geneesmiddel Gemengd Nieuws. S t a a t s i" o t e r ii LL WTLDEN ER MET UIT. Bon krijgen we een zaakje met heel veel optre denden. Als beklaagden moesten hier verschijnen de jongelieden: Mulder, De Vries; gebr. Kramer, Mole naar en Bleeker, waarvan alleen Mulder zoo beleefd is geweest om te komen. Mulder is een 2ö-jarige ar beider uit Harenkarspel. Deze jongelui dan, bevonden zich op Zondagavond 13 September na sluitingstijd nog in het café van Oud te Blokhuizen. Op herhaald verzoek van den kastelein om zich te verwijderen uit de gelagkamer, werd door twee van hen een brutale, tergende hou- ding tegen hem aangenomen. Pas na 3e aanzegging was het gezelschap vertrokken. Mulder, Bleeker en Molenaar hadden aan- dit verzet niet meegedaan, maar aangeraden om ten slotte maar te gaan. Maar het was over tijd Getufge Dirk Oud, de 61-jarige kastelein verklaart, na plechtiglijk den eed te hebben afgelegd, dat het den bewusten avond, erg rumoerig was. Hendrik Kra mer en De Vries hadden hem gebrutaliseerd. Z'n 71-jarige echtgenoote, Leent je Bakker, die een beetje onhandig eerst links wil zweren, verklaart hetzelfde. Ze hebben ,,den baas* geplaagd, vooral H. Kramer en De Vries waren in de oppositie. Het O M. eischt tegen K. de Vries en H. Kramer ieder f10 of 10 dagen en tegen de anderen ieder f4 of 2 dagen. Bekl. Mul'der vindt dat wat erg, hij had gewillig het café verlaten, en het was net sluiterstijd. De uitspraak was: De Vries en Kramer ieder f8 of 4 dagen en de anderen f3 of 1 dag. DE EENDEN IN DE BLOMMETJES. Het 'volgende zaakje gaf ons wel getuigen te zien, maar geen beklaagde. Deze laatste, Witsmeer, heeft z'n eenden op herhaalde waarschuwing niet vast gehouden en zoodoende zaten ze telkens in het tuintje Van Aafje Doorn, de echtgenoote van Speets van Nieuwe Niedorp. Op 23 September was dat weer zoo, en toen zijn de eendjes gevangen en opgesloten en nu hadden we hier het slot van de historie. Getuige Aafje Doorn, nou, die was er hoorl Ze Vertelde alles uitvoerig, hoe die beesten in haar to maten en bloemetjes rondscharrelden, waarvoor ze ze toch niet gezaaid had; vond ze. Dat vond de pre sident ook. De volgende getuige, J. Winkel, een 20-jarig ar beider uit Nieuwe Niedoqp, wil om te beginnen den eed niet afleggen, „daar voelt hij niet voor". Als dat obstakel overwonnen is, verklaart hij: te hebben ge zien dat de eendjes in juffrouw Speets d'r tomaten en bloemetjes rondscharrelden. Het vonnis luidde ten slotte f 10 of 5 dagen, waar over juffrouw Speets, aan alles te zien, tevreden was. DE WATERLEIDING. De volgende beklaagde is Jan Brommer, een 43- jarige landbouwer te Stroet, gem. St. Maarten. Brom mer had twee huurwoningen op 17 September 1925 nog niet aangesloten bij de waterleiding, hoewel dat bij gemeenteverordening verplicht was. Bekl. zegt nu nog niet te weten "wat hij zal doen. als het heelemaal moet, dan jaHij ziet er tegen op om voor de huurders de huur- daarvoor op te slaan, en dat moet toch, meent hij, om de rekening sluitend te maken. Brommer hoort dan f2 of 2 dagen tegen zich uit sproken. In St. Maarten zitten echter nog meer onwilligon, want achtereenvolgens worden opgeroepen: H. Jon ker G. Jonker. G. Groot, A de Groot, Gover en Roos. die niet verschijnen en bij verstek veroordeeld wor den tot f2 of 2 dagen voor betzelfde feit. OOK DE WATERLEIDING. Dirk Schermerhorn, 'n 60-jarig veehouder, is ech