pracht KUIPVLEESCH. Vraagt Rofs Taai-Taai Grooten UITVERKOOS Motorrijwiel te koop, BAL Kapitaal beschikbaar Bestelt thans Kuipvleesch, Wij leveren 5J legen billijken prijs GE6R. KWELDAM n SCBABEN. Bümenlandsctïi Nieww®. GUURTJ E, SIMT NICOLAASIAFEL gereed is, fijne dooziüi Don-Bons, Horstplaat, Chocolade- en Suiliorwerkoii. Sigareneu Sigaretten. J. KANT dz., Winkelier DIRKSHQHN. eonHarlny l)avldson,7-9P.K., ÖUITENGEWOON ZIJN DE KOOPJES IN DEN van prima HEERENKIEEDING LAAN D, No.1, naast hst Hotel „De Hoos" Ie SCHAGE ENORME SORTEERING IN: AÜLËEN LAAN D NO. 1, SCHAGE! op Zondag 22 Nov. 1925, W. W AI BOER. 43/4% rente L. F. Th. Koelman, Voerbieten te koop. Hocrendicnstbodn, een Dienslbodt I flinke Melkkoéi Dienstbode, Pltiks Eetaardappel len blijven confereeren over de tarieven en verdragen aie China's rechten als een waardig, vooruitstre vend, souverein land, zoo schromelijk te kort deden. Maar zij kunnen het ook niet helpen, de arme dele gaties. Bij de eerste teekenen van „rouspétances" van hun kant, zijn Tsjang, Woe, Feng, ,Soen en alle anderen, van generaal tot bandiet, van professor tot schoolknaap, van koelie tot kamer van koophandel, het allen plotseling, roerend eens omtrent de be dreigde rechten van China. En dat beteekent boycot en in timidatie mét ontzettend veel verlies aan han del. En wat de een aan handel en invloed verliest, wordt door den ander gretig in ontvangst genomen. Daar zit hem de kneep! De „Spirit of Locarno",door Chamberlain ook ten bate van het Verre Oosten aan geroepen, zal daar vooreerst niet nederdalen. Ze gaan nu ophouden in China met zachtjes'vechten! SCHIPBREUKELINGEN Uit Madras. Zestig zeelieden, overlevenden van de booten, die de vorige week schipbreuk hebben ge leden gedurende de cycloon aan de kust van Mala- bar, zijn te Mangalore aan land gezet. Zij, zeiden, dat er ongeveer 60 visschersschurten gezonken, waarbij vele levens^verloren zijn gegaan. DE MUMMIE VAN TOETJANK-AMEN. Hier volgt het officieele communiqué over de mummie van koning Toet-ank-Amen: „Op 11 Nov. heeft in tegenwoordigheid van de ver tegenwoordigers der Egyptische regeering en van de wetenschap de heer Howard Carter een aanvang gemaakt met het onderzoek van de mummie van Koning Toet-ank-Amen, hetgeen op de plek zelf geschiedde, daar de mummie niet uit de kist kan worden genomen, zonder daarbij te worden bescha-j digd. De buiten-oppervlakte van de windsels, die in een zeer bruikbaren toestand verkeerden, werden eerst verstevigd met een laag gesmolten paraffine was, waarna prof. Derry een insnijding in de lengte j maakte van het hoofd tot de voeten. De buitenste bedekking bracht, toen zij werd terug geslagen, een laag windsels aan het licht die al evenzeer verkoold en vergaan was. Onder die om standigheden was alle afwikkeling op nette manier blijkbaar onmogelijk. Naarmate het werk vorderde, werd een 'groot aan tal belangrijke en fraaie voorwerpen aan het licht ge bracht. Bij iedere nieuwe vordering werd zoowel schriftelijk als fotografisch het resultaat vastgelegd, Van de gevonden voorwerpep waren het belangrijkst halskettingen, die als amulet dienst deden, een prachtige gouden dolk met kristallen gevest, arm banden, van ingewikkelde makelij, een groot aantal ringen van allerlei materiaal, waaronder er waren met scarabeeën versierd, die 's koning naam droegen, een tweede