'n beste Peeenmachine Stemming Kamer van loopband! tegen Rheumatiek, Gewrichtspijn, Ischias, Jicht, Griep, Verkoudheid, Influenza, Slapeloosheid, Hoofd- en Zenuwpijn. ai „Slokop" B1ETENSNIJUER SlalYoederings- werkfuigen, Berends Co., Binnenlandse!* Nieuws. Plaatselijk Nfeuw&. schen de grappen op het scherm van den man die zoolang geworsteld heeft met zichzelf en zijn drama tisch heengaan is te schril, dan dat de toeschou wers er zich nog mee zouden kunnen amuseeren. EEN EN ANDER OMTRENT DE POGINGEN TOT OPSPORING VAN DEN AAPMENSCH OP POELOE RIMAU (PALEMBANG). Kapitein Haver Droeze van het O. L L. schrijft aan de N.R.Crt.: Tot nu toe is weinig bekend geworden omtrent het onderzoek naar den aapmensch sedapa zooals de Maleiers hem noemen dat in de residentie Pa-, lembang is ingesteld en nog steeds aan den gang is. Omdat in dit geval, in verband met de zeer groote uitgestrektheid van het terrein en zijn lastige gesteld heid slechts met veel veine een spoedig resultaat is te verwachten en het dus nog jaren kan duren al vorens de gezochte is gevonden, wordt weinig rucht baar omtrent de nasporingen, de daarbij opgedane ondervinding en over de vraag, of we nader tot het beoogde doel zijn gekomen. Doch wellicht zal het velen interesseeren hiervan eens wat naders te ver nemen. Reeds jaren geleden hebben personen, die uit den aard van hun werkkring veel in de binnenlanden van Palembang vertoefden, zooals b.v. de kapitein Mayer van den Topographischen Dienst, de contro leur de Santy en de he^r van Herwaarden van de V I. B E. M. mededeeling gedaan van hun bevindin gen in het oerbosch en van hetgeen zij van min of meer betrouwbare zijde, w. o. inlanders vernamen betreffende dat geheimzinnige mensch of dier, dat door sommigen wel verondersteld wordt te zijn de „missing link" tusschen dier en mensch, de sedapa.. Aanvankelijk werden deze berichten, losse aanwijzin gen, zeer ocngeloovig aangehoord; ja de spot werd er mee gedreven. Doch de berichten hielden aan, totdat eindelijk de oenmalige resident van Palembang, tegenwoordig lid van den Raad van Indië, de heer Westenenk, voorzitter van het Jndisch Wetenschappelijk Ge nootschap, met kracht de zaak aanpakte en in 1924 een grondiger onderzoek, op kosten van gemeld co mité, instelde. De tegenwoordige ass. reo. der Palembangsche be- nedenlanden, Schmidt, welbekend oud-kapitein van de marechaussee, werd met het onderzoek belast, bijgestaan door den kapitein Bor. Laatstgenoemde begon een vóóronderzoek in bet terrein in do om streken van Poeloe Rimau„ een rivierdelta, in het N. van de residentie Palembang gelegen. Van Poeloe Rimau toch waren reeds lang verhalen, afkomstig, dat zich daar in de buurt de gezochte zou ophouden; vooral een zekere heer Fischer, erfpacht-, perceelhouder, interesseert zich bijzonder, voor do zaak. Hij woont daar al ruim 30 jaar, is, wat men noemt, goed „ingeschoten" in die streek^ir-kon dus bruikbare inlichtingen geven. Fischer, dien ik per soonlijk kon en gespróken heb, beweert, dat bij en anderen met hem, de sedapa gezien heeft. Hij be schrijf hem als een soort aap, lang pl.m. 1.20 M. met tot de schouders afhangende haren. De aapmensch moet ontzettend vlug en schuw zijn, loopt op twee beenen, terwijl hij zich onder het voortbewegen met de handen aan de takken dor nipah hoornen vast houdt. Ook werden herhaaldelijk sporen gezien "en beschreven. Het onderzoek van kapitein Bor was