ter wel van de partij. Hij was ook bang voor watef, (niet verkeerd op te vatten). Maar Schermerhorn weet voorloopig den dans te ontspringen, want hij zegt dat z'n huisnummer B 70 is, terwijl in de dag vaarding B 67 wordt genoemd. Dat klopt niet. En daarom wordt verdere behandeling uitgesteld tot 18 Februari. IDEM. Piet van der Steen, een 46-jarig landbouwer te St. Maarten was ook op 17 September nog niet bij de waterleiding aangesloten. Met het gevolg dat hij ook verbaliseerd werd. Beklaagde vindt dat hij „water zat" heeft, hij helpt zelfs z'n buren met erge droogte Op de vraag van den President of hij het dan niet heeft laten keuren; antwoordt Van der Steen van niet. En omdat hij1 dit verzuimd heeft, vloog hij, er ook in. Het zal hem dus f2 of 2 dagen moeten kosten, meent het M. Beklaagd^ verklaart, dat hij' het onzin vindt als je genoeg water hebt. om aan te sluiten. De uitspraak is conform de eisch. Als Van der Steen weggaat, mompelt hij nog eens dat het onzin is. Wit, ook een water-beklaagde van St. Maarten* krijgt eenzelfde vonnis, bij verstek. OP VERBODEN TERREIN. De volgende beklaagde die aanwezig is, is A. Mo lenaar, die te Nieuwe Niedorp met een paard en wa gen op het .niet voor rijtuig verkeer bestemde pad, naast den weg heeft gereden, zoo wordt hem ten laste g6legd. Volgens Molenaar zou het paard vastgestaan heb ben aan het hek, en heeft hij niet langer dan een minuut op het voetpad gereden. .President: Maar je was op het voetpad, en dat mag niet, en om er te komen, moet je gereden heb ben, want het ging toch niet per vliegmachine? Beglaagde is bier al tweemaal voor gewaarschuwd en hoewel hij zich maar „effiesv op den verboden weg heeft bevonden, bezorgt hem dat een vonnis vari f 5 of 3 dagen. 'JAGEN MET EEN LANGEN HOND. Dan verschijnt Cornelis Geerligs, een flinke jonge kerel van 26 jaren, uit den Anna Paulownapolder voor het hekje. Hij heeft op 9 October met een lan gen hond gejaagd, althans werd loopende in het veld aangetroffen en verbaliseerd, door rijksveldwachter Hollema uit Zijpe. En hoewel het president ook spijt dat deze zeer opwekkende sport, het jagen met een langen hond, verboden is, moet de wet uitgevoerd worden. IBeklaagde meende dat de bond niet onder lange honden viel, omdat hij niet zelfstandig een haas kon bemachtigen, volgens beklaagde dan. Beklaagde vraagt of er bepaalde eigenschappen zijn die een hond tot langen hond stempelen. De president raadt hem aan maar niet zulk soort honden meer te ge bruiken, dat geeft last. Volgens getuige Hollema, was de bewuste hond een lange, en in staat zelfstandig een haas te vangen. IHet O. M. eischt daarna f 10 of 5 d., met uitlevering van den hond en bij niet voldoening hieraan een bedrag van f 15. De uitspraak luidt f 6 of 3 dagen, terwijl verbeurd verklaring volgens den president, bij de nieuwe jachtwet niet mogelijk is. Geerlings mag dus z'n hond houden. 