Binnenlandscb Nieuws. Gemengd Nieuws. B rgerlijke Stand. cclame VOETBAL Predikbeurten. Plaatselijk Nieuw» JUBILEUM-VERRASSINGEN HET NIEUWE MODEBLAD. ongedaan maken van do door Koning Hendrik VIII voltrokken reformatie. Wat Lord HaJifax én zijn Anrio-Cafclioliee Boeken, zat iuplaatë van rounie eon «r>IitsiiiiM: veroorzaken, Wanneer dio splitsing voltrokken wordt wat duin? Dan zuilen Anglo Cutholios overgaan loaar Rome? Wat zal de Koning, hot hoofd dor Kngolsohe kork doen Wat zal er met dd karkon gosahiodenP 'Doch laten we don tijd niot vooruit iooi>en. Do beslissng is nog niot gevallen. Wolliohb zulen do Anglo Catholio BissoSoppen nog terugschrikken voor de 0011 sequenties. liet is veel' gemakkelijker voor eon leek als Lord Halifax om hot samen,gaan mot Rome fco oisohen, dan voor een Anglikaajnscheru bissohop, Iaat staan een/Aartsbisschop, om medo te werken tot stappen, die de Anglikaansehe kork, welke bijna 4 eeuwen .geleden van Rome afge scheurd werd, weer aan Homo over te leveren. De voorzitter, de aartsbisschop, van Oanterburv, liet in zijn openingsrode ook niet na, er op to wijzen, dat nimmer sedert do Reformatie aa 1 hoo Prayer Book gofcornd was. Nu men tót herziening wi.do overgaan, had dit grote beroering gewekt, uiot het gevolg dat 800 stukken op de herziening van hot Prayer Bopk betrekking hebbende, hem waren toegezonden, waaronder een groofce petitie dragende ruim 300.000 handteekeningen. Deze pe titie, ontworpen door Bisschop Knox, eisqht ver- worping van alle heraeningsvoorstellen. Wie ik er naar vraag ishuiverig.eon meening te uiten, maar iuist daarom is, gelioof ik, de meening dor meerder heid omtrent do Revisie: Loave it alone. JULIANADORP. [Zondagmiddag werd ons dorpje in rep en roer gebracht, doordat er tussohen een paar families twist, was ontstaan, die, zooals dat gewoonlijk gaat, door kinderen aan don gang was gebracht,arnoe wei er sinds langen tijd al wat broeide. Nu liep liet dan -vast en xs men met elkander handgemeen geraakt en naar .wij vernemen, de politie er bij gehaald yoot een. rientig onderzoek. JULIANADORP. Met ingang van gisteren (Maandag) zijn ïrscliillende broodprijzen alhier verlaagd. de verschillende HEERHUGOWAARD. Sedert onheugelijke tijden hief de banne. Zuid scharwoude polaerlasten buiten haar gebied in den Solder Heerhugowaard van z.g. oud bosoh en ver- olven land. In -de laatste jaren rijn daarover allerlei mmoeilijkheden. ontstaan, hetgeen leidde tot weigering van betaling door de éigenaars. Ver moedelijk .betreft het hier hooggelegen gronden m de vroegere meer de Heerhugowaard, die voor de indijking reeds behoorden tot het rechtsgebied van Zuidscharwoude en daaraan sohuldplichtig wa ren. Dit is thans uit oude overeenkomsten geol'ekeni en Gedeputeerde Staten hebben daarom in de_ Heerhugowaard een -reglementswijzigingter visie gelegd, waarbij de verplichting tot betaling thans wettelijk wordt geregeld. Van laatenhoffing door Heerhugowaard zijn de betrokken landerijen vrij gesteld. Belanghebbenden zullen tegen deze rege ling geqn bezwaar maken. Tel. MET EEN HANDDRUK AFSCHEID GENOMEN. Zaterdagnacht om kwart voor twee hebben twee dieven zich door inklimming toegang verschaft tot do villa van den heer Bruis te Vaals. Alles werd door hen, nagezocht. Een bedrag van 100 francs, een gouden horloge en eenige sleutels werden gestolen. De dieven gingen vervolgens naar de slaapkamer van het echtpaar Bruis. Do heer B., die wakker werd, zag voor zijn bed twee gemaskerde mannen met op geheven revolver staan. Zo dwongen den