Mannen I deze laatste les geëindigd, waarna de leiden een woord van dank sprak tot zijne leerlingen voor hun Ijver en volharding in dere betoond en den wensch uitsprak, dat. in voorkomende gevallen mocht blij ken. dat rijne lessen niet tevergeefs waren geweest. Ook gaf hij te kennen, indien er onder de cursisten waren die gaarne een diploma zouden willen verwer ven, gelegenheid wordt gegeven een vervolgcursus onder zijne leiding bij' te wonen, doch. hierover moest men eerst maar eens goed nadenken. Daarna werd het woord gevraagd door den heer A. J. Hoogvorst, die namens de cursisten zijn har- telijken dank betuigde aan den leider voor zijn be- langlooze en uitstekende leiding tegenover zijn leer lingen aan den dag gelegd, waarna hij aan den dok ter vroeg na afloop nog even te blijven, daar zij hem zeer gaarne een blijk van waardeering wilden aan bieden, doch hem hierover eerst eens wilden spreken, Daarna nam de heer Jippes het woord en sprak namens de afdeeling van Het Witte Kruis den lei der eenige waardeerende woorden toe, hem tevens dank zeggende voor wat hij in deze voor de afdee ling en voor zijne leerlingen had gedaan. Nadat door den dokter aan beide sprekers was dank gebracht voor hunne, waardeerende woorden, was deze les en alzoo ook den cursus afgeloopen. W ARMENHUIZEN. Maandagavond had ten Raadhui ze een vergade ring1 plaats in verband met he top te richten steun comité voor de noodlijdende bevolking- in de Zuid oostelijke provinciën van ons land. Onder voor zitterschap van den heer Burgemeester J. Borger, werd een comité samengesteld, ✓bestaande uit de heeren J. Burger, Burgemeester, Pastoor Lasaace, Dominé Hornstra en van der Marei, J. Swan, J. de Groot, H. G. Rijs, P. Sevenhuijsen> Gz., P. .Sevenhuijsen Hz., K. Molenaar, S. G. Rdjpma, J. Xagthart, C. Gutker, D. Wildeboer, C. Beem- sterboer. en J. Turkstra. De léden van het comité zullen binnenkort oen collecte houden langs de huizen en hopen wij, dat de ingezetdnén door hunne milde gaven den; nood van de geteisterde bevolking zullen lenigen. W ARMENHUIZEN. Van ter zijde vernamén wij, dat Dinsdagavond onze dorpsgenoot N. Pronk uit Davos zou arri- veeron. OmfT uur werd hij aan het station Alkmaar verwelkomd door «enige dames en heeretl, dié hier toe het initiatief hadden genomen en werd hem •en krans aangeboden, welk moment door «en foto graaf werd vereeuwigd. Vervolgens werd nem eéa diner aangeboden in „het Gulden Vlies' 'te Alk maar on om half mogen arriveerde hij p«r auto in ons dorp. WIERINGEN. Na gehouden aanbesteding ia de levering der schoolbehoeften voor de 3 scholen in desse gemeenté gegund aan den heer Janines J. Boeker van boeken en andere leermiddelen, en aan don heer His "Wiïms van de handwerk-benoodigdhederu HOOGWOUD. Blji onderhandschen vetkoop is het huis aan de Pade wijk B «o. 10, eigendom van den heer S We ver. slager aldaar, overgegaan op J. van der Gracht te Opmeer. HOOGWOUD. Naar we vernemen zal de bekende m&lariafilm al hier vertoond! worden op Woensdag, den 10 Fe bruari 1926. o Als spreker zal daarbij optreden de heer Dr. Joh. Pool, arts alhier. STOOMKETEL GESPRONGEN. In het schip van v. d V. uit Antwerpen, tegenover de Mergelgroeve te St-. Pieter in het kanaal te Maas tricht gelegen, is door een onbekende oorzaak de stoomketel uit elkaar gesprongen, zoodat de machine kamer weldra in vuur en vlam stond. V. d. V., die nogal ernstige brandwonden aan hoofd en handen kreeg is door den geneeskundigen dienst verbonden en naar het hospitaal vervoerd. DIRKSHORN. Op 2 Februari