dolk, nog mooier dan de eerste, verschei dene groote ingelegde borstschilden, kralen, orna menten, gouden ringen, enz. Tot den dertienden vorderde men met het afwin den van de winselen van de mummie slechts zoo ver dat het benedengedeelte van het lichaam en de le dematen bloot kwamen. Vólgens de meening van ontleedkundigen, bewijst hetgeen men tot nu toe ontdekt heeft, dat de mummie die is' van een nog niet volwassen jongeman, die sterk vermagerd was. In verkoolden toestand zitten aan de voeten met goud bedekte sandalen en op eiken toon en vinger zitten gouden foudralen. Tot dusver is geen spoor van een document ontdekt. Beide benedenarmen zijn bedekt met prachtige juweelen. De juweelen, in de kleeding van den koning ge vonden, overtreffen in kostbaarheid verre de ver wachting. Het zal nog wel geruimen tijd duren voor men een overzicht heeft van al het gevondene, want werk van zoo lastigen aard schiet maar langzaam op. j Het reinigen en het herstel van de prachtige voor- j werpen zeal beginnen dadelijk nadat 't onderzoek van1 de mummie is geëindigd. Om deze reden en om de I voorwerpen zoo spoedig mogelijk in het museum te Kairo ter bezichtiging te kunnen uitstallen, zijn alle bezoeken aan het graf en het laboratorium geschorst tot tijd en wijle het werk is afgeloopen. TER DOOD GEBRACHT. Uit Limburg (Duitschland), 17 Nov. De massa, moordenaar Angerstein, die zijn geheele familie en vele bedienden vermoordde is hedenmorgen geëxe cuteerd. EÉN BROODWINNING. De Parijsche correspondent van het Hclblld. j schrijft^ - „Als je maar niet behoefde te eten'' 'Haagde al zoo menige „arbeidersvrouw met kinderen' in eefn tijdperk van staking of werkloosheid. „Kon een mensch maar zonder drinken", zucht smachtend de woestijnreiziger. ,,Dat slapen moest niet noodig zijn'-, denkt ieder die te veel te doen heeft en nuttelooze uien van gedwongen rust betreurt. Als Wolly zulke verzuchtingen hoorde zou hij er om glimlachen, zooals hij stoïsch glimlacht om alte zwakheden zoowel als om alle beproevingen des lévens. Want Wolly heeft dit drievoudige probleem opgelost. Een maand lang1 schakelt hij deze drie toch schijnbaar -elementaire menschelijke behoef ten uit. Acht en twintig dagen brengt hij door zonder eten, zonder drinken, zonder slapen. En hij verdient daar, zeer tot zijn genoegen, zijn brood mee. Natuurlijk zit hij in een kooi, want anders zou er geen controle mgoelijk zijn. Het is een kamertje van enkele vierkante meters vloer oppervlak, met glazen wanden en een. zoldering van gaas, om lucht te krijgen. Alles zorgvuldig verzegeld met linten en dikke lakken, zoodat er niets uit of in kan. Daarbinnen een Hein rieten tafeltje met kranten en boeken, edn rieten ligstoel en de opgekooide hongeraar, die keurig in smo- Hng, gebrild en met lang kroezend haar, eruitziet als een geleerde die een voordracht zal gaan houden Wolly is het pseudoniem, de „nom de jeune'' zou men kunnen zeggen, .van eeru Hollander. Om dat het praten door den .glazen wand heen toch wat moeilijk is, te veel stemvea heffing vereischb, vertelt zijn jonge vrouw, die hem zooveel mogelijk met zorg omringt, bloemen voor hem neerzet om te Hjiken en hem sterkt door haar aanwezigheid, van zijn geschiedenis. Wolly was .een van de eerste vliegers, maar moest na een val met zijn toestel do vliegerij opgeven. Door een toeval kwam uit