mm. Pekelstukjes Over de bemaling van den Scbager Kegge-boezei. Woensdag 13 Januari 1926, 69ste Jaargang. No. 777§. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Ingezonden Stukken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en ZaterdaguBij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 8 maanden *1.85. Losse nummer» 8 cent. AD VERTEN" TIëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bowijsno. inbegrepen). Greote letters wopdon naar plaatsruimte berekend. Geachte (Redactiel Het bericht in Uw geacht blad, waarboven staat electrische bemaling van den Schagerkoggeboezem, noopt mij UE'd. beleefd te verzoeken, om plaatsing van het onderstaande in Uw veel gelezen courant. Ik ben het met den schrijver van dit bericht eens, •dat door 't plaatsen van het electrisch gemaal in den Schagerpolder, de toestand zoodanig is geworden, dat bij windstilte tot een versterkte machinale" be maling zal moeten worden overgegaan. Maar kan dit niet gebeuren met behoud van de ruooie, soliede molens, die met behoorlijke wind sterkte, zulk een groote waterverplaatsingscapaciteit hebben? •Kan, vóór er tot stemming door de Ingelanden van de betrokken polders in de Schagerkogge wordt over gegaan, nog niet onderzocht worden de mogelijkheid en de kosten van electrische aansluiting van één der drie molens, waardoor het watorbezwaar, biji stil ■weer, is opgelost? Weten de Ingelanden dat de drie molens bij flin- ken wind, een zoo groote hoeveelheid water kunnen verplaatsing, dat ze alle polderbmaljpgswerktuigen kunnen bijhouden? Mij dunkt, het is plicht om ook een onderzoek ih te stellen, in bovengenoemde richting, voor men tot zen zoo belangrijk besluit overgaat. &1a thana op da agenda zal worden gebracht. Eerst als van dit onderzoek den uitslag bekend is, kan pas geoordeeld worden, welke de meest gev- wensehte oplossing is. Ik ben overtuigd, gezien den snellen Btroom. welke er langs den boezem gaat, als de drie molens bij Hin ken wind draaien, aan elk der drie molens, met elec trische aandrijving van den vijzel, een waterverplaat- Bing van 100 M3. per min. kan worden gegeven, Eén der molens aansluiten zou, met het bestaands stoom gemaal, dus een voldoende oplossing geven bij. stil weer. De boezem zal dan blijken steeds aan den la gen kanf. te zijn, inplaats, zooals nu, steeds vol. Voor al om reserve krachtwerktuigen steeds te» beschik* king te hebben, lijkt me een oplossing dn bovsnbe. doelde richting zoo gewenscht, omdat, het mij vóór komt, het niet goed is vooral voor een Strijkgemaal, om op één krachtoorsprong aangewezen ,te zijn. Het kan toch ieder bekend zijn, dat door t in 't ongereed© geraken bij één krachtwerktuig voor de geheele be maling, het land soms geheel onder water komt te staan, zelfs in de Meimaand. Hoeveel te erger moet dit zijn, als door een storing met één strijkgemaal alle poldergemalen gedoemd zijn tot stilstand. Toch zou ik dit niét hebben geschreven, ware 't niet, dat zoo nu- en dan in de couranten een berichtje voorkomt, waaruit blijkt, dat polderbesturen hebben besloten electrische kracht in een molen &an te bren gen, met behoud van de windkracht. Zou dit dan hier ook niet kunnen, alg hét voobdee- liger en beter blijkt? Mij1 dunkt, bij molens, die bet water filet boog öp behoeven te voeren, zal dit heel goed mogelijk zijn; Eén der molens aansluiten, zou? allicht beproefd kun nen worden, omdat, wanneer mocht blijken, dat dit om een of«andere reden niet bevalt, de eiectromotór etc. nog altijd geplaatst kan worden in 't stoomge maal voor aandrijven van een pomp, zooals nu bet plan is, volgens het hiervoor uitgebrachte rapport. Ik meende goed te doen, door voor bovenstaande plaatsing te vragen, in Uw blad, omdat zeker alle stemgerechtige Ingelanden van de polders van 'de Schagerkogge