vierde de heer L. van der Oord zijn 40-jarig jubilé als beambte van. den. polder Schagerwaard.. In den namiddag kwam het voltallige Bestuur van den polder dea jubilaris feliciteeren en w«rd Iiem na een Beer waardeerende toespraak van den dijkgTaaf, den heer P. Raap, een en'veloppe ter hand gesteld. In welgekozen woorden betuigde de jubilaris voor een. en ander sijn harteJiJken dank. Obk het Bestuur van de Muriokvorervriiging „On der Ons", waarvan de heer Van der Oord voorzit ter is, kwam, trots de modderwegen, den jubilaris ootmplimenteeren. 2 Februari 1926 zal bij hem stellig in aangename herinnering blijven. OUDKARSPEL. Bij de gehouden stemming voor een lid van be stuur van den Derg- en: herkmeerpolder, is ge kozen de heer Jb. de Boer te Oudkarspel1. ZUIDSCKARWOUDE. De collecte door «het Oranje-comité gehouden voor hot houden van het Jubileumfeest van het Koninklijk echtpaar, heeft, naar we vernamen, rond f 186 opgebracht. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond gaven de Harmonica Virtuosen van Velseroord een uitvoering in de aaal van den heer Kossen. De opkomst was matig. In tegenstelling met tde vorige uitvoering, toen het geheel» gesel schap optrad, heeft de muziek ons ditmaal met kunnen bekoren. Zeker, de vaardigheid op deze instrumenten was groot, maar de stemming on derling was slecht, waardoor de muziek voor lief hebbers meestal ongenietbaar was. Ter afwisseling kregen wij eenige voordrachten te hooren Van Henry en Frenry. t Was voor de eerstemaal dat wij kennis maakten met deze hu moristen. De inlioud van de stukken, die zij ten beste gaven, was van dien aard. dat wij er maar liever niet verder over zullen uitweiden. Met velen hopen wij, dat wij te St. Maartensbrug voortaai* van hun prestaties verschoond blij"ven. Het ge bruikelijke bal na was zeker wel het glanspunt van dén avond. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gisteravond zijn twee achter elkaar gekoppelde wagens, bespannen met twee paarden, waarmee de voerman H. J. Noordman, uit Zwolle, het kruispunt van de spoorlijn Zwolle'Meppel en den straatweg ZwolleAlmelo zou oversteken door den laatsten trein bit Coevordèn, die om 8 uur 35 min. te Zwolle aankomt, overreden. Er hing een zware mist. De paarden schrokken en trokken den voerman aan de teugels van den wagen. Door den val op de steenen en het meesleuren over den weg werd HIJ aan het hoofd gewond. De trein stopte onmiddellijk. De war gens bleken geheel vernield te zijn. N. weigerde het aanbod. met den trein vervoerd te worden; hiji werd ter plaatse door dr. Van Ysendljk uit Zwolle ver bonden. Gisteren is de vracht-auto van den Noordbra- bantschen Christ. Boerenbond, waarmee de chauf feur II een koe vervoerde, op den onbewaakten overweg in den kunstweg Leur—Beek op de spoorlijn BredaRoosendaal door de locomotief van den snel trein van Roosendaal, die om 2 uur 16 min. te Breda aankomt, gegrepen en geheel verbrijzeld. De koe werd zoodanig gewond, dat zij ter plaatse moest wor den afgemaakt. De chauffeur kwam er met enkele lichte verwondingen al. DE IN DUITSCHLAND ONTSLAGEN NEDER LANDERS De raad der gemeente Bergh is ia spoedvergade ring bijeengekomen ter bespreking van den nood toestand, in de gemeente, doordat het meerendeel der in Emmerik weckende arbeiders in massa ontslag is verleend. Alleen aan de Oelwerke Germania is het getal Hol- landsche arbeiders gedaald van 300 tot 17. Arbeiders met meer dan 30 dienstjaren werden nog getroffen. 