Alitieei Kitiis- Aiietttatie- Lniliiillil Uitgevers! N.V. v.h. TRAPMAN Co., Sctiagen. HEUSTE BLAD. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Net Hein den kooiman op het pad. Openbare Vergadering op Zaterdag 28 Nov. '25, de Heer J. HILGENGA van Utrecht. 20 Jaren VaKvereenigingsstriid. Bitmenlamisdb Nieuws. pit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- iag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- entlen nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Donderdag 26 November 1925 SC BADER 08at,e ,Tnarp;nnp;. No. 7749. CIDRAIT. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prij9 per 3 maanden fl.66. Losse nummers 8 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. dit nummer bestaat üxt twee blju5en. Uitspraken van Dinsdag 24 November 1925 j; Meulman, Amsterdam (gedet), diefstal, 1 jaar va rig A. Bakker, Alkmaar, sohuldheling, f 10 of 10 d. h p. v. d. Kooij, Hoorn, wederrechtelijke toeëige- sing van 'n ket, niet bewezen., vrijgesproken. W. Roos, Alkmaar, het als bestuurder van een notorrijtuig algem. veiligheid In gevaar brengen, f 50 Poete, subs. 25 d. h. en ontzegging vari bevoegdheid ot rijden voor den tij'di vah 6 maanden. Zitting van Dinsdag 24 Nov. 1925. We hadden vandaag een lange reeks zaken alle maal belastingovertredingszaakjes, met ijver aange bracht door den welbekenden Rijksadvocaat, Mr. C. D. Asser uit Haarlem, die in elk dezer zaakjes aan liet slot.... de eer had namen© de Administratie te forderenen dam volgu» Jc boete, die Z.E.Gestr. eisc.hle, to vervangen door een aantal dagen hechtenis door den O.v.J. te bepalen. Er was een zaakje van een leheime- distillatieketel met bijbehooren, waarin vele jetuigen waren, voorts tpbakswetsovertredingen, êpeelkaartenwetsovertredingen en, niet te vergeten rijwielmerKbela&tingovertredingen,. Van deze laatste rubriek was de aanvoer verreweg het meest beduü. dend! GEEN' RIJWIELPL AATJE. Zoo bédden we om te beginnen den niet versohenen beklaagde J. Witte. Hij' had in Zijdewind onder, Oude Kiedorp op 2 October jL 's avonds kwart voor zessen ggerijwield" zonder het bij de wet vereisebte Rijwiel- belastingplaatje of -merk dienst 1925 aan zijm fiets te hebben of zelfs maar los bij izich te hebben! Niets van dat alias. Toen de rijksveldwachter Bruines uit Winkel een en ander constateerde*, volgde verbaal en beden vorderde de Rijksadvocaat f 10 boete en de O.V.J. requireerde subsidiair 10 dagen (hechtenis. NOG EENS RIT JWTELIPLAATJ1ES Corneli® Braas uit Avenihom, evenals de ha hem volgende bekl. Jeiske Deden niet verschenen, envoorts Jurriaan Homian uit H'oogkarspel, Johannes Las uit Hoorn en Jan Buiten, die te Wlarmenhuizen verbaal opliep, zij allen werden wegens eenzelfde feit (als dat van J. Witte uit 't eerste zaakje, voor de vierschaar fedaagd, waar tegen ieder hunner eenzelfde eisch werd ingesteld) als die Witte „,te-heurt viel", VOORLOOP TG IS HIJ ER AF. Johannes F. Saai, een arbeider, geboortig uit toorn, en wonende te Zwaag, had1 op het ^Keera" ,t onder, die beide gemeenten ressorteert, het ge legen" door de politie te worden betrapt op fietsen nder rijwielbelastingmerk. De dagvaarding sprak msievelijk van 't Keern, gem. Zwaag. Echter had moeten wezen het Keern gem; Hoorn. 