Burgerlijke Stand. Gemengd. Nieuws. Ingezonden Stukken. INVOER VAN AARDAPPELEN IN BR ART!.TM. De Fiantenziektenkundigen Dienst te Wageningen bericht: Volgons een van Hr. Ms. gezant te Rio de Janeiro (Brazilië) ontvangen bericht, worden op dit oogenblik aardappelenzendingen, die in Santos (Brazilië) aan komen, niet meer doorgezonden naar het binnenland, omdat in aardappelzendingen, afkomstig uit Portu gal, de aardappelmot is geconstateerd. Teneinde de verspreiding van de motten in Brazilië tegen te gaan, wordt de hiergenoemde maatregel ge nomen. Het is niet bekend of dit vervoerverbod ook op zen dingen uit andere landen wordt toegepast. Het is ech ter wel gewenscht, dat exporteurs, die aardappelen naar Brazilië willen verschepen, er rekening mede houden, dat het vervoer op dit oogenblik niet. wordt toegestaan. van den rechten we o. Een 84-jarig diaconiehuis-mannetje, te Naarden, bij genaamd „Jan jsonder tanden", die wel eens meer een slippertje maakte, was Zaterdagmiddag van zijn wandeling niet thuis gekomen. Een onderzoek' bij de politie der omliggende gemeenten leverde niets op. Eerst Zondagmiddag half vier werd de oude man als half dood aangetroffen in de diepe kom bij de Crai- losche brug. Hij schijnt den dag te voren van den weg te zijn afgegleden en is bijna 24 uur in sneeuw en koude blijven liggen. In het seinwachtershuisje is de oude echter weer op zijn verhaal gekomen en zon der nadeelige gevolgen naar Naarden teruggebracht. Over de oorzaak laat hij zich niet uit. brug over de keulsche vaart aangeva ren. Uit Amsterdam, 16 Nov. Hedenmorgen omstreeks zeven uur is de brug over de Keulsche Vaart, die de verbinding vormt tusschen Amsterdam—Weesperzij- de met den Rijksstraatweg naar Utrecht door een Rijnaak, welke gesleept werd door een motorboot, aangevaren Het vaste gedeelte van deze brug is eenige meters ontzet en zeer waarschijnlijk zijn ook de fun damenten der brug ernstig beschadigd. De Rijnaak, die de aanvaring verooVzaakte, was bestemd voor Nijmegen. De aanvaring is waarschijnlijk te wijten aan verkeerd manoeuvreeren. Het verkeer over de brug is geheel gestremd. Voet gangers en wielrijders worden met een bootje over de Keulsche vaart' gebracht. Het rij'Verkeer van Amster dam in de richting Abcoude—'Utrecht moet langs een anderen weg plaats hebben. Gevreesd wordt, dat het herstel van de brug ge- ruimen tijd zal duren. De materieele schade is be langrijk. een vechtpartij. Zaterdagavond heeft te Wassenaar in de Papelaan een vechtpartij plaats gehad, waaraan verschillende personen hebben deelgenomen. Onder hen was de 25- jarige bakkersknecht J. G. K. uit Leiden. Deze sloeg tijderis de vechtpartij op de vlucht en kwam daarbij in een sloot terecht, waar hij zich wist uit te werken. Na een tijdje op een weiland te hebben gelegen, is hij naar de politie gegaan, waar hij klaagde over buikpuin. Een onmiddellijk ontboden geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodig, waarom hij naar het St. Elisabëthssrasthuis te Lei don werd vervoerd, waar hij denzelfden nacht is over leden. Or> verzoek van den burgemeester van Wassenaar heeft de politie te Leiden beslag op het lijlvTfrelegd. Of de dood het- eevolg is van mishandeling of ge vatte koude, zal door de gerechterlijke schouwing moe ten worden uitgemaakt. Reeds zijn verschillende per sonen die aan deze