'Besloten werd dat een speciale raadscommissie de zen toestand met de rijksregeering zal gaan bespre ken. SCHEEPSRAMP OP DE SCHELDE. Het Engelsche stoomschip „WhimbreT van Liver- pool op weg naar Antwerpen, werd tegen half negen eergisteravond tijden® dichten mist op de Schelde voor de stad Vlissingen overvaren door het Britsche stoomschip „Marloch", een schip van ruim 10 000 ton van de Canadian Pacific Railway Company. De „Whimbrel" een schip van ongeveer 2500 ton begon onmiddellijk» te zinken en was in een minimum van tijd in de golven verdwenen. De 22 leden der beman ning en do Belgische loods, die zich aan boord be vonden, konden niets dan het veege lijf redden. Ne gen man werden' van boord gehaald door een motor boot van het Nederlandsche loodswezen; de overige opvarenden werden gered door een van de door de .Marloch" uitgezette reddingsbooten. De geredden zijn ondergebracht in hotel „Noordzee-Boulevardi" te Vlissingen. Het stoomschip .Marloch" ligt thans op de Schelde voor Vlissingen geankerd. Het schip maakt water, doch de scheepspompen kunnen het drijvende hou den De sleepbooten Humber" en ,Larissa" liggen langszij om zoo noodig assistentie te verleenen. De Vlissingsche correspondent van het Hdbld. meldt nog: Wij hebben den kapitein, den eersten machinist en den Belgischen loods Vlntioen van' het gezonken En gelsche stoomschip „Wlhimbrer gesproken. 'Zij kon den niet. veel bijzonderheden mededeelen, omdat alles zoo sngl had plaats gehad Onmiddellijk na de aan varing begon de ..Whimbrel" water te maken. Het stoomschip „Mtarloch", dat het aangevaren had, lag Daast het zinkende schip. Van de uit 22 leden en de loods bestaande bemanning van de „Whimbrel" kon den 14 overspringen lang» een touwladder op de „Marloch"; de tien anderen hebben angstige oogen- blikken doorgemaakt. De „Whimbrel" was aan bak boord aangevaren en de 10 opvarenden zaten dus" allen aan de stuurboordzijde. De motorsloepen van het Nederlandsche en Bel gisch» loodswezen waren in de nabijheid, doch door den dikken mist was het zeer moeilijk het zinkende schip te vinden. De motorboot van het Nederlandsche loodswezen slaagde er in, allen te redden en behou den hier aan wal te brengen. Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw kuid vóór iet inzeepen eerst in te wrijven met een weinig 30-60-90 et.P U R O L. WIE RIN6ERW AARD. Voor de 2e maal in dit seizoen hield het Departe ment van de IMij. tot «Nut van 't Algemeen eene huishoudelijke bijeenkomst op jl. Dinsdagavond en ditmaal met eigen krachten. Naar schatting waren minstens 160 personen in de zaal aanwezig. De heer H. Kosten, die namens den voorzitter opent, spreekt daarover zijn bijzonder genoegen uit. Achtereenvol gens krijgen we een keurig afwisselend programma te hooren en te zien. en waaruit blijkt, dat een avond door eigen krachten heel best isuit tevoeren. Alle 17 nummers afzonderlijk te bespreken gaat niet en ook willen we geen pluimpjes geven, ofschoon velen dit dubbel hebben verdiend. Ons verslag zou onwille keurig te lang worden. Meerdere nummers werden geaccompagneerd door de heeren Vethman, Ouden dijk Sr. en Jr., die blijk hebben gegeven uitstekend voor hun taak berekend te zijn. Het wa9 zoo onge merkt halféen geworden, toen het officieele gedeelte van den avond onder dankzegging werd gesloten, waarna men nog een poos gezellig bijeen bleef, en gelegenheid werd gegeven tot een dansje. Het toe stuur en zij die hunne gewaardeerde medewerking hebben verleend, hebben den loden een recht gezelli- gen avond bereid. Hulde! JULIANADORP. Woensdagmorgen vergaderde de afdeeling