heer B. om gold te geven. Een der dieven nam al vast de brow ning van B., die naast hem op het nachttafeltje lag, mede. Do heer B. gaf den dieven ongeveer f260, waarop zij zich verwijderden. Alvorens heen te gaan, gaf een der inbrekers den heer Bruis nog een hand. Het parket uit Maastricht heeft een onderzoek inge steld. Ook een politiehond werd aan het werk gesteld. Behalve eenige vingerafdrukken, heeft de politie nog geen spoor van de daders gevonden. Tel. INBRAAK TE SCHIEDAM. In de woning Van den bakker G. aan de Nieuwe Ilaven te Schiedam is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken. Toen de heer G. omstreeks half drie thuis kwam, bemerkte hij1 onraad, en zag nog juist bijtijds een rr.an uit zijn woning naar de aangrenzende garage de ©vlucht nemen. Hij belde onmidcrellijk de politie op, die spoedig ter plaatse verscheen en een ondensoek instelde,' waarbij bleek, dat men zich door middol van een valschen sleutel toegang tot de garage had verschaft. De dader heeft een muurkast in de achterkamer opengebroken en daaruit een bedrag van' ongeveer f 11.000 ontvreemd, waarvan echter door de politie f 10.000 werd teruggevonden achter de garagedeur, waar het geld gereed lag om te worden meegenomen. Tegen 3 uur werd door de politie aan den Rotterdam- schen dijk een persoon, aangehouden, die echter bij het instellen van een onderzoek naar naam etc. de vlucht nam over slooten en landerijen in de richting Spangen, achtervolgd door de politie. Hij; wist ech ter, ofschoon revolverschoten werden' gelóst, te ont komen. Hij kon echter worden herkend, zoodat zijn aanhouding spoedig irte verwachten, NACHTELIJK DRAMA. In den afgeloopen nacht, omsfcrealds half één, wor-* jden de bewoners van de Rabenhauptstraat te Gro ningen opgeschrikt door eenige schoten. Het bleek, dat in de nabijheid van de ïtovenstraat een jonge tnah onverwacht schoten uit een revolver had gelost op twee familieleden van de meisjes, met wie hij en rijn vriend 's avonds waren uitgeweest. Do .meisjes, de nichtjes- K. on Do V., wensohten naar huis te gaan. De jongemannen schepel' daarmede echter geen genoegen te nemen. Toevallig kwamén de beide broeders van een der meisjes met hun vrouwen uit do stad. Zij bemoeiden zioh' met het gev&i en beduidden den mannen, dat het tijd was om naar huis terug te keoren. Toen vielén er onverwacht eon aaintal rovolveawliot ten. waardoor do 26-jarige M. Kemkos, wonende aan den Achterweg, en diens broer, de 32-jarige B. Kom kes, wonende aan de Molenstraat, werdén getroffen- De daders namen de vlucht. Van beide, getroffenen was M. Kemkos or het ergste aan toe. Hij werd binnengedragen in eon nlabijgelegen oafé en hot bleek, dat hij" op drie plaatsen was geraakt. Hij had een schotwond bij het hart, een kogel* ïn don buik en één in den arm gókregen. B. Kemkos wem aan <>on zijner beonein gewond. Beiden} worden per rijwielbrancord naar hot Aoadommisch Ziekenhuis vervoord. De toestand van M., gehuwd on vader van twee kinderen, was vannaoht niot levensgevaarlijk, die van B. was bevredigend. Nader vernemen wij, aldus» de Tel., dat de re cherche beide jongemannen heeft opgespoord., Het bleken te zijn twoe marechaussees in burgerklce- ding. De 23-jarige marechaussee D. Z. heeft bekend te hebben geschoten. Zijn revolver is in beslag go nomen. De man 'en .zijn. collega werden door de politic ïn do marechaussee-kazerne gearresterd. Zij bevonden zich reeds te bed. In verband mot het ou- onderzoek werd ook de marechaussee, die niet ge schoten had, voorloopig in bewaring