met hoe weinig hij toe-kon: in een hospitaal1 leefde hij tijden op één lepel melk er dag. Hij besloot die gave te perfecfcioneeren, en heeft het nu al ge bracht tot de boven aangegeven praestatie, die hij nu hier in Parijs, in de hal van het „Petit Jour nal' herhaalt. Dat hij ook niet drinkt ia vooral opmerkelijk, omdat er met dat drinken door minsorupuleuze vakbroeders zoo geknoeid werd: er werd suiker in het water gedaan. Maar die onthouding van vocht brengt nu ook de onmogelijkheid mee van wasschen, tandenpoetsen en scheren.. Zoodat nu, den der den dag pas, des vaster» baard al begon te groeien. De eenigo zwakheid waaraan Wolly toegeeft is die welke Pierre Louys als „Ia volupté nouvelle'' betitelde: hij rookt af en toe een sigaret. Komt hij na. vier weken uit zijn kooi, dan moet hij eerst voorzichtig met suikerwater weer opgekweekt wor den. Maar in drie weken is hij klaar om opnieuw t« beginnen.... De derde dag: Vijf en twintig dagen lang nog Hull:en wij daarbuiten rondloopen, naar bed gaan, weer opstaan, eten en drinkea, werken, tooneek stukken zien, muziek hooren. AI dien tijd zal Wolly in zijn-kooi ijsberen, glimlachen en den stroom van bezoekers zien voorbijtrekken, die hem aanstaren als een wild beest met steeds slapper knieën, langere baardstoppels, .groezeliger linjnen. leerachtigen mond. Tot de ure dor verlossing slaat, en hij aeineohtag uit zijn gevangenis wordt gezeuld, en men zich zal beijveren het flikkerende levens^ vonkje weer aan te blazen, hem op te kwoekeni voor nieuwe vasterij. 1 de veeprijzep slijgen. Maar de zaken gaan goed het défilé houdt niet op van bezoekers, die elk hun franc hebben betaald. HOOGWOUD. Ter Secretarie zijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden thermoflesch. VOOR DE SCHERMERMOLENS. Heden zullen Gedeputeerde Staten van Noordhol land de vraag te overwegën hebben of een monument van Nederlandsche waterbouwkunde* dat een monu ment van schoonheid is tevens, in wezen zal blijven of roekeloos en hopeloos vernield zal worden; dan toch is de quaestie der Schermermolens aan de orde. Men weet-, waarom het gaat. Ingelanden wenschen een ontwerp tot electrische bemaling, door een in genieursfirma voor hen opgesteld, te doen uitvoeren; dit ontwerp brengt mee opheffing, der windbemaHng. waarna de molens wel zullen worden afgebroken. Nu is dit systeem van windbemaling, aldus het Hbld., dit getrapte molencomplex van den Schermer- polder, een unicum van ingenieurskunst, het werk van onzen grooten waterbouwkundige Leeghwater. Dit werk verkondigt den roem van een onzer groote 17de-eeuwers, zoo goed als de Westerkerk en hot Paleis op den Dam de glorie uitroepen van Hendrirk de Keyser en Jacob van Campen. Reeds dat war» een reden om ons tweemaal te bedenken eer wij dit kunstwerk laten afbreken. Maar niet alleen ter eere van den ontwerper ver dient dit molencomplex te blijven bestaan, als staal van ingenieurskunst is het zóó knap, dat de mensoli- heid iets armer zou worden, wanneer het niet meer bestond. En nu spreken wij nog niet eens van het schoone tafereel, dat met de afbraak der Schermer, molens ten slotte zou verdwijnen. Zeker, daar zijn de eischen der practijk. De tech niek heeft sëdert Leeghwater niet stilgestaan, en mid delen tot bemaling gevonden, ook bij windstilte, die onze voorouders niet kenden. Dat men overweegt, hoe