D ingen om ons heen. FEUILLETON. DE f ATALE 13 NEGENS i d Locarno is achter den rug en men moet zeer ver heugd zijn naar het schijnt. Want de manier, waarop de verschillende minis ters zijn toegèjuicht door hun verblijde volken is te zeer door de kranten opgeschroefd om niet te laten zien, dat het „moet-werk" is. 'Het wederkeerig veiligheidspact van Locarno had precies zoo reeds in Februari of Maart van dit 'jaar gesloten kunnen zijn. Zoo gering zijn de feitelijke ■veranderingen in het Duitsche schetsontwerp, verge leken met wat nu tot stand kwam. Be groote zege ningen, die Locarno bracht, volgens alle bladen, zijn ons dus door de diplomaten gedurende een half jaar wederrechtelijk onthouden en aangezien nu de parlementen nog aan 'het! redeneeren moeten voor de ratificatie plaats heeft, gaat er ligt nog een maand of vier, vijf mee heen. Of heeft niet iedere volksvertegenwoordiging te ■praten over een slechtbehandeld' brugwachter of iets van gelijke potentie, alvorens zij tijd kan vinden voor een zoo „wereldschokkend feit" als dit pact? We hebben de moeite genomen de nota op 9 Fe bruari door den Duiischen gezant te Parijs aan Her- riet overhandigd te vergelijken met het Pact zooals het thans is geparafeerd. Duitschland stelde weer voor een 'overeenkomst, a. op langen termijn, b. tusschen Engeland. Frank rijk, Italië en Duitschland, c. met de Vereenigde Sta ten als trustee van het contract om, d. geen oorlog te maken tusschen de contractanten, terwijl dit con tract zou worden aangevuld door e. arbitrage overeenkomsten, niet alleen met de genoemde groep doch ook met alle andere landen. Verder, f. bood Duitschland aan ook zijnerzijds den territorialen status quo in het Rijnland te waar borgen tegenover een dergelijken waarborg van elk der genoem'de andere landen gezamenlijk en afzon derlijk, g. gelijken waarborg ten aanzien der demi- litarisatie over en weer volgens 42 en 43 van het Pact van Versailles. Hiermede waren nog andere regelingen te verbin den, die het geheel zouden kunnen maken tot een instrument, in waarde gelijkkomend met een we- derzijdsch „Protocol", zooals de Volkenbond had ge wild. Ziedaar 1 Toen dit stuk de wereld was ingegaan hebben alle diplomatieke kippen gekakeld en gekraaid en ge kreten. Van allerlei is er bijgesleept en bijgehaald. Binnen- landsche en huitenlandsche politiek, nieuwe gevaren, vrees voor trucs. Conferenties zijn er gehouden en ministerieels ver klaringen afgelegd, totdat eindelijk, tna op 8 Juni te Genève te hebben gepraat, met Briand, de Britsche minister Chamberlain in een uitvoerig schrijven verklaarde, dat als het water nu heusch niet war mer was dan 40 graden Fahrenheit en 'hij asbest handschoenen mocht aandoen, en werkelijk nooit ge dwongen zou zijn ze in nog heeter water te steken, er zijns inziens geen reden bestond voor vrees dat hij zijn vingers zou branden. Altoos ten niinste als meneer Briand niet het plan had het gaskraantje onder den geijser verder open fe zetten en hem 'Chamberlain dan in 't bad te gaan* koken. Toen men zoover was, wist de wereld, dat er ge- pact kon worden. Inmiddels had België dat met den (Rijn «.1 even. min wat. heeft te maken als Italië, meegedeeld, er ook bij' te hooren en had Amerika, dat als crediteur van de geheele Emtente eigeniijk veel meer belang heeft bij' de Europeesche rust, dan de vrijwel geruï neerde vastelandsche mogendheden, bedankt voor de eer trustee te zijn voor een overeenkomst waarin het overigens niets te zeggen had en