Rechtskundige Vragenrubriek. Plaatselijk Nieuws. DE WATERSNOOD. feestviering afkeuren op een tijd, die voor geen eestviorlriK geschikt is en welks ernst door het ko- linklijk echtpaar zelf aanleiding ia geweeat, te ver weken geen gelden voor dergelijke doeleinden te wsteden. liet komt ondergeteekenden voor, dat het omité nu nog koningsgezinder is dan de Koningin «lf en dat het er nu allen schijn van heeft dat er eest moet worden gevierd, koste wat kost. Onder tekenden betreuren het ten zeerste, dat dit. be talt door U is genomen en zij zijn van meening; jat in de tegenwoordige omstandigheden, waarin Nederland verkeert, feestvieren achterwege behoorde e blijven en vinden het bovendien in strijd' met de ipvoedkundige waarde, welke van niet-feestvieren wu uitgaan, nl. de kinderen te laten beseffen, dat er ■jjden kuifhen komen, waarin alle uiterlijk eerbet. oon en feestviering behooren te worden nagelaten, il was het maar alleen, om daarmee uiting te geven ian het medegevoel en het medelijden, dat de niet- ïetroffen inwoners met de zoo diep beproefden koesteren. Gezien in het licht van de bovengenoem de proclamatie Is het ondergeteekenden bovendien onbegrijpelijk, dat Uw Comité in dit feest een uiting wil zien van 'iefde tot het Vorstenhuis, waar de le der. ervan zelf tot meditatie en gebed opwekken. Vrij van iedere anti-koningsgezindheid) in dezen, rerklaren ondergeteekenden hun kinderen niet aan jit feest te zullen laten deelnemen op grond' van ovengenoemde overwegingen. DE EX-KROONPRINS TE DOORN. Naar wij vernemen, aldus de Tel., zal do exJcroon- >rins die, zooals bekend eenige dagen bij z'n vader ip ..Huize Doorn" vertoeft, geen bezoek brengen aan Vieringen. Vermoedelijk zal de kroonprins met Pa- jchen weer in ons land komen en zou hij bij die ge- egenheid voornemens zijn het eiland, waar hij zoo'n Mjgen tijd 'vertoefde, te bezoeken. Omtrent het ver rek van Wilhelm Jr. staat nog niets vast. Vermoe- lelijk zal hij tegen het eind' dezer week weer naar luitpchland' terugkeeren. Dij zijn dagelijksche boods chappen in het dorp heeft de ex-kroonprina na- uurlijk veel bekijks. Nauwelijks heeft hij zijn neus tuiten de muren van „Huize Doorn" gestoken of een Ugertje van fotografen en filmoperateurs komt In actie om hem op gevoelige plaat of film te vereeu wigen. Doch de ex-kroonprins schijnt deze belang- rtelling voor zijn persoon weinig prettig te vinden. Heesttijds tracht hij langs een verborgen uitgang len nieuwsgierigen te ontkomen. Bij goed weer vindt de ex-kroonprins het een genot blootshoofds en gestoken in een gestreepten pull- over fietstochtjes in den omtrek te maken. 'Ook legt taj vaak bezoeken af. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDSWINKEL TE AMSTERDAM. Gisternacht, kwam de horlogemaker en goudsmid WaJewijn op bet politiebureau Warmoesstraat te Amsterdam aangifte doen. van oponaluiting van zijn winkel' in de Bininen Bantammerstraat 24. De familie was van half negen tot twaalf uur niet thuis geweest en in die periode moot iemand door de winkeldeur met een valsdhon sleutel tö openen, zich toegang hebben verschaft. Een groofce voorraad wordt vermist. Volgens de rarehorchelijst van de politie zijn ontvreemd 100 gouden "trouw- en fantasieringren, 2 gouden zegel' ringen, 14 gouden heerenhorloges, 12 gouden dames- armbandhorloges, 8 gouden heerenlinrlogekettings, 4 ffouden atrikspelden, 4 gouden heerenannbandhor- oges. 4 flacons met gouden stop en 12 of 13 hor- leges van verschillend, model. Verzekering dekt de schade. Tel. B jreerHjke Stand. 