een geweldig1 geduldwerkje. Niet alleen dat het terrein zwaar is doch het levert ook nagenoeg niets eetbaars op en ls,! uitgezonderd de rivieroevers, totaal onbewoond. Er konden dus alleen dagpatrouilles gemaakt worden van de rivieren uit, die hier talrijk zijn en het ter rein in vele richtingen doorkruisen. De dikke mod- ,der in het Niphabosch maakt bet absoluut onmoge lijk er een bivak op te slaan en .dieper het land binnen te dringen. Een motorboot was daarom 'ter beschikking van kapt. Bor gesteld, die dus als uit gangspunt en bivakplaats dienst deed. Ook kapitein Bor vond sporen, doch verder werd geen resultaat behaald. Fischer was van meening, dat op deze wijze geen resultaat was te verwachten en verzocht een drijf jacht met netten te mogen houden, zoodra hij goede berichten van zijn woudloopers zou krijgen en plaats en tijd gunstig zouden zijn voor zoo'n jacht. Met on verwoestbaar optimisme geloofde Fischer vast, dat het hem binnenkort zou gelukkon on hij geloofde dit al jaren lang de sedapa te pakken te krijgen. De hoop was nu geheel op de drijfjacht gevestigd. Een merkwaardig man, inderdaad! Ondanks het feit, dat hij in die tientallen van jaren nu niet zoo gelukkig „geboerd" heeft en daar moederziel-alleen op Poeloe Rimau zit, stelt "hij, ondanks zijn vrij hoo- gen leeftijd, veel belang in alle mogelijke dingen, houdt o.a. veel van lektuur en is naar men het uitdrukt, „goed bij". Hij heeft een groot en vrij goed onderhouden, bouten huis op P. R. en beoefent zoo'n beetje het kleine boerenbedrijf. Zooals gezegd is. in de buurt wonen weinig men- scben. Alleen langs de oevers der rivieren, hebben zich wat visschers neergezet, die daar bovondien wat rijst en groente verbouwen. Allemaal roofbouw natuurlijk, zooals te doen ge bruikelijk is in de meer afgelegen streken der Bui tenbezittingen: een stuk rimboe afbranden, daarna de hooge boomen omhakken, planten en na den oogst hetzelfde herhalen op een ander stuk grond. De woningen zijn, in verband met deze levenswijze van zeer tijdelijken aard en dus zeer primitief. De woningen staan alle op palen, in verband met eb en vloed, die tot ver In het land merkbaar zijn. De rivieren zijn hier toch dikwijls zoo breed, dat men evengoed van zeearmen zou kunnen spreken. Van die visschers komen meestal de verhalen over de sedapa, mededeelingen, die dikwijls onbetrouw baar blijken t.e zijn. Het beestje staat toch in een reuk van heiligheid en zoolang dit aanhoudt, is op hun medewerking niet veel te rekenen. Ware dit niet zoo, dan geloof ik, dat. de gezochte vrij gauw zou zijn gevonden. Want de bevolking is arm en met geld' is dus veel te bereiken. HET GRIEKSCH—BULGAARSCHE GRENSINCI DENT. De Engelschei, Fransche en Italiaansche officieren, die op verzoek van den Volkenbond naar het tooneel van de jongste Grieksch—Rulgaarsche grens-episode zijn gezonden, hebben thans aan den Raad van den Volkenbond bericht, dat de status quo hersteld is, zonder dat zich iets bijzonders voorgedaan heeft. ONDERWIJZERS IN STAKING. De Prawda deelt mede. dat de onderwijzers in het gouvernement Toela (Rusland) in staking zijn gegaan, wegens den grooten en trots herbaalde verzoeken niet geliquideerden achterstand in de uitbetaling der salarissen. Voor sommige der stakers bedraagt die achterstand niet minder dan 6 maanden salaris. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN ENGE LAND. Eén bericht uit Londen meldt dat ongeveer de helft van de uitslagen van de verkiezingen voor de gemeenteraden, die gisteren in Engeland en Wales ge houden zijn, vanochtend bekend waren. De socialisten hebben in de provincie tal van zetels gewonnen^ Ook te Londen verbeterden zij. hun posi tie, maar zij' slaagden er niet in ergens de meerder heid te krijgen, behalve in- Shoreditch. Daar is de socialisten in 1922 bestond. In Combuwal wonnen de socialisten nu de 23 terug, die zij bij de vorige ver kiezing verspeeld hadden, maar niettemin behouden de vereenigde anti-socialistische partijen nog een meerderheid van 18 stemmen. Bij de verkiezingen van drie jaar geleden verloren de socialisten te Londen 316 zetels. Men verwacht dat zij daarvan bit deze verkiezingen een derde gedeelte zullen terug veroveren. De stand van winsten en verliezen voor de verschil lende partijen,1 was bij afzending van het bericht; 1500 Dokters-attesten in 6 maanden. Togal-tableticn kwsen bel arLnezaor op, het gif dnt gewrichten of «pieren stijf en gezwollen maakt, en de verschrikkelijke pijnen ver oorzaakt. Togal-tabletten verdrijven de hevigste pijnen, maken ge wrichten en spieren weder los, lenig en normaal, en genezen U gega randeerd. Doktoren en publiek zijn eenparig In hun lof, alle attesten beschrijven Toga] als een snel en zeker werkend geneesmiddel tegen In klinieken ls door doktoren de samenstelling der Togal-tabletten onderzocht en beproefd: de groote geneeskracht en pijnstillende werking van het preparaat ls daar gebleken. Verrassende resultaten werden door vele doktoren verkregen, zelfs ln gevallen waar andere middelen volkomen faalden. Togal wordt voor het lichaam nimmer behoefte, is geheel 'onschadelijk en gemakkelijk in te nemen. Groota geneeskracht Dr. F. G. te K. schrijft: -Voor m/f en voor mijne patiënten is hef een buiten- gewoon aangename gewaarwording de pijnstillende werking van dit prachtige ge- neesmiddel mede te maken. In vele ge vallen is de snelle genezing verbijsterend." Absoluut pijnverdrljvend Dr. E. te S. schrijfti „Tot nu toe heb ik Tógal bij gevallen van rheumatiek en ischias dikwerf voorgeschreven en daarbij merkwaardig snelle genezingen waar genomen." Soortgelijke attesten bereiken ons dagelijksook van particulieren. Dit helpt Stop nu eens eindelijk met het slikken van minderwaardige preparaten die Uw gestel sloo- pen en U toch niet genezen. Togal is het eenigste genees middel dat ziekten, door koude vatten ontstaan, direct bestrijdt en geneest. Togal lost het urine zuur op, weert koorts en kal meert de zenuwen. Bij alle apoth. en drog. f 0.80 en (3 X gr.)f 2.- Dat niet Importeur: Pherm. en Chem. Groothandel A. J. AMEYE, Amsterdam conservatieven winst 26, verlies 49, netto verlies 23; liberalen winst 11, verlies 33. netto verlies 22; ar- bederspartij winst 73, verlies 25, netto winst 48; onaf bankelijken winst 20, verlies 23, netto verlies 3. Een telegram meldt dat de arbeiderspartij daar 32 zetels aan netto winst had behaald en in de provincie 48 zetels. SPOORWEGONGELUK EN BULGARIJE. Uit Sofia, 3 Nov. De Sofia'Belgrado express is tusschen Tsaribrod. en Nisj met een anderen trein iin botsing gekomen. Drie reizigers werden gedood, ve- j len gewond. HET GEVAAR VOOR ELECTROCUTIE VAN BRANDWEERMANNEN, Men herinnert zich wellicht het geval van een brandweerman, die onlangs bij een brand gedood werd doordat zijn helm in aanraking kwam met een draad, die onder