waarvan verschil lende eventueele onderteekenaars voortdurend han delden tegen de Amerikaansche opvatting, wat het militarisme betreft. Zoodoende moest de Volkenbond wel als algemeen garant er tusschen worden geschoven, hoewel Duitschland dezen Bond nog steeds was blijven be schouwen als een machtsinstrumentder Entente. Nu is het Pact gesloten en het zegt met substitu tie van „Volkenbond" voor „Amerika" (c.) en toe voeging van België (b.) eigenlijk precies hetzelfde. Wat punt c. betreft: geen oorlog tusschen contrac tanten en d. de arbitrage-overeenkomstvis de strek king gelijk. Het wëderzijdsch erkennen van den ter ritorialen status quo en de demilitarisatie van het Rijnland (f. en g.) is precies hetzelfde, tot hèt be roep op artt. 42 en 43 van Versailles toe. Het eenige verschil tusschen de strekking der ru we schets en den inhoud van het geparafeerd ont werp, dat belangrijk lijkt, is niet meer dan schijn. Dit betreft a., d.w.z. geldigheidsduur van langen tefmijn. Deze bepaling van het Duitsche schema is vervangen door een regeling (art. 8), waarbij de duur onbepaald lang is, doch kan afloopen door een be sluit van twee derde der leden van den Volkenbond, op voorstel van een der contractanten, dat- het Pact overbodig is geworden, daar de 'Bond zelf krachtig genoeg is om zelf te waarborgen, wat de contractan ten in het Pact bepalen. door HAWLEY SMART. 89. Leroux vond Giovanni op zijn gewone plaats in den „Gouden Tak''' en kreeg spoedig van hem ide zekerheid, dat de wijn veilig zajn l^temming (be reikt had. „Zij verlangen weer naar een braspartijik wilde wel', dat ik er ook bij was, maar zijn Excellentie is weg en Sarina, die nu Eet bevel1 voert, houdt er streng de tuclit onder". „Gij schijnt die aanhangers van .graaf Patrooeni nog ai goed te kennen," zei Lerqux lachend. „Ha, na, mijn goede man, wij bewoners van Ide bergen zijn niet bang vocxr dat wolk, zooals de stedelingen." „Neen," antwoorde Leroux minachtend. „Wij zajn bang voor hen en 'toch geloof ik niet, dat er een in de stad woont, die wanneer hij zoo wreed bestraft wass voor een gering vergrijp, als waarvan gij verteld hebt, zajn tijd niet zou afgewacht heb ben om zajn tegenstander naar de koel te vliegen." „Dat is alles goed en wel," bromde de bandiet, ,maar u kent zajn Excellentie niet." „Neen, ik ben een oude man en zar'hem misschien nooit leeren kennen, maar als hij mij behandeld, had zooals u ik bedoel uw vriend dan ge loof ik niet, dat de- heele lengte en breedte van Italië ons van elkaar had kunnen houden." Giovanni zei niets, maar sloeg nog een bekeer wijn naar binnen-. „Neen," -zei hij ten Jaatsite, „ik keer mij niet tegen zijn Excellentie." ;,Signor Giovanni," zei Leroux opstaande, „het spijt mij, dat ik u moet verlaten; u zult mij misschien in twee of drie dagen niet zien. waint zaken roepen mij naar Amalfi. Maar waarom zou ik het voor u eigenlijk verbergen? Ik moet een heel ondergeschikte rol spelen bij de regeling, die gemaakt is voor invrijheadsstelling van dezen En- gelschman. Het is mogelijk, dat ik zijn Excellentie graaf" Patroconi zien zal, misschien zelfs spreken. Ik betwijfel of hij ;n die mate op mij indruk maken zal." 