Helder van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw in het café „de Blauwe Keet" van den heer J. Marees Dz. Van de 75 leden waren eer slecht® 14 aanwezig. De voorzitter, de beer J. J. Vervaille, sprak zijn spijt uit, over de geringe opkomst en heette voorts in zijn openigswoord in bet bijzonder welkom den heer Dr. L. T. C. Scheij, die heden zou behandelen het onderwerp „Melkvorming en iMelkbehandeling". De notulen werden onveranderd vastgesteld. Opnieuw zal getracht worden vrijstelling te krij gen van het betalen van keurloonen voor nood, slachtingen. Door de heeren iS. Erik® en G. W. Jimmink Wz. was de rekening en verantwoording over 1925, van den penningmeester, den heer J. C. Maters, nage zien en involmaakte orde bevonden. De ontvangsten hadden bedragen f 738.97%, de uitgaven f 433.45, al- zoo een saldo van f 305.58. De penningmeester en de commissie ontvingen den dank dea voorzitters voor gehouden beheer en controle. Met het oog op het gunstige kassaldo en mede om gehoor te geven aan de steunverleening voor de getroffenen door den wa tersnood in het IZuiden van ons land, stelde de voor zitter aan de orde een bedrag daarvoor af te zon deren en aan het Watersnoodcomité over te maken. Voorgesteld werd om f 75 te geven, hetwelk overeen komt met f 1 per lid. Algemeen werd dit voorstel goedgevonden en tevens besloten het bedrag af te dragen aan het plaatselijk comité. Volgde bestuursverkiezing. Aftredend de heer (A Grin, welke met op éen na algemeene stemmen her kozen werd en zijne herbenoeming weder aanvaardde Vervolgens was men genaderd aan de lezing te houden door Dr. Scheij, over het hierboven reeds genoemde onderwerp. Op aangename, duidelijke wijze behandelde de heer Dr. Scheij zijn onderwerp, daarbij er op wijzen de, dat door het Melkbesluit, de melk in veel ster kere mate een onderwerp van Staatszorg is gewor den en behandelde uitvoerig de eischen waaraan de melkvoorziening en melkbehandeling moeten vol doen en de winning der melk. Spr. vond daarbij voort® gelegenheid nog eens te wijzen op het groote belang van goed melken. Ge wezen werd op de groote beteekenis van het heb ben van leidingwater, zoowel voor de 'kaas- en bo- terbereiding als voor den gezondheidstoestand van het vee. Het was daarom dat spr. met genoegen had gelezen het verslag van de poldervergadering „Het Koegras" en dat men ook hier zou profileeren van de voordeelen die de waterleiding aan een veebedrijf biedt. Van de gelegenheid tot het vragen van inlichtin gen werd door enkele personen gebruik gemaakt. De beer van- der Veer vroeg daarbij, als de Staat een eisch «telt aan het product en er 1® geen mede werking van een gemeentebestuur, om de eischen van den Staat te kunnen uitvoeren, kan er dan van Staatswege dwang op zulk 'n gemeente worden uit geoefend? Met datgene wat voor komt in het verslag van de poldervergadering omtrent de watervoorzie ning door geheel Koegras kon spr. nog niet zoo bliji zijn. Van de 100 putten en pompen in Koegras zuL len er zeker 90 voor afkeuring in aanmerking komen en het beschikbaar «tellen van leidingwater wordt getraineerd. De aanleg daarvan komt de bevolking en de stad ten goede en dan kan ook voldaan wor den aan de eischen die het melkbesluit aan de vee houders oplegt, zoo niet, dan is dat hier totaal on mogelijk vanwege het slechte water. Over de watervoorziening werd thans nog een hartig woordje gesproken en zal men ter bevoegder plaatse daaromtrent nadere gegevens inwinnen. De andere vragen werden ook besproken. Inlichtingen werden