to't Uwe lezer» zullen behooren en hier door misschien voorkomen, dat dezen bun stam ge ven aan een plan, dat mogelijk niet hét meest gewenschte is. U mijnheer de Redacteur, hartelijk dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, Een stemgerechtigde Ingeland van een der Polders in de Schagerkogge. Zitting van Maandag II Januari 1926. VOOCR DEN POLITIERECHTER. WEER OP VRIJE VOETEN. We begonnen met voortgezette behandeling der strafzaak contra Willem de Moe», die van de gele genheid, hem geboden, om intussoheai de door hem ontvreemde f 2.45 te vergoeden, heeft gebruik ge maakt, als gevolg waarvan thans het vonnis luidde: 6 weken gevang., doch met aftrek van preventieve hechtenis, (die juist 8 weken had geduurd) eoodat bekl. thans op vrije voeten kwam te Staan. DOOR DE OOIEVAAR EST DE WAEf Bernardus Koeleman, in wiens zaak de hoofdge tuige. (die vorige maal wegens ziekte niet gekomen was), andermaal nu door afwezigheid schitterde, kwam er, daar het delict van bekl. niet zoo van be- teekenis werd geacht, thans met vrijspraak af. Maar de weggebleven getuige, een vrouwtje aan wis on langs door den ooievaar bezoek is gebracht, zal zich wegens herhaalde nietv er schijning nog moeten ver antwoorden. EENDEN GESTOLEN. Bernardus van Westen, uit Blokker, een 26-jarig arbeider, thans als bekl. present en zijn niet versche nen medebeklaagde Bernardus Bakker, hebben een aantal eenden ontvreemd ten nadeele van den Oos- Ji'leeker eendenboer Jan Dekker. De beestjes werden door van Westen, die het feit bekende, verkocht voor f 18.50. Bakker heeft een gedeelte van de opbrengst genoten. Van Wésten heeft naderhand de volle f18.50 aan Jan \Dekker vergoed. De Politierechter wijst er op, dat beide bekl. niet ongunstig bekend staan, volgen» de ingekomen in lichtingen. Bekl. van Wiesten is echter wel vechtlus tig van aard en voor mishandeling al eerder veroor deeld. Maar oneerlijkheid was hem tot nu toe nooit ten laste gelegd. De O.v.J. eischte tegen van Westen f 50 of 50 dagen en tegen Bakker f 30 of 30 dagen 'hechtenis, Vonnis: elk des beklaagden f SO boete of 80 dagen hechtenis. OM HET BJETENROOIEN. Met de vierde zaak verzeilden we naar Texel. Be klaagde Jan Boon, niet verschenen, had aldaar den getuige, Petrus Sauerborn, wonend® te de Coeks- dorp, bêleedigd bij gelegenheid van een dit najaar ontstane kwestie over bietenrooien, op een stuk land, waarbij elk hunner meende, daartoe- gerechtigd te zijn. Het vonnis voor bekl. was een tientje boete of 10 dagen brommen, LOOD GESTOLEN. Jan Hofman van Heiloo had te zameïi éïi iln ver- Jan Hofman van Heilo had te zamen en in ver- eeniging met een los arbeider uit Alkmaar Jozef Ros genaamd, een partijtje lood gestolen en had zich nu deswege te verantwoorden, waarbijl aan Hofman f 10 boete of 10 dagen hechtenis werd opgelegd. Wat Jo zef Kos betreft, die zit reeds achter slot en grendel. 5 EEN KEURJNGBAMBTENAAR BELEEDIGD. Niet verschenen, was beklaagde Al bert Doets, een vi9chwinkelier in de Miagdalenenstraat te Alkmaar, die onlangs een ambtenaar van den keuringsdienst voor waren beeft beleedigd, toen die in zijn winkel kwam om de daar aanwezige vischwaren, enz. op deugdelijkheid te keuren. Dat gebeurde 3 November jl. Verdere behandeling der zaak werd. uitgesteld tot 1 Miaart aanstaande om eerst dêh reclasseeringSA ambtenaar te hooren, GELD VERBRAND. Nicolaas van der Gtragt. geboortig uit Westwoud, waar hij 1 Juni 1903 het levenslicht zag en thans slagersknecht te Hleerhugowaard, was onlangs nog te Kolhorn als slagersbediende in functie en nam toen meteen waar de betrekking van penningmeester der voetbalclub K.F.C. aldaar. iMlaar hij heeft zich weder rechtelijk een bedrag van ruim f 40 uit die kas toe geëigend en dat gedeeltelijk ten eigen bate aange, wend en een gedeelte van het geld. en wel dat ge deelte, wat uit papieren geld bestond, verbrand. 