stroom stond. De brandweer commissie uit den Londenschen graafschap sraad heeft zich met de zaak bezig gehouden. Zij is tot de conclusie gekomen, dat de vervanging van den ko<- peren helm der Londensche brandweer door een van leder of andere 6tof het gevaar voor electrocu- tie niet zou opheffen, door de omstandigheid, dat de kleeding der branweermannen gewoonlijk nat is bij het verrichten hunner werkzaamheden. Aaii de com missie is geen ander practisch middel gebleken om het gevaar te voorkomen, zoodat haar conclusie is, dat het risico van electrocutie onafscheidenlijk ver bonden is aan het werk van den brandweerman. Dit risico kan volgens haar echter als buitengewoon klein worden beschoriwd, gezien het feit, dat een dergelijk geval nog nimmer is voorgekomen. DE STAKINGEN IN OOSTENRIJK. Uit Weenen, 3 Novemmber. Op 21 vergaderin gen van bakkersgezellen, die alle zeer druk bezocht waren, werd tot de Staking besloten zonder dat gewacht werd op- de uitspraak van het bureau, voor de bemiddeling in geschillen ofschoon de uit spraak van dat bureau was gevraagd. Zoo staken dan sinds hedenochtend vroeg 8000 bakkersgezellen. Van 190/ was te Weenen geen al- Bemeene bakkersstaking voorgekomen. De bladen publiceeren buitengewoon scherpe hoofdartikelen, daar ook de onderhandelingen tus schen de regeering en de beambten en anfbtenaren zijn vastgeloopen, zoodat ook het gevaar van een ambtenarenstaking naderbij is gekomen, i De Neue Freie Eresse betoogt, dat de regeèring geen autoriteit meer bezit. Noch de staatsmachine, noch het economische samenstel werkt nog. Do in druk, dien dit in het buitenland moet maken is schadelijk, de zenuwachtigheid neemt buitengewoon sterk toe. e Het Tagblatt wensoht dat de Nationale Raad zal ingrijpen. De stakingen doefti de toch al' ellendige toestanden nog erger worden. De Arbeiterztg. beweert dat de halsstarrigheid |van de werkgevers de staking heeft veroorzaakt. Ditzelfde geldt voor de halsstarrigheid van de re geèring ten opzichte van de beambten- Echter-is het waar, dat de noodlottige invloed van Zimmerman- verhindert, dat de regeering zeke re concessies .doet aan de beambten. De bakkersstaking is uitgebroken, wijl de bak- korspafcroons geweigerd hadden, de actie van het bemiddelingsbureau te erkennen. AUTOBUS DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. I Te Nahunta (Georgia) 'heeft oen lokaalrein een- autobus, waarin tientallen schoolkinderen zaten, aan gereden. Van de kinderen zijn zeven gedood en 24 gewond. TREINONTSPORING IN FRANKRIJK. Uit Parijs, 3 'Nov. Nabij Aix-les-Bains is een trein gederailleerd. Tien personen werden gewond. VERKIEZINGSBOTSINGEN IN MEXICO. Uit Mexico City, 3 Nov. Bij de relletjes welke ter gelegenheid van de gouverneurs-verkiezingen in ver schillende steden van Yucatan hebben plaats gevon den, tusschen socialisten en politieke tegenstanders, zijn vijf personen gedood eri 27 gewond. TRAMBOTSING TE BERLIJN. In den afgeloopen nacht heeft te Berlijn een tram ongeluk plaats gevonden, waarhij' 10 personen ge wond werden. DAM BEZWEKEN. In Noord-Wales vermist men tien personen ten ge volge van het instorten van een stuwdam in het Ei- giau-meer. Het water liep, nadat de dam bezweken was, het dal in, verwoestte het dorp Dolgarrog en spoelde een brug weg. Vele plaatsen in de buurt kwa men doordat de electrische kabel afgesneden werd, in bet donker. De menschen die in het dal