gesteld. - HEERHUGOWAARD. Onze korfbalclub „Houvast" spoelde jl. Zondag fc'> Iluogwoua tegen Ü.D.I. aldaar on verloor den wedstrijd met 1 —3 Zou de sléchte opkomst 'mj 'do wcko'ij,'s he repetities dozen znner, z'.c'i beginnen te wreken? NIEUWE NIEDORP. Alhier i« oen vischkanr van een ingezofceme ont vreemd. Te hopen ia dat men don dader kan achter halen. NIEUWE NIEDORP. Bij da landman G. E. alhier rijn een aantal jonge kippen verscheurd geworden. Voor don oigo- naar oen schadepost. WINKEL. l)c eerste Wieringer Reizende Bioscoop had on kele voorstellingen aangekondigd, waaronder rils hoofdfilm: „De Dorpssmid'' word aangekondigd. De eerste avond ring op Zondagavond te Winkel' in de zaai van don heer Laan en 't is niet te veel gezegd als de film „De Dorpssmid." wordt genoemd onder die fims, waarmede dé Wieringor Bioscoop Irijn goede reputatie zal' handhaven en belangstel, ling waard is. Ook de bij nummers waren vermake lijk en wokken den lachlust op. Hot bezoek had grooter kunnen zijn, dooh die er waren, hebben genoten. v V EENHUIZEN. Bis de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herkozen als diaken de heer Q. Pool en als ouderling de hoer D. Appei. Brand te Sint Maarten bruir. Maandagavond te ongeveer 10 uur is de boeren hofstede. bewoond door den heer A. Brak alhier, tot den grond toe afgebrand. Huisraad en inboedel, inventaris, hooi en stroo, alles is verbrand. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch wist aan het brandende perceel weinig te doen, daar de vlammen zeer snel om zich heen grepen. Wel is men erin geslaagd, een belendend perceel te behoudeh. De oorzaak van den brand is onbekend. NOGAL GEVAARLIJK. Zaterdagmiddag werd op een terrein aan de yan Swietenstraat te Gouda een demonstratie gehouden met een nieuw soort brandblusohapparaat. Vele belangstellenden onder wie gemeentelijke en andere autoriteiteoa waren tegenwoordig, terwijl "het pu bliek, vooral de jeugd zich zeer voor een en ander interesseerde. Het terrein was niot afgezet, doch een viertal 'agenten trachtte een voldoenden^ af stand te bewaren, wat hun echter zeer matig ge lukte. Toen dan oek aan hei slot der demonstratie ben gedeelte van het terrein, dat licht ontvlambaar was gemaakt, in bi^and gestoken was, vluchtten de toeschouwers. In het gedrang liep men tegen een daar voor een der proeven geplaatsten schoorsteen aan, die tegen een dergelijken druk niet was be stand. Het gevaarte viel en raakte in zijn val den 14-iari gen J. Met een ernstige hoofdwonde werd hij door een d?1* aanwezige, brandmeesters opgenomen en per ijlings gerequireerde rijwiel brancard naar de Wijkverpleging der Ned. Herv. Gemeente vervoerd. rOKDTB NIEUWE RECORD. Do correspondent, to New York van do N. R. Ct. moldt d.d. 18 Octobor: De Ford Motor Car Company te Detroit heeft eon nieuw record bereikt. Het aantel per dog vervaardlg- do automobielen werd op 8165 gebracht. Het aantal werklieden In de fnbriok Is 178.000. Deze raededeoling gaat met nog andere gepaard: de heoren Ford geloovon In staat te zullen zijn dit aantal auto's togoh den eersten November op 8500 per dag to brengen. Zooals mon weet bestond er ccnlge weken geleden reden tot ongerustheid: do verandering ln de mo dellen der Ford auto's had «ren vertraging te weeg gebracht cn oen vermindering ln productie die thans echter geheel overwonnen schijnt te zijn. FRIESCH VEE IN ENGELAND. Naar het Friesch Landbouwblad meldt, is vorige woek van een der bekendste veestapels van het Friesche ras ln Engeland, de beroemde Hedges her van A. en