1 GEMEENTE WINKEL. Ingeschrever gedurende de maand Januari 1906. Geboren: Marita, dochter van Jan Hendrik Puyk etv Trijntje Blaauboer. Cornelis Alberth, zoon van Iwu Wit en Grietje Strooker. Oöhuwd: Pieter Kort', oud 26 jaren, en Grietje de Jong. oud 25 jaren; Meijert Lont, oud 23 jaren, en Jannetje Catharina Peetoom, oud 18 jaren. Overleden: Jansje Wijngaard, oud 69 jaren, we duwe van Cornelis van Scheijen. Jan Koomen, oud TB jaren, echtgenoot van Jantje Smit. GEMEENTE ST. FANCRAS- Ingeschreven gedurende de maand Januari 1926. Geboren: Brechtje, dochter van Jacob Wijn en Hil- iegonda Blom. Jacob, zoon van Jacobus Contant en Fijtje Tuinman. Trijntje, dochter van Hette Knossen en Jannetje Smit. Overleden: Neeltje Rok, 71 jaren, wed. van Klaas Smit. Gerardus Jacobus Remert, 58 jaren, echtgen. van Elisabeth Molenaar. Gehuwd: Jacob 'Miessen en Klasiena Johanna Possei. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1926. Geboren: Andreas, zoon van Willem Dekker en Cornelia Anthonia Bijwaard. Anthonie, zoon van Klaas van Dompselaar en Antje Bood. Gerardus, Petrus, zoon van Nicolaas West er en Catharina Blee- ker. Jacob, zoon van Cornelis Rentenaar en Trijntje 5rin. Petrus, zoon van Jan Bruin en Veronica Beers. Everardus, zoon van Johannes Tesselaar en lans Doodeman. Willem Andries, zoon van Johan- u&s Kuilboer en Anna Filmer. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. (herleden,: Jan Spaans, oud 56 jaren, echtgenoot vsd Antje Dekker. Johannes Biersteker, oud 41 ja ren, ongehuwd. Nieuws. DE BANKBILJETTENVERVALSCHING. De politié heeft een Hongaar die zich graaf Loland Joseph des Veray noemde, nadat zij zijn spnor al te Dyoa en Cannes had gevolgd, in een hotel in de buurt van Nice achterhaald. Hij1 was al naar bed gegaan, toen de agenten aanklopten. Hij verzocht hen, even te wachten, tot hij zich had aangekleed, maar toen er. na eenige minuten wachten, niet werd opengedaan, drongen de agenten de kamer binnen. De gezochte Week er echter niet te zijn. Later vond men hem kermend in den tuin. Hij was uit een raam, tachtig voet hoog, gesprongen en Is met gebroken beenen naar het ziekenhuis ge bracht. EEN MISLUKTE BANKROOF. Gistermorgen verscheen een jongmensch in het filiaal van het „Diskontogesellschaft" in Schwarzen- dorf. Toen de kassier bezig was bankpapier uit te tellen, deed de bezoeker achter een pilaar snei een masker voor. trad voor het loket en hieid den kas sier een revolver onder den neus om vervolgens van mans schrik gebruik te maken ten einde zoo- eel mogelijk geld naar zich toe te grissen, waarop lij ijlings vluchtte en op straat in een taxi sprong, 'e chauffeur echter, die dit optreden verdacht vond, freigerde te rijden. De dief 'trachtte toen te voet weg to komen, maar werd na een korte jacht door de bankemployés gevat en aan de politie ovendeverd. Het gestolen geld tot een bedrag van 3000 M. werd nog in zijm bezit gevonden. BIJ HET SKI-LOOPEN VERONGELUKT. Zondag is een gezelschap Italiaansche skiloopers bij Fontaine-froide in Savoije door een sneeuwstorm overvallen. Eenige leden van het gezelscnap gingen hulp halen en het mocht gelukken twee der drie achtergebleven ski-loopers, die reeds half door de sneeuw