vechtpartij hebben deelgenomen of erbij tegenwoordig zijn geweest in verhoor geno men. De Officier van Justitie te VGravenhage leidt zelf het onderzoek. ONVOORZICHTIG. Te Schnre zette een man een kruik met Jcoffie on de kachel, on welken kruik een kurk zat. De kurk vlnoc on een geeeven oovenblik van de kruik: de man krpeg den warmen inhoud in het gelaat, waar door hij vrii ernstige brandwonden bekwam. TM PCJNGVW FOFN. "Rii de Ned Herv. Kort alhier Zijn gekozen ikvfc Kerkvoogd de heer P. Zwakman en tot "Notabel de hoeren C. Wit, Jb. Keuning en J". Middelheek. bapstngfrhorn. Tot Molenmeester van den Hooglandsfpolder is herkomen de heer Smit GZ. en als lid van het Bestuur van den Kaagpolder de heer A. Schenk Dz. ffn nieuw protestantsch dagblad? Aan tal van Ned. Hervormde adressen is een op roep verzonden voor -steun voor de oprichting van een -algemeen onafhankelijk Protestantsch dagblad, te: verdediging en verbreiding van de nationaal ge- reformeerde beginselen, Dit blad komt onder hoofd redactie van ds. C. a. Lingbe^k, lid der Tweede Ka mera mr. p. j. troelstra» Blijkenè een mededeeling in „Het Volk" is de ge- zo ndheidstoeetand van mr. P. J. Troelstra zeer be vredigend. De heer Troelstra is niet langer bedlege rig. verzaakte stemplicht. De Rijkspolitie heeft naar het Huls van Bewaring te Utrecht overgebracht een winkelier uit Oudewater op grond van zijne weigering tot betaling van de hem opgelegde boete wegens het niet voldoen aan den stemplicht bij de jongste Kamerverkiezingen. tuchteloosheid van de jeugd. Uit Boskoop, 16 Nov. Hoe ver met-beteugelde baldadigheid der jeugd vermag te gaan-, bleek alhier. Een aantal' jongen-s van omstreeks vijftien jaar. wist op de begraafplaats te komen, vernielde er ver- schillén'de grafzerken en hield op ergerlijke wijze huis op de graven. De politie heeft de belhamels opgespoorde winkel. De uitvoering bij den heer K. Zeeman Pt. te Lutjewinkel voor Zondagavond aangekondigd en» waarin de heer H. Slikker met een praohtprogra/m ma zou optreden, kon niet doorgaan, aangezien de bezoekers^die er waren, aioh op het hooren van brand bij den heer C. Kistemaker, daarheen be- 'gaven. winkel. Tot lid van het bestuur der Banne Winkel is benoemd de heer O. Koomen Jzin., in de plaats van don .heer W. Mefohior, die met het oog op aijn leeftijd had "bedankt, na een reeks van jaren deel tan dit bestuur te hebben uitgemaakt. winkel Voor do vierde maal dit jaar ging de brandmare door do gemeente en waar het eerst nog twijfellach^ tig scheen of het in deze dan wel' in een aangrens zende gemeente was, bleek al .spoedig, dat het wel degelijk in deze gemeente was en wel de boerderij van den heer C. Kistemaker in het Zoutkaag. Ter wijl de familie aa.ii rpaifel zat in de woonkamer en de doohter ongesteld te bed lag, trok het de aandacht, dat het in de keuken «knetterde. Daar gekomen, stond de schoorsteen reeds in brand. Ver moedelijk door het inbranden yan een gasslang is de brand ontstaan. Op dep zolder, waar dé graan oogst geborgen was, vond de brand volop voedsel. Alles ging verloren en de bewoners moesten vluch ten. Het e yekon neg losgesneden worden- Verzeke ring dekt de schade. De brandspuit van Barsinger- horn verleende hulp. winkel. Zondagavond gaf de Kinder-zangvereanigïng" van de> Gemengde Zangvereniging „West-Frisia" te Winkel, ten huize van den heer