'Misschien hebben we nog wel eens het genoegen? TWAALF EN EEN HALF JAAR GETROUWD. Dirk Tames, een 47-jarige arbeider uit Zijpe, is dan aan de beurt. Hij heeft zich te verantwoorden wegens openbare dronkenschap. Aangezien het feit van een 12^-jarig huwelijk een heuglijk feit is, dient men dat te vieren, en zoo heeft Dirk er zeker ook over gedacht. Althans hij was door vele glaassies bier, van vrienden en bekenden op de Schager paardenmarkt gekregen, in een zeke ren toestand geraakt, die men dronkenschap noeipt. En hij had zich hiervoor te verantwoorden. Beklaag de had het blijkbaar niet zoo erg gevonden, erg onder den indruk was hij niet. Maar het bleek dat hem het verkeeren in „kennelijken staat", zonder een huwe lijksfeest, nog al eens meer over kwam op mark ten en feestdagen. De President drukte hem dan ook op het hart op te passen, want anders was er nog een rijkswerkinrichting Tames kwam er nu af met f5 boete of 3 dagen hechtenis. Ali hij nu zoo goedgeefsch wil wezen om f 3 te be- de beurs gereden, waar een commissie uit den groo talen, kan hij het zonder de subsidiaire 3 dagen zitten, ten koaphandol den prins heeft verwelkomd. Op redden. het stadhuis is de prins vefvolgéns door het college van burgemeester en wethouders begroot. KOLBLET OF KUUB. Een reusachtige menigte, vele vereenigingen, oud- De volgende beklaagde is Theunis Wit, van beroep strijders en schoolkinderen hebben den weergekeer- visscher te Stroet, gemeente St. Maarten. Wit werd den prins een geestdriftige ontvangst bereid, door rijksveldwachter KranenbuTg van Warmenhul- zen gesnord, toen hij in z'n bootje Kol blei, beneden de DE OVFF^TROÜMINGEN IN MOZAMBIQUE, maat, vervoerde. Een 30-tal' van die visc'hjes zijn Uit Beira, 21 Jan. De overstroomingen in Portu in beslag genomen en een paar hiervan verschijnen geesch Oost-Afrika zijn ernstig Tal van inboorlin- op sterk water ter tafel. 1 gen die op de daken hunner hutten waren gevlucht, De president meent, dat deze vischsoort Kolblei is, zijn door krokodillen aangevallen en verslonden, terwijl Wit dat „Kulto" noemt, het is volgens hem geen Kolblei. EEN MONARCHISTISCH COMIPLOT IN RUSLAND Getuige Kranenburg verklaart, aangezien hij u«it- ONTDEKT, gemaakt wilde zien of dit Kolblei was, het advies te De G.P.OJS. heeft, volgens bericht uit Riga aan hebben gevraagd van iemand van de „Meerval*1, het de „Times'" te Oclessa een groot monarchistisch com- scbip voor visscherijonderzoek. Deze noemde deze plot ontdekt en vele officieren uit het tsaristische le- vischsoort ook Kolblei. ger gearresteerd, evenals de eigenaars van de wonin- Mlaar Wit meent, dat de visschers dan wel eens gen, waarin zij verblijf hielden en vele anderen, die aanzegging gehad mochten hebben, welke vischsoort ervan worden verdacht, de samenzweerders te heb- hieronder verstaan werd. ben geherbergd. De Russische pers verklaart, dat De President zegt. dat de visschers in 't algemeen vele dezer officieren spionnage-diensten voor Polen niet kijken naar wat ze vangen, als er maar wat uit en Roemenië verrichtten. Ook vele kooplieden ie te slaan is, nemen ze alles mee. Odessa zijn op beschuldiging van medeplichtigheid Het vonnis luidt ten slotte f8 of 4 dagen, met ver- aan de samenzwering, gearresteerd. beurdYerklaring van de visch. MOORDENAAH TER DOOD VEROORDEELD, ZONDER LICHT. ^eü avond yóór Kerstmis werd een reiziger Jan Schilder uit Zijpe, vervolgt de reeks beklaag- Tan een brouwerij, Edward Richards, doodge>cho- den Hij staat terecht wegens rijden zonder licht in ^0n g^vo,rLden ui zijn tuin te lrowhridge. Van do den Belkmerweg. Het was lichte maan zegt hij, dus moord werden twee soldaten verdacht nl. do was licht niet zoo noodig. Maar de president oordeelt 23-jarige korporaal der rijdende artillerie Lincoln licht altijd noodig en veroordeelt hem tot f 3 boete en Z0*ere bfcewarfc; zij hebben voor het assizenhor - - van Devizes terecht gestaan. Het proces trok de aandacht door de^ omstandigheid, dat korporaal Lincoln een zoon is van den beruchten Treoitsch Dirk Groot, een 22-jarige jongeman uit Zijpe. is Lincoln, een vreemdeling, die lid van het Brit-soh© in denzelfden weg, waar hij met vorigen beklaagde in Parlement is geweest en gedurende, den oorlog op gezelschap toerde, eveneens bekeurd en hij krijgt z*J.