bedolven waren, te redden. De derde, ten leugdige vrouwelijke dokter uit. Turijn, is niet te ruggevonden. MASSAONTSLAG VAN AMBTENAREN IN GRIE KENLAND. Bij besluit van generaal Pangalos zijn 20.000 amb tenaren om bezuinigingsredenen ontslagen. EEN POSTKANTOOR LEEGGEPLUNDERD. Een sensationeel© borooving van een postkant 'or heeft gisternacht plaats gehad te Pawtucket (Rh4de Island). Te middernacht kwamen vier bandieten het hoofdgebouw binnen, overweldigden den portier en de nog aanwezige klerken en sloten hen ln een ka mer op. Daarna openden zij alle kasten en na drie uren ontvluchtten zij: met een buit van ongeveer 275000 dollar, waaronder postzegels en aangeteeken- de stukken. SCHEEPSBRAND TE ANTWERPEN. Dinsdagavond is door een onbekende oorzaak brand uitgebroken in de lading van de Duitsoha stoomboot „Goldenfels"t te Antwerpen. De gehee- le lading, van twee ruimen, bestaande uit tabak, i'ute.t boe 'en schellak, stond in weinig oogenbiik- :en in volle vlam. De brandweer moest zich bepaleri tot liet onder water zetten van de ruimen, waardoor natuurlijk ook de geheele lading werd beschadigd of vpmietigd. Do schade wordt op zijn minst ge schat op 5.000.000 fr. EEN REVOLUTIONNAXRE BEWEGING IN POR TUGAL. Te Lissabon heeft een revolutionnaire beweging dor radicale elementen plaats gehad. De regeering is den toestand meester. De revolutioninairon wil den zióh van de kazerne van Campolide dor repu- blikeineche garde to Lissabon meester maken, doch do .poging mislukte. De autoriteiten doden kolonie! Estoves, twee andere officieren en eenige oivie len voor de kazerne arresteoren. Er hoerscht volkomen rust in de stad. VERMOORD» Te Nice is een dame van 47 jaar, die daar redls sedert drie maanden in een van do bokchdé, dure hotels was gelogeerd, vermoord. Men heeft het slachtoffer met afgesneden halls gevonden in de kamer, die zij in het hotel bewoonde. Do vermoorde vrouw leiddp te Nioe een yroolijk leventje,,bezocht er dansgelegenheid en speelzaal en, ontving ook wel in het hotel kennissen, die zij in die inrich tingen maakte. De politie heeft tweo jongemannen en twee jonge vrouwen in verband met dezen moord aangehouden. Een der jongemannen wordt verdacht de misdaad ije hebben gepleegd* hij is 29 jaar oud, wijnhandelaar, iniet onbemiddeld. Hij ontkent. EEN OLIFANT CONTRA FORD. In de Lampongs kwam het tot een strijd tusschen olifanten en Ford's geesteskind, meldt een L,oc.-cor- respondent. Op Vrijdag 18 Dec. 4.1. begaf een gezelschap In landers zich van Kalianda naar Telokbetong per Ford-auto. Wie dien weg wel eens gevolgd heeft, zal zich herinneren dat tusschengenoemde plaatsen de weg door een oerwoud gaat, waar nog vele oli fanten en beren voorkomen. De tocht werd onder nomen tegen het krieken van den dag en in het oer woud aangekomen, was het nog donker. Bij. het scherpe licht van den auto zag de chauffeur midden op den weg een zwarte gedaante, en dichter- bijt gekomen, zag hij, dat het een jongo olifant was. Zeker bingoeng door het verblindende licht, ging het beest voor- noch achterwaarts. De weg was er te smal om goed te kunnen passee- ren, en zoo probeerde de chaüffeur het beestje zacht weg te duwen. Doch toen het de auto tegen zich aan voelde, begon het zoo te trompetten, dat hooren en zien verging en vreezende voor een algemeenen "aan- I val van dergelijke beesten want dit beestje was ab- soluut