ÏC. Laan, een uit voering onder leiding van haar directeur, dan heer Jb. I. Hovenier. Er vu veaT belangstelling, zoodat de kolfbaa». bijna geheel .bezet was. Met aandaoht werd het kindergezang gevolgd en het verdient waardeering aan het adres van den direoteur, die ze zoo in «rijn macht heeft en er wat van <weet te maken. Werden verschillende liedjes verdienstelijk gezon gen, de zangspelletjee ,/t Ivlein Huisje'' en ;Stneeuw prinsesje", trokken vooral de aandaoht on vieiem zoo in den smaak, dat ze nog eens herhaald, moes ten worden. Luid applaus was bovendien hum deel. De dames T. Kooij (zang;, B. Biesheuvel eii J. Brugman (viool') die welwillend hunne t medewer king verleenden, gaven ook eenige mooie muziek nummers te hooren, waarvoor het publiek zich even zeer dankbaar toonde. Daarna bal, waar menig kleine zanger(es) zach uit gevoelde en niet dacht aan het uur, waarop ze anders reeds ter ruste moesten. Voor nll n die sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijmhaidfs Laxpertablelten onmis baar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. bekneld graakt. Uit Delft, 16 Nov. De boekdrukker A. J. M. van der Drift, alhier, geraakte Zaterdag met zijn linker arm tusschen de rollen en de vormen van een in be weging zijnde snelpers, waardoor dit lichaamsdeel geheel werd verbrijzeld. In het ziekenhuis ,;St Hip- polytus", waar de heer v. d, D. ter verpleging werd opgenomen, is de arm geamputeerd. de afsluiting van het amsteldiep. Van Wieringen. meldt men De dijk tot afsluiting van het Amsteldiep is thans door de aannemers opgeleverd. Ook de straatweg is geheel gereed. Hij is nog niet officieel voor het ver keer opengesteld, maar de aannemers staan toe, dat wielrijders en voetgangers er gebruik van maken, zoo dat de overtocht per postboot weldra-tot het verleden zal behooren. het nederlandsche c red iet aan duitschlandi Naar aanleiding van de waarschijnlijke verlen- E'ng van hét Nederl'andsich© crediet aan Duitsoh- nd schrijft „De Ned. Nijverheid", orgaan van het Verbond van Ned. Fabr. Vereenigingen „Uit wat bekentfis geworden over de onderhande lingen die op het oogenblik te Berlijn ge oerd wor den, tusschen Nederland en Duitschland teneinde de desustreuze gevolgen, die het nieuw© Duitsche Tarief voor onzen export heeft, Zooveel mogelijk te beperken, kan thans wel als vaststaan worden aangenomen, dat er ernstig sprake is van een ver lenging van het indertijd aan Duitschland ver leende „revolving'' crediet van 200 mill'. gulden- Hit behoeft ons, ondanks den slechten toestand yan 's Lands financiën niet te venbazen;, want het is vrijwel' het eenige wapen, dat onze onderhalnide- ilaars hebben kunnen meebrengen int den strijd. tMaar het is een scherp wapen, want de terugbeta ling van dit groote bedrag, die op 31 December 1929 zou moeten volgen, Zou juist vallen op hot tijdstip, dat de Dawes-betalingen van belang be ginnen te worden en dus Onze Oosterbureii niet zeer gelegen komen. Bovendien zijn de, rente-voor waarden van het crediet voor hen buitengewoon gunstig. Op het oogenblik toch betalen eerste klasse zaken in Duitschland 10 k 15 pet. rente voor hun bedrijfsoredieten, terwijl het Nederlandsche cre diet niet meer dan 0 pot. rente kost en wij ook bij verlenging zeker meer dan 10 pet. zullen eisohen. '„Wel1 eohter mogen wij van onze Zijde verwach ten, dat