0(m deze out werd de strafzaak thans ingetrokken. Dat on teer dreef vocxrbi.ii voor Saaivoorloopig althans. Vant hij kan natuurlijk opnieuw gedagvaard wor- len^maar: komti tijd, komt raad! OOK GEEN PLAlATJEi Beklaagden Gerrit Mantel te Atodkij, W. Stuijt te Heerhugowaard:. Jan C. Roon-dia te Castricutm, Lipje Heester, een juffrouw, ook uit Castrictkn, zij: allen todden 'n rijwielplaatjeszaakj e „aan den hals" ge negen en tegen elk hunner luidde de eisch f 10 »ete of 10 dagen brommen. HTJ KRIJGT TWEEMAAL ZOOVEEL. Johannes Wester had te Heenhugo waard „pech" loor tegen de lamp te loopen bij' zijn fietsrijden zon der belastingmerk ep wel zoodanig dat geëischt wer den 2 boeten ieder van f 10 of 2 maal 10 dagen Bitten. 1 GEEN PLAATJE. Beklaagden Cornelis J. Wigmans uit Zwaag, en tirk Mantel van Hoorn, kregen in hunne rijwiel- laatjeszaakjes elk een eisch tot 'n tientje boete of P dagen brommen. ®IE MOET MEE» BETALEN. Adriaan Mekken, een fabrieksarbeider uit Wog- Dm, die te. Schoort gesnapt werd bij 't fietsrijden -onder plaatje, liep er erger in- en kreeg een eisch -e booren tot f 15 boete, subs 15 dagen hechtenis. ALLEMAAL GEEN PLAATJES. Nicolan® Couvert van Twisk, P. Dudink, van waag, Johannes Meester uit Heerhugowaardi, Pe_ JUis Jansen uit Nieuwe Niedorp, Jan Steeg uit wekker, P. Ligthart van Warm en huizen, J. Knijn itt Hoorn, Gerardus Vergal uit Limmen en D. J. ïendriksma van Texel zij allen werden achtereen- eigens vereerd met een strafeisch tot f 10 boete bbs. 10 dagen brommen, ter zake rijwielhelasting- ►vertreding. OVERTREDING SPEELKAARTEN WET. Toen kregen we de rubriek overtredinig der speel- Itaar.tenwet, Deswege werd tegen Samuel Pels. die er Jee te Schagen werd gesnapt op 22 Januari jl., hechte uur' €«ëischt f 25 boete subs. 25 dagen idem. idem. Bekl. Koenraad van den Berg uit Amsterdam, verd te Hoorn voor eenzelfde feit geverbaliseerd. De S* was f 75 boete subs. 25 dagen, de OVERTREDING DRANKWET. 1 Dn-k Willem Brinkhorst, kellner ie Bergen, had,, onbevoegd daartoe zijnde, een. distilleerketel met toe horen. afkoelbuizen. flesschen, benevens gedistil- jjj^ t>oraxi, suikerhoudende vloeistoffen, enz. voorra- Get. Jongkind, belastingcommies in Alkmaar,, had wel 4 kuipen vol met gistende zelfstandigheid bij bekl. aangetroffen. Bekl. liep met izijn geheime distil- 1 eerinstallatie-geschiedenis thans een eisch op tot 14 dagen hechtenis plus f 100 boete, subs. 10 dagen hechtenis. GEIEN ACCIJNS BETAALD. Pieter. Ott, voorheen slager thans niet meer en wonende aan den Omval onder Alkmaar, stond terecht ter zake dat hiji aldaar een koe had geslacht zonder voorafgaande betaling van accijns 'en hij kreeg ter -zake dit fedt een eisch te hooren tot f 300 boete subs. 30 dagen hechtenis. OVERTREDING TABAKSWET. Hendrik Volten, sigaren, en tabakswinkelier te Hoorn, had de tabakswet overtreden en kreeg een eisch tot 2 maal f 100 boete subs. 2 imaal 10 .dagen hechtenis en 1 week gev. IDEM, IDEM. Poortsluiter was H. Enge luit Ouidkarspel,, die de tabakswet eveneens' had overtreden en een hem aangeboden transactie tot betaling van f 15 om rechts vervolging te voorkomen niet had aangenomen. Nu werd f 100 boete subs. 10 dagen brommen tegen hem geëischt. Over 14 dagen uitspraken. lieden als de trouwe Heintjes. Ik kijk van mijn papier op naar het mo-ode Ne- deriandsche landschap, waaruit de molens verdwij nen en waarin de busseto verschijnen, getuigende van den veranderden geest der tijdein. Heintje, de kooiman, is een oude konnis. hij was altijd een der ijverigste drijvers bij.de aoht. Voor- ai' bij het voor den voet jagen was hij' onmisbaar. Langzaam liep de rij van drijvers, waartussöhen de enkele geweren op. Heintje in mijln buurt, steeds gereed om zijn polsstok af te staan, zoodra we aan een sloot waren. Allen over de sloot. Dan Weer vooruit. Opeens klonk Hedntje's: „Waar ik 'm weet'' en het volgende oogenblik ging langoor er ai van door om te trachten aan het doodend lood te ont komen. Ik