'En Leroux' lip krulde terwijl' "hij don roe ver de hind schudde. C uvan i dronk langzaam zijn wijin op, dek kende over Leroux' laatste woorden., De politieman was voor eenmaal te ver gegaan. Hij had gedacht Dit Is de beroemde, dubbel openslaande porie bri- sëü-deur, die naar allebeide kanten opengaat.1.... Het statuut van den Bond is plechtig aanvaard door ongeveer alle landen, die bij den vrede in West-Europa belang hebben en wordt ook aanvaard door Duitschland, nu Amerika geen trustee wil zijn. Men kan dus zeggen, dat niet alleen al de .con tractanten- van nu, krachtens het statuut, al letter lijk hebben beloofd, wat zij nu beloven. Doch meer: Zwitserland, Denemarken, Nederland hebben dit belofte gedaan. 'Zonder lid te zijn van dit onderonsje. Zonder dat deze landen eenige speciale garanties hebben verkregen, dat als een hunner buren op een gegeven- oogenblik den geest over zich voelt vaardig worden en op roof uit gaat iemand hen speciaal zal helpen, erkennen zij voor zich de algemeene plich ten van het statuut. Ongetwijfeld zullen zij die plichten vervullen, vertrouwend op den Volkenbond Ten onzent spreekt men van ontwapening. Ev.en- als in Denemarken. Dit geschiedt door militair-zwakke landen, ter wijl Frankrijk, tot de tanden gewapend, sedert 1918 Europa mal heeft gezeurd om extra waarborgen. Het gevolg is dit Pact, dat niets anders doet dan zeer duidelijk zeggen, dat niemand vertrouwen kan hebben op den Volkenbond als .garant, van den vrede. Het Pact blijft, zeggen de contractanten tot twee- j derden der leden van den Bond hebben uitgemaakt, dat heel de wereld bij elkaar net zoo serk is als de zeven regeeringen, die nu pacteeren. Logische consequentie van dit alles is, dat de Vol kenbond wat betreft de oplossing van geschillen en het vermijden van een grijpen naar de wapenen, door de pacteerende Staten feitelijk een brevet van impotentie krijgt. j Op dit gevaar, dat nu zwart, op wit te lezen staat en waarover de correspondenten in Locarno zoo ju- belen(!), hebben wij herhaaldelijk gewezen, j Wij hebben het.tot stand komen van den Bond toegejuicht. Als afbetaling op de Vereenigde Staten van Europa. En jui9t daarom is het zulk een misse- i lijk denkbeeld te zien, dat deze Bond, die juist ver- 1 sterking behoeft, die alleen vertrouwen geven kan, I wordt verzwakt en moedwillig ondermijnd door een troepje diplomaten, die lijden aan een beroepsvrees voor hun landsveiligheid. geïnspireerd door angst, niet voor huitenlandsche agressie, doch voor een uitbarsting van lang opgezouten binnenlandsche ver ontwaardiging over „misswiftschaft"van regeerders, wien niemand, die bij zinnen "is, het bestuur van 'n gehucht op Rottum zou toevertrouwen. Laat staan dat van een groot land. Deze conclusie lijkt hard. Inderdaad! Doch als men nu hoog hoort opgeven van de weldaden van het Pact (met zorgvuldige ver zwijging van het nadeel dat deze „versterking" van het principe van den Volkenbond toebrengt aan het prestige van deze vereeniging) en als men dan be denkt dat.deze vweldaden reeds lang geleden bereik baar zouden zijn geweest, als de ,;goede gevers" van thans slechts hadden willen meewerken inplaats van te „confereeren", meenen we waarlijk niet te scherp te zijn. Of de weldaad is niet zoo groot Of degenen, die het in de hand hadden haar aan de wereld te geven hebben onverantwoordelijk bijna strafbaar lang gesammeld. Gezien het ver schil van schema en resultaat. Enfin, de volken hebben nu hun papieretje, waar alles op staat en zijn dus tevreden UITKIJK. köclamer, Maak een einde aan die noodelooze pijn. Pijn, pijn,pijn heel den dag die ellendige rugpijn. Van dat gij opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmattende pijn. En morgen pre cies hetzelfde. Zoo kunt gij niet voortgaan. Waar om niet een einde gemaakt aan die