volledige, openbaarheid wordt gegeven aan de bestemming die ons belastinggeld krijgt, opdat de industrie de zekerheid hebbe, dat het Neder- landsche geld niet wordt gebruikt om op Neder- landsche markt Nederlandsche producten een moor dende concurrentie aan te doen. „Wij verwachten, dat de Regeering, zoo zij met een voorstel tot verlenging komt, de Staten Gene raal en de Nederlandsche bevolking volkomen tul- len inlichten. Zij hebben daar recht op". Duitschland verlangt in ruil voor de concessies betreffende de invoerrechten, verlaging der rénté wan 6 tot 5y* pot. gemeente wieringen. Ingeschreven gedurende de maand October 1925. Geboren: Willem Jan, zoon van S. de Jongb en G. Koorn. Ondertrouwd: N. Kalf en N. Lont. C. Bakker en M. A. Lont, Jn. -Doesburg en A. Doves. E. Bais en M. de Haan. J. C. Klos en Ml. Doves. D. Htegeman en A. T. Koegelenberg. Getrouwd: C. Lont en G. Bakker. F. J. Doesburg en M! -de Vries. Jn. Doesburg en A. Doves. E. Bais en M. de Haan. N. Kalf en N. Lont. J. C. Klos en M. Doves. Overleden: Pieter Tijsen, oud 18 jaar, zoon- van M. Tijsen en E. Koorn. Maart je Lont, oud 64 jaar, wed. van P. Kuut. Levenloos aangegeven een kind van Cö. Guldemeester en S. M. van Buijten. Gemeente anna paulowna i Geboren: Anna Jobannab .dochter van J. P. de Goe de en van A. A. Timmer. Anna Maria, dochter van A. de Beurs en van P. Kuiper. Ondertrouwd: Pieter Rietvink, oud 23 jaar, amid te Anna Paulowna en Grietje van der Meer, weduwe van A. Wittebol, oud 20 jaar, zonder beroep, te Wie ringerwaard. Getrouwd: Geene. Overleden: Aaltje Schenk, oud 74 jaar, eebtge- noote van Jan Kaan. Cornelis Barneveld, oud 82 jaar, weduwnaar van Anna Koning. Hendrik van der Vliet, oudi 53 jaar, echtgenoot van A C. C. van Bern e veld. Een als levenloos aangegeven kind van A. Alkemade van van' A. AL J. Straathof. het vergaan van de m 1. Donderdagmorgen a.s. zal een rouwdienst op zee worden' gehouden, nabij de plaats, waar de onderzee boot M - is verdwenen. De schout-bij-nacht van de onderzee-vloot zal bet commando voeren op Z. M.'s „Dwarf", terwijl de volgende schepen aan den dienst zullen deelnemen: Eén van de Atlantische vloot, één mijnveger, twee duikbooten van de B-klasse van de zesde flotilje en vier van de H-klasse, die tot het derde flotilje behoo ren. De schepen zullen op een bepaalde plaats in het Kanaal samenkomen en dan gezamenlijk naar de plek varen, waar de M 1 verdween. Daar aangekomen zal een geestelijke een gebed uitspreken, waarna een krans op het water zal worden gelegd en de gebrui kelijke saluutschoten zullen worden gelost. Duitschland zal Engeland helpen bij zijn zoeken naar de iM\ 1. De Britsche torpedojager Woshound, een van de allersnelste van de vloot, is Zaterdagmiddag te Brunsbuttel aangekomen, om een duiktoestel en man schappen van het tuighuis te Kiel aan boord te ne men. Op verzoek van de Britsche admiraliteit zullen de Duitschers een poging doen, om de gezonken duik boot te bergen. Pe Engelschen beschikken op het oogenblik over zeen middelen om dieper te duiken dan 150 tot 180 Eng. voet., Neufeldt en Kuhnke te Kiel hebben ech ter een duiktoestel uitgevonden, waarmee men tot veel grooter diepte kan doordringen. Daar de M 1 ruim 240 voet diep ligt, rlektte de Admiraliteit tot Neufeldt en Kuhnke het verzoek, haar de nieuwe in- installatie ter leen af te