men daarvan gebruik kan maken, spreekt van zelf; en het zou onbegrijpelijk, ja, laakbaar zijn, van het polderbestuur wanneer het naliet van die mo derne techniek gebruik te maken, vooral als de nieu we methoden minder kosten meebrengen. Het pol derbestuur heeft, zooals gezegd, zulk oene electrische bemaling dan ook laten ontwerpen. Maar die brengt mee het afschaffen van de wind- bemaling. En dat.heeft vrienden van den Holland, schen molen er toe gebracht, te onderzoeken of dal nu noodig is. Wat zij gevonden hebben bewijst, dat dit niet het geval is. Zij hebben zich afgevraagd of er niet een systeem mogelijk was, waarbij de molens bleven bestaan en bleven dienst doen. En zulk een systeem meenen zij te hebben gevonden. Daarbij zul len ^ie molens als er wind is en wind is een der weinige dingen die in onzen tijd zelfs geen geld kos ten van dien wind gebruik maken; zoo: neen, dan zal een hulpkrachtbemaling in werking treden, die alle bezwaren van windstilte uit den weg ruimt. En daarbij zal deze gecombineerde wijze van bemalen goedkooper zijn dan de geheel electrische bemaling. Zijn daar bezwaren tegen? Wij kunnen ze niet zien. Op deze wijze blijft een toonbeeld van inge nieurskunst in wezen, aan de wenschen van hen die oude schoonheid liefhebben, wordt voldaan en de kosten van bemaling verminderen. Men heeft daar bij nog het voordeel dat men bij het behoud der mo lens in elk geval nog over windkracht beschikt, wan neer de electrische stroom eens komt te ontbreken. Over zulk een voorstel kan toch o.i. in gemeen overleg worden beraadslaagd en beslist. Er kunnen wanneer men geen vertrouwen heeft in het aanbevo len stelsel van hulpbemaling, proeven worden geno men. Maar nadat de jury voor de ideën-prijsvraag, uitgeschreven door de vereeniging. „De Hollandsche Molen", met algemeene stemmen de hulpkracht-in stallatie heeft bekroond, zal voor mislukking van dii stelsel wel geen vrees behoeven te bestaan. 4 Wij' hopen, dat heden bij onderling overleg het beste, goedkoopste en doelmatigste systeem tot be- maling van den 'Schermerpolder zal worden gevon den. En dat dit een stelsel zal zijn, waarbiji oude in genieurskunst en moderne techniek zullen kunnen samenwerken tot een goed geheel, waardoor oud landschapschoon, dat ons land mede in de heele we reld beroemd heeft gemaakt, kan worden behouden. Dat zou zeker een groote voldoening zijn voor de mannen, die zich om schoonheidsoverwegingen hei lot onzer molens hebben aangetrokken en wier on baatzuchtig streven inderdaad verdient met succes te worden beltrooncL AUTO-ONGELUK. Omtrent middernacht reden de bedrijfsingenieur L. B. en de" chef-bedrijfsleider djr. H. van de N.V. Hol landsche Kunstzijde Industrie per auto den weg langs de rivier de Mark bij Breda in een matige vaart huis waarts, toen ongeveer ter hoogte van de suikerfa briek de chauffeur plotseling merkte, dat de wagen een neiging vertoonde naar links te rijden. Voordat hij zijn maatregelen kon nemen, was de wagen te wa ter gereden en verdween in de diepte. In de suiker fabriek, hoorde 't nachtpersoneel den plof en het ge roep der te water geraakten en ook van de zijde van de schippers, die er met hun vaartuigen lagen, kwam onmiddellijk hulp opdagen. Aanvankelijk stond men machteloos, tot op haast onbegrijpelijke wijze dr. H., klaarblijkelijk een goed zwemmer, kans zag zich