J. Brown te St. Allmrs, publiek verkocht. Daar men hier sedert jaron uitsluitend heeft gefokt met stieren, in 1914 uit Friesland ingevoerd, treedt j hot ingevoerde bloed in dit beslag zeer op den voor- j grond, zoodat het vee der Hedges Farm in Enge- land zeer goed aangeschreven staat en vele malen de [hoogste onderscheidingen op de nationale Engelsche tentoonstellingen behaalde. In het bij'zonder werd ge fokt met de ingevoerde stieren. Bles Albert, een zoon van Albert 13 6He fokker Jan Boersma, Friens en Fokke II, eon zoon van Ceres 4497, fokkor fa. Schaap, Deersum. Op de verkooping, die zeer veel beangstel- ling trok en waarbij' vrijwel alle bekende Engelsche fokkers tegenwoordig waren, werden flinke prijzen besteed. 'De gemiddelde opbrengst van 77. dieren be droeg 129.13.11 of wel f 1556-35 per dier. De hoogste prijs, welke voor het vrouwelijke fokmateriaal be taald werd, bedroeg 350 guineas (f5410.—), voor welk bedrag een vierjarige koe van eigenaar verwisselde. Een overlooper die dit jaar op de Royal Show met een eersten prijs bekroond werd en tevens den reser- ve-kampioensprijs voor vrouwelijke dieren behaalde, bracht 210 guineas op (f2646.een hokkeling werd voor 240 guinea* (f3024.—) verkocht. Een enterstier, die tot de beste jonge Friesche stieren in Engeland gerekend moet worden en die uit zuiver geïmpor teerd bloed afstamt, maakte den hoogsten prijs, 1250 guineas of f15.750. SPOORWEGONGELUK IN ZWEDEN. Bij Malmö is gisteren een sneltrein uit Stockholm ontspoord. Een reiziger werd gedood en twee gewond. EEN WAANZINNIGE PASSAGIER. Wolffs Bureau meldt uit Praag de volgende angst aanjagende geschiedenis. In het vliegtuig dat Zaterdag van Passan naar Pressburg vloog is een passagier plotseling krank zinnig geworden. Hij begaf zich naar de bestuurders ruimte en wierp zich daar op den piloot. Een heel onaangename situatie daar hoog boven in de lucht. Maar gelukkig verloor de aviateur zijn tegenwoordigheid van geest niet, Met eene hand weerde hij den waanzinnige af en met de andere sturende, bracht hij zijh. vliegtuig uit 2000 meter hoog te veilig op den grond neer. Daar werd de ongelukkige aan de ijlings toegescho ten gendarmes overgegeven. EEN STRIJD TEGEN DEN HANDDRUK. In den hygiënischen staat bij uitstekbolsche- wistisch Rusland de schepen daarvan in onze havent kunnen dienen als getuigen is het minis terie van gezondheid êen strijd en nog wel een ver bitterden strijd begonnen tegen de onder kennissen en familie bestaande gewoonte om elkander d-e hand te drukken. In oproepen, en plakkaten worden de Russische burgers gewezen op het ongezonde van den hand druk. Politieke vereenigingen en vakorganisaties, hebben resoluties tegen de „burgerlijke" gewoonte van den handdruk aangenomen. Eir worden vlaggetjes uitgedeeld, welke men in en het volgende half uur werd door hen dan ook met leeuwenmoed aangevallen, doch voorloopig zonder succes, Ougevoor oen kwartier voor rust maakt dl linksbinncm na mooi samenspel van do gohoolo voor hoede gelijk on even daarna gooft de middenvoor Wie ringorwaard de leiding. Hierna rust. Wo hadden vorwacht dat Succss mot don wind in don rug dadelijk gelijk zou inakon doch .dat kwntn anders uit. Wiorlngerwaard speelde uitstekend oo voegde aan de 2—1 nog vijf doelpunton toe, zoodat hot einde kwam met 71. De uitslag mag misschien iets geflatteerd zijn, doch 7-4 zegt voel. Gaat zoo voort oud W.F.C.ers cn laat zien dat de Wieringerwaarder voetbalclub er toch ook nog kan zijn. NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde Nieuwe Niedorp I te Oudkarspel t«. gen D.T.S. I. B.T.S. had in de competitie alle wed- strijden nog gewonnen, maar N. N. wist het tot gelijk spel te brengen met 11, waarmede de stand ook vrij goed is weergegeven. 