tsaan, waaraan de firma bereidwillig voldaan heeft. Aan het gebruik van het Duitsche toestel is noch tans groot risico' verbonden, aangezien het pas ver anderingen heeft ondergaan, waarmee men nog niet voldoende ervaring heeft opgedaan. Een aantal Duit sche duikers hadden zich dadelijk als vrijwilligers aangemeld, toen er nog flauwe hoop bestond, dat er levenden in de M 1 waren. Zij. zullen nu bij de ber ging meehelpen. Het nieuwe toestel, zoo meldt men, is eigenlijk zelf een soort van- duikboot en de duikers kunnen er* op een diepte van 500 voet in werken onder den normalen druk van één atmosfeer. brand in een houtstapelplaat». Uit Prince Rpert (Britsch-Columbië), 16 Nov. Za terdagavond is een hoeveelheid Van negen millioen kubieken voet timmerhout, het eigendom van de Prince Rpert .Struce Mills, door brand vernield. De schade wordt' op 600.000 dollars geschat. de ontruiming van keulen definitief op 1 december vastgesteld. De gezantenraad deed Zaterdagavond -den Duitschen gezant te Parijs een mondelinge mededeeling, waarin dezen in kennis werd gesteld met het besluit volgens hetwelk de ontruiming van de Keulsche zone op 1 December wordt bepaald. De controle-commissie te Berlijn zal op de uitvoering van de door Duitschland beloofde maatregelen toezicht houden. De mededeeling stipuleert de toegestane verzachtin gen van de bezetting in het Rijngebied. De geallieer den gaan accoord met de benoeming vany den com missaris Langwerth; zij zullen overgaan tot een her ziening van de ordonnanties, het affhtaa bezettings troepen zal verminderd worden, do geallieerden zullen Ivoor bepaalde delicten afstand doen van de militaire justitie ten bate van de Duitsche rechtbanken; verder zal wederkeerige amnestie voor zekere delicten wor den toegestaan. De gezantenraad zal heden de bewoordingen van deze mededeelingen op schrift stellen. een mijnontploffing. Uit Calgary (Alberta), 15 Nov. - Ten gevolge van een ontploffing is een nieuwe schacht van een steen koolmijn nabij Drumheller, zijn drie mijnwerkers ge dood en minstens evenveel ernstig gewond. zware overstroomingen. Uit Belgrado, 15 Nov. Ook heden komen uit verschillende streken in Joegoslavië berichten over ernstige overstroomingsschade. In Zagreb is het water iets gedaald, doch een groot gedeelte der voorstad staat nog steeds onder'water. De Save staat 4.10. me ter boven het normaal peil. Zeer groote schade is ook aangericht op hef eiland Mur, waar meer dan 2000 gezinnen dakloos zijn geworden. briand en stresemann. Briand heeft den te Parijs vertoevenden hoofdredac teur van het Berl. Tagebl. een kort onderhoud toege staan, waarin hij verklaarde dat het pakt van Locarno het uitgangspunt van onverwijlde, nauwe samenwer king tusschen Frankrijk en -Duitschland moet wor den. Het Fransche volk is daarvoor reeds geheel ge wonnen en hoopt dat in Duitschland de groote meer derheid des volks vreedzaam en werkzaam zich naar hetzelfde ideaal zal richten. Theodor Wolff merkt hierbij op. dat de groote meerderheid van het Duitsche volk zich reeds naar het vredesideaal heeft gericht, maar dat de zaken, in verband met het verdrag van Versailles, voor Duitschland toch wel heel anders staan dan voor de Ententestaten. Briand toont echter te hegrijpen dat het 'Duitsche volk op een keer in de huidige toestan den moet hopen, en is overtuigd dat deze