ïl bekentenis schuldig Werd bevonden aan daarvoor hetzelfde vonnis. spionage en naar Pra^ word gedeportwrd De Bntsche draadlooze dienst vmdt hierin blijkbaar DE WATERLEIDING WEER. ook aanleiding van het proces melding te hiakent Ter afwisseling van de „lichtloozeP zaakjes, weer Lincoln verklaarde dat hij en Stewart 's avonds eens een paar menschen met bezwaren tegen de wa- ^aar bot huis van Richards waren gegaan terwijl terleidingaansluiting. Het zijn nu „watervreezenden" deze afwezig was om er geld tg stolen, dat zij ge uit Winkel. De eerste is Jan Rooker, een 63-jarige 4p°fden, dat zich in het huis bevond. Zij kwamen winkelier. Hij was op den uitersten termijn van 2 y501* 0011 gesloten deur het huia binn©n, doch von- December j.1. nog niet aangesloten. Hij zegt nu wel dern geen. geld,maar wel cognac en bier, waarvan) spoedig te zullen aansluiten, maar de grond was zoo dronken. Zij waren nog in huis toen Richards hard en het sneeuwde almaar zooaan de deur verscheen. Lincoln gat toe dat jiij bij Maar met dat lange wachten kost het hem nu f2 om te ontsnappen zijn aut miatisch of 2 dagen. pistool eenige malen in de richting van Ricliards J Leijen, die afwezig is, wordt voor hetzelfde feit had afgeschoten, die riep, dat hij getroffen was. tot dezelfde straf veroordeeld. Lincoln werd gisteren ter dood veroordeeld: de Lourens Wurkum, hulpkeurmeester te Winkel, die an<ïere soldaat werd van den moord vrijgesproken, aanwezig is staat voor hetzelfde feit terecht. Als re- doen opnieuw gearresteerd wegens inbraak, den tot z'n niet aansluiten geeft hij op dat hij't wel 1)0 verdediger dood gisteren een beroep op de wil aanleggen, als hij dadelijk betalen kan, en aange- .om, noodlottige verwantschap van Lincoln, zien hij dit tot nu toe niet kon doen, wachtte hij ïie- m„*n overwegingen te betrekken. /er zelf, dan een ander op z'n geld te laten wachten. EEN AMBTSMOEDE BEUL. Ook hij krijgt f2 boete of 2 dagen. John Hulbert. de beul van den 9taat New York, is De laatste Winkelder niet-aansluiter, Schermer zijn baantje moe. Hij heeft twaalf jaar lang dienst wordt wegens afwezigheid bij verstek tot dezelfde gedaan en in dien tijd aan 140 personen, tegen een Btraf veroordeeld. bedrag ter waarde van "f360 per hoofd, het doodvon nis voltrokken. Hij kan de spanning, die de uitvoe- ZONDER LICHT. ring van het vonnis: het omzetten van den stroom eest best" wordt er wel eens gezegd en dat leek wisselaar, van hem vergt bij is al over de zestig er hier op, want tot slot stapte Marie Kaptein, een niet meer verdragen en beeft er nu het bijltje bij 26-jarige flinke jongedame, uit Schagerbrug, naar neergelegd. „That job is no pinktca". verklaarde hij ten, heeft zonder licht gereden en is dientengevolge binnen. Eerst even een kleurtje maar dat was weer tegenover een persman. Hij zal de rest van zijn leven verbaliseerd. Hij had, zooals hij beweerde, uit goed- gauw voorbij en ze vertelde toen heel vrijmoedig dat dan ook wijden aan anderen arbeid