'Een rare methode, en het einde was dat hij voor den rechterstoel werd gedaagd, waar hiji heden een en ander bekende. Beklaagde had de hem geboden gelegenheid om het geld binnen enkele dagen alsnog aan te zuiveren, niét benut. Desgevraagd antwoordde bekl. den Politierechter thans, het geld liever niet terug te geven.... Maar ja, als het dan moestdan moest hetl Erg veel succes werd beklaagde met het Innemen van dat „ruime" standpunt heden niet deelachtig. De O.v.J. eischte f 50 of 50 dagen de doos in. De verdere behandeling werd tot 1 Febr. a.S. uitgesteld om eerst de reclasseering té booren. Dat was de laatste zaak en sluiting volgde. •baar is door het hiervoor aanwijzen van vakkundige vertrouwensmannen en door een. practiscbé verdee ling van het te verkoopen vee over het land1. De heej AL Trompetter^ voorzitter van den. Ned. Bond van Veehandelaren had hierover gisteren een onderhoud met Minister de Geer, hetwelk er ongetwij-. feld toe zal leiden, indien de aangeboden bemidda-, ling aanvaard wordt, ingeval afzet van gered vee door de eigenaars wenschelijk wordt geacht, dat voor hen de schade tot het kleinst mogelijke mlpj.- mum zqJl wonden beperkt- 1 ïbletten. groote doos 65 ct. ONZE BEKENDE z(jh ntet te övertfeffén HET GEREDDE VEE BEMIDDELING DOOR DEN NÊDl BOND VAN vr.ir.ra a tnitytit 4 m rra bij VERKOOP. Zooals bekend is, zijn op meerdere plaatsen aan zienlijke hoeveelheden vee tezamen gebracht van overstroomde of bedreigde hoeven. Enkele personen •schijnen van den noodtoestand misbruik gemaakt te hebben, door den boeren onder voorspiegeling van nog grootere veliezen eenige dieren afhandig te m&- ken tegen een buitensporig lage vergoeding. Dit hééft de aandacht getrokken van het bestuur van den Ne derlandsen bond van veehandelaren, hetwelk thans na een nauwkeurig onderzoek kan piededeelen. dat de georganiseerde veehandelaren zich niet aan.'der gelijke practijken hebben bezondigd, en dit ook niet zullen doen. Integendeel wil deze organisatie, zoover zij daartoe in staat is, er aan medewerken, om de schade voor. de betrokken landbouwers zoo gering mogelijk te maken. Zij hoopt dit te bereiken/ door samenwerking met d» regeering. Zij voorziet name lijk dat de landbouwers in moeilijkheden zullen ge raken, wanneer zij na eenigen tijd hun ve© terug ontvangen, omdat in vele gevallen het stroo en de voederstoffen verloren gegaan zijn. Landbouwers, die in deze omstandigheden verkeeren, zouden er dus mogelijk meer mede gebaat zijn, wanneer zij inplaats van de geredde runderen, daarvoor een behoorlijk bedrag in geld ontvingen. Thans berust de vorg voor het tezamengebrachte geredde vee nog in handen van meerdere gemeentebesturen, doch deze ortgai- nisatie voorziet de mogelijkheid, dat het Rijk ge dwongen zal worden in te grijpen. Mocht dit het ge val zijn, dan is eij_ bereid bare medewerking te ver- leenen, om deze dieren voo de eigenaars voordeelig van de hand te zetten. Hiervan heeft zij Donderdag 7 dezer, telegrafische mededeehng gedaan, aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw in de volgende bewoordingen: Het dagelijksch bestuur van den Nederlandschen Bond van Veehandelaren te Utrecht heden in vergadering bije&n ts'Zwoile, heeft met groot leedwezen kennis genomen van dè moeilijkheden met het vee tengevolge van den wa tersnood en biedt, indien overhandsbemoeiing te eeniger tijd noodzakelijk mocht worden, om het uit de overstroomde streken geredde vee te verkoopen, daarvoor zijn bemiddeling aan, opdat de getroffenen een zoo hoog mogelijke .waarde voor hun eigendom terug ontvangen, wat voor deze organisatie bereik- P SEUD O-iP OLITIEMANNEN» Men schrijft uit Haastrecht aan de N.R.Cft.: De rijkspolitie houdt zich