geen solitair stapten allen uit en haastten zich terug in de richting van Kalianda. Het was maar goed gezien ook, want uit de verte zagen zij uit het woud een grooter dier, wellicht het moeder-dier, te voorschijn komen, eveneens met veel kabaal, de slurf omhoog, op het Fordje toesnellen. Gewillig moest dit wagentje zich laten welgeval len. dat moeder-olifant het met haar sluril betastte, die daaromheen sloeg en den geheelen auto. zonder 'n bijzondere krachtsinspanning op zij van den weg in •het ravijn slingerde. Uit de verte, het was reeds eenigszins licht gewor den. keek de chauffeur toe, wat er met zijn wagentje gebeurde. Na deze overwinning trokken de kolossen zich in de rimboe terug en toen het geheel dag waS I en de weg ook drukker geworden, waagden de chauf- i feur en eenige der inzittenden zich naar hot strijd- perk van een uurtje geleden. De Ford werd in het ravijn geheel vernield aangetroffen en het gezelschap kon de plaats van bestemming niet meer bereiken. Van du olifanten was ïiiets meer te bespeu ren dan de voetsporen, welke aantoonden, dat in' het bosch nog* meer van dergelijk© Ford-vijciniden geweest wardh.. Wat er van d© menjsehen terecht zijn gekomen, indien zij het geblèr van h©t kindje /niet hadden! begrepen, kan men zioh voor stellen. DE BIJTERIGE BULLDOG EN DE ZENUWACHw TIGE OLIFANTEN. De oorrespondent der N.R.Crt. te Rome schrijft: •Het Duitsche circus Klu-dsky, dat dezer dagen de dierbowonderaars van Turijn in verrukking brengt, verheugt zich oa. in het bezit van vijf volwassen olifanten Die nu lustte het een extra-nummer ten beste te geven. Of eigenlijk was het heelemaai niet hun drijven. Olifanten zijn naar het schijnt persoon lijkheden met weinig initiatief en doen bijna nooit iets buitengewoons, omdat ze zich zoo zelden nijdig maken. Een kennis van me, die zich gewoonlijk in Oeganda ophoudt, vertelde me dan ook, dat men zich in 't geheel niet ongerust hoeft te maken wanneer het geweldig snuiven in den tuin waardoor men wak ker werd van een slurfdrager afkomstig blijkt. Als het daarentegen een van die dikke monsters met 'n harden horen op den neus betreft, dan is 't maar be ter binnen te blijven en de bananenoogst op te of feren. 't Was dan ook heelemaai niet de schuld van Jumbo, dat er herrie kwam. Hij stond even rustig als altijd met zijn makkers op het „Plein der Duizend"- te wachten tot het den geleiders behagen zou ver der te gaan naar de tent waarin het zwaargewicht nummer uitgevoerd zou worden. Niets zou er ge beurd zijn zonder dien bulldog, of beter zonder het gebrek aan eerbied voor de landswetten van zijn eigenaar. Een mensehenbeschermende maar dieren kwellende Italiaansche wet' schrijft voor, dat geen hond zich op den openbaren weg mag ophouden dan hetzij van een goedsluitenden muilkorf voorzien, j hetzij door een volwassen mensch aan een touw of riem gehouden. De onbekende baas van den naam- i loos gebleven spleetneuzigen canis had voorschrift voorschrift gelaten en zoo kwam het, dat „buil" in ongemotiveerde woede raseigenschap plotse ling opsprong naar de slurf van het enorme dier, dat op zijn hondezenuwen scheen te werken als een kat. I De slurf slingerde weg uit zijn bereik, maar in 1 een van de zuilvoeten sloegen zich de tanden vast, alsof het de broekspijp van een op heetordaad beL trapt inbreker was. 