gevoelens met het vredesideaal volkomen vereenigbaar zijn, welk ideaal te bereiken is door samenwerking tust- schen Frankrijk en Duitschland. Te Duisburg heeft minister Stresemann gisteren een rede gehouden, waarin hij betoogde, dat een der groot-, sie véordeelen van het pakt van Locarno is, dat het de tegen Duitschland gerichte Entente vervangt door een wederkeerigheidsverdrag, 't welk allen deelnemers 'veiligheid en bescherming waarborgt. Spr. verzekerde op grond van de onderhandelingen over de ..uitvloei selen" te kunnen zeggen dat het vertrouwen der Duit sche gedelegeerden in de beloften van Briand, Cham- berlain en Vandervelde in geenen deele is beschaamd. londen—-kaapstad. De Briti&che draadlooss dienst -meldt dat AlanXob- ham, de bekende Engelsche vlieger, gisteren van ,het vliegveld Groydon biji Londen is vertrokken voor zijn vlucht naar Kaapstad. Zooals men weet. wil hij vlie gen via Frankrijk, Italië, Griekenland- naar Cairo en dan over Soedan. Oeganda, Tanganyik en Bhode- sië naar Zuid-Afrika. beschermende rechten in engeland. Het Engel-sche Parlement i® bijeen en de premier deelde mede, dat de regeering voornemens was in deze zitting wetgevende maatregelen voor te stellen ter uitvoering van- de adviezen der commissie, die de aanvragen -had onderzocht van verschillende in- dustrieën tot het. heffen van invoerrechten om ze te «beschermen tegen unfaire bui-tenlandsche concur rentie. Ramsay MacDonald verklaarde, dat zijn partij der. gelijke, maatregelen bij iedere gelegenheid zou bestrij den. Sir Alfred Mond (liberaal) zeide, dat deze nieuw* fiscale voorstellen der regeering een acuut strijdka rak-ter droegen en dat de liberale partij zich er zoow veel als in haar vermogen wa^tegen zou- verzetten. nieuwe niedorp. Nieuwe Niedorp II was naar Egmond aan Zee en speelde tegen Zeevogels H en kwamen zooals wij dat tegenwoordig van N.N. II gewoon zijn, met de over winning thuis. Zij hadden nu een zware partij, maar wonnen met 3—d. anna paulowna. Onder groote belangstellnig van de zijde van het publiek hadi Zondag de wedstrij-dj V.VA.P.—Anna Paulowna plaats, waarbij- velen aan- en onaange naam verrast zijn geworden. V.V.A.P. werd aange naam verrast doordat, zij haar tegenpartij op be sliste wijze een 2—0 nederlaag toebracht. Anna Pau lowna werd- onaangenaam verrast, doordat zij hier door voor de eerste maal in dit seizoen werd- gesla gen. Scheidsrechter Stein-man liet. lang op zich wach_ ten en eerst over half 3 werd begonnen. A. wint den opgooi en verkiest tegen wind te spelen, zoodat V. met den wind in den rug aftrapt. Reeds dadelijk ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd met. dit verschil, dat de open aanvallen van V. veel gevaar lijker zijn door open spel. Bij A. wil de linksbinnen het dikwijls pnobeeren, wat geen succes oplevert. Bo vendien spelen zij te kort om tegen d-e soliede V.