hier bezig met een zon derlinge zaak. Zondag 3 Januari kwam op den Hée8trechtschen Dijk op de hofstede van den landw bouwer K. een man, die voorgaf te zijn de hoofd commissaris van politie te Utrecht, de heer Schuite maker. De man, die een 25 a 30 jaar leek te zijn, was van middelmatige lengte, blond van uiterlijk en gladgeschoren. Jh zijn gelaat had hiji verschillende puistje9. Hij trad op met zekere waardigheid en be weerde onderzoek te moeten doen naar valsch banhj papier, dat in omloop was. Hij: vroeg den boer zijn bankpapier te mogen izien, aan welk verzoek deze voldeed, De bezoeker haalde een lijst te voorschijn, waarop een groot aantal nummer» geschreven stond en toen ©en ider'nummers op de lijst bleekj te kloppen met een nummer van een bankbiljet, nam hij datj biljet het was er ©en van tien gulden, in be^ elag, zeggende, dat het valech waa Voor het biljet gaf hij een kwitantie af, ter waarde van tien gulden, on derteekend met den naam; Schjiitemakex, commis saris van politie, Den volgenden dag kwam aan de hofstede van 'den zelfden landbouwer weer Oen man, met een stofbril op en heel andera gekleed dan de bezoeker van den vorigen avond. 'Deze man beweerde de broer van commissaris Schuitemaker en rechercheur te zijn- Hij wilde in de woning worden toegelaten, \trok plotse ling een groote revolver en dreigde den boer te zullen neerschieten, als deze hem niet al zijn geld dat bij in buis bad, meegaf. De landbouwer werd bang voor zijn hachje en kwam imet zijn geld aan dragen, een bedrag van ongeveer tweehonderd gut- den. De bezoeker vroeg: Is dat werkelijk alles en op het bevestigende antwoord van »K, gaf hij. dezen twin tig gulden terug om van te kunnen leven gedurende de eerste dagen. Woensdagavond 0 Januari kwam bij den rustenden landbouwer A. K. een man, die kwam vertellen, dat er bij hem (A. K.) zou worden ingebroken. De man beweerde een Rotterdamsch rechercheur te zijn, die was uitgezonden om do inbrekers te vangen. Hij wiL de de woning binnengaan, om zich, naq.r hij zeide, verdekt op te stellen, teneinde de dieven te kunnen vangen als zij zouden komen. E!n hij vertoonde zijn revolver. A. K. toonde zich echter niet bang, maar greep zijn geweer en dreigde den pseudo-xechercheur te zullen neerschieten, als hij durfde binnenkomen. Daarop verdween de man. De politie doet thans alle moeit© den indringer öp tè sporen* totnutóe Bonder resultaat BR®EK OP LANGENDUK. We zitten miden in de winterköol-CampagÈNa Nieuwjaar 'begint er doorgaans eerst leven in de brouwerij te komen., ofschoon dit vóór Januari nu ook reeds 't góval was, aangezien de prijaen onz&r stapelproducten de tuinbouwers verlokten reeds een gedeelte van hun voorraad te ruimen. Door den over-1 vloedigen oogst bestond de aanvoer voor een groot deel uit kool, die wegens gebrek aan ruimte geen on derdak had kunnen vinden, of nog op de akkers stond om van daar te worden gehaald en naar de veilingen gebracht. De geschiedenis van de .bokkige" kool, welke zijn oorzaak in de vroeg ingevallen vorst vond, is voldoende bekend, daar wij de lezers der Schager Courant volledig op de hoogte hebben ge houden. Strenge maatregelen zijn intusschen tegen koopers en verkoopers genomen, en in practijk ge bracht, zoodat de markt door dit euvel niet meer bedorven wordt. De laatste weken is de weersge steldheid voor ónze koolsoorten, opgestapeld in de boeten, zeer ongunstig geweest, met het gevolg, dat alle handen aan het. werk moesten om dé kool schoon te houden en ze voor verdere rotting te vrijwaren. Vandaar dat weer veel van wat in de afgeloopen week werd aangevoerd, tot het uitschot behoorde. Toch moet men niet meenen, dat dit minderwaardi ge kool is. Ze beeft alleen het gebrek, dat rij niet lang meer bewaard kan worden. Voot de consumptie ia ze van dezelfde