woonden, ontkwamen ter nauwer nood. Gelukkig konden zij bijtijds gewaar schuwd worden, vóór hun haardsteden wegspoelden. Omtrent de ramp in het dal va,n Dolcarrog, in Noord-Wales, wordt nog gemeld, dat een stroom van 20 voet diepte van een hoogte van 100 voet neer stortte op een aluminiumfabriek, die geheel werd ver nield. De bewoners werden opgeschrikt door het springen der ketels. Velen konden bijtijds naar hoo- ger gelegen plaatsen vluchten. Het dorp Porth-Llwyd werd het meest geteisterd. Tot nu toe zijn reeds 19 lijken geborgen, terwijl ongeveer 20 personen, o.w. een vrouw met haar. 9 kinderen, worden vermist. Men vreest, dat alle vermisten verdronken zijn. Vele hon derden stuks vee verdronken eveneens. Nadere berichten melden: Een groote ramp, heeft, zooals reeds in het kort gemeld, gisternacht de dorpen in de Dolcarrogvallei nabij Conway in Noord-Wales getroffen. De omvang i van den ramp kan nog niet geheel worden vastgesteld. Tien lijken zijn evenwel reeds gevonden en men I vreest, dat een twintigtal vermisten eveneens dood I zijn. De oorzaak is de doorbraak van de waterkee- ring in het Eigran-meer, dat water levert aan een der 1 grootste Engelsche krachtstations, dat een uitgebreid j gebied van electriciteit- voorziet Dit moer bevat ge- woonlijk ongeveer 180 millioen gallons water, maar j tioor den regen van de laatste dagen was het meer 1 zoo gezwollen, dat gisternacht do dam bezweek en J met ontzettende kracht het water langs de berghelling stroomde, geweldige rotsblokken meenemend. Het wa ter baande zich een weg naar de vallei en viel van I een hoogte van bijna 1000 voet. Toen het water de j ketels van het krachtstation bereikte, ontploften deze, j waarop de ketels door het dak geslagen werden. Het geheel e gebied was hierdoor van lichtvoorziening af- pesneder». Talrijke werklieden in het station konden zich op tijd in veiligheid brengen. Door de ontploffing werden de bewoners van de lager gelegen dorpen ge waarschuwd, zoodat deze zich in veiligheid' konden brengen op de andere hellingen van de vallei. Het dorp Porthllwyd is ernstig geteisterd. De kerk is vrijwel geheel vernield en ook het schoolgebouw, ter wijl het dorp verder een toonbeeld van verwoesting is. Men vreesde aanvankelijk dat een moeder met negen kinderen omgekomen waren, maar vijf van de kinde ren zijn thans in veiligheid gebracht, van de moeder en andere kinderen is nog niets bekend, daar de Juiste cijfers omtrent de slachtoffers ontbreken. Te Conwav. ruim 8 mijl van de plaats des onheils, werd heden het lijk bevonden van een matroos, dien men blijkbaar als loods had willen gebruiken. Een arbeider, die bii het hooren van het aanstormende wa ter nog juist zijn huis kon bereiken en vrouw en kind in veiligheid brengen, werd. zelf door het water mee gesleurd r»e kracht van den stormvloed was zoo sterk, dat een stroom ontstond van 20 voet diepte en meer dan 30 voet breedte. De verbinding tusschen beide oevers is verbroken, daar de bruc werd weggeslagen. De telefoon- en tele graafverbindingen zijn gestoord. Een raming van de materieele schade is voorhands nog onmogelijk, maar zii is zeer aanzienlijk. Vooral veel vee is verdronken. Stukken huisraad en weggeslagen woning-onderdee- len snoeien te ConWay aan. EEN DAMES-GEMEENTERAAD. Te Utsiro, een klein plaatsje in Noorwegen heb ben gemeenteraadsverkiezinge»lplaats gehad, welke e engeheel onverwachts resultaat