gevraagd over de te houden melkcursussen, welke Inlichtingen uitvoerig werden verstrekt De wen9chelijkheid tot het uitbetalen der melk op deugdelijkheid werd nog besproken. Nadat bij de rondvraag nog enkele zaken gememo reerd waren, volgde onde rdankzegging aan den heer Dr. Scheij, sluiting. HARENKARSPEL. Bij de op Woensdag gehouden vergadering van het Veefonds alhier, bleek, dat «r verzekerd wa ren over de maanden' Nov. 991, Dec. 998 en Januari 1017 stuks vee. Het fonds had een verlies van. 8 stuks. Do omslag werd bepaald op: Nov. 30 cA, Deo. 25 cfc en Januari 30 ct. HEEHHUGO WAARD. Namens liet hier gevormde watersnoodcomité, hebben eén aantal jonge dames aan de burgerij in teekenlij sten gepresenteerd, waarvan dé totaal- opbrengst ruim f 880 bedroeg. Reeds eerder was in de drie R.Kath kerken alhier een collecte ge houden, met een opbrengst van tusschen do 500 en 600 gulden. HEERHUGOWAARD. Is hier de laatste jaren verbazend veel bijge bouwd, ook 1926 zet zich weer goed in. In de maankl Januari toch. is voor 7 bouwplannen vergunning- voor uitvoering aangevraagd. Heden, Woensdag, Werd aanbesteed het bouwen van ©en woonhuis voor den heer D. Stam. Van db inschrijvers was d j hoogste N. A. Gerritsma te Oudorp voor f 2999 en de laagste J._ C. Kl'eroq alhier voor f "2488, ter wijl1 de begrooting f 2700 was. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. WINKEL, Woensdagmiddag .geraakte de herstelauto van do ,Ned. Pudding-fabriek „de Toekomst" te Zaandam, aan den Niedorperweg in de Voorsloot, door bij «on poging daar te kearen, te ver achteruit te rij den. De auto zakte gedeeltelijk in de breede, diepe sloot. De zitplaats van den chauffeur bleef boven water en met een bootje is die er uitgehaald. Zoo- voel mogelijk i* er van den inhoud in veiligheid gebracht; toch ging er nog heel wat verléren. De firma Keetman en Schoor!1 zorgde voor de noodige takels en met vereende krachten werd de auto op het droge gebracht en kon later weer zijn weg vervolgen. DOODGESLAGEN. Te Venlo is een 2&-jarige ambtenaar bij de elec- trische centrale, die belast was met de bediening van de electrische hijschkraan en bezig was aan de her stelling van den mechanischen laadbak, door den zwengel van het mechanisme gegrepen en over de leuning der brug naar beneden geworpen. Met ver pletterden schedel werd hiji naar het R.K. Gasthuis overgebracht, waar slechts den dood kon geconsta teerd worden. EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Een dezer dagen vervoegde zich op één der vele makelaarskantoren, welke Zeist rijk is. iemand die buitengewoon veel zin had in het koopen van een heerenhuis aan den Utrechtschen weg. In een auto, vergezeld van den directeur van het woningkantoor, werden verschillende perceel en be zocht en ten slotte viel de keus op een bepaald pand de tusschenkomst van den notaris bleek noodza kelijk. Tot dusverre was alles volkomen normaal. Den volgenden dag werd' volgens het Utr. Dagbk een rijtuig besteld met een vlot paard ervoor en vio len de oogen van den kooplustigen aspirant-heeren huis-bezitter, die voorgaf Van Dijk te heeten on zich tot dusverre vermeid had met het smokkelen van paarden over onze Oostelijke grens, op dit schoone dier. Hij bood er op maar niet genoeg. Een paard alleen was echter niet voldoende er behoorde een dogcart achter. Weer werden onderhandelingen gevoerd, nu met een rijtuigfabrikant, onderhandelingen die aantoonr den dat terzake geen leek aan 't woord was. Inmiddels was een jspnsion gevonden zij het ook met zeer