't Schijnt lk heb Brehm's Tier- leben niet bij de hand dat de olifant aan gevoelige voeten lijdt. In elk geval trachtte Jumbo een her haling van den beet te ontgaan door het op een loo- pen te zetten. Is Dempsey een lafaard, omdat hij verzitten gaat, wanneer om zijn tafeltje inèen bui tentuin een wesp gonst? Zijn het de andere dagjes- I menschen als ze het voorbeeld van den werelwkam- pioen volgen? Jumbo koos dus het pad der voor- zichtigen en Bombay, Calcutta, Sumatra en Boetan volgden het goede voorbeeld, elk op zijn manier. Door het langdurig samenleven met menschen schijnt in hen allen de overtuiging post gevat te hebben, dat een huis bescherming geeft. Een der vluchtelingen 1 kreeg dadelijk een deur die zijn zooals u weet in Italië altijd groot genoeg voor een rijtuig, in de gaten en duwde de portierster, die hem buiten tracht te te sluiten, onzacht op zij gekneusde knie, buil op het voorhoofd. Het portaal scheen niet veilig genoeg, de dikhuid stapte de keldertrap af, maar bleef al gauw in de te nauwe ruimte «teken. Zoo vast zat hij, dat twee paarden te hulp moesten ko men om hom er uit te trekken. Drie lotgenooten in de paniekstemming 'sloegen op een sukkeldrafje een breede straat in en veegden die schoon als een ma. rechausseespatrouille. Als deze blijkbaar op den man afgericht zagen de drie gezellen nauwelijks een ze- kerei Barda in een koetspoort verdwijnen of ze* snelden hem na. Barda leende van den angst de bekende vleugels en streefdé op naar de vierde verdieping. De olifan ten hem na. maar zij brachten het maar tot de bel étage, zonder andere schade aan te richten dan het intrappen van een marmertree en 't ontwrichten van een stuk leuning. Op straat hadden ze een dienst meisje met een kind op den arm bij ongeluk omge- stooten, echter zorgvuldig vermijdend haar te trap-* pen. Met geruststellende woordjes en aanmoedigen de prikjes wisten de circusbedienden al heel gauw het drietal binnen de gewone perken te leiden. Ge compliceerder was het geval-Jumbo. Hij was de eenige, die werkelijk reden had zenuwachtig te zijn, al schijnt de bulldog onmiddellijk *na zijn noodlot tige daad zich achter de schermen teruggetrokken *te hebben. Jumbo dan was zoover buiten zijn tra- montanen geslagen, dat hij in geen deur bescherming zocht, maar straat in, straat uit rende zonder vast plan al is het circus het eigendom van Duit- schers, toch dragen de olifanten geen Baedeker bij zich en schrik verspreidde in den heelen omtrek. Tegen hem mobiliseerden de directeuren Kludsky huurauto's, do plaatselijke maarschalk alle karabi- niers van zijn kazerne, In de „Hospitaalstraat" had Jumbo besloten zich bij de „eerste hulp" aan te melden om een inspuiting tegen hondsdolheid? ge lukte het den auto's een omvattende beweging te maken. De temmers leenden van een dame een dik touw, dat ze den vluchteling om een poot slingerden, j Eten der taxi's haalde toon dadelijk de sterke kettin- gen, die anders nooit gebruikt worden £n men over meesterde Jumbo. Heel langzaam aan het hoofd van een langen sleep kinderen cn nieuwsgierige volwas senen, schreed daarop de verwekker van zooveel ontsteltenis naar zijn gewonen stal. AI9 hoofdschul dige had hij de meeste prikken opgeloopen, 't bloed liep uit verscheiden wondon en smadelijk werd hij aan een in zijn oor geslagen haak het circus binnen geleid. Toen het oogenblik van optreden kwam, zaten de toeschouwers rustig op hun plaats, maar geen van de dikhuiden was in staat zijn gewone ver richtingen ten uitvoer te brengen. Wat afdoende be wijst, dat menschen sterkere zenuwen hebben dan olifanten. Predikbeurten. ZONDAG, 7 FEBR. NEDi HERfV. GEMEENTE te: iSchagen, voorm. 