ellende? Waar om niet de oorzaak aangetast? Hoogstwaarschijnlijk zijn het jiw nieren, Die doffe, onophoudelijke rugpijn is yaak de eerste waarschuwing der natuur van een .nierkwaal. "Meer dere waarschuwingen volgen spoedig, als duizelig heid, hoofdpijn, urinekwalen, stekende pijnen bij bukken of overeind komen, zenuwachtigheid, rheumatische pijnen, graveel en waterzuchtige zwel lingen. De nieren worden van. JkWaad tot ergor bij verwaarloozing. Laat zich -geen chronische nier ziekte ontwikkelen, doch kom uw nieren zonder uit stel1 te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pil len, vóór het te laat is. Foster's Pillen hebben dui zenden blijvend baat versohaft. Gij kunt dit overal om u heen hooren. Let op de verpakking' in glazen flacons met geel' etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij ze ker rijt geen verlegen buitenlandsoh goed te Ont vangen. Prijs f-1.75 per flacon. Giovanni te prikkelen tot wraak, maar onvoor zichtig genoeg verhaald, dat hij ging voor het- losgeld en misschien den graaf zou ontmoeten- Het begon tot den bandiet door te dringen, dat hij wellicht onvoorzichtig geweest was met zoo vrijuit tegen een .vreemde te spreken, maar hij had toch niets gezegd dat zijn kameraden bena- aeelen kon. Hij haa geen flauw denkbeeld, dat Hérr Stein tot dó politie behoorde, doch gevoelde zich toch eerdgszins ongerust en plotseling besloot hij naar de bergen terug te gaan en zijn kame raden te waarschuwen, ofschoon hij niet precies wist waartegen. Drie mannen haastten zich1 naar het kamp op het plateau zonder van elkaar .iets af te weten Patrooeni om zijn mannen te waarschuwen op hunl hoede te rijn en vervuld imet onheilspellende voor nemens tegen de gevangenen, Leroux met de die naren der wet achter zich om het kamp te over rompelen en Giovanni om zijn kameraden voor zichtigheid' aan te bevelen tegen vermoedelijk gevaar. hoofdstuk" xlvl Sterven bij het aanbreken van den dag. Patrooeni spoedde zich naar het kamp, oogen en ooren wijd geopend voor elk teeken van gevaar. Op rijn weg naar Napels had hij te Pomneji 'gon dörmerie geposteerd gezien, waarover hij, gelijk wij weten, zich volstrekt niet ongerust maakte, doch thans op den terugtocht trof het hem, dat in dj twee dagen die politiemacht wel drie;* aTjoo sterk was geworden. „Dit is iets meer dan een vertooning," mompelde hij in zichzelf; „en toch zij kunnen haast inias zoo dwaas zijn het onder de tegenwoordige omstan digheden met mij aan te binden.7' T oen hij den weg af en dwars1 door het land naar de bossoheor ging, ontwaarde hij geheel Onoe- kendc gezichten; hij passeerde er weinig,- maar zag hen op een afstand rechts en links van hem. Het waren oogensohiinlijk boeren, maar Patroceni's scherp oog ontdekte spoedig, dat indien het 'boeren waren, rij in ieder geval onder handen waren ge weest van den dril-sergeant. erraden," mompelde de graaf bij zichzelf, ter- wij i hij snei voorwaarts ging. „Die schurk van een Hammerton is ongetwijfeld naar de politie gegaan niettegenstaande zijn verzekeringen van het tegen deel en dit is het gevolg. Kapitein Hammerton, het leven uwer vrienden loopt .ten einde en wat BinnmlatvWh Miauwt* LUCHTLIJN' ROTTERDAM—ZIERIKZEE. Nadar meldt i»en ons omtrent do plannen tot inrichting van do luchtlijn Rotterdam- -Zierikzee, dat men, on* van Zierikzee naar Holland te ko men en omgekeerd, geen acht uur noodig heeft, d.w.z., wanneer men niet met de boot van de R.T.M. gaat. Met de tram heeft men ongevleer vijf uur