was van de week weer bij mijne oude vrien den gelogeerd en wilde van het mooie winterweer prollteeren om eens -naar de eetndefnkooi 'te gaanV Dus zocht ik Heintje op, hij was naar de kooi, maar men zou hem vertellen, dat ik er geweest was. Terugloopend "kwam ik Ras tegen, den oudstön zoon van Heintje. Bas was ook altijd een trouwe dienaar op de jacht. Ik drukte Bas de hand en maakte een praatje. Bas -was een uitstekend polösfcokspringer, doch de burgemeester ook. Ik bood Bas eens ©en gulden aan, indien hij het van den burgemeesterl zou winnen; Bas moest het echter afleggen- Jlet bezoek aan de kooi werd een groot succes- Heintje kwam mij tijdig halen, het was verruk kelijk weer, zoodat de wandeling van een klein, uur een genot was. maar drie vangkanal'en, een heel groote kooi kan er wei vier 'hebben. Die vangkanalen Jiggen met de monding in ver schillende windrichtingen rato den plas, want de eenden laten zioh alleen maar tegeh den wind in verschalken. Ik kon nu meteen die Vangkatoalen eens goedl waarnemen. De monding Jüjkt eerst zoo doodon schuldig, een inham, eerst weinig en dain wat meer begroeid, iets dieper in begint het ai! eén berceau- vorm te krijgen, dan is er, vrij hoog, een dak van takken en tienden gemaakt, dieper ito begint heil werk gespannen over keurig gebogen rijshout. Het viel' mij op, hoe buitengewoon zuiver onze kanalen waren aangelegd en nu kon ik ook goed begrijpen!; waarom de yogelb zoo gemakkelijk naar binnen vlogen. Heintje legde mij uit, dat bij slecht aan gelegde kanalen de vangst mislukt. Hij 'had dat eens in He buurt meegemaakt. Daar werd niets gevangen, men vroeg hem om eanfl te komen, maar ook mj ving niets. Toen da jacht gesloten was, bouwde Heintje met zijn zoons de kanalen om, diep te die meteen wat uit, zoodat allee gemakkellijk naar binnen ko(n emi toen het seizoen weer begon ving man in die kooi ook beet. Wij gingen weer naar o-ns huisje terug. Heintje wilde, alvorens het donker werd, nog een kaasje om half 8, in VEERBURG. Spreker Onderwerp: Bnlréc 10 CcdI, Het Bestuur Afd. Anna Paulowna Moderne Landarbeidersbond. Onderweg werd er natuurlijk druk gepraat. Hein wagon. 'Hij bond Jack een Bosje stroo -aan .den vertelde hoe er indertijd twaalf eendenkooien Inabij het dorp geweest waren, nu waren er nog maar twee over, en één daarvan zou ook verdwijneto. Vol gens Hein was dat de schuld van slecht beheer,- waardoor de kooi verlföopen was. Toen die twaalf kooien er waren, was de polder nog niet zoo goed bemaald als thans, liep 's win ters veei onder en dat trok de vogels aan. Verder waren de winters veef kouder, zoodat de z.g. boven landers, de eenden uit het Noorden laa-ar deze mil dere streken gedreven werden en juist door hét vele ondergelOopen land in hujn element kwamen,. Hein was ai' 43 jaar kooiman van deze eendenkooi. Zijn vader was er als kooiman gekomen, hij was staart, zoodat het brave hondje er allerwonderlijkst uitzag. We gingen weer naar het scherm met het kijkgat terug. Het zelfde spelletje begon,. Jack Mep steeds weer rondoip het soherm en kreeg telkenmale zijn stukje brood. Weer trok Jack de aandacht van eenden in de pias, langzaam maar zeker zwommeh zij "het kanaal' binnen, wij gingen, weer de richting van de plas op, lieten ons-kijken en daar gingen ze weer op de wieken, kwamen tegen het net, tui melden te water en werden langzaam maar zeker de slurf en daardoor den dood tegemoet gejaagd. Het was gedaan voor dien dag. Wij hadden 21 stuks, waaronder 10 bovenlanders en verder halve en talingen. De bovenlanders waren prachtig. Die zijn vader opgevolgd en hij vertrouwde, dat