en het verzorgen geefschheid z'n lantaarn uitgeleend, iets wat hem bet op 8 Januari tegen 6 uur, toen ze bekeurd werd, van zijn rozentuintje, dat vóór zijn huisje ligt. of 3 dagen. IDEM. ZONDER LICHT. Tames Kuiper, een 23-jarige afbeider uit St. Maar- nu wel speet. Zenuw-75ct. Hoofdpijn- 60 ct. Maag-75 et Laxeer- 60ct Staal-90 ct Rheumatiek- 75 K/elpijn- 60 ct. Hoest- 60 ct Kiespijn 60 ct. Griep Influenza75 ct. Nier <6 Blaas 1 gld Galsteen 1.50 Worm 80 Koorts 60 Eetlustopwekkende 75 e Bloedzuiverende 75 Verkoudheids 60 Pijnstillende 75 ct Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Iedere verpak king is voorzien van den naam Mijnhardt. Let hierop I vader stierf. Ze heeft hem all'een opgervoéd. Va der en moeder beide voor hem geweest, zijn heelè leven, Denk eens in, wat het voor haar is.'' „O, dat bedoel ik niet, ik meen dat wij' haar nu den titel ontnemen. Trofcsoh op die manier!" „Het was een ^veronderstelling, waarom ieder ander, ofschoon hij* wist, 'dat het waar was, ge lachen .zou hebben. Maar Mr. Lefcham was zoo wanhopig naïf, dat hij noodig vond het te weer leggen." „Trotsoh is het woord niet/' zei hij, dat is niet rechtvaard:g. Maar ze heeft eergevoel, begrijp je het verschil, kind.? Een groot gevoel voor de familie. Deze afwijking van de directe opvolging van vader op zoon, die altijd heeft plaats gen ad sinds het een Burdon was, zal zij pijnlijk voelen. Het is een van hun tradities, waarop de helft van hun tra ditie berust en daar gaan ze in op. Ik geloof, dat er nooit een familie heeft bestaan met zooveel plechtigheden, zooveel wetten van hen zelf/' „Vertel er eens wat van," zei ze. En terwijl ze heen en weer wandeldein, sprak1 hij over de familie, wier waardigheid zij nu overna men; en terwijl hij vertelde, perste ze nu en dan de lippen op elkaar en trok de Wenkbrauwen samer.i als vijandig tegenover het beeld, dat hij te voor schijn riep. Soms ook haalde zij vlugger adem en tintelde er iets in haar oogen, alsof zejle heerlijk- rog niet zoo donker was. Maar aangezien de presi- De moeilijkheid is echter, een geschikteiT opvolger dent vond dat een „lichie" toen wel noodig was, kreeg voor Hulbert te vinden, waarbij nog al eenige haast ze f2.50 boete of 2 dagen. is, daar twee gevangenen van de •Sing Sing-gevange- nis op de voltrekking van een doodvonnis zitten te Er komt dan hier nog een serie bij verstek veroor- wachten. Lewis Lawes, de cipier, een heftig tegenstan. deelden. wegens afwezigheid, zeker 'n gebrek aan be- der van de doodstraf weigert zich tot het beulswerk langstelling. te leenen, en onder Tachtig mannen die zich voor Hui- De volgenden kregen voor overtreding motor- en bert's karweitje hebben aangemeld, is geen enkele ge- rljwielwet, f 4 of 4 dagen: Brons. Dekker. Hoogkamer, schikt bevonden. Hoedjes, Breed, Strooper, Portegijs. de Bruin, D. H. En Hulbert heeft met klem een verzoek om op zijn Bruin, Roelsema. de Vet, Groot en Smit. ontslagaanvraag terug te komen, afgewezen. Barten, 2 maal f 4, 1 maal f 3 en 1 maal f 8 of 3 tT>T maal 2 en 4 dagen. i CHARLEY |THE CLUBBER. Speets, overtr. Invaliditeitswet, f 10 of 5 dagen. Van \n Toltdo, Ln den staat Ohio, verspreidt een woes- Zoelen, overtr. politieverord. op rivieren en kanalen, teling onder de bevolking van het stadje schrik en f 6 of 3 d. Van Leen, overtr. Visscherijwet f4 of 2 d. ontsteltenis. De man heeft zich den bijnaam van