Pauiowna, Sept. 1925. onder leiding van den Heer D. HORST uit Hoorn. RUND KALFS- EN VARKENSSLAGERIJ. Tel. 29. FIJNE VLEESCHWAREN. Tel. 29. Bij genoegzame deelname zal door de H. en I. Middenstands- vereeniging een BOEKHOUDCURSUS wor- den gehouden. De lessen zullen vermoedelijk in één der lokalen aan de Kleine Sluis worden gegeven. Aangifte van leerlingen, ook van niet-leden, leeftijd boven de 18 jaar, vóór 27 September a.s., bij één der ondergeteekenden, waar tevens alle inlichtingen zijn te bekomen. Namens het Bestuur, A. N. KOSSEN, .voorz. J. STINS, Secr. Bij genoegzame deelname z .1 vanwege de dezen winter een Cursus worden gegeven in BEMESTINGLEER. in de Parochiale School te't Veld. Aanmelding voor dezen Cursus kan -geschieden tot 21 September a.s., bij L BAKKER, Voorz. L.T.B. Th. TROMP. Secr. te Zijdewinti, voormiddags 10 uur, bij café LIGTHART, van BEN BESTE PARTIJ vloer-, weeg- en zolder- dcelen, ribben, enz. enz. OPVOERING van satiriek blijspel in 3 bedrijven, door „Hel Kleine Tooneei" van Bergen- Gedurende de geheele Kermis PRACHTIGE MUZIEK mei de nlcuwsle Allraciies, en PRIMA CONSUMPTIE. Aanbevelend, te KLEINE SLUIS, in het café van den heer ALKE MADE (v.h. Neuvel,) op Zaterdag 19 Septemb., 's AVONDS 8 UUR. SPREKERS, de heeren TOEGANG VRIJ. speelt op Zaterdag 19 Sept, 8 uur, in Cérès cadre, voorgift 450. De winner ontvangt een mooie queue. Beleefd aanbevelend, gevraagd, bjj C. BAKKER, Dirkshorn. GEVRAAGD: H. VAN LINT, Smid, Schaden. UIT DE HAND TE KOOP onder WINKEL. Te bevragen bij Jn. SMAK Lz., Weero. gem. Winkel. TE KOOP: zoo goed als nieuw met l'/d H)A. Grasland. •Te bevragen bij T. VAN IJZEN- DOORN. Meerweg, Breezand N.H. WEDEROM TE KOOP Prachtpartij bij C. KEIJZER, Dorpen D 216, Schagen. TE KOOP: Te bevragen bij T. H. 't HART. Molenvaart, Anna Pauiowna. ER BIEDT ZICH AAN: Brieven onder lett. LD, bureau van dit blad. Aanbevelend, Julianadorp. Wegens overgang naar den groothandel in groenten, ter over name aangeboden een der beste wijjeen van Alkmaar met ruim honderd vaste cliënten. Inl. P. KLIFFEN, St. Pancras. TE HUUR GEVRAAGD: voor Tulpen, door JAN HUIJG, Molenvaart, Anna Pauiowna. bij den Heer C. DE MOOR, op 's namiddags 4 uur N.T.

Schager Courant | 1925 | | pagina 3