Bas golden ook f 1.25 per stuk, terwijl yan de andaren hem wel weer zou opvolgen, want de familie had 2 of '3 voor één stuk golden. Het was geen slechte de kooi ai' zoo lang _en zou die wel houden ook, want zij hielden een aardige pacht over. Hein was van den zomer 40 jaar gefcrooiwd_ geweest, .ik keek hem eens aan, het sterke ventje, die zijn 66 jaar met eere draagt. Och, zei 'Hein, je blijft flink als je maar werkt. Als ik Zondags thuis ben, voel1 ik mij nooit lekker en blij aLs het Maandag is en ik weer vangst .voor een -achtermiddag, nog wel met een gast als lastpost. Heintje stopte de buit in een zak en nadat we Jack gevoerd hadden, trokken we huiswaarts. Na een poos kregen we nog gezelschap en na tuurlijk was het over het weer. De nieuwkomer verwachtte harde yorst. Heintje sprak dat beslist een hond die niet van koodhoindenl afstamt, leert het niet zoo gemakkelijk. Een afstammeling van kooi hondjes heeft het kooien in het bloed. Eerst kreeg Jack wat brood, daarna werd vuur aangemaakt en eert turf zoo gelegd, dat hij goed zou gaan branden. Hein wilde nog erven een kijkje naar de kooi kan gaan. Èr is aan de kooi altijd jvat tegen, want, anders zouden er veel' meer bovefnlai.V te doen, want behalve eenden vangen, moet men de' ders in de kooi geweest zijn. Die z.g. bovenlanders zaak ook goed onderhouden. We waren aan de kooi kamen ni'. uit het Noorden, zoodra aei hevige koude genaderd, gingen eerst een wei over, toen over do hen daar verdrijft en zijn dus altijd voorboden plank en - we waren aan het huisje. De deur was van koude. nog niet open, of Jaok, een van de twee kooihonidJ- I Volgens Heintje zijn zij* hier_ drie dagen voor jes, sprong togen ons op. Ik herkende Jaok wel', de koude ons bereikt. Noch hij" noch zijn zoons want hij was voor den burgemeester geweest, moest hadden iets bemerkt van de aankomst van eein, groot echter weg, omdat hij lastig was. Hein had hem ger aantal bovenlandera dus-was Heintje overtuigd dat kregen en heeiemaal gedresseerd. Dat is knap, want er geen.sprake was yan harden vorst. Thuis werd deze mededeelhg met zeer gemengde gevoelens aanvaard, want de kinderen hadden de schaatsen reeds van zolder gehaald. Ik ging nog even naar de z.g. Haag, waar een hoenderpark werd aangel'egrd en hoorde daar van de veldwachters, dat een andere Heintje, de nemen en kwam terug met drie eenden, die hij j jachtopziener, ziek was. juist even had kunnen vaingen. I Natuurlijk ging ik toen naar dezen Heatotie toe. De turf brandde goed, werd in een_ emmertjet Het bleek, dat hij inwendig hevige pynen had en de gedaan en daar ging net naar de kooi. We kwamen i dorpsdoctor een arts uit ae staa had laten komen, al' gauw aan de schermen. Door een kijkgat zag ik Men wist niet wat 't was. Heintje lag in do bedstee, vlak bij de tamme kooieenden en verder op in 'met een doek om zijn hoofd a la Bilderdijk. De de plas de wilde eenden, waartusschen echter zoo-kamer was vol met menschen. Behalve de kleine als gauw bleek, ook een paar. tamme verkeerden. kinderen, had iedereen een of meer verhalen over Nu begon het werk. In bet scherm met het kijk- ziektegevallen, meestal met doodelijken afloop, ze- gat werden beneden aan twee luikjes losgemaakt, I ker tot opwekking van den patiënt in de bedstee- een handbeweging van den kooiman en Jaok ver-1 Een halfbroeder van Heintje, die in rijn jeugd dween, om even later door het eene luikje terug te typhus gehad had, verklaarde met grooten nadruk, komen, een stukje brood van den kooiman aan te aat Heintje typhus had. Toen ik daarop nog, een© nemen en weer naar het andere luikje te l'oopem