10 uur, T>s. van Dijk. Doop. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Buiskool. Burgerbrug, nam. 7 uur, Ds. [Buiskool. Callantsoog, nam. halfdrie, Ds. v. d. Kreeke. Julianadorp, voonm. 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Winkel, nam. 7 uur, Ds. Schermerhorn. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld, Warmenhuizen, nam. halfzeven, Ds. Hornstra, Dirkshorn, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. van Loon. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Jukema Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Hornstra. Veenhuizen, geen dienst. St. Maarten, voorm. halftien, Ds. Tinholt. DOOPSG-EZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn( voorm. 10 uur, Da v. d. Veen Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Ilaare. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur Ds. Gravemeijer te A'dam. Nam. 5 uur, de heer Po9thuma. Beide diensten: Bijzondere Collecte. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklezen. wa#: Alkmaar 2705, Schagen 2843. Hoogste serie Cïe- mer 41. D s'and in Schagen was: Alkmaar 1409, Schagen 1244. Hoogste serie Cremer 82. Teyens speelde de heer Cremer in een volgende partij een mooi gespeelde serie van 74 caramboles. Ingezonden Stukken. Schagen, 3 Februari 1926. Aan de Redactie van de Schager Courant. Ondergeteekende verzoekt beleefd onderstaande re gelen te willen plaatsen in uw veel gelezen blad. 'Hiervoor bij' voorbaat zijn dank. Zooals uit de courantenberichten den laatsten tijd valt waar te nemen, hebben in vele dorpen in onze omgeving de bewoners opgericht een vereeniging voor ziekenhuisverpleging. Dat zulk een vereeniging zeer nuttig kan zijn voor hare leden, hebben wij ook al uit de bladen kunnen lezen. De vraag is dan ook al meer dan eens bij; onder geteekende opgekomen, zou zulks ook bij ons niet kunnen? Mïj dunkt zulk een vereeniging moet ook in Schagen komen. Welk doel stelt zich zulk een vereeniging? Elk lid heeft het recht wanneer opname in een ziekenhuis plaats vindt, op gratis verpleegkosten, en zoo noodig ook de reis heen en terug. (Hoe hoog is do contributie? Mij is een vereeniging uit de naaste omgeving be kend, welke na een jaar tot volle tevredenheid ha- rer leden te hebben gewerkt, een contributie heeft ge heven van 96 cent per jaar per lid. dus nog ge~en 2 cent per lid per week. Wanneer men nu voor zulk een luttel bedrag de garantie heeft, dat, wanneer men onVcrwacht voor het feit komt te staan een operatie te moeten ondergaan, men niet bezorgd be hoeft te zijn dit niet te kunnen betalen, dan zal men- zeker met ondergeteekende tot de overtuiging moe ten komen: zulk een een vereeniging is voor Schagen onmisbaar. Ook spaart dit voor velen een gang naar het ge meentebestuur, waar velen noodgedwongen terecht moeten komen om geldelijke hulp. Inwoners van Schagen, laat ons de handen in el kander slaan en trachten zoo spoedig mogelijk ook hier een vereeniging te stichten. Ieder die hier iets voor gevoeld, gelieve dit schriftelijk of mondeling aan ondergeteekende te laten weten. J. BURGER. Oosterstraat, Schagen, Reclame?