uit den auto te werken, boven te komen en naar een na bij gelegen roeiboot te zweihmen. De beer H., die nog al tegenwoordigheid van geest had, en zelfs niet ver zuimde te zeggen, dat men onmiddellijk den direc teur zou opbellen, kon in allerijl de noodige inlich tingen geven omtrent de hachelijke situatie, waarin de inzittenden in den auto te water verkeerden. Met alle kracht en macht werd nu 't reddingswerk door schippers, toegesneld pesoneel van de kunstzijde en suikerfabrieken aangepakt. Eindelijk lukte het den chauffeur boven te halen. Toen deze eenmaal voelde, dat hij werd vastgehouden, was dat spoedig voor el kaar en in dien tusschentijd was ook de derde ver ongelukte, de heer L. B., boven komen drijven, zoo dat een der redders in een roeiboot hem bij de kleeren wist te pakken en op het droge te brengen. In half bewusteloozen toestand werd hij aan Wal gelegd, waarna de drie drenkelingen in de suikerfa briek werden opgenomen en verpleegd.' Intusschen was de directeur der suikerfabriek met kleeren, de kens en versterkende middelen gearriveerd en na eenigen tijd gelukte het den heer L. B., die er het ergst aan toe was, weer bij te brengen. EEN NIEUW GROOT PASSAGIERSSCHIP VOOR DE STOOMVAART MIJ, „NEDERLAND". Er loopen geruchten, dat de Stoomvaart Maatschap pij „Nederland" binnenkort zal besluiten tot het uit breiden van haar vloot met een nieuw passagiers schip, dat het grootste zal worden van haar geheele vloot. WIERINGERWAARD. Buitengewone algemeene vergadering van de ver eeniging „Het Witte Kruis" op Maandagavond, on der leiding van Ds. E. K. Groeneveld. In verband me de notulen, welke na lezing door den secretaris worden goedgekeurd, vraagt Dr. Schro der of 't niet op den weg van het bestuur ligt, om die 2 meisjes, die namens Wieringerwaard aan het bloemencorso hebben deelgenomen, b.v. een waar- deerend schrijven te zenden, waarbij hen dank wordt gebracht. Het was inderdaad een zeer vermoeiende dag. Voorzittei' zegt toe, dat dit zal geschieden. VeTder zegt voorzitter, dat hij als afgevaardigde op de jl. gehouden algemeene vergadering geen gelegenheid heeft kunnen vinden om over den zieken auto te spreken. De secretaris deelt nog mede, dat 28 dames zich hebben opgegeven voor den moedercursus., welke waarschijnlijk half December zal aanvangen en zoo mogelijk op Dinsdag, en Donderdagmiddag. Onder de ingekomen stukken bevinden zioh een aantal aanbevelingen voor 2 leden van het H.B.S. in de plaats van wijlen den beer Ledeboer en den heer Dr. van Leeuwen, die bedankt heeft, Besloten wordt dat afgevaardigde den. candidatuur Dr. Beeker zal steunen, terwijl voor de 2e vacature vrij mandaat wordt gegeven. Van de commissie der verloting is bericht ontvan gen dat de trekking zal plaats hebben op 30 Decem ber a.s. Verder is nog ingekomen een reglement der mala riabestrijding. Er wordt beschikbaar gesteld een ma lariafilm. alsmede een filmapparaat. In eene vorige vergadering is reeds in beginsel besloten zoo moge lijk alhier een voorstelling te laten geven. Ook nu wordt er nog al over gediscuseerd. Het slot der be sprekingen is. dat besloten wordt een filmavond te houden. De geheele kosten worden geraamd op 65 a 70 gulden, waarvan f 40 door het Hoofdbestuur wordt vergoed. Aan het bestuur wordt opgedragen om een explicateur te en'gageeren. Dr. Schroder zou zich des- verlangd ook wel beschikbaar willen stellen, doch deze vindt het voor de geheele zaak beter dat iemand van buiten het doet. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de bui:engewone algemeene vergadering te Hilversum wórden gekozen resp. de heeren Dr. H. J. Schroder on C. Haringhuizen. Door Ds. Groeneveld wordt alsnu verslag uitge bracht van de gehouden vergadering te Alkmaai. Die vergadering heeft gestaan in 't teeken van feeste lijkheden. Vroeg beginnen 'en laat eindigen. Enkele noodige punten zijn behandeld. Het geheel heeft, een indruk gemaakt, dat het Witte Kruis een zaak is van zeer veel belang. Eén schaduwpunt heeft spreker 't gevonden, dat. de dames die aan het bloemencorso hebben deelgenomen, zoo ontzettend lang hebben moeten loopen. Overigens is een woord van harte- 1 ijken dank verschuldigd aan het HJB.S. voor de loya le en royale wijze waarop de afgevaardigden daar zijn ontvangen. Bij de rondvraag zegt de heer Haringhuizen op de tentoonstelling te hebben gezien een ledikant, dat automatisch kan worden opgedraaid. Z.Ed. heeft ver, nomen, dat men in Anna Paulowna reeds een dusda nig ledikant heeft aangeschaft en zou in overweging willen geven, wanneer de financiën het toelaten er ook hier een aan te schaffen. Besloten wordt nadere informatiën in te winnen,, terwijl Dr. Schröder be reid is eens bij zijn collega te Anna Paulowna te informeeren. Ook zal worden geinformeerd naar de kosten enz. van een zuurstofapparaat. In verband met deze informatiën wordt de wen- schelijkheid uitgasproken eenige haast te maken en er zoo noodig een aparte vergadering voor te beleg gen. Verder had voorzitter nog gezien een rugge steun om een patiënt in elke gewenschte houding te verkrijgen. Dr. Schröder vindt deze theoretisch wel heel mooi, doch meent, dat ze in de praktijk riet meevallen. Hierna sluiting. PLANTENZIEKTEN! .EER. 174. (Spreekuur eiken Zaterdagmorgen in het PaTltho, tel te Hoorn, van 1012 uur en eiken 1rvi gen in café Beunder te Purmerend van 9—11 uur.) NIEUWE. CORRESPONDENTEN VAN DEN PLAN1 TENZIEKTENK. DIENST. Tot correspondent van den Flantenziektenkundlgej dienst zullen aangesteld worden de heeren: J. Heering te Bangert, Blokker en J. va nVeen I Wzn., te Enkhuizen, voor de Bangertsche commissie A. C. Overtoom, te Spierdijk, voor de Streekar Commissie. G. Dik te Oudendijk voor de Beemstersche Commj| sie (vac. J. Bierman). P. Kostelijk te Heerhugowaard (Noord), vac. t Kostelijk, die thans optreedt voor Hoiloo; <S. de 1 Kzn, en W. Muller voor de Langendijkor commiak» beiden .woonachtig te Zuidschaxwoude. SL AKRENBE STR IJ DING MET PARIJSCH GROEN De heer J. van Veen J. Wzn., de nieuwe correi pondent van den Plantenzlektenkundigen dienst va» Enkhuizen, schrijft mij< het volgende: VOOR ELCK WAT WILS. Veel ie reeds over bovengenoemd onderwerp g* schreven, maar toch is nog niet iedereen er van door. drongen, welk succes men kan hebben met dit bi strijdingsmiddel. Door tussohenkomst van de bestrijdingsmiddelen, commissie te Enkhuizen is dit jaar nog al wat Pk rijsch groen en zemelen uitgereikt aan verschillend! personen en hoewel allen niet even enthousiast ziji over de verkregen resultaten is ihet toch niet onddea stig iets van de goede uitslagen te publiceeren. Het recept is evenals voor de bestrijding van em«l ten: 1 ons Par. groen op 5 pond zemelen. Alhoewe slakkenbestrijding