belangstellend aan Heintje vroeg, wat hij eigetalijk en zoodoeaiae aan de bininen zijde van het scherm vo-eliae, was zijn antwoord; dat hij niet wist wat loopehde, do aandacht dar eenden daar verder-op liij 'had. maar dat hij .een gevoel had alsof zijn in de .pl'a© te trekken. Soms gooide de kooiman een lijf stilstond. Ik was hierdoor niets wijzer en begon stukje braa£- jiaar Jaok toe, voor die weer het lom Heintje eens wat tot andere gedachten te bren- luikje kwihin binnenwippen. Jack liep dan 'iets I gen, te -Tortellen over mijn bezoek aan de kooi. het water in,- .altijd naar den binnenkant en kwam Heintje luisterde met groote aandacht en werd wat dan terug.' Ik zag de tamme eenden op de pias opgewekter. Toen ik opstond om afscheid te nemen, naar ons toc^emmen, gevolgd door een tiental i verbelde ik nog even, dat ik de veldwachters ge wilde. Tenslotte zwommen 6 wilde met de tamme sprokeh had en dat ik aan die gezegd had, dat mee den ingang van ons kanaal binnen. Nog even Heintje de kooiman volgens mijn berekening in verder en daar sprong de kooiman op en langs zijn 43-jarige practijk ongeveer een half milTioen de schermen naaf de plas toe, ongezien door de wbzons den nek 'had omgedraaid, dus meer dan vogels. Ik volgde hem, daar waren wij tussohen do hoel'e politiemacht in de wereld in dat zeilde vogels en pla®, we lieten ons zien en onmiddellijk tijdperk. Heintje lachte en zei, dat ik nu maar een9 gingen de wilde eenden op de wieken en vlogen, aan rijn familie moest zeggen, dat hij rust wilde naar binnen. Heim en ik ze achterna en zoo kwamen hebben en wilde slapen. Ik kan nou zoo prettig zij eindelijk eerst in de eerste en later in.de tweede over de jacht gaan liggen denken, dat zal me op- slurf terecht. Heintje trok eerst het luik van de knappen. Inderdaad was Heintje dein volgende dag eerste en daarna van de tweede af deeling dioht en ai veel "beter. kon de vogels daarna gemakkelijk grijpen en dein De beide Heintjes zijn echte ouderwetsohe brave nek omdraaien. dienaren, vervuld van hun eendenkooi en hun jachb Daarna werden de valdeuren van de slurfein weer 'terrein. Beiden betreuren den Zondag, die hen. groo- opengezet en gingen, wij weer terug. Daar het vang- tendeels binnenshuis houdt en zijn, maftr Jiet liefste kanaal met een boog Iloopt en alles dichtgeplant is, buiten bij'hun werk. kan men vwnuit de plas niets van de siurfenj zien. Gezonde, sterke menscheti, tevreden met hum lot Daar zijn dan ook geen schermen- trotsoh op het vertrouwen, dat zij van da familie Zoo verschalkten wij nog een stelletje en, gingen» genieten, toen, met de turf bij' ons, de kooi verder zien. Wij Helaas, de Heintjes - sterven ui.t Andere tijden liepen langs de sohermen om do plas, waarin wel zijn aangebroken, tijden die geeto plaats meer heb- 400 eenden lagen en kwamen toen aan de uitein- ben voor de families, die er Beden ais do Heintjes den van twee andere vangkamai'en. Onze kooi heeft op na kunnen houden en' evehmin voor eenvoudige plantenziektenleer. 175. SLAIKKENBESTRIJDINIG MET PARJJSCH GROEN- (Vervolg.) Eén der firmanten van Gebrs. V, had nevens slak- kenbestrijding ook nog vele doode jonge muizen, die ook zoo veel schade in de zaaibedden kunnen ver oorzaken; ook bevond men zich d'aar zeer goed met Par. groen tegen de pissebeddenplaag. De bloemist J. had onder de tabletten in de broei kast nogal last van slakken; ook hier gestrooid met goed succes en is er vtin overtuigd van de goede werking. De bloemist R. had een hoek met Irissen, Vaarvan uit menige strooptocht naar andere gewassen werd ondernomen; ook hier overgestrooid en na