J. v. Rijn, overtr. art. 26 Wetb. van Strafrecht f 10 of ..Charlqy the Clubber" verworven en doet in zijn op- C d. Kaandorp, overtr. Wapenwet, f 6 of 3 d. Duijs, freden denken aan „Jack the Ripper", die jaren ge- overtr. bouwverord. gem. Schagen, f 2 of 1 dag. Wog- leden White Chappel zoo in rep en roer bracht. Do- num en Groos, idem, Groot, overtr. Invaliditeitswet, '*;6 ma11 heeft in minder da neen jaar tijds niet min- f8 of 4 dagen. Romar, overtr. art. 427 (Wetb. v. Strafr. der dan zeven vrouwen vermoord; het laatste slacht. f3 of 3 d. 'Slikker, overtr. Zondagswet, 5 of 3 d. El- of.fer. de twee-en.veertig jarige Mary HaMley. werd lis, overtr. politieverord. gem. 6chagen f2 of 2 d. Ruf- Dinsdagochtend in de buurt van haar huis met ver per, overtr. politieverord. gem. Anna Paulowna. f 6 brijzelde schedel gevonden. Totnogtoe kon de politie of 3 d. Een zaak tegen 'Stoop is wegens afwezigheid t08®n ..Charley" geen voldoende bewijs in handen krij_ aangehouden tot de volgende zitting. heden al smaakte, die hij "beschreef. Z© was 'niet Romantisch aangelegd, anders zou ze meer onder den indruk zijn geweest van de traditie van. het huis Burdon. Dat witte rozen nooit op den gronid van het kasteel Burdon mochten geplant worden, dat geen enkele man behalve het hoofd van de familie, binnenshuis zijn hoed op mocht houden', dat het meerderjarig worden van de zoons plaats had op vierentwintig jarigen leeftijd, inplaats vai\. op eenentwintig; ze luisterde ternauwernood naai de overleveringen, die aan deze gebruiken verbon den waren. „Vrij "kinderachtig" noemde ze ze, en ze góng niet in op haar mans verdediging ervan „Je bent er erg van vervuld, zou ik zeggen/' z©i Ze- Hij sprak over de lijfspreuk van de BurdonS. Het aanmatigende. „Ik houd vol". „Dat is het stoere in hun karakter," zei hij. „Ik herinner me, dat mijd het daar altijd over had. Zoó zijn ze altijd geweest, koppig en absoluut zonder vrees, npt als die arme jongen, en zoo halsstarrig als muil ezels, waar het hun rechten, hun wil of hun trots old. Halsstarrig gingen ze hun gang en halsstarrij aeden of lieten ze iets na, omdat het nu eenlmaaJi volgens de traditie gedaan of nagelaten moest wor den^. Hij hield op en boog zich ,naar naar toe. „Wat zei je?" Maar ze deed niets dan zacht bij zichzelf herhalen: „Ik houd vol'/' „Ja., dat is mooi, vindt, ie niet?" en hij ging voort: „Dat bedoel ik nu juist ten opzichte" van Lady Burdon. Ze zal het gevoel' heboen gehad, dat ze m.oest volhouden voor haar klein zoon en ze heeft al die jaren volgehouden en nu ziet ze- in» striid met de traditie ^de indirecte opvolging p-l'aats hebben. Dat bedoel ik alte ik zeg, dat ze trots bezit en het zoo diep zal voelen. Dien eenen, lreer, toen ik haar gezien heb, zooals ik je vanmorgen zei, toen -die arme jongen ongeveer zoo oud was als Rollo nu, deed ik een wandeltocht in Wiltshir© en verzamelde ik den moed om naar het kasteel Burdon te gaan; toen heb ik dien trots leeTen'ken nen. Ze verdeelde al haar tijd tussohen den jomÉ gen en een levensbeschrijving vq.n de Hesren van Burdon, zooals ze het noemde, een manuscript over ieder afzonderlijk. De wederwaardigheden daarvan zocht- ze op in de oude bibliotheek met den bibliothecaris die er even fel1 op was als zij. Hij „Waar zou ze nu zijn?" viel Mevrouw Lefcham hem m de rede. „In stad „Zeker in stad. Ze is stellig daar, waar za het eerst