1 N. Niedorp II speelde op eigen terrein tegen Vrona 'II (St. Pancras) en won met 21. De Niedorper adspironten waren naar Alkmaar oip te spelen tegen Alc. V. en verloren met 41. OUDKARSPEL i Op het D.T S.-terrein speelde D.T.S. I tegen Niou- we Niedorp I. Aanvankelijk was N. N. in de meerj derheid. De D.T B-verdediging moet dan ook all« zeilen bijzotten. Swager redt, als er een hal net der de lat wordt geschoten. Even later heeft O.T,S geluk, als de keeper een der N. N.-spelefs aanschiet, de bal gaat echter net over de lat. D.T'S. komt er nu beter in en on. deraeemfc een paar goed opgezette aamvallen. De N'. N.-verdediging is echter op zijn plaats. Een mooie voorzet van links belandt bijl den vrijstaan&en rechte binnen en deze geeft DT.S. de leiding. Na de rust is N. N. het meest in de minderheid De voorhoede van D.T.S. heeft echter geducht pech 10 minuten voor het einde maakt de N. N.-rechts- binnen met een mooi schot gelijk 1—1. De laaiste minuten wordt nog hard gewerkt, doch in den stand komt geen verandering NOORDSCHARWOUDE. Holland 1 verloor in Ehgmond van Zeevegels 1. Holland 2, welke op bezoek was hij 'Schoorl 2, speelde daar een gelijke wedstrijd, 3—3. GEMEENTE WINKEL Ingeschreven gedurende de maand October 1925. Geboren: Trijntje Geertje, dochter van Ariën Kooij en Aaltje Boogaardt. Overleden. Geertruida Timmerman, oud 80 jaren, echtgenoote van Klaas Appel. Gehuwd: Pieter Roozendaal. oud 28 jaren en Al- bertje Molenaar, oud 23 jaren. Pieter Homan, oud 25 jaren en Catharina Anna Smit, oud 22 jaren. GEMEENTE SINT PANCRAS. Tngeacliroven over de maand October 1925. (Geboran Dirk, zoon van Oorneiïa Visser en. Aaitje Kooij". Lena Jaooba, dochter van Jan Mod der en Grietje Schaar. Johannes, zoon van Jan Bakker on Maart je Kloosterboer. Overleden: Cornelis JSeegers, oud 72 jaren, echt- gen. van Keeltje Pielkenrood. Gehuwd geene. WIE RINGEN. Onze voetbalvereeniging „Succes" had Zondag geen succesdag te boeken. Succes I speelde te Wieringerwaard tegen. W.F.C. I en verloor met 71. Succes II speelde to Anna Paulowna tegen Con- cordia H en verloor met 3—?. 'Volgende keer beter jongens. Een facon .Foster's Maagpil'len bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn' een uitstekend laxeermiddel en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, sche le hoofdpijn, en verstopping. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs,per fla con van vijftig versuikerde pillen f 0.66; in'apothe. ken, en. drogistzaken. WOENSDAG, 4 NOV. NED. HERV. GEMEENTE te: Julianadorp. nam 7 uur, Ds. v. d. Kreeke. Hervor. mingsrede Onderwerp: De graftombe van hel katholicisme. ANNA PAULOWNA. Zondag kreeg V.V.A.P. bezoek van Schagen II. het knoopsgat kan dragen on voor den vreemdeling Scheidsrechter was de heer Dol. S. won den opgooi beteekenen, dat de drager een eed heeft gezworen en V. trapte af. Het begon met wederzijds een paar j om tegen de verkeerde gewoonte van den handdruk aanvallen, waarna V. meesial in de meerderheid strijden. "PIJ Van bolschewistisch Rusland uit begint de hy giëne.. SPOORWEGSTATION AFGEBRAND. Tengevolge van het spelen door kinderen met vuur is het Zuid-Tottenham atatioaa (voorstad van Lon den) totaal afgebrand. SNEEUW. Voor de tweede maal reeds van dit najaar is te New York sneeuw gevallen. Zes duizend man waren Zaterdag bij het opruimingswerk in de voornaamste straten der stad betrokken. 