veel inschikkelijkheid van de zijde der ver huurders. De onderhandelingen werden nu uitgebreid tot het bestellen van eenige .ameublementen, eveneens bij een Zeister firma. Mede in verband met eenige uitlatingen, die een vreemden indruk van 'smans mentaliteit wettigden en niemand geld zag. werd lont geroken. Het makelaarskantoor stelde zich Zondagmorgen in verbinding met de politie, net té laat. De pension gast had 'om 7 uur laten wekken en is het laatst ge signaleerd te 8 uur v.m. door een der stalknechts van den betrokken stalhouder, het jagershoedje met het triomphantelij'k veertje op, de fiets van den pen sionhouder aan den hand, zijn leeren vest aan, een bouffante van hem om en naar bleek f 10 van hem in den zak. WINKEL De afdeeling Winkel van den- Bond voor Staats- pensionneering vergaderde Woensdagavond ten huize van den heer D. A. de Bruijn. Tegenwoordig waren 14 leden. Door den voorzitter wordt de vergadering geopend en wegens afwezigheid van den secretaris worden geen notulen gelezen. 'Ingekomen is een aanbieding van een declamator den heer "Van der Meer uit Wognum. Door het federatiebestuur wordt aan de afdieelin- gen verzocht bij een propaganda-avond geen bal na te geven. Veelal wordt de propaganda dan bijzaak en het zal hoofdzaak en dit is niet in overeenstem ming met het doel van den Bond. De meeningen hierover zijn verdeeld, acht men eensdeels bal na niet in overeenstemminbg met het doel, anderdeels acht men het een middel om meer volk en meer entree's te krijgen. Door den afgevaardigde, den heer P. Zwagerman, wordt verslag uitgebracht van de te Schagen gehou den Federatievergadering. Daaruit blijkt dat voor de gehouden ringlanddagen is ontvahgen f 996.62, en uitgegeven f 976.67, zoodat er een nadeelig saldo is van f 19.95. Voorts zal in de Bondsvergadering worden voorge steld verlaging van het honorarium voor sprekers, nu f 25. Een bijzonder woord van dank krijgt de heer A. G. A Verstege van den Helder, die bet kos teloos heeft gedaan. De rekening der afdeeling over 1925 komt thans aan de ordé en vereisebt eenige bespreking. De juiste toestand opgezet, blijkt, dat er een tekort i® van f 58.87%, terwijl nog een rekening van drukwerk van 1924 moet inkomen van pl.m. f 40, zoodat er een tekort i® van pl.m. f 98.87%. De contributie 1926 zal niet voldoende zijn om het tekort en de eerste uit gaven voor 1926 te dekken. Zoodra de rekening in haar geheel i® opgezet, zal de commissie haar nazien. Wat voor propaganda zal worden gedaan, is een vraag welke nauw verband houdt met de financiën. De in de vorige vergadering genomen plannen, nl. met eigen krachten èen tooneeluitvoering te gven, zullen door onvoorziene omstandigheden niet door gaan, elk ander plan, een spreker, lichtbeelden, of, zooals wordt voorgesteld, Daan Pool, gaat gepaard met uitgaven, waar tegenover staat' risico van te weinige opbrengst Van het heffen van een entrée van leden b.v. f 0.25 en van niet-leden f 0.50, ver wacht men ten deele minder bezoek en men wil zich toch ook bepalen tot propaganda de zaak betreffende en niet uitsluitend een uitgangsavond organiseeren. Met bet oog op den stand der financiën wordt' be sloten dit seizoen geen propaganda-avond meer la organiseeren, doch zoo mogelijk in bet najaar 1926 en nu trachten de kas te versterken en het Hoofd- Overspannen zenuwen vragen een Kalmeerend en Zenuwsterkend midde? MLWHARDT'S ZENUWTABLETTEN beantwoor den volkomen aan dit doel. Glazen touisjt 75 ct. Bij Apotb. en -Drogisten. bestuur te vragen dit jaar vrijgesteld te