noodig, soms korter. Maar het is nog lang genoeg. Geen wonder dan ook, dat al jaren lang uitge zien wordt om ecu snellere verbinding met dein vasten wal te krijgen. Zoo zoekt men ook aanslui ting op het Noord-Brabantsoh spoorwegnet, door een snellere tramverbinding met Roosendaal, welke pogingen nog niet geslaagd rijn, maar waarover reeds vele besprekingen rijn gehouden. In het begin van dezen zomer is men te ^Zie rikzee in contact gekomen met de Kon. Luchtvaart- Mij., wier vliegtuigen geregeld dagelijks over deze plaats koersen naar Engeland em. is met deze Maatschappij de mogelijkheid besproken een lucht verbinding Rotterdam— Zierikzee te organiseeren, teneinde het eiland eindelijk uit rijn isolement te verlossen. Uit de bevolking is een comité gevormd ter ,be- studeering van dit groote en grootsche plan, terwijl dezen zomer de heer Nieuwenhuijs, directeur van den vliegdienst Waalhaven te Rotterdam, een on derzoek tor plaatse is komen instellen, teneinde een geschikt landingsterrein te zoeken- Het terrein is op net oogenblik het groote strui kelblok, want het is niet alleen moeilijk een ge schikt landingsterrein te vinden, maar bovendien rijn de kosten van aankoop der gronden, buitenge woon hoog. Men denkt een som van drie tan nkx> dig te hebben, om een geschikt terrein te kunnen exploiteeren. In de deze week gehouden vergadering van het comité is besloten, vooraleer verdere plannen te bespreken, rioh tot den Minister van Waterstaat te wenden, teneinde diens aandacht op deze belangd rijke zaak te vestigen en zijn medewerking te ver zoeken. HET ZILVEREN HUWELIJKSFEEST VAN DE KONINGIN. Naar de Indische bladen melden, zal het albumi, dat de Koningin ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksjubileum namens de officieren van het N. I. -leger zal worden aangeboden, rijn uitge voerd in gouddruk, met lederen omslag; en inhou dende een 40-tal' foto's (met beschrijvingen) van het Indische leger zooals het momenteel is, zoomede sommige bijzonderheden uit de buitengewesten (olifanten-transport, prauwen tralnsport m RornO, enz). Het zal1 .gevat rijn in een houten kist met zilvermontuur en voorzien van het Wapen in het zelfde metaal en tegen einde December a.s. naar Nederland worden opgezonden. BEZUINIGING BIJ DE POSTERIJEN. In een Woensdagmiddag in Alkmaar gehouden .gecombineerde vergadering van de Kamer v. Koop handel en de besturen van middenstaindsvereen i- gingen werd o.m een bespreking gevoerd over de voorgenomen inkrimping van de postbestelling-ent De heer Haanschoten, inspecteur der Posterijen en" Telegrafie, gaf een uiteenzetting van het mo tief, dat de aanleiding' was geweest tot dit voor nemen. De bedoeling is allereerst bezuiniging- Mo gelijk is het echter ook, dat men door het .nemen, van deze maatregelen kon komen tot verlaging der binnemlandsohe posttarieven. Waar vier bestellin gen zijn, zouden deze 'teruggebracht worden op drie. Tevenszal1 de Zondagsbesteüing vervallen. Tegenover dit laatste staat busrecht op >5ondag. Ernstig werd geprotesteerd tegen een eventu- tucele opheffing van de middag- of avondbestelling, omdat daardoor veel' orders aan den handéldrijven- den middenstand te laat zouden komen» De heer Haanschoten zeiae, dat misschien in plaats van een middagbestelling gratis ousrecht kon worden gegeven, maar hiervoor werd evenmin veeJ gevoeld, omdat het in de praotijk moeilijk zal blijken, altijd iemand beschikbaar te hebben om de post te halen. Ook de Zondagbestelling zag men ongaarne ver vallen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG TE ZEGGE. Naar aanleiding van de aanrijding van den vracht auto van voerman Tak door den trein op Zaterdag 10 October 1.1 op den onbewaakten overweg te Zegge nabij Roosendaal, heeft thans het parket uit Breda ter plaatse een onderzoek ingesteld. Aan dit onder zoek namen deel de off. van justitie mr. 