opleverden, meldt 1 een Noorsch blad. Do nieuwe gemeenteraad van 12 leden zal nl. be staan uit 11 dames en 1 man. Omtrent die oorzaak van dezen momenteel ten minste nog vrij ongowonen uitslag vertelt het hlad het volgende: Een telegraafambtenaar had om een soort sabota ge te plegen uit ontevredenheid over den vorige vroede vaderen een candidatenlijst ingediend, waar op alleen vrouw'ennamen voorkwamen. Die lijst schijnt echter aiogal indruk te hebben gemaakt, daar gelijk gezegd 11 vrouwen werden uitverkoren om als vroede moederen? de belangen van Utsire te behartigen. het bij zich hebben van een negental pornografisch* foto's, die hij in den trein openlijk vertoond had a(rt. 240 W.v.S.). Bovendion bloek genoemdo M. in de Limburgsche bladen een advertentie te hebben geplaatst waarin meisjes gevraagd werdon, om oli standdame op de van 4~-9 November ie Heerlen te houden R.I.A.-tentoonstelling dienst te doen. Een negental meisjes was op deze annonce ingegaan en bevond zich in café „Central" om zich aan te bieden De meisjes zijn daarop door de politie ge waarschuw^ Er wordt nog een onderzoek ingesteld naar de be. doeling van de advertentie. Toch reeds geeft de com missaris van politie te Heerlen, in verband met bo. venstaande, een ieder in overweging, alvorens zijn kinderen in relatie te doen treden met Wilhelm Johan Maria Martens, oud 54 jaar, handelsreiziger, wonende te Haarlem Frans Halsstraat 25. tot het bekomen van een betrekking als „standdame" op een tentoonstelling of als mannequin, zich met he® in verbinding te willen stellen tot het bekomen van nadere mondelinge inlichtingen. 'Nader vernemen wij nog, dat genoemde M. in de te houden R.I.A._tentoonstelling een belangrijk aan4 deel heeft. In verband met de door de politie g&. constateerde feiten, heeft de burgemeester van Heer- len hedenmiddag het tentoonstellingsbestuur be„ richt gezonden dat de tentoonstellign die morgen zou worden geopend, niet mag doorgaan. Voor de talrijke standhouders een kleine zestig waaronder ver schillende groote firma's in Nederland, die reeds veel kosten voor deze tentoonstelling hebben ge« maakt, beteekent dit besluit een groote teleurstelling, V ORSTENTITELS. „De (Landsdienaar" geef als volgt een vertaling van de titels die de Sultan van Djocja draagt: Ha. mengkoe Boewono: die het land, het rijk op zijn schoot draagt; Senopati Ingalogo: veldmaarschalk; Abdoerachman: dienaar der barmhartigen; Sayidin: beschermer des geloofs; Panoto Gomo: regelaar van den godsdienst; Kalifafoellah: stedehouder van Al lah. Msb. ERNSTIG ONGELUK. Men meldt uit Harlingen: Maandagmiddag is bij het opslaan van basalt- steenen uit een Rijnaak op het opslagterrein bij den Steenen Man van de Zuiderzeewerken een ernstig ongeluk gebeurd. Terwijl men bezig was beladen kipwagentjes over een' stellage te rijden,, brak een gedeelte der stelling en vielen de wagentjes met 3 werklieden naar beneden, die tusschen de stenen bekneld raakten. De werklieden IJ. S., W. de G. en R. M. zijn ernstig verwond naar het ziekenhuis ver voerd. 