bericht kan krijgen over den jongen." „In haar huis in stad? Dat staat in Mountstreet, zei je? Ben je daar ooit geweest? Hoe ziet het er uit?" „Ik ben er nóóit in geweest. Van buiten- gezien een zwaar groot blok. Daar is .ze het best, tenzij ze het verkocht hebben." Mevrouw Letham keek hem scherp aan. „Ver kocht? Waarom zouden ze het verkocht hebben?" „De oude reden, gebrek aan geld," zei hij luchtig Ze gaf geen antwoord; en toch gaf een zekere gemoedsbeweging, die hij bij haar ontdekte hem aanleiding om er -bij te voegen: „Je denkt toch niet, dat we in groote weelde komén, Nel1?" Ze nam ojy eens haar hand van zijn arm. Veel van wat hij gezegd had, al had ze niet geweten! waarom, had haar vriendelijke Btemming verstoord. Nu was het met alle vriendelijkheid gedaan. „En wat heb je dan allemaal opgenoemd? Do© het nog eens." „Bedoel Je de eigendommen? Het oude kasteel' Burdon? Ipein Letham en Sdhiepwell en Burdon en de abdij Roding en Nunford en Market Boding'' „Ja, die bedoel ik. Hoe kanje dan Zeggen, do oude reden, gebrek 'aan geld?" „Nu, dat is alles wat er is. Geld is er niet." „En al die' dorpen dan?" vroeg ze ongeduldig. „Al die belasting," verbeterde hij haar. Zoo be kijken de Burdons de zaak. Wat ze winnen op de abdij van Roding .verliezen ze, om zoo te zeg- zeggen. op Market Roding. Daar heb je het Weef hun „Ik noud vol". Z.e willen niet verkoopon, ze willen geen pacht eisohen als die niet kan wor den opgebracht. Ze weigeren nooit eenige verbe tering als ze die door .zichzelf te bekrimpen kun nen toestaan. De pachters zijn van geslacht pp ge slacht dezelfde geweest. Geen Burdon zou hen ooit weggezonden of "hun iets geweigerd hebben, het zou jiïet Ln zijn hoofd opgekomen rijn. Wordt vervolgd.- HET HOOGSTE GEBOUW VAN NEW-YORK. Men weet, dat te New-York (stad) een gebouw zal verrijzen, dat hooger moet worden dan een der an dere, die in de werelstad aan den Hudson al staan. Het wordt acht voet hooger dan de Woolworth Buil ding Het komt te staan aan de Broadway tusschen de 122ste en 123ste straat en het krijgt den naam The financierd door den makelaar in onroerend goed Oscar "E. Konkle. Er komen in het gebouw allerlei ondernemingen: een hotel met 5500 kamers, een kerk, een bank, win kels etc. In heel het gebouw ook het hotel zal r.iet gen om hem vast te houden. De laatste dagen zoekt een met stokken, hooivorken en andere wapens voor ziene menigte naar hem. Vele vrouwen in Toledo durven na het invallen van de duisternis begrijpelij kerwijs hun huizen niet verlaten. DE ONTBOSSCHING VAN FRANKRIJK. Men weet, dat in verschillende landen de overstroo mingen, die bijna alle landen van Europa geteisterd hebben, worden toegeschreven aan de sterke ontbos- sching. die sinds den oorlog in verschillende streken heeft plaats gehad. Durand, de minister van land bouw, die een wetsontwerp tegen het redeloos vellen n -1 "h van hoornen in voorbereiding heeft, heeft voor gennanciern Frankrïik eeniee ciifers meegedeeld. gerookt mogen worden. Tal van ruimten worden I^nstitz het kwaad is hilfhoof o-oTinnHon vrwir do nrlimf'nfJafrfliifi van geven. Sinds den oorlog zijn 170.000 HA. bosch van hun luister beroofd, per dag wordt nog 10Ó HA. bosch geveld terwijl de aanplanting van nieuw hout niet meer dan 100 H.A. per week bedraagt. Uit de vergelijking dezer cijfers, aldus de minister, blijkt hoe beschikbaar gehouden voor de administratie