worden van het betalen van quotum. De heeren Jn. Smak Jbz. en J. Romar worden tot bestuursleden herkozen en nemen de herbenoeming aan. De vraag wordt gesteld, of de contributie van f0.40 en i 0.50 moeten worden gehandhaafd'. Medegedeeld wordt dat' een lid de afdeeling meer dan f 0.50 kost en de bestaande leden zullen wor den gehaödhaafd, doch voor nieuwe leden moet her minstens f 0.75 zijn, liefst f 1, man en vrouw f 1. waarvoor zij dan slechts één courant krijgen De heer P. Hoogland heeft 25 nieuwe leden aan gebracht, waarvoor de voorzitter hem dank zegf Voor een goeden gang van zaken wordt hot jam mer gevonden dat de secretaris de vergadering meer malen niet kan bijwonen. Vervolgens wordt nog gesproken over he+ bodo- loon, thans bedragende f0.07% per lid en besloten dit voorlooplg zoo te laten. Daarna sluiting. ANNA PAULOWNA Dinsdag 2 Febr. had in het caTé van den heer C. Slikker te Anna Paulowna de eindmatch plaats tus- schen 6 heeren biljarters van Oudesluis en 6 van Anna Paulowna. Er werd geregeld op twee tafels gespeeld. Het was een zeer spannende wedstrijd en om beurten had den beide partijen de leiding. Ten slotte gelukte het Oudesluis te winnen met het zeer geringe verschil van 34 punten. Oudesluis haalde 3087, Anna Paulow na 3053 punten. De hoogste serie van de aangename vriendschappelijke match werd behaald door den heer K, 'Buik van Oudesluis met 33 punten, i AUTODIEVEN. De politie op het bureau Leidscheplein te Amster dam is er in geslaagd drie personen te arresteeren. die het in den laatsten tijd gemunt hadden op lang» den weg onbeheerd staande auto's. De drie jongelui, van wie een in militairen dienst was en in Haarlem was gedetacheerd, hadden .net elkaar afgesproken, dat de twee in Amsterdam woonachtige vrienden te gelegenertijd een auto <.p den kop zouden tikken. De jongens waren kantoor bedienden van beroep, maar sinds geruimen tijd werkloos Desniettemin maakten zij groote verterin gen; ziji bezochten vaak danscursussen en geraakten dan ook in geldverlegenheid. De vorige week Dinsdag wisten zij een slag te slaan, die hun echter noodlottig is geworden. De twee Amsterdammers liepen in de Jan Luyken- straat en zagen daar het was omstreeks 8 uur in den avond een vierpersoons Aga-auto onbeheerd staan. De contactsleutel was aanwezig en zoo was het voor de auto-dieven al heel eenvoudig om den motor aan te zetten en met hun tweeën in den gestolen auto er van door te gaan. De jongens, die ieder nog geen 20 jaar oud zijn, reden in een ferme vaart door naar Haarlem, waar zij den buit aan hun militairen vriend, die juist 20 jaar oud is, overgaven. In Haarlem hebben zij detr auto achtergelaten en intusschen met den milicien afgesproken, dat deze~ er voor had te zorgen, dat de auto ton minste 500 gulden zou opbrengen. De op brengst zouden de drie auto-dieven gelijkelijk onder elkaar verdeelen. De milicien slaagde er in door middel van eon tusschenpersoon. die naet wist met eon gestolen auto te doen te hebben, de Duitsche Aga aan een hande laar te IJmuiden te verkoopen voor f660. Na ontvangst van dit bedrag heeft de milicien Zaterdag zijn vrienden te Amsterdam opgezocht, waar men onderling den buit verdeelde. Het drietal werd echter Zondagochtend ongerust, toen het in hrt ochtendblad van een der Amsterdamsche couranten de advertentie la®, waarin de eigenaar van de Aga- auto meedeelde een belooning va nlOO gulden uit te loven voor hem, die hem weer in het bezit van zijn auto wist te doen stellen Toen de drie jongens dit lazen, hebben ze het grootste