'Er hebben tengevolge van slippen verscheidene automobielongelukken plaats gehad. MEISJES BEDWELMD. Uit Breslau, 1 Nov. In het sehoolbad Dittera- bach bij Waldenburg im Silezië, werden Zaterdag 26 meisjes door gas bedwelmd. De meisjes waren aan het baden onder toezicht van een zuster, toen ze ploselibg allen in zwijm vie len, ten gevolge vain de uit de badkachel ontsnap- was. De halflinie was dezen keer goed op dreef, ook de voorhoede deed goed werk. zoodat wij met de beste verwachting waren bezield. Bij een der aan vallen van V. geeft een der spelers een schot, dat ver "over de bovenlat gaat. Bij een S.-aanval ontstaat een hachelijk moment ais Delver is uitgeloopen. Stellingwerf! heeft echter onder de lat plaats ge nomen en 't gevaar is bezworen. Als dan bij een V.- aanval de S.-limksback den hal met de hand be werkt, ontgaat dit den schel^fpechter, zoodat een kansje verloren gaat. Na ongeveer een half uur zet de V.-linkabuiten tot maal toe den bal voor don doelmond. waaruit de midvoor on. rechtsbinnen dén hal in do touwen deponeeren. Wanneer een kwar tier later halftime aanbreekt ia de stand 1—0 voor V. Na rust krijgen we hetzelfde spel te zien. De S- backs spelen echter een goede partij. Ook aan don anderen kant komt men niet verd'er 'dan de achter hoede. Delver komt er hier slechts zelden aan te pas, daar de S-voorhoede zoo goed als schotloos is.. Wanneer bij een V.-aanval een schot wordt gelost, krijgt de S.jrechtshalf den bal tegen de hand De scheidsrechter heeft 't nu gezien en verwijst naar een plaatsje. 11 meter van het houtwerk. Op deze pende gassen Een der meisjes kon nog naar buiten schoten hebben de meeste keepers een kijkje, zoo vluchten, doch in den tuin gekomen, zakte ook zij ook Domper, die don bal langs zich laat gaan, 2—0. ineen Daardoor werden'de leeraressen gealarmeerd Wanneer de hal bij een S.-aainvaL wordt naastgo- waardoor nog tijdige hulp kon worden geboden. Na hevige brakingen kwamen de meeste meisjes bij. Ook de overigen hoopt men in het leven te kunnen behouden. ERNSTIGE MIJNRAMP. Uit Wattenscheid (We9tfalen), 1 Nov. Zaterdag- schoten. ontkomt aan den anderen kant hét S.-doel op een zeer gelukkige wijze aan een derde doorbo ring. Als nl. de V-linksbinnen op doel schiet, vliegt de bal buiten bereik van den S.-doelman van den binnenkant, van een der st&aaderB het veld weer in. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen blaast scheidsrechter Dol inrukken. Deze heeft zün niet avond tusschen 8 en 9 uur heeft in de mijn „Hol- lastige taak naar behooren vervuld. Zondag speelt land" der Phönix A.-G. für Bergbau und Hütteri- v. een uitwedstrijd tegen Succes te Wieriogen. waar- betrieb, waarschijnlijk ton gevolge van explosie vanaan zij een zeer zworen dobber zal hebben. mijmgas, een ontploffing plaats gehad. Hierbij zijnl 17 personen om het leven gekomen; voorts zijn 2 BREEZAND. mijnwerkers ernstig gewond, waarvan er één in le- L Zondag spoelde Broozand I tegern Barsingerhoru vonsgovaor verkeert, x. Boreezana tolde 4 invallers, _torwijT zij het geluk De reddingsbrigade was direct ter plaatse, In de ook niet mee had'. In een gelijk1 opgaandem en aari- afdoeling waarin de ontploffing is geschied, bevon- genomen wedertrij'd won Barsingernoitn met 4-^-1, den zich circa 50 man, Het betreft hier een gesloten die hiermede haar eerste overwinning boekte- .Beide afdeeling, die geen- directe verbinding met andere jpartijön werkten hard en hoewel' de invallers van