van zendingswerk. De geheele opzet bedoelt een daad van dank en er kentelijkheid te zijn voor het feit, dat indertijd Konkle's zoon van een ernstige ziekte was hersteld. Deze zoon is thans medicus en zendeling aan het Victoria Meer in Centraal Afrika. En nu zet ziju vader het torenhuis. Er komen twaalf daktuinen op. één eetzaal zal 2000 gasten tegelijk kunnen heibergen en de bouwkosten worden geraamd op 14.000.000, zonder de terreinkosten mee te rekenen. Er zal in het gebouw wij meldden het reeds niet gerookt mogen worden en natuurlijk ook geen sterken drank worden gedronken. Zelfs zullen Zondagsbladen worden geweerd. Gisteren is met den bou"w een begin gemaakt. HEVIGE KOUDE IN RUSLAND. Naar de Izwestia van 11 Jan. meldt, is het te St. Petersburg abnormaal koud. Dö thermometer wijst 'n temperatuur van 30 graden onder het vriespunt aan. Een dergelijke lage temperatuur is sedert 1789 niet voorgekomen. Verschillende menschen zijn doodge vroren. Het trein- en tramverkeer ondergaat ernstige vertraging. In de Oekraïne hebben zware sneeuwstormen ge woed. waardoor het verkeer ernstig belemmerd wordt. De telefoonverbinding tusschen Moskou en Charkof is verbroken. DE TERUGKEER VAN PRINS LEOPOLD VAN BELGIS. Uit Brussel, 21 Januari Prins Lebpold, terug gekeerd van zijn reis.door Kongo, is Donderdagoch tend om 11.07 te Bergen (Henegouwen) aangekomen en daar door de provinciale en stedelijke autoritei ten begroet'. E'en talrijk publiek heeft dén prins geest driftig begroet. De prins heeft vervolgens per auto de reis naar Brussel voortgezet. De koning en de prinses kwamen hem in een auto een eindweegs tegemoet rijden. Prins Leopold heeft zich vervolgens te Brussel naar het Zuider-station begeven, waar vele ministers, burge meester Max en de burgemeester van St. Gilles hem hebben ontvangen. Van het station is de stoet langs WEDER EEN ONTPLOFFING IN POLEN. Uit Warschau, 21 Jan. In het laboratorium der kruitfabriek Granat ontstond heden tengevolge van kortsluiting brand in een hoeveelheid kruit en lon ten. Er volgde een ontploffing, waardoor 44 arbeid sters werden gewond, van wie negen zwaar. Trekking' van Donderdag 21 Jan. 5e Klasse. 4e Lijst Nos. 3020 12613 elk f 1000. Nos. 5397 13691 19532 elk f 400. Noe. 3444 5927 elk f 200. Nos. 1010 9643 11828 12373 13041 17013 elk f 100. Prijzen van 70. -31 226 235 252 481 524 665 -856 920 1040 1077 1090 1140 1266 1366 1435 1515 1554 1557 1559 1616 1888 2012 2105 2421 2525 2678 2766 2881 3108 3343 3353 3771 3916 3918 4895 4901 4921 5148 5262 5676 5779 5885 6149 6326 6379 6577 6586 6823 7222 7235 7276 7440 7466 7607 7693 7782 7792 7864 7871 8030 8093 8190 8199 8232 8325 8451 .8459 8568 8588 8701 8940 9283 9574 9619 9675 9741 10057 10066 10172 10199 10200 10437 10589 11045 H228 11519 11553 —699 —830 —918 12060 12170 12197 12279 12296 12368 12408 12174 12478 12485 12704 12802 12809 12889 12934 13001 13014 13121 13148 13206 13279 13320 "13334 13424 13739 13758 13949 13956 14107 14159 14237 14376 14401 11590 14694 14877 14947 14949 15050 15183 15354 15389 15548 15650-15809 16178 16365 16832 16930, 17218 17273 17284 17366 17739 17862 17873 17967 18047 18154 18162 18198 18296 18:112 18362 18429 18491 18666 18726 18842 18845 18993' 19180 19200 19322 19395 19509 19633 19830 19842 20065 20142 20505 20642 20697 20727 20820 20827 20851 20877 20959 20962

Schager Courant | 1926 | | pagina 10