waarde als de eerste qualiteit kool. De prijzen van dit uitschot waren echter nog vrij wat lager dan de gave soorten, ofschoon voor het goed van gemiddelde grootte vrij goede prijzen wer den besteed. Toch was de stemming óp dö veiling niét zoo gun" stig als de voorgaande week. Toen kon hét hog ge beuren, dat de vraag het aanbod overtrof en er een opgewekte stemming heerschte. Deze week was het stug, ofschoon voor Amerika toch nóg heel wat ge1- vraagd werd, in 't bijzonder Deensohe witte. Deze koolsoort is aanmerkelijk in de belangstelling gere zen, Eoodat do hoogste noteering nu som» uitsteekt boven die der gele kool, die vroeger den prijs van Denen verre overtrof* Roode kool, waarvan ruim 60 wagons Van 10.Ö0Ó Kg. werden geveild, zette de week in met een notee ring voor eerste qualiteit van f 5.40—f 7.60. Deze prijs is bijna de heele week stationnair gebleven, met op 'f eind der week eerder een neiging tot dalen dan tot stijgen. Dinsdag werd het nog eens f 8, doch dit was een uitzondering, welke den regel bevestigde Zaterdag eindigde de week met een prijs van f 5.30 lot f 7.50. De geheele week door werd voor tweede soort in maximum f B betaald, alleen Dinsdag was het een paar dubbeltjes boogen Groote tweede soort bracht ongeveer f 1.50 op. Voor gle kool ging bet meer decrescendo dan met de roode. Vorige week was voor deze nog tot f 8 be- taaldj de laatste w®ék bleef de prijs daar verre van daan. Maandag werd voor le kwaliteit nog van f4.80 tot f 6.60 besteed, doch successievelijk daalden dé prijzen, al was het dan ook mef. kleine sprongetjes, tot Vrijdag f 4.60—f 5.70 per 100 Ivg. werd betaald. Zaterdag kwam er 20 cent bij, doch de ware, echte stemming ontbrak. Wat koud, frisch weer schijnt weer noodig om dé markt ook voor deze koolsoort, weer wat op d'r verbaal te doen komen. Tusschen le en 2e kwaliteit gele kool bestond, wat de prijzen, aangaat, ongeveer dezelfde verhouding als tus schen die der roode kool. De hoogste noteering der tweede soort kwam alzoo dicht bij de laagste der le poort, Voor 2e soort (uitschot) is voor groote kool •nog f 1 en minder betaald. Vergeleken met wat bet in vorige slechte jaren wel eens is geweest, is dit nog een schappelijke prijs, doch begrijpelijk is het, dat f 1 per 100 Kg. nog weinig aarde aan den dijk van den bouwer bréngt. ïb totaal wórden éen 50 spoorwagons aangevoerd. Witte kool deed bet beter. Daarbij was eerder ver betering dan verslechtering te bespeuren. Was dé vorige week f 5.60 de hoogste prijs, deze week is zelfs nog f 5.90 gemaakt, terwijl f 5.50 de laagste maximumprijs is geweest. Voor de grootste exempla ren werd gemiddeld f 2 betaald, zood&t de prijzen deze week lag.en tu&schen f 2 en f 6. Vorige week was het f 1.40 tot f5.60. De groote vraag uit Ame rika beeft hierbij een stimuleerenden invloed» De aanvoer was ruim 48 wagons. De aanvoer van peen had nog niet veel te beteeke- nen. De prijzen waren gewoon, ongeveer f 450 per 100 Kg,, zoodat het iet» beter wa» dan de vorige Week, De uienaanvoer neemt eenigszins toe. De prijzen bleven stationnair. Het gemiddelde was 7.50. Hoog ste noteering was f 8.40, laagste f 6.80. De aanvoer bedroeg ongeveer 4 spoorwagons, Voor groye uien werd ongeveer een daalder minder betaald, 'terwijl drielingen blijkbaar al zeer weinig in trek waren, gezien de prijzen van ongeveer f 4. Ook nep, die een», maal werd aangevoerd, kon slechts f 3.20 bedingen, Nog bijna een wagon bieten werden, geveild, die van f 2.50 tot f 4.20 opbrachten. Bovendien werden nog rapen aangevoerd, die 80 cent per 100 Kg. bedongen. Er moet voor een gezonde ontwikkeling van deze winterkool-campagne wat meer muziek in den han del komen. De prijzen blijven te stationnair en de vraag moet levendiger worden» Het ween zal daarop ongetwijfeld van