-. Lijders aan aambeien kunnen niet beter doen. dan Fostorts Zalf aan te wenden, welke onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat genees middel. Per doos f 1.75; per tube f 1. GEMEENTE SCHAGEN. geboren: Simoin Dirk, zoon van Willem Koning en van Geertje Biesboer. POLITIE. Verloren: eten achterbord van eten auto. JAN VAN RIEMSDIJK EN ZIJN GEZELSCHAP. Vrijdag 5 Februari, dus morgenavond, komt in de Schager Bioscoop J"hn van Riemsdijk met zijn lied jes uit het Boerenleven. Wij hebben hier voor ons een schat van recensies over het optreden van dezen Veluwschen zanger en wij willen gaarne hier en kele laten volgen om deeen zanger bij onze lezers te inlroduceeren, Willem Royaards zegt: De liedjes zijn alleraardigst en door stemgeluid en door stem-en gezichtsexpres sie uitmuntend. Henri Dekking schrijft in het Roit. Nieuwsblad: Een Rotterdammer die van zijn. jongste jeugd jaren af te Heerde woont, die dus de Veluwe en haar taal en zeden goed kent, de heer Jan van Riemsdijk, heeft sedert korten tijd hier en daar in het land met guitaar en harmonica, in Veluwsch boerencostuum, 'zelfgemaakte liedjes in Veluwsch dialect gezongen. We hebben groote waardeering voor zijn optreden in de pers opgemerkt. En nu we hom gistermiddag in de achterzaal van Boneski, zijn liedjes 'hebben hooren zingen, deelen we die waardeering gaarne. Het is vermakelijk, in elk geval echt. Ongekunsteld, met een aangename stem, zingt Van Riemsdijk zijn liedjes en elke aardigheid werd, óók in dit dialect, begrepen en gewaardeerd. Hartelijk applaus dankte den heer Van Riemsdijk telkenmale voor zijn liedjes. "Men zal hem gaarne nog eens hooren. I Over zijn optreden in Tivoli in Rotterdam lezen wij: Jan van Riemsdijk is een gezellige kerel: jao, met een prettig, vroolijk gezicht, dat je al lachen doet, al zegt de Veluwnaar nog niemendal, en een blije stem, die de opgewektheid de zaal inbrengt. Hij is, met zijn petje met kwastjes, half op één oor zijn bewegingen-van-buitenman, zijn Geldersch ac cent en zijn landelijke plunje, op en de op een boertje van de Veluwe, jaó en omdat hij 6ók nog een gezellig en een grappig conferencier is, een leu ke oolijkerd, ook een pracht van een droogkomiek, en een knap acteur denk eens aan de geschiede nis van de gekochte koe! hebben de menschen, die gisteren in Tivoli waren, een paar alleigenoeg- lijkste en gezellige uren doorgebracht; jaó! Etn Jan komt in Schagen niet alleen, hij brengt zijn gezelschap mee en daarover is de Pers eveneens zeer gunstig gestemd, een leutig, prettig troepje als het is. DAT LIEP NOGAL GOED AF. Op de Vennlk kwam een met twee paarden aan gespannen hooiwagen uit Hensbroek twee auto's tegen. Door wat ver uit te halen, kantelde do wagen, zoodat het hooi in de slteot viel'. Do paarden! dachten .er met don wagon van door te gaan. Door flink optreden wist de voerman evenwel het voer tuig- te houden, zoodat alles nog betrekkelijk goéd afliep. BILJARTEN. In „Cérès" is Woensdag door vier heeren uit Scha gen en vier heeren uit Alkmaar gebiljart. D© «tand van de eerste ontmoeting in Alkmaar HULPVERLEENING. (Het totaal bedrag der bij de algemeene vereenigde commissie ter leninging van rampen door watersnood in Nederland ingekomen gelden bedraagt thans, na de 23ste verantwoording, f 1593.755.87 *A Bij* het provinciale watersnoodcomité in Noordbra bant is uit verschillende gemeenten een bedrag van ruim f30.000 ontvangen. SPOORDIENST HERVAT. Maandag 8 dezer zal ook de dienst op den spoor weg Nij'megen—-'si-IHertogonbosch volledig worden hervat. DE MAAS WAST WEER. 