-ver. dedigdng su-cces te hebben. Na ongeveer een half uur geeft de V. linkshalf een -zuivere pas naar rechts en met een formidabel schot -geeft de kleinste Harder onder groot gejuich zijn club de leiding. Tot de rust valt er dan alleen te vermelden, dat aan beide zijL den een kans verloren gaat, al® 2 penalty's aan het oog van den scheidsrechter ontgaan. Na «en vrij, lan- just komt A ontstuimia opzetten, maar de v.. ks weten van geen wijken en het leder gaat steeds weer retour. Goed gesteund door de halflinie doet de voorhoede gevaarlijke aanvallen en A. heeft het aan haar doelman te danken, dat in- deze periode de V., voorsprong niet grooter wordt. Na een half uur trekt de V-voorhoede weer ten aanval en de kleine Har der geeft via den A-rechtsback, die zeer ontactisch toeliep, Winnuhst voor d-e 2e maal bet nakijken, A. verandert nu. haar opstelling, zonder dat dit ©on verbetering blijkt te zijn, daar de A-voorhoede au nog minder presteert. Wel weten ziji een paar maal nog een corner te farce eren, doch er niet het juist? gebruik vante maken. Dan doet zich een klein inci dent voor. De linkshalf van A. loopt veel te onbe suisd toe en de V-rechtsback wordt hierdoor even buiten gevecht gesteld. Het blijkt echter, ofschoon het ongeval zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, dat Stellingwerf er geen nadeelige gevolgen van heeft zoodat hij verder kan -meespelen. Ofschoon er nog 8 minuten te spelen zijn, komt er in d-en stand goen verandering meer, zoodat V. op verdiende en regel, matige wijze een 2—overwinning heeft behaald. Het gehoede elftal komt een pluim toe voor zijn harde werken. Er werd- zoowel met het hoofd als meb de beenen gevoetbald. A. bleef beneden haar ku-nnen. Scheidsrechter Steinman kweet zich goed van zijn zware taak, daar in de beste verstandhouding werd gespeeld. Zondag moet V. naar Barsingerhorn om den retourwedstrijidi te spelen tegen de club van dien naam. nieuwe niedorp. Zon-dag hadden we eerst een wedstrijd van onze ad-spiranten voetballers tegen Hollandia ad-sp, (Hoorn), welke wedstrijd werd 'gewonnen door de N, Niedorpers, met 2—1.. Zoo'n wedstrijd van de adspi- ranten sta je ondanks -de koui met plezier naar te kijken. Daarna kregen wij in veld N. Niedorp I tegen Zeevogels I (Egmond aan Zee). Dat dit een vinnige wedstrijd zou wezen, was wel te denken, want de Zeevogel® zijn vlugge klanten. In 't begin was onze kleine back niet in goede conditie (dat zijn wij niet van hem gewoon), zoodat onze keeper een zijner bes. te steunpilaren miste, en ook al heel! spoedig den bal in «het net zag verdwijnen. Ja ja, jongen, in het doel staan is niet zoo'n kunst, maar de ballen kee. ren, -dat valt nog niet mee, zoo dat -de Zeevogel-s de leiding namen met 1—0. welke stand tot de ru-s-t ook zoo bleef, al had N. N. well een tegenpun-tje verdiend, want het Zeevogeldoel had het soms zwaar te ver- anwoorden, Maar zij waren niet gelukkig en de kee per van Zeevogels wa® testekend voor zijn taak berekend. «Na de rust kon het spel van N. N. ons minder vol doen. Et werd- wel hard gewerkt, maar wat meer' open spel zou hun wel ten goede komen, en dan hadden zij een paar zwakke plaatsen, die meer kwaad dan goed deden. Maar doelpunten bleven van beide kanten uit., zoodat het einde van dezen ge. zelligen wedstrijd1 kwam in 't voordeel van Zee vogels met 1— oudkarspel. De wedstrijd D.T.S. IVrone I heeft aardig wat belangstelling getrokken. D-.T.S. bog'nt met 8 mensehen, dooh na 7 minute/n is het elftal com pleet. Reeds direot na het begin heeft D.T.S suoocfl als Eeeen mooi voorzet en. 