deel van de opbr mgst van den auto slechts een 'klein bedrag van de f 650 was door hen verteerd weer bij elkaar gelegd om eventueel den eigenaar ten deele schadeloos te kunnen stellen. Reeds op denzelfden Zondag liep een der drie jon gens in de val en werd door de politie gearresteerd. De jongen, die aanvankelijk niet de volle waarheid wilde zeggen en het later deed voorkomen alsof hij het feit alleen op zijn geweten had, moest ten slotte wel toegeven, dat er nog een tweede persoon in het complot betrokken was. Van den Haarlemschen mi licien sprak hij wijselijk niet. Dinsdag werd nu de tweede persoon aangehouden, terwijl gisteren .reeds de milicien, de derde, in het complot in Haarlem wer gearresteerd. Alle drie verdachten werden aan 'n langdurig verhoor onder worpen, waarin zij bekenden het feit gepleegd hebben. Onderzocht zal nu worden of het drietal zich nog aan andere autodiefstallen, welke in de laatste maanden zijn voorgekomen, schuldig zijn. De auto is intusschen bij den handelaar in IJmuiden. die niet wist een gestolen wagen gekocht te hebben, weer terug gekocht en aan den eienaar teruggegeven. Het geld dat op de jongens is bevonden zal aan de ver zekeringsmaatschappij die de schade had- ie dragen, worden uitgekeerd. DE KABINETSCRISIS- De Tijd schrijft Tegenover beweringen in sommige bladen o.a. in de Voorwaarts van Dinsdag- als zou de pogrinfc? van den kabinetsformateur van katholieke zijafe biiv nenskamers tegenwerking ontmoeten, kunnen, wij ve -zekeren, dat een verbod der katholieke Tweede Kamerfractie aan welk katholiek ook om in het kabinet-Limburg zitting te nemen niet bestaat. Integendeel rijn voor zooverre in parlementairen kring bekend is ééne uitzondering- daargelaten alle vooraanstaande leden der tractie vóór het welslagen van e©n kabinetsformatie door mr. ^Lim burg èn voor medewerking van enkele katholieken in dat kabinofc. Z UIDS CHARW OUDE. Door ruim een dertig vaders van schoolgaande kinderen is aan het Oranje-comité het volgende schrijven gericht: Öndergeteekenden, allen ouder® van schoolgaande kinderen op de openbare school, uit de krant verno men hebbende, dart uw Comité voornemens is ten eere van het 25-jarig .huwelijksfeest van het Ko ninklijk echtpaar, een feest te organiseeren op 8 Febr. a.s. en daartoe ook uit te noodigen de kinderen der openbare school, drukken daarover hun verwon dering uit. In de eerste plaats deelen zij U mee, dat het hun innige overtuiging is. dat de omstandighe den in ons land van dien aard zijn, als gevolg van storm- en watersnoodrampen, dal er geen aanlei ding is tot een feestvieren als door U bedoeld. Te meer is dit hun overtuiging, daar de Koningin in Haar laatste proclamatie heeft te kennen gegeven, de uitgaven, die anders voor een feestviering zouden worden gedaan, te besteden in t belang van de door den watersnood getroffenen. Nu lijkt het öndergetee kenden een te ver gedreven koningsgezindheid, om, in spijt van H.M.'s wensch, toch tot het organiseeren van een feest door U, over te gaan. dit brengt met zich dat nog een flinke uitgaaf gevorderd wordt. Daar nu nog pas door de ingezetenen een bedrag van f 900 is bijeengebracht en öndergeteekenden in de koe ten van feestvieren liefst wenschen mee te betalen, achten zij het ongewenscht, dit feest te houden. Zij wij"zen er op, dat ook al mochten enkele öndergetee kenden principieele bezwaren hebben tegen eeö feest als door U bedoeld, deze overweging niet de drijfveer van handelen in deze is, doch slecht# de

Schager Courant | 1926 | | pagina 2