eenige dagen waren er honderden doode slakken en had den de strooptochten een einde genomen. Vermelden we thans nog het oordeel van den heer De J., tulpenkweeker, die last had van afvreten der bladeren door slakken: „Alhoewel er na het strooien dadelijk droogte kwam (wat ook een goede -bondge noot is tegen de slakken) neem ik toch bij volgend optreden weer Parijsch groen. Ziehier enkele gegevens uit de practijk; voor el:ck wat wils, zouden we zeggen. J. van Veen J. Wzn., correspondent van den Plan- tenz. dienst, Enkhuizen. De heer F. van Bergen té Zuidscharwoude, schrijft mij over dit onderwerp het volgende: Uitslag van een door mij met Parijsch groen en zemelen genomen proef tegen de slakken. Uitgestrooid 22 Mei, des middags met mooi, kalm weer; den volgenden morgen eens gaan kijken, maar ik vond geen slakken, wel zag ik slakken aan do ze melen te vreten. Den 23sten Mei kregen we bij ons den geheelen middag donder en veel regen, zoodat ik vreesde dat er van mijn proef wel niet veel terecht zou- komen. Ik kan U echter mededeelen, dat ik goede resulta ten heb verkregen. Ik heb nog nooit zoo weinig üast van slakken gehad. De verhouding 25 Kg. zemelen en 1 Kg. Parijsch groen per H.A. komt mij wel wat weinig voor. Als ik het 't volgend jaar weer doe, dan wil ik 40 Kg. zemelen en lK Kg. Parijsch groen per H.A. nemen, omreden men dan een beetje ruimer kan zaaien aan de kanten en in de greppels van de akkers. De heer v. Bergen heefa, zonder gevraagd te zijn dit resultaat medegedeeld.. We danken hem er dan ook zeer voor en roeipen het dén Noordhollandsche bouwers en kweekers toe: Vergeet niet mededeelijng te doen van den uitslag Uwer proeven, 'Ze hebben ook waarde voor een ander. Hoe goed zou het niet zijn, als ieder mededeelde^ wat hij waarnam^ Dat dit schrijven van den heer Van Bergen daartoe velen opwekke. carboniet. Veel hoort men tegenwoordig over carhoniet spre ken als het middel tegen alle kwalen. Ik heb Wape ningen eens gevraagd .naar haar doodelijke werking op koperwormen en ontving het volgende schrijven terug: Aangaande de werking van cafboniet op ritnaaL den berichten wij U dat wij er niet in geslaagd zijn deze dieren met dit middel te dooden (in bloem potten). Daar koperwormen thans goeddeels^ hun vreterij gestaakt hebben, zal er a.s. voorjaar een proef te Spanbroek genomen worden. Wie heeft er al onder vinding gehadi met carhoniet? Dat men mij! dit dam melde. De Controleur b. d. Plantenziekenk. Dienst te Hoorn, K. VAN KEULEN. broek op langendijk, De buitengewone ledenvergadering vani de Coöperar tieve B'oerenleenbanlk alhier, uitgeschreven ter be handeling der Statuten-wijtziging, voortvloeiende uit de nieuwe oooperatiewet, was bezocht door 133 yan de 210 leden, zoodat deze vergadering niet gerechtigd; was, hieromtrent bindende besluiten te nemen. E'en nieuwe vergadering zal nu Maandag 30 Novem ber gehouden worden. Na uitvoerige toelichtingen en besprekingen werd besloten, over te gaan tot oprichting, eener afzonder- lij'ke Spaarbank. Het reglement hiefvoor werd vastge steld. schoorl. De inschrijvingen voor de draverijen a.s. Zondag 29 dezer, de 11e Meeting, uitgeschreven door de Schoorlsche Sportclub „Je mei Mainüendrai", zijn weder bijzonder talrijk, nl. 94 in getal. Eindseizoen Prijs: A. Ned'. Paarden van 3—7 jaar. Aangespannen: Our Uhlan B, Oscar, Marie P, Nel- lie Z, Maggy Henry, Nap. 'Mignon, Otelha, Leo, Non- rie Markies, Nannie B, Morgenroth., Nico B. Nia- gara, Politesse, Ostara, Nevada B, Max Medium, Lord D, Mallingcrot. Najaars Prijs B.: Alle 21 ingeschrevenen van den

Schager Courant | 1925 | | pagina 1