'S. verkeert in levensgevaar. De politie stelt een onderzoek in. DE „ANDIJK". Het stoomschip ,Andijk" dat in don Atlantischen Oceaan in nood heeft verkeerd, ls te Ponta Delgada aangekomen, geëscorteerd door het Amerikaansche schip „American Merchant". AMSTERDAMS WONINGBOUW. Uit Amsterdam, 3 Nov. De commissaris der Ko ningin, jhr. Röell, en de leden van Gedeputeerde Sta ten, de heeren Bomans, Gerhard, Hendrix, Van Len- rep, Kooiman en Michels, brachten, op uitnoodiging van B. en W„ gisteren gezamenlijk een bez.oek aan Amsterdam. De heeren bezichtigden onder geleide van den burgemeester en de wethouders de in de laat9te jaren aangelegde nieuwe stadsgedeelten en den met steun der gemeente tot stand gekomen wo ningbouw. Het gezelschap was vergezeld van enkele hoofdambtenaren. Wij t ,Te ugd lt LD( Dei de ,D< irlij en i root Her C. mooi 0 iw )l\ p< IC3' rbo TE KOOP: en een Terpomp, bij C- SWAGER, Dirkshorn. wti iet ons vindt U de grootste sorteering TEGEN LAGE PRIJZEN. Aanbevelend. Schagen. DB MOLEN BLIJFT DBAAIEN. In de vergadering- van ingelanden van den Sluis- poider werd besloten tot het aanbrengen van een electrische hulpbemaling in den molen, volgens plannen van het ingenieursbureau Fr. Eriksont te Rotterdam.- In den moten wordt geplaatst een elcc- tromotor in verbinding met een normale bonkolaar en direct werkende op het bestaande onderwiel vain hot scheprad. De constructie is -zoo, dat Re molen bij wind op de oudo wijze gebruikt kan worden. ELECTRISCHE KABEL GEKNAPT. Gisterenavond is te Jlidam nabij de boerderij van T. F. een bovengrondsche kabel der electrische heleiding geknapt. Een paard van F., dat op don draad trapte werd onmiddellijk gedood.. Persoon lijke ongelukken 'kwamen niet voor. POGING TOT ONTVOERING VAN MINDERJA RIGEN? Uit Heerlen, S Nov. Gisteren werd de politie al hier gewaarschuwd, dat zich in den trein, die uit het Noorden kwam, iemand bevond, welke verdacht werd zich aan ontvoering van minderjarigen te heb ben schuldig gemaakt, aldus meldt de Tel. ©ij aan- ^kemst werd de betrokken persoon aangehouden. Het bleek de 54-jarige M. te zijn uit Haarlem, han delsreiziger van beroep, die zich in gezelschap van een dame naar Heerlen begeven had. Ontvoeriqg kon hem echter niet ten laste gelegd worden, doch tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt wegene Dinsdag had de candidaatstelling plaats voor den van de Kamer van Koophandel te Alkmaar. Het streven is geweest, ter besparing van grooti kosten, en ter voorkoming v&d veel drukte, ooit voor de kiesgerechtigden, deze verkiezing bij ep" kele candidaatstelling te doen afloopen. Dit prijzenswaardig streven, dat bij toonaangeven de kringen algemeen bestond, en werd toegejuicns is slechts ton deele met succes bekroond. Voor de afdeeling. „Grootbedrijf" is slecn» óérn lijst ingediend, voor de aftredende leden, zoo dat deze heeren bij enkele candidaatstelling verkozen zijn verklaard. Het zijn de heeren: M. A. Kolster. Helder; Jm. Blaauboor Kz. ie Barslngerhorn; Grondsma te Alkmaar en J. G. (Messelaar te Alk maar. Voor de afdeeling „Kleinbedrijf" echter is oen li]®1 ingediend voor de aftredende leden, de hoeren Nobel, Lutjewinkel; J. Dokter te Alkmaar; J. Hoog land te Broek op Langendijk en J. Ringere te Ais- maar en bovendien eene voor den heer B. G. o- König te Schagen en wel door de Hanze-afdeeiin» alhier. In de afdeeling Klein Bedrijf zal dus eene s o®' ming moeten plaats hebben. DE PELIKAAN. w,n i Vrijdag 13 November wacht den liefhebbers tooneel in ons Theater Royal een bijzonder mooi avt>n(i* mm. Dezer dagen is voor hei eerst te Amsterdam ops# voerd door Het Vereenigd Tooneel van Ver^adLju{ Verbeek „De Pelikaan" en enkele dagen later ook Schagen en omgeving dit successtuk reeai zien.

Schager Courant | 1925 | | pagina 2