't Water van de (Maais is to Roermond wederom sterk stijgende. Indien de was in dezelfde mate als thans aanhoudt, is de vrees te duchten, dat de rivier bin nen eenige dagen weder buiten haar oevers zal tre den. EIERVEILING SCHAGEN. 4 Februari. Aangevoerd waren 108 partijen kipeieren, totaal 15304 stuks en 6 partijen, eendeieren, totaal1 220 st. De prijs üep van f '8.108.70, bruine eierein f '8.609.40. De veiling duurt voort. 9CHAGEJN, 4 Febr. 19 paarden f 125—300, 5 stieren f 200500, 12 gel- dekoeien, mag. f 170—300, 60 idem, vette i 300—450, 20 kalfkoeien f 300470, 67 nuchtere kalveren f 8— 23, 214 overhouders f 28—37, 4 'bokken en geiten. 10 varkens, mag. f 38. 43 idem, vette, per Kg. f 0.80— 0.86, 86 biggen f 20—30, 29 konijnen f 050^-3, 91 kippen f 1—3, 32 'Kg. boter f 2.30—2.50. HOORN, 3 Februari. Aangevoerd: 1 Nuchter kalf f 16, 40 Varkens: vette varkens 8488 ct., Londonisahe varkens 86 qc., zouters 84 et. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJKl 3 Februari. Wortelen f 5.105.20., roode kool', le soprt f 3.30 8.60, 2e soort f 1.403.10, gele kool, le soort f 2.50 6.20, 2e soort f 0.902.30. Deensche witte kool f 2.70—6.10, uien f 8.10, driel1. f 5.10, bieten f 2.50 tot f 3.40, alles per 100 Kg. Aanvoer: 4400 Kg. wortelen, 89700 Kg. rooda kooi, 124200 Kg gele kooi, 73000 Kg. Deensche witte kool, 1825 kg. uien, 10350 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE. 3 Februari. Uien f 7.208.10, driel. f 7.10, grove ui©n f 7.10 tot 7.30, peen f 5.105.50, roode kooi f 2.908.20, doorschot f 2.206.50, gele kool f 2t.505.90, door schot f 25.60, Deensche witte kool1 f 3.306.60, doorschot f 34.90, kroten f 3.20, alltes per 100 Kg. Aanvoer: 4800 Kg. uien, 9000 Kg. peen, 189000 Kg. roode kool1, 47400 Kg. gele kool, 122600 Kg. D. witte kool, 500 Kg. kroten. WARMENHUIZEN, 3 Februari Roode kool: le soort f 3.30—8.30, 2e Soort f 2.90 tot f 7.10, uitschot f 1.201.90, gele kool, le soort f 34.60, 2e soort f 2.403.30, luiteöh'ot f 2.Deemi sehe witte kooi, le soort f 3.305.20, 2e soort K^.60,> uitschot f 1.60, uien f 7.20—7.30, grove uien. f 6.20. Aanvoer: 67600 Kg. roode kooi, 6700 Kg. gele kool, 10200 Kg. D. witte kool, 1000 Kg. uien. AMSTERDAM, 3 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 178 v©tté kalveren, le kw. f 1.25—1.35, 2e kw. f 1.101.25, 3e kw. f 0.94—1.10 per kilo, 62 nuchtere kalveren f 1323, 500 varkens, Hol! vleeschvarkens f 1.04 tot f T.05, 2e kwV»f 1.021.04 per kilo, vette varkens t 0.98—1.02 per kilo. Vraag: Iemand heeft een woning gehuurd, ver meldt echter niet voor hoelang; als er geen contract is, hangt het er dus van af wanneer de huur betaald wordt; als dit per week geschiedt b.v. kan de huur met een week worden opgezegd. Gij vraagt of, nu de huur per deurwaardersexploit it»gen 1 Mei a.s. is opgezegd, gij nog kun* blijven wonen als het U niet gelukt tegen dien tijd een andere woning te vinden. Waar Uw woonplaats niet is opgegeven weet ik niet of gij nog onder een huurcommissie valt die im mers in verschillende plaatsen is opgeheven, anders moet gij U daarmede in verbinding stellen, maar waar de U gegeven termijp behoorlijk lang is en de

Schager Courant | 1926 | | pagina 3