ho:ofddoel was, verkreeg mq ook nog nevenresultaten die we volledigheidshalf ook nog vermelden. Geven we nu het woord aan enkele verbruikers ut verschillende branches, o.a. een amateur, een paai zaadtelers, een paar bloemisten en een tulpenkwes. ker. De dames S. meldden me dat ze voorheen in ihuc tuintje alle mogelijke zorg- besteedden aan het weg zonken van slakken, en niet. tegenstaande dat, ver. melden ze toch nog altijd de mooiste planten, voor. al in het voorjaar wanneer de groei pas begon. Door middel van de rubriek „Plantenziektenleer' in de courant gingen ze er toe over om ook eens P&. rijsch groen te strooien en met veel succes, daar d» groei nu ongestoord doorging en men veel doode alel ken vond. De heer Zw.. tuinchef bij een zaadfirma, alhier, ge. brudkte Parijsoh groen in komkommerbakken ooi met succes. Het doel was teven® bestrijding pissebedden, die de jonge vruchten v&n deze plan. ten- beschadigen, als de bloem er nog aanzit en we! aan dat gedeelte dat juist het zaad moet geven: ook zeer goed succes. Later ook nog verwerkt bij; de slakkenbestrijdinj op het vrije veld, bij het uitplanten van verschillen, de .eenjarige bloemplanten. Tegen het najaar nog g? bruikt in de bloemkoolbakken en zeer aan te beva. len. De heer R. gebruikte het In de zaaibakken van te- bak en enkele andere fijnere soorten zaaibloemen onder glas in het vroege voorjaar en ook hier werd beperking der plaag, waargenomen. Wordt vervolgd. De Contir. b. d. Planten®, dienst te Hooit K. VAN KEULEN. Geboren: dochter van P. BIJVOET. T. BIJVOET-Kuiper. Zijpe, Peiténerkluft, 16 Nov. 1925. Hiermede betuigen wij or.zen hartelijken dank. voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig Huwelijksteest ondervon den. JAN VAN ZOONEN en Echtgenoote. St. Maartensvlotbrug. Zijpe, November. 1925. Onzen hartelijken dank voorde vele belangstelling 2 November ondervonden P. M. DE-GRAAF, A. DE GRA aF—de Vries. Anna Paulowna. Nov. 1925 Ondergeteekende brengt zijn hartelijken dank aan de Onderlinge Hlttenverzekering Maatschappij te Schagen, voor de ruime uitkeering. genoten voor het verlies van zijn Hit. S, GEEL. Kolhorn. Ueondergeleekende maakt bekend, dal vanaf heden de welke ruim voorzien is van Beleefd aanbevelend, Wegens aanschaffing auto te koop compleet Jmet Duo, snelheids meter. enz. bij C. KANT, Land bouwer, Koegras. Markfbezoekers, indien gij VEEL GELD besparen wil koop dan nog heden Uw Kleeding in dezen Uifverkooi WINTERJASSEN, REGENJASSEN, JEKKERS, met Bont gevoerd, COSTUL WERKMANSGOEDEREN en PANTALONS. Verkoopsuren van 's morgens 9 tot 's avonds half 8 uur. Zaterdag tot 10 uur 's avonds. Zondag tot 6 uur geopeni in hel WIERINGER VEERHUIS Ie Van Ewijcksluis, MET JAZZ-BANDMUZIEK. Entrée 60 cents, ailes inbegrepen. Beleefd aanbevelend, op Iste Hypotheek op land met ruime overwaarde, bij minstens f 10.000.—, Desverlangd voor jarèn vast. Makelaar. Alkmaar, Spoorstr. 68. Tel. 871. Donderdags Café ZWAAG te Schagen. P. J. VISSCHER, Wieringerwaard. Gevraagd met Kerstmis: eea bij Jb. ERIKS Kz., Schagerbru^ GEVRAAGD, met Kerstmis» bij Jb. STAMMES, Teetjeswt Wieringerwaard. (geld.) goede melkgeefster, bij Jl GÈfiL, Barsingerweg. Wieringi waard. GEVRAAGD: tegen Kerstmis, bij Jb. KAM Hoep, Schagen. te koop, 35 zak Bravo's en I Blauwe, bij ALB. ZWAAN. JDirksbof

Schager Courant | 1925 | | pagina 2