afdeelingen heeft, waarin talrijke mijnwerkera ar- Breezand goed speolden, was het verband zoek en beidden. - werd niet met overlég gespeeld. Ook de keéper had De lijken zijn grootendeels verkoold en ernstig geen' goeden dag. Dooh dec volgende maal maar verminkt. Dank zij het voortreffelijke werk der red- weer beter, dingsbrigade, slaagde men erin, reeds Ihadenmorti gen om 4 uur alle lijken te voorschijn te brengen. I WIERINGERWAARD. Onmiddellijk na het bekend worden der ramp bad IZoo heeft dan Zondagmiddag de wedstrijd Wierin- zich voor de poerten der irrfjn een reusachtige men- gerwaard; met Succes van Wieringen plaats gehad, schcnmenigto verzameld. De mijn werd door de po- Even over tweeën stelden de elftallen zich onder litie afgozot. Ueiding van den heer Keet op. Reeds direct na het Hartverscheurende tooneelen speelden zich af bij begin valt Succes aan en doelpunt dan ook na onge- het bekend worden van de namen der slachtoffers, vpen 10 minuten te hebben gespoeld. Tel, Dit werd dé Wieringerwaarders toch zeker te erg HOE ZIT DAT 7 Schagen wil toch,altijd iets bijzonders. Nu staat tri ln het onderwijzersblad ,J>o Vacature" een advortoi tie. waarin voor Schagen wordt gevraagd eon derwijzor met acte vrouwelijke handwerken.§ Of hoeft men zich vergist, on moet het, soras ter vervanging van mej. Buter een onderwijzeres zijn? PROV. BOND VAN GEM. ZAN GVEREENIQDf* GEN IN NOORDHOLLAND. Te Hoorn is Zondag een drukbezochte vergadering gehouden van den Prov. Bond van Gemengde Zang- vereenigingen in Noordholland, onder leiding van den heer Jb. de Jong van Hoogkarspel. Tot. nieuwe .be stuursleden werden gekozen de hecren Van der Meij te Helder, Hovenier te Nieuwe Niedorp en Vroom te Ahbekerk. Het zangersfeest zal te Schagen worden gehouden, vermoedelijk in de maand Juni 1926. Als nummers voor den ensemblezang werden aan genomen „Schaeml U niet", dat ook vorig jaar is ge zongen, en een nieuw lied „Hymne aan den Zang^', woorden van den bondsvoorzitter en muziek van Gerard H. Boedijn te Hoorn. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Elisabeth Rieu, oud 63 jaar, echtge. noote van Lucas Spiering». POLITIE. Verloren: een hondenhalaband; een baret. Gevonden: een handschoen, een rozenkraa. Ia komen aanloopen: een hotnd. TAW Dit voorjaar hebben wij vele nieuwe abonné's op HET NIEUWE MODEBLAD, hetwelk dit jaar den 25sten< jaargang is ingetreden, kunnen inschrijven Voor degenen, die zich thans alsnog vóór 15 Nn vamber aA als nieuwe ahonné op deze uitgave laif •inschrijven, stellen wij gratis beschikbaar de Tui gende twee premies; een 'jg Speciaal Lingerie-nummer alsmede een Boelend verhaal, in smaakvol geillusteerden omslag: JDe dochter vafl den Ideaal-soeialist." DAARENBOVEN: hebben de nieuwe abonné's het recht om 9"^ deel te nemen aan Wie wedstrijden, dio in 4e kwartaal in Het Nieuwe Modeblad zulleD worden uitgeschreven. A. In. oen der Octóbernummers wordt een s»®* k' bnres&aata wedstrijd gepubliceerd, waaraan vef' bonden zijn 25 prijzen, oa. een gouden Armbandhorloge. B. In November volgen een aantal wlbiisée* waar bij 600 stalen JTex-constrnotiadpoasen worden •til' geloofd. Duo een aardige verrassing voor uwe klndert* C. Ten slotte zal in December gen grootte wedaWPj worden uitgeschreven, waaraan vorhonden prachtige prijzen, oa. een inzinkbaxe Trapxaalmaehlne. Da prijs van HET NIEUWE MODEBLAD (2« gave) bedraagt slechte f L25 per kwartaal. fcendt omgaand aon bestelling aan de sdminlflw^. tie onzer courant. DB UITGEVERS.

Schager Courant | 1925 | | pagina 6