'de raid voor den Vrone- keeper het nakijken geeft, 10. Er w^rdt. ara büde kanten hard gewerkt. Talrijke spannende momenten! ontstaan voor beide doelen. Swager haalt prachtig een bal van den lijn weg. Tot de rust waren er meerdere momenten da.t Vrone in de meerderheid was, dooh tot doelpunten weten ze het niet te brein- gen. Na de rust hetzelfde'spel. Uit een porner-bal maakte Vrone een sohuivertje, gelijk, 11. Even- later komt D-.T.S. geducht opzetten. De Vrone- verdediging heeft handen vol werk. Als er een hoog schot voor den Vrone-keeper komt, grijpt deze jammerlijk mis en de bal springt over aen keeper heen in het net. 21 voor D.T.S. Verder komt in den stand geen verandering. De D.T.S.-adspiranten verloren van de AIcmaria adspir anten met 111. ndo rd schar woud e. Holland I dat een uitwedstrijd speelde tegen Oudorp 1., verloor daarvan met 2—1. Holland '2 deed het beter •en won op eigen terrein van de Schoorlreserves met 31. wieringerwaard. WieringerwaardBarsingerhomt 22. Wierragerwaard had Zondagmiddag Barsinger horn op bezoek. In een saai gespeeldën wedstrijd heeft Barsingerhorn pen gelijk spel weten te be halen, waarmee zii veel meer kre^g dan haar toe kwam. Direct na den gftrap is-Wieringerwaard in de meerderheid en doelpuntte na een kwartier spe- lens. Dit punt wordt eenter door den scheidsrechter met gezien en niet toegekend. Na ©enigen: tijd doelpunt Wieringerwaard weer, doch Barsinger horn maakt spoedig gelijk. Nog voor rust brengt W.W. den stand op 2—1. Na. rust 'is W.W. weer steeds het meest aan vallend. Toch komt het eerste doelpunt voor B. uit een oorner. Hoewel W.W. de tegenpartij ge heel op eigen helft heeft teruggedrongen, komt er geen deelpunt meer. Letterlijk alle ballen wor den door de B.-backs uitgetrapt en corner gewé kt. Niet minder^ dan 27 corners werden door W.W. genomen. Wij zullen maar hopen op.later beter, maar met dit al heeft Wieringerwaard nog slecljte •drie punten uit vier wedstrijden. wieringen. Zondag werd alhier een voetbalwedstrijd gehou den tusschen Succes II en D.O.S.K.O. II van Oude- sluis, welke eindigde met 3—0 voor Succes II. Suc ces II wa® volledig, terwijl D.O.S.K.O. met 9 -man speelde. De strijd had een ordelijk verloop. -Succes I, welke naar den Helder was, om met At las I te matchen, verloor met 4—2. In de Telegraaf van Zondag 14 November j.L, le blad, trokken 4wee berichten ten zeerste mijn aan- daèht: le. -Duitschland -leent een duik-apparaat aan En geland, in de hoop, dat men hiermede de in het Ka naal gezonken Engelséhe onderzeeboot zal kunnen bergen. De mensch wordt dus weder „mensch". De haat wordt vervangen door de liefde. Mocht dat zoo blijven en mocht aan heersch- of hebzuchte regee-, ringen voorgoed de macht worden ontnomen, de lands kinderen tegen' elkander in den dood te jagen. 2e. Godsdienst en militairen. „Naar de Rsb. verneemt, ligt hét ernstig in het voornemen om het Reglement op de Krijgstucht aan te vullen met een „paraaf" (paragraaf?) op den g o 'd s d i e n s t. Gewacht wordt nog op de rapporten van de aalmoezeniers en veldpredikers". H-ier wordt du® weder het laagste, 't afschuwelijk ste, wat op de aarde bestaat, de k r ij g, gekoppeld aan het hoogste, het schoonste wat er is, althans be hoorde te zijn. den godsdienst, de leer der lief de. Zou „A8tor" zoo goed willen zijn, hierover eens zijn gedachten in dit blad aan de lezers ten beste te'ge ven? D., 16-11 *25. L. R. LICHT Voor rijwielen en"motorrIj-tuigen moet Dinsdag 17 November om 4.33 uu-r het licht op. Amdere rij- en voertuigen een half uijr later,

Schager Courant | 1925 | | pagina 6