'Speyart van Woerden, de rechtercommissaris mr. v. Veen en de kapitein der marechaussee Jhr. Laman Trip te Breda. De vrachtauto van voerman Tak, welke in beslag was genomen, is thans vrijgegeven. Op dezen onbewaakten overweg had Woensdag avond wederom een ongeval plaats. Juist toen uit de richting Breda de sneltrein van haif elf passeerde, kwam een fietser, zekere V. D., uit Zevenbergen, van de richting Roosendaal in flinke vaart over de spoorbaan. De man kwam te vallen en bleef tusschen de andere spoorrails lig. gen, terwijl de trein hem voorhij snelde. 'Toen da 1 trein gepasseerd was, bloef de man,, die een hoofd* wonde hud bekomen on bijna bewusteloos was, lig. gen. Zijn kermen werd vernomen door iemand, die bij de spoorlijn woont en deze nam den man op ud verzorgde hem. Toer. V. D. weer was opgemonterd, wilde hij zijn fietstocht naar huis voortzetten, doch toen bleek, dat zijn rijwiel ook zoodanige averij had bekomen I dat berijden ervan absoluut was uitgesloten. I Met de fiets op den rug ging de man,- zooevep ter nauwernood aan den dood ontsnapt, nu te voet naar Zevenbergen. ONTEIGENINGEN TE WIERINGEN. In Stct. no. 205 is opgenomen het Staatsblad no. 407, bevattende het Kon. besluit van den öden October 1925, waarbij, het volgende is bepaald: Ten behoeve van den -aanleg en gedeeltelijke ver hooging en verzwaring van Rijkszeeweringen in de gemeente Wieringen in verband met de werken voor de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee zul len ten algemeenen nutte ten name van het Rijk worden onteigend de eigendommen en zakelijko rechten in de gemeente Wieringen, aangeduid op dei plans en de kaarten, welke ingevolge artikel 12 dejj Onteigeningswet ter inzage van een ieder hebben ge legen en vermeld zijn op de staten, hij' dit besluit ge voegd. EEN KRACHTPROEF. Met de plaatsing van de voor de nieuwe binnenha ven van IJmuiden bestemde remstoelen uit beton, welke te Amsterdam gegoten, doch ledig naar de be stemming gesleept en aldaar met zand gevuld werden, was men sedert eenigen tijd gereed gekomen. Op verzoek van de autoriteiten heeft de Stoom vaart- Maatschappij „Nederland" haar stoomschip .Heng- kalis" gisteren beschikbaar gesteld om aan deze rem stoelen te meeren teneinde een proef ie nemen of de stoelen het rukken van een groot stoomschip bij storrn kunnen weerstaan. Naar men ons mededeelt, is de proef volkomen ge slaagd en werden de stoelen niet bewogen. INBRAAK. Uit een gesloten kast is van een vrachtwagen, die stond in een pakhuis aan de Wittenkade te Amster dam een portefeuille ontvreemd, inhoudende een be drag van f 8000 a f 9ÓOO, een schuldbekentenis groot I'IOOO en een briefje. STAGNATIE IN HET BIETEN-ROOIEN. In West-Brabant wordt in sommige streken stagnatie ondervonden in het bietenrooien, tenge volge van het natte weer. Verschillende landerijen lijken modderpoelen, terwijl de wegen voor het'ver voer bijna niet begaanbaar zijn, zoodat het werk weinig vorderingen maakt. RUIM F 2)4 MTT.I.TOEN BIJEENGEBRACHT. Naar de „Arnh. Crt." van zeer bevoegde zijde ver- j neemt, heeft de particuliere inzameling in den lande ten bate der