invloed zijn. EEN TELEFOONNET VOOR ZIEKEN. Te Maassluis is tijdens de gepasseerde feestdagen I een kerktelefoonnet in gebruik genomen dat over de I geheele plaats is gespannen en waarop alle chro- nische zieken bij de Gereformeerde Kerk een aanslui- ting hebben. In het vervolg zullen deze zie- ken iedèren Zondagochtend en -avond den dienst van 'de plaatselijke kerk kunnen volgen. Reeds gedurende anderhalf Jaar waren aldaar in 1 deze richting proeven genomen, maar aanvankelijk werd gestuit op de wettelijke bepalingen, waarbij het is verboden draden té spannen over openbare we- gen. Deze bezwaren werden echter ondervangen, doordat de rijkstelefoondienst bereid bleek om op billijke voorwaarden zelf voor dien aanleg te zorgen zoodat het geheele buitennet nu door den rijkstele foondienst is uitgevoerd en in onderhoud genomen. (Het plan werd' door een comité, dat zich voor de zaak gevormd had, ontworpen. Reeds tijdens de uit voering der plannen toonden heel veel kerken haar belangstelling en naar aanleiding van verkregen in lichtingen, is men nu in vele gemeenten bezig zié- kén op dezelfde wijze van een aansluiting te voor zien. Daar Maassluis niet uitgestrekt bebouwd i,s kon de aanlsg haar alle zi«k*n zonder uitzondering plaats vinden .waardoor de kerk te Maassluis de eer ste is die van 'n rijkstelefoonnet waarop rij, niet min© der dan 55 personen luisteren, is voorzien. Als bijzonderheid vermelden wij, dat het net zon der extra versterking is aangesloten op de telefoon- installatie voor hajdhoorenden in de Noorderkerk en dat voorloopig een onbeperkte' uitbreiding der aan sluitingen mogelijk is. Er is tevens zorg gedragen dat het net kan worden aangesloten op de dooven- installatie van de Zuiderkerk, wanneer in die kerk afzonderlijk dienst is. De zieken hebben de verplich ting op zich moeten nemen alleen van de verstrekte instrumenten gebruik te maken, daar anders de be schikbare stroom onevenredig zou worden verdeeld en storingen zouden kunnen ontstaan. DE MOORD IN DE BEVERSTRAAT TE ROTTER DAM. Bij den commissaris va,n politie in de 5de afdeeling te Rotterdam, is per postbestelling een ongefrankeer- de, ongeteekende en met potlood geschreven brief in gekomen betreflfende den moord in de Beverstraat te Rotterdam. De commissaris verzoekt den schrijver van dezen brief zich bekend te maken, ten einde over de jpieda- deelingen in zijn brief verrat, te worden geboord. Wij vernemen, dat reed» dadelijk bij de politie en de jjuetitie vermoedens gerezen zijn, dat de verdachte A. r. S. een medeplichtige zou gehad hebben. Deze vermoedens hebben in de laatste dagen rasteren vorm aangenomen. De autoriteiten die het onderzoek in handen heb ben. moeten meer en meèr overhellen tot de ver onderstelling, dat dé misdaéd in aè alcoof geschied is. ©n het lijk daarna in den kéider is verborgen. En het zou vrijwel onmogelijk geweest zijn voor den verdachte, het lijk of den ouden man in Zwaar ge wonden toestand, alleen de steile keldertrap af te dragen en in de houding te brengen, waarin het door de politiemannen gevonden is, Maar ook voor het geval, dat de moord in den kelder heeft plaats ge had, zijn er aanduidingen gevonden, die op het be staan van een medeplichtige wijzen, N. R. Ct. DE TOESTAND DER ZUIDERZEEDIJKEN. Men meldt uit Furmerend: Op de vergadering van de vereeniging „Purmer Be lang", werd ook gesproken over den toestand van de Zuiderzeedijken, waarover in de laatste tijden in de gewestelijke kranten ingezonden stukken waren ven- schenen. De heer Jb Molenaar, plaatsvervangend hoofdin geland van bet Hoogheemraadschap. „Hollands Noor derkwartier", was ook op deze vergadering aanwe zig en voerde daarover het woord. Spreker zeide, dat hij na den Jongsten Noord-Wester storm, dé dijken

Schager Courant | 1926 | | pagina 1