slachtoffers van de stormramp tot heden I ruim f 2)4 millioen opgebracht, j Deze som zal in elk. geval hot bedrag kunnen dek. ken, dat uitbetaald zal worden voor de door de 1 slachtoffers van de stormramp in verschillenden I vorm geleden werkelijke schade. Dit houdt dus in, dat van Staatswege zoo goed als zeker geen gelden fonds perdu behoeven te worden gestort voor steun aan de door de stormramp getrof. j fen bevolking I In aansluiting hierop verneemt het blad nog, dat 1 het gemeentebestuur van Borculo. buiten het tionaal steuncomité om, volgens eigen opgave aan giften een bedrag van ongeveer f 200.000 heeft ont vangen. i Het gemeentebestuur van iBorculo heeft er genoe. in) gen mee genomen, dat dit bedrag zal worden afge. trokken van de som, welke deze gemeente als aan deel van de door particulieren bijeengebrachte en |door het steuncomité verzamelde gelden toekomt. 1 DIEFSTAL VAN f 2500. Verleden wek Woensdagmiddag, 't was op he'. laatste oogenblik van sluiten der Haarlemsche Bank te Haarlem, werd door een juffrouw van de incasso, afdeeliüg 'n bedrag van f 2500 in ontvangst genomen f I zijLde geld van een wissel, die aan een der loketter few betaald was. Aangezien het personeel reeds naar i huis was, werd het geld door haar in een trommel j geborgen en deze in de brandkast geplaatst. Te half I één ging de juffrouw naar huis Om half twee terug komende, was haar eerste werk den trommel op haar plaats te zetten, doch ze werd gelijktijdig aan de telefoon geroepen. Na s het telefonisch gesprek kwam zij tot de ontdekking dat het geld verdwenen was. De directie achtte het noodig allen «té laten fouil- leeren, doch het geld kwam niet terecht. Toch wilde |)E de directie den of de schuldige nog een kans geven en zij stelde iedereen in de gelegenheid om tot 's avonds 8 uur zich bij een der directeuren te mel den.. Doch er kwam niemand, zoodat de directie zich verplicht achtte den volgenden ochtend de politie met het geval in kennis te stellen. Deze heeft na tuurlijk dadelijk alle moeite gedaan om de(n) schul dige te vinden, doch tot heden vruchteloos. bt Dl! SC lio sn ft tei rd. rkc u betreft, wanneer gij* met uw laffe lichaam' nog eenige dagen binnen bereik blijft, da/a zult gij ook met de aardsche zaken hebben afgedaan, ai' moest ik er zeil mijn leven bij inschieten.' Ongevoelig voor honger of vermoeidheid, stapte Patrooeni den gansohen nacht door. Bij de hut op den berg, waar WheltcLrake op rijn weg naar het kamp geslapen had, dronk hij een glas water en vernam daar van de uiterste posten, welke hij 'had uitstaan, dat zij niets buitengrewoons in dea omtrek hadden waargenomen. Hij ging onmiddellijk .door om het kamp zoo spoedig mogelijk te bereiken. Hij was besloten den volgenden ochtend bij 'het aanbreken van den dag WhbMrake, Glanfield en Jaokson op te offeren en met een uitgelezen troep aanhangers het gebergte verder 'in te trekken, Sir Jasper medevoerende. Het speet hem voor ^hel drake en Glanfield', maar zij moesten sterven, hij kon onmogelijk meer dan een gevangene mee nemen, dat zou hem te veel' in zijn bewegingen belemmeren. Doch wat te doen met de vrouwen? Hoe meedoogenloos hij was, het stiet hem tegen de borst ze te dooden, hij zou ze dus achter laten, rij zouden zekerlijk wel binnen een of twee dagen ontdekt worden. Het was laat in den middag;, toen Patrooeni het kamp bereikte. Lang had hij niet te wachten voor Sarini verscheen om het nieuws van zijn chef te vernemen. „Ik ben in het geheel' niet wijs kunnen worden .uit den moord op Matteo; de menschon zijn het spoor zoodanig bijster, dat zij volstrekt niet weten wien te verdenken, maar het is toch .goed, dat ik naar Napels gegaan ben. Wij zijn verraden. Sariini. De politie heeft de hand gelegd op dien dronken idioot Giovanni en ik ben overtuigd, dat de heer Hammerton ook met hen in verbinding staat.7' „Giovanni,7' riep Sarini uit; „ik wist niet, dat hij nog in leven was, ik dacht, dat uw "Excellentie hem voor altijd uit onze gelederen had wegge zonden.7' „Neen, hij leeft en als zij 'hem slechts konden overhalen den. weg naar het kamp te wijzen, zou den wij "hen waarschijnlijk reeds heden nacht op ons dak hebben; ik ben door hun verkenners heen gekomen die langzaam hun -weg zoeken door de bergen. Zij weten njet precies, waar .wij op het oogenblik rijn. De gevangenen moeten bij 'het aanbreken van den dag sterven, met uitzonde- ring van Sir Jasper. Wij schieten geen vrouwen dooa, dus ik zal ze achterlaten. De rest van r*a moet morgen avond vele mijlen veer rijn. De eenige vraag is: Wat zullen wij met jou aoen? Je enkel is nog niet sterk .genoeg om.zulk vermoeiend werk te verrichten als voor ons ligt.7' „Bekommer u niet om mij, Excellenza, ik zal wel voor mijzelf zorgen; maar uit hetgeen u zegt, is het heel goed mogelijk, dat wij reeds voor zonsopgang worden aangevallendoor bedreigingen en gela zal' men zich wellicht een gids naar onze schuil plaats kunnen verschaffen. Met den heer Hammer ton zullen wij een rekening te vereffenen, hebben, welke noch gij, gTaaf, noch ik vergeten zullen en wat die anderen betreft; wilt u hun kennis geven van hun lot? Het zou wel goed zijn den armen duivels tijd te geven vrede met God te maken. „Ja," antwoordde Patrooeni; „het is niet meer dan billijk hun gelegenheid te geven hun rekei met deze wereld at te sluiten. Haal WheMi en Glanfield hier; bekomlmer je niet om dien knecht, die heeft, geloof ik, van het oogenblik dat hij hier gekomen is, in vrees voor zijn léven geleefd:. Het zou zonde rijn mans laatsten slaap te storen." Sarini verliet zachtjes 'de èent. Na eenige minuten keerde hij met de twee slachtoffers terug. „Heeren," zei Patroceni met een hoffelijk©' bui ging; „het doet mij leed u te moeten zeggen, dal Ik onaangenaam nieuws heb mede te deelen- D politie nadert om u te ontzetten daartoe aan gespoord door kapitein Hammerton, ik koesttf hieromtrent weinig twijfel. Ik heb u gewaarschuwd, heeren, wat onvernMjdelijk hot gevolg zou zijn van dergelijke bewegingen van hurdno rijde. Q zal geheel openhartig tegenover u zijn. Orn hier een aanval af te wachten, zou kra.nlczin!nighoid zijnr Zoo veldn uwer aLs gevangenen met mij moe w voeren, is onmogelijk. De mannen moeten stervet de vrouwen zal1 ik achterlaten.7' „Ik meng1 mij niet gaarne in dergelijke rege lingen," zei Glanfield, „doch, indien u het zoo schurken kondt om ons met de dames achter te laten, geloof ik, dat het voor allé betrokken W' tijen aangenamer zou zijn.7' „Ik wist, dat Hammerton een schurk was, riep Wheldrake uit, „maar dit had ik nooit van hem kunnen gelooven." „Ik zal1 u achterlaten, mijnheer Glanfield, maar ik vr;ee9 dat u de verveling der tiames niet zmt 'kunnen verdrijven. Op medoaeelingen aan de ]X>ütM staat volgens de wet in de bergen don dood Indien die wet niet streng werd gehandhaafd, zou het verkrijgen van losgeld een onmogelijkheid den.7' „Maar